Kerk en School. Land- en Ttsisitootaw.» FSaatseSijk Nieuws. Met de NederSandsche Ch riste! B|k@ Reis- vereniging naar Centrasl-Zwïfser- land, Lugano, Milaan en Venetië. Bij aankomst stonden de auto's gereed en onze tocht door het verwoeste deel nam een aanvang. Langzaam reden de auto's voort. O, wat een ver schrikkelijke aanblik in en rondom Stresa. Het water was gezakt, doch de modder en het puin, hetwelk de stroom van boven had meegesleurd, lag nog pl.m. 1 meter hoog in de straten. Met alle macht was men met de opruimingswerkzaam heden bezig. Hier zag men een huis waarvan de helft geheel was weggeslagendaar was een groot gedeelte van den weg verwoest en ingezakt door het water; ginds lagen verschillende boomen ont worteld en nog verder o schrik! wij reden door het plaatsje Baveno, daar hingen de vlaggen halfstok en speelde de muziek een treurmarsch. Het was in die plaats, dat de bergstroom een ge heel huis met een 4-tal bewoners had meege sleurd, die allen jammerlijk in het water zijn om gekomen. De kerkhoven waren geheel omwoeld en de kisten met lijken dreven over het meer. Was het wonder, dat de bevolking van Baveno in rouwe was Doch bij ons rees een gebed op tot Hem, die ons zoo wonderlijk had bewaard, en die onzen tocht naar deze streken geleidde juist na de lawine en cycloon. Behouden arriveerden wij allen aan het Station Gravellona, vanwaar wij onzen tocht via Spiez per trein voortzetten naar Interlaken. Steeds hooger trok de trein ons voorden wel dra bevonden wij ons in het majestueuze hoog gebergte. Zoo goed als zonder oponthoud had te Domodossola de douane- en passen-contróle plaats. Terwijl de trein zich voortspoedde door het machtige hooggebergte viel de regen bij stroomen neer. Last ondervonden wij daar evenwel niet van. Met volle teugen ademden wij de frissche berg lucht in en opnieuw genoten wij weer van de grootsche Alpen-pracht. De electrische locomotief trok ons steeds dieper het gebergte indoor schluchten en over zeer diepe afgronden ging het door tal van tunnels steeds hooger. Hoewel de zon ontbrak en dientengevolge de bergen door een waas waren omvangen, genoten wij weer onverminderd als op den Gottharddag. Mogen wij eens citeeren, wat een bekend Neder- landsch schrijver in de „Kampioen" schreefHij zegt „hoe grootsch hier te midden' der ge weldige omgeving, tusschen schuimende water vallen en beekstortingen door. Zonder eenige stoornis wentelen de askoppe- lingen rond van de electrische locomotieven, langs de hellende baan, ononderbroken, regel matig en de zware machines klimmen met onzen trein achter zich aan als een bijkomstige om standigheid, steeds dóór, nu met haar sleep verdwijnend in den bergwand, dan er weer uit te voorschijn komend, langs afgronden, onder hemel hooge rotsen door, over ravijnen waar onder de beken schuimen, nauwelijks te be speuren vaak zoo diep, over bruggen, tusschen de granietwanden gespannen. En de film van het bergland trekt onder- tusschen aan de andere zijde langs. Het is haast niet te volgen. Nu dien je je te bukken om de onreikbare hoogte van een berg helling te kunnen volgen tot den top, dan sta je met je neus tegen de ruit gedrukt in de diepte te staren naar een glimp van een schui mende beek, die over de rotsen bruist en met on gebreidelde vaart haar weg naar beneden zoekt." Ja, zoo is het Weldra snorden wij den geweldigen Simplon- tunnel in, die een lengte heeft van 19729 meter of bijna 4 uur gaans. In 1898 begonnen de werk zaamheden aan dit meesterstuk van ingeneurs- kunst en in 1906 kon de tunnel in gebruik worden