HEBT U MUEITIES? Kerk eri School. Vergaderingen. Posterijen. ALLES GELEZEN? OOK DE Plaatselijk Nieuws. B ekaankondiging. andere Christelijke partijen te zoeken, willen we onze geestelijke en stoffelijke goederen ons niet zien ontzinken. Och bestudeerde men de geschiedenis der vorige eeuw toch wat meer. Wat zou er veel te leeren vallen. Beste vriend Van Ijzer sta mij toe dat ik het hierbij laat. 'k Hoop dat je tevieden ges steld bent. Met heilbede je vriend PLAATDORP. SOMMELSDIJK. De dienstbode van J. J. had het ongeluk door de gladheid der straat te vallen en zich zoodanig te bezeeren, dat geneesknndige hulp moest worden ingeroepen. Deze constateerde polsbreuk. Door Ant. Krijgsman, alhier, werd, terwijl hij in het land zijne werkzaamheden verrichtte, een gouden ring gevonden. De heeren M. Joppe Jzn. en P. Kieviet Dzn. zijn herbenoemd tot zetters bij 's Rijks directe belastingen, welke deze herbenoeming hebben aangenomen. De prijs der aardappelen is eenigszins gedaald. Men besteed thans f 4 per H.L. Voor paardepeen f 0,70 per H.L., terwijl naar uien weinig vraag is. De opbrengst van de collecte, welke Za» terdag 1.1. langs de huizen ten bate van het Roode Kruis werd gehouden, heeft opgebracht f 32,47. Van de landbouwer J. B. werd uit zijn tuin in de St. Nicolaasdreef een zeil met zaad» bollen gestolen. Tot op heden is (zijn) de dader(s) nog niet bekend. De levering der suikerbieten is in vollen gang. De opbrengst en het suikergehalte der bieten vallen mede. Belanghebbenden worden er op gewezen dat van huisslachting van een varken vier dagen vóór dat de slachting plaats heeft, kennis worden gegeven ter gememeente»secretarie. Aan den dienstplichtige L. Gouswaard Czn. is voor goed vrijstelling van den dienste plicht verleend. Het huis van wijlen den heer C. J. Mosterdijk werd afgemijnd door den heer D. v. d. Broek alhier voor f 5630.— en den tuin door den heer Griethuijzen eveneens alhier .voor f 610.— Door de beurtschipper G. Zoon alhier werd deze week aangevoerd een brandkast hebbende het kolosaal gewicht van 1180 K.G., geleverd door de firma Lips te Rotterdam, voor rekening van de Gebr. de Mooij ten behoeve van de Boerenleenbank alhier. MIDDELHARNIS. C. Bom had 't on= geluk met zijn hand tusschen een machine te geraken waardoor van twee zijner vingers de toppen werden afgesneden. Tot Leden van het College van Zetters zijn herbenoemd de heeren J. Vroeginde» weij Lz. en K. Doornbos. Woensdag 15 Oct. nam. 4 uur zal ten huize van Dr. Arends gelegenheid zijn tot kostelooze in» en herinenting. Men besteedt voor aardappelen f4,50 de 70 Kilo, voor ajuin f 2,75 en voor koepeen f 0,75. Naar wij vernemen zal het Gemengde Zangkoor »De Volkszanghaar repetities weer hervatten. Een mooie gelegenheid voor liefs hebbers zich thans aan te sluiten STAD AAN 'T HARINGVLIET. Tot leden van het College van Zetters zijn hers benoemd de H.H. C. Koppenaal en L. Bra» ber J. Lz. DEN BOMMEL. De collecte voor het Ned. Roode Kruis heeft in deze gemeente opgebracht de som van f 11.295. Bij den landbouwer A. van Peperstraten is onder het vee mond» en klauwzeer uitge» broken. Tegen N. A. J. alhier is processverbaal opgemaakt wegens burengerucht. Heden 8 Octerber 1924 heeft de