goot kit J0n&00 CENTEN HUIK 13 ML M Twee Bladen. RESTAURANT No. 3062. Dit nummer bestaat uit TWEEDE BLAD. (Slot) LEEKEPRAATJES. Reclames Mededeelingea, WWfTTTWmWTTWTW Waar kunt gij in Rotter dam het beste eten Alom bekend voor de beste keuken. Matige prijzen. Dagelijks versche Zeeuwsche Mosselen. Moderne narichting. Aanbevelend H. SCHREURS mtiiiiiiu.uiiiiiiiiiiiiii Gemeeinteraad. Plaatselijk Nieuws. mm&smwms^s Zaterdag 25 Oct. 1924. t JOHANNES 4 42. •»En zeiden tot de'vrouw: Wij gelooven niet meer om uws zeg» gens wil, want wij zeiven hebben hem gehoord, en weten dat deze waarlijk is de Christus, de Zalig» maker der wereld.» .III. Een bevindelijk geloof is een vrucht des H.G. Dat krijgen we niet door het lezen en hooren van het woord, maar dat is het middel, waarvan God zich bedient. Ouders en leermeesters kunnen ons daartoe onder den zegen Gods leiden. Maar de H. G. brengt het woord tot het hart, zoodat wij, innerlijk over tuigd, Crlstus door het geloof omhel zen. Wel mag 't dan ons gebed zijn, dat die Geest onze leermeester zij. De zonde, van 't Jodendom was, dat in zijn godsdienst dat persoonlijk geloof, die hartelijke overtuiging gemist werd. Het maakte van zijn uiterlijke voorrech ten den grond zijner zaligheid en roemde op zijn besnijdenis in het vleesch. Het kende de kracht, den troost der waar heid niet. Daarom verwierp het Jezus, Ij. toen hij aandrong op een innerlijk, har- telijk dienen van God. Daarom keeren nog zoovelen, die niet tot persoonlijk geloof komen, Hem den rug toe. Wij zien dan ook, hoe Jezus het ongenoeg zame van zulk een godsdienst in 't licht stelt. De Joden zullen uitgeworpen wor den en de Samaritanen zullen hun voor gaan. Zoo moet dit schriftwoord ons leiden tot zelfonderzoek. Wij worden voor de vraag gesteld wat is de waarheid voor ons Hoe staan wij tegenover het ge tuigenis der schrift aangaande Christus? De Vader getuigt van Christus, dat Hij is de Zoon van Zijn welbehagen, ge geven tot een zoenoffer, door wien de toegang tot Zijn genadetroon is ont sloten, en dat een ieder, die in Hem gelooft, het eeuwige leven heeft. Hebben wij dat getuigenis aangenomen? Zijn dat waarheden, die ons ter harte gaan Wij belijden, dat Jezus Cristus de Za- ligmaker is, maar doen wij dat ook met 't oog op ons zeiven Is er een honger naar Hem een bedeHeere, wees ook mijn Verlosser Als het evangelie verkondigd wordt, gevoelen wij dan, dat is voor mij van belang Wij lezen en hooren het woord. Maar hebben wij er ook iets aan putten wij er leering uit is het ons tot spijs, tot troost en sterkte Wij zeiden 't moet bij ons komen tot een innerlijke overtuiging, tot een persoonlijk geloof in Jezus Christus. Zijn wij in de waarheid opgevoed, 't is zeker niet te verachten. Een christelijke opvoeding is van groot belang. Het is de weg, waarin de kinderen des Ver- bonds tot den God des Verbonds ge leid worden. Maar' zal dat de vrucht der opvoeding zijn, dan moet 't komen tot een aannemen van Gods getuigenis. Het is niet genoeg, dat wij ons houden aan de leer, die ons overgeleverd is, omdat onze ouders die belijden, en om dat wij gelooven dat die de beste is. Maar wij moeten persoonlijk Christus leeren kennen. Wat is Hij voor ons Werpen wij op Hem, het Lam Gods, onze zonden zoeken wij inHem gerech tigheid bij God is 't om eenige troost, dat wij in leven en sterven voor Zijn rekening liggen? Als wij zoo Christus leeren kenen en in Hem gelooven, dan zal dit de vrucht zijn, dat wij onzen lust vinden in Zijn dienst, dat Hij ons meer waard is dan al de schatten der wereld, en wij den strijd