Antirevolutionair Orgaan voor de Zuidhollandsche en Zeeuwsche Eilanden. 1 No. 3049 WOENSDAG 10 SEPTEMBER 1924 39ste JAARGANG ia IN HOC SIGNO yINCES I W. BOEKHOVEN ZONEN Alle stukken voor de Redactie bestemd, Advertentiën en verdere Administratie franco toe te zenden aan de Uitgevers Land- en Tuinbouw. Gemeenteraad. 'I M HAAG }ll STRAAT 12-14 ,EF. 13435 gewenscht. ntafei, Thee. els, 1 Spiegel, lies eiken, met Stoelen, met voor Deze Courant verschijnt eiken WOENSDAG en ZATERDAG. ABONNEMENTSPRIJS per drie maanden franco per post 75 Cent bij vooruitbetaling. BUITENLAND bij vooruitbetaling f 8.50 per jaar. AFZONDERLIJKE NUMMERS 5 CENT. UITGEVERS SOMMELSDIJK Telef. Interc. No. 202 Postbus No. 2 ADVERTENTIËN 20 cent, RECLAMES 40 cent, BOEKAANKONDIGING 10 cent per regel. DIENSTAANVRAGEN en DIENSTAANBIEDINGEN f 1.— per plaatsing. Groote letters en vignetten worden berekend naar de plaatsruimte die zij beslaan. Advertentiën worden ingewacht tot DINSDAG- en VRIJDAGMORGEN 10 uur. Twee ^uitgetreden* dominees. Dr. P. J. Kromsigt is »uitgetreden«. En ds. H. Bakker insgelijks. Neen, niet uit de Ned. Herv. Kerk, in sommige kringen hééft het woord nu eenmaal een bepaalde, kerkelijke beteekenis gekregen 1 maar uit de Chr. Hist. Unie. Ziehier het bericht er van «Staat en Kerk« deelt mede, dat zoowel ds. H. Bakker als dr. P. J. Kromsigt van Amsterdam hebben bedankt als lid der Chr. Hist. Unie, omdat zij in 1924 al meer de vrije school en de vrije kerk in onze politiek zien triumfeeren en nog meer, hoe de leuze van de vrije kerk een schoone gelegenheid is om aan de Roomsche kerk den voorsprong te geven boven elke andere kerk. Men zal dit in onze zusterpartij, de Unie, erg vervelend vinden, want twee zulke bes kende dominees, die allicht door anderen worden gevolgd, werliest men niet graag. Toch is 't verlies niet '.oo groot. Als de laatste twee jaar vooral, de genoemde heeren zich in 't publiek uitten, was er steeds meer critiek op dan sympathie voor de politiek der Chr. Hist. Unie. En al is men nu nog zoo ruim, nog zoo »Ios«»bandig in letter» lijken zin 1 als de Unie iszulk een voortdurend inwendig geknaag verzwakt en verlamt een partij. De heeren moeten 't nu maar met »Staat en Kerk« probeeren. En met de Herv. Staatspartij. Misschien zijn ze in staat groote dingen tegen Rome te doen Niet veel animo. Het viel geweldig tegen Er zou, op Zondag, een groote open»lucht» meeting gehouden worden, uitgeschreven door o de loge, om te protesteeren tegen 't feit, dat de Regeering de Statuten van de»Dageraad« niet erlennen wil. Er zou heel wat volk komen. Vooral ook met de stoomtram. Reken maar op 600 man, met de tram alleen, zeiden de leiders. Later kwamen ze Reken op 1000, op 1200 man, op 1600 passagiers, want de »jeugd« doet ook mee De tram bracht aan honderd man. Daar kwam een handjevol volk uit Kijkduin zelf bij, verhaalde de N. H. C., en de »moossie«, de open»lucht»motie kon worden aangenomen. Véél belangstelling genoot de vereeniging, onder de zinspreuk »Daar=is»geen=God« dus niet V Busgevaar. »R ij d e n d e doodkisten« zijn ze nu genoemd De auto»bussen na de ramp»\an»ITeino. En waarlijk, 't is niets te veel gezegd. Maan» dag rijdt er een van den hoogen dijk af Dins» dag bost er een óp tegen de tramWoensdag gaat er een op haar kop staan Donderdag rijden er twee elkaar aan flenters en de cli» max is vol, als er een in vlammen vliegt en verteerd al wat er in leeft. Waarlijk, 't kan en mag zoo niet Als ik een zolderluik boven de straat heen en weer wiebelen laat, komt de politie, en terechtwant"'t kan gebeuren dat het stuk slaat en de hersenpan deert, van wie er onderlangs ging- En mag op bus»gebied maar alles Blijkbaar is 't toezicht totaal onvoldoende of zijn de straffen veel te slap. Als 't móét kan