heer C. Booster zijn slagerszaak geopend. De zaak is volkomen naar de eischen des tijds ingericht. Wij wenschen dat het den heer Booster in deze zaak goed zal gaan. De heeren J. C Borgdorff en P. Vermaas zijn herbenoemd tot leden van het College van Zetters. Beide heeren hebben zich deze hers benoeming laten welgevallen. De opbrengst der bieten valt in deze ges meente niet tegen. Ook het suikergehalte overs treft de verwachtingen. OOLTGENSPLAAT. Door de gemeens teveldwachter Jordaan is tegen een inwoner van den Bommel processverbaal opgemaakt wegens het wederrechtelijk toeëigenen van grint, in eigendom toebehoorende aan de ges meente Ooltgensplaat. Bij het vee van den landbouwer L. A. Jacobs is het monds en klauwzeer uitgebroken. Door de Commissaris der Koningin zijn benoemd tot Zetters bij de belastingen B. Noordijk en H. P. Walig. De minderjarige W. v. D. welke de ouders lijke woning had verlaten is onder politie ges leide daar heen terug gebracht. De veerschipper C. van Nimwegen vers wonde zich met een staaldraad aan den arm geneeskundige hulp van Dr. Entz werd inge» roepen, welke bloedvergiftiging constateerde en zal eenigen tijd zijn werkzaamheden niet kunnen verrichten. OUDE TONGE. Bij P. K. alhier zijn drie mud aardappelen ontvreemd van de dader(s) geen spoor. NIEUWE TONGE. Uitslag van de door Notaris Van der Sluis, te Dirksland gehou» den verkooping, van een huis, schuren en hofland, alhier ten verzoeke van de Erven van wijlen den Heer P. van Alphen Cz., gehous den Woensdag 8 October j.l. Perceel I. Een huis met schuur, erf en grond te Nieuwe Tonge, aan den Ring, kad. Sectie A no 675 en 1131, ter groot 1 Are 49 c. A., ingezet door dhr. Im. Mosselman, alhier, op f 2820,- Perceel II, Een huis met schuur, erf en grond (eeuwigd erfpacht) te Nieuwe Tonge, kad. Sectie A no 1298, groot 1 Are 77 c. A. ingezet door P. Keijzer. alhier op f 1335,—. Perceel III 7 Aren 20 c. A. (47 R. V. Maat) tuingrond te Nieuwe Tong, aan denNoordl. dijk, kad. Sectie A. no 1219, ingezet door dhr. A. Kabos, alhier, op f 100,—, De afslag blijft bepaald op Woensdag, 15 October a.s. ter herberge van P. M. Schipper. De Heeren M. Vreeswijk en K. Prince, dezer dagen door den Commissaris der Konin» gin in deze Provincie benoemd tot leden van het College van Zetters, hebben deze benoem ming aangenomen. Om teleurstelling te voorkomen, worden de ingezetenen er nogmaals attent opgemaakt dat van huisslachtingen vier dagen te voren aangifte moet geschieden. Tot leden van de Commissie belast met het nazien der Gemeente» en Armenrekening over 1923, zijn benoemd de Heeren G. v. d. Kroon en T. Holleman. Over de maand September j.l. zijn ter ge» meente»Secretarie, alhier, 14 bewijzen van huisslachtingen aangenomen. De Gemeente rekening over 1923, sluit met een batig Saldo van gewone ontvangsten f 4538,14s. Buitengewone ontvangsten f 1606,695 Totaal een batig saldo van f 6144,84. DIRKSLAND. Verleden week werden van hier uitgevoerd 4000 balen peen, 1700 H.L. aardappelen en 1000 baaltjes uien. De collecte voor het Ned. Roode Kruis bracht in deze gemeente f 22.10 op. Tot leden van het College van Zetters zijn benoemd de heeren C. Warnaer en H. Kooman. De dienstplichtige der lichting 1923 