5 BESTE UIERKPAARDEH SINGER Ziide en onderdeelen spmisemiiiis laas- en Sclieilioile geven van rmiiflATLESSEii Dienstbode GERMISAN N. J. BOER GEDIPLOMEERD DROGIST rrZZ SDMIELSDIJH OUDDORP JOHRGEHUUIOEH!! 1 Sim zoo goed ais nieuw 1 natie® Davidson motorrijwiel 1 niouuie Holle uiendDioeg no. i 1 Melotte «lendmoeg no. 2 HlEULEN'S naaimachinehandel Vergaderingen. Burgerlijke Stand. Visscherij. Rechtszaken. Economisch Weekoverzicht. Binnenland. Buitenland. DIENSTBODE HUISHOUDSTER flinke DIENSTBODE DAG-DIENSTBODE DIENSTMEISJE Huishoudster ais nieuw wet ueorwagen IKleiUlMUI S. SNEIJDERS DE VOGEL SPOTPRIJZEN Wilt U zelf Uw zijden Kappen maken GRATIS - VAKKUNDIG KUNST-ATELIER een WONING W. Boekhoven Zn. Sommelsdijk Hebt ge U al opgegeven als abonné van Zoo jain orde Zoo neendoe het dan heden Het adres u bekend: n SOMMELSDIJK F^IFNJ 71AK IN AARDAPPELEN GROENTEN EN FRUIT J. C. WORRFLL ZOON DEX BOMMEL Levert en repareert alle soorten uurwerken, n klokken, pendules, barometers enz. 9 Goud, Zilver enz. tegen scherp fi eoneurreerende prijzen het gebed der gemeente, 't is alles het middel in Gods hand om hem weer standvastig te doen worden in het geloof. Hij verlaat met de gemeente het kerkge» bouw, verkwikt en versterkt, bemoedigd en gerustgesteld, wetende, dat de Heere God is, en dat Hij niet laat varen de werken Zijner handen. N.u kan hij met blijdschap de toe» t komst tegen gaan, met het oog opzijnLeids» man en Voleinder des geloofs. En mocht zijn geloof weder wankelen, dat zal hij gedurig Terugdenken aan die ure, hoe God hem voort kwam met Zijn gunst, dan zal hij niet toet geven aan de werking van Satan, maar met dep Psalmdichter uitroepen»In God is al mijn hiel, mijn eer«, enz. Doch evenals, de muziek op den rnensch kan werken, om hem in een opgewekte stemt ming te brengen, zoo kan ze ook het tégen» deel uitwerken. Hoe kan b.v. het spelen op een viool, de zielen der hoorders in-^beroering brengen; hoe klinken soms de tonen, aan dit zoo schoone instrument ontlokt, ons als een vraag in de oorenja werkelijk aan weerszijden kan de muziek een machtigen indruk op den zoo diep gevallen mensch maken. We mogen God daarom wel dankbaar zijn, dat Hij ons deze schoone gave nog heeft overgelaten. Laten we daarom de talenten, door God ons geschonken, niet in een zweet» I doek verbergen, maar er mede woekeren. Jammer, dat de wereld deze schoone gave zoo misbruikt, en als het ware God er mede in het aangezicht slingert, doordat zij ze ge» i bruikt om hare goden te bewierrooken. Ziet, hoe doet de wereld haar best en hoe groot het terrein is, dat ze op het gebied der muziek in beslag neemt. Ziet, hoe Satan zijn vangarmen uitstrekt om, door middel der mu= ziek, zijn slachtoffers te maken. Maar gelukkig de mensch, die begiftigd is met zulke schoone muzikale talenten, en die 'deze wil besteden in dienst van zijn Schepper, j Gelukkig de mensch, die met den Psalmdichter uit wil roepen »Looft God met het geklank der bazuin, met snarenspel en orgel met hel» klinkende cimbalen en met cimbalen van vreugdegeluid, ja, alles wat adem heeft, love den PIeere«. L. C. VAN LEEUWEN. Vlaardingen, 10 Sept. 1924. HELLEVOETSLUIS. Vrijdagavond zal er Gemeenteraadsvergade» ring gehouden worden. Aanvang half acht. Agenda 1. Vaststelling der notulen van de verga» dering van 31 Juli 1924. 2. Ingekomen stukken. 