I HET SPECIALE ADHES MEUBELTRANSPORT Fa. B. HOOS co. g£l verlovingskaarten ondertrouw kaarten Onderirouwkrieven Visitekaarten adreskaarten Rouwbrieven Rouwkaarten V er koopingen Marktberichten. G- A. de Winter DAMESHOEDEN W. Boekhoven Zonen T. H. HAAGEN, Rotterdam iste klas PAARDEn AAMBEIEN Boerenleenbank Land- en Tuinbouw. Reciame-Mededeelingen. Bij Hoest en Verkoudheid Mijnhardt's Emser-Tabletten 35 c. Mijnhardt's Salmiak-Tabletten 40 c. Thermo-Tabletten 45 c. Anga Bonbons 60 c. „EDELWEISS" I. UERMAAT niEUU) HELUOET jonheriransstraai 78. ROTTERDAM MiildeHiarniS'Mlertlam v.v. via Vlaardingen DIENSTREGELING Stoomdrukkerij - - Sommelsdijk Vraag ons Model boek ter inzage FABRIKAAT JONGELUI Complete Ameublementen en Slaapkamers. C. SCHILPEROORD MIDDELHARNIS Firma Donkersloot Bom IDDENSTAItDS- ER LfinDBOUUIBOEKHOUDIRG G. MQOIU/EER'S ADMINISTRATIEKANTOOR S'DIJH TEVENS JE ADRES „RAAP'S TAKKERZALF" Bereid uoigens eeuwenoud beroemd recept. P. WIELHOUWER TEUERS HET ADRES UOOR HET STOFFEEREH UAH ALLE SOORTEH MEUBELEN „MIDDELHARMS—SOMMELSDIJK" Maandag- en urijdagauond van 6-8 uur Het gansche volk in al zijn lagen bekijkt het vraagstuk van den oorlog, en die van goede wille zijn vragen zich af: »maar is er nu niets aan te doen, dat zulk een massaslachting on» der de volken in de toekomst onmogelijk .wordt Op zichzelf beschouwd, wordt hier een alles» zins begrijpelijke en loffelijke vraag aan de orde gesteld, een vraag die om afdoende be» antwoording roept, een vraag die met klem gesteld wordt aan de staatslieden en le ids» lieden onzer eeuw, een vraag ook die gelegd wordt aan de poort der volksconsiëntie. Jammer echter, dat deze groote en gewich» tige vraag in breeden kring slechts een opper» vlakkige beschouwing vindt. Men vindt het antwoord zoo gemakkelijk, zoo eenvoudig. Men redeneert aldus De mensch maakt den oorlog, dus kan de mensch ook den oorlog voorkomen, als er nu maar een meerderheid is die den vrede wil, dan zal er nooit weer een oorlog verklaard worden. Men denke echter niet, dat de helft plus één het in haar macht heeft den vrede te bewarenHeeft de geschiedenis niet voor» beelden te over, waaruit blijkt dat men ook tegen zijn zin er toe komen kan den oorlog in te gaan En er bestaat geen aanleiding te gelooven, dat dit in de toekomst anders wor» den zal De verwarring der begrippen omtrent het oorlogsvraagstuk is groot. Velen stellen a priori al vast dat alle oor» logen onrechtvaardig zijn, dus misdadig. Zelfs wei d dezer dagen de wenschelijkheid betoogd van een wetsartikel, waarbij het spre» ken over de onafwendbaarheid van den oor» log strafbaar zou worden gesteld. Zelfs in een kring waar men tot heden vrij nuchter de kwestie van den oorlog beoor» deelde, werd dezer dagen een zeer afwijkende meening omtrent het oorlogsvraagstuk ver» kondigd, een meening, welke veel opzien baarde. Het was een Duitsche Dominikaner pater die een rede hield op het vredescongres te' Lugano, en daar de stelling poneerde, dat in de toekomst geen rechtvaardige oorlog meer mogelijk is te achten. Het R.»K. orgaan »Het Huisgezin« zeide van deze stelling het volgende »De moderne oorlog is (volgens dezen Duit» schen pater) onredelijk en dus onzedelijk, en derhalve mogen katholieken daar niet aan meedoen. Op den man af gevraagd, of hij bij een onrechtvaardigen oorlog wat dus, prac» tisch genomen, wel altijd zou zijn zou weigeren aan den oorlog deel te nemen, ant» woordde pater Strattman zonder