genomen. Het Alpenland was hierdoor een hoogst gewichtigen verkeersweg rijker geworden! Ten behoeve van de directe verbinding met Bern en het Noorden werd nog een tweede ge weldige tunnel geboord dwars door den Lötsch- berg. Deze was de eerste spoorweg die de Alpen met behulp van electriciteit doorkruiste. Toen de tunnel achter ons lag waren wij weldra te Kandersteg. Daar waren wij op een hoogte van 1169 meter. Langs de schilderachtige Blauw-See bracht de trein ons via Spiez naar Interlaken. De Blauwsee is een betrekkelijk klein meer, doch deze zee heeft zijn naam in overeenstemming met de kleur van het water. Overal in Zwitserland is de kleur van het meer-water blauw-groen doch hier is de kleur zuiver blauw echt diep-indigo-blauw. Ongeveer 6 uur waren wij te Interlaken en om 7 uur stond in ons hotel het diner gereed. Na het eten maakten wij een wandeling door de stad, ter verkenning van het terrein. Hier waren wij op het laatste rustpunt van onze reis. Interlaken is gelegen op 565 meter hoogte en heeft plm. 7000 inwoners. Het ligt op een uiterst vruchtbare vlakte tusschen het Brienzer- en Thunermeer. Het is een uit gangspunt voor toeristen. Van hieruit bezoekt men 't Berner Oberland, het schoonste gedeelte van de Alpen. De voornaamste verkeersweg van de stad in de prachtige Höherweg, die aan de eene zijde begrensd wordt door fraaie groote hotel-gebouwen en aan de andere zijde uitzicht biedt op den majestueuzen met sneeuw bedekten Jungfrau. Deze berg, ter hoogte van ruim 4600 meter, is met eeuwige sneeuw bedekt. Terwijl de klokjes van de verschillende vlak bij elkaar staande drie kerken te Interlaken vroolijk klepten en de liefelijke zon haar gouden stralen wierp op het bergland, zaten wij des Zondags morgens reeds vroeg op één der bankjes aan den Höheweghet gezicht op de door de zon besche nen en daardoor zilver gelijkende „Jungfrau." Evenals den vorigen Zondag hadden we ook hier de beschikking gekregen over een kerk gebouw. De Fransche en Duitsche diensten moesten eerst plaats hebben zoodat wij eerst half twaalf kerk hadden. Het spreekt van zelf dat wij van dien vrijen ochtend gebruik maakten door te genieten van het vele schoon hetwelk Interlaken biedt. In deze Stad was nog een club reizigers van de Nederlandsche Christelijke reisvereeniging, onder leiding van den heer van Dorp, en gezamen lijk togen wij 111j2 uur kerkwaarts, ten einde te beluisteren de predikatie van Ds. Lammertsma van Appingedam. Een 75 tal Hollanders vulde het liefelijke kerkje, zoo vredig gelegen onder aan den voet der bergen en wat klonk het treffend dat eerste en vierde vers van den 121sten psalm dat wij aanhieven: ,,'k Sla de oogen naar 't gebergte heen Van waar ik dag en nacht Des hoogsten bijstand wacht. Mijn hulp is van den Heer alleen Die hemel Zee en Aarde Eerst schiep en sinds bewaarde." Na het lezen van de Geloofsbelijdenis en Open baring 21 vers 1 tot 12 koos Ds. Lammertsma tot tekst vers 1 tot 4 van genoemd hoofdstuk. Op degelijke wijze werd ons uitleg gedaan van dit schriftgedeelte. En hoe treffend was het woord hetwelk tot ons gericht werd. Wij die zooveel zagen, wij die zoo veel genoten van al hetgeen de natuur ons biedt, maar toch dit alles zal vergaan want ik Johannes zag een nieuwen hemel en een nieuwe aarde, de eerste hemel en de eerste aarde was voorbijgegaan en de zee was niet meer. „En God zal alle tranen van hunne oogen uit- wisschen en de dood zal niet meer zijn, noch rouw, noch gekrijt noch moeite, want de eerste dingen zijn weggegaan." Was dit woord niet een weerklank in