3. Onderzoek geloofsbrieven van het nieuw benoemde lid van den Raad den heer J. Blind Sr. (c.h.). 4. Voorstel van B. en W betrekkelijk de door den Raad op te maken aanbeveling ter poeming van leden in het College van Zet» wegens periodieke aftreding van de heeren Vermaes en J. Bruck. 5. Benoeming van een lid in de schattings» commissie voor de Rijks»Inkomstenbelasting ter voorziening in de vacature ontstaan door het bedanken van den heer W. v. Lien wegens vertrek uit de gemeente. 6. Voorstel van het Algemeen Armbestuur tot wijziging van het Reglement, voor dit Be» stuur met voorstel van B. en W. daaromtrent. 7. Voorstel van B,,fen W. tot het aangaan van een overeenkonjst met het accountskantoor Sparrius te Vlaardingen, inzake de controle van de Boekhouding van het Waterleidingbe» drijf. 8. Behandeling reclames van den Minister van Marine tegen den aanslag in de zakelijke belasting op het bedrijf dienst 1924 van 's Rijks Marinewerf en het Loodswezen. 9. Behandeling reclames schoolgeld. SOMMELSDIJK. Geboren: Jannetje, d. v. Abraham Peekstok /Adriaantje van den Broek. Overleden Jacob Mosselman, 77 j., echtg. van Maartje Soldaat. DIRKSLAND. Geboren Jannetje, d. v. D. v. Broekhoven en M. Bakker. Getrouwd: P. Dingemanse 40 j. en J. Slis 38 j. Overleden Dirk Poortvliet, j.m. 16 j. MIDDELHARNIS. Van de visscherij is te IJmuiden binnenge» komen de vischsloep, »Nely« st. A.Jongejan met f 2400 besomming, »Toos« st. Li. Groen f 900, »Albatros« st. C. Koster f 1200, »Oranje Nassau« st. J. Viskil f 700. KANTONGERECHT SOMMELSDIJK. Zitting 12 September. Het O. M. werd waargenomen door den EdelAchtbaren heer den Hollander burgemces» ter van Sommelsdijk. Bij verstek werden veroordeeld: J. T., koopman te Dirksland, wegens wiel» rijden zonder bel f 2 boete sub. 2 dagen hecht. Eisch was f 2 boete subs. 2 dagen hecht. J. v. d. G., koopman te Dirksland, wegens rijden met een motorrijwiel zonder in bezit te zijn van rij» of nummerbewijs f 6 subs. 6 dagen hecht. Eisch was f 5 subs. 5 dagen hecht. M. Z., koopman te Diksland, wegens het» zelfde feit, f 10 boete subs. 10 dagen hecht. Eisch idem. A. v. d. K. te Dirksland, wegens rijden zon» der licht, f 5 subs. 5 dagen hecht. Eisch idem. H. v. H., landbouwersknecht te Melissant, wegens hetzelfde feit, veroordeeling en eisch idem. Door de aanneming der Dawes=wetten in den Duitschen Rijksdag is er eene verade» ming door de geheele wereld gegaan, omdat daardoor een begin is gemaakt aan den fei» telijken vrede tusschen Duitschland en de Geal» lieerden. De oorlogsschatting, die Duitschland zal betalen, is weliswaar onmetelijk groot, doch onmogelijk schijnt het niet te zijn, dat het land aan zijn verplichtingen zal voldoen. Voor het eerste jaar, waarin 1.000 millioen Mark betaald moet worden, krijgt Duitschland eene leening door bemiddeling van Amerika groot S00 millioen Mark. Deze leening zal waarschijnlijk in 't begin van October wor» den uitgegeven en ligt het in de bedoeling, de leening internationaal te doen zijn, doch acht men het in Nederlandsche geldkringen niet gemakkelijk hier te lande plaatsing te doen vinden van een gedeelte, aangezien het vertrouwen in den Duitschen debiteur hier te lande, dank zij Marken»verliezen, niet groot meer is Niettemin vertrouwt men, dat onder Amerikaansche leiding de zaak wel voor el» kaar gebracht zal worden. De