aarzelen ja. In den gedachtengang van den pater zou men nog iets verder kunnen gaan en kunnen nen meenen, dat, vermits de oorlog onrecht» vaardig is, ook alle toebereidselen tot den oorlog moeten worden afgewezen en dienst» weigering een loffelijke daad zou zijn. Intusschen, staat het wel vast, dat iedere oorlog onrechtvaardig moet zijn, dus onrede» lijk en onzedelijk Is een oorlog steeds aan twee kanten on» gerechtvaardigd .Stel het is louter een onderstelling dat België, om in het bezit van Zuid»Limburg of Zeeuwsch Vlaanderen te komen, ons den oorlog aandeed, dan zou dit van Belgische zijde een ongerechtvaardigde oorlog moeten heeten. Maar zouden we ons dan niet mogen ver» dedigen, zouden de Nederlandsche Katholie» ken dan den dienst moeten weigeren Een ander en veel minder hypothetisch geval. De communisten willen heel Europa onder het bewind van Moskou brengen ieder weet dit en voelt de bedreiging. Stel nu dat Sovjet»Rusland, gesteund door de communistische elementen in alle landen*, de verovering van het Westen zou onderne» men een ongetwijfeld ongerechtvaardigde oorlog moeten dan de Katholieken weigeren de wapens op te nemen en zoo tot zegepraal van het communisme meewerken Men ziet hieruit, dat men niet te ijverig moet zijn met de onrechtvaardigheid van iederen oorlog te besluiten en daaruit voor de katholieken conclusies te trekken. Wij gelooven, dat er weinig tegen deze redeneering van -»Het Huisgezinis in te brengen. Het is een schuldige dwaasheid te meenen dat iedere oorlog ongerechtvaardigd is. Het is een gevaarlijke theorie die vele menschen op een dwaalspoor leidt. Ook is het zeer te betreuren, dat dergelijke overdreven pacifisten meestal op fanatieke wijze optreden tegen menschen die een andere mee» ning huldigen dan zij. Wie niet voor hen is, is tegen hen, denken zij. Wie denkt dat een oorlog nog wel nood» zakelijk en gewettigd kan zijn, zijn in hun oog vijanden van den vrede, dat zijn de vecht» jassen, de ijzervreters, de oorlogszuchtigen. Hierin schuilt evenwel een grove onbillijk» heid. Wie geen geheelonthouder is, is daarom nog geen voorstander van drankmisbruik. Op den keper beschouwd, zullen de vrien» den van den oorlog tot een zeer klein getal terug te brengen zijn. Onze tijd is gelukkig nog niet zoo diep gezonken zijn, dat het groote deel der menschheid uit monsters bestaat. Gelukkig kunnen we nog wel zoover optimist zijn, dat wij mogen aannemen, dat zeker 95 procent der menschen den oorlog afschuwe» lijk vindt Men zij dus wat voorzichtig met groote woorden In een volgend artikel willen we gaarne iets zeggen over een andere, niet minder ge» vaarlijke theorie inzake het oorlogsvraagstuk. v. S. De tijd van afsterven der Eigenheimer» aardappelen in verband met den gezonds heidstoestand der nakomelingen. III .(Slot) Wanneer wij aardappelen gaan verbouwen op matig bemest land en daarbij groen rooien, zal dit eenigszins ten koste van de maximum» opbrengst gaan. Het is daarom van belang na' te gaan wat het finantieele resultaat zal zijn. Indien wij het pootgoed voor eigen gebruik, volgens de in de vorige nummers beschreven methode kweeken, is de mindere opbrengst welke per H.A. wordt verkregen van weinig beteekenis. Het gaat hier in hoofdzaak om het aantal pootbare knollen, doch niet om het aantal K.G. hetwelk wordt verkregen. Nu heeft de ervaring geleerd, dat waar van rijp pootgoed veldgewas 25 H L. noodig is, men met groen gerooide aardappelen kan