t BI Gemengd Nieuws. V er koopingen Marktberichten. Zatd T\* 1 ii Ingezonden Stukken Economisch W eekover zicht. Dit i Tw v Het oj valt ever am II, o Israel. L kort voo Zijn woo derheid bestraft J zonden, Het had dat Jehoi Het had ontrouw den kalv vertrouw afgoden aan een man onti dringend te keeren stem get vijand dc drukken In om het loon, jdienst za ons teks oordeel Assyriër belust oj ren komt verbonds heid roef erkennen komen, terwijl 't de oogen tot God, geert alle digt zich allen tijd hardnekk afgeschei naar het kozen en kalveren, verwekt, zijn 't tei afgoden, tuigde de heeft u ve wat het is, van Is: de knie b ren wij w dienaar, Blijkens rede van der twee toch inzoi Aan Samé de tien s wordt het wij er oj wordt va' stooten h lijker dat bedoeld, kalverdier had richt "te iets vreen reeds, was het Jerot D _en toei eering tocht in de ze var had wot - opgeric Jeruzalem bijeen te h< behoeften strijd i Heeren vonden werd nu zou bedreigi heet het aan gij hi vertrouwei Als een tegen Dat is gediend maakt met het me jng u dergang afgrond In wij is zoo spreekt een w ge het ht hi g; ne dit v tot dikt va MUL IffV p'' in het «Gron. Lbld«, dat hij van een 17 tal personen bericht ontving Volgens die berich ten verklaart hij »Het staat wel vast, dat Pantserrogge stijver stroo heeft dan Petküser en Zeeuwsche rogge, welke in 1923 door de vele regens reeds vroeg sterk gingen legeren Over de mate, waarin Pantserrogge bestand was tegen natheid in den winter, vorst en roest, zijn alle berichtgevers tevreden. De stroo opbrengst is zeer waarschijnlijk iets klef ner dan die van Petküser, daar alle bericht» gevers het er over eens zijn, dat het stroo korter is. Een 10 tal der berichtgever noemen de opbrengst beter dan die van andere rassen de andere achten deze ongeveer gelijk of laten zich daarover niet positief uit. De kwaliieit van het graan wordt door de meerderheid geroemd, enkele achten ze gelijk aan die van andere rassen, terwijl een 2 tal van een fijne; ren korrel en een lager Hectolitergewicht spre» ken«. De heer J. C. v. d. Molen, Leeraar Middel bare Landbouwschool te Groningen, meldt o.m,Uit den aard der zaak is de Pantser» rogge door het steviger stroo beter geschikt voor den zelfbinder. Deze rogge is iets later rijp (plm. een week)daar, waar men weinig rogge verbouwt, is dat een nadeel, maar wan» neer men op bedrijven met zeer veel rogge» bouw is, kan door deels deze rogge te zaaien, de roggeoogst regelmatiger verloopen. De op» brengst is zeer goed, de aar is lang dicht, met goed gevulde korrels van goede kwaliteit. De schrijver komt tot de conclusie, dat de pant» serrogge is een ras, dat in sommige opzich» ten stellig u tmunt boven de andere hier ver» bouwde rasseneen ras, dat een aanwinst schijnt te zijn voor onzen landbouw. In het landbouwverslag 1923 van de Di» rectie v. d. Landbouw vinden we de verklas ring «Van de verschillende variëteiten toon» de de Pantserrogge het stevigste stroo te be» zitten, zoodat daarbij legeren weinig voor» kwam«. Hierin komen alle verklaringen overeen. De heer F. van Wegen, te Raalte, Secr. der Commissie voor Keuring van ge» wassen vanwege A. B. T. B. schrijft, waar hij Petküser en Pantser vergelijkt: «Vooral in stroo is groot onderscheid, en daarin wint Pantser het. «Stroo als riet«, getuigen alle verbouwers, zoodat legeren zoo goed als uitgesloten is, en daarom is de Pantser juist de rogge voor de betere zand, veen en zavelgrondenWaar men ter opbrengst verhooging nog eens graag een extra portie mest wil geven, staat bij de Petküser het spook van het legeren achter de deur bij de Pantser bestaat deze vrees niet. Wij zouden eiken roggeverbouwer een proef met deze nieuwe roggesoort willen aanbeve» len. Bij de grootste helft der boeren, die ze reeds verbouwden, voldeden ze beter dan de Petküser, bij de meeste anderen even goed. Stevig stroo, hooge opbrengst en groote bak» waarde zijn de gewaardeerde