aanbinden tegen alles wat Hem mishaagt. Hebben wij geen betrekking op Christus, dan zijn wij zonder Hem en komen eenmaal orn. Dan zal veel kennis ons niet ba ten. Wij moeten met hem sterven aan de schuld en heerschappij der zonde. Wij moeten met Hem als den Borg, die voor ons betaald heeft, opstaan ten leven en als vrucht daarvan deel heb ben aan een nieuw leven; waarin het vleesch gekruisd en gedood en God verheerlijkt wordt. Die Christus nog niet door het geloof omhelsd heeft, die Hem met Zijn weldaden nog niet aan genomen heeft, hij zoeke door Hem vrede met God. Geleerdheid is ons niet noodig't bestaat niet in veel weten. Alleen wij moeten Christus kennen, als den weg, de waarheid en het leven zonder wien niemand tot dee Vader kan komen. Zulk een bemiddelijke kennis is de toepassing van Gods woord op ons hart. 't Is niet een kennis naast of boven het woord, maar een kennen van het woord met toepassing op ons zeiven. Gods woord leert in 't algemeen, dat alle menschen zondaren zijn, verloren zondaren, aan dood en verdoemenis on derworpen. 't Persoonlijke is, dat wij dat alles van ons zeiven belijden en ons eigen beeld in de Schrift geteekend vinden. Gods woord leert in 't algemeen, dat jezus Christus in de wereld geko men is om de zondaren zalig te maken, 't Persoonlijke bestaat hierin, dat wij die belofte des evangelies aannemen, ons Christus met al zijn heil toeeigenen, ons op Hem verlaten en aan Hem over geven. Zoo krijgt Gods woord voor ons persoonlijk beteekenis en wordt 't ons een bron van troost en vrede. Maar daarbij moeten wij niet verge ten, dat er trappen zijn in de bevin delijke kennis. Het verschil tusschen Christenen mag niet uit het oog verlo ren worden. Niet ieder wordt even diep in de waarheid ingeleid. Ook moeten wij het verschil in leeftijd in 't oog houden. In den weg der onderwijzing komen wij tot meer licht. Vooral moe ten wij niet een ander tot maatstaf ne men. Van een ouden Christen mag meer verwacht worden dan van hem, die nog maar kort op den weg is. Laten wij niet denken ik moet ervaringen hebben en weten te getuigen, als die en die Christen, anders is 't niet goed met mij. Vergeten wij niet, dat bij alle verschil, het beginsel bij al Gods kinderen 't zelfde is. Allen, die van God geleerd zijn, hebben deze bevinding, dat zij Je zus Christus kennen als een Zaligmaker van het verlorene, tot Hem de toevlucht nemen, Hem liefhebben en Gode ter eer wenschen te leven. Hoe ouder wij worden, des te meer moeten wij in dat beginsel opwassen, zóó, dat Christus ons onmisbaarder en dierbaarder wordt, wij armer worden en Hij ons rijker wordtzóó, dat wij hoe langer hoe meer der zonde afsterven en Jezus een gestalte in ons krijgt. Zij 't daarom ons gedurig gebed, dat wij, door den Geest onderwezen, hoe langer hoe meer ervan verzekerd worden dat deze Jezus waar lijk is de Christus, de Zaligmaker der wereld. »'k Ben het over Rome nog lang niet met je eens«, zei Piet, toen hij van de week 's avonds bij me kwam. 'k Zag dat het hem volle ernst was. Hij schudde z,n hoofd, zóó bedenkelijk en keek zoo ernstig, dat ik ten volle overtui'gd was, dat hij over 't vraagstuk tobde. Zoo was ie. Wanneer hij een vraagstuk te pakken of beter gezegd wanneer een vraag» stuk hem te pakken had, worstelde hij er mee wilde hij er mee in 't reine komen, moest hij er de oplossing van hebben, 't Was hem om de waarheid te doen. Hij behoorde niet tot die menschen, die door de veelheid en de juistheid der argu» menten overtuigd, tenslotte toch blijven zeg» gen met de koppigheid van een ezelén toch ben ik