volstaan met 20 H.L. op dezelfde oppervlakte. De groen gerooide aardappelen zijn fijner van stuk, dus leggen beter uit. Wanneer wij dus bij groen rooien '/s van de gewichtsop» brengst prijsgeven, staat dit voor zoover het eigen gebruik betreft, gelijk met rijp gerooide aardappelen. In sommige gevallen zal het ver» schil echter grooter zijn. Hiertegenover staat echter, dat wanneer men b.v. op 1 H.A. voor 100 H.L. minder opbrengst, het volgende jaar 10 a 15 H.A. gezonde aardappelen mag ver» wachten, de extra opbrengst van deze per H.A. niet hoog behoeft te zijn, om het ge» leden verlies terug te halen. Bovendien is aan het vroegtijdig rooien nog een groot voordeel verbonden. Het is dit jaar nl. bij verschil» lende landbouwers gebleken, dat waar van hetzelfde perceel een gedeelte vroeg en een gedeelte laat werd gerooid, er in de laatste zooveel Phytophthorazieke knollen, voorkwa» men, dat de gewichtsopbrengst aan gezonde knollen van de groen gerooide aardappelen hooger was dan van de rijp gerooide. Een voordeel van het in bezit zijn van een ge» zond gewas aardappelen is nog, dat bij een hooge opbrengst de knollen veelal niet bui» tengewoon groot van stuk worden. Neem b.v. een plant waaraan 1 K.G. aardappelen is ge» groeid dan blijkt, dit te zijn een plant met een matige opbrengst, tamelijk veel knollen en niet groot van stuk. 40000 planten a 1 K.G. per H.A. kunnen dus 40000 K.G. aard» appelen geven. In de praktijk is ons gebleken, dat dergelijke opbrengsten gemakkelijk kun» nen worden behaald. Hoofdzaak is hier, dat elke plant een goede opbrengst geeft. Hebben we echter een ziek onregelmatig gewas, het» welk een hooge opbrengst geeft, dan treft men meermalen planten aan waaraan 2—3 K.G. zeer groote knollen groeien, doch naast der» gelijke planten vindt men één of meer sterk zieke planten, welke '/2 K.G. of minder knol» len opleveren. Vandaar de oorzaak dat men veelal te grove aardappelen kweekt, welke soms voor consumptie beneden den gangba» ren prijs moet worden verkocht. Het zal voorloopig echter nog niet ren» dabei zijn het voor verkoop bestemde poot» goed te behandelen volgens bovenomschreven methode. Het meerendeel der koopers zal niet de prijs betalen, welke men als teler hiervoor toekomt. Hieruit volgt dus, dat het voor den teler van pootgoed voorloopig de aangewe» zen weg is in hun bedrijf de aardappelcultuur zoodanig in te richten, dat een gedeelte van het gewas, b.v. '/io van de gemiddelde opper» vlakte, welke jaarlijks wordt verbouwd, wordt behandeld als pootgoed voor eigen teelt, ter» wijl de rest als handelswaar, hetzij voor ver» 40 cent per regel Bij Apothekers en Drogisten. koop als pootgoed of consumptie, wordt be» stemd. Aan de hand van de ervaringen, wélke wij de laatste jaren hebben opgedaan, zijn wij tot de conclusie gekomen »dat het kweeken van pootaardappelen en het kweeken van con= sumptieaardappelen elk als een afzonderlijke en op zich zelf staande cultuur moet worden be= schouwd, waar van het noodzakelijk is om van het tweede het hoogst mogelijk rendement te verkrijgen. Tot heden werd hiermede in het algemeen en op de Zuidhollandsche Eilanden in 't bij» zonder weinig of geen rekening gehouden. Het streven der aardappelverbouwers is steeds geweest door zware bemestingen, waardoor de groeitijd werd verlengd, direct de hoogst mogelijke opbrengsten te verkrijgen. Het ge» volg hiervan is sterke degeneratie. Sinds het in 't leven roepen der keuringen te