J. Hameete is j.l. Vrijdag ingelijfd bij het Regt. Huzaren te 's»Gravenhage. Onze vroegere dorpsgenoot, de heer G. van Zuuren, thans te Rotterdam, is j.l. Maan» dag bij het verrichten van zijn werkzaamhe» den van een ladder gevallen, hetwelk den dood tengevolge had. De arbeider L. R. werd bij het bieten» laden zoodanig met een riek in zijn hand gestoken, dat hij het verdere verrichten van zijn arbeid moest staken. Gedurende het 3e kwartaal van 1924 kwamen alhier 198 schepen de haven binnen. Het mond» en klauwzeer onder het vee van den landbouwer J. Kardux is thans we» der geweken. Het Bestuur van den polder Dirksland c.a. heeft er de aandacht op gevestigd van belanghebbenden dat volgens art. 20 der Keur de eigenaren der aangrenzende landen, voor zooyer ieders recht strekt, verplicht zijn om tusschen 1 October en 31 December'.ieder ter halver breedte de «andere slooten« te kroo» zen en schoon te maken. HERRINGEN.0 De dienstplichtige der lichting 1924 R. Witvliet, behoorende bij de 3e Compagnie Hospitaal Soldaten, is dezer da» gen met groot verlof huiswaarts gekeerd. De dienstplichtige L. C. Keijzer der lich» ting 1918 is Maandag j.l. bij zijn garnizoen te den Helder ingelijfd. Door den Heer Maas van Bruinisse wordt alhier voorzooveel noodig dit najaar met de motor sleepdienst verricht om n.l. geladen sche» pen uit te brengen. Tot op heden met goed succes. MELISSANT. Onder het vee van den landbouwer J. M. alhier komt mond» en klauwzeer voor. STELLENDAM. Schipper Joh. Jansen van de S. L. 32 had Maandag 1.1. het onge» luk zijn geheele vischtuig te verspelen en heeft dit nog niet teruggevonden zoodat dit voor hem een groote schadepost beteekent. Dinsdag 1.1. had schipper P. Kok van de S. L. 18 het ongeluk het anker van zijn vaartuig te verliezen, wat hem een niet ge» ringe schade berokkent. De kleermaker P. T. Sayer alhier viel Dinsdag 1.1. van de zolder van zijn werkplaats, waardoor hij zich zoodanig bezeerde dat hij per auto moest worden thuisgebracht. Ge» neeskundige hulp was noodzakelijk. Bij besluit van den Heer Commissaris der Koningin in deze provincie zijn tot zet» ters bij 's Rijks directe belastingen benoemd de heeren Dr. P. J. Mulder en K A. van Wageningen. Tegen de 3 gezusters P., M. en J. T al» hier en M. T. alhier is proces»verbaal opge» maakt wegens het maken van rumoer en ver» tier op straat, op Zondagavond 1.1., tijdens de godsdienstoefeningen. GOEDEREEDE. Woensdag 8 Oct. werd het oude postkantoor geveild in 2 perceelen Perceel 1 het gebouw voor afbraak, de heer C. Tieleman van Melissant, f 710; perceel 2, de grond, P. Troost alhier, f 530. Als een bijzonderheid zij gemeld dat de landbouwer H. Lodder ruim 400 H.L. juin per gemet heeft geoogst. De landbouwer H. v. Asperen kreeg deze week de uitslag van een monster bieten ge» halte 20.1 Onder veel belangstelling werd Dinsdag 7 Oct., des nam. de eerste steen gelegd van de School met den Bijbel aan het Haven» hoofd alhier door Ds. F. de Gidts, na eerst een kort woord te hebben gesproken over bouwen, dat ieder bouwer is en over geeste» lijk bouwen en dat alle bouwen van een mensch te vergeefs is zoo God niet zelf als de Bouwheer optreedt. De vorige maand stonden bij den cor» respondent