te Wegens verandering 10 Aandeelen Advertentiën. CAVANSA I CAFÉ fierk era School. Vergaderingen. Visscheri]. Burgerlijke Stand. Posterijen. Verkoopingen. Marktberichten. 'I2' LEüNDERT VAN OEN DOEL AZ. y BASTIAANTJE SALI PO. HUISHOUDSTER Bakkersknecht onze Boekwinkel gesloten is COÖPERATIEVE BOERENLEENBANK „NUE TONGE" Binnenland. Ingezonden Stukken CATHAR1NA VOOGD JD. AREND VAN STR1EN Tz. Ondertrouwd25411 ~tsczM EVIeidl-Huishoudster een VOORMAN een KNECHT A.L. v.DORSSER in de Coöp. Beetw. Suiker fabriek Roozendaal. de beide Kerstdagen De heer W. de Mooy heeft zijn smederij onderhands verkocht aan den heer M. van Dam De heer J. de Bakker deelt ons persoon* lijk mede, dat hij zijn benoeming als voor» zitter van de Herv. Kiesver. niet heeft aange» nomen hij blijft gewoon bestuurslid. f De arbeider T. v. W. miste een drietal dagen zijn hond. Op onderzoek uitgaande vondt hij het beest levend begraven in een konijnenberg. f De heer J. Meijer Klz. is periodiek af» tredend als Bestuurslid van de N.P, Beurtveer »Ouddorp«. f Wij vernemen dat in de afgeloopen week weer diefstallen van kippen hebben plaats gehad. De dader(s) onbekend. —f Duur land. Door J. T. is een stuk bouw» land onderhands verhuurd tegen f 225 per Voornsch gemet. j- De ontginnings arbeid is ter hand ge» nomen zoodat er op het oogenblik hoege? naamd geen werkloosheid is te constateeren- f Te dezer plaatse zal een nieuwe smederij opgericht worden. Een stukje bouwgrond moet voor de oprichting reeds aangekocht zijn. NIEUWsHELVOET. Door de Geref. meisjesvereeniging »Dient den Heere« zijn in het afgeloopen jaar 68 kleedingstukken vervaardigd en onder de armen uitgedeeld. Maandag 22 Dec. is er Gemeenteraads» vergadering gehouden worden. Aanvang 10 ure. De Burgemeester maakt bekend dat de werkloozen in deze gemeente die voor werk in aanmerking willen komen, zich kunnen pp» geven op het Secretarie. De Kerstfeestviering van de kinderen der Ger. Zondagsschool »Jachin« zal plaats heb» ben op de le Kerstdag in de Ger. Kerk alhier. HELLEVOETSLUIS. Het Dameskoor: Onderlinge Zangstudie Dir. P. v. d. Doel zal Vrijdag 2e Kerstdag een uitvoering geven in de Ned. Herv. Kerk met medewerking van dhr. Heiligers organist te Vlaardingen Orgel en Mej. Heiligers Staalduim Zang. Door de meisjesver. »Ora et Labore« zijn in het afgeloopen jaar 183 kleedingstukken vervaardigd. Deze zijn Maandag 22 Dec. in de Marine Cantine uitgereikt werden. Dhr. Gaasbeek zal dan voor die armen een Bios» coopvoorstelling geven. De Kerstfeestviering van de Ger. Zondags» school »Obadje« zal plaats hebben op le Kerstdag in de Ger. Kerk. Burgemeester maakt bekend dat op Zater» dag 27 Dec. des n.m. 2.30 uur gelegenheid zal zijn voor Kostelooze in» en herinenting, voor hen die op het Raadhuis opgeven. GODSDIENSTOEFENINGEN OFFICIEEL GEDEELTE Predikbeurten op Donderdag 25 Dec. (le Kerstdag.) NED. HERVORMDE KERK. Sommelsdijk v.m. Ds. v. Montfrans. Middelharnis 's avonds Ds. den Oudsten. Stad aan 't Haringvliet v.m. 9.30 Ds. Polhuijs. Den Bommel n.m. Ds. v. Montfrans van Som» melsdijk. Ooltgensplaat v.m. 9.30 Ds. den Oudsten van Middelharnis. Oude Tonge, v.m. en n.m. Ds. Bax Nieuwe Tonge n.m. 2 uur Ds. Polhuijs van Stad. Herkingen