in ons land vlug de wet worden gemaakt en verzet. Welnu, hier is in den meest let» terlijken zin periculum in mora. V Levensavond. Die kleine bizonderheid tróf me zoo In een korte levensbeschrijving van wijlen prof. Van Veen las ik hoe ook in geeste» lijken zin zijn levenslamp langzaam maar ge» stadig minderde, terwijl hij zich dat blijkbaar nog lang bewust bleef. En dan, zoo las ik, kon hij schreien als een kind, al maar klagendIk kan het niet meer! Mej. Kuyper in haar »Levensavond«, als men weet, beschrijft uitvoerig een soortgelijk geval en hoe deze sterke onder de sterken naar lichaam en ziel beide, stuk voor stuk moest worden »ontkleed«, eer God hem in de hemelsche tabernakelen opnam. Ook hierin eeren we Gods soeverein bestel. En we hebben het als een grooten zegen te erkennen, wanneer onze ouden tot het laatst toe met ongebroken zielskracht en scherpte van geest leven mogen Maar dan ook, welk een troost! De «levensavond», al rekt hij zich jaren, düürt maar even: Vergeleken met de eeuwigheid. Waarin élk der gezaligden met voor ons onbegrijpelijk hemelsch verstand, kennen zal, gelijk hij ook gekend iszien zal met geestesoog door geen horizon meer beperkt, «ver en klaar«. TUBERCULOSEBESTRIJDING. «Ondanks alles wat zoowel van overheids» wege als door vereenigingen, doktoren en particulieren gedaan wordt om een der el» lendigste ziekten, de tuberculose, te bestrijden, gaat deze vijand van onze samenleving, van ons persoonlijk, huiselijk en maatschappelijk geluk maar steeds voort zijn talrijke slacht» offers te eischen». Zoo schreef ik drie jaar geleden in mijn brochure «Wat leeken er van zeggen«, rapport van mijn onderzoek naar de werking van Granuline, het bekende mid» del van Dr. J. H. van Grafhorst, arts te 's» Gravenhage, tegen tuberculose en scrofulose. Dat onderzoek werd door mij ingesteld, om» dat ik persoonlijk prachtige resultaten van de behandeling met Granuline had gezien en met ontsteltenis had waargenomen, welk een massa kinderen aan scrofulose leden en prae» tuberculeus waren. Zoo gaarne wilde ik ve» Ier verlangen naar een officieele erkenning van Granuline door de medische wereld steunen door met de uitkomsten van mijn onderzoek de heeren artsen aan te sporen tot een wetenschappelijke proefneming, 't Was mij bekend, dat reeds tot tweemaal toe de redactie van het geneeskundig tijdschrift «Vox Medicorum» tevergeefs had getracht een commissie van artsen te vormen, om een ons derzoek in te stellen naar de geneeskrachtige werking van Granuline. En de zeer toe te juichen aanbieding van zijn medicament aan onze Regeering door Dr. Van Grafhorst had, helaas, evenmin succes, Dan moest er maar, in 't belang van de vele tuberculoselijders, zoo meende ik, van de zijde der leeken een uitspraak komen, op ervaring gegrond. De noodige gegevens werden door mij verza» meld en toen daaruit bleek, dat van 206 t.b.c.» lijders, die Granuline hadden gebruikt, er 166, dus 80 een gunstig resultaat mee hadden bereikt, werd uoor mij bovenvermelde bro» chure samengesteld, waarin ik mijn bevindin» gen verwerkte. Op de laatste pagina dier bro» chure «Wat leeken er van zeggen« schreef ik o.a.«Laat ons in het belang van de tubercu» lose»bestrijding hopen, dat door het in praktijk brengen van het «frappez, «frappez toujours« er eindelijk in de officieebwetenschappelijke wereld geopende ooren zullen gevonden wor den. Moge vooral de pers hiertoe medewerken 't Zou mij een groote voldoening zijn, indien ook door dit geschrift een stoot in de goede richting gegeven werd«. En nu, na drie jaar, is het vraagstuk der tuberculose=bestrijding nog even urgent en de stand der «Granuline»kwestie nog vrijwel de» zelfde. Doch daar verschijnt in het num» mer van 16 Juli j.I. van het geneeskundig tijdschrijft «Vox Medicorum» een m.i. belang» rijk redactioneel hoofdartikelNogmaals «Gra» nuline«. Na aan de »Granuline»geschiedenis» herinnerd te hebben, zegt de schrijver, dat collega Van Grafhorst nog steeds bereid is een officieele enquêtecommissie van medici vóór den aanvang eener proefneming met Granuline voldoende in te lichten aangaande zij praeparaat, onder belofte van geheimhou» ding, en aan deze commissie gratis af te staan een groote hoeveelheid Granuline voor waar» nemingen op groote schaal en gedurende lan» gen tijd. En na medegedeeld te hebben, dat Dr. v. Gr. gaarne zijn medewerking en toewijding verleenen zal, en alle kosten, die uit dit on» derzoek voortspruiten, voor zijn rekening neemt, gaat de schijver met blijkbare ingeno» menheid wij cursiveeren aldus verder. «Maar hij wenscht nog meer te doen.« Wan» neer de resultaten van het onderzoek gunstig zijn en derhalve de geneeskrachtige werking van Granuline officieel is erkend, dan zal hij de samenstelling van zijn praeparaat bekend maken*, De vraag, of Dr, Van Grafhorst te goeder trouw is, beantwoordt de schrijver al» dus «Wij, die wegens de Granuline=kwestie vroeger reeds meermalen met hem in contact zijn geweest, hebben den indruk gekregen, dat Van Grafhorst oprecht en geheel te goe» der trouw is, wat betreft de werking van zijn praeparaat«. Het o.i. verblijdend slot van het artikel luidt«Zijn plan heeft onze sympathie vandaar, dat wij hem nogmaals gaarne steil» nen in zijn pogen een enquête»commissie van medici te vormen, opdat deze kwestie einde» lijk eens tot klaarheid worde gebracht en met» tertijd ook de Granuline kan worden opge» nomen in de lijst van officieele geneesmidde» len. Wij hopen, dat deze poging, die nu reeds de derde is, ditmaal moge gelukken, en noo» digen hierbij de collegae uit zich bij ons aan te melden, om in deze commissie zitting te nemen». Een bekend spreekwoord zegtalle goede dingen bestaan ir. drieën. Welnu, moge dan deze derde poging, waarbij Dr. Van Grafhorst in zijn toezegging verder gaat dan ooit te voren, succes hebben. Als leeken zouden we zoo zeggen Nu of nooitMaar laten we dan ook als belangstellenden in de tuberculose» bestrijding mede een stootje geven in de goe» de richting. Dringend verzoek ik U om be» tuigingen van sympathie met bedoeld voorstel. Zend mij als bewijs uwer instemming uw naamkaartje, maar doe dit dan onverwijld, zonder uitstel, opdat ik na ontvangst van een groot aantal adhaesie»betuigingen aan de re» dactie van «Vox Medicorum« kan verzoeken namens ons allen in haar blad er nogmaals op aan te dringen op het aangeboden voor» stel in te gaan. IT. DEN BREEJEN, Hoofd eener School te Arnhem, Prinsessestraat, 22. N. B. Aan andere bladen wordt verzocht in 't algemeen belang dit artikel over te nemen. Ministerieel Bezoek aan de Groote Land» en Tuinbouwtentoonstel» ling te Zevenbergen. Zooals wij reeds meldden, zou de groote Land» en Tuinbouwtentoonstelling te Zeven» bergen geopend worden door Zijne Excellentie den Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw, Jhr. Mr. Ch. Ruys de Beeren» brouck. Zijne Excellentie is daarvoor Dins» dag 9 September om 9 40 uur te Breda gear» riveerd, alwaar hij door de ontvang»commissie van Het Hoofdcomité werd afgehaald. Alvorens naar Zevenbergen te gaan, werd de Coöperatieve Stoomzuivelfabriek te Zeven» bergschen Hoek bezocht. Na dit bezoek be» gaf Zijne Excellentie zich naar het hotel»De' Beurs»< te Zevenbergen, alwaar de Algemeene Vergadering van de Noord»Brabantsche Maat» schappij van Landbouw door hem werd bij» gewoond. Na het gebruiken van den lunch aldaar, en de ontvangst ten stadhuize, heeft Zijne Excellentie om twee uur de Tentoon» stelling geopend en daarna met het Hoofd» comité de tentoonstelling bezichtigd. Om half vier werd een excursie gemaakt en werden bezocht de Coóp. Beetwortelsuikerfabaiek te Zevenbergen en een paar Domein=hofsteden in de gemeente Klundert. Om zes uur heeft Zijne Excellentie aan den feestmaaltijd op het terrein deelgenomen en is om ongeveer 9 uur naar 's»Gravenhage vertrokken. VERGADERING van den Gemeente» raad van OUDDORP, op Zaterdag 6 Sept., des voorm. 