het niet met je eens. Zoo hoorde ik binnen kort nog een staaltje van iemand, dat wel de moeite waard is even te vertellen. Er was al wel een twintig jaar geleden iemand, (wiens woord gezag heeft), die voor onze partij huisbezoek deed en met dit doel ook bij iemand aanklopte, die groote bezwa» ren had tegen het samengaan met Rome. Vol» gens hem waren we tegenwoordig de vervol» ging om des geloofs wil vergeten, zag men het gevaar van Rome niet meer. Nee, hij hield het dan maar liever met de oude schrijvers zoo b.v. vader Brakel, die den gevaarlijken geest van Rome nog kenden. En wat zei die huis» bezoeker, ook niet voor de PoesWel hij wist dien bezwaarden broeder uit het groote boek .van vader Brakel zélf/aan te toonen, dat deze oude godgeleerde geschreven heeft, dat er niet het minste bezwaar tegen kan zijn het ongeloof met de hulp van het bijgeloof te bestrijden, met andere woorden, wanneer er een ergere vijand van God en Zijn Woord opstaat, dan ligt het op onzen weg zoo noo» dig met Rome dien vijand te bekampen. Natuurlijk stond die bezwaarde broeder een oogenblik paf. Zooiets had hij niet voorzien Maar was hij nu overtuigd door zijn gelief» koosden schrijver? Geen sprake van. Vader Brakel werd in den hoek gesmeten en de po» litieke propagandist de deur uitgezet Zie, met zulke menschen is het diep treurig gesteld. Zulke menschen is het niet om de waarheid"te doen, men krijgt veeleer den in» druk dat dergelijke menschen te trots zijn om de waarheid te erkennen. En dan helpt er geen redeneeren tegen. In zulk een geval is 't maar 't beste, de menschen in hun sop te laten gaar koken. Zoo echter jis m'n vriend Piet niet. Gauw overtuigd is hij niet, maar als hij de waarheid ziet dan is hij een dienaar der waarheid. En met zulke menschen heb ik gaarne te doen. Daar valt mee te praten 1 En nu nog maar es over Rome. »Wel Piet« zei ik »zeg jij dan nu maar eens hoe jij zou willen dat onze partij deed. Als jij het nu eens voor 't zeggen had hoe zou jij het dan inpikken »Wel ik zou net doen als Ds. Kersten, me afzonderlijk houen. 'k Zou zeggen, de antire» volutionaire partij is mans genoeg om op eigen beenen te staan, 'k Zou Rome laten wat Rome is, en m'n eigen peultjes doppen.« »Welke peultjes zou jij doppen als je als partij alleen stond »Wel, wel ik zou, ik probeerde, ik deed »Hoor eens Piet, je zou, je probeerde, je deed niks, niet zooveel om de eenvoudige rede dat je geen enkel peultje te doppen hadt. Anderen zouden voor jou je peultjes dop» pen en wel zoo dat er geen enkel peultje voor je overschoot. Ze zouden jou peultjes dop» pen en jou peultjes opeten ook. 't Is er niet net mee als in den landbouw, datje met je buur» man een compagnbnschap aan kunt gaan en samen één zaak drijven, of dat je vrij bent om ook alleen een zaak te drijven, zonder dat je er anderen inhaalt. Je hebt in de politiek slechts deze keus of niks, of wat in samen» werking met anderen». »Dan zou ik zeggen, liever dan maar niks dan wat in samenwerking met Rome«. »Dat komt omdat je op dingen verkeerd ziet, Piet weet je wel waf dat voor ons zeggen zou »niks in de politiek te vertellen te hebben »Ja, natuurlijk dan zou anderen de zaak op moeten knappen®. »]uist, en wie zouden die andere zijn?« »De linksen natuurlijk. »En wie zijn de linksche groepen »Ja, dat zijn, dat zijn.... de liberalen, de socialisten, de communisten en weet ik meer wie. »Dat zijn degenen die leven uit het beginel der Revolutie, der groote Revolutie, der Revo» lutie die reeds in het Paradijs begonnen is en zich in de lijn van Lamech, de trotsche machtswellusteling heeft voortgezet en welke Revolutie op dit oogenblik in de bolsjewisten die kerken verwoest, die predikanten vermoordt en God het groote hvaad noemt triumfeert. Zie Piet, jij zou de kinderen van deze Revolutie aan de regeering in ons land willen helpen.