aanbevelingen. Wat de heer Van Wegen zegt over een toe te passen extra portie mest, verdient ook de aandacht. Immers, de kwestie van bemes» ting onzer granen wordt ook beheerscht door de vraag: «Hoe zwaar kan men bemesten zon» der al te groot gevaar voor legeren Vooral het natte jaar 1923 heeft bewezen, dat te dien opzichte ook bij de meest gangbare roggesoort de noodige omzichtigheid in acht moet wor» den genomen. Enorm is toen de algemeene productie door legering van tallooze rogge gewassen gedrukt geworden. Dat we in de Pantserrogge een roggetype hebben met nog stijver- stroo is daarom ook uit een oogpunt van bemesting van belang. De kans bestaat nu, dat men dooi een zwaardere bemesting de productie nog kan opvoeren zonder dat het gewas gaat legeren. Groote Lande en T uinbouwtentoonstel» ling te Zevenbergen. Daar we onze lezers beloofd hadden, zoo spoedig mogelijk nadere gegevens te verstrek» ken over de bovengenoemde tentoonstelling begaven we ons naar het terrein, op den Kapelberg te Zevenbergen, waar in het keurig uitgevoerde Hoofdcomité»paviljoen het secre» tariaat reeds is gevestigd. De secretaris maakte met ons een omwan» deling over het terrein dat reeds bijna geheel is ingericht. Over de expositie»tenten, die geheel van hout zijn opgetrokken, hebben wij niets an» ders dan lof, alleen spraken wij onze verwon» dering uit over de enorme grootte dezer tenten, beslaande een gezamenlijk oppervlak van ruim 2000 vierkante meter. De secretaris verzekerde ons, dat deze ten» ten geheel werden ingenomen en liet ons den plattegrond daarvan zien. Daarbij kwamen nog negen eigen paviljoens. Het open machinc»terrein beslaat een opper» vlak aan expositie van 5000 vierkante meter, zoodat we met recht onze voorspelling, dat de tentoonstelling reusachtig zou worden, zien bewaarheid. Voor den paardendag op 10 September zijn ruim 200 van de edelste dieren ingeschreven, evenzoo voor den veedag op 11 September ruim 200 eerste tangs fokdierenvarkens», schapen» en geiteninzendingen zijn de moeite waard. Alleen pluimvee had de secretaris meer verwacht. Hiervan zijn slechts een 100»tal nummers, Jt welk hoogstwaarschijnlijk te wijten is aan de vroege rui der dieren. Voor de concoursen .wordt verbazend druk ingeschreven, terwijl voor de hippische fees» ten ontzettend veel animo is. Alles bij elkaar genomen, durven we wel de meening uit te spreken, dat duizenden deze tentoonstelling zullen bezoeken en dat ze allen zeer voldaan daarover zullen zijn. Het verheugt ons bijzonder, dat het Hoofd» comité deze Land» en Tuinbouwtentoonstel» ling alleen als leerschool opvat. Er zal hier veel te zien, te leeren en te hooren vallen in 't welzijn van den bezoeker hier kan geen geld worden weggesmeten aan kermessed'éte vermaken hier is een tentoonstelling, welke aan alle eischen, die men daaraan kan stel» len, voldoet. Met de verzekering van den secretaris, de volgende week eens te mogen terugkomen, verlieten wij, buitengewoon voldaan, het secretariaat. Melkmachine. Verleden week werd onder Assendelft, on» der grooten toeloop, op een middag een de» monstratie gegeven met de AIfa»Laval»melk» machine. We lazen van de proefneming een uitvoe» rig verslag in het Hbl., waaruit we het vol» gende overnemen Het schijnt, dat na 't aanbrengen van zeer belangrijke verbeteringen, 't machinaal melken op 't punt staat burgerrecht op de boerderij te verkrijgen. Ten minste de eerste proefnemer met de verbeterde Alfa»Laval, de heer K. Kuprus te Engelum (Fris vol lof. Hij heeft een proeftijd van 5 maanden achter den rug en verklaart ook in ons blad is hierop reeds gewezen dat hij overtuigd is. dat de machine inderdaad den mcnschenarbeid zoo goed als geheel zal overbodig maken bij het melken. Er was dus van de Alfa=Laval een goede roep door 't land gegaan vandaar onge» twijfeld 't drukke bezoek van hedenmiddag. De algemeene indruk was deze, dat de koei» en het aanzuigen en aakzetten der