velde is de achteruitgang eenigszins getemperd. Gezien de vele moeite, welke vele landbouwers zich voor het behoud van den Eigenheimer heb» ben getroost, had het resultaat echter beter moeten zijn. Wel worden in sommige geval» len af en toe zeer goede resultaten bereikt, doch de groote fout, welke tot heden werd gemaakt was, dat de kweeker in den regel niet »voor« was op zijne afnemers. Wanneer de afnemers minder goede resultaten behaal» den en zij kwamen opnieuw bij hun leveran» cier terug, dan was bij dezen gewoonlijk ook niets goeds te vinden. De groote massa der aardappelverbouwers, welke er zich niet op toeleggen hun eigen pootgoed te kweeken, weten, dat hun gewas sterk aan achteruitgang onderhevig is. Het is daarom van ouds gewoonte dat jaarlijks voor een gedeelte van het gewas »nieuw« pootgoed wordt aangekocht. De betere resultaten, welke met het z.g n. nieuwe pootgoed werden be» haald, werden algemeen toegeschreven aan klimaat» en grondverwisseling. Bij velen heerscht de meening, dat zelfs verwisseling van den eenen, naar den naast» bijgelegen anderen polder van gunstigen en omgekeerd van ongunstigen invloed is. Ofschoon wij niet willen beweren, dat de invloed van klimaat én grond geheel kan worden uitgeschakeld, meenen wij toch dat hieraan een sterk overdreven waarde wordt toegekend. Op het kweekveld van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw wordt sinds jaren met succes met eigen pootgoed en steeds in denzelfden polder gewerkt. De bewering, dat pootgoed, afkomstig uit polders, waarin zoet water stroomt, bij over» brepging in polders waar zout water stroomt, soms teleurstellingen oplevert, houdt geen steek. Verschillende landbouwers, weljce met succes selectieteelt toepassen in z.g.n. zoute polders, betrokken hun uitgangsmateriaal van ons kweekveld, hetwelk steeds in een z.g.n. zoete polder wordt aangelegd. Dat sommige poldfers ongeschikt zouden zijn voor het leveren van goed pootgoed, vindt volgens onze ervaring zijn oorzaak in het laat afsterven der aardappelen in deze polders. Het is echter gebleken dat ook hier mét groen rooien gunstige resultaten werden bereikt. De in dit artikel verwerkte gegevens zijn ontleend aan de praktijk en hebben betrekking op proeven en waarnemingen, welke reeds eenige jaren met hetzelfde resultaat zijn gecon» stateerd. Zij hebben echter uitsluitend betrek» king op den verbouw van Eigenheimeraard» appelen op kleigrond. De moeilijkheden welke bij het kweeken van gezond pootgoed waren te overwinnen zijn steeds groot geweest. De mogelijkheid is niet uitgesloten, dat tengevolge van andere onbekende oorzaken de smetstof Van de mo» zaickziekte zich kan verspreiden, zoodat men ook in de toekomst nog teleurstellingen zal ontmoeten. Wij zijn echter ervan overtuigd, dat wanneer de selectieteelt volgens de hierboven aange» geven methode wordt toegepast, de resultaten belangrijk beter zullen zijn dan tot heden het geval is geweest. Hierbij dient echter op den voorgrond te worden gesteld, dat er onder» scheid moet worden gemaakt tusschen het kweeken van pootgoed en het kweeken van consumptieaardappelen! Voorts moet de kwee» ker nauwkeurig de ziekte kunnen onderken» nen en beginnen met gezond uitgangsmateriaal Er zijn dezen zomer door verschillende te» Iers belangrijke partijen te velde goedgekeurde Eigenheimers groen gerooid, terwijl tévens een flinke hoeveelheid gezond materiaal van ons kweekveld is afgeleverd. Voorts zijn vele aardappelvelden dezen zomer betrekkelijk vroeg afgestorven, zoodat wij mogen verwach» ten het volgend jaar een belangrijk aantal goede aardappelvelden aan te treffen. Op de telers rust mede de taak, er voor te zorgen, dat deze partijen a.s. voorjaar »met schot« worden gelegd opdat de opbrengst van deze velden weer voor pootgoed kan worden ge» reserveerd.