Ingezonden. Kerk en SchooL Visscherij. Burgerlijke Stand. V erkoopiugen Marktberichten. Binn< Plaatselijk Nieuws. Uitslag Verkoopingen. Allerlei. Detectives van de bijzondere afdeeling van Scotland»yard te Londen hebben Donderdags avond een inval gedaan in de bureaux van »The Workers' Weekly», in Covent Garden. Het blad is het officieel orgaan van de corns munistische partij in Engeland. Het gansche gebouw werd doorzocht en een groote hoeveelheid correspondentie en exemplaren van de krant in beslag genomen om op Scotlandsyark nader beschouwd te worden. Joh Ross Campbell, wonende Stamford Hill N., die uitgeversredacteur is van het blad, werd gearresteerd en in het politiesbureau in Bow»street opgesloten. Hij moet terechtstaan onder beschuldiging van het feit, dat hij door een artikel in zijn krant, getiteld »Het leger en industrieele geschillen«, gepoogd heeft soldaten en matrozen af te brengen van hun trouw aan den koning. Te BuersErle in Westfalen, werd een ges laden handgranaat door kinderen gevonden. Zij gingen er mee spelen, met het noodlottig gevol, dat het ding ontplofte. Zeven kinderen werden zwaar gewond. Op het exercitiesterrein te Mariënburg heeft Donderdag een ernstig ongeluk plaats gehad. Een sergeant, die granaten moest laten ontploffen, dacht, dat de lont uitgeregend was en stak die opnieuw aan. Op hetzelfde oogenblik ontplofte de lont. De sergeant werd onmiddellijk gedood, een tweede sergeant overleed op transport naar het ziekenhuis. De bevelvoerende officier werd lichtgewond. Uit officieele cijfers blijkt, dat in Engeland het aantal huy/elijken, in het eerste kwartaal van dit jaar gesloten, het laagste is, dat sedert 1864 werd geregistreerd. Ook het aantal ges boorten in het tweede kwartaal is in diezelfde periode lager, behalve gedurende de oorlogss jaren. Blijkens een bericht aan het »Journal« heeft de parlementaire commissie, die bezig is het nieuwe gezinsstatuut voor Turkije op te stellen, in principe besloten tot invoering der monogamie. In enkele gevallen slechts, o.a. bijaldien het huwelijk kinderloos blijft kan de man gemachtigd worden, er een tweede vrouw bij te nemen, doch alleen na tusschenkomst van den rechter. Tot dusver vergunde de Turksche wet den man, er vier vrouwen op na te houden. Wegens het voortdurend gebrek aan afzet zijn er Vrijdag 43 mijnen in het Roergebied stopgezet. In de afgeloopen week is er op 63 mijnen 240,370 maal verkorten tijd gewerkt, tegen 215,999 maal in de vorige week. Op het Bodemeer heeft Zondag een ges weldige storm uit het westen gewoed, die aan de Duitsche oevers over hun geheele uits gestrektheid groote schade heeft toegebracht en waarbij ook menschenlevens te betreuren zijn. Aan de CanadeeschsAmerikaansche grens wordt zoo sterk gesmokkeld, dat de Canadees sche regeering de douane aanzienlijk heeft versterkt en op de groote wegen ijzeren poors ten heeft opgericht om de smokkelaars te vers hinderen met hun snelle auto's de grens over te snorren. Ten gevolge van een ontploffing in een kruitfabriek te Villabate bij Palermo zijn er vier personen gedood. Vijftig arbeiders in een steenkolenmijn bij Irrijama, in de provincie Foekoesjima, zijn bij een ontploffing van mijngas bedolven. Men vreest dat allen zijn omgekomen. Tot dusver zijn reeds negen lijken geborgen. O Behoorlijke voorlichting. Volkspetitionnementen zijn eigenaardige ons dernemingen. De menschen worden uitgenoos