der Arbeidsbemiddeling geen werk» loozen ingeschreven. J.L Zaterdag werd door not. v. d. Berg te Ouddorp een perceel weiland verhuurd van dhr. P. Troost alhier, tegen f 97 per gemet. OUDDORP. Dezer dagen is hier bij in» schrijving bouwland verhuurd. Het hoogste bedrag was f 200 per gemet. X Door den arbeider v. d. B. zijn nog rijpe aardbeien geplukt. f Een stuk weiland publiek verhuurd voor 10 volgende jaren, is gehuurd door J. W. f Op de wekelijksche landbouwbeurs be» steedde men voor de uien f 2,75 per 60 kilo. De handel is iets vlugger dan vorige week. f Op 30 Oct. a.s. zal de najaarsveemarkt gehouden worden. 1f Nu de jacht op wild geopend is zoo klagen de jagers dat het jachtterrein schraal van langooren n.l. hazen voorzien is. Men schrijft het toe aan infectie n.l. het mond» en klauwzeer onder het vee. HELLEVOETSLUIS. Zaterdag 11 Oc» tober zal de bibliotheek van de Chr. Jong. Ver. »Het Mosterdzaad» opengesteld worden Hr. Ms. mijnenlegger »Van Meerland» is Dinsdagmiddag op 's Rijkswerf aangekomen en zal daar eenige dagen blijven om de noo» dige herstellingen te ondergaan. GODSDIENSTOEFENINGEN OFFICIEEL GEDEELTE Predikbeurten op Zondag 12 Oct. 1924. NED; HERVORMDE KERK. Sommelsdijk, v.m. 9.30 en 's av. 6 uur Ds. v. Montfrans. Middelharnis, v.m. 9.30 en 's av. 6 uur Ds. den Oudsten Stad a. 't Haringvliet, v.m. 9 uur Ds. Polhuijs en n.m. 2 uur leesdienst. Den Bommel, v.m. dhr. Vetter v. Langstraat en n.m. Ds. den Oudsten v. Middelhar» nis (Doop). Ooltgensplaat, v.m. 9.30 uur leesdienst en n.m. 6 uur Ds. Polhuis van Stad aan 't H. Langstraat, n.m. 2 uur dhr. Vetter. Oude Tonge, v.m. 9.30 Ds. Bax (Doop) en 's av. geen dienst. Nieuwe Tonge, v.m. leesdienst en n.m. 2 uur Ds. Bax v. Oude Tonge. Herkingen, n.m. 2 uur Ds. Baarslag van Me» lissant. Dirksland, v.m. 9.30 en n.m. 6 uur Ds. v. As. Melissant, v.m. 9,30 uur Ds. J. Baarslag. Goederëede, v.m. Ds. de Gidts. Ouddorp, v.m. leesdienst en n.m. Ds. de Gidts v. Goedereede. Oostvoorne, 10 uur Ds. Brinkerink. Rockanje, v.m. 10 uur Ds. Witkop. Nieuw»Helvoet, v.m. 9.30 uur Ds. Priester. Hellevoetsluis, v.m. 9,30 en n.m. 6 uur (Doop) Ds. Timmer. Nieuwenhoorn, geen dienst. Oudenhoorn, v.m. 10 uur Ds. Feenstra. Heenvliet, v.m. 10 uur Ds. Romijn. Abbenbroek, v.m. 9.30 uur Ds. Wanrooy. Zwar ewaal, v.m. 9.30 uur Ds. Bartstra. Vierpolders, v.m. 9.30 uur Ds. de Voogd van der Straatten v. Nieuwenhoorn. GEREFORMEERDE KERK. Middelharnis, v.m. 9.30 en n.m. 6 uur Ds. G. van Velzen. Stad aan 't Haringvliet, v.m. 9.30 uur (dankuur) en n.m. 5.30 uur Ds. de Graaff. Den Bommel, v.m. en 's av. Ds. Schaafsma. Ooltgensplaat, v.m. 9.30 (H.A.) en n.m. 6 uur Ds. de Lange. Melissant, v.m. 9.30 en n.m. 2 uur de heer van der Lugt. Stellendam, v.m. 9.30 en 's av. 6 uur dhr. P. v. d. Marei, theol. cand. te Koudekerk a. d. Rijn. Ouddorp, v.m. en n.m. Ds. Diemer. Hellevoetsluis, v.m. 9.30 uur Ds. Westerhuijs en 's av. 5 uur geen dienst Nieuw»Helvoet, v.m. 9.30 uur geen dienst en n.m. 5 uur Ds. Westerhuijs. GEREFORMEERDE GEMEENTE. Dirksland, v.m. 9.30 en n.m. 6 uur leesdienst Herkingen, v.m., n.m. en 's av. leesdienst. DOOPSGEZINDE KERK Ouddorp, v.m. en 's av. Ds. Kooimans. Van de overige gemeenten geen opgaaf. MIDDELHARNIS. In de