optimisten, die voorspeld hebben, dat de stemming op de fondsenbeursen na aan» neming van het Londensche verslag veel gun» stiger zal worden, hebben over 't algemeen gelijk gekregen. Te NewsYork echter bleek de gunstige toestand reeds verdisconteerd te zijn en is men aldaar wederom de dalende richting ingeslagen onder leiding van de con» tramine, die blijkbaar het koerspeil al te hoog opgeschroefd vond. Ten onzent verkeert de beurs reeds een paar weken in eene veel gunstiger stemming, wat misschien nog het meest moet worden toegeschreven aan den kerngezonden toestand der effectenmarkt. Zwakke posities zijn er niet, terwijl de baisse» speculanten zich voortdurend afzijdig houden in overeenstemming met de betere politieke» en handelstoestanden. Vandaar dat er bijna dagelijks weinig materiaal aan de markt komt, dat tegen oploopende prijzen wordt verhan» deld. De afdeelingen, die de laatste dagen van zich laten spreken zijn die der scheepvaart» en suikerwaa'rden. Om een enkel voorbeeld te noemen tegen aandeelen Holland»Amerika» lijn in een paar dagen van 80 tot 92 Hollandsche Stoomboot van 26 tot 32 en Solleveld zelfs tot 90 Wat suikeraandeelen betreft, was er eene zeer willige stemming op te merken voor aandeelen H.V.A., die ex»claims zelfs tot 460 werden verhandeld, wat een koersavans van 50 beteekend in een week tijds. Doch niet alleen aandeelen H.V.A. waren willig, vooral ook Poerworedjo's maakten een flinke rijzing mee en noteerden Dinsdag 129°/n-De stijging dezer aandeelen houdt nauw verband met de vaste suikermarkt, zoowel in Indië als in New»York, wat mede moet worden toegeschreven aan de dreigende mislukking der biefsuikeroogst door de overvloedige re» gens in Europa. De Nederlandschslndische leening 1923D groot 75 rrtillioen is dusdanig oxerteekend, dat er slechts '/a gedeelte van de Inschrijvingen konden worden toegewezen, waaruit mocht blijken, dat het beleggend publiek geen wan» trouwen koestert voor onze Indische finan» ciën. In verband met dit schitterend resultaat zijn Nederlandsche, zoowel als Indische staats» papieren bij voortduring gevraagd op hoo» gere prijzen. Niettegenstaande het slagen van de Lon» densche conferentie en de hooge verwach» tingen, die men heeft van de vergadering van den volkerenbond te Genève, zijn Franche francs niet willig en daalden na geruimen tijd op f 14 te hebben gestaan, tot circa 13,70 onder veel kleiner belangstelling dan voor» heen. Het Belgische devies schijnt zich ge» stabiliseerd te hebben op ongeveer f 13.—wat moet worden toegeschreven aan voortdurende vraag in verband met eene groote leening die dit land in Amerika heeft gesloten. De dollar is wederom de stijgende richting ingeslagen en is na tijdelijk f 2,54 genoteerd te hebben, tot f 2,62 gemonteerd. Het geld blijft nog steeds aangeboden op ongeveer 2'/4 waaruit volgt, dat er nog zeer weinig prolongatie»posities zijn, door ge» brek aan belangstelling voor den beurshandel van het publiek. Tweede Kamer. De leden van de Tweede Kamer zijn opge» roepen voorbeen vergadering op Dinsdag 16 dezer te 3 uur. Aan de orde is dan de aan» bieding van de Staatsbegrooting vöor 1925 en het opmaken van de nominatie voor het voorzitterschap. Prins Hendrik in Limburg. Dinsdagmorgen bracht Prins Hendrik, ver» gezeld van zijn adjudant Jhr. v. MÜhlen, per auto een bezoek aan Heerlen. Alvorens