Advertentiën. Kerk eti School. Rechtzaken. Visscherij. Posterijen. Burgerlijke Stand. Officieel Gedeelte. Ingezonden Stukken Ve* Marktberichten. en C. Tanis Gz. en C. Voogd K.Gz. en daar» na goedgekeurd. Uit het jaarverslag bleek, dat er veel mate» riëel werd uitgeleend, en dat er nieuwe ver» plegingsmiddelen zijn aangeschaft. Eenige waardeerende woorden werden ge» wijd aan het uit de gemeente vertrokken be» stuurslid, den heer Langhorst, en ten slotte werd vermeld, dat de secretaris in het Hoofd» bestuur der Zuid»Holl. Ver. was gekozen. De begrooting over 1925 werd goedgekeurd, nadat er op voorstel van den heer T. Tanis een kleine wijziging in was gebracht. De af» tredende bestuursleden werden herkozen in de facature Langhorst werd gekozen de heer Jac. Lodder. Het bestuur is nu als volgt samengesteld Jac. Breen Pz., voorzitter P. Greup, secre» taris, G. v. Oostenbrugge, penningm. en Jac. Lodder, vice»voorzitter. De heer Job Kaptijn heeft aan het Span» jersweegje een stukje bouwgrond gekocht van J. Komtebedde. Loop der bevolking der gemeente Oud» dorp over 1924. De bevolking bedroeg op 31 December 1923, 1846 M. en 1717 Vr Totaal 3563. Vermeerdert door geboorte 51 M. en 46 Vr. Vermindering door overlijden 19 M. en 24 Vr. Alzoo een vermeerdering van 32 M. en 22 Vr Totaal 54. Vermeerdering door vestiging 26 M. en 29 Vr. Vermindering door vertrek 24 M. en 25 Vr. Alzoo een vermeerdering vaD 2 M en 4 Vr. Totaal 6. Zoodat de bevolking op 31 December 1924 bedroeg 1880 M. en 1743 Vr. Totaal 3623. Er werden 30 huwelijken gesloten. Eén echtscheiding werd ingeschreven. Vier werden als levenloos aangegeven. Twee naamsverandering hadden plaats. 1f Tegen de Gebr. v. W. uil den Oostdijk is tegen beiden een proces»verbaal opgemaakt wegens strooperij n 1. het spannen van strikken om wild te vangen. Daar beiden minderjarig zijn zullen ze waarschijnlijk naar men zegd naar een tuchtschool gezonden worden. f De heer J Meijer Klz. is herkozen als Bestuurslid van de N.V. Beurtveer »Ouddorp«. In de plaats van wijlen M. Witte is met alge» meene stemmen gekozen de heer Anth Meijer. f Naar aanleiding van geruchten als zouden de Gebr. H. uit den Oostdijk hun hofstede met aangrenzende gronden hebben verkocht, blijkt geheel uit de lucht te zijn gegrepen. De drogerij »De \ooruitgang« heeft de campagne geëindigd. De laatste zullen ook spoedig volgen. f Door J. B. is een stuk bouwland gehuurd tegen 145 gulden per een Voornsch gemed. Mej. M. Maks die ruim 20 jaar in Noord* Amerika heeft geweest is dezer dagen weer teruggekeerd om eenigen tijd bij haar familie door te brengen. J- Gisteren (Maandag) werden hier de uien opgekocht voor f 4,50 per baal van 60 K.G. f P. H. had het ongeluk met een fiets in diepe sloot te rijden. Met den schrik en n nat pak liep het ongeluk af. Als roeier op de reddingsboot is aange» steld Kr. Kastelein. HELLE VOETSLUIS. De Secretaris der gemeente, dhr. J. Voetelink, slaagde voor het examen voor de acte Middeibaar Ond. Staats» inrichting. SOMMELSDIJK* Woensdagavond 6,50 uur hoopt in de Ned. Herv. Kerk op te treden Ds. G. van Montfrans. MIDDELHARNIS. De heer J. van Slie-- drecht heeft bedankt als bestuurslid van de