Ned. Herv. Kerk is als ouderling aan de beurt van aftreding den heer C. C. Bruggeman en als diaken den Heèr J. v d. Slik. STAD AAN 'T HARINGVLIET. De col» lecte in de Ned Herv. Kerk alhier voor dhr. Vetter te Langstraat heeft opgebracht f 39. DEN BOMMEL. In ons vorig nummer werd gemeld dat in de Ned. Herv. Kerk des nam. Ds. Polhuijs zal optreden. Dit is door omstan» digheden veranderd. Des voorm. hoopt op te treden de heer Vetter uit Langstraat en des nam. Ds. den Oudsten van Middelharnis. Zondag a.s. zal in de Ned. Herv. Kerk des namiddags de Heiligen Doop bediend worden. Doopvaders worden verwacht Vrijdag 10 October des avonds tusschen 6 en 7 uur in de consistoriekamer. OOLTGENSPLAAT. De beroepen I.eeraar Ds. A. F. P. Pop van Nijkerk bracht Donder» dag een bezoek aan deze gemeente en trad des avonds voor de gemeente op met een predicatie naar aanleiding van Matth. f 1 vers 12. Een flinke schare vulde het kerkgebouw. OUDE TONGE*. A.s. Dinsdagavond hoopt D.V. in de Ned. Herv. Kerk alhier op te tre» den Ds. Sap van Gouda, in het belang van de Vereeniging tot Christelijke verzorging van zenuwlijders. DIRKSLAND. De vroegere predikant der Geref. Gem. alhier Ds. A. Verhagen thans te Middelburg is beroepen te Kalamozo (Michi» gan N. Amerika). MELISSANT. Dhr. A. Krijger is herbenoemd tot lid van de plaatselijke schoolcommissie. HERKINGEN. In de vacature van Secreta» ris is door de Comm. v. Toezicht op het L. O. alhier benoemd de Heer J. W. v. Houdt. £)e 0pnieuw geschilderde Ned. Herv. Kerk alhier zal a.s. Zondag weder in gebruik worden genomen. Alsdan hoopt des nam 2 uur op te treden Ds. Baarslag van Melissant Bij de Ned. Herv. Kerk alhier is dit jaar als kerkvoogd aan dé beurt van aftreding de heer A. Munters, als Ouderling de heer A. Heijblom en als diaken de Heer J. van der Velde. Die jaar zal er zoowel op de Openbare als op de Bijzondere Lagere [School alhier, geen Vervolgonderwijs worden gegeven. OUDDORP, De cursus van het vervolgon» derwijs op de Chr. School zal 3 Nov. aan» vangen op vier avonden per 'week zal les gegeven worden door het hoofd der school. De onderwijzer der Chr. School de heer van der Kemp, heeft wegens ivaliditeit, tegen 1 Jan. a.s. ontslag uit zijn betrekking aange» vraagd. Op genoemden datum zal het juist 46 jaren geleden zijn, dat de heer v. d. K. zijn eerste betrekking als onderwijzer aan» vaardde. f Zoowel 's morgens als des 's namiddags zal in de Ned. Herv. Kerk een collecte wor» den gehouden ten bate van het bouwfonds. NED. HERV. KERK. Beroepen: Naar Gorinchem Ds. A. A. Donszelmann te Vuren en Dalem Naar Wad» dinsxveen Ds. H. A. de Geus te Veenendaal Naar Ooltgensplaat Ds. A. T. P. Pop te Nijkerk. Aangenomen: Naar IJzendoorn Ds. H. v. Eist te. Vinkeveen Naar Ferwerd Ds. A. N. Torisbeek te Kethel. Bedankt: Voor Schoonhoven Ds. Krijl» man te Houten Voor Aalbingen Heesbeen Ds. E. Schimmel te Jaarsveld. GEREF. KERKEN. Aangenomen: Naar Hoogeveen Ds. W. Faher te SeroeskerkeNaar Kolkumer» pomp en naar Pijnacker dhr. Los Cand. te den Haag Naar Axel Ds. F. A. den Boeft te Kruiningen. Bedankt: Voor Zutphen Ds. A. Fansij te Ferwerd Voor Emmatil Ds N. Duussema te Nieuw»Amsterdam. CHR. GEREF. RERK. Beroepen: Naar Werkendam Ds. K. Groen te Zwijndrecht. REMONSTR. KERK. Beroepen: Naar Gouda Ds. P. D. Tjalsma te Nieuwkoop. GEREF. GEM. Beroepen: Naar Westzaan Ds. J. Vreug» denhil te Borsselen. LIJST 8 van de 46ste jaar=collecte voor de Scholen met den Bijbel. Transport van lijst 7 f 22195.71'/2 Vlagtwedde (Kerkcoll.)f 22.50 't Zandt (Gr.) c.a. f 220.