11 uur. De voorzitter, burgemeester Gobius du Sart, opent de vergadering met gebed, waarna de notulen worden voorgelezen en onveranderd vastgesteld. Van Ged. St. zijn enkele goedkeuringen ontvangen over genomen raadsbesluiten. Over» eenkomstig den geest van een paar kleine opmerkingen van Ged. St. betreffende de nieuwe politieverordening wordt deze gewij» zigd. Ged. St. berichten slechts dan een kasop» neming bij de boerenleenbank te kunnen goedkeuren, indien door deze bank een ze» kerheidsstelling gegeven wordt. De VOORZITTER vindt het dan maar be» ter straks weer deel te nemen aan den post» cheque» en girodienst of anders met de bank van Ned. Gemeenten te den Haag een over» eenkomst aan te gaan. Conform wordt be» sloten. Tien ingezetenen, bewoners van het School» slop, vragen den raad dit slop van den legger van wegen en voetpaden af te voeren en het voor publiek te sluiten, een en ander om de baldadigheid en'de vernieling paal en perk te stellen. De VOORZITTER zegt dat aangaande het eerste verzoek de raad hieraan niet kan vol» doen, daar dit slop niet op den bedoelden legger voorkomt, betreffende het tweede zijn B. en W. niet tot overeenstemming gekomen. De Voorzitter vindt dat het toch maar niet aangaat om ter wille van vijf of tien belha» mels een gedeelte publieken weg aan den publieken dienst te onttrekken. Bovendien zullen er bij handhaving van een eventueele sluiting practische moeilijkheden voor doen daar er tegen overtreding zoovele uitvluchten te vinden zijn dat er groote kans bestaat dat de rechter vrijspreekt en in dat geval is het middel erger dan de kwaal. De heer MASTENBROEK (Herv.) zou het treurig vinden als dat slop aan het publiek gebruik onttrokken zou worden, het kan niet gemist worden, ook door de schooljeugd niet. De heer T. TANIS (A.»R.) vraagt of het slop van de gemeente of van particulieren is, omdat het niet op den legger voorkomt. De VOORZITTER antwoordtWaarschijn» lijk van de gemeente, er zijn meer paden die niet op den legger voorkomen en toch ook eigendom der gemeente zijn. Wethouder VOOGD (Herv.) zegt dat geen enkel mensch er belang bij heeft dat dit slop voor het publiek open blijft. De heer Mastenbroek (Herv.) En de school» kinderen dan Wethouder VOOGDJa, die hebben er dit belang bij om er handenvol grint op te rapen en er de ruiten mee in te gooien. De kinderen kunnen best een paar meter om» Ioopen. De VOORZITTER vindt het beter het slop open te houden. Te meer daar er juist een nieuwe politieverordening is vastgesteld, waarin een artikel voorkomt dat den veldwachter de bevoegdheid geeft het verkeer in het belang van het publiek te regelen. Het publiek heeft zich dus te houden aan de aanwijzingen, welke de politie geeft. Deze kan dus, wanneer er zich jongens in het slop bevinden, die stilstaan, deze aanmanen door te loopen. Hiervan verwacht spr. meer dan van afsluiting. Na eenige bespreking wordt besloten deze zaak aan te houden en in een volgende ver» gadering voorstellen te doen, De heer KL WESTHOEVE (Herv.) brengt rapport uit namens de commissie belast met het onderzoek der gemeente»rekening. De ontvangsten der rekening over 1923 bedragen f 99266.44 en de uitgaven f 94634.135. Er is een batig slot van f 4632.305. De commissie heeft opgemerkt, dat alles in orde was en overeenkwam met de bijgevoegde bescheiden. Jammer is dat de gemeente gebon» den is aan verschillende wettelijke