v.m. 9 30 uur Ds. v As van Dirks» land. Dirksland 9.30 uur leesdienst 6 uur Ds. v. As. Melissant 9.30 uur Ds. Baarslag (H. A.) Goedereede v.m. 9.30 Ds. de Gidts. Ouddorp v.m. leesdienst, n.m. Ds. Baarslag van Melissant. Predikbeurten op Vrijdag 26 Dec. (2e Kerstdag) Middelharnis, 'sav. Ds. den Oudsten. Oude Tonge, n.m. 2 uur Zondagsschoolviering Herkingen, geen dienst. Dirksland, v.m. 9.30 Ds. v. As. "Goedereede, v.m. 9,30 uur Ds. de Gidts. Ouddorp, v.m. leesdienst. Predikbeurten op Zondag 28 Dec. 1924 Sommelsdijk, v.m. 9,30 en 's av. 6 uur Ds. v. Montfrans. Middelharnis, v.m. 9 30 en 's av. 6 uur Ds. den Oudsten. (Doop)> Stad a. 't Haringvliet, v.m. 9 Ds. Polhuijs en nam. 2 uur leesdienst. Den Bommel, n.m. 2 uur Ds. den Oudsten van Middelharnis. Nieuwe Tonge, v.m. 9.30 leesdienst en n m. 2 uur Ds. Bax van Oude Tonge. Herkingen, n.m Ds. Baarslag van Melissant. GEREFORMEERDE KERK. Predikbeurten op Donderdag 25 Dec. (le Kerstdag). Middelharnis 9.30 en 6 uur Ds. v. Velzen. Stad aan 't Haringvliet 9.30 en 6 uur Ds de de Graaff. Den Bommel v.m. Ds. Schaafsma. Ooltgensplaat 9.30 en 6 uur Ds. de Lange. Melissant v.m. dhr. v. d. Lugt. Ouddorp v.m. en nam. Ds. Diemer. Predikbeurten op Vrijdag 26 Dec. (2e Kerstdag) Middelharnis, v.m. 9,30 Ds. van Velzen. Stad aan 't Haringvliet, v.m. 9,30 Ds. de Graaff Ouddorp, v.m. Ds. Diemer. Predikbeurten op Zondag 28 Dec. Middelharnis, v.m. 9.30 en n.m. 6 uur Ds. G. van Velzen. Stad aan 't Haringvliet, v.m. 9.30 en n.m. 2 uur Ds. de Graaff. Den Bommel, v.m. en n.m. Ds. Schaafsma. Ooltgensplaat, v.m. 9.30 en n.m. 6 uur Ds. de Lange. GEREFORMEERDE GEMEENTE. Predikbeurten op Donderdag 25 Dec. (le Kerstdag). Dirksland 9.30 en uur leesdienst. Herkingen v.m. en nam. leesdienst. Predikbeurten op Vrijdag 26 Dec. (2e Kerstdag). Dirksland, v.m. 9,30 leesdienst. Herkingen v.m. leesdienst. Predikbeurten op Zondag 28 Dec. Herkingen, v.m. 9.30 en n.m. 6 uur leesdienst. DOOPSGEZINDE KERK Predikbeurt op Donderdag 25 Dec. (le Kerstdag) Ouddorp, v.m. en 's av. Ds. Kooimans. Van de overige gemeenten geen opgaaf. SOMMELSDIJK.'* Zondagavond 28 Dec. a.s. zal in de Ned. Herv. Kerk alhier de doops» bediening plaats hebben, doopvaders moeten zich daarvoor in de consistorie aanmelden op 27 December des avonds ten 8 ure. Gedurende deze en de volgende week zullen de catechisatiën in de Ned. Herv Kerk alhier niet doorgaan wegens de feestdagen. Gedurende de godsdienstoefeningen op Zondag 28 December zal zoowel des 's mor» gens als 's avonds een extra collecte worden gehouden voor de noodlijdende kerken in Nederland. MIDDELHARNIS. C. C. Bruggeman enj. v. d. Slik hebben hun hernoeming als ouder» ling en diaken aangenomen. Vrijdagmiddag zullen de Zondagsschool* kinderen der Ned. Herv. Zondagsschool en die der Geref. Zondagsschool, feestelijk ont» haald en getrakteerd worden. STAD AAN 'T HARINGVTIET. Tot kerk» voogden in de Ned. Herv. Kerk zijn herbe» noemd M. J v. d. Boogert en G. v. Rossum. De Jongelingsver. »Obadja« hoopt Don» derdagavond 6 uur in de Ned. Herv. Kerk een Kerstavond te geven. DEN BOMMEL. Eerste Kerstdag hoopt in de Ned. Herv. Kerk des namiddags 2 uur op te treden Ds. van Montfrans uit Sommelsdijk. Heden Woensdag 24 December houdt de kerkelijke ontvanger zitting in de consistorie» kamer der N. H. Kerk van des voorm. 