machine volkomen rustig aanvaarden we zagen er, die onder 't melken heel kalmpjes stonden te herkauwen. Merken we nu nog op, dat zij eerst sedert enkele dagen met de machi» ne in aanraking zijn geweest, dan kunnen we daaruit de conclusie trekken, dat de koeien 't machinaal melken accepteeren, dat zij er geen enkel bezwaar tegen hebben. Of er «schoon» wordt uitgemolken Niet geheelna de verwijdering der ma» chine wordt met de handen nog kort na» gemolkenmen schat die hoeveelheid op een '/8 L. per koe. Deze melk word afzon» derlijk vergaard en niet in den handel ge» bracht. Het plaatsen van de machines met pomp in de wei, ging hier zeer gemakkelijk, omdat men in Assendelft over electriciteit beschikt, en 't dus een quaesttie van aan» sluiting is. De wagen, waarin ook de melk» bussen zijn opgeborgen wordt in de wei gereden, de koeien worden «opghaald« en aan den wagen vast gebonden, acht tegelijk, de aansluiting tot stand gebracht, en het melken begint. Waar geen electriciteit is aan te wenden, kan een benzine»motor de drijfkracht leveren voor de vacuum»pomp. Inderdaad alles liep uitstekend van stapel. Het trof ons vooral, hoe buitengewoon kalm de koeien waren ze trokken zich blijkbaar van't zeer drukke bezoek niets aan. Zoolang 't voldoende licht is in de wei, kan 't machinaal melken vlug en ongestoord afloopen. Iets anders is 't, hoe 't zal gaan in 't vroege voorjaar en in 't najaar als de melkers 's morgens in 't donker vaak met slecht weer hun werk moeten ver» richten. Maar dat is een vraagstuk, dat ook wel zal worden opgelostten minste, dat lijkt ons zoo toe. Met de melkmachine wordt vlug werk geleverdomdat de melkknechts niet met de handen aan de spenen komen en de de melk door de gummislangen naar de bus» sen loopt, wordt de melk volkomen hygiënisch gewonnen. De Copie van Ingezonden Stukken die niet g«» plaatst zijn wordt niet teruggegeven. Builen verantwoordelijkheid van Redactie en Uitgcvan Melissant, 27 Aug. 1924. Mijnheelde Redacteur. Hoewel ik het nog nimmer gedaan heb verzoek ik U beleefd onderstaande regels als ingezonden stuk in Uw blad op te nemen, waarvoor bij voorbaat mijn dank. De reden dat ik van mijn gewoonte om niet in couranten te schrijven afwijk is, dat het ver» slag van de algemeene vergadering van de Flakkeesche boerenbond, betreffende het ge» deelte waar mijn naam genoemd wordt, wat eenzijdig wordt voorgesteld, zoodat het geheel de indruk geeft dat ik dubbelzinnig te werk gegaan was, dat ik niet kan nalaten dit wat duidelijk te maken. Bij het begin van de verdediging van de amendementen van de Landbouwver. »Ons belangn en later nog eens heb ik duidelijk gezegd dat het voor mij eens deels moeilijk was deze amendementen te verdedigen daar ik eenerzijds lid van de commissie was, waar ik wat mijn persoonlijke meening betrof met de voorgestelde statuten accoord ging, en nu op moest treden als Voorzitter van de Land» bouwver. «Ons belang«. Ik achte het echter mijn plicht de taak mij door «Ons belang« opgelegd uit te voeren pre» cirs zooals zij dit mij opdroeg te verdedigen. Tevoren heb ik ook op de bestuursvergade» ring onzer vereeniging waar de amendementen werden opgemaakt het werk der commissie verdedigd, hetgeen ook nog door den Heer Struijk is gezegd. Zooals U ziet mijnheer de Redacteur zit in deze werkwijze absoluut geen dubbelzin» nigs. Alleen zit in deze methode m.i. voor een groot deel de oorzaak dat onze vereeniging in 10 jaar tijd van de kleinste op Flakkee tot de grootste in het totale omzetcijfer dit jaar op» groeide. Ik acht dat een Voorzitter en ook een dagelijksch bestuur, verplicht is, de wil van de vergadering uit te voeren precies zoo» als zij dit voorschrijft, afgescheiden of zijn persoonlijke meening er mede accoord gaat, ja dan neen. (Kunnen zij dit niet dan zijn ze m.i. verplicht te bedanken voor hun functie). Op de vergaderingen is er voldoende gele» genheid zijn eigen meening te laten