digd, of aangespoord, soms gedrongen om voor een bepaalde zaak hun handteekening te zetten. En voorlichting ontbreekt zeer dikwijls. Voor vele menschen is dit in sommige gevallen ook niet noodig. Over de zaak in kwestie zijn ze jaren lang ingelicht, of wel, die valt zoo zeer met hun levenss en politieke beschouwing samen, dat zij zich zonder bezwaar voor of tegen kunnen uitspreken. Het groote petitionnement voor Plaatselijke Keuze, dat tot aan dat tegen de Vlootwet het meest geteekende is geweest, ging met zoo volledig mogelijke voorlichting gepaard opens bare vergaderingen, zeer ruime geschrift ver« spreiding bij tienduizend tallen werden ze gedrukt artikelen in de pers, etc. Nu de Tweede Kamer het wetsontwerp op» nieuw aannam, is door eenige heeren een adresbeweging tegen op touw gezet, die ons middellijk door den drankhandel overgenomen is. Van juiste voorlichting is hierbij echter geen sprake. Het adres ligt in café's en hotels ter teekening, controle op de handteekeningen ontbreekt. Het goed recht der tegenstanders om zich uit te spreken zal niemand ontkennen, maar dan misleide men het publiek niet. In plaats van de werkelijke strekking van het wetsvoorstel en de bezwaren daartegen mede te deelen wordt gezegd »als dit wetss voorstel aangenomen is, dan kan je geen bier, wijn en sterken drank meer koopen®. Sterker zelfs: »dan mag je niet meer drinken«. Dit is beslist onjuist. Het wets* voorstel Rutgers bedoelt niets anders dan in de Drankwet opgenomen te zien, dat de in» woners zelf kunnen verklaren voor of tegen den verkoopin 'tklein van sterken drankte zijn. Op het oogenblik is de beslissing alleen bij den Raad der gemeente, die om de 5 jaar onder» meer aan de Koningin het voorstel kan doen het aantal vergunningen te verlagen en zelfs het getal op nul te bepalen. Het nieuwe ars tikel (voorstel Rutgers) bepaalt, dat indien een vijftiende deel van hen die op de geldende lijst der kiezers voor de gemeenteraad zijn ges plaatst zulks wenscht er een stemming kan gehouden worden en wanneer 3/4 deel van diegenen, die aan de stemming deelnemen zich er voor verklaart, dan kan een voorstel aan Ons dat is de Koningin gedaan worden, om de vergunning voor drankverkoop geheel of ten deele te doen verdwijnen, na schade» vergoeding. We treden hier niet in een bespreking van het voor of tegen van dergelijken maatregel. Maar in het belang van een eerlijke en zooveel mogelijk onbevangen volksuiting merken we het bovenstaande op, aan ieder de vrijheid latende, al dan niet door een handteekening zich tegen te verklaren. SOMMELSDIJK. Onder het vee vaneen landbouwer is mond» en klauwzeeruitgebroken Al spelende had het kind van K. H. S. het ongeluk haar pols te breken. Tegen een tweetal personen is proces» ycrbaal opgemaakt wegens baldadigheid. MIDDELHARNIS. De landbouwer J. Struik uit Melissant reed Zaterdag over het Zandpad met zijn wagen tegen een aldaar staande paal met 't gevolg dat het wiei van de wagen brak en hij uit den wagen viel met 't gevolg dat hij zun pols brak. Zaterdagavond ruim 11 uur reed de heer L. v. P met zijn motor door den Ring en had 't ongeluk te. vallen, bewusteloos werd hij gevonden. Gelukkig was hij spoedig bij en kon hij zijn weg weer vervolgen. Door D. de Baan zijn 2 postduiven ge» vangen gemerkt N 1 24 26033 en 9 Q X 3/24 2263, gummiring 319—657. Van den heer D. de Haas is een rund uit nood geslacht. Het vleesch is voor