Kerk en School. Posterijen. Vergaderingen. Visscherij. Binnenland. Uit de Pers. Buitenland. V er koopmgers Land- en Tuinbouw. den sloot terecht kwam. Gelukkig kwamen geen persoonlijke ongelukken voor. Een en ander is o.i. een gevolg van het woeste rij» den, waarin vooral de autobestuurdeis van Oude Tonge aardigheid hebben. Voor den Vrijw Landstorm hebben zich alhier 17 deelnemers aangemeld. Door J. Noteboom, alhier, is een post» duif gevangen gemerkt N 11 en 242074. DIRKSLAND. De uitslag van de j.l. Maandagavond gehouden aanbesteding van het maken van een Muziektent is als volgt Timmerwerk H M. Roodzant f 999.50 D. Roodzand f 1060 en P. C. van Eek f 1030. SchilderwerkC. M. Grevenstuk f 223 en J. B. Grevenstuk f 214. Massa: H. ,M. Roodzant f 1149.50 en M. Maasdam f 1065. De begrooting was in massa f 1149.40. De laagste inschrijver was dus de heer M. Maasdam. De gunning wordt aange» bouden. A.s. Zaterdagmiddag 2 uur zal in het gymnastieklokaal der o 1. school door de le» den van de burgerwacht schietoefeningen worden gehouden, voor de beste schutters zullen prijzen beschikbaar worden gesteld, geen der leden verzuime dus deze schietoefe» ningen bij te wonen. In de maand November werden ingevolge de Vleeschkeuringswet alhier ter slachting aangegeven 16 koeien, 77 varkens, uit nood werden geslacht 2 kalveren en 1 koe. HERRINGEN. Zaterdagavond werden voorbijgangers opgeschrikt door een hevig lawaai in de landbouwschuur van J. Buth. Bij nader onderzoek bleek de graanzolder ingestort waardoor eenige machinerieën zijn beschadigd. Gelukkig waren geen werklieden aanwezig zoodat mensch noch dier letsel heeft bekomen en alleen materieele schade is aange» richt. Bij publicatte is bekend gemaakt dat Don» derdagavond e.k. 4 Dec. te half 7 uur in de Chr. School jaarvergadering van de Afd. »Het Groene Kruis« zal worden gehouden. Aftr. Bestuursleden zijn C. v. d. Velde en P. de Gast. Deze week moest het beurtveer worden bijgestaan door dat van Battenoord. Aardap» pelen en paardepeen worden geregeld afge» voerd, terwijl ditmaal 196 balen uien voor de Firma van As werden ingeladen. De werkzaamheden zijn alhier nog in vollen gang. Werkloozen zijn er niet. 't Wagen» werk is in zoover volbracht dat door B. en W. is besloten a.s. Vrijdag de jaarlijksche straat» schuring te doen plaats hebben. Vanwege de verlaagde marktprijs betreffen» de varkens, is het spek in deze gemeente met 10 cent per KG. verlaagd. In deze gemeente doen zich eenige geval» len van Roodvonk voor. Zondagvoormiddag werd vanuit de rich» ting Bruinisse een zware knal gehoord die ramen en deuren deed trillen. Blijkens ingeko» men berichten is in 't Zijpe een sleepbootje uit elkander gesprongen waarbij 3 menschen het leven hebben verloren. Het aantal leden van de halve stuivers» vereeniging voor on» en minvermogende lijders aan vallende ziekte »Bethasde»Sarepta« te Heemstede, bedraagt in deze gemeente reeds 104. Omdat de afd. van het «Groene Kruis« alhier, nog met een klein nadeelig saldo zit, dat uit de gewone ontvangsten niet gedekt kan worden, zal zooveel mogelijk de manne» lijke ingezetenen boven 20 jaar, die gebruik maken van het Groene Kruis tot contributie» betaling worden verplicht. Althans dit punt zal in de algemeene vergadering ter sprake komen. Beter is het echter dat de jongens vrijwillig lid werden. Vorige week zijn van