hooren, maar als het besluit gevallen is moet de per», soon die het uit moet voeren over zijn geest kunnen heerschen en de besluiten uitvoeren precies zóó, alsof hij er voldoende mede ac» coord gaat. Ik geloof dan ook stellig dat als dit altijd geschiede het er in sommige vereenigingen heel wat gunstiger uit zou zien als dat nu soms het geval wel is. Dankend voor Uwe plaatsruimte. Hoogachtend P. D. SIBLING. Zooals wij de vorige weekanededeelden, zal het verdrag van Londen door de belangheb» bende regeeringen geratificeerd moeten worden voordat het in werking treedt en wordt er niet aan getwijfeld in welingelichte kringen, dat de officieele onderteekening Zaterdag 30 Augustus zal plaats hebben. In Duitschland. is er tegenstand van de Duitsch»Nationale partij, die j.l. Maandag door haren leider Dr. Hergt in den Rijksdag uiting gaf aan de be» zwaren tegen het Dawes»rapport, doch schijnt de partij zelve niet onverdeeld te zijn, zoodat in den Rijksdag de vereischte-mëerderheid wel te vinden zal zijn. In elk geval, deelde de Rijkskanselier Dr. Marx mede, wordt het ver» drag van Londen door deze regeering onder» teekend, waaruit moge blijken, dat de tegen» woordige bestuurders van het Duitsche Rijk zich krachtig genoeg voelen om dezen door» tastenden maatregel te nemen. Het wachten is thans dus op de inwerkingtreding van be» doeld verdrag en zal dat de eeiste stap zijn op het werkelijke vredespad. In Denemarken schijnt men van plan te zijn leger en vloot eenvoudig op te ruimen en daarvoor in de plaats een verstrekte politie» macht te land en te water te stellen. «De Te» legraaf« bevatte Dinsdagavond een intervieuw van den Deenschen minister Rasmussen, die dit plan zou willen doorvoeren en in de Kamers daarvoor een voldoende meerderheid dacht te vinden, met dit gevolg, dat op de landsuitgaven een bedrag van circa 35 millioen Kronen jaarlijks zal worden bespaard. Er wordt daarbij een vergelijking gemaakt met Luxem» burg, dat thans als zelfstandige staat tot den Volkenbond is toegelaten, terwijl dit land wel officieel protesteerde tegen de Duitsche invasie in 1914, doch zich daartegen niet verdedigde, omdat hetgeen leger heeft. Volgens Rasmussen kan een klein land als het zijne niet voldoende tegen overmachten zich verdedigen, die met de meest moderne krijgsattributen zijn uitge» rust, zoodat de uitgaven, daarvoor besteed, als weggegooid geld kunnen worden beschouwd en zal menig belastingbetaler in Denemarken, indien de plannen werkelijkheid worden, aan den lijve gevoelen, dat de finantiëele druk belangrijk is verminderd. De komkommertijd begint zijn einde te naderen, wat echter aan de beurzen nog niet erg merkbaar is en zeker niet aan die in Am» sterdam, waar het nog steeds dood in den pot is, niettegenstaande alle gunstige vooruitzich» ten van den politieken toestand in Europa. Er is de laatste weken bitter weinig omgegaan cn waren het slechts enkele specialiteiten, als Oost Borneo»waarden en Compania, waarin af en toe wat beweging was, die telkens als een nachtkaars uitging. Aandeelen Koninklijke Hollandsche Loyd zijn inmiddels gedaald tot circa 6 °P het verschijnen van het reorganisatievoorstel der Maatschappij, waarbij de aandeelen tot 10% worden afgestempeld en dus feitelijk geredu» ceerd worden tot winstbewijzen, welke winst in de eerste jaren wel zeer denkbeeldig zal zijn, gezien de buitengewoon wrakke positie der vennootschap, met hare dure schepen en gebouwen. De andere scheepvaartaandeelen konden de vaste houding der laatste weken niet bestendigen en vooral aandeelen Holland» Amerikalijn daalden belangrijk tot circa 78 In beurskringen is men geneigd te onderstellen, dat de beroepshandel zich van te veel mata» riaal heeft voorzien en doet dit aan de geheele markt veel afbreuk, nu het publiek zich nog bedrijvigheid laat verlokken, zoodat de tech» nische positie er niet beter op geworden is. Ook in suikerwaarden, die den laatsten