Ned. Herv. Zondagsschoolvereeniging. De heer A Krijgsman heeft voor zijn benoeming als regent van het Burgerlijk Wees» huis bedankt. De maandelijksche collecte in de Ned. Herv. Kerk, ten bate dier kerk, heeft opge» tf*:ht f 35. WTAD AAN 'T HARINGVLIET. De J.V» op Geref. Grondslag slmmanuëH hoopt Don. derdag 8 Jan. a.s. des n m. 6.30 uur in de Consistorie der Geref Kerk haar jaarvergade» ring te houden. Ned. Herv. Kerk. Woensdagavond 6 uur Ds. J. Polhuijs. Geref Kerk. Woensdagavond 6 uur Ds. B. W. de Graaff. DEN BOMMEL. In de Ned. Herv. Kerk hoopt Zondag a.s. des v.m. half tien op te treden Ds. Kruijt van Nieuwe Tonge. De collecte voor de Weduwen en Weezen» beurs in de classis Brielle heeft in de N. H. Kerk opgebracht f 14,75. OOLTGENSPLAAT. Woensdag 7 Januari des avonds ten 6 uur zal in de Bizondere School een Ouderavond worden gehouden. OUDE TONGE. Dinsdagavond halfzeven zal er catechisatie voor gehuwden worden ge» houden. NIEUWE TONGE. Wegens vacaturebeurt fe den Bommel zal D.V. a.s. Zondag Ds. Kruyt in de Ned. Herv. Kerk alhier, alleen des avonds optreden. In den voormiddagdienst zal een predikatie worden gelezen. Als Notabel der Ned. Herv. Kerk, alhier, zijn per 1 April a.s aan de beurt van aftre» ding de heeren M. J. van Driel, L. Kareisen L Z weerus en op 1 April a.s. is als Kerkvoogd der Ned. Kerk, alhier, aan de beurt van af» treding dhr. P. van Alphen Pz. DIRKSLAND. Woensdagavond 6 uur zal in de Ned. Herv. Kerk alhier optreden Ds. K. van As. Wegens vervulling eener vacaturebeurt des v.m. elders zal Ds. van As a.s. Zondag in de Ned. Herv. Kerk alhier alleen des n.m. f uur optreden des v.m. 9.30 uur zal er een Predikatie worden gelezen. 2 Januari j 1. was het 40 jaren geleden dit de heer P. Nagtegaal in functie trad als onderwijzer aan de O. L. School alhier. HERRINGEN. Zaterdag 27 Dec. is de ver» Sjderlng van stemgerechtigde lidmaten der Ked. Herv. Kerk wegens onvoltalligheid ver» diagd tot Dinsdagavond 30 Dec. 11. Ook in «ze vergadering is het niet tot formeering van den Kerkeraad gekomen. De Zondagsschool alhier zal D.V. op 11 Ion. wederom worden hervat. De heer KL de Jong, Notabel der Ned. Herv. Kerk, heeft als zoodanig bedankt. In de cpncistorie der Geref. Kerk alhier za' D.V. Donderdag a.s des avonds zitting worden gehouden tot het ontvangen van zit» plaatsgelden. Zondag 11 Jan. is alhier in de Ned. Herv. "k aan de beurt van optreden Ds, Polhuijs 111 Stad aan 't Haringvliet. MELISSANT. In de Ned. Herv. Kerk zal Zondag a.s. v.m. gelegenheid zijn tot bedie» ning van den Heiligen Doop. Doopvaders kunnen Vrijdagavond van 6-8 uur aangifie, doen. In de Ned. Herv. Kerk zullen Zaterdag» middag 4 uur een mannen» en een vrouwen» plaats publiek worden verkocht. Deze week zullen de catechisatiën in de Ned. Herv. Kerk wederom een aanvang nemen STEELENDAM. As. Woensdagavond zal in de Ned Herv. Kerk door Ds. den Oudsten uit Middelharnis een rede worden gehouden voor de Zending, wijl dan tevens zal gecol» lecteerd worden. De gehouden collecte in de Ned. Herv. Kerk gedurende de godsdienstoefening op Oudejaarsavond en Nieuwjaarsmorgen ten be» hoeve der Bewaarschool alhier heeft opge» bracht f 117,—. GOEDEREEDE. De Oudejaarsavondcollecte