hier vervoerd 185 H.L. aardappelen 167 balen uien en 310 H.L. peen. MELISSANT. Aan het tramstation zijn de laatste suikerbieten aangevoerd van dhr. L. Koole. Gedurende de bietencampagne zijn alhier 7 millioen K.G. bieten aangevoerd. Bij den correspondent der Arbeidsbemid» deling stonden over de vorige maand geen werkzoekenden ingeschreven. GOEDEREEDE. Maandag werd wederom :en motor met gedroogde cichorei geladen met 50,000 kilo, prijs per 100 K.G. f 12, Het mannenkoor »de Vriendschap« is weder begonnen met hare gewone winter» avond repetitiën. Maandag werden de laatste bieten scheep gedragen van den centralen Suikerbietenbond. Zaterdag werd de motor van schipper van Gelder afgeladen met juin van f 3,50 per 60 kilo. Voor aardappelen wordt f 5,— per mud geboden, doch er worden geen opgekocht. OUDDORP. De Autobus»Onderneming van hier op Middelharnis is thans voorgoed opgeheven en heeft vanaf heden, 1 Dec., de dienst gestaakt. HEI.LEVOETSLUIS. De Minister van Marine heeft in zijn Memorie van Antwoord van de Staatsbegrooting geantwoord op de vragen inzake de werf alhier «dat het niet in zijn bedoeling ligt de werf te Hellevoetsluis op te heffen, daar zij nu en in de toekomst van groot belang zal wezen. Verder heeft de Minister geantwoord inzake het opleidingschip »Noord»Brabant« «dat er geen beslissing hier» over genomen is, eveneens over de over» plaatsing van de opleiding van Gorichem naar Hellevoetsluis. Woensdag 3 Dec. a.s. zal het Hoofd» stembureau zitting houden ter benoeming van een lid der Gemeenteraad, wegens het be» danken van dhr. C. Kraak (S.D.A.P.) NIEUW.HELVOET. Het bestuur van «Het Groene Kruis«, afd. Hellevoetsluis en Nieuw»Helvoet, roept sollicitanten op voor bode aan bovengenoemde afdeeling. Zich aan te melden bij dhr. A. Spuibroek. SOMMELSDIJK.** Zondag 23 November j.l. is in de Ned. Herv. Kerk alhier gecollec» teerd f 9, voor de armen en f 10, voor de Diaconie. Woensdagavond 3 December des avonds 6Y2 uur zal in de Ned. Herv. Kerk alhier be» gin worden gemaakt met de door de weeksche Godsdienstoefeningen. Zondagmorgen 7 December a.s. hoopt in de Ned. Herv. Kerk alhier voor te gaan Ds Bieshaar Zendings»Director, alsdan zal een extra collecte worden gehouden voor den Gereformeerden Zendingsbond. MIDDELHARNIS.* Bij Kon. besluit is met ingang van 1 Januari aan mej. E. A E. M. Westerbaen Schmidt, op haar verzoek, eervol ontslag verleend als leerares aan de Rijks hoo» gere burgerschool te Middelharnis. Zondag 23 November j.l. is in de Ned. Herv. Kerk alhier f 20 gecollecteerd voor de kerk en Donderdag 28 November f 10 voor de armen en f 10 voor de kerk. Zondagavond 7 December a.s. hoopt in de Ned. Herv. Kerk alhier voor te gaan Ds. Bieshaar, Zendings»Director. Alsdan zal een extracoliecte worden gehouden voor den Ge» reformeerden Zendingsbond. Nogmaals wordt eraan herinnerd, dat a.s. Donderdag 4 December, 's avonds half zeven, in de Ned. Herv. Kerk alhier D.V. zal op» treden voor de Chr. Jongelingsvereen. «Jehova Nissi« de Weleerw. Zeergeleerde Heer Dr. J. Severijn, van Dordrecht, om te spreken over fiHet nieuwe Jeruzalem*. Verwacht mag worden dat velen dezen wel» bekenden Dordtschen predikant ovei zoo'n belangwekkend onderwerp wenschen te hoo» ren. Houdt daarom uw Donderdagavond vrij (Zie advertentie in dit nummer.) Dondagavond 6,30 uur zal in de Geref. Kerk optreden Ds. G. v. Velzen. STAD AAN 'T HARINGVLIET. De Jon» gelingsvereeniging »Emanuël«, alhier, hoopt Vrijdag 5 December a.s. des nam. 6.30 uur in de concistorie der Geref. Kerk een propaganda» vergadering te houden. Onderwerpen ter behandeling 1. Zelfstandigheid, afhankelijkheid en zelf» werkzaamheid van den Jongeling, in te leiden door vr. W. van Sprang. 