® »Zijn de linksche groepen in ons land zóó erg »Zóó erg zijn ze ook in ons land, Piet. Er is een gradueel verschil maar in wezen is het één en dezelfde geest, die allen hetzelfde devies in hun vaandel hebben Geen God en geen meester. In de staatkunde zal niet gelden wat God en Zijn Woord ons zegt, maar zal gelden wat zij als menschen zeggen. Heel hun poli» tiek is van deze gedachte doordrongen. En aan die gedachte willen nu menschen zooals jij, Piet, zich onderwerpen. »Nee dat wil ik niet.« »Maar daar kom je toch toe als je de recht» sche meerderheid breekt.® »Ja dat wel.« »Wel nu dan »'t Is moeilijk,zuchtte Piet. »Juist als je dat alvast maar inziet, dan komen we op den goeden weg. Als je de dingen moeilijk gaat noemen, bewijst dit, dat je de juiste verhoudingen gaat inzien. »'t Is moelijk,« zuchtte Piet nog eens en toen stapte hij hoofdschuddend op. Je vriend PLAATDORP. 60 osat per regel. Gratis verkrijgbaar bij Ileeren Apothekers en Drogisten eenHand» leiding over Pijnloos Scheren met belydp van Purol. Een uitkomst voor hen die liPu heb» ben van schrijnen en' stukgaan der huid. IN VERGADERING van den Gemeente raad van NIEUWE TONGE, op Donderdag 23 Oct., des nam. half 2 uur. De voorzitter, burgemeester Sterk, opent de vergadering met j;ebed waarna hij voor» stelt het lezen der nat uien tot 't laatst te be» waren met 't oog op de vele werkzaamheden. Conform wordt met aig. st. besloten. Verschillende ingek. stukken worden ter kennis van den r.sad gebracht. Op het verzoek van 't romité van actie te» gen de R. T. M. om 5 subsidie, wordt af» wijzend beschikt. Van de firma fjsbrants is bericht ontvangen dat de nieuwe torenbed bi tuien 14 dagen te wachten is. Op voorstehB, en wordt besloten de gemeente in tvtres stemdistric ten te verdeelen. De Wentinkstzacit zal i liet aangesloten kun» nen worden op de gasle idimg daar slechts 7 van de 13 personen wa arbt trgen willen Bet totaal minimum gas (3000 M3) voor hun re» kening te nemen. B. en W. adviseeren geen maximumsnelheid in te voeren, daar de kosten f 100 bedragen en het voor deze gemeente geen zin heeft. De H.H. KROON, VISBEEN en HOLLE» MAN zijn voor een max.»snelheid. Wethouder BREESNEE zegt dat binnenkort een rijkswet deze materie betreffende te wach» ten is, waarom met alg. st. besloten wordt deze zaak aan te houden. B. en W. zien geen kans urinoirs in de gemeente te plaatsen en stellen voor niet tot plaatsing over te gaan. Hiertoe wordt beslo» ten met de stemmen der H.H. Kroon en Vis» been tegen. Op voorstel»B. en W. wordt besloten de Burgemeester Overdorp» en de "Wentinkstraat in wijk A in te deelen, ook met het oog op de late postbestelling. De heer HOLLEMAN zegt dat zoolang deze straten niet verlicht zijn, geen avond» bestelling zal kunnen plaats hebben. Uit de geldleening wordt no. 22 geloot. De gemeente»begrooting 1925 wordt door B. en W. den raad aangeboden en de VOOR» ZITTER stelt voor dat de raad eens een middag in comité saam zal komen om haar te onderzoeken. De heer KROON is tegen deze verkapte geheime zitting en wenscht de begrooting thuis te ontvangen. Besloten wordt op voorstel=Kroon de be» grooting bij de leden te laten circuleeren. De VOORZITTER deelt mede dat in 1925 f 6000 minder belasting zal behoeven opge» bracht te worden dan in 1924, daar terwijl in 