®) Het lijkt ons toe, dat zich juist het a.s. jaar een geschikte gelegenheid voor» doet om met succes den aangegeven weg in slaan. Wanneer wij in dezen mogen rekenen op de medewerking van de telers, zal het veld» keuringswerk voor zoover het de keuring van aardappelen betreft, een belangrijke wijziging ondergaan. Tot heden werd door velen op goed geluk af aan de keuringen deelgenomen. Het reultaat was veelal, soms nog na het ver» wijderen van meer zieke planten dan praktisch rendabel kon zijn, dat het gewas moest wor» den afgekeurd. Hierin kan ons inziens gemakkelijk veran» dering worden gebracht. Er moet worden ge» vormd een »kern« van telers, welke zich speciaal toelegt op het kweeken van pootgoed bet re» sultaat zal dan zijn dat met weinig moeite de beste gewassen worden verkregen. U it het bo» venstarnde blijkt ook duidelijk, dat het de aange» wezen weg is voor deelnemers aan de keuringen als regel zelf hun eigen pootgoed te kweeken. Het oude spreekwoord »Een goede boer ver» koopt niet het beste paard van zijn stal« geldt hier meer dan in vele andere gevallen. Het aankoopen van pootgoed, bestemd voor deel» name aan de keuringen zal steeds riskant blijven tenzij men zeker weet dit te krijgen van een gewas hetwelk voor 1 Auuustus is gerooid. Volledigheidshalve willen wij echter hier nog aan toe voegen, dat pootgoed van een gezond gewas, hetwelk betrekkelijk laat afsterft niet zonder meer als waardeloos pootgoed moet worden beschouwd. Integendeel, van dergelijke gewassen kan het volgende jaar nog een zeer goed gewas groeien hetwelk een hooge opbrengst geeft. In de meeste gevallen zal men er echter een groot aantal zwak mozaiekzieke planten in aantreffen zoodat het bij veldkeuring niet voor goedkeuring in aanmerking kan komen. Klaaswaal, October 1924. De HoofdsCont. v. Z.»H. G. A VAN DER WAAL. Het is de laatste jaren meer en meer gebleken, dat de methode van bewaren van bet pootgoed van grooten invloed kan zijn op de ontwikkeling en gezondheidstoestand van het gewas. De afdeeling «Hoeksche Waard« van de Hollandsche Mratschappij van Land» bouw heeft in hare op 8 October 1924 ge» houden vergadering een Commissie in't leven geroepen, welke tot taak heeft een onderzoek in te stellen en te zijner tijd rapport uit te brengen omtrent de inrichting van bewaarplaatsen en het bewaren van pootaardappelen. Wij hopen te zijner tijd in de gelegenheid te worden gesteld den uitslag van het werk dezer Comissie ter kennis van onze lezers te brengen. v. d. W. Woensdag 29 October 1924 's middags 2 uur te Ouddorp, vóór de woningen ten ver» zoeke van den Heer L. C. Langhorst, om con» tant geld, van meubilaire goederen, als vul» haard, kachels, tafels, stoelen, canapé, spiegel, schilderijen, buffet, linnenkast, naaimachine, lampen, karpetten, zeilen, gordijnen, veeren» bed, wasch» en keukengerei enz. Notaris VAN DEN BEkG. Op Vrijdag 31 October 1924, 's avonds 7 uur, te Dirkrland, ter herberge van H. van den Doel, veilingen Op Vrijdag 7 November 1924, 's avonds 7 uur, te Dirksland, ter herberge van J. Vermeu» len, afslag van a. Een huis