heeft ruim f 340— opgebracht. Zondag a.s. zal er alleen des v.m. Kerk zijn vanwege het vervullen van een vacature» beurt te Stellendam. OUDDORP. De Kerstfeestviering met der leerlingen der Zondagssch. »Oostdijk« is in elk opzicht naar wensch gegaan. Van het be» gin tot het einde heeft een voorbeeldige orde geheerscht, niettegenstaande de beide lokalen der school propvol zaten; in het eene lokaal 100 leerlingen met een 30 bezoekers en in het tweede lokaal een kleine 200, die alleen met groote aandacht het spreken van de hee» ren Tanis, Sprybroek en v. d. Kemp hebben gevolgd. De kinderen zongen hun mooie kerstliederen en lieten zich de versnaperingen opperbest smaken. Mooie boeken werden uit» gereikt, in het bijzonder aan de oudere meis» jes. Na een woord van hartelijken dank door v. d. K. voor velerlei medewerking eindigde Ds De Gidts met dankzegging, na vooraf woorden van waardeering en opwekking te hebben gesproken, en in het bijzonder den heer. v. d Kemp aansprak, die reeds 18 jaar aan deze Zondagsschool gearbeid heeft, straks zijn werk aan de Chr. School nederlegt, doch met Gods hulp in den Oostdijk blijft voort» werken. Een collecte voor de zending gehou» den bracht ruim 18 gulden op. Naar wij van welingelichte zijde doen vernemen zal wellicht nog in deze maand in de Ned. Herv. Kerk optreden Ds. M. van Grieken te Rotterdam tot het houden van een schoolrede. De plannen die onlangs bestonden bij de Doopsgez. Gemeente om een nieuw kerk» orgel aan te schaffen, zullen naar wij doen vernemen voorloopig niet verwezelijkt worden. De heer T Perrins, die vele jaren getrouw de Herv. Gem. als Kerkvoogd heeft gediend, is Nieuwjaarsmorgen onverwacht gestorven. Wegens ongesteldheid van den consulent kunnen deze week geen catechisatiën gehou» den bij de Herv. Gem. Aan de beurt is om Zondag voor de Herv. Gem. op te treden Ds. den Oudsten van Middelharnis. Of het des voor» of des namiddags zal zijn, kan eerst bekend gemaakt worden in de avondgodsdienstoef. a.s. Don» derdag. A s. Zondag wordt de collecte voor het Bouwfonds gehouden. NIEUW»HELVOET. Door de Ger. Jonge» dochters»vereeniging »Dient den Heere« zijn niet 68 kleedingstukken (zooals in het vorige nummer vermeld is) doch 106 kleedingstukken vervaardigd en onder arme gezinnen uitgereikt. Deze week worden er geen cathechisaties gehouden. NED. HERV. KERK. Beroepen naar Lunteren Ds E. Schimmel te Jaarsveld; naar Boutange dhr. M. C. W. Wegeling Cand. te Doetinchem naar Bleiswijk dhr. J. Ch. W. Kruiskoop Cand. te Kampen naar Nes en Wierum Ds. O. J. Jellema te Sint Anna Parochie. Aangenomen naar Pairega Ds. O. Groene» veld te Eenaar Dragten Ds. L. M. J. S. Hufkens te Zwaagwesteinde. GEREF. KERKEN. Beroepen: naar Bierum Ds. J Bosch te Westbroeknaar Raad én Schoonebeek dhr. P. Belt Cand. te Nunspeet; naar Vrijhoeven Ds. J. Snoek te Nieuwlande; naar Kampen Ds. W. H. den Houting Jr. te Huizum bij Leeuwarden naar de Lier Ds. D. K. Wielenga Gzn. te Baambrugge. Aangenomen naar Engwierum dhr. S. J. Popma Cand. te den Haag; naar Harem Ds. S. P. Dee te Dwingeloo. Bedanktvoor Utrecht Ds. G. R Kuijper te Haarlem voor de Lier Ds. D. K. Wielenga te Baambrugge. CHR. GEREF. KERK Beroepen naar Werkendam