— Berlikumf 210.- Bornwird c.af 83.50 Drachtenf 228.15 St. Johannesga c af 74.10 Schraard f 58.05 Zwagerveen c.af 125.25 Emmer»Compascuiim IIf 118.25 Hollandscheveldf 73.05 Ambt»Vollenhove (St. Janski.) c.a. f 89.— Oenef 93.50 Vorden i/d Wildenborch f 51.48 Nieuw»I.oosdrechtf 74.— 's»Gravenhagef 1517 49'/2 Heinenoord met Goidschalxcord f 84.62'/2 Moercapelle f 194.30 Oudshoorn met Ridderbuurt f 164.— Pijnacker met Nootdorp (Ger kerk) f 73.05 Slikkerveerf 69.75 Ter Aar c.a. f 90.30 Tinte bij Brielle (nagiften) f 4.51 '/2 Vianen met Hagesteinf 107.73'/2 Biggekerke c.a. f 47.37'/2 Gapingef 27.58'/2 Raamsdonk c.af 33 Totaal van 200 Loc. Com. f 26150.2772 Bij deze tweede honderd Locale Comités zijn wederom vier, die in 1923 niet gecollec» teerd hadden. De collecte is bij deze 200 Locale Comité's ruim f 1800 gestegen. De opbrengst te Zwagerveen is het dubbel van die in 1923.' Mr. J. TERPSTRA, Secretaris van de Unie »Een School met den Bijbel«. OOLTGENSPLAAT. Openbare Vergadering van de Raad dezer gemeente op Dinsdag 14 October des namid» dags ten 2 uur. OUDDORP. Onze gemeenteraad is ter vergadering bij» eengeroepen op Zaterdag 11 Oct des voor» middags te 10 uren. De agenda vermeldt o.m. Benoeming van een hoofd aan de school op het dorp. STAD AAN 'T HARINGVLIET. Gedurende de vorige maand zijn alhier bé» handeld 43 telegrammen, 637 gesprekken en 16 oproepberichten. GOEDEREEDE. In de maand September welden 98 telegram» men verzonden en 478 telefoongesprekken gevoerd. De Rotterdamsche Bondsdag 1924. Wie zich nu eens op de hoogte wil stellen van den arbeid onzer Geref. Jongelingsver» eenigingen schaffe zich dit uitgebreid verslag van de dit jaar gehouden bondsdag, aan. Om even den inhoud te noemen INHOUD. 1 Onbeweeglijk. (Openingsrede van den Bondsvoorzitter 2. De ziel van den jongeling. (Referaat van Prof. Dr. T. Hoekstra 3. De Jongelingsvereeniging en het Gezin. (Referaat van Dr. C. N. Impeta) 4. Het volstrekte en het betrekkelijke in de Staatkunde'. (Rede van Mr. V. H. Rutgers) 5. De wacht bij de erfenis. (Rede van Dr. K. Dijk) 6. Het volstrekte en het betrekkelijke in de Staatkunde (Rede van J. Schouten 7. Van beneden en van boven. (Rede van Ds. N. Buffinga) Men ziet dat onze jongelingen nog niet bij een kopje slemp en een oud bakerpraatje wor» den opgevoed. Laten we toch dankbaar zijn dat God ons nog zulk een organisatie schenken wilde. Teekenboek voor het Christelijk Onderwijs. Bij »Jachin« te Zwolle is het teekenboek voor het Chr. Onderwijs verschenen. Het zijn voorbeelden van Bijbelsche voorwerpen en figuren gezet in stippelruiten en cirkels. Som» mige figuren moeten vergroot worden in welk geval een grooter ruitenschema is afgedrukt. In een voorbericht worden aanwijzigingen ge» geven voor het gebruik van dit teekenboek. Wij juichen van harte het invoeren van dit systeem teekenboeken toe. In 't begin zal het voor onze kinderen wel