de oefeningen van de afdeebng Heerlen van het Ned. Roode Kruis bij te wonen, bezocht de de Érins het St. Joseph Ziekenhuis. Op het Hoofdbureau van Politie werden vervolgens verschillende oefeningen van de transportcolonne bijgewoond, waarna ten huize der familie Koster het noenmaal genuttigd werd. In den namiddag begaf hei gezelschap zich naar Valkenburg, waar bij de ruïne de trans» port»colonne stond opgesteld. Om 6 uur was het gezelschap weder te Heerlen terug, waar ten stadhuize de officieele begroeting van den Prins plaats vond door'n tweetal afgevaardigden van het Duitsch'e Roo» de Kruis en den burgemeester van Aken, welke den bijzonderen dank betuigden van het Duitsche volk voor dat wat het Ned. Roode Kruis in den laatsten tijd voor de Duit» sche bevolking gedaan had. Nadat Z. K. H. de Prins deze toespraken beantwoord had, werd de dag besloten met een gemeenschappelijk diner. Het landverraadssproces. Jsfaar de »Tel verneemt, zal J. R die op 21 November van 't vorig jaar gearresteerd werd, als verdacht van landverraad, Donderdag 18 [September as. voor de rechtbank te Rot» terdam terecht staan. Zooals men zich herinnert verklaarde de rechtbank te Maastricht zich on» bevoegd de zaak tegen hem te behandelen, omdat J R. te Rotterdam stond ingeschreven. De zaak is daarom naar de rechtbank aldaar verwezen. De beklaagde heeft tien maanden in preventieve hechtenis doorgebracht. Volgens de dagvaarding is hem ten laste gelegd, dat hij in 1923 militaire stukken o.a. het voorschrift omtrent opkomst met spoed en het mobilisatievoorschrift heeft openbaar gemaakt of aan een buitenlandsche mogend» heid in handen heeft gesteld (het misdrijf om» schreven in art.98). Subsidair is hem ten laste gelegd een poging daartoe en de medeplich» tigheid. Er zijn in deze zaak negen getuigen gedagvaard, onder wie twee kapiteins van den generalen staf. Het O. M. wordt waargenomen door den substituut officier van Justitie mr. F. D. PI. Schutter. Als vérdediger treedt op mr. L. H. van Winkelhof. Ja, als men vreemdelingen steekt in vader» landsche kleedij, dan kunnen ze 'n zonderlinge vertponing maken. Ergens in een blad las ik, 't Was 'n artikeltje over Tuinbouwonderwijs »Wil men practisch» onderlegd kweeker zijn, dan moet althans iets verstaan worden, van hetgeen er geschiedt, als men zijn drui» venboomen omen t«. Ik zat te staren Omént, omént En eerst later, uit de beschrijving, begreep ik dat de bedoeling is, een ouden druiven» boom af te zagen, en dien te vernieuwen door inenting van een jonge, gezonde twijg. En tóén las ik natuurlijk óm»ent. Maar waarom dan ook zoo'n Germaanschen vreemdeling in een Hollandsche broeikas ge» haald Duitschland en de Volkenbond. Loebe, de gewezen voorzitter van den Rijks» dag, heeft een open brief aan minister Strese» mann gericht, over het opnemen van Duitsch» land in den volkenbond. »Wij zouden, zegt Loebe, aan [de anderen reeds lang de vraag hebben kunnen stellen bezit gij den moed, ons uit te sluiten? Ik kan niet inzien, dat de toestand van Duitschland waardiger wordt, indien wij wachten, tot de anderen het tijd» stip bepalen, waarop over deze kwestie zal worden beslist. Een open en eerlijk woord hier zijn wij, wij verlangen opgenomen te worden in den bond der naties, is veel beter dan alle diplomatieke finesses«. De socialistische afgevaardigde Paul Loebe