Ds. P. de Groot te Rotterdam naar Arnhem Ds. H. Biesma te Groningen. Tweetal: te Den Haag Ds. H. Biesma, Gro» ningen en Ds. J. W. Geels, Apeldoorn. Bedankt: voor Broek op Langendijk Ds. C. Sidken te Lisse. GEREF. GEMEENTEN. Beroepen naar Goes Ds. A. de Blois te \laardingen naar Bruinisse Ds. J. Vreugden» hil te Borssele. Tweetal: te Gouda Ds. G. H. Kersten, Ierseke en Ds. R. Kok, Aagtekerke. RECHTBANK TE ROTTERDAM. Zitting van 24 December 1924. Onder meer staat terecht K. B,, huisvrouw van W. Sch te Den Bommel, beklaagd van eenvoudige beleediging van K. B., eveneens te Den Bommel woonachtig. Zij zegt geen leelijke woorden gebruikt te hebben. Als getuigen werden gehoord de beleedigde juffrouw en nog 2 anderen. Deze verklaarden evenwel dat beklaagde woorden had gezegd, die niet pasten. De Politierechter vroeg daarop aan beklaag» de of zij nog wat te zeggen had, waarop zij zeide, dat ze geen straf kon aannemen, want veldwachter Geluk van Den Bommel zal haar wel helpen. De politierechter antwoordde daarop met de woorden »waarom heeft u dan den geachten veldwachter niet meegebracht De Officier van Justitie eischte daarna 20 gulden boete of 10 dagen hechtenis. De Politierechter vonniste conform. GERECHTSHOF TE 's=GRAVENHAGE Zitting' van 31 December 1924. Het Hof heeft uitspraak gedaan J. v. H. en J. B., vrachtrijders te Ooltgens» plaat, zijn door den Politierechter te Rotter» dam veroordeeld wegens verduistering tot resp. 1 week en 1 maand gevangenisstraf. Het Hof veranderde de straf voor beide bekl. in 11 gulden boete subs. 10 dagen hechtenis. STELLENDAM. De garnalenvisschers hebben de vorige week sleehts 1 dag gevischt en gemiddeld per dag en per vaartuig gevangen 30 K.G. garnalen. OUDDORP. De visschers vingen in de vorige week van 100 tot 150 kilo garnalen en 2000 kilo bliek, per vaartuig. DEN BOMMEL Op het hulptelegraaf» en telefoonkantoor werden de vorige maand behandeld telegram» men 63, gesprekken 376 en telefoonoproep» roepsberichten 16. In het jaar 1924 werden behandeld, gesprekken en oproepberichten samen 5707 en 666 telegrammen. NIEUWE TONGE Over de afgeloopen maand December 1924 zijn op het Hulppost», telegraaf» en telefoon» kantoor alhier behandeld 54 telegrammen, 766 telefoongesprekken, 17 telefoonoproepsberich» ten, totaal 837 handelingen. GOEDEREEDE. In de maand December 1925 zijn 67 tele» gi ammen verzonden en 387 gesprekken gevoerd. OUDDORP. In de maand Dec. zijn hier op het post» kantoor ontvangen of verzonden 76 telegram» men en gevoerd 574 telefoongesprekken. SOMMELSDIJK. Geboren: Jacobus, z. v. Jan Nelis en Cor» nelia Visk.il. A Overleden: Aart van 't Hoff, 65 j., echt» genoot van Krina Jezina van Haaften. MIDDELHARNIS. Geboren Jacob, z. v. J. v. d. Velde en J. M. v. d.