9 uur tot 12 uur voor het ontvangen van de huur der zitplaatsen. De verkoop van vacante plaatsen in de N. H. Kerk zal plaats hebben op Zaterdag 27 Dec. aanstaande des voormiddags half elf in de consistoriekamer. De gekozen ouderling in de N. H. Kerk de heer H. Lokker heeft deze benoeming aangenomen en zal, Zondag a.s. bevestigd worden. In de N. H. Kerk hoopt Zondag a.s. des namiddags 2 uur op te treden Ds. den Oudsten van Middelharnis. De Geref. Jongelingsver »Ps. 121 2a« hoopt heden Woensdag haar Jaarfeest te vie» ren in de Bijz. School. Aanvang 6 uur. Donderdag a s. zal in de Geref. Kerk des voormiddags na kerktijd verkiezing plaats hebben van een ouderling. De aftredende ouderling J. C. gordorff, die reeds 45 jaar in den kerkelijken dienst, stelt zich wegens hoogen ouderdom niet meer herkiesbaar. Op de voordracht staan de heeren Joh. Buth en A. Bogerman. OOLTGENSPLAAT. De Catechisaties in de Geref. Kerk zullen gedurende twee weken niet plaats hebben Dinsdag 30 December te 6 uur hoopt D V. Ds. Montfrans van Sommelsdijk in de Herv. Kerk op te treden tot het houden van een Oudejaars predikatie. Voor de betrekking van onderwijzeres aan de Openbare Lagere School No 1 heb» ben zich 6 sollicitanten aangemeld. De Oudercommissie voor de Openbare School zijn gekozen de H H. W. Wielaard, J. v. Nimwegen Jz R. Breeman, J. T. Mos» selman en G. van Nimwegen Jz. NIEUWE TONGE. A.s. Donderdagmiddag zal in dc- Ned. Herv. Kerk, alhier, een collecte worden gehouden voor noodlijdende kerken en personen. Daar het weer eenigen tijd ge» leden is, dat deze collecte werd gehouden, bevelen wij haar warm aan. Naar men ons mededeelt zal D.V. Don» derdag 1 Januri a.s. in de Ned. Herv. Kerk de bevestiging plaats hebben van den herkozen Ouderling en Diaken resp. de heeren L. Zwee» rus en B. van den Broek. HERKINGEN. Als leider van het D.V. te houden Kerstfeest met de leerlingen der Zon» dagsschool is dit jaar aangezocht de Weleerw. heer godsdienstonderwijzer Bouman uit Stel» lendam Het land der Diac. Ned. Herv. Kerk, laatst in huur bij M. v. 't Hoff, is bij opbod naar de benefitie a f 112,— overgegaan aan L. J. v. d. Velde. Op de komende Kerstdagen zal in de Herv. Kerk alleen op 1ste Kerstdag dienst worden gehouden des voorm 9,30 uur door den consulent Ds. v. As uit Dirksland. Den d.a.v. Zondag hoopt Ds Baarslag uit Melissant alhier 's nam. 2 uur op te treden. Zondag 28 Dec. kan geen Zondagsschool worden gehouden. Op nader te bepalen da» tum zal D.V. deze arbeid worden voortgezet. L.l: Maandag is uitspraak gedaan inzake den eigendom van de Kerk staande aan den Peuterdijk alhier. Ze is toegewezen aan de voormalige Oud Geref. Gemeente, thans Geref. Gemeente, door welke den dienst geregeld is onderhouden. MELISSANT. 