1924 f 20000 noodig was er in 1925 met f 14000 volstaan kan worden. Rapport wordt uitgebracht door de com» missie belast met het nazien der Gemeente» rekening. Behoudens een paar kleine admini» stratie»opmeckingen was de rekening in orde en adviseeren zij haar vast te stellen. Conform wordt met algemeene stemmen besloten. De raad gaat over in zitting met gesloten deuren. Verslag van 't verhandelde in de ver» gadering van den Raad der gemeente STELLENDAM op Donderdag 23 October 1924. Tegenwoordig alle leden. De Voorzitter opent de vergadering met gebed, waarna de notulen der vorige vergade» ring worden gelezen en onveranderd goedge» keurd. Ingekomen stukken. a. proces»verbaal van de laatstgehouden opname van de boeken en kas van den ge» meentesontvanger, welke in orde werden be» vonden en waaruit bleek dat in kas was f 12084.53. b. Een adres van de bewoners van de 11de kavel, daarbij verzoekend de achterweg van deze kavel in onderhoud te willen nemen bij de gemeente onder mededeeling dat zij als eigenaren gratis in eigendom willen overgeven bedoelde weg. Burgemeester en Wethouders zijn tot de conclusie gekomen, dat het wel te billijken valt op dit adres goedgunstig te be» schikken om reden enkele jaren geleden deze weg werd onderhouden door de gemeente, doch dit plotseling is gestaakt. Om de een» voudige redenen is den Voorzitter niet be» kend. De heer HOLLEMAN acht het in onder» houd nemen thans ook een verplichting nu de Nieuwe weg ook is overgenomen, gelijke monnikken, gelijke kappen. De heer VOGELAAR zegt dat er toch wel een onderscheid is, daar deze weg niet meer is dan een dreef of rijweg, doch niet een direct noodzakelijk voetpad, en zou 't niet mogelijk zijn, bijgeval de gemeente deze weg neemt, dat de bewoners in een of anderen vorm een bijlage verleenen. De VOORZITTER zegt dat'alle pogingen tot samenwerking onder belanghebbenden tot geen resultaat zullen leiden, en wel is waar deze zaak niet gelijk aan't geval met de Nieu» we weg, doch aangezien de kosten nief zoo belangrijk zullen zijn en bij de bewoners een groote behoefte bestaat aan een goede weg stelt hij namens B. en W. voor de noodige medewerking te verleenen, mits de bewoners nog aan enkele te stellen voorwaarden zullen willen voldoen. Na eenige dicussiën werd hiertoe eenparig besloten. c. Een drietal reclames tegen aanslagen in de belasting op 't schoolgeld van B. v. d. Ree Bzn, J. Westdijk en P. Troost Andz. De VOORZITTER deelt mede dat deze zijn aangeslagen overeenkomstig de inkomstenbe» lasting in de klasse waarin zij thuis hooren, zoodat hieraan niets is te veranderen, en stelt namens B. en W. voor hierop afwijzend te beschikken. Conform dit voorstel wordt een» parig besloten Hierna komt in behandeling de gemeente» begrooting voor 't dienstjaar 1925. De VOORZITTER zegt dat déze met de Memorie van Toelichting voor de Heerenter ter inzage is toegezonden geweest, zoodat de behandeling van post voor post onnoodig zal zijn. Hij wenscht dan ook te vernemen of de leden nog iets hebben aan te merken of te vragen. De heer HOLLEMAN maakt B. en W. zijn compliment voor de samenstelling der hegroo» ting waar volgens hem weinig valt tegen aan te merken of eenige bezuiniging is aan te brengen. Dé heer VOGELAAR heeft opgemerkt dat de post onderhoud haven enz. met f 100 is verhoogd, de post onderhoud wegen en voet» paden evenzoo en subsidie aan 't Algemeen Armbestuur met f 300. De VOORZITTER zegt dat de bietenkade wel meer onderhoud zal vergen alsook de wegen, wegens uitbreiding met de Nieuwe weg en de uitgaven van 't Armbestuur