- Polder; Johannis Hendricus, z. v J. M, Verploeg en C. M Lorié Cornelia Ja» coba Wilhelmina, d. v. C. F. Arends en Th. P. Verkerk. Getrouwd: J. Verbrugge oud 30 j. en D. Peeman oud 29 j J. A Koster oud 22 j. en B. v. d. Stad 21 j.C. Kiviet S'dijk oud 33 j. en S. Korteweg oud 32 j. Overleden A. Visser, oud 72 j. echtgen. van W. Prins. DEN BOMMEL. Geboren Antonie Job z.v. Hendrik v. d. Doel en Johanna Hagens Maria Adriana, d.v. Adrianus Winkels en Johanna Pollemans; Neeltje, d. v. Elizabeth Clazina Langeweg. Ondertrouwd: Cornelis Booster j.m. 25 jaar en Johanna Bloemendaal (Vlaadingen) j d 21 jaar. NIEUWE TONGE. Neboren Johannis Gerardus, z. v A. Knops en A. de KoningHendricus, z. v. A. J. Ver,, olme en C. Holleman Bastiaantje, d. v, A' van Rumpt en P. B. san Helden. Overleden Adriana vari Zielst, oud 6 maan» den; Johannis Gerardus Knops, oud 3 dagen. DIRKSLAND. Geboren: Kommer z. V. Pieter Tanis en van Maria in 't Veld. HERRINGEN. t; Ondertrouwd: Abraham van dér Veer, j.m. 24 j. en Antje de Gast, j.d. 23 j. Inschrijving voor den Dienstplicht. De Burgemeester van Sommelsdijk maakt bekend, dat in Januari a.s. voor den dienst» plicht moeten worden ingeschreven personen, die geboren zijn in 1906. Voor de aangifte ter inschrijving zal in het bijzonder gelegenheid worden gegeven ter ge» meentesecretarie op Woensdag 14 Januari, des voormiddags van 9-12 uur. Omtrent deze inschrijving en omtrent de inschrijving, die in sommige gevallen binnen een anderen termijn moet plaats hebben, gel» den de volgende bepalingen van de Dienst» plichtwet en van het Dienstplichtbesluit. Zie verder aanplakbord). Sommelsdijk", 27 December 1924. De Burgemeester voornoemd, L. J. DEN HOLLANDER. Openstelling telefoon op Zondagen, uitsluitend in geval van ziekten. Burgemeester en Wethouders van Ooltgens» plaat brengen ter openbare kennis, dat vanaf 1 Januari de gelegenheid bestaat om op Zon» en Feestdagen, 's morgens tusschen 8 en 9 uur en 's middags tusschen 1 en 2 uur telefonische verbinding te krijgen uitsluitend voor ziekte gevallen. Ieder, die hiervan gebruik wenscht te ma» ken, kan zich, met betaling van dubbel tarief wenden tot den'Burgemeester dezer gemeente, welke zijn telefoontoestel hiervoor beschikbaar stelt. Ook kan van elders worden opgebeld Ooltgensplaat nummer zeven. Ooltgensplaat, 29 December 1924. Burgemeester en Wethouders voornoemd. DE SECRETARIS. DE BURGEMEESTER De Copie van Ingezonden Stukken die niet g» plaatst zijn wordt niet teruggegeven. Bustes verantwoordelijkheid ven Redactie en Uiige? Brielle 5 Januari 1925. Hooggeachte Redacteur Uw goedwilligheid om ons ingezonden stukje over de Kerstfeestviering in de Geuzen» stichting te Brielle in Uw blad op te nemen, gaf ons vrijmoedigheid U even te vragen of een groote fout, welke in dat stuk was inge» slopen mocht worden hersteld. Daarin toch was, bij het opnoemen van de plaatsen waar de inzamelingen waren gehouden niet genoemd »Nieuwenhoorn« terwijl het bedrag dat daar was opgehaald van groote beteekenis was en niet ongemerkt mocht worden voorbijgegaan. Allereerst om mej. L. v. d. Lijde en niet min» der om de goedgezinden te Nieuwenhoorn die haar dit bedrag schonken maar ook om de Geuzenstichting zelf en hoofdzakelijk ook om Mevrouw en den Heer Sluij nemen wij gaarne de geheele verantwoording van dit ver» zuim voor onze rekening welke geheel ter goeder trouw is geschied en niet eerder door ons kon worden hersteld wegens uitstedigheid. Onder vriendelijke dankbetuiging Uw U toe» genegen H. HILDEBRAND Binnenvader iiüo Tee. Openbare Vrijwillige Verkooping van een complex gebouwen op den hoek van de Voor» straat en St. Joris