2e Kerstdag a.s hopen de kinderen van de Zondagsschool in de Ned. Herv. Kerk Kerstfeest te vieren. Belangstel* lenden worden uitgenoodigd vijf uur aan» wezig te zijn. Op Zaterdag as. nam. van 2—8 uur zal de Boekhouder der Ned. Herv. Kerk zitting houden tot inning van plaatsgelden. GOEDEREEDE. Vanwege de vacature Oud» dorp zal er Zondag a.s. alleen des voorm. Kerk zijn. OUDDORP. Bij de Ned. Herv. Kerk alhier is beroepen Ds. F. Kijftenbelt te Fijenoord. Op het a.s. Kerstfeest wordt in de Herv. kerk één vacaturebeurt vervuld en wel des nam. 25 Dec. door Ds. Baarslag van Melissant. HELLEVOETSLUIS. In de gehouden Ge» meenteraadsvergadering op Zaterdagmiddag is met ingang van 1 Jan. 1925 als onderwijzer aan de Openb. Lag. School ontslagen dhr. W. Verkerk. OUDDORP. Vergadering van aandeelhouders van het N. V. Beurtveer »Ouddorp« op Dinsdag 30 Dec. 1924 's nam. om 6 uur bij G. Spee. Agenda 1. Opening en lezing notulen. 2. Verslag van den Directeur. 3. Rekening en veraniwoording 4e boekjaar. 4. Verkiezing van twee Bestuursleden wegens overlijden M. Witte, en wegens aftreding van J Meijer Klz. 5. Mededeeling, rondvraag en stuiting. De rekening ligt vanaf heden tot 30 Dec. a.s. voor aandeelhouders ter inzage bij den Boekhouder. STELLENDAM. De garnalenvisschers hebben de vorige week gedurende 4 dagen gevischt en daarbij gemid» deld per dag en per vaatuig gevangen 85 K.G. garnalen. GOEDEREEDE. De vorige week werden door de garnalen» visschers van 25—50 Kilo per vaartuig en ge» tij gevangen. Met het vangen van bliek voor de schub» benvisscherij gaat het met allen niet precies gelijk er zijn er dip van 2—4 last bliek en 75 Kilo schubben hebben gevangen en er zijn er die maar een bakzoodje konden bemach* tigen. OUDDORP. De vorige week werden door de garnalen» visschers per vaartuig gevangen 300—600 Kilo garnalen en 2000—5000 Kilo bliek. SOMMELSDIJK. Geboren Margaretha Jannetje, d. v. Wil» lem Johannis Nijgh en Margaretha Jannetje Vroegindeweij Willemtje Lena, d. v. Jacobus Nelis en Johanna Pietertje NieuwlandJo» hannis, z. v. Huibertje Schol. GehuwdJacob de Berg, 30 j., alhier en Suzanna Poortvliet, 23 j., te Melissant. Overleden Laurens van 't Hof, 54 j., we» duwnaar van Neeltje Johanna de Jonge. NIEUWE TONGE. Getrouwd Balten Maliepaard, j.m. 27 jaar, te Stad aan 't Haringvliet en Martijntje van Sliedrecht; j.d. 28 j., alhier Jan Hanenberg, j.m. 21 j. en Cornelia van den Ouden, j.d. 21 j., beiden alhier. DIRKSLAND. GetrouwdJacobus Oosterling 30 j. en Barbera de Jong 29 j. MIDDELHARNIS. Aangezien er op den le Kerstdag geen be» stelling van brieven enz. zal plaats hebben, worden belanghebbenden in de gelegenheid gesteld hun correspondentie op dien dag tus» schen 1 en 2 uur nam. ten postkantore af te halen. OUDE TONGE. Dienst op den Isten Kerstdag. Op den lsten Kerstdag vindt geen bestelling plaats. Er bestaat gelegenheid tot afhalen der correspondentie te Oude Tonge 9 45 v.m.—10.15 v.m. te Achthuizen 10 vm.—10.30 v.m. te Den Bommel 10.15 v.m.—10.45 v.m. te Ooltgensplaat 10.15 v.m.—10.45 v.m. Op Woensdag 7 Januari 1925, 's nam. 3 uur, te Dirksland, ter herbergë' van H. van den Doel, bij veiling en Op Woensdag 14 Januari 1925, 'snam. 3 uur, te Dirksland, ter herberge van J. Keuvelaar, bij afslagvan Een woon* en winkelhuis met erf en grond, te Dirksland, aan den Kerk» ring, verhuurd aan J. de Vos, ten verzoeke van de Diaconie der Nederd. Herv Gemeente te Dirksland en twee huizen met tuin, erf en grond, te Dirksland, aan den Zuiddijk van Dolder Dirksland, deel uitmakend van 't