heeft minister Stresseman aangespoord, jdat Duitsland tot den volkenbond zal toetreden. Hij merk opWij moeten zooveel vertrou» wen stellen in den invloed en de kracht van ons volk, dat ons een raadszetel niet duur» zaam kan worden onthouden, ook al wordt die ons niet bij voorbaat uitdrukkelijk beloofd. De jonge moordenaars Leopold en Loeb tot levenslange gevangenisstraf veroordeeld. De jeugd van Leopold en Loeb, de moor» denaars van den jongen Frank, is de over» weging geweest, die den rechter gebracht heeft tot het uitspreken van een levenslange gevan» genisstraf. Nog nimmer, zei hij, was een min» derjarige, die schuld bekend had, in Illinois ter dood veroordeeld. De Paus tegen samenwerking van Katho» lieken met Socialisten. Een aantal studenten, terugkeerende van het Italiaansche eucharistische congres in Palermo, zijn op het Vatikaan ontvangen. De paus hield een rede waarin hij de beweringen weerlegde van hen, die beweren, dat de paus zich bui» ten alle politiek moet houden. Wanneer de politiek aan de kerk raakt dan heeft de paus echter, naar hij in die rede zeide, niet alleen het recht, maar ook den plicht om zich met de zaak te bemoeien en aan de katholieke burgers den weg voor te schrijven, dien zij dienen te volgen. Verder richtte de paus zich tegen diegenen, die beweren, dat men ter wille van een of andere verbetering van politieken of socialen aard zou mogen medewerken met het kwaad. Alleen in zeer ernstige gevallen, waar het noodig is om een erger kwaad te weren is zulk een samenwerking niet afkeu» renswaardig. De samenwerking van katholieken en socialisten in andere landen zou zulk een samengaan in Italië niet kunnen rechtvaardi» gen. De toestanden zijn daar heel anders. Het is trouwens op zich zelf reeds een groot ver» schil tusschen samenwerking met 'n partij, die reeds regeeringspartij is en zelf de tègenstan»' ders aan het bewind te helpen. De ontruiming van het Ruhrgebied. Te officieeier plaatse in Berlijn heef) men Uit het Ruhrgebied bericht ontvangen, dat gistermiddag om 12 uur in Dortmund de zich in preventieve hechtenis bevindende personen zijn vrijgelaten. Men hoopt, dat alle politieke gevangenen zeer binnenkort op vrije voeten Zullen worden gesteld, ofschoon men vreest, dat een aantal nog langer zal worden vastge» gehouden, daar het begrip politieke gevangene door de Fransche bezettingsautoriteiten anders wordt uitgelegd dan door de Duitsche regee» ring. Over al deze gevallen zal de volgens de overeenkomst van Londen te vormen gemengde commissie hebben te beslissen. De commandant van de bezettingstroepen te Oberhausen heeft aan het gemeentebestuur medegedeeld, dat zijn troepen 16 September de stad zullen ontruimen. Blanke Hollandsche slaven bij een Rechuanenohoofdman in Zuid>Afrika. We lezen in het Maandblad Zuid»Afrika Dezer dagen deed in de pers het volgende bericht de rondte»De Zuid»Afrikaansche Commissie, die de regeering gezonden heeft naar de Kalahari, om een onderzoek in te stellen naar de broedplaatsen van de sprink» hanen, heeft een opzienbarend bericht naar Kaapstad gezonden betreffende eenige blanken, die als slaven leven bij een zwarf hoofd. Toen deze commissie ongeveer 100 mijlen de zand» woestijn was binnengetrokken en gekomen in de nabijheid van Molopolole, werden haar leden gevoerd voor het opperhoofd derBechu» anen, Sebele. Hij is een beschaafd man, die vloeiend Engelsch spreekt, en zoowel hij als zijn vrouw waren op Europeesche wijze ge» kleed. Tot hun verbazing vonden de leden der commissie hier ongeveer 50 blanke man» nen en vrouwen, die in de nabijheid van de kraal van het hoofd leven en voor de inboor» lingen slavenwerk moeten verrichten.