wat moeilijk zijn in 't gebruik maar daar staat tegenover dat het systeem groote aantrekkelijkheid bezit vooral ook door het kleuren in de helle Oostersche tinten. Bovendien draagt het gebruik van dit systeem bij tot verduidelijking van de Bijbel» sche verhalen, 't Is dus tevens een leerboek in de bijbelsche geschiedenis. Van harte kunnen we onze schoolbesturen en onderwijzers kennismaking aanbevelen. De Geïllustreerde Christelijke Scheurkalender voor 1925. Uitgave van J. N. Noordhoeve. Van den uitgever ontvingen we weer even» als vorige jaren een gebonden blok, waardoor het kennisnemen van den inhoud vergemak» kelijkt wordt en de scheurkalender zelve on» geschonden kan blijven. Dit blok is solied gebonden in mooie band en wordt door den uitgever afzonderlijk verkrijgbaar gesteld voor f 175. De inhoud van het blok is degelijk en goed verzorgd. Voor iederen dag geeft het Hemelsch manna. Het is nog verlucht met verscheidene smaakvolle platen. Het schild is geteekend- in mooie zachte tinten en is inderdaad een sieraad in onze huiskamer. Ditmaal verstrekt de uitgever twee premie» boeken, van zeer verschillende inhoud »Hef veerhuis en de Rozendonk«. van W. Schippers en »Van menschen die onderweg waren« van Clara Heitefusz. Tot onze spijt werden we niet in de gele» genheid gesteld van den inhoud dezer pre» mie boeken kennis te nemen, zoodat we moe» ten volstaan met' deze bloote kennisgeving. De lezer beoordeele dus zelf maar. De kalender kost f 1.15, met een der pre» mieboeken f 1.05 met beide boeken f 2.15. Een en ander is verkrijgbaar in den boekhan» del van den uitgever van ons blad. KAN'I ONüLh: i a 'Wmu.JDIJK. Zitting Vrijdag 10 Oct. Terecht staat H. K., 33 j., te Dirksland, wegens het niet gevolg geven aan een oproep van den brandweer te verschijnen voor liet be» proeven van de brandspuit. Eisch f 4 subs. 4 dagen hecht. Veroordeeling idem. C. d. J., 40 j., te Ouddorp, wordt ten laste gelegd het laten loopen van kippen op be» zaaiden grond van anderen. Eisch f 3 suos. 2 dagen hecht. Veroordeeling idem. J. B., 47 j., schilder te Stellendam, staat terecht wegens overtreding der arbeidswet, laten verrichten van arbeid des Zaterdagsmid» dags. Eisch 2 maal f 10 subs. 2 maal 5 dagen hecht. Veroordeeling 2 maal f 5 subs. 2 maal 5 dagen hecht. D. K., 24 j., timmerman te Stellendam, we» gens gelijke overtreding. Eisch 3 maal f 8 subs. 3 maal 4 dagen hecht. Veroordeeling 3 maal f 5 subs, maal 5 da» gen hecht. J. d. B., bij verstek, wegens zelfde over» treding. Eisch f 8 subs. 4 dagen hecht. Veroordee» ling idem. C. v. K., 34 j., schilder té Ouddorp, staat terecht wegens zelfde overtreding. Bekl. zegt dat hij samenwerkte met een compagnon, dus geen arbeider. Deze is in» middels overleden. Bekl. wordt vrijgesproken. W. d. M., bij verstek, wegens zelfde over» treding. Eisch 2 maal f 10 subs. 2 maal 10 dagen hecht. Veroordeeling 2 maal f 8 subs. 2 maal 8 dagen hecht. C. M. en A. V., beiden 18 jaar, te Som» melsdijk, staan terecht wegens uit baldadig» heid gooien met steenen op J. B. H. manu» facturier te Middelharnis. Eisch voor beiden f 10 subs. 10 dagen hecht. Veroordeeling ieder f8 subs. 8 dagen hecht! M. P. V., bij verstek, wegens overtreding scheepvaart»regl. f 