bepalingen, waardoor niet meer bezuinigd kon worden dan door B. en W. thans gedaan is. De bij» drage in het onderhoud van den grintweg Ouddorp—Sommelsdijk komt de commissie hoog voor en niet in evenredigheid met het wederzijdsch belang van polder en gemeente. Hierin mag wel eens verandering gebracht worden, te meer daar het te voorzien staat, dat het heffingspercentage der inkomstenbe» lasting naar beneden gaat en de inkomens het volgend jaar lager zullen zijn en diens» volgens de ontvangsten naai' twee kanten ver» minderen zullen. Ook de rekening van het burgerlijk arm» bestuur heeft de commissie onderzocht en in orde bevonden. Zij sluit in ontvangsten met f 1998.63 en uitgaven f 1388.85. Alzoo een voordeelig slot van f 609.78. De begrooting 1925 van het burgerlijk armbestuur sluit in ontvangsten en uitgaven met f 1150.99. Om verdere opmerkingen, de rekening be» treffende, te bespreken, wil de commissie de deuren sluiten. Na langdurige geheime zitting, worden de deuren geopend en merkt de heer KL WEST» HOEVE op, dat de post huishoudelijke uit» gaven ontzettend hoog is. Het beste is dat er verandering komt in leveranciers, die het gemeentehuis bedienen. De VOORZITTER zegt, dat B. en W. in overleg zullen treden om een billijke regeling te treffen. De heer BREEN (Lib.) vraagt hoe het nu moet met de bijdrage aan den grintweg Oud» dorp—Sommelsdijk. De VOORZITTER zegt, dat de gemeente een bijdrage geeft van f 1980 per jaar. Voor vele jaren is er een contract opgemaakt tus» schen polderbesturen en gemeentebesturen, waarbij bepaald werd, dat elk de helft zou betalen. Dat was voor ieder f 180. In den loop der jaren zijn de kosten echter toegenomen en betaalt de gemeente al 'het meerdere, zoodat zij thans wel elf maal den norm betaalt. In B. en W. heeft spr. er al eens over gespro» ken en wil zich ook wel verdere moeite ge» ven, b.v. bij Ged. St. om te trachten een bil» lijke regeling te krijgen, maar spr. twijfelt wel aan het succes. Het eenigst wat de gemeente doen kan is den weg zoo te laten liggen en aan zijn lot overlaten. De heer BREEN (lib.)juist, laten we ob» structie voeren. De VOORZITTER zegt, dat daar wellicht een jaar of vijf mee zou heengaan en boven» dien moet men zulke draconische maatregelen toch wel voor het laatst houden en eerst al» les probeeren een minnelijke schikking te krijgen. Het publiek zou er toch de dupe van worden, indien de weg aan zichzelf werd overgelaten. Besloten wordt, dat de voorzitter deze zaak nader onderzoeken zal. De rekening der gemeente wordt in stem» ming gebracht en met tien stemmen goedge» keurd. De heer C. K. LODDER (wild) houdt zich buiten stemming. De rekening en de begrooting van het burgerlijk armbestuur wordt met algemeene stemmen goedgekeurd. In de rondvraag zegt de heer MASTEN» BROEK (herv.) dat men hem in Goedereede vroeg of er te Ouddorp een nieuwe landar» beidersvereeniging wordt opgericht. Spr. wist hier niets van en vraagt inlichtingen. De VOORZITTER zegt, in een der plaat» selijke bladen een berichtje gelezen te hebben, waarin vermeld werd dat er hier een nieuwe landarbeidersvereeniging was opgericht, waar» van het raadslid de heer C. K. Lodder voor» zitter was. Spr. heeft den heer Lodder daarop bij zich ontbodpn en toen de bevestiging van dit berichtje uii diens mond ontvangen. Spr. heeft toen zijn verwondering aan den heer Lodder te kennen gegeven, dat hij een nieu» we landarbeidersvereeniging gaat oprichten, terwijl de raad ook met instemming van den heer Lodder de oude landarbeidersvereeniging, welke geen levensvatbaarheid bezat, daar men geen contributie betaalde enz., ontbonden had. De heer C. K. LODDER (Wild) zegt, dat er menschen waren die een nieuwe vereeni» ging wilden. En men mag de landarbeiders» wet niet