« Deze blanken zijn misschien nakomelingen van Hollanders, die omstreeks 1877' de Kala» hari zijn ingetrokken om vrij te komen van de Engelsche heerschappij, daar toen Shepstone de Transvaal annexeerde. Reeds eenigen tijd tevoren waren plannen voor die »trek geor» ganiseerd, omdat velen de benoeming van pres. Burgers bedenkelijk achten voor de zelf» standigheid van de Zuid»Afrikaansche republiek Van deze »trek« is nooit een goede histo» rische schets verschenen, omdat de meesten der toen uitgetrokkenen in de Kalahari zijn omgekomen en slechts een gedeelte in Hum» pata is aangeland. Over laatstgenoemden heeft ds. Postma een boekje geschreven, getiteld »De Trekboeren te St. Januario, Humpata, 1897.« Wat er met de anderen is geschied, wordt deels geschetst in Daniël Veth's, »Reizen in Angola«, pag. 288, deels in het boekje van A. J. v. d. Walt »Noordwaarts«, een verhaal uit die Dorsland» trek, dat in 1919 in Kaapstad bij de Nationale Pers uitkwam. Zijn deze blanken afstammelin» gen van de Trekkers van 1877, dan hebben •zij zich op genade en ongenade moeten over» geven aan de inboorlingen, uitgeput als zij waren van ellende. Hun nakomelingen zijn nu slaven, die geen rechten bezitten, die het land voor-de inboorlingen moeten bearbeiden en daarvoor slechts belooning krijgen in wat graan. Daar alles te onzeker is om er reeds vaste clusies uit te trekken en te overwegen of er iets voor deze blanke slaven gedaan zou kun» nen worden, heeft de Nederlandsch Zuid» Afrikaansche Vereeniging haar vertegenwoor» digers in Zuid»Afrika gevraagd een nader on» derzoek in te stellen en haar van inlichtingen te dienen. Ter rechter tijd. Eens schreef Spurgeon aan zijn vrouw Vandaag heb ik op een bijzondere wijze troost ontvangen. Ik was den laatsten tijd zeer terneergeslagen en gedrukt en ik begon te twijfelen of ik mij in mijn hart wel ver» blijdde over de dingen, die ik anderen zoo gaarne verkondigde. Vervuld met dergelijke gedachten kwam ik vanmorgen door een klein dorpje, en daar 't juist Zondag was, ging ik even 't kerkje bin» nen, waar bij gebrek aan een predikant een ingenieur Gods Woord bracht. Iedere zin van die preek maakte diepen in» druk op mij. Ik voelde mijn bezwaren weg» smelten en zoo verruimd en gelukkig voelde ik mjj, dat de tranen mij in de oogen kwa» men. Na afloop ging ik den prediker den hand drukken, en noemde hem mijn naam, terwijl ik hem dankte voor het gesproken woord. »Wat riep hij beschaamd uit. »En het was een van uw eigen preeken, die ik gehouden heb«. »Ja zei ik, »dat weet ik wel, maar dat was juist de-boodschap die ik noo» dig had, omdat ik er uit zag, dat wat ik ver» kondig, ook voor mijzelf groote blijdschap beduidt. Faillissementen in Nederland. i Volgens mededeeling van het Handelsinfor» matiebureau van VAN DER GRAAF Co's Bureaux voor den Handel zijn over de afge» loopen week, eindigende 5 Sept. in Neder» land uitgesproken 77 faillissementen tegen 74 faillissementen in dezelfde week van het vorige jaar. Van 1 Januari tot en met 5 Sept. 