tijd, speciaal incourante soorten als Panggoongredjo, Tjipper en Tjoekir, belangrijk in koers konden verbeteren, schijnt er weer stilstand te zijn gekomen bij de reactie van de termij nprijzen in New^York, waardoor speciaal aandeelen H.V.A. Dinsdagmiddag aangeboden waren op 508 alsmede Poerworedjo op circa 116 De wisselmarkt is nogal stabiel te noemen, en beweegt de franc zich tusschen 13.85 en 14.05 met zeer kalmen handel, waarbij erg weinig omgaat Blijkbaar is het wachten op berichten uit het buitenland, die de af» of niet»gunstige stemming voor dit artikel moe» ten maken. Zes menschen levend verbrand. De rijdende doodkist. Men seint uit Zwolle In den afgeloopen nacht heeft nabij Heino (Ov.) een vreeselijk ongeval met een autobus plaats gehad, waarbij zes personen het leven hebben verloren. Een nieuwe autobus van den heer Doevelaar uit' Heino keerde met 16 of 17 landbouwers uit de omgeving van deze plaats, van de ker» mis te Raalte naar Heino terug. Omstreeks half 2, toen de auto bij Heino was genaderd, vloog het voertuig na een ont» ploffing in brand.' De autobus was van achter gesloten. Dien» tengevolge konden de inzittenden niet vlug genoeg uit het voertuig komen toen de ontplof» fing had plaats gehad. De autobus brandde van binnen geheel uit. Vijf der inzittenden konden niet gauw ge» noeg het voertuig verlaten en zijn jammerlijk verbrand. De lijken zijn geheel verkoold. Het is niet mogelijk de lijken te herkennen. vfwee der gewonden werden naar het Zie» kenhuis te Zwolle overgebracht. Een van hen is aan de bekomen verwondingen gestorven. Behalve de zwaargewonde zijn nog 7 personen licht gewond. De chauffeur, een zoon van den heer Doeve» laar, is eveneens licht gewond. Reeds te Raalte mankeerde er iets aan de bus, doch de chauffeur meende, dat het wel ging- De autobus was voor den eersten keer in gebruik. Nader seint men uit Heino Tot de personen, die in de auto zijn verbrand en wier lijken geheel zijn verkoold, behooren o.m. de 15»jarige Bertha Stappers, uit Raalte, twee dochters van Schaesberg en de heer A. Brouwer, alle uit Heino. Uit Zwolle meldt men over dit vreeselijke ongeluk nog het volgende Het was feest te Heino en talrijk waren de bezoekers, die eerst tegen twaalf uur huis» waarts keerden. De autobus van de gebr. Doevelaar, die nog niet geheel gereed was, maar toch al in gebruik was genomen, was bijna geheel gevuld. Even buiten Heino kwam er een defect aan den motor. Deze stopte en de bestuurder, Jan Doevelaar, zette den wagen aan den kant van den weg. Daar stond de wagen, toen er zeven fietsers, die eveneens van het feest terugkeerden, passeer» den. Dezen zagen plotseling hooge vlammen voor uit den auto slaan. Oogenblikkelijk snel» den zij te hulp om te redden wat er te redden viel. Een der inzittenden, G. J. Kemper uit Wijhe, had de tegenwoordigheid van geest een ruit in te slaan en zoo uit den wagen te komen. Op dezelfde wijze wisten de gebroe» ders Doevelaar zich in veiligheid te brengen, hoewel de kleeren van Jan Doevelaar reeds in brand stonden. Doordat hij zich in een sloot liet vallen, waren zijn verwondingen niet zoo ernstig. Ontzettende tooneelen speelden zich in de autobus af. Allen die er nog in zaten waar» schijnlijk 12 personen, drongen naar het por» tier aan de achterzijde, dat echter niet open kon. De zeven fietsers deden wat zij konden. Zes personen werden uit den auto gehaald, n.l. Tonia Hagemn uit Raalte, Willem Bannink uit Wijhe, G. J. Brouwer uit Raalte, Anton ten Dam uit Diepenveen, Dina ten Dam uit Raalte, en J W. Neyenkamp uit Raalte. Alle zes waren gewond, doch het ergst waren er aan toe Tonia Hageman en Willem Bannink. Dezen werden per auto naar het ziekenhuis te Zwolle vervoerd hun toestand was van» morgen zeer bedenkelijk. Het gelaat van Bannink is geheel verbrand, bijna verkoold. De hitte was zoo ontzettend geworden dat er van verdere redding geen sprake was. De wagen stond witgloeiend. Daarbinnen