2. De J. V. als opvoedingsinstituut in te leiden door vr. J. M. v. d. Boogert. Deze week wordt in de Geref. Kerk een begin gemaakt met de avonddiensten. Ds. de Graaff Woensdagavond 6 uur. Wegens het vervullen van een vacature» beurt te Stellendam door Ds. de Graaff zal Zondag a.s. in de Geref. Kerk alhier leesdienst worden gehouden. Tot Notabelen in de Ned. Herv. Kerk, alhier, zijn herbenoemd de H.H Joh. Huizer Kz., C. Maliepaard en L. Braber Mz. Aan de beurt van aftreding als ouderling en diaken in de Ned. Herv. Kerk zijn resp. de H.H. C. v. d. Slik en A. van Zielst. DEN BOMMEL. Zondag aanstaande hoopt in de Ned. Herv. Kerk des nam. 2 uur op te treden Ds. den Oudsten van Middelharnis. OOLTGENSPLAAT. Het St. Nicolaasfeest in de Bewaarschool zal Vrijdagmiddag 2 uur plaats hebben. De H.H. A. de Bruin, Cor Korteweg Laurenszoon en 1). In 't Veld hebben hunne benoeming tot leden van den Kerkeraad der Hervormde Gemeente aangenomen. Door den Kerkeraad der Gereformeerde Kerk zijn de volgende dubbeltallen opgemaakt. In de vacature J. van Drongelen zijn gesteld H. van Rossum en B. K. Breeman. In de va» cature D. Korteweg Cz., C. L. Korteweg Pz. en A. van ven Doel. De heer Joh Bol, onderwijzer aan de Openbare school alhier, heeft tegen 1 Januari a.s. ontslag gevraagd. 41 jaar is voornoemde heer bij het onderwijs te dezer plaatse werkzaam. OUDE TONGE. De collecte voor de zen» ding heeft de som van f 38,03 opgebracht. NIEUWE TONGE. Aanstaande Zondag» middag 2 uur hoopt in de Ned. Herv. Kerk, alhier, op te treden Ds. Bax te Oude Tonge. In den voormiddagdienst zal een predikatie worden gelezen. J.l. Zondag is in de Ned. Herv Kerk aan nagiften ontvangen de som van f 64.—, zoodat de oogstcollecte nu f 480 heeft opge» bracht. DIRKSLAND. Woensdagavond 6 uur zal in de Ned. Herv. Kerk alhier optreden Ds. K. van As. Wegens vervulling eener vacaturebeurt des voorm. elders zal Ds. Van As a.s. Zondag in de Ned. Herv. Kerk alhier alleen des nam. 6 uur optreden, des voorm. zal een predikatie wordën gelezen. De oogstcollecte bracht in de Ned. Herv. Kerk alhier ruim f 550 op. Donderdag zal in de Kerk der Geref. Gem. alhier dankdag voor het gewas worden gehouden door Ds. Kievit van Veenendaal. Zondag zal in de Kerk der Geref. Gem. voorgaan Ds. de Bloi. van Vlaardingen MELISSANT. Tot Kerkvoogd in de Ned. Herv. Kerk is herkozen dhr. M. van den Bosch. De oogstcollecte in de Ned. Herv. kerk heeft Zondag j.l. opgebracht ruim f 450.—. HERKINGEN. Vanwege de op a.s. Woens» dag 3 Dec. te houden Dankstond bij de Geref. Gemeente alhier, zal de Chr. School dien dag zijn gesloten. Donderdag 4 Dec. des n.m. 3 uur zal er D.V. in de consistorie der Ned. Herv. Kerk alhier vergadering worden gehouden van stemgerechtigde manslidmaten ter verkiezing van een Ouderling en een Diaken wegens periodieke aftreding van de Heeren A, Heij» blom en Jac. v. d. Velde Sz. De Ontvanger der Herv. Kerk. A. v. Overbeeke hoopt Zaterdag 13 Dec., terwijl die der Diac. J. G. Noordijk 3 Dec. op