verband met de moeite en het gekrijt dat wij zagen te Stresa en omgeving? En hoe treffend was het gebed dat wij geza menlijk opzonden naar Gods troon voor de trouwe ons betoond in de afgeloopen week. O, wanneer wij daaraan denken dan zingen wij wederom het lied dat wij te Interlaken gezamen lijk zongen „De hemel looft o Heer Uw wonderen dag [en nacht Uw waarheid wordt op aard de glorie toe gebracht. Daar Uw geheiligd volk van Uwe trouw mag [zingen Zoomede het eerste vers van dien psalm ,,'k Zal eeuwig zingen van Gods goedertie renheen." Na het zingen van psalm 68 vers 2 en dank zegging behoorde ook deze kerkdienst tot het verleden. Eene ten bate der armen dier gemeente gehouden collecte bracht pl.m. 70.— op. Onder het uitgaan speelde de organist Gezang 96. Zou er wel ooit een leeraar zoo algemeen voldaan hebben, als de beide predikanten te Lugano en te Interlaken? (Slot volgt) eerst in geheime zitting al de ingekomen sollicitatiën te bespreken. Maar wanneer een raadsfractie hieromtrent besluiten neemt heeft dit alles geen zin meer. De VOORZITTER antwoordt, dat de raads» fractie vrij is Club» Vergaderingen- te hou» den wanneer zij wil en ook vrij is op die vergaderingen te bespreken wat zij wil. Dat geschiedt op de meeste plaatsen en er is niets tegen ook. De heer DORSMAN zegt dat de heer v. d. Meide ook in die club»vergadering tegenwoors dig geweest is en die is toch geen ant?»revos lutionair. De VOORZITTER antwoordt, dat de raad dat toch niet verhinderen kan. Wethouder ZAAIER merkt op dat de be» noeming van een gemeentewerkman niets met de beginselen te maken heeft, zoodat spr. niet begrijpen kan, waarom daarvoor nog een club» vergadering gehouden moet worden. De heer ESSELINK (A.»R.) legt de verkla» ring af dat al de praatjes die er loopen leugens zijn. Op de fractiesvergadering is er met geen enkel woord over een benoeming van een gemeentewerkman en wie dit zijn zou, gespro» ken. De VOORZITTER zegt, dat deze kwestie niet in den raad thuis hoort. De heer KOOTE (A.sR.) vindt het de beste oplossing dat de heer Krijgsman die ook op fractie=vergadering tegenwoordig was en ook sollicitant is verklaart of de praatjes waar zijn of niet. De VOORZITTER sluit de discussie over deze zaak. In de rondvraag stelt de heer Slis vragen over plaats voor suikerbieten op de kaai. De heer Struijk bespreekt hetzelfde onderwerp en vraagt tevens een andere standplaats voor de autobus. De heer Dorsman vraagt inlich» tingen over een sproeiwagen. Tot aller tevredenheid beantwoordt de voor» zitter de vragen, waarop de vergadering in geheime zitting overgaat ter bespreking solli» citanten voor gemeentewerkman. Na heropening der deuren wordt tot gemeen» tewerkman benoemd M. Verduin. Herkingen 27 September 1924. De Landbouw Onderlinge. De maandelijksche groei van de Lundbouw Onderlinge. Op 1 September J1924, trad per Provincie het hieronder vermelde aantal landbouwers als lid der L. O. toe Provincie Aantal leden Loon Groningen 18 f 57396 Friesland 17 f 22397 Drenthe 14 f 6193 Overijsel 12 f 5371 Gelderland 11 f 28289 Utrecht 4 f 2389 NoordsHolland 9 f 10184 ZuidsHolIand 8 f 7120 Zeeland 11 f 4852 NoordsBrabant 2 f 50 Totaal 106 f 144241 Per 1 September 1924 traden als lid der T. O. toe 26 werkgevers, uitbetalende aan loon f 33273. Sedert 1 November 1923 (de aanvang van het nieuwe boekjaar) vermeerderde het aantal leden bij de Landbouw Onderlinge met 2429, uitbetalende f 3.700.315. Tuinbouw On» derlinge met 1410, uitbetalende f 732.334. De Secretaris van de P.O.C. Overflakkee A. W. KEIZER. SOMMELSDIJK. De