z.g. »Kraakje«. Verhuurdde eene woning aan Joh. Hoogerwerf en de andere aan Jst. Kievit. Ten verzoeke van de Erveh van wijlen Mej. de Wed. C. van Es. Notaris VAN DER SLUIIS. Het drankverbod als kapitaalvernietiger. Wanneer in een groote stad het kapitaal, dat in den tramaanleg vastgelegd is, door de autodiensten bedreigd wordt, wordt dit gevaar soms gesignaleerd en levert het een motief op om de autodiensten niet volledig ter wille te zijn. Maar als zij elders de spoor» en tram» diensten verliezen berokkenen, wordt alleen op het algemeen belang gezien. Zoo was het vroeger met omnibus en trekschuit. En zoo is het met tal van zaken. Wanneer echter in het algemeen belang en overeenkomstig den uitgesproken wensch van de meerderheid der bevolking de alcohol» industrie en *handel uit hun bedrijf gezet worden, wordt veelal alleen op hun verlies gelet. Merkwaardig is daarom een onderzoek, dat kort geleden in Manhattan het oude stads» deel van New*York is ingesteld. Men heeft nagegaan wat er van 3000 ge» bouwen, die in 1916 volgens de opgaven van de statistiek der belastingen voor het schenken van alcoholica gebruikt werden, geworden is. Opgaven kwamen binnen van 2834 ge* bouwen. Hiervan waren in 1916: Tapperijen 2263; Slijterijen 391 (voor verkoop in het klein van alcoholhoudende dranken)Drogisterijen 180 (drogerijen met vergunning voor drankver» koop). Totaal 2834. 1924: Inrichtingen, waar bier en andere dranken verkocht worden, met een alcohol» gehalte van '/21 461 drogisterijen met verkoop van ijswater, limonades, enz.1'45. Totaal 606. In de plaats van de overige 2228 drankge» legenheden van 1916 zijn gekomen 3338 win» kelsmeest van levensmiddelen. Van 858 vaste goederen, waarin in 1916 een vergunning gevestigd was, is naar een taxatie voor de Belastingen, in 1924 de waar» de berekend. Blijkens die berekening was van 88 gebouwen, waarin ook nu nog het koffie» huisbedrijf wordt uitgeoefend, sinds 1916 de waarde per gebouw met 26,357 Dollar ver» meerderdvan 770 gebouwen, die voor een ander doel zijn ingericht geworden, de waarde per gebouw, sinds 1916 met 127,994 Dollar vermeerderd. Uit deze cijfers blijkt, welke groote voor» deelen de Amerikaansche volkswelvaart dankt aan de invoering van het verbod. De gebou» wen die vroeger voor den drankhandel dien» den zijn voor hét grootste deel in gebruik genomen voor maatschappelijke nuttiger be» drijven, terwijl de waarde er van aanmerkelijk hooger is gestegen dan die van de huizen, welke nog hun oude bestemming voor een deel hebben behouden. Van kapiiaalvernietiging was dus geen spra» ke. Integendeel. De Copie van Ingezonden Stukken die niet g» plaatst zijn wordt niet teruggegeven.—Buil tnRedactiei verantwoordelijkheid van tenUitgc Geachte Redactie 1 Daar Uw blad in Brielle en omstreken veel wordt gelezen, gevoelen wij ons gedrongen een woord van dank uit te spreken tot die» genen der lezers of lezeressen, die in deze dagen de Geuzenstichting weder bedachten. Dat woord van dank ga dan eerst uit tot die vrienden in Ouddorp, welke door hun gaven gesteund hebben de naaivereeniging »Dorcas« welke vereeniging daardoor in staat was aan de stichting te Brielle een partij gemaakte kleedingstukken, door die