de gewone uren zitting zullen houden. De catechisaties voor groote jongens en meisjes der Ned. Herv. Kerk zijn verplaatst en wel op de uren voor de meisjes van half 7 tot h'alf 8 en voor de jongens van half 8 tot half 9 uur. Beide Donderdags. Zondag a.s. hoopt Ds. v. As alhier, van de gewoonte af te wijken en des morgens om half 10 uur in de Ned. Herv. Kerk op te treden, waardoor de Zondagsschool in het namiddaguur zal worden gehouden. Deze week zullen bij de Geref. Gemeente de catechisaties niet Woensdags doch des Dinsdags plaats hebben. Alle op dezelfde uren. De Oogstcollecte in de Ned. Herv. Kerk in deze gemeente heeft opgebracht de som van f 182,—. Aan den Heer A. G. 't Hart, tijdelijk onderwijzer aan de Openbare Lagere School alhier, is met ingang van 8 December a s. eer» vol ontslag verleend uit die betrekking. A.s. Woensdag zal gedurende den ge» heelen dag en wel des voormiddags, des na» middags en des avonds voor de Geref. Ge» meente optreden Ds. A. de Blois te Vlaar» dingen tot het houden van een dankstond voor het gewas. Met ingang van 8 Dec. a.s. zal Mej. B. J. E de Rijk weder als Onderwijzeres in functie treden. GOEDEREEDE. Zondag as. zal er des voorm. een collecte worden gehouden in de Ned. Herv. Kerk ter betaling van de nieuwe looden goot die op de kerk is gelegd. Donderdagavond 6 uur zal er Kerkeraads» vergadering worden gehouden. De eerste in dit saizoen 1 OUDDORP. A.s. Zondag nam. hoopt in de Ned. Herv. Kerk op te treden Ds. Bieshaar, Zendings»Director. Alsdan zal een collecte ge» houden worden voor den Geref. Zendings» bond, Vrijdagavond 5 Dec. té 7 ure bestaat er in de consistorie der Herv. Kerk gelegenheid tot aangifte voor den H. Doop. De leerlingen der Zondagsschool Oost» dijk hebben het mooie bedrag van ruim f 36,— bijeengebracht, als een tegemoetkoming in de de kosten voor het a.s. Kerstfeest. Kerkvoogden der Herv. Gem. houden in de kerkekamer zitting voor de ontvangst der zitplaatsengelden op Woensdag 3 Dec. en Woensdag 10 Dec. telkens van 9 tot 12 en van half twee tot 5 uur. HELLEVOETSLUIS. Woensdagavond zal in de Ned. Herd. Kerk optreden dhr. Graas» beck van 's Gravenhage, alwaar hij zal spre» ken ten bate van de Inwendige zending voor Landkolonies Dinsdagavond zal in de Marine»Cantine optreden dhr. C. W. J. v Ree, voorganger der Chr. Geref. Kerk te Schiedam. NIEUW»HELVOET. Tot ouderling in de Ger. Kerk is gekozen, vac. Joh. Vijfwinkel aftr. dhr. J. C. Langeveld Sr., tot diaken, vac. C. de Bruin aftr., P. Marbus. NED. HERV. KERK. Beroepen Naar St.»Annaland Ds. Oskam te Hevel. Zestal: Te Bellingwolde Ds. J. Eikema Benningsbroek, Ds. F. W. J. v. d. Poel Tiel, Ds. M. Prins Tiel, Ds. E. v. Ruijtenberg Oost» burg, Ds. J. N. Seulem Mensingerveer en Ds. J. E. Steenbeek Winsum. Aangenomen NaarSiddeburen Ds. G. Teens» ma te OterdamNaar Nieuwolda Ds. H. v. Dijk te GillerveenNaar Ameide en Tienhoven Ds. C. J v. d. Graaff te Kockeflgen Naar Hees Ds. W. C. Mense Em. pred. te Amster» dam. GEREF. KERK. Beroepen Naar Brouwershaven Ds. E. J. v Voorst te Koolwijkerbroek Naar Mijdrecht Ds. H. B. W. M. Kok te Wormelo. Aangenomen Naar Houselersdijk Ds. P. v. Hoven te Meleskerke. CHR. GEREF. KERK. BeroepenNaar Drachten dhr. K. G. v. Smeden Cand te Zwolle Naar Aalsmeer Ds. F. A. Bakker te Sliedrecht. GEREF. GEMEENTE. Beroepen: Naar den Haag Ds. A. Verhagen te Middelburg. DOOPSG. GEMEENTEN. BeroepenNaar Akkrum Ds. B. H. Ru» dolphi te Ijlst. LIJST 19 van de 46ste jaar*collecte voor de Scholen met den Bijbel. Transport van lijst 18 f 67918.75'/2 Appingedam c.af 197.25 Bedumf 252.75 Haren (Gr.) c.a. f 141 25 Houwerzijl c.af 105.