dienstplichtige J. Jordaan is tegen 6 October a.s. opgeroepen voor herhalingsoefeningen. Belanghebbenden worden er aan herin» nerd,-dat a.s Donderdag, 2 October, des na» middags te 2 uur, ten huize van den arts S. Knöps gelegenheid zal bestaan tot kostelooze inentingen en herinentingen. Mej. M. Vroegindeweij Jd. heeft hare benoeming tot 4e helpster aan de bewaar» school, alhier, aangenomen. Van onze vroegeren dorpsgenoot D. J. Vroegindeweij is uit Amerika bericht ontvan» gen, dat hij aldaar behouden is aangekomen. Tegen een persoon uit Middelharnis is proces»verbaal opgemaakt, wegens het oprij» den op den Oostdijk vanaf den Oostkant met hit en kar, terwijl tegen een winkelier alhier proces»verbaal is opgemaakt wegens over» treding van de Loterijwet 1905. De heer P. Kieviet Dzn. is benoemd tot zetter voor 's Rijks directe belastingen in de vacature»Mosterdijk. De heer A. I. Hoek is Maandag 1.1. in functie getreden als hulp van den haven» meester. De hand van D. v. d. N. begon zooda» nig op te zetten, dat de geneeskundige geraad» pleegd werd. Deze constateerde bloedvergifti» ging. Van den landbouwer J. M. stierf dezer dagen een l»jarig rund. Het beest is onder politietoezicht begraven. Het mond» en klauwzeer breidt zich weer meer en meer uit. Bij het vee van een twee» tal landbouwers is deze ziekte weer uitge» broken. MIDDELHARNIS. De Middagvergadering van het Onderwijzersgezelschip »Goeree en Overflakkee.f- Daar wij van de hoofdschotel der middagvergadering (de rede van Dr. Los) reeds in ons Vrijdagnummer onzen lezers een verslag konden geven volstaan we thans met een vluchtig overzicht van hetgeen verder in deze middagvergadering gebeurde. Na de pauze werd door Mej. Gispen ge» zongen HemeUHuis van Em. Hullebroeck De gevoelvolle, klankrijke stem van deze geoefende zangeres deed dit stukje teere poëzie ten volle tot haar recht komen. Trouwens het geheele muzikale gedeelte van het programma werd op schitterende wijze uitgevoerd en deed ons waar kunstgenot smaken. Ook de mees» terlijke begeleiding op de piano door Mej. van Neck heeft hiertoe veel bijgedragen. De heer Kleeuwens maakte zich verdienste» lijk door zijn uitstekende voordracht van een paar letterkundige schetsen en een »Flakkeesche humoristische schets«, waarvan hij zelf de auteur was. De voorzitter van het gezelschap, de heer Buitenhuis van Nieuwe Tonge, refereerde over •»Montessori.« Wij wagen het niet van dit massief stuk werk een verslag te geven, daar, zou het eeni» germate tot zijn recht komen, het zeker twee kolommen van ons blad zou worden. Dit referaat getuigde van ernstige, grondige, alzijdige studie en was ten volle waard niet als »hors»d'oeuvre«, maar als een hoofdgerecht in een gezelschap paedagogen genoten te wor» den. Ware dit bijtijds ingezien, dan zou wel» licht van een overlading, welke nu bij sommige jongere »paedagoge« achter in de zaal merk» baar was, wier geestelijke magen blijkbaar nog niet voor »subtantial food« berekend is, geen sprake geweest zijn. Evenwel de middagvergadering is schitterend geslaagd. [In het verslag van de rede van Dr. Los wordt een der padagogen Troebel genoemd, men leze hiervoor Fröbel] De collecte, gehouden bij de inwoners alhier, ten bate van het blindengesticht »Bar» thomeus« te Zeist heeft opgebracht ruim f 225. Gevonden voorwerpEen huissleutel, terug te bekomen op het gemeente-secretarie. Maandagavond had de inschrijving plaats naar de beneficie van land der Diaconie van de Ned. Herv. Kerk. No. 1 5'/2 gemetinden Oostpolder, hoogste inschrijver was P. Beijer, beneficie f 