vereeniging ver» vaardigd, bestaande uit 175 stuks, te doen toekomen, welke in een groote behoefte voor» zag. Ieder weet wel, dat de oorlogsjaren ook op die kleerkast zijn nadeeligen invloed deed gevoelen, welke invloed nog maar moeilijk is te overkomen. Vooral het bestuur en de wer* kende leden dier krans te Ouddorp onzen bijzonderen dank voor de moeite en ijver, welke zij zich hebben getroost, om zulk een collectie kleedingstukken te vervaardigen. Moge het bestuur en de leden der vereeniging en allen, die hen finantieel steunden, hierover Gods zegen ondervinden, en ook die gaven voor de weezen der stichting ten zegen zijn. Niet minder onzen hartelijken dank aan de verschillende dames, welke zich vormden tot een comité, om de kinderen een Kerstverrassing te bereiden en daartoe gelden bijeenverzamel* den te Brielle, Hellevoetsluis, Nieuw»Helvoet, Oostvoorne, Rockanje, Tinte en Zwartewaal. En succes. Nu, lang niet te klagen Onder leiding van Mevrouw en den Heer Sluij is er een som bijeenvergaderd, waardoor aan het doel kon worden beantwoord. Op den avond van Maandag 22 dezer waren alle kinderen der stichting met hef genoemde damescomité door mej. Sluij uitgenoodigd ter Kerstfeestviering en mochten degenen, die zoo trouw voor dit doel werkzaam waren geweest, getuigen zijn van de vreugde, welke zij ge» bracht hebben in het leven van deze weezen. Was het gezellig tezamen zijn reeds een oorzaak van blijdschap, die blijdschap werd nog verhoogd, als zij ook nog mochten ge» nieten van het smakelijke, dat op tafel werd gezet en hun blijdschap steeg geheel ten top toen ieder van hen nog een voor hen geschikt geschenk kon ontvangen. Aller aangezicht gaf weêr de vreugde van hun gemoed over deze verrassing. Het was echter der commissie niet te doen, om al hun geld aan speelgoed uit te geven, maar zij wilde daarmede de stichting zelve helpen tot het verzorgen dezer kinderen en in dit verband voornamelijk voor het zieke kind en daarom hebben zij de ziekenzaal ge» heel laten opknappen, opdat deze wat gezelliger aanzien zou verkrijgen dan tot heden. Daartoe was noodig geheel opschilderen, zeildoek op de vloer, een behangetje aan den muur, gor* dijnen voor de ramen, nette ledikanten met nachtkastjes, alles voor de gezelligheid van het zieke kind. Het een en ander was er wel, maar niet in die aangenaamheid van thans. En werkelijk, dank zij de groote volharding en toewijding van Mevr. en den Heer Sluij, is dat alles netjes in orde gekomen, zoodat wij nu bij bezoek van vrienden behoorlijk durven zeggen: Hier is de ziekenzaal, hetgeen wij vóór dien wel eens met eenige schroom deden. En daarom gevoelen wij ons gedrongen namens het bestuur en de kinderen der Geuzen» stichting hartelijk dank te zeggen aan degenen,' die daaraan hebben medegeholpen, hetzij finantieel of moreel en allen mogen weten, dat zij door hun gaven te geven of die te verzamelen, hebben bijgedragen, om het lot dezer kinderen, welke reeds zooveel moeten missen, aanmerkelijk te verlichten en hopen aan de eene zijde, dat de ziekenzaal weinig behoeft te worden gebruikt, maar aan de andere zijde bij gebruik er heerlijk mag wor» den genoten van deze kostelijke verbetering. Alle vrienden tot