de con» sumptie goedgekeurd. Door het dochtertje van den heer T. y. Hoften is Zaterdagavond een bril met etui gevonden. DEN BOMMEL. J. de Jong had heton» geluk zoodanig met een vcrk in zijn hand te steken dat hij zich onder geneeskundige hulp moest stellen. Van W. Buijs stierven weer 3, van P. Ja» cobs 1 en van J. Bakelaar Jz. 1 varken De vorige week werden van uit deze ge» meente 1811 H.L. aardappelen vervoerd. P. C. Wagemans der lichting 1921 is tegen 6 Oct. a.s. voor herhalingsoefeningen opge» roepen. De vorige week zijn er weer twee sches pen vlas van hier vertrokken. OOLTGENSPLAAT. Door J.G.J Koen» raad is bij het gemeentebestuur een verzoek ingediend tot den verkoop van sterken drank in 't klein in het perceel Galatheeschedijk Sec. B. 1243. Plaatselijk B. 106. Aan den Burgemeester dezer gemeente is van 9 tot 25 Augustus verlof verleend om zich buiten de gemeente te begeven. Joh. Berkhoff is tegen 12 September on» der de wapenen geroepen bij de Motorafdee» lina, garnizoen Haarlem. Twee kinderen van D. van Kempen kwa» men van een paard te vallen en werden door Dr. Entz verbonden, eenige uren na de val was het bewustzijn nog niet teruggekeerd, naar men verneemt, is de toestand thans voor» uitgaande. B. en W. maken bekend dat de rekening van inkomsten en uitgaven over 1923 ter Ges meente Secretarie voor een ieder ter inzage ligt en tegen betaling der kosten verkrijgbaar word gesteld. Aan A. Hotting Az. is met ingang van 1 November een jaar uitstel van militaire dienst verleend wegens kostwinnerschap NIEUWE TONGE. Onder het vee van den landbouwer A. Buijs, alhier, is mond» en klauwzeer uitgebroken. De najaarshengstenkeuring zal dit jaar voor deze gemeente worden gehouden te Mids delharnis, op 4 September. De Gemeente rekening over het afgeloo» pen dienstjaar, ligt gedurende veertien dagen voor een ieder ter gemeente Secretarie ter in» zage. Het dochtertje van dhr. De W„ alhier, had het ongeluk haar armpje te branden. Ge» neeskundige hulp was noodzakelijk. J.l. week werden vanhier vervoerd 1 wa» gon paardenpeen en een schip uien. DIRKSLAND. j.l. Zaterdag stonden bij de Arbeidsbemiddeling alhier 3 transportar» beiders als werkloos ingeschreven. Bij publicatie is bekend gemaakt dat het gemeentebestuur op Donderdag 14 Augustus a.s. des n.m. 8 uur (n.t.) op de gemeentemest» vaalt de daar aanwezige straatmest publiek zal verkoopen. De dienstplichtigen der lichting 1921 G. Diepenhorst en P. Groenendijk zijn tegen 6 October a.s. voor herhalingsoefeningen onder de wapenen geroepen. De rekening over 1923/24 van den Kolcu» bond »Ons aller Belang« alhier sluit met een totale ontvang van f 21,650,11 en een totale uitgaaf van f 21,283,65 en levert dus een batig saldo op van f 366,46. Uit het verslag blijkt dat gedurende den dienst 1923/24 werden aan» gevoerd 304937 K.G. kachelkolen en verkocht 325600 K.G.; aangevoerd werden 323163 K.G. eierbriketten verkocht 285624 R.G.aange» voerd werden 15000 K.G. anthracietnootjes en verkocht 18075 K.G. Bij het einde van het boekjaar waren er 407 leden. In de woning A 243 komt een geval van Roodvonk voor. Gevonden voorwerpen: een pakje wasch» goed en een gouden ring, inlichtingen bij den gem. veldwachter. Tegen a.s. Dinsdag 12 Augustus is een ledenvergadering belegd van de Steenkolen» bond »Ons aller Belang« in het Cafe Ver» meulen. Punten van behandeling zijn 1. Rekening 1923/24. 2. Verslag 1923 24. 