1800, de pacht is f 60 per gemet. No. 2: 3'/2 gemet in Johannespolder, hoog» ste inschrijver J. v. d. Slik, beneficie f 575, pacht is f 50 per gemet. DEN BOMMEL. De vorige week werden vanuit deze gemeente 1611 H.L. aardappelen vervoerd. Zondag j.l. bracht beurtschipper van Gent het schip »Onrust« binnen dat in den storm van 18 Juli j.l. op de Zuiderzee zoo jammerlijk met man, vrouw en zes kinderen verging. Gevonden op 24 September j.l. een mo» tortasch met inhoud. Terug te bekomen bij den vinder W. van der Maden, Zuidzijde. Bij publicatie wordt bekend gemaakt, dat de door dijkgraaf en gezworen van het Wa» terschap de polders loozende door den Bom» mei, de polder de Tille en den Bommel, ont» worpen keur of reglement op de wegen, wa» teringen, slooten enz. gedurende dertig dagen vanaf 27 September tot 27 October 1924 ter polderskamer ter inzage is nedergelegd en tegen betaling der kosten verkrijgbaar. OOLTGENSPLAATW. M. de Vos raakte bij het bieten kruien naar het schip in de volle kaai, met hulpvaardige handen werd hij op de wal gebracht. Tot volontair ter Gemeentessecretaris is benoemd dhr. P. Bom van Den Bommel. Het 12»jarig dochtertje van M. L Nobels kwam zoodanig te vallen dat Dr. Entz de eerste hulp moest verkenen, doch zal voor verdere behandeling naar het Ziekenhuis te Rotterdam vervoerd worden. Bij de wedstrijd der firma Diederik en Zoon te Rotterdam behaalde P. A. van den Berge, bakker alhier, in Klasse Beschuit, een diploma, zeer eervolle vermelding. Door de gemeenteveldwachter L. Jordaan is tegen een landbouwer processverbaal op» gemaakt wegens het niet uitvoeren der polities verordening (schoonmaken der wielen). Ieder wordt opmerkzaam gemaakt dat geen waar» schuwingen gedaan worden. Maandagmiddag trok het 3»jarig zoontje van H. v. Rossum een pan van de kachel en kreeg het kokende vocht in het gelaat en langs de beentjes, met brandwonden werd het naar Dr. Entz gebracht, welke heelkundige hulp verleende. Het paard van den landbouwer J. van den Heuvel, bespannen voor een vijfschar» ploeg, kwam te vallen en werd zoodanig vers wond, dat het later afgemaakt moest worden. Door onze gemeente zal ovejr het jaar 1925 aan de Gezondheidscommissie moeten worden bijgedragen f 86,40'/2. OUDE TONGE. Zaterdag brandde een schuurtje van J. Buscop door een ongeluk af, door toegeschoten hulp kon een ajuinput nog gered worden. De bietencampagne is in vollen gang, het beschot valt nog al mee. Van de Wed. J. de Berg lag een varken dood in het hok, voorwaar een schadepost. Het zoontje van C. D viel alhier in de kaai, het werd er door C. de L. uitgehaald en kwam doornat thuis. Door het spelen met lucifers geraakte een gedeelte van de inboedel van M. P. in brand, door toegeschoten hulp kon het overige be» houden worden hoewel de ruiten reeds ge» sprongen waren. Alhier zal een collecte langs de huizen gehouden worden ten bate van de Roode Kruisvereeniging :n. NIEUWE TONGE. J.L week werden per tram van hier verzonden 1000 balen juin en 400 balen peen. Deze week zal langs de huizen der in» gezetenen collecte worden gehouden ten bate van het Ned. Roode Kruis. Alhier worden pogingen aangewend tot oprichting eener Societeitvereeniging. A.s. Woensdagavond zal daarvoor in Hotel »De Kroon« een vergadering worden gehouden. Het examen ter verkrijging van het diploma van voorgeoefendheid, zal voor deze ges meente worden gehouden te; Sommelsdijk, op 8 Oct. a.s. DIRKSLAND. Verleden week werden van hier 300 H.L. aardappelen, 1500 balen uien en 1240 balen peen uitgevoerd. Maandagmiddag kreeg de tram alhier