5 subs. 5 dagen hechtenis. Veroordeeling idem. J. v. d. G., 25 j., koopman te Dirksland, wegens het verzuimen van het geven van een signaal, terwijl hij reed op een drukke hoek in deze gemeente. Eisch f 10 subs, 5 dagen hechtenis. Veroord. f 6 subs. 6 dagen hecht. B. G., 56 j werkman te Oude Tonge, staat terecht wegens het wegnemen van krozen op grond van een ander. Bekl. zegt, dat het maar drie kroosjes waren, ten bewijze waarvan hij de drie pitjes nog bewaard heeft. Had hij ze niet opgegeten, dan hadden de slakken het gedaan. Bekl. had verlof daar te zoeken naar speenkruid voor zijn gezondheid. Bekl. merkt op, dat dit kruid goed helpt. Een dokter of een professor kan hem niet genezen. Eisch f 8 subs. 4 dagen hechtenis. Veroor» oordeeling f 5 subs. 5 dagen hechtenis. J. M., 46 j., landbouwer te Ouddorp, wordt ten laste gelegd niet voldoende te hebben uitgeweken met zijn paard en wagen voor een motor met zijspan. Eisch f 10 subs. 10 dagen hechtenis. Veroor» deeling idem. K. P. bij verstek wegens overtreden visch» wet. Eisch f 10, subs. 10 dagen hechtenis met verbeurd verklaren van in beslag genomen palingfuik. Veroordeeling f S subs. 8 dagen hechtenis met verbeurdverklaring. A. H, metselaar te Herkingen, wegens over» treding arbeidswet. Eisch 4 maal f 6 subs. 4 maal 3 dagen dagen hechtenis. Veroordeeling 4 maal f 5 subs. 4 maal 5 dagen hechtenis. A. K. bij verstek wegens venten te Stellen» dam. Eisch f 3 subs. 3 dagen hechtenis. Veroor. deeling idem. A. R. wegens laten werken' van een kind. Eisch f 10 subs. 5 dagen hechtenis. Veroor» deeling idem. J T. wegens rijden zonder licht. Eisch f 3 subs. 3 dagen hechtenis. Veroor» deeling idem. L. C. wegen rijden op den Westdijk op ver boden tijd. Eisch f 5 subs. 5 dagen hechtenis. Veroor» deeling idem. T. S. wegens het onbeheerd laten staan van paarden. Eisch f 4 subs. 4 dagen hechtenis. Veroor» deeling idem. L. D. wegens rijden zonder licht. Eisch f 5 subs. 5 dagen hechtenis. Veroor» deeling idem. C. B. en F. v. Z. resp. 34 j. en 39 j. land» bouwer en tuinman te Middelharnis staan te» recht wegens overtreding der jachtwet. (Jagen met een langen hond. Bekl. hebben hun hond meegebracht en vinden dat deze hond niet lang is en niet in staat is hazen te vangen die niet eerst ge» schoten zijn. Bovendien is het geen rashond. De kantonrechter vindt dat de hond nogal lang is. Het O. M. zegt dat de nieuwe jachtwet niet meer spreekt van een rashond, 't Gaat er nu maar over of een hond lang is of niet. Dit ter beoordeeling aan den katonrechter en het O. M. Het O. M. neemt echter aan dat bekl. hier ter goeder trouw gehandeld hebben en wil de bepaling van de nieuwe jachtwet in toepassing brengen, waardoor bekl. wel schul» dig verklaard doch niet gestraft worden. Veroordeeling conform den eisch. P. V*., wegens rijden zonder licht f 5,— subs. 5 dagen hechtenis. Veroordeeling idem, C. N., reeds eerder voor geweest wegens het toelaten in een lokaal waar gelagen gezet worden, van een minderjarige. Na getuigenverhoor vrijgesproken. Het is veel beter droog brood te eten, dan het geloof te missen. Hieronymus. De vleier is niet anders dan een liefkozende vijand. Hieronymus»

Maas- en Scheldebode | 1924 | | pagina 4