Doelstraat te Sommelsdijk. Zeer geschikt voor groote zaak alles in eigen gebruik, deels te aanvaarden 15 Mei en deels 1 Mei 1925, en een pand, waarin Café ge» vestigd op den hoek van het Vingerling te Middelharnis, verhuurd tot 1 Juni 1925 aan H. Brinkman. Op Woensdag 21 Januari 1925 bij inzet, en op Woensdag 28 Januari 1925 bij afslag, telkens des avonds 6,30 uur in het Hotel Spee te Sommelsdijk. Alles breeder bij biljetten omschreven. Het te verkoopene is te bezichtigen eiken Woensdag, Zaterdag en Zondag 's nam. van 2 tot 5 uur. Ten verzoeke van den WelEd. heer M. de Haas te Som» melsdijk. Openbare Vrijwillige Verkooping van Meu» bilaire Goederen en winkelinventaris op Woensdag 14 Januari 1925 des namiddags 2. uur aan den Sasdijk. Ten verzoeke van den heer M. Dubbeld Bz. te Middelharnis. Openbare Verkooping van een huis met erf aan Visschersdijk te Middelharnis, kadas» ter sectie B nummer 12 groot 76 centiaren. Toebehoorende aan Erven P. v. d. Sloot, op Donderdag 22 Januari 1925 bij inzet en op Donderdag 29 Januari 1925 bij afslag telkens des avonds zeven uur in het Hotel Meijer te Middelharnis. Openbere Vrijwillige Verkooping van de Huizen en Erven te Oude Tonge, behoorende tot de nalatenschap van wijlen den heer W. J. van Dongen, op Vrijdag 30 Januari 1925 bij inzet in het Hotel de Weerd en op Vrij» dag 6 Februari 1925 bij afslag in het Hotel Legierse, telkens des avonds 7 uur. In ver» schillende perceelen en combinatiën. Notaris VAN BUUREN. Op Maandag 12 Januari 1925 des namid» dags 1 ure op de bouwwoning van den heer C. A. A. Kort te Melissant, van 40 iepeboo» men, waaronder geschikt voor werkhout, voorts musterd, brandhout enz. Deurwaarder GROENEN DIJK. MIDDELHARNIS. Centrale veiling voor Goeree en Overflakkee Veiling van Vrijdag 2 Jan. 1925. Gieser Wildeman f 8,— tot f 14,50 p. 100 K G. Kleiperen f 9,70 per 100 K G. Zoete appels f 5,70 tot f 11,70 per K.G. Spruiten f 13,10 tot f 17,— per 100 KG. Eigenh. aardappelen f 4,75 per 100 K.G. Veldsla f 11,- per 100 K.G. Bellefleur 3e f 5,40 per 100 K.G. Roode kool f 2,20 tot f 6,10 per lOOstuks. Gele Savoye kool f 2,50 per 100 stuks. Groene Savoye kool f 1,40 per 100 stuks. Witte kool f 1,70 per 100 stuks. Kipeieren f 10,50 tot f 11,05 per lOOstuks. Kleine kipeieren f 8,—tot f 8,55 p. lOOstuks. Eendeneieren f 7,55 per 100 stuks. Boereboter f 1,32 per pond. Aanvoer 3358 eieren. VEE en PAARDEN. ROTTERDAM, 5 Januari. Ter Veemarkt waren heden aangevoerd 342 vette runderen, 165 vette kalveren, 961 schapen of lammeren, 1335 varkens Prijzen per '/2 k.g. koeien 40 ct., 50 tot 52V2 ct., 60 tot 62'/2 ct.ossen 55 tot 60 ct. stieren 42'/j tot 45 ct., 50 tot 54 ct. kalveren 75 ct., 87'/2 tot 92'/2 ct112'/2 tot 117'/2 ct.schapen 35 tot 42 ct.lammeren f 32 tot f 42 per stuk; varkens 37, 39 tot 41 ct. De aanvoer van koeien en ossen was ge» woon. De handel was redelijk en de prijzen waren iets hooger dan die der vorige week, terwijl voor een enkel puikbest beest nog tot 2V2 cent boven noteering werd besteed Ossen 3e soort worden heden niet genoteerd wegens te weinig aanvoer. Stieren waren matig aangevoerd. De handel was tamelijk en de prijzen ondergingen bijna geen verandering. Een enkel