1924 3086 faillissementen tegenover 2694 over het zelfde tijdperk van het vorige jaar. Heden overleed na een lang» durig lijden onze beste vriend, DIRK POORTVLIET Dz. 25000 Zijn Vrienden, n. W. LUGTHART. Dirksland A Dg BERG 9 Sept. 24 j roodZAND Heden overleed tot ons leed» wezen ons jeugdig medelid DIRK POORTVLIET Dz. Namens de muziek vereenigingAmicitia 24992 HET BESTUUR. Dirksland, 9 September 1924. BIEDT ZICH AAN tegen 1 Nov. a.s. als meisje, ruim 20 jaar, v. g. g. v., liefst in klein christelijk gezin, in of buiten Flakkee. Brieven met uitvoerige inlichttngen en conditiën onder no. 24996 Bureau van dit Blad. EEN BURGERMAN van 60»jarigen leeftijd vraagt voor terstond een •van ongeveer dezelfde leeftijd. P. G. Brieven franco onder no. 24995 Bureau van dit Blad. Met November GEVRAAGD bij JOHs. POLIE (zonder kinderen) land» bouwer onder Den Bommel, een f- G., tegen hoog loon, geen melkerij. 24999 TEGEN 1 NOVEMBER aanstaande gevraagd een bij Mej. KOERT, Langeweg, Sommels» dijk. 24997 GEVRAAGD, niet ouder dan 16 jaar. Zich te vervoegen bij H. J. LUIJEN» DIJK, Stalion, Nieuwenhoorn. 25001 BIEDT ZICH AAN met November eenvoudige 30 jaar. Brieven onder No. 24994 aan het bureau van dit blad. GEVRAAGD een flinke 24975 P.G. voor dag en nacht v.g.g.v. Loon f 350.» per jaar. Wasch vrij. Adres Mevr. Overwater, Haagweg 308, Loosduinen. TE KOOP (worden onder garantie verkochj) bij Johs. Mijnders L.Wz. MELISSANT TE KOOP 24991 VOOR ELK AANNEMELIJK BOD J. J. NIPIUS STAD AAN 'T HARINGVLIET TE KOOP een op den besten stand te Oude Tonge. Geschikt voor alle doeleinden. Te be= vragen bij I. DE WINTER 6» Zn., Oude Tónge. 24962 gedipl. IA. O. A Engelsch, te H Dirksland, stelt zich |l .beschikbaar tot het II 24993 j 1Het zekerst werkend middel j 11 111 voor zaaizaad ontsmetting. 111 Bestelt vroegtijdig uw GERMISAN Verkrijgbaar bij Vertegenwoordiger voor den Heer M. WIERSUM GRONINGEN handnaaimachine, nieuwste, met rond kokertje, f 22.50; Pfaff handnaai» machine, alles nieuwst, werkt achter» en vooruit, 40.—, 3 j. schr. garartie. ROZ A MEIJER, Goudschesingel 53 h, Oostersterstr. Tel. 3964, Rotterdam Goedkoopste adres. Repareeren, inruilen Kipstraat 42 s-t ROTTERDAM Wij helpen U GROOTSTE SORTIMENT IN HOOGSTRAAT 148 ROTTERDAM TE KOOP t thans bewoond door de Fam. Koudijzer, Ring te M'harnis. 24990 Te bevragen bij de Wed. J. v. d. WENDE, Sommelsdijk. Ontvangen een mooie sorteering Jumpers en Borstrokken, Wol, Kousen, Truien, Borstrokken, Directoires Jumpers, Zeltbinders, Gummiboorden enz. Aanbevelend, 24998 C. DE MOOIJ. UIT DE HAND TE KOOP: VOOR UIENZAAD geheel compleet, geschikt om een Hectare uienbollen te droogen. Staat op stee» nen voet en kan geheel uit elkaar wor» den genomen. Leggers, hormatten om de bollen op te drogen, benevens de rietmatten voor de wanden in goeden staat. Prijs nader overeen te komen. Te bevragen bij L. A. HOBBEL, Mo» lendijk 166, Ooltgensplaat. 24985 TE KOOP: 24989 geschikt voor Bakker en Winkelier. Adres: C. HOLLEMAN, Battenoord TER OVERNAME AANGEBODEN in \olkrijke buurt te ROTTERDAM (geen straatnering). Ruim winkelhuis met ruime woning. Verdienste circa f 110.- tot f 130.-per week. Voor ernstige kooper-s de boeken ter inzage. Brieven franco te bezorgen onder No. 250, bij J. BROERSEN'S Boekbinderij, Aleidisstr. 22c, Rotterdam

Maas- en Scheldebode | 1924 | | pagina 5