— Oldekerk c.a. (Geref. Kerk) f 37.08'/2 Nieuwe»Pekela III (Alteveer) c a. f 27 50 O. en N. Schoonebeek f 167.50 Zweeloo f 127 25 Glanerbrug f 95 85 Dieren c.a. (Geref. Kerk) f 78.28 Epe met Ernstf 121.35 Haarloof 92.15 Wezep (Geref. Kerk)f 37.29 Nieuwer»Amstel (Amstelveen) f 165.— Purmerend c.a. f 60.— Uithoorn I met Kwakel en de Mennonietenbuurt f 181.45 Benthuizenf 118 20 Leidschendam c.a. f '233.15 Lexmond (Kerkcollecten) f 57.15 Nieuw.-Lekkerlandf 120.— Goesf 242.80 Drimmelenf 54.35 Sprang c.a. (Kerkcollecten) f 19.10 Heerlen (Kerkcollecten) f 16.81 Venlo (Kerkcollecten)f 38.17 Totaal van 475 Loc. Com. f 70705.44 Mr. J. TERPSTRA, Secretaris van de Unie «Een School met den Bij bel«. De LandbouwsOnderlinge. Ongevallen bij het dragen van ringen. In den laatsten tijd komen meerdere onge» vallen voor, waarvan het dragen van een ring aan den vinger de oorzaak is, doordat de ring aan een of ander uitstekend voorwerp blijft haken. De letsels die ontstaan, zijn meestal ernstige scheurwonden aan den ringvinger. Draag dus tijdens het werk geen ring aan den vinger, men spaart daardoor èn vinger èn ring. De Secretaris van de P. O. C. nOverflakkee,* A. W. KEIJZER. NIEUWE TONGE. Over de afgeloopen maand werden op het Hulppost» telegraaf» en telefoonkantoor be» handeld 82 telegrammen 886 telefoonge» sprekken 21 telefoonoproepsberichten. Totaal 989 handelingen. STAD AAN 'T HARINGVLIFT. Gedurende de vorige maand zijn op het postkantoor alhier behandeld 28 telegrammen, 581 gesprekken en 36 oproepsberichten. DEN BOMMEL. Op het hulp» telegraaf» en telefoonkantoor alhier werden de vorige maand behandeld 58 telegrammen367 gesprekken en 16 op» roepberichten. Totaal 441 handelingen. HERKINGEN. Vergadering van de Afdeeling Herkingen •en Omstreken van het «Groene Kruis,op Donderdag den 4e Dec. 1924, in de School alhier. Punten ter behandeling Vaststelling notulen. Mededeelingen en ingekomen-stukken. Jaarverslag. Vaststelling Rekening. Vaststelling Begrooting. Periodieke verkiezing van bestuurleden. Zoonoodig benoeming afgevaardigde Alge» meene Vergadering. MIDDELHARNIS. Van de visscherij is te IJmuiden binnen ge» komen de vischsloep Oranje Nassau, stuur» man J. Viskil met f 600 besomming. GOEDEREEDE. De garnalenvisschers vingen de vorige week van 70 tot 150 Kilo per getij en per vaartuig. OUDDORP. De garmalenvisschers vingen de vorige week te samen van 300 tot 500 Kilo per dag. De A. R. Partij en de verkiezingen. Naar de »N. Leidsche Crt.« meldt, heeft het Centraal Comité van A. R. Kiesvereeni» gingen besloten aan de aangesloten kiesver» eenigingen te adviseeren, bij de komende ver» kiezingen met één candidatenlijst uit te ko» men, plus een bijlijst. Bij de vorige verkiezingen werden, gelijk bekend, vijf candidatenlijsten ingediend. De veronderstelling schijnt niet te gewaagd, dat tot nummer één op de nationale lijst zai worden gekozen de heer H. Colijn. De Standard driestart in verband met het overlijden van Dr. Bronsveld: A. W. Bronsveld. Niet zonder ontroering zal de tijding wor» den vernomen van het overlijden van Dr. A. W. Bronsveld, predikant