3. Bestuursvoorstel vermindering van 9 op 7 bestuursleden 4. \erkiezing Bestuur. 5. Vaststelling contributie. 6. Rondvraag. HERRINGEN. Een zoontje van M. de Geus brak tijdens het spelen een arm. A. H. welke in gezelschap van zijn vader een schip in de kaai alhier ging bezoeken tuimelde van de loopplank en geraakte tusschen de wal, en schip kopje onder. De vader die het eerst niet bemerkte mocht nochthans hem van een wissen dood redden. Vrijdagavond is een paard van A. J. den Boer in een nieuw gemetselde welput geraakt. Pogingen met takels slaagden niet waarna de wel werd uitgebroken, een loopgraaf werd gemaakt en met vereende krachten lukte het met lijnen het dier te verlossen. STELLENDAM. Van H. C. van Weeze1 alhier, stierf Maandag 1.1 een jaarling vaars aan koudvuur. Ongeschikt voor de consumptie moest het dier worden begraven. Tegen M. G. te Melissant is proces=ver> baal opgemaakt door de Rijksveldwachter alhier, wegens het dragen van een vuurwapen zonder de vereischte vergunningen. Het wapen is op hem bevonden en in beslag genomen. De verlofgangers D. Kievit, L. Kievit, J. Troost en H. C. van Weezei zijn opgeroepen voor het houden van herhalingsoefeningen. Door den landbouwer W. v. E. alhier, is de eerste zomergerst gedorschen. GOEDEREEDE* Zaterdag werd van hier de eerste juin verzonden.- Een partijtje van 60 balen. Prijs geheim. Waarom Het mond» en klauwzeer onder het vee in de Oostduinen is geweken verklaard Maan» dag zijn de borden weggenomen. De heer C. Luime die ruim veertig jaren in de Vereenigde Staten heeft doorgebracht, en nu drie maanden hier vertoeft, hoopt 9 Sept. e.k. weder zijn geboortegrond te ver» laten. Met het beschot van sjalotten gaat het bij sommigen in het buurtschap Oostdijk bij» zonder, meer dan een baal per Voornsche roede en de prijs blijft nog steeds f 4.— per baal. Dus een groote opbrengst. OUDDORP.*}" De muztekvereeninging van Melissant gaf Zaterdagavond op het strand een concert. De belangstelling was zeer groot. f De tongblaar in de middelduinen onder het vee is thans geheel geweken. f De heer W. Sperling is geslaagd voor het examen boekhouder Mercurius. f Tot hulpbesteller bij de post is aange» steld W. Meijer Mz. 1f De heer Witte is benoemd tot heemraad van den polder »Het OudeIand«. f Te dezer plaatse is het dorschen van graan begonnen. Het beschot n.l. van 'rogge valt naar men ons zegt zeer mede. HELLEVOETSLUIS. Door de ingezete» nen voor onze gemeente is f 196.25 bijeen» gebracht voor de nagelaten betrekkingen van de omgekomen bij de ramp van de Visschers» vloot Arnemuiden en Vlissingen. De Burge» meester zal het ovyrdragen aan de Hoofdcom» missie. SOMMELSDIJK4*. Kerkvoogden der Ned. Herv. Kerk alhier zijn voornemens op Dins» dag 12 Augustus a.s. des avonds 6'/2 uur (N.T.) in de kerk, de open te vallen zitplaat» sen op 1 September a s., te verhuren. De ver» huur geschiedt voor 1 jaar en moet bij voor» uitbetaling worden voldaan. DEN BOMMEL. Zondag hoopt in de Ned. Herv. Kerk des namiddags 2 uur op te treden Ds. Bax van Oude Tonge. Zondag zal des nam. den Heiligen Doop in de N. H. Kerk- bediend worden. Doopva» ders worden verwacht Vrijdagavond a s tus» schen 6 en 7 uur in de consistoriekamer. NIEUWE TONGE. Aanstaande Zondag hoopt Ds. Kruyt in de Ned. Herv. Kerk al» hier, des voonniddags en des avonds op te treden. Vacature» of liefdèbeurten behoeft hij niet te vervullen. DIRKSLAND. Ds. Fraanje te