puikbest exem» plaar nog 1 cent boven noteering Vette kalveren met korten aanvoer en tamelijk vluggen handel. De prijzen waren over het geheel iets hooger dan vorige week en voor enkele beste kalveren werd nog tot 5 cent boven noteering betaald, terwijl er nog een paar puikbeste voor f 1,30 op de stallen werden verkocht. Schapen en lammeren met gewonen aanvoer. De handel was redelijk en de oude prijzen per pond bleven onveranderd, doch per stuk gingen er nog eenige partijen zware lammeren tot f 3,— a f 4,— boven noteering De aanvoer van varkens was ruim. De handel was vlug en de prijzen waren iets lager, er was weinig vraag naar zware varkens. Het buitenland kocht ook uitsluitend lichte soorten. AMSTERDAM, 5 Januari Ter Veemarkt waren heden aangevoerd407 vette koeien, waarvan de prijzen waren le kwaliteit f 1 20— 1.30, 2 kw. f 1.05—f 1.15, 3e kw. 90 ct. per K.G. slachtgew 60 melk» en kalfkoeien f 375— 525 per stuk 37 vette kalveren 2e kw. f 1.25» 1.40, 3e kw. f 1.15—1.20 per K.G. levend gew 41 nuchtere kalveren f 16—28 per stuk 129 schapen f 45—54 per stuk 778 vette varkens, Holl. le kw. 94—97 ct., 2e kw. 90-93 ct., overz. en Geld. le kw. 94—97 ct. per KG. slachtgew.24 paarden f 200—375 per stuk. BOTER, KAAS en EIEREN. ROTTERDAM, 5 Januari. Zeeuwsche eieren f 9.50—11 50, Overmaasche eieren f 9,50—11,50 per 100 stuks. GRANEN enz MEEL en OLIËN. ROTTERDAM, 5 Januari. (Fijne Zaden) Boerennozaad f 29 a 30, kanariezaad f 27 a 28, geel mosterdzaad f 30 a 33, bruin mosterd» zaad f 68 a 70, alles per 100 k.g. GROENTEN, FRUIT en AARDAPPELEN. ROTTERDAM, 5 Januari. Heden waren de prijzen der Aardappelen als volgtBrielsche eigenheimers f 5 80-6 25, Zeeuwsche blauwe f 5.40—6, dito eigenheimers f 5.40—5.80, dito bonte f 5.40-6, blauwe eigenheimers f 5.40— 5 75, bravo's f 5.25—6, poters f 3.25—4.25, red star f 4 50r^4 80 per kin. Met beperkten aan» voer, kalme vraag. AMSTERDAM, 5 Januari. Aardappelmarkt. Prijzen onveranderd. Geen ladingen aangevoerd CORST. KORTEWEG Lz. J. KORTEWEG-van den Tol geven hierbij kennis van de geboorte van hun ZOON 25453 Ooltgensplaat (B 10), 5 Januari 1925 Hiermede vervullen wij den treurigen plicht u kennis te geven, dat na een langdurig en smartelijk, doch geduldig gedragen lijden is overleden onze geliefde Echtge» noot, Behuwdbroeder en Oom HENDRIK KOOTE, Echtgenoot van Grietje Visser, in den ouderdom van 82 jaar en 9 maanden. 25445 Uit aller naam. Wed. G. KOOTE-Visser. Ook Namens de Familie. Middelharnis, 1 Januari 1925. Wij vervullen hiermede den treurigen plicht u kennis te geven van het overlijden van onzen bediende HENDRIK KOOTE, Echtgenoot van G. VISSER, in den ouderdom van 82 jaar en 9 maanden 25444 Dankbaar erkennen wij de diensten welke de overledene ge» durende 60 jaar, dat hij bij ons werkzaam was, aan ons bedrijf heeft gegeven. De herinnering daaraan zal bij ons steeds levendig zijn. E. HARTOGS ZOON. Middelharnis, 1 Januari 1925. Heden behaagde het den Heere van leven en dood ten mijnen huize van mij weg te nemen, mijn geliefden Broeder, den Heer J. W. VAN DON in den leeftijd van bijna 72 jaar. Zijn diepbedroefde Zuster, 25467 MARIA VAN DON Dirksland, 5 Januari 1925. Heden behaagde het den Heere van leven en dood van onze zijde weg te nemen, onzen innig ge» liefden Echtgenoot en zorgzamen Vader, Behuwd», Grootvader en Oom, TEUNIS PERRIUS, in den ouderdom van 79 jaar en ruim 2 maanden. Dat het leven hem Christus was en het sterven gewin, is ons tot grooten troost. 