zijn verhoogd door de uitbesteding der kinderen van Hoekman en van der Vlugt. Hierop wordt de begrooting met eenparige stemmen vastgesteld in ontvang en uitgaaf (gewoon) op f 42013.95 en in ontvang op f 5070.73 en in uitgaaf f 5000, voor zooveel de kapitaaldienst betreft. Alsnu wordt op voorstel van B. en W. met eenparige stemmen vastgesteld de begrooting voor 't Algemeen Armbestuur in ontvang en uitgaaf op f 2160. Vervolgens deelt de VOORZITTER mede dat nu de girodienst weder geopend is, de daarop geplaatste gelden geen rente meer af» werpen. B. en W. hebben omgezien naar een regeling waarbij van de overtollige kasgelden een ma» tige rente kan worden getrokken. Zij stellen daarom voor met de Bank van Nederland» sche Gemeenten een overeenkomst te sluiten, de overtollige kasgelden aldaar te beleggen, tegen een rente van 4'/2 °/o met een zeer korten opzeggingstermijn van 2 dagen. Daar» toe is noodig de bestaande instructie van den gemeente»ontvanger te wijzigen. Op voorstel van B. en W. wordt met een» parige stemmen goedgevonden hiertoe te be» sluiten. Ten slotte deelt de VOORZITTER mede de uitslag van de opmeting der bietenkade door den deskundige Kies van Dirksland in 't bijzijn van de heeren Roon en Vogelaar, waaruit blijkt dat 't geheele bestrate terrein bedraagt 2552.69'/2 M2, zoodat deze oppervlakte nog grooter is dan de opgegeven grootte van den gemeente»opzichter. Op voorstel van B: en W. wordt nu een» parig goedgevonden aan den heer Iz. Donn, aannemer te Zierikzee, het hem toekomend restant uit te betalen, waartoe de begrooting zal worden gewijzigd en de aangegane geld» leening mei f 800 te vehoogen. Tevens wordt besloten de overgeschoten keien van den aannemer niet over te nemen. Hierna worden bij de gebruikelijke rond» vraag nog enkele inlichtingen gevraagd, wel» ke door den Voorzitter worden beantwoord en volgt sluiting door den Voorzitter. SOMMELSDIJK.® Aan belangstellenden wordt bekend gemaakt dat de Nutsbibliotheek a.s. Maandag 27 October een aanvang neemt. Liefhebbers van lectuur kunnen iederen Maan» dag van 6 tot 7 uur boeken ter lezing ont» vangen in het benedenlokaal van den Doele. Er is in deze gemeente veel vraag naar aardappelen, de prijs is f 4 per H.L. MIDDELHARNIS. Van de 40 lotelingen lichting 1925 zijn er 12 aangewezen voor den militairen dienst. De prijzen der veldvruchten zijn als volgt: Men besteedt voor bravo aardappelen f 5,25, eigenheimers f 4.50 de 70 kilo, ajuin f 2,75, peen f 0,75 de 60 kilo. Deze week zijn alhier gescheept, 500 H. L. aardappelen 250 H.L. uien 350 H.L. peen STAD AAN 'T HARIMGVLIET. Van de lichting 1925 zijn [tot gewoon dienstplicht» gen bestemd C. Arensman en F. v. d. Valk en tot buitengewoon dienstplichtigpn L. Gou» mare, J. Melaard, J. Mulder en L. W. v. d. Sterre. Aan de Wed. B. Braber is vergunning verleend tot het bouwen van een schuur in de Burgemeester Sterkstraat. Ook in deze gemeente zal deze winter geen cursus voor vervolgonderwijs worden gehouden. DEN BOMMEL. Deze gemeente zal over het jaar 1925 in de kosten van [den Keu rings? dienst te Dordrecht moeten bijdragen f 289,43. Aan P. Silvius dienstplichtige der lichting 1923 is bij beschikking van den Minister van Oorlog d.d. 18 October 1924 voor 2 jaar vrij» stelling wegens kostwinnersschap verleend. Tijdens het 3e kwartaal 1924, zijn door den Keuringsdienst van waren te Dordrecht de volgende werkzaamheden verrichtInspec» ties van winkels, pakhuizen, bakkerijen enz. 14 Genomen monsters volle melk 22, monsters diverse waren 7, partijen ter plaatse afgekeurd 4, partijen naar aanleiding van het onderzoek in laboratorium afgekeurd 7. OOLTGENSPLAAT. Woensdag 29 Oct. 