was het geheel stil geworden. In 5 minuten had zich de heele tragedie afgespeeld. Toen de grootste hitte voorbij was, kon men de gevolgen overzien. Achterin den hoek van de autobus gedrukt zaten twee dooden rechtop, de ecnigen die nog te her» kennen waren. Het waren Alberta Kappert en Anton Brouwer. Achter in het middenvak lag een verwarde massa, men kon alleen zien dat zij bestond uit ten minste twee lijken van mannen en één van een vrouw. Over de oorzaak van den brand is niets met zekerheid te zeggen. Vast staat dat deze is aangekomen bjj de zitplaats van den be» stuurder. De motor zelf is niet verbrand. Het waarschijnlijkst is dat er door onvoorzichtig» heid brand is ontstaan bij het bijvullen van benzine. Wel had een meisje, dat kort te voren de autobus had verlaten, geklaagd over de hitte, en zij had tot een vriendin gezegd het is net of er iets brandt. ERNSTIG AUTOsONGELUK. Een 19»jarig meisje verdronken. Maandagavond half 12 is te Utrecht een auto bij de Catharijnebrug te water gereden. De chauffeur was even te voren door ver» blindende verlichting tegen een paal opgere» reden. Hij had toen gestopt en zijn wagen onderzocht, maar niets bijzonders ontdekt, zoodat hij weer doorgereden was. Hij draaide toen den singel op in de richting van den Amsterdamschen straatweg, maar toen hij zijn stuur weer in den gewonen stand wilde bren» gen, weigerde dit, zoodat de auto door bleef draaien en met een flinke vaart den hoogen walkant afreed het water in. De bestuurder wist zwemmende den oever te bereiken, waar hij door enkele agenten en burgers op het droge werd gebrachtvan een inzittend meisje was geen spoor te ontdekken. Den volgenden morgen werd het lijk van het meisje, de 19» jarige M. J. V., opgehaald. Van een der bur» gers, die bij de redding was, werd de fiets, die hij tegen een boom had gezet, gestolen. Practisch adverteerenEen advertentie uit de New York Sun «Ik vervul hiermede den droeven plicht vrienden en kennissen te verwittigen, dat mijn geliefde vrouw gestorven is juist op het oogenblik, dat zij mij een zoon schonk, voor wien ik nu een min zoek, in afwachting dat ik een nieuwe levensgezellin vind, jong, mooi en in het bezit van 20,000 dollars, om mij te helpen in het leiden van mijn bekende linge» riezaak, waarin ik een uitverkoop ga houden tegen liquidatieprijzen, alvorens de zaak over te brengen naar het huis, dat ik heb doen bouwen in de 18e Avenue No. 174 en waarin nog enkele prachtige apartementen open zijn, die ik verhuren wil van vijfhonderd dollar af.« Het »dingetje«, dat hem ^verdedigden. «Het Volk« doet het volgende verhaal, hoe een militante anti»militairist door zijn eigen vuur» wapen omkwam. De heer K. Blauw te Haarlem, vroeger on» derwijzer, maar om anti»militairistische propa» ganda en dienstweigering niet meer in betrek» king, zou te Wijnjeterp (Er.) op een anti» militairistische meeting het woord voeren. Zaterdagmiddag kwam hij in Terwispel bij kennissen aan om daar te overnachten. Zijn rugzak uitpakkend, liet Blauw aan Schuurmans, den anderen anti»militairistischen spreker op die meeting, een met één patroon geladen browning»revolver zien, die hij steeds bij zich droeg, omdat hij meermalen gevolgd werd door tegenstanders, die meer dan eens dreig» den hem te zullen dooden. Hij zeide «Kijk, dat dingetje moet mij verdedigen". Vermoes delijk doordat het wapen hem uit de hand viel en hij dit onder het vallen nog wilde grijpen (volgens anderen zou men hem tegen den arm geslagen hebben, zeggend, «ga weg met dat ding«), is het wapen afgegaan, met hetgevolg, dat de kogel Blauw in de bene» denzij trof. Twee doktoren waren spoedig ter plaatse, maar hulp mocht niet meer baten. Na onge» veer anderhalf uur is Blauw, onder hevige pijn, tengevolge van zware verbloeding ge» storven. Aanvankelijk werd aan zelfmoord gedacht, maar dit moet absoluut buitengesloten zijn. Een moedige daad. Buitengewone moed werd aan den dag gelegd door den vlieger» sergeant Jackson Brett van de Engelsche Luchtstrijdkrachten, toen een vliegtuig, dat van het Bircham Nawton vliegpark in Norfolk kwam, vlam vatte op een hoogte van 5000 voet. Hij klom van de kajuit naar een vleu» gel en doofde de vlammen, over den rand leunende, met een chemischen brand»blusscher. Zijne moedige daad redde zeven van zijn col» lega's, die zich aan boord van het vliegtuig bevonden. De bestuurder kon veilig landen in het vliegpark. Behalve een lichte schroeiïng werd geen schade aangericht, noch aan de machine, noch aan den motor. Twee koeien cadeauDe veehouder F. te Nes aan den Amstel telde gisteren twee koeien meer in de weide dan zijn eigendom waren. Aanvankelijk werd gedacht, dat de dieren over een sloot gesprongen waren. Uit een onderzoek bleek echter, dat 's nachts een schipper de beesten uit een schuit de weide ingejaagd had. Het slot van het hek had hij verbroken. Vermoed wordt nu, dat het vee van diefstal afkomstig was. De politie doet onderzoek. Kleine jongen, die in den tram op vaders knie zit, tot een voor hem staande dame «Mag ik U mijn plaats aanbieden Slaapziekte. Te Eys»Mechelen, bij Heer» len, is een geval van slaapziekte geconstateerd bij den heer J. De lijdea is naar het hospitaal te Heerlen overgebracht. Kind uit den trein gevallen. Zondagavond is ter hoogte van den overweg bij Kethel een meisje van 5 jaar uit den trein gevallen. De vader die het ongeluk zag gebeuren, trok on» middelijk aan de noodrem, waarna de trein stilstond. Een in de trein aanwezige geneesheer constateerde alleen een niet ernstige wond aan het achterhoofd van het kind. Het mensch geworden flegma. Het U. D. schrijft: Zonder overdrijving mag worden gezegd, dat wat op den Catharijnesingel te Utrecht bij het Zwarte Paard is gebeurd, nog nooit is voorgekomen. Daar liep midden op den weg een heer te lezen. Dat mag eigenlijk in dezen modernen tijd niet meer voorkomen. De man liep te lezen Wat nu zoozeer zijn aandacht boeide, we weten het niet, maar hij was zoo geab» sorbeerd door de lectuur, dat hij nu eens links, dan weer rechts van den weg liep. Hij liep, wat men noemt, te zeilen. Mag in dezen tijd ook niet voorkomen. De gevolgen bleven dan ook niet uiter kwam een auto aan. En als de auto den aan» dachtigen lezer links wilde passeeren, zwaaide hij naar den linkerkant van den weg wilde de chauffeur het rechts probeeren, ami lectuur verscheen opnieuw vlak voor den radiateur. Het kon niet anders, of er moest een aanrij» ding gebeuren. Al lezende werd de man tegen moeder aarde geworpen, de auto ging over hem heen. Groot ongeluk. De menschen stroomden toe. Ze dachten minstens een bloederige massa te zien. Maar de man stond alsof er niets was ge, beurd, kalm op, veegde de stof van zijn klee» ren en wandelde verder, pikte den draad van het verhaal weer op, en vervolgde zijn weg lezend. Men zegt zelfs, dat hij, toen de auto over hem heenging, de vinger gehouden heeft bij de plaats, waar hij gebleven is, maar dat is nu niet meer te controleeren. Bovenstaand bericht, voegt het blad er aan toe, is niet afkomstig van onzen ongeloof» waardigen verslaggever, maar van begin tot einde authentiek! Op Maandag 1 Sept. 1924 nam. 6ure(n.t.) te Middelharnis aan de Kaai van een partij nieuw gezaagd timmerhout, als planken, de len, geploegd en geschaafd, baddings, palen, ribben, latten, schroten, enz. Deurwaarder GROENENDIJK. Op Dinsdag 2 Sept. 1924 nam. 6.30 ure (n. t.) te Sommelsdijk aan de Kaai van een partij nieuw gezaagd timmerhout, als planken, delen, geploegd en geschaafd, baddings, palen, rib» ben, latten, schroten, enz. Deurwaarder GROENENDIJK. «Op Dinsdag 2 September 1924 te Achthui» zen in Cafe »Koenraads« bij veiling en op Dinsdag 9 September 1924 aldaar in Café «Buijs® bij afslag, beide dagen des namiddags 3 uur (Nieuwe tijd) ten verzoeke van den heer C. Huijsmans aldaar, van Ten eerste. Een druk beklante broodbakkerij te Achthui» zen met annex woonhuis, (omzet per week ongeveer 900 K.G.) De zaak wordt wegens ongesteldheid van den tegenwoordigen eige» naar verkocht. Ten tweede Een winkelhuis met woon» huis en erf aldaar, verhuurd aan den heer Wagemans voor f 3.50 per week. Ten derde. Een winkelhuis met woonhuis en erf aldaar, verhuurd aan den heer Adr. Huijsmans e.a. voor f 6.50 per week. Aan» vaarding en betaling 1 October 1924 Breeder omschreven bij biljet. Inmiddels uit de hand te koop. Notaris AKKERMAN. Op Woensdag 3 Sept. 1924 nam. 6.30 ure (n.t.) te Ooltgensplaat aan het tramstation van een partij nieuw gezaagd timmerhout, als planken, delen, geploegd en geschaafd, bad dings, palen, ribben, latten, schroten, enz. Deurwaarder GROENENDIJK. Op donderdag 4 Sept. 1924 nam. 6.30 ure (n.t.) te Stad a/t Haringvliet aan de Kaai van een partij nieuw gezaagd timmerhout als planken, delen, gepoegd en geschaafd, badding-'» palen, ribben, latten, schroten, enz. Lal Deurwaarder GROENENDIJK. Openbare verkooping op Vrijdag 5 Septem ber 1924 bij inzet, op Vrijdag 12 September 1924 bij afslag, telkens des avonds 7 uur in het Hotel Meijer te Middelharnis, van een huis met schuurtje en erf aan den Ring te Middelharnis. Bewoond door den heer I Looy te Middelharnis. Notaris VAN BUUREN. Op Vrijdag 5 Sept. 1924 nam. 6.30 ure (n. t.) te Achthuizen aan het tramstation van een partij nieuw gezaagd timmerhout als planken, delen, geploegd en geschaafd, baddings, palen, ribben, latten, schroten, enz. Deurwaarder GROENENDIJK. Op Maandag 8 Sept. 1924 nam. 6.30 ure (n.t.) te Oude Tonge aan het tramstation van een partij nieuw gezaagd timmerhout als plan» ken, delen, geploegd en geschaafd, baddings, palen, ribben, latten, schroten, enz. Deurwaarder GROENENDIJK. Op Dinsdag 9 Sept. 1924 nam. 4.30 ure (n.t.) te Nieuwe Tonge aan het tramstatie van een partij nieuw gezaagd Emmerhout a planken, delen, geploegd en geschaafd, bad» dings, palen, ribben, latten, schroten, enz. Deurwaarder GROENENDIJK. MIDDELHARNIS. Centrale veiling voor Goeree en Overflakkee Veiling van Woensdag 27 Augustus 1924. Landgewas poters f 1,65 per 100 K.G. Handperen f 10,10 tot f 11,— per 100 K.G. Stoofperen f 12 tot f 12,60 per 100 K.G. Dirkjesp. f 4,80 tot f 8,50 per 100 K.G. Cox pomona f 5 tot f 6 per 100 K.G. The Queen f 11 tot f 13,90 per 100 K.G. Zomerbergemotp. f 16 per 100 K.G. Early Victoria f 11 tot f 11,80 perlOOK.G. Spekboonen f 15 per 100 K.G. Gele pruimen f 35 tot f 39 per 100 K.G. Stoksnijb. f 12,— tot f 37,— p. 100 K.G. Stokprinses f 21,— tot f 27,— per 100 K.G. Stamprinses 16,— f tot f 27,— per 100 K.G. Stamsnijboonen f 15—tot f 26,— p. 100 K.G. Postelein f 8,— tot 10,— per 100 K.G. Augurken f 49,- per 100 K.G. Keswich f 7,— tot f 13,70 per 100 K.G. Claps favorite f 10,80 tot f 20,— per 100 K.G. N.»H. Suikerp. f 5,70 tot f 12,60 per 100 K.G. Diverse val f 4,— tot f 6,10 p. 100 k g. Celline appels f 14,70 tot f 18 per 100 K.G. Zoete appels f 15 tot f 16 per 100 K.G. Zure appels 8,10 tot f 13,40 per 100 K.G. Blauwe druiven f 27, tot f 32,— p. 100 p. Kroten f 1,70 tot f 3,10 per 100 bos. Peen f 3,30 per 100 bos. Selderij f 1,50 per 100 bos. Meloenen f 40 tot f 51 per 100 stuks. Groene Savoije f 5,70 tot f 10,70 p. 100 stuks. Gele Savoije f 12,— per 100 stuks. Roode kool f 4,40 tot f 7,20 per lOOstuks. Perziken f 2,50 tot 10,— per 100 stuks. Komkommers f 2,50 tot f 7,— per 100 stuks Bloemkool le f 17,—tot f 26,—per 100 stuks. Bloemkool 2e f 9,— tot f 15,— per 100 stuks Bloemkool 3e f 5,— tot f 8,— per 100 stuks. ROTTERDAM, 27 Aug. 1924 Op de heden in ons Veilingslokaal, Delft» schestraat 43, gehouden Veiling, werden de volgende prijzen besteed Kipeieren7.15 tot 9.55 Idem (klein) tot Idem extra zwtot Eendeieren7 15 tot 7.50 Ganseierentot Kalkoeneieren tot Kievitseierentot -— Middenprijs Aanvoer 15000 stuks. DE ROTTERDAMSCHE VEILING hc c ;~:,p

Maas- en Scheldebode | 1924 | | pagina 2