te Utrecht. Ook Bronsveld behoort tot de mannen, die in de tweede helft der vorige eeuw van zich deden spreken en die op politiek en kerkelijk gebied in ons land hun aanhangers telden. In ile zeventiger jaren, toen ook Bronsveld nog aan het begin van den weg stond, was er hope, dat hij met de Antirevolutionairen één lijn zou trekken in dien tijd schreef hij dan ook nu en dan hoofdartikelen in ons blad. Maar allengs ontpopte de redacteur van De Stemmen voor Waarheid en Vrede zich als een man anderes geestes, die èn op politiek èn op kerkelijk terrein zijn eigen pad ging Zoo hebben de onzen Bronsveld en de zijnen op beiderlei gebied meestal tegenover zich gezien, en behoorde hij weldra tot de felste bestrijders van de Antirevolutionairen en hun leider. De aangang van Bronsveld in 't land is nooit groot geweest. Het nauwst voelde hij zich wel verwant aan de oud»liberalen doch ook van deze groep was hij de woordvoerder niet. Bronsveld was ongetwijfeld een man van groote gaven en van niet minder groote scherpzinnigheid. Zijn bekende »Kronieken« in «De Stemmen« waren nu en dan vol van bijtend sarcasme, misschien ook wel bij hem «de hoogste uitdrukking van smart«. Bij 't verschei den van dezen man kunnen we niet anders dan ons het verleden herinneren, en al betreuren we 't, dat een zoo wel gehar» nast strijder niet zijn plaats in onze gelederen vond, maar zieh geroepen voelde het zwaard tegen ons te wetten, bij zijn stervenssponde willen we hem onzerzijds gaarne de eere brengen, die hem toekomt. Want ook de wor» steling met hem is ons volk ten zegen gewor» den en Bronsvelds naam zal onder ons blij ven leven als de naam van een man van betee» kenis. Zondagmorgen halfzes is in den ouderdom van 85 jaren Dr. A. W. Bronsveld overleden. Dr. Bronsveld werd geboren in 1839, bracht zijn jeugdjaren door te Harderwijk, studeerde aan de Utrechtsche Hoogeschool en werd op 28 September 1862 als predikant naar de Ned. Herv. gemeente te Ophemert beroepen. Daar stond hij vier "jaar, waarna hij de gemeente Charlois diende tot 1868 In dit jaar werd hij beroepen naar Haarlem, waar hij van 1868 tot 1880 het ambt van predikant bekleedde. Den 7en Maart 1880 deed hij zijn intree in de Utrechtsche gemeente, waar hij 34 jaren onafgebroken heeft gestaan. Met ingang van 1 Januari 1915 ontving hij eervol emeritaat. In den lande genoot Dr Bronsveld vooral bekendheid als redacteur en kroniekschrijver van de Stemmen voor Waarheid en Vrede, welk maandblad hij vele jaren lang'heeft ge» redigeerd. Zoowel zijn opstellen van siichte» lijken aard als zijn kronieken, waarin hij on» derwerpen behandelde van kerkelijke en staat» kundige politiek, waarin hij geestelijke en maat» schappelijke stroomingen aan zijn blik liet voorbijgaan en zijn pennevruchten, die ook op litterair en historisch gebied van zijn hand zijn verschenen, werden met belangstelling ge» volgd. Algemeen bekend is de bundel opstellen, die in zijn jeugd het licht zag onder het pseudoniem Fidelio, en zijn «Voor vijftig jaar«, waarin hij persoonlijke herinneringen aan Utrecht neerschreef. Gelijk bekend trad Dr. Bronsveld op politiek gebied als lid der Oud- Chiist. Historische Kiesvereeniging. De Synode der Ned. Herv. Kerk benoemde hem in 1893 tot hoogleeraar te Amtterdam. Het predikambt ging hem echter boven alles. Hij bedankte voor de