een defect aan de machine Daar een andere locomotief vanuit Middelharnis moest komen, vertrok de tram hier ongeveer met 3 kwartier vertraging. Tegen J. S. van Sommelsdijk is alhier processverbaal opgemaakt wegens het rijden met een rijwiel over Onderlangs, gedurende den tijd dat zulks verboden is. In de woning A 648 komt een geval van Roodvonk voor. In het laatst der week zullen langs de huizen Roode=Kruis»vlaggeltjes door enkele dames ten verkoop worden aangeboden. Een opgaaf van de uitkomsten der meting en schatting van gebouwde en ongebouwde eigendommen ligt ter secretarie tot 5 October a.s. ter inzage. MELISSANT. Op de boerderij bij de heer P. D. Sieling is een postduif gevangen gemerkt 24 4582. Over de vorige maand stonden bij den Correspondent der Arbeidsbemiddeling in deze gemeente geen werkloozen ingeschreven. In deze gemeente is een depót gevestigd ter verkrijging van rentezegels, zoodat deze nu ook bij de heer I. Neels aan den Molendijk verkrijgbaar zijn. HERKINGEN. De beurtschipper vertrok 1.1. week van hier met een volle lading aard» appelen, ajuin en peêen. Prijzen der eerste f 4 per 70 Kilo en der laatste f 2,50 en f 0,60 per 60 Kilo. Vorige week stonden alhier bij den cors respondent der Arbeidsbemiddeling geen werk= looze arbeiders ingeschreven. Aan de Heeren J. van Kempen en J. W. van Houdt alhier is vergunning verleend tot het bouwen van een woonhuis aan den Peuterdijk alhier. Bij publicatie is bekend gemaakt, dat er bij Zuster Mulder door den geneesheer gelegenheid bestaat tot kostelooze inenting en herinenting. GOEDEREEDE. Vorige week ariveerden alhier twee schepen met keislag, vanwege de drukte op het veld werd eerst Maandag be» gonnen met lossen. Zaterdag werd de motor van beurtschip» per v. Gelder geladen met juin tegen de prijs van f 2.50, kleine f 3. Donderdag 1.1. werd in de Bewaarschool door de firma van Nelle van Rotterdam per film vertoondkoffie en thee van de Plan» tage tot het pakje. Het was met recht een leerzame en gezellige avond. De timmermansknecht A. R. bewerkte Zijn linkerhand zoodanig met een beitel dat geneeskundige hulp noodzaak was. Door de visscher A. L. is een motor» jacht aangekocht. De maximum snelheid binnen de ge» meente is voor motor rijtuigen van 15 op 20 Kilometer per uur gebracht. OUDDORP. Een perceel bouwland, ge» naamd het Lange Wend, in het West Nieuw» land, groot 277 roeden Voornsche Maat, eigen» dom van P. Tanis in N. Amerika, is bij de verkooping op 1.1. Zaterdag door den land» bouwer Laurens Meijer ingezet op f 1930,—. f Door W. v. 't G. werd een aardappels struik gerooid waar niet minder dan 153 knols len aanzaten. f Naar men verneemt hoopt de echtgenoot van J. S. zich binnen eenige dagen om ge» zondheidsredênen naar Zwitserland te begeven. f Onder de kippen is te dezer plaatse weer een ziekte uitgebroken. Vele dieren wor» den blind waarvan reeds vansterven. De ziekte is nog onbekend. f Men herinnert er ons aan dat de hoofd» weg van hier op naburig Goedereede met keislag zal komen. Met het oog op de bie» tencampagne is het voor het verharden der wegen zeer noodzakelijk. HELLEVOETSLUIS. Gedurende de maanden 1 October—1 April zal er een cursus geopend zijn Vervolgonderwijs. Degene die hiervan gebruik willen maken kunnen zich Woensdag 1 October ten Secretarie opgeven. Het Stembureau heeft tot leden van den Gemeenteraad benoemd verklaard (vac. Koot) dhr. Dr. H. Wesselink (V.B.) (in de vac. Kraan) dhr. C. Kraak, thans in Canada. Woensdag 1 October zal de Nuts»Biblio» theek geopend worden en zal met de cursus in het lijnteekenen enz. een aanvang genomen worden. 