met arbeiderswoning, erf en grond te Dirksland aan de Voorstraat en aan de Zomerstraat, kad. Sectie B. no. 260 en 1062, tez. groot 1 Are 27 centiaren, in één perceel ten verzoeke van de Erven van wijlen Mej. de Wed. T. van der Sluijs en b. 4 Aren 15 centiaren (27 Roeden Voorn» sche Maat) tuingrond (eeuwigdurende erfpacht) te Dirksland, nabij den Geld. Dijk, kad. Sectie B. no. 2129, beplant met diverse soorten ap» pel» en peereboomen en waarin kippenhok met loop. Dadelijk te aanvaarden. Ten verzoeke van den Heer jac. de Ruiter. NOTARIS VAN DER SLUIS. Zaterdag 1 November 's avonds 7 uur te Ouddorp in het Logement Van Akershoek, verhuring bij inschrijving voor 7 jaar, ingaan» de blootschoof 1924, ten verzoeke van Mej. de Weduwe J. P. Breen-de Blok van 3 mee» den bouwland in den vierden blok van het West Nieuwland in 3 perceelen, 2 meeden bouwland aan den Groeneweg in het West Nieuwland in 2 perceelen, 3 meeden bouw» land op het Hei in het Oudeland in 3 per» ceelen en 5 meeden bouwland op de Kalver» schuur onder den zuiddijk in 2 perceelen. Notaris VAN DEN BERG. Zaterdag 1 November bij inzet en Zaterdag 8 November bij afslag, telkens des avonds 6 uur te Ouddorp in het Logement Akershoek van een huis en verdere opstal, staande op en het recht van erfpacht voor on bepaalden tijd aan een perceel grond te Ouddorp op den Molenblok, kadaster Sectie E no. 1613, groot 6 aren 72 centiaren of 44 Roeden V. M. Dadelijk na de toewijzing door den kooper te aanvaarden. Ten verzoeke van den Heer Thomas Meijer Johz. te Ouddorp. Notaris VAN DEN BERG. Zaterdag 1 November bij inzet en Zaterdag 8 November bij afslag, telkens des avonds 6 uur te Ouddorp in het Logement van Akers» hoek, van een huis met schuurtje en erf te Ouddorp aan Witjesweg, kadaster Sectie E no 2036, groot 7 aren (46 R. V. M.) bewoond door Cornelis Grinwis Krijnszoon. Het perceel is op 15 Llecember 1924 door den kooper te aanvaarden. Notaris VAN DEN BERG. Openbare Vrijwillige verkooping van een woon» met winkelhuis, waarin gevestigd de Coöperatieve Broodbakkerij, met erf en nieu» we steenen schuur, aan de ring te Nieuwe Tonge op Maandag 3 November 1924 bij in» zet in het café Witte, en op Maandag 10 No» vember 1924 bij afslag in het café Schippér, telkens des avonds zeven uur. Notaris VAN BUUREN. I M1DDELHARNIS. Centrale veiling voor Goeree en Overtlakkee Veiling van Woensdag 22 Oct. 1924. Bergemot f 11tot f 13,— per 100 K.G. WitteTousin f 8,10 per 100 K.G. Kleiperen f 4.80 tot f 6 per 100 K G, Jodenperen f 18,70 per 100 K.G. Stoofperen f 6,70 tot f 8,90 per 100 K.G. Gieser Wildeman f 11,10 per 100 K.G. Compagner f 7,— per 100 K.G. Armgaard f 11,70 per 100 K.G. Reinet D'or f 10,— per 100 K.G. Zure appels f 6,80 per 100 K.G. Sfoksnijb. f 24 per 100 K.G. Druiven f 24 tot f 30 p. 100 pond. Idem 2e soort f 11 tot f 15 per 100 pond. Tomaten f 10,70 tot f 12,60 per 100 pond. Bloemkool f 1,80 tot f 17 per 100 stuks. Roode kool f4,70 per 100 stuks. Andijvie f 1,— tot f 3,10 per 100 krop. ROTTERDAM, 21 Oct. 1924. Op de heden in ons Veilingslokaal, War» moezierstraat 37—39, gehouden Veiling, wer» den de volgende prijzen besteed Kipeierenf 7.80 tot ƒ13.25 Idem (klein)tot Idem extra zwtot Eendeieren8 60 tot 10 25 Ganseierentot - Kalkoeneierentot Kievitseierentot Middenprijs Aanvoer 75000 stuks. DE "ROTTERDAMSCHE VEILING voor het behandelen Uwer WASCH is Stoomwasch» en Strijkinrichting Molenstraat 16-18, SCHlEDMll ONDER GARANTIE DOOR GEHEEL NEDERLAND. AUTO.GARAGE Levertraan Emulsion per '/i flac. f 2,—, per V2 fiac. 1,25 Crownly Harrison L*J- Liverpool Verkrijgbaar bij de Chem. Fabriek -: TELEFOON 2090 :- R. VAN DER MEER v/d Takstraat 28 Hillelaan 37 Ged. Slaak 75 ROTTERDAM RUIME SORTEERING BONTHOEDEN vanaf f 5.50 STOOMBOOTDIENST S.S. „MIDDELHARNIS" Aanvangende 5 OCT. 1924 Van MIDDELHARNIS Op Maandag en Dinsdag V. Middel» harnis 4.30 v.m. A. Vlaardingen 7.00 v.m.