benoeming. Als bewijs van zijn veel omvattenden ar» beid, publiceeren wij hier een lijstje van ver» eenigingen, waarin de overledene indertijd zitting had Lid van de Ned. Maatij. voor Letterkunde lid van het Prov. Utrechtsche Genootschap voor Kunsten en Wetenschappen lid van het Zeeuwsch Genootschap der Wetenschap» pen voormalig lid en vice»president der AI» gemeene Synode van de Ned. Hervormde kerklid van het provinciaal Kerkbestuur van Utrechtscriba»quaestor van het Classi» caal Kerkbestuurvoorzitter van de vereeni» ging »Kinderzorg«president»regent van de Diaconiescholenpresident»regent van de Burgerscholen der Ned. Hervormde gemeente voorzitter van het bestuur der Nieuwe (ze» vende kerk; voorzitter van het «Tehuis voor Vrouwenvoorzitter van het Ziekenfonds »Wijkbelang«eere»voorzitter van de Chr. Muziekvereeniging Lauwerechteere»voorzitter van de afd. Utrecht van den Nederl. Werk» mansbond lid van het Centraal Comité voor het Seminarium te Depok bestuurslid van de afdeeling Utrecht van het Nedeil. Bijbelge» nootschap docent der Vereeniging voor Gods» geleerd Hooger Onderwijs redacteur van het Utrechtsch Predikbeurtenblad redacteur van de Stemmen voor Waarheid en Vredevoor» zitter van het moderamen der Ned. Hervorm» de Predikanten Vereeniging etc: Dr. Bronsveld was officier in de orde van Oranje»Nassau. Rijk arm Als de rijke van voorheen, Die wijd en zijd gaven deelde 1 Die spreekwoordelijk rijk wasals die de hand ophouden moet, dat zij gevuld worde, dan is hij wel diep in verval 1 Rusland's »Oekraïe« kent men Het «land»der»zwarte»aarde«. De lusthof van het tsarenrijk. Spreekwoordelijk van vruchtbaarheidde groote graanschuur van Rusland en voor vele landen daarbuiten, die, lees ik, nog maar enkele jaren zooveel en zulke zware suiker» bieten teelde, dat het gansche Russische Rijk van de Oostzee tot den Stillen Oceaan van suiker kon worden voorzien uit dien Oekra» ienschen suikerschat, Die Ookraïne heeft geen suiker meer geen suiker meer voor Rusland geen suiker genoeg zelfs voor zichzelfdezer dagen wordt de eerste zending Java=suiker te Odessa verwacht, om de Oekraine te worden ingevoerd. Waarlijk, die val is groot. Als twee hetzelfde doen 'n Egyptenaar ben ik zeker niet. Zagloel's politiek stinkt van brutale ondank» baarheid wat zou Egypte thans zijn, als En» geland het niet had gemaakt tot een land, dat er wezen mag En de moord op den Sirdar is even verfoeielijk als vlak vóór den wereldoorlog den moord op den kroonprins van Oostenrijk en zijn gemalin. Dat brengt mij"op 'n vergelijking Servië toen en Egypte thans Aan beide werd een 24»uu'rs ultimatum get steldtóén door Oostenrijk nü door Enge» land En beide ultimata kan men gerust zeg» gen, bevatten naast billijke punten óók eischen, die in strijd zijn met de waardigheid van een soevereinen staateischen, die de groote durfde doen om den kleine te nekken Nu juicht men dit in Engeland toe Toen ontbrandde er de Wereldoorlog o-m Tweërlei maat, tweërlei weegsteen Faillissementen in Nederland. Volgens mededeeling van het Handelsinfor» matiebureau van VAN DER GRAAF S. Co 's Bureaux voor den Handel zijn over de afge» loopen week, eindigende 28 Nov. in Neder» land uitgesproken 81 faillissementen tegen 92 faillissementen in dezelfde week van het vorige jaar. Van 1 Januari tot en met 28 Nov. 1924 4205 faillissementen tegenover 3804 over