8) SOMMELSDIJK.'* Zondag 5 October a.s, zullen de Godsdienstoefeningen in de Ned, Herv. Kerk alhier op de gewone tijden, dat is 's morgens 9'/2 uur en 's avonds 6 uur weder beginnen. De dames J. Smits en T. Braber te Stad aan 't Haringvliet en Mej. P. Theunisse alhier behaalde hun diploma op de eerste Flakkee» sche Modevakschool alhier Dirictrice Mej. van Delft. MIDDELHARNIS.** De lijst van stemge. rechtigde leden der Ned. Herv. Kerk alhier ligt vanaf 20 Sept tot en met 8 October a.s. ter inzage bij den heer L. Vroegindeweij Wz. Secretaris van het college van Kerkvoogden. Morgenavond (Woensdag) om 8 uur, wordt door de Leiders der Herv. Knapen» vereeniging een vergadering gehouden met de ouders der knapen, in de consistoriekamer der Kerk. Alle vaders van leden of-aanstaande leden der Knapen vereen, worden daar ver» wacht ter bespreking van een belangrijke aan» gelegenheid. De avondgodsdienstoefeningen in de Ned. Herv. Kerk zullen vanaf Zondag 5 Oc» tober weer om 6 uur aanvangen. De voor» middagdienst blijft ongewijzigd. DEN BOMMEL. Zondag a.s. hoopt in de Ned. Herv. Kerk des nam. 2 uur op te treden Ds. Polhuis van Stad aan 't Haringvliet. OOLTGENSPLAAT. Aan dhr Joh. Bol on» derwijzer aan de Openbare School is een maand ziekteverlof verleend, terwijl tot tijde» lijk onderwijzer aan de Openbare School is benoemd dhr. A. Sieswerda te Nieuwe Tonge. NIEUWE TONGE. Dit jaar zijn aan de beurt van aftreding als ouderling en diaken der Ned. Herv. Kerk, de Heeren L. Zwerus en B. v. d. Broek. De lijst van stemgerechtigde manslidma» ten der Ned. Herv. Kerk, alhier ligt geduren» de acht dagen, voor een ieder ter inzage in de consistoriekamer der Kerk. Naar ons wordt medegedeeld is het ziekte verlof van den predikant der Ned Herv. Kerk alhier verlengd tot 1 Januari a.s. Op 7 October a.s. zal het 30 jaren gele» den zijn dat de Heer B. Dekker, alhier in functie trad als voorlezer der Ned. Herv. Kerk. In verband met de in functie treding van Mej. Huyser— Meijer, is aan den tijd. onder» wijzer A. Sieswerda eervol ontslag verleend, met 1 Oct a.s. DIRKSLAND.* A.s. Zondag 5 Oct. hoopt voor de Geref. Gemeente op te treden den Weleerw. Heer Ds. IT. A. Minderman van Lisse. In verband met de tij ds wijziging zullen de godsdienstoefeningen bij de Geref. Gem. vanaf 5 October weer op den gewonen Fj I half tien en zes uur, plaats hebben. Bij de Geref. Gemeente is Zondagavond gelegenheid tot bediening van den Heiligen Doop. Doopvaders kunnen hiervan aangifte doen Vrijdagavond bij den Kerkeraad in de consistorie Door den Kerkeraad der Ger. Gemeente is voor een te beroepen predikant het vol» gende tweetal gemaaktDs. A. de Blois van Vlaardingen en Ds. G. H. Kersten van Ierseke. De stemming zal D. V. op een nader te be» palen datum plaats hebben. HERKINGEN. Maandagavond e.k. 6 Oct. hoopt D.V. in de Geref. Gemeente, alhier, op te treden de Weleerw. Heer Ds. Minderman uit Lisse. Omtrent de ingebruikneming der nieuw opgeschilderde Ned. Herv. Kerk alhier bestaat nog geen officieele mededeeling. 't Is daarom niet onwaarschijnlijk dat ook nog de e.v. Zondag geen Dienst zal kunnen worden ge» houden. Dit jaar zijn aan de beurt van periodiek aftreden als Ouderling en Diaken in de Ned. Herv. Kerk alhier respectievelijk de Heer A. Heijblom en J. van der Wende. OUDDORP. A.s. Zondag zal des nam. de vacaturebeurt in de Herv. Kerk vervuld wor» den door Ds. Baarslag van Melissant. ¥iwT-7-rïïi^--Tiiii",_,lniiinii>jii .«in Ujiiiiiiii mum nrnmimn

Maas- en Scheldebode | 1924 | | pagina 2