's middags ten 2 uur zal in het gemeentezie» kenhuis, inenting en herinenting plaats hebben voor hen £Üe zich daartoe aanmelden, gelieve trouwboekjes of geboortebewijzen mede te brengen. Voor den dienstplicht 1925 zijn 10 perso» nen aangewezen Johannis Christiaan IJpelaar, Dingeman den Braber, Anthony Huijer, Wil» lem de Vos, Cornelis Leijden, Govert Konings, Leendert Donkersloot, Jan van Drongelen, Ian van Dam en Doris Philippus Oosters. Het Hoofd der Bewaarschool en hare help» sters zijn als naar gewoonte weder druk aan het collecteeren voor het a.s Sint»Nicolaasfeest. Over het laatst verloopen kwartaal zijn de werkzaamheden van den Keuringsdienst van waren te dezer plaatse geweest als volgt 22 inspecties werden gehouden, 17 monsters werden genomen van melk, en 9 van andere waren, afgekeurd werden 4 partijen waren, geen enkel proces»verbaal werd opgemaakt. NIEUWE TONGE. Bakker Van den Ber» ge zou dezer dagen aan huis een varken slach» ten. Vroeger ging men de dieren branden op een stuk weiland of men broeide ze aan huis. Dat branden bracht dikwijls moeilijkheden met zich, daar het niet altijd even gemakke» lijk is stroo te koopen. Thans heeft men weer een nieuwe methode ingevoerd, waardoor men geen stroo meer noodig heeft en het varken toch gebrand wordt. Men heeft hier het var» ken gebrand met een benzinelamp, van dhr. Nagtegaal. De lamp heeft zijn diensten naar genoegen verricht en slechts voor 54 cen(en benzine verbruikt. Voortaan dus varkens branden met de ben» zinelamp Het woon» en winkelhuis, met steenen schuur, thans in huur bij de Coöp. Brood bakkerij, staande aan den Ring, zal Maan» dag 3 November a.s. publiek worden ver» kocht. (Zie advertentie in dit blad.) De vrouw van A. v. A. van hier, moest j.l. week voor een ernstige operatie in het ziekenhuis te Rotterdam worden opgenomen. Haar toestand schijnt bevredigend. De Heer I. J. v. d. Broek, alhier, heeft de arbeiderswoning bewoond door G. Note» boom, ondershands verkocht aan dhr. M. Oor» beek. Door den Raad dezer gemeente is be» sloten in de Wentinkstaat boomen te planten, evenals in de Burgemeester Overdorpstraat is geschied. De Gemeentebegrooting voor 1925, ligt vanaf heden tot den dag der behandeling in den Raad voor een ieder ter gemeente»secre» tarie ter inzage. Door verschillende eigenaars van wo» hingen in de Wentinkstraat is aan Burgemees» ter en Wethouders vergunning gevraagd tot het bouwen van schuurtjes achter de wonin» gen. DIRKSLAND. Verleden week werden van hier uitgevoerd 2300 H.L. aardappelen, 7600 baaltjes peen en 600 baaltjes uien. Vanaf heden tot 1 Jan. a s. hebben Bur» gemeester en Wethouders ontheffen verleend van het verbod om den Straatdijk met motor» rijtuigen te berijden, voor rijwielen geldt deze ontheffing niet. Bij voldoende deelname zal dezen win» ter zoowel op de openbare als op de bijz.' school een cursus voor volwassenen worden gehouden. De wijziging van de keur van den Pol» der Dirksland c.a. waarbij het verboden is met voertuigen over de wegen te rijden, anders dan over het midden van weg, is thans in werking getreden. Het door de Diaconie der Ned. Herv. Kerk alhier op Donderdagavond verhuurde bouwland werd aan de volgende heeren welke tevens de hoogste inschrijvers waren, toege» wezen: J. Oorbeek perceel 1, J. Noordijk Pz. perceel 2, J. Wilkes perceel 3 en L. Broos- hoofd Sz. perceel 4. De pacht is tevens bij kans viermaal hooger dan der tegenwoordige huurders.

Maas- en Scheldebode | 1924 | | pagina 3