het zelfde tijdperk van hef vorige faar. Voor of op Zaterdag 13 December kunnen -4\ ten kantore van Notaris VAN DÉN BERG, inschrijvingsbiljetten worden ingeleverd voor de verhuring van a. 0.7690 H.A. 1 G. 202'/2 R. V. M. bouwland, genaamd «de Vierkanten« in den Hofdijk onder Ouddorp b. 1.30.70 H.A. =2 G. 254 R. V. M. bouw» land,, genaamd «de 800 Roeden« in den Ouden Oostdijk onder Oiiddorp en c. 1.29.50 H.A. 2 G. 246 R. V. M. bouwland, genaamd «de acht Lijnen« vóór de Stee van L. Padmos onder Ouddorp, voor 8 jaren dadelijk ingaande, ten verzoeke van den Heer T. Hameeteman Wz. te Ouddorp. Veiling op Dinsdag 9 December 1924 :in het Café van I. de Wit te Nieuwe Tonge, en afslag op Dinsdag 16 December 1924 in het Café van P. Schipper aldaar beide dagen des namiddags ten drie uur van: Twee perceelen bouwland aan den Duivenwaardschen weg te Nieuwe Tonge, samen groot 4 H.A. 13 A. 50 c.A. Notaris VAN ISPELEN. Op Woensdag 3 December 1924, des na» middags 1 uur en des namiddags 3 uur, te Stad aan 't Haringvliet aan de Kaai, van twee partijen timmerhout, als vlotdelen, planken, schroten, latten, ribben, palen, enz. Deurwaarder GROENENDIJK. Op Donderdag 4 December 1924 des na» middags 1 uur en des namiddags 2 uur, te Achthuizen nabij de molen, van twee partijen timmerhout, als vlotdelen, planken, schroten, latten, ribben, palen, enz. Deurwaarder GROENENDIJK. Op Donderdag 4 December 1924, des na» middags 3 uur, te Den Bommel aan de Kaai, van. een partij timmerhout, als vlotdelen, planken, schroten, latten, ribben, palen, enz Deurwaarder GROENENDIJK. Op Vrijdag 5 December 1924, des namid» dags 1 uur, te Dirksland aan de Kaai, en des namiddas 2 uur, te Dirksland aan het tramstation, van timmerhout, als vlotdelen, planken, schroten, latten, ribben, palen, enz. Deurwaarder GROENENDIJK. Op Vrijdag 5 December 1924 des namiddags- 3 uur te Melissantaan den Bouwdijk van timmerhout als vlotdelen, planken, schroten, latten, ribben, palen enz. Deurwaarder GROENENDIJK. Op Zaterdag 6 December 1924 des voor» middag 9,30 uur te Sommelsdijk aan de Kaai van een partij timmerhout als vlotdelen, plan» ken, schroten, latten, ribben, palen enz. Deurwaarder GROENENDIJK. Op Zaterdag 6 December 1924 des namid» dags 1 uur te Stellendam aan de Kaai en des nammiddags 3 uur te Stellendam aan het Tramstation van timmerhout als vlotdelen, planken, schroten, latten, ribben, palen enz. Deurwaarder GROENENDIJK. Donderdag 11 December 's namiddags 2 uur te Ouddorp op de Broekmanstee in het Oude»Nieuwland van een vos merriepaard oud 3 jaar, Boerenwagen, ploeg, verschillende eggen, een partij nieuwe planken, een partij jonge pruime» appel» en pereboomen, een partij één»jarige zwarte bessenstruiken enz. Notaris VAN DEN BERG. Openbare Vrijwillige Verkooping op Vrij» dagen 12 en 19 Dec. 1924, v.m 11 uur, in het café «Het Wapen van Zuid»Holland« te Zuidland, van een huis, schuur en erf te Zuid» land, in de verloren kost, groot 6 aren 84 c.a. een huis en erf, aldaar in de Barakken, een huis schuur en erf in de kom van het dorp en aan het Lange Slop, waarin café, bakkerij en winkel, groot 02 aren, een tuin in de ver» loren kost, een tuin, aldaar in een tuin in den kerkhoek, nabij den Steenenweg. Betaling koopp. 4 Febr. 1925. Inlichtingen ten kantore van ondergeteekende. Notaris C. LOEFF.

Maas- en Scheldebode | 1924 | | pagina 2