25449 Uit aller naam, Wed. NEELTJE PERRIUS» Hoek. Ouddorp, 1 Januari 1925. loaeioos. ir. fel lie »func» gemaakt "Tancl uitgesproken 63 faillissementen tegen 44 faillissementen in dezelfde week van het vorige jaar. Van 1 Januari tot en met 31 Dec. 1924 4572 faillissementen tegenover 4195 over het zelfde tijdperk van het vorige jaar. h onder» vorschen, haar stem euren en zich, had ;ich, alsof :ht mijnheer verlegen r weduwe edigends. dat zij n r, maar alf negen 't is nu vilde ko» nu in die als toen rs oogen essen had tjn 'eduwe is 'n zaken» alijde ver» vreugde 1), hoe zal ian als ze nu spre» I ing steekt overlegd en belang» het oogen» dan in den 4- iet op haar as behaald de sluizen lar aan de er alleen wat èrg llen daar .ad hij van zoo secuur am en na» had hij te itrektéén 'zichtig op tafelde oogen wat naar boven, op schilde» rijen gericht: Kwam dan aan 't slot het knaleffect, Dan moesten tegelijk de eene hand op 't hart gelegd en de oogen plotseling, doorbo» rend en veroverend op de weduwe worden gericht. Inderdaad, Willem Wezelaar is 'n geboren tacticus Jammer, driewerf jammer, dat hij zijn rede niet ten einde brengen zal. Middenin, na enkele ongeduldige gebaren, die de spreker in 't vuur zijner rede niet op* gemerkt heeft, snijdt mevrouw hem met 'n korte vraag het woord af »Mijnheer Wezelaar 1 als ik uw interessante toespraak goed begrijp, loopt dat op een soort huwelijksaanzoek uit Wezelaar zit er verbouwereerd bij. Dit is zoo gehéél buiten 't program, dat hij niet anders weet te doen dan met een buiging bevestigen wat de weduwe onderstelt. »Laat ik u dan es vragen»Hebt u deze rede soms opgesteld op uw jongste, denkelijk éénige reis naar Driehoven 'n Schok gaat door Willen Wezelaar's lichaam. »OJ op den langen grindweg 'n half uur loopen is 't vast naar de herberg van 't gehucht ter Donk, bij Bilthoven, waar ge uit» voerige inlichtingen gezocht hebt, ik geef toe wat men noemt »langs uw neus weg«, aan» gaande de boerenhoeven en bijbehoorende landerijen, in gebruik bij Hannes Lamster en Koos Hanenbosch De kleur wijkt nu van des Zwijgers gelaat. »OJ heeft soms uw zwager, mr. Van Sanden, haar u helpen opstellen, nadat hij u verslag had gedaan van zijn reis=naar»Brussel Wezelaar houdt zich vast aan zijn stoel. Dikke droppels staan op zijn voorhoofd. Of klinkt het nu dreigend, en de weduwe is opgestaan hebt ge haar soms bedacht op uw reis naar Rotterdam, waar ge infor» matiën zijt gaan zoeken naar 't verleden van een zekere Jaantje Verlei, later mevrouw Cramer, thans wonende in 't Stoephuis te Oostervoort Intusschen heeft Jeannette gescheld. Mina treedt ietwat verlegen binnen. Iets van dien laatsten zin heeft ze gehoord »Laat m'neer uit is 't korte bevel. Met knikkende knieën, als 'n geslagen hond verlaat Willem Wezelaar het slagveld»der» liefde. »Die hèks I« mompett hij buiten, die toover» kol (Wordt vervolgd.)

Maas- en Scheldebode | 1925 | | pagina 3