een bezoek uitnoodigende, teekent zich na beleefden groet, Uw U toegenegen, H. HILDEBRAND, Binnenvader. ROTTERDAM, 23 Dec. 1924. Op de heden in ons Veilingslokaal, War* moezierstraat 37—39, gehouden Veiling, wer» den de volgende prijzen besteed Kipeierenf 6,95 tot ƒ13,20 Idem (klein)tot - Idem extra zw. tot - Eendeieren8.00 tot 8.95 Ganseierentot - Kalkoeneieren tot Kievitseieren tot Middelprijs f Aanvoer 58000 stuks. DE ROTTERDAMSCHE VEILING Verloofd en 25422 Ouddorp Middelharnis December 1924. In plaats van kaarten. CORNELIS BOOSTEN en JOHANNA BLOEMENDAAL Den Bommel) Maassluis 24 Dec. 1924. JSCZxSC3®C™3SCnSCE3SC3 HZoo de Heere wil en zij leven hopen onze geliefde ouders A. MELAARD Jz. en A. DONKERSLOOT Ld. op 29 December a.s. hunne 25e jarige echtvereeniging te herden» ken. 25413 A Hunne dankbare kinderen U en behuwd-.kind Stad a/'t Haringvliet, 24 Dec. 1924 EÜ33SL- JSC3X3CZ^ Zoo de Heere wil en zij leven J hopen onze geliefde Ouders, Be» A huwd» en Grootouders en 25419 n op Vrijdag 2 Januari a.s. hunne 40»J A R I G E ECHTVEREENI» GING te herdenken. Dat zij nog vele jaren voor hen gespaard mogen blijven is de wensch van Hunne dankbare Kinderen Behuwden Kleinkinderen. Oude Tonge, December 1924. DsczxscMnsc jsczjsc^ Ondergeteekenden betui» gen hiermede hun hartelij» ken dank voor de zorgvolle en liefde» rijke behandeling tijdens de ziekte en bij het overiijden van onzen geliefden echt» genoot en vader, den heer Abr. VAN NIEUWENHUIJZEN ondervonden door den WelEd. Zeergel. Heer Dr. Sneijders—de Vogel en zuster Cornet, inzonderheid ook aan zuster Doornbos voor haar opofferende liefde den overledene betoond. Uit aller naam, Wed. A. VAN NIEUWENHUIJZEN— de VÓS Dirksland, December 1924. 25418 BIEDT ZICH AAN EEN NETTE in net .klein gezin. Brieven onder no. 25414 aan het Bureau van dit blad. GEVRAAGD een loon f 22,50 per maand. 25412 Adres: C VAN ROSSUM, »Even Buiten,Dirksland, met opgaaf van leeftijd en verdere inlichtingen. GEVRAAGD tegen 1 Maart en Adres A. BUIJS, Battenoord, onder Nieuwe Tonge. 25409 In de COÖPERATIEVE BROODBAK* KERIJ »D E VOORWAART S« te Nieuwe Tonge gevraagd een halfwas of leerling v.g g v. Aanmelding zoo spoedig mogelijk bij het Bestuur 25420 'h-: Zeer billijk over te nemen Twee beste 'Werkpaarden, keus uit vi;r, 4—8 jaar, en drie prima l'/2»jarige met papieren van zeer goede afstamming. M. DE HAAS, Sommelsdijk. 25461 Zandbl ad-Sigaren 6-8-10-12-15 ets. Kleur: Onvervalscht Natuur KwaliteitHoog Fijn SmaakOnvolprezen Vol t: Prijs Ongeëvenaard Scherp VERKRIJGBAAR BIJ MIDDELHARNIS KSSSI uit de hand te koop een goed onder» houden en tevens goed beklant gelegen aan de Haven, kan gedreven worden door een vrouw. Te bevragen bij J. MIEROP, Ouddorp. 25415 Ook bij gedeelten. Adres C. v. d CAPPELLE Gz„ Ooit* gensplaat. 25417 Hiermede berichten wij onze geachte cliëntéle, dat Houders van Spaarboekjes bij boven» genoemde Boerenleenbank, worden ver» zocht tegen ontvangbewijs hunne boek» 'i jes ter Controle en bijschrijving of uitbetaling dei rente te willen inleveren op Maandag en Dinsdag 5 en 6 Januari e.k. Beide dagen zitting van 2 tot 4 uur en van 6 tot 9 's middags. 25421 HET BESTUUR.

Maas- en Scheldebode | 1924 | | pagina 7