* A. Rotterdam 8.00 v.m. Overige dagen (beh. Zon» Feestdagen)® V. Middelharnis 6.30 v.m. A. Vlaardin» gen 9.00 v.m.B A. Rotterdam 10.00 v.m. A. Brielle 10.25 v.m.* Van ROTTERDAM Op Maandag en Dinsdag V. Rotterdam 2.15 n.m. V. Vlaardingen 3.10 n.m. A. Middelharnis 5.30 n.m. Overige dagen (beh. Zon» Feestdagen)* Van 5 October t.m. 8 November en vanaf 4 Februari V. Rotterdam 5.15 n.m. V. Vlaardingen 4,10 n.m.ff V. Brielle 2.45 n.m. A. Middelharnis 6.30 n.m. Van 9 November t.m. 3 Februari V. Rotterdam 2.15 n.m. V. Vlaardingen 3.10 n.m.-j- A. Middelharnis 5.30 n.m. In aansluiting op den trein van 7.15 v.m. en 7.26 v.m. van Vlaardingen. In aansluiting op den trein van 9.14 v.m. van Vlaardingen. f In aansluiting op den trein van 2.50 n.m. en 2.57 n.m. te Vlaardingen. ff In aansluiting op den trein van 3.34 n.m. en 3.55 n.m. te Vlaardingen. Reizigers voor de richting Brielle resp. Middelharnis te Vlaardingen over» stappen. Als Feestdagen zijn te beschouwen Nieuwjaarsdag, 2e Paaschdag, Hemelvaartsdag, 2e Pinksteidag en de beide Kerstdagen. N ïem AUwm-VtrttgenweoriiftrTH. BOEKHOVEN, Swirorttdyii Wij zijn prachtig gesorteerd in EIKEN» en GESCHILDERDE MEUBELEN. BUFFETTEN heel mooi vanaf 165.» Geschilderde Kasten met Galerij Schil» dering prachtig. Als u bij ons koopt zijt ge beslist tevreden. Nette vakkun» dige bediening. Reuzen voorraad. Oudst adres. Beleefd aanbevelend, Steeds uit voorraad TE KOOP Adres Teleph. 17 en 21, Ooltgensplaat Boerenieenkank JRUD" De Bank leent gelden aan leden tegen 5'/2 's jaars. Zij neemt gelden o"p tegen 4 's jaars. Voorschotten kunnen dagelijks wor» den aangevraagd bij een der leden van het Bestuur. Kantooruren Donder» dag» en Zaterdagavond van 6—8 uur. Kassier JOH. HOLLEMAN, Dirksland MIDDELHARNIS, levert tegen de bekende lage prijzen alle soorten Meubelen. voor alle soorten Reparatie aan Meubelen Een afdoend middel tegen alle soorten aambeien (haemorrnoïden, takken, spenen, vijgpuisten), kloven, fistels is. Verkrijgbaar bij apothekers en drogisten HOOFDDEPöT VOOR FLAKKEE: v.h apotheek te MIDDELHARNIS WANNEER GIJ UW BILLARD LAAT BEKLEEDEN OF LAAT REPAREEREN DOOR B. L GREVEHSTUK - DIRKSLAND ZIJT GIJ VOLKOMEN TEVREDEN EEN1G VAKKUNDIG ADRES OP DIT EILAND Beleefd Aanbevelend De bank leent gelden aan leden tegen 52/io pCt. 's-jaars. Ze neemt gelden op tegen 4 pCt. 's-jaars, ook van niet-leden. Voorschotten kunnen d a g e 1 ij k s aangevraagd worden bij een der leden van het bestuur. Gelegenheid tot inbreng en terugbetaling van gelden eiken ten huize van den kassier D. JOPPE CZ. SOMMELSDIJK. 23842 d ie d b oil le tc ti zei d; ztl zil di II te °I ke hel tol te nel zii zal stl del ga tol vrl on tul Del is I gel toi| sic I gel wil dal wl ><g| 't I na I ooi ve I dal en I er I uit stel tot pel Zijl zelv. op del boi lei< dei tot He aarl om dat I Mai leeil We onzi tigb dat I rekil leer zal I lust meel wer tegel wij zijn I om. I ten. I de I Wijl die I leve ben I vlee verk niet I Heir gene vred

Maas- en Scheldebode | 1924 | | pagina 2