ontduiken, evenmin als de belasting» wet. Maar er komt niets van deze nieuwe vereeniging, daar er te weinig animo is. De VOORZITTER zegt, dat het toevallig is dat de omstandigheden zich zoo gewijzigd hebben. De vorige maal, dat spr. den heer Lodder sprak, zei hij dat er al twintig leden waren. Nu begint de heer Lodder opeens te zeggen, dat er niets van terecht komt. Spr. zegt nogmaals de houding van den heer Lod» der niet te begrijpen. Hij heeft eens zijn woord gegeven om de vereeniging te ontbinden en nu verbreekt hij dat woord weer door een nieuwe vereeniging op te richten. Spr. dacht dat de heer Lodder ook nog wel eenige waarde toekende aan het beginsel«een man, een man, een woord, een woord*. De heer Lodder weet hoeveel moeite de raad gehad heeft om de vereeniging ontbonden te krijgen. De heer C. K. LODDER merkt op, dat de vereeniging zichzelf ontbonden heeft. De VÓORZITTER bestrijdt dit en zegt, dat de heer Lodder er op rekenen kan, van spr.'s kant niet de minste steun in deze zaak te zullen ontvangen. Spreker is niet van plan monnikenwerk te gaan verrichten. Wanneer er landarbeiders zijn, die een plaatsje in eigen» dom willen hebben, dan kunnen zij toch wel geholpen worden zonder dat er een vereeni» ging is. 't Is met de nieuwe vereeniging gegaan als met de oude, haar fout is dat er maar één categorie van personen lid van is, men moest er ook landbouwers lid van maken dan zou zij meer levensvatbaarheid hebben. De heer C. K. LODDER zegt dat men de wet niet mag ontduiken, de wet zegt dat er een vereeniging moet zijn. De VOORZITTER Ach, mijnheer Lodder, zwijgt U toch over wetsontduikingDit heeft hier niets mee uitstaande. U behoeft mij de wet niet te leeren kennen U heeft mij ge» vraagd voorzitter der nieuwe vereeniging te worden, maar ik geef U de verzekering dat ik daar in der eeuwigheid niet aan denk. De menschen kunnen zoo ook geholpen worden. Wanneer zij een hypothecair voorschot willen hebben, hebben zij zich slechts te wenden tot den gemeenteraad. Het doel is die men» schen te helpen en dat kan zoo ook. Maar U heeft Uw woord gebroken door eerst de oude vereeniging mee te ontbinden en dan» weer een nieuwe op te richten. De heer C. K. LODDER had het wel een mooi iets gevonden wanneer de burgemeester voorzitter der Landarbeidersvereeniging had willen worden en wat betreft de oude ver» eeniging, daar weet spr. niets van af. (Hilariteit bij de raadsleden.) De heer BREIEN (Lib.) zegt dat waar de heer Lodder zelf gezegd heef, dat er van de nieuwe vereeniging niets komen zal, het 't beste is de discussie hierover maar te sluiten. De VOORZITTER is het hiermede eens en sluit de bespreking. De heer BREEN (Lib.) merkt op dat de rekeningen der ambachtslieden heel hoog zijn en dat het gewenscht is dat er een gemeente» opzichter benoemd wordt om wat controle uit te oefenen. De VOORZITTER zal de mogelijkheid hier» van onderzoeken. De heer C. K. LODDER wil 10 cent per stuks vee dat hier ter markt wordt aange» voerd, doen betalen en dan een veemarkt met overdekte kap doen maken, overeen» komstig de nieuwe wet. Zooals het nu is, dat het vee op een soort mestvaalt bij dhr. Pad» mos gebracht wordt, is het onhoudbaar. Ook voor de concurrentie is een markt beter dan zoo als 't nu is. De VOORZITTER zegt in een vergadering te hebben medegedeeld dat indien belang» hebbenden een andere regeling wenschen, zij zich met een verzoek tot B. en W. kunnen wenden. B. en Mé. hebben gewacht, maar er is niemand verschenen en het ligt niet op den weg van het dag. bestuur zoo maar een overdekt marktterrein te laten maken, waar» van de kosten nogal hoog zullen zijn, terwijl zooals nu op een afgesloten terrein het toch ook goed gaat. De vergadering wordt gesloten. f/1

Maas- en Scheldebode | 1924 | | pagina 1