I m Gemengd Nieuws. V erkoopingen Marktberichten. Economisch W eekoverzi cht r/;l Mi P w e 1 een begin mee maaktenom daarmee voort te gaan! Heeft men een paar jaar zijn dieren gecontroleerd, en de slechte, de minderwaardige, door andere uit eigen fok of door aankoop vervangen, dan denke men niet er te zijn, en verdere kosten te kun» nen besparen. Men dient vol te houden, om zich voor scha te behoeden. Men hebbe geen koe in zijn stal, waarvan men niet weet, wat hij opbrengt. Al zal in volgende jaren door* dat de slechtste exemplaren zijn opgeruimd en waarschijnlijk betere fokprodukten daar» voor in de plaats zijn gekomen de stijging en dus het voordeel niet zoo groot zijn als in de eerste jaren, toch zal men goed doen den zekeren weg te bewandelen en door een voortgezette controle zich de voordeelen daarvan te verzekeren. Terecht besluit de heer Jansen zijn mededeeling met den raad:« Voer de productiviteit en kwaliteitvan uw veestapel, die toch voor velen de voornaamste bron van inkom» sten is, zoo hoog mogelijk op!« Zooals uit een advertentie in dit nummer van ons blad blijkt, kunnen weer nieuwe leer» lingen (niet beneden 16 jaar) worden inge» schreven voor de Rijkslandbouwwinterschool te Dordrecht. Wij vestigen gaarne de aandacht van be» langhebbende op dit bericht en adviseeren onze jongelieden voor deze cursus in aan» merking komen, eens het programma van het onderwijs aan deze landbouwwinterschool aan te vragen. Men vindt er in uit welke personen de commissie van toezicht bestaat, wie behooren tot het personeel, welke eischen er gesteld worden voor toelating, het werkrooster, het leerplan, de lijst van aan te schaffen boeken, huishoudelijk regement enz. Wie de groote waarde beseft van wattheoreti» sche kennes naast de practische ervaring van het landbouwleven, aarzelt niet zijn jongens van deze landbouwwinterschool te laten pro» fiteeren. ALG. VERGADERING VAN DEN FLAKKEESCHEN BOERENBOND op Woensdag 20 Aug. des nam. om 3 uur in »Hotel Spee«. De Voorzitter, de heer van Schouwen van Oude Tonge opent de vergadering met de volgende woorden M. H. Ik heet U welkom op deze algemee» ne jaarvergadering. De opkomst had wel grooter kunnen zijn, doch dit vindt zijn oorzaak wellicht in den oogsttijd. Het is mij een behoefte U dank te zeggen voor de vereenigde en welgemeende pogin» gen die zijn aangewend, om onze vereeniging de Flakkeeschen Boerenbond, in stand te hou» den. Uit deze pogingen blijkt ten duidelijkste dat de Flakkeesche landbouwer, gezien het verleden, speciaal in de moeilijke oorlogsja» ren en die daarop onmiddelijk zijn gevold, nog steeds er van overtuigd is, dat een ver» eeniging als de onze, niet alleen ten volle recht van bestaan heeft, maar in een groote behoefte kan voorzien, samenwerking toch, van allen die belang hebben bij den land» bouw, en alles wat daarmede in verband staat, kan niet anders dan gunstig werken, en is een jgezonde, krachtige, levensvatbare ver» eeniging, zeker hiertoe een van de voornaam» ste middelen Een vereeniging toch als de onze, in de afgeloopen oorlogs en naoorlogs» jaren, is dit vele malen gebleken, vindt bij de Regeering meestal willig gehoor, en wor» den hare adviezen steeds, op hoogen prijs gesteld, terwijl meermalen door de Regeering adviezen werden gevraagd. Als kleine ver» eeniging of als eenling wordt men in de re» gel niet gekend. Zoo straks, zal U gelegen» heid worden gegeven, het door de commissie en het dagelijksch bestuur ontworpen, con» cept v/d wijziging der statuten te bespreken, en zoo mogelijk, zij het door amendementen nog eenigszins gewijzigd of ongewijzigd, vast te stellen. Onze thans nog geldende statuten, zijn verouderd, en niet meer in overeenstem» ming met de gewijzigde verhoudingen op landbouwgebied, en konden geen voldoening meer geven door de voorgestelde wijzigin» gen, is getracht, de statuten meer in overeen» stemming met de tegenwoordige toestanden te brengen aan U siraks dit concept nog te verbeteren of aan te vullen. Zeker ook zijn de verouderde statuten mede oorzaak geweest dat meeningsverschillen tusschen de afdeelin» gen onderling, en de afdeelingen en het be» stuur, die afmetingen konden aannemen, die het voortbestaan van den Bond ernstig be» dreigden. Laten wij hopen dat, de onweers» wolken, die dat bestaan ernstig hebben be» dreigd, thans geheel zijn weggedreven, en dat met onze gewijzigde statuten, een tijdperk zal worden ingeluid, van grooten bloei, van den landbouw en van onze vereeniging, en van onderling vertrouwen, tusschen de vereeni» gingen en leden, onderling en hare bestuurs» leden, die U later op grond van de gewijzig» de statuten, zullen worden gekozen. Hier» mede zullen zeker de leden der vereeniging en de landbouw in het algemeen op Flakkee, in hooge mate worden gebaat. Waar nu ook tevens de toekomst van den landbouw en aanverwante vakken, iets beter schijnt te worden, en ook de inter» nationale verhoudingen, in vele opzichten helderder zijn geworden, kunnen wij met ver» trouwen de toekomst tegemoet gaan, en ver» eenigd, geheel los van politieke of 't andere bijoogmerken, gedachtig aan het aloude spreek» woord »EEN DRACHT MAAKT MACHT« ons opmaken tot bereiking van ons doel n.l. de verheffing van den landbouw op Flakkee en de bevordering van den bloei van den Flakkeeschen Boerenbond. Indien wij |daarbij schouder aan schouder staan, dan mogen wij niet alles kunnen bereiken, wat naar onze meening voor bedrijf goed en nuttig zoude zijn, zeker is dat een goed aaneengesloten ver» eeniging een gegoede waarborg is voor het bereiken van het gestelde doel. Moge onze verwachtingen niet worden be» schaamd. M. H. Ik verklaar hiermede de ver» gadering geopend. Van afdeeling Melissant was bericht inge» komen in deze vergadering een voorzitter te benoemen. Op voorstel van het bestuur, werd besloten hiermede nog te wachten. Afdeeling Stellendam weigert nog steeds haar f 200,— schuld voor de V. N. A. te be» talen. Besloten wordt desnoods te procedeeren. In verband hiermede was een schrijven van den rechtskundig»adviseur ingekomen. Het is gebleken dat het bestuur van afdeeling Stel» lendam in deze zaak niet homogeen is. 3 bestuursleden zijn er voor aan de verplich» tingen te voldoen, doch 4 zijn er tegen. In verband met het verzoek van enkele aanwezigen die vroegtijdig de vergadering ver» laten moeten wordt besloten eerst punt 8 der agenda te behandelenWijziging der Statuten. Verschillende amendementen werden voor» namelyk door afdeeling Melissant op de con» <_epi wijziging van de daartoe benoemde com» missie voorgesteld. Bijna al deze amendementen werden verworpen. De heer A. A. Mijs verdedigde de concept» wijziging van de commissie, terwijl de heer D. Sieling van Melissant, hoewel ook com» missie»lid de amendementen van de afdeeling Melissant verdedigde. De heer Mijs bestreed de wijze waarop de heer Sieling deze dubbelzinnige manier van optreden aannam. Vooral kwam dit aan het licht bij de artt. betreffende het toelaten van leden en van afdeelingen en waar het ging over het per» soonlijk bezoek der jaarvergadering, alsmede van de te heffen contributie. Langdurig werd over een en ander gedis» cussieerd, waarop ten slotte besloten werd de voorstellen der commissie aan te nemen. In verband met art. 15 werd nog besloten op voorstel van afdeeling Stad aan 't Haring» vliet gewone leden der afdeeling tot de algem. vergadering toe te laten, voorzoover de ruimte in het lokaal dit toelaat. Zij mogen evenwel niet stemmen of aan de besprekingen deel nemen. Nadat de gewijzigde Statuten waren vast» gesteld, stelde de heer Mijs voor bij de afdee» lingen die bedankt hebben aan te dringen, weer lid te worden en ook persoonlijke leden trachten te winnen. Door het bestuur zullen stappen in die rich» ting gedaan worden. De rekening 1923—'24 werd vastgesteld. Zij luidde als volgt ONTVANGSTEN Van 17 Afdeelingen de contribu» tie a f.1,— per 10 H.A. Omslag in het tekort van de V. N. A. van 16 Afdeelingen Gekweekte rente van Kasgeld De totale ontvangsten bedragen 1700 3800 18 5518 20 28 48 UITGAVEN Bijdrage in het tekort v. d. V.N.A. Tractament v. d. Secr.»Penningm. Reis» en verblijfkosten van het Bestuur Onkosten bij gehouden verga» deringen Telegraaf en Telefoon Briefporto en zegels Rechtskundige adviezen Drukwerk en advertentiën De totale uitgaven bedragen f 4000 250 127 36 130 80 102 40 45 90 31 01 91 98 4779 45 RECAPITULATIE De totale ontvangst bedraagt. uitgaaf Goed slot f 5518,48 4779,03 f 739,03 De begrooting 1924—'25 werd vastgesteld op basis van de rekeningen over de laatste drie jaren. Het verslag over het jaar 1923—'24, door den Secretaris uitgebracht, was van den vol» genden inhoud Het verslag over het 27ste vereenigingsjaar is het minst bemoedigende sedert haar bestaan. De houding van enkele Afdeelingen had tot gevolg, dat de heer Koert zijn ontslag nam, waardoor de moeilijkheden dermate toe» namen, dat de vraag naar voren kwam of voortzetting mogelijk was na dien werd zelfs voorgesteld ze te ontbinden, waaruit kon wor» den opgemaakt, dat haar voortbestaan, zooal geen gevaar voor dit eiland was, dan toch gezonder ontwikkeling van het vereenigings» leven werd bemoeilijkt zonder haar einde. Door het bestuur werd in opdracht der Al» gemeene Vergadering een commissie benoemd om haar van advies te dienen voor de be» raamde plannen tot reorganisatie, waarvan het resultaat met vertrouwen kan worden tegemoet gezien, wanneer partijen prijs stellen op haar voortbestaan. Aan onze verplichtingen tegenover de V. N. A. werd ten volle voldaan, terwijl wij werden ontheven van het betalen der contri» butie aan deze vereeniging over het jaar 1923, waardoor ons kassaldo belangrijk verbeterde. Uit hoofde nog altijd niet kon worden voorzien in de vacature, ontstaan door het bedanken van den heer Koert, werd de lei» ding waargenomen door den eersten onder» geteekende, welke op deze plaats gaarne uiting geeft aan zijn dank voor de welwillendheid allerzijds ondervonden. Onze werkzaamheden waren dit jaar niet minder omvangrijk dan vorige jaren, hoewel daarvan naar buiten meestal weinig bleek, omdat publicatie's in de plaatselijke bladen achterwege bleef, sedert de leiding bij den heer Koert berustte en den schijn werd ge» wekt, dat onze Bond vrijwel overbodig was geworden en best kon worden gemist. Aan het voorstel om te trachten een voor motorrijwielen en auto's onbruikbaar eind grintweg ter hoogte van den Van Pallandt» polder verbetering te brengen, werden bespre» kingen gevoerd met de Directie, waaruit bleek dat pogingen werden aangewend, om dezen geheelen weg in onderhoud te doen overne» men door den Staat of dë Provincie. In dien geest is door de gemeente Middelharnis, naar ons bleek, reeds geadviseerd. Aan de Eerste Kamer der Staten»Generaal werd door ons verzocht te willen medewer» ken aan de afschaffing der strijkgelden bij publieke verkoopingen. Een conferentie werd door ons bijgewoond met den vertegenwoordiger eener Engelsche Maatschappij voor eene rationeele oogstver» zekering, zooals dit in den Indischen Archipel reeds sedert vele jaren bij de rijst en andere cultures wordt toegepast. Door de moeilijk» heden in onze organisatie kon hierop niet verder worden ingegaan. Op onze vorige zomervergadering hadden wij het genoegen voor ons te zien optreden den bekenden econoom J. Smid ter bespre» king 'van de beteekenis der waardevastheid van ons geld voor den landbouw. Ten zijnen genoege werd Z.Ed, in de gelegenheid gesteld een drietal groote boerderijen te bezichtigen, n.l. die van de heeren Job Mijs te Achthui» zen, L. Schilperoort te Melissant en L. War» naer bij Herkingen. Het alom heerschende mond» en klauwzeer baarde ons veel en bij herhaling moeite en zorg Eerst noodzaakte het ons na overleg met enkele groote veehouders de Regeering te verzoeken ons eiland voor den invoer van herkauwende dieren en varkens, uitgezonderd dan van voor de slachtbank bestemde, te slui» ten, welk verzoek, hoewel spoedig, helaas slechts ten deele werd ingewilligd. En als gevolg van het niet publiceeren van het door ons genomen besluit, hadden wij ons te ver» weren tegen het geuitte vermoeden, dat deze maatregel was beraad in overleg met kringen, die belang konden hebben bij een gedeeltelijke sluiting van Flakkee. Nadien werd, blijkbaar ten genoege van een buitenlandsche regeering, welke den invoer van ons rundvee niet kon ontberen, ons land verdeeld in 2 districten één besmet en één onbesmet district. In het belang van onze leden en van onze handelaren meenden wij het gewenscht te trachten Over» flakkee (dat toevalligerwijze in het besmette district lag en vrijwel onbesmet was) gevoegd te krijgen bij den onbesmetten kring. Voorts werden wij uitgenoodigd tot bijwoning eener vergadering van den Zuid»Hollandschen Bond van veehandelaren, waar door verschillende deskundigen de vraag werd besproken, of het gewenscht was de tongblaar af te voeren van de lijst der besmettelijke veeziekten. Voorts werd de Regeering in een adres verzocht den wettelijken zomertijd in te trekken, aan welk verzoek niet werd voldaan. Hopelijk zal de sindsdien benoemde Staatscommissie ons van dezen crisismaatregel verlossen. Dan werd door ons gevolg gegeven aan een uitnoodiging van de Hollandsche Maat» schappij van Landbouw tot bijwoning van een vergadering, ter bespreking van de wen» schelijkheid tot arbitrage in den veehandel. Geen der drie in Goeree en Overflakkee ge» vestigde Afdeelingen dezer Maatschappij waren vertegenwoordigd, waardoor aan ons werd verzócht dit in den handel onmisbaar gebleken instituut in dit eiland ingeburgerd te krijgen. Hieraan werd door ons gaarne gevolg gegeven en werd door ons uitgenoodigd Dr. A. van Leeuwen, districts»veearts te Utrecht, welke op glasheldere wijze de wenschelijkheid be» toogde van arbitrage in den veehandel, in plaats van langdurige en kostbare procedures en rechtsgedingen. Wij zijn ook dit jaar weer versterkt in onze overtuiging, dat den Flakkeeschen Boerenbond van jaar tot jaar een grooter arbeidsveld be» strijkt, wanneer hare finantiën ze in staat stelt al datgene te kunnen doen, wat ze noodzakelijk acht tot verbetering der welvaartsbronnen van dit eiland. De contributie over het volgende jaar werd bepaald op 50 cent per 10 H.A. De heer Vogelaar van Stad aan 't Haring» vliet protesteert tegen de volgende clausule uit het verslag »Onze werkzaamheden waren dit jaar niet minder omvangrijk dan vorige jaren, hoewel daarvan naar buiten meestal weinig bleek, omdat publicaties in de plaat» selijke bladen achterwege bleef, sedert de lei» ding bij den heer Koert berustte en den schijn werd gewekt, dat onze Bond vrijwel overbodig was en best kon worden gemist«. Spr. meent dat dit te scherp is uitgedrukt en de voorzitter hiermede gecompromiteerdwordt. De Secretaris is het hiermede niet eens. 't Is de persoonlijke meening van den voorzit» ter, geen zaken in de plaatselijke bladen te publiceeren. Dit is zijn recht en het dage» lijksch bestuur heeft zich tot heden hiertegen niet verzet. Maar dit zwijgen had tot gevolg dat er allerlei onjuiste praatjes rondgingen, en om die recht te zetten was 't noodig, die gewraakte clausule in het verslag op te nemen. Was er wel voor voldoende publiciteit ge» zorgd, dan was een en ander voorkomen ge» worden. De volgende jaarvergadering wordt op voor» stel van den heer Roodzant vastgesteld te houden in Sommelsdijlc De Voorzitter dank?' de aanwezigen voor hun belangstelling, wekt ieder op in zijn om» geving krachtige propaganda te voeren voor de organisatie en sluit de vergadering. Aanwezig waren negen afdeelingen. Van de afdeeling Oude Tonge was een telegram ingekomen van den volgenden in» houd»Wij verhinderd. Rekening goedge» keurd.« (w.g.) v. d. Boogaard. De toestand in de legerplaats te Harskamp. Zooals de vorige week werd gemeld, heb» ben er in den Harskamp vechtpartijen tus» schen infanteristen en caveleristen plaats ge» had. Aan »De Rotterdammer« wordt nu nog ge» schreven, dat het eenige »vermaak« dat er in het kamp is, drie kroegen zijn. Daar gaan de soldaten des avonds dan ook heen, met 't ge» volg dat velen zich dronken zouden drinken. Hierin zou dan ook wel de voornaamste oor» zaak tot het relletje van de vorige week te zoeken zijn. Zooals ook aan het blad wordt verhaald, was het eten zeer slecht. De wormen en an» der ongedierte kroop vaak uit het broodhet vleesch was niet eetbaar, de aardappelen groen en niet half gaar, enz. De oefeningen welke gehouden moest worden, werden volgens het verhaal aan het blad groote geldverspillingen. Verschillende onderofficiren zeiden tegen de soldaten »Paft de kogels maar weg jongens, zooveel te eerder zijn we er af«. In alle mo» gelijke richtingen werden de scherpe patronen dan weggepaft, zonder dat men op eenig doel mikte. Dat er geen ongelukken gebeurden was te verwonderen daar, zooals de zegsman en ooggetuigen zeiden de mitiaillisten achter hun machine vandaan draafden, daar hun de kogels om de ooren floten door het slechte richten. De soldaten, die in den Harskamp nu geweest zijn, verklaren blijde te zijn het kamp te kunnen verlaten. Zij gevoelden zich alsof zij in den oorlog waren geweest. Wat betreft de vechtpartij van de vorige week, wordt nog medegedeeld, dat er 14 militairen naar het hospitaal moesten worden gebracht. Een militair had met de kolf van het geweer zulk een slag op het hoofd gehad, dat zijn neus plat geworden was Druk bezoek. Nog nimmer te voren is het bezoek- aan Monnikendam»Edam en speciaal Volendam en Marken zoo druk geweest als in dit seizoen. Dagelijks komen honderden, soms zelfs duizenden, naar deze plaatsen. Vooral des Zondags is het buitengewoon levendig. Op den dijk te Volendam heerscht dan een Kalverstraat»drukte. Verreweg de meeste be» zoekers komen met den Expresse»dienst der Noord»Hollandsche tram en Verschure's Stoom bootdienst. Voorts gaan er honderden per moter, auto en fiets naar hier. Maken de neringdoenden en hotels goede zaken bij deze drukte, ook de gemeenten varen er wel bij. Te Volendan en Marken wordt n.l. behalve het havengeld het z.g. »Koppen»geld« geheven. Voor iederen bezoeker die aan wal stapt, moet resp. 6 en 7 cent »Koppen»geld« betaald wor» den. Dat het bezoek groot is kan wel hieruit blijken, dat op Marken in de maand Juli meer dan f 1000 aan »Koppen»geld« werd ontvan» gen, (Tel.) Een huwelijk met hindernissen. Dat tragi» commedies bij het sluiten van een huwelijk niet alleen op de film voorkomen, bewijst het volgende verhaal, dat we in een Engelsch blad vonden Eens op een dag ontdekten in een Londen» sche voorstad Elsie de slagersdochter en Bill de zoon van den melkboer, dat ze zonder elkander niet leven konden, zoodat ze kort en goed besloten, zoo spoedig mogelijk te trouwen. Eenige maanden later kwam de groote dag. Om 2 uur kon het huwelijk worden in» gezegend. Bruid en bruidegom plus weder» zijdsche.familie, allen in bruidskleed, wachtten in de stampvolle kerk, terwijl 't orgel speelde en het koor zong. Maar hoe men ook wachtte, de dominee verscheen niet. Eindelijk stuurde men een boodschap naar zijn huis en vernam daar dat de geestelijke de heele zaak vergeten had en voor een dagje met vacantie was. Algemeene paniek. De moeder van de bruid, in het parel» grijs marocain, viel flauwde bruidsmeisjes, in 't lichtblauw crêpe de chine, begonnen te huilen de vaders en de bruidegom raasden, alleen de bruid hield zich kalm. Alle gees» telijken in den omtrek werden opgezocht, maar niemand was thuis. Doch eindelijk en ten laatste, tegen den avond, vond men den dominee van een an» dere voorstad bereid, het paartje in den echt te verbinden. De bruiloftslunch werd bij wijze van souper genuttigd en 't jonge echtpaar reisde naar Margate. Den volgenden dag kwam evenwel nog het allerergste. De bisschop van het dis» trict verklaarde namelijk het huwelijk voor ongeldig, omdat het in strijd met de En» gelsche wet na drie uur gesloten was. Er zat niets anders op, dan dat Elsie en Bill uit Margate terugkeerden om zich voor de tweede maal te laten trouwen. Hef stelen van belastingplaatjes. Het eerste vonnis inzake den diefstal van een rijwiel» plaatje is door de rechtbank te Leeuwarden geveld. En dat blijkt lang niet malsch te zijn. Het O M. bij die rechtbank vroeg zes weken gevangenisstraf. De politierechter veroordeelde den bedrijver echter tot f 30 boete of 20 da» gen hechtenis. Stakkerd. Onder de gemeente Odoorn is in de vaart het woonscheepje, waarin de weduwe B. «verbleef, gezonken. Het arme vrouwtje woont nu in een kuil aan den diepswal, onder een beschutting van lompen. Zoo is dan Zaterdagavond de conferentie te Londen toch in overeenstemming geëindigd, nadat de tegenwoordigers der groote mogend» heden de protocollen hadden geteekend. Er bestond de laatste dagen der vorige week weliswaar nog verschil van meening omtrent het teere punt, de bezetting van het Roerge» bied, doch nadat de Duitschers toegegeven hadden aan de ontruiming binnen een jaar na inwerkingtreding van het Dawes»rapport en de Franschen besloten hadden direct een paar steden te ontruimen, is men het tenslotte eens geworden en is deze conferentie, trots alle pessimistische voorspellingen, met een overeenkomst geëindigd. Thans is het wachten op de ratificatie der verschillende parlementen en is men in het algemeen het meest bevreesd voor Duitschland, waar de meeste tegenstand in den Rijksdag wordt verwacht, en kan zulks nog noodlottig worden, aangezien bepaald is dat twee derden der volksvertegenwoordiging vóór de uitvoering der Dawes»wetten moet stemmen, doch de regeering heeft reeds te kennen gegeven den Rijksdag te ontbinden, en nieuwe verkiezingen te zullen uitschrijven, als blijkt, dat de vereischte meerderheid niet kan worden bereikt. Het is begrijpelijk, dat men in Duitschland slechts zeer sceptisch staat tegenover de resultaten der Londensche Con» ferentie, aangezien er voor dat land slechts weinig is bereikt en alles per slot van rekening neerkomt op de betalingen, die Duischland doen moet, al is het dan ook door bemidde» ling van een groote leening. In Frankrijk was de ontvangst van Herriot zeer enthousiast te noemen, aangezien men met uitbundige vreug» de den vredesapostel te Parijs heeft ingehaald. Inderdaad is gebleken, dat het Fransche volk verheugd is, dat er een regeling is getroffen, zoodat de kans op oorlog aanmerkelijk is ver» minderd, wat naar alle waarschijnlijkheid on» der Poincaré's bewind niet zoo gemakkelijk gedaan zou zijn en ziet het er voor de regee» ring Herriot-vrij wat beter en voorspoediger uit, dan zich eerst liet aanzien. In Engeland wordt de regeling te Londen al zeer kalm opgevat en leest men weinig van enthousiasme, waarvoor ook weinig gelegenheid is, aangezien de voornaamste man ter conferentie Mac Do» nald, direct na teekening van het verdrag, vacantie heeft genomen en naar Schotland is gereisd. Het zal af te wachten zijn of in het Engelsche parlement de zaak er glad door» gaat en wordt wel wat tegenstand van de conservatieven verwacht, doch is er geen reden om te veronderstellen, dat het verdrag in gevaar is daar te lande. Toen Zaterdag bekend werd, dat de over» eenstemming bereikt was, zou men oppervlak» kig gaan denken, dat er nu een betere tendenz op de wisselmarkt aanstaande zou zijn, doch niets is minder waar de Fransche franc daalde, na Zaterdagmorgen met 14.70 betaald te zijn, j.l. Maandag tot 14.12 en Dinsdagmiddag laat zelfs tot 13.85, terwijl de Belgische franc volgde van resp. 13.50 tot 13.10 en Dinsdag zelfs tot 12.90. In de officiëele noteering van Dinsdag is het verschil tusschen Parijs en Brussel zelfs ingekrompen tot 03V/2 (14.02'/2 en 13.10.) Onwillekeurig zoekt men de reden van deze even onverwachte als ongedachte koersterug» gang en is de redeneering misschien het meest logisch, dat Frankrijk en België nog te Londen niets hebben gewonnen, voordat alle beschik» kingen zijn uitgevoerd, terwijl een belangrijke factor niet vergeten mag worden, dat het land zelve, wat betreft de exporthandel bij een hoogen franckocrs geen belang heeft, zoodat dit alles de speculatie, die de koersen per slot van rekening maakt, aanmoedigt om den franc te drukken. De beurzen hebbben een vrij onbelangrijk verloop gehad, behalve die te New»York, waar men blijkbaar optimistisch gestemd is en al» gemeen in dit najaar betere zaken verwacht. Te onzent is de stemming erg mat, bij abso» luut gebrek aan ondernemingslust van het publiek, dat de kat nog eens uit den boom kijkt. De willigte van scheepvaartaandeelen is alweer verdwenen, afschoon de stemming niet flauw te noemen is. In Rubberwaarden was even wat beweging, doch nu het artikel rubber geen oploopende prijzen meer laat zien is die be» weging ook reeds weer ten einde. Op de suiker» markt blijft de stemming vrij stabiel aan den vasten kant en waren" vooral aandeelen Poer» woredjo gefavoriseerd, die zelfs een koers van 120 °/0 konden bereiken j.l. Dinsdag. De wei» felende stemming voor Oliewaarden schijnt aan te houden, wellicht in verband met over» productie van benzine en verlaging van de olieprijzen in de naaste toekomst. De geldruimte blijft aanhouden, de notee» ringen varieeren van 2 tot 23/4 waaruit blijkt, dat er zeer weinig vraag is, voortvloeien» de uit geluek aan handel. Openbare Vrijwillige Verkooping, bij veiling I en afslag op Donderdagen 14 en 28 Augustus I 1924 v.m. 11 uur (Zomertijd) in het koffiehuis I »Het Wapen van Zuid»Holland«, teZuidland| van Eene kapitale Bouwhoeve, erf, tuin, boomJ gaard en arbeiderswoning met uitmuntendcl bouw» en weilanden, onder de gemeente Zuid»! land, Abenbroek en Oudenhoorn, in de nabijJ heid van het Station Ruigendijk, der stoom I tramlijn Rotterdam—Hellevoetsluis, samen groot 42»51»36 H.A. Aanvaarding landerijpn najaar 1924, gebou wen en erf 1 Mei 1925. Betaling kooppenningen 1 October a.s. Bezichtiging op 6, 7, 9, 11 en 13Augustm| van 11 tot 5 uur (Zomertijd) te bevragen bijl den Heer J. W. Pols, te Zuidland, die inlich» I tingen geeft evenals ondergeteekende, ten wiens I kantore notitiën met schets verkrijgbaar zijn I Notaris C. LOEFF. Woensdag 20 Augustus bij inzet en Woens» I dag 27 Augustus bij afslag, telkens des nar middags 5'/2 uur (zomertijd) te Melissant, ter I herberge van A. van der Werf, van een huis en schuur, staande op en het recht van eeuwigdurende erfpacht aan een perceel I grond te Melissant aan den Molendijk, Ka» I daster Sectie A no. 606, groot 4 aren, bewoond I door» en in gebruik bij Marinus Visbeen. Het huis is op 1 November 1924 en overigens is het perceel op 1 September 1924 door den kooper in gebruik te aanvaarden Notaris VAN DEN BERG. Openbare Vrijwillige verkooping bij veiling en afslag op Vrijdagen 22 en 29 Augustus 1924 v.m. om 11 uur (Zomertijd) in het Café »Rockanjes rots« van 2—73—30 Hectaren bouw» land, gelegen te Rockanje in Krikweg, in den hoek van den Middelweg en den Doornweg. Verhuurd tot blootschoof 1924 aan den Heer B. Groeneveld. Betaling kooppenning 15 October a.s. Inlichtingen geeft ondergeteekende, te Zuid» land. Notaris C. LOEFF. Verhuring bij Inschrijving voor 5 jaren in» gaande blootschoof en uiterlijk 15 Nov. 1924 van 9»43»50 H.A. bouwland te Zuidland, aan den Langeweg in 5 perceelen. Inlichtingen ten kantore van ondergetee» kende en de inschrijvingsbiljetten inleveren aldaar vóór of op Zaterdag 23 Aug. 1924 n.m. 5 uur (Zomertijd). Notaris C. LOEFF. Inschrijving naar de Benefice van 1.34.37 H.A. (3 Gem. 95 R. S. Maat) Bouwland, (e Sommelsdijk, in den polder »Het Oudeland's aan en nabij den Poppendamschenweg, zijn»L 1 doorschietende meed en 5 meeden in 'IWlL gewend, begrensd ten Westen door land vJrv H. van Lenten en ten Oosten door land van L. van der Ham, in één perceel. De verhuring geschiedt voor 8 jaar, ingaande blootschoof 1924. De vastgestelde pacht bedraagt f 60,— per 0.40.51 H.A. (S. Gemet). Inschrijvingsbiljetten in te leveren uiterlijk Woensdag 27 Augustus 1924, ten kantore van Notaris VAN DER SLUYS te Dirkslarul, alwaar meerdere inlichtingen te bekomen zijn. Publieke veiling van dekkleeden te Middel» harnis nabij het Tramstation. Op Donderdag '28 Aug. 1924, des namiddags 1 uur (zomer» tijd) zullen publiek a contant worden verkocht de navolgende overcomplete legervoorraden Dekkleeden, gedeeltelijk nieuw en gebruikt, doch in uitstekenden staat, waterdichte en andere, voor veel doeleinden geschikt b.v. Landbouw, Scheepvaart, in verschillende af» metingen van 4 X 2 tot 7 X 6. Kampeerten» ten, 2—6—12 persoons, nieuw en gebruikt en hetgeen meer te voorschijn komt. De goederen zijn te bezien één uur voor de verkoop tegen betaling van 10 cent. De dekzeilen en tenten worden geheeld u. "I gelegd tijdens de verkoop. Deurwaarder P. J. GROENENDIJK. MIDDELHARNIS. Centrale veiling v5or Goeree en Overflakkee. Veiling van Woensdag 20 Augustus 1924. Stoksnijboonen f 15,—tot f35,—p. 100 K.G. Stokprinses f 20,10 tot f 25,70 per 100 K.G. Stamprinses f 12,— tot f 17,— per 100 K.G. Enkele Stamprinses f 14,40 tot f 17 p 100 K.G. Eigenh. aardapp. f 3,70 tot f 4 per 100 K.G. Vroege bonte f 2,10 tot f 2,20 p. 100 K.G. Dirkjesperen f 5,40 tot f 6,70 per 100 K.G. Handperen f 9,— tot 14,70 per 100 K.G. Claps f 15,50 tot f 25,70 per 100 K.G. N.»H. Suikerp. f 4,50 tot f 8,30 per 100 K.G. Eransche suikerp. f 5,20 tot f 9,80 p. 100 K.G. Knolperen f 5,— tot f 8,70 per 100 K.G. Suikerperen f 8,— per 100 K.G. Zigeunerinapp. f 13 tot f 22 per 100 K.G. The Queen f 18,— per 100 K.G. Keswich f 7,70 tot f 16,— per 100 K.G. Diverse afval p. en app f4,70 tot f 8 p. 100 k g Postelein f 3,— tot f 4,70 per 100 K.G. Augurken f 5,— tot f 52,- per 100 K.G. Blauwe druiven, f 43,60 tot f 45,— p. 100 p. Tomaten f 6,70 tot f 7,20 per 100 pond. Peen f 1,70 tot f 3,— per 100 bos. Kroten f 1,—«tot f 2,— per 100 bos. Bloemkool le f 25,— per 100 stuks. Bloemkool 2e f 9,— tot f 17,— per 100 stuks. Bloemkool 3e f 4,90 tot f 7,— per 100 stuks. Roode kool f 3,10 tot f 7,30 per 100 stuks. Groene Savoije f 3,60 tot f 3,70 per 100 stuks. Gele Savoije f 11,30 tot f 13,70 per 100 stuks Meloenen f 17,— tot f 46,— per 100 stuks. Pruimen reine victoria f 2,20 tot f 2,30 p lOOst Komkommers f 3,40 tot f 6,60 per 100 stuks. Andijvie f 1,80 tot f 2,80 per 100 krop. Boereboter f 1,15 per pond. ROTTERDAM, 19 Aug. 1924 Op de heden in ons Veilingslokaal, Delff schestraat 43, gehouden Veiling, werden de volgende prijzen besteed Kipeieren6.60 tot 9.— Idem (klein)tot .- Idem extra zwtot Eendeieren6 70 tot 7.15 Ganseierentot Kalkoeneieren tot Kievitseierentot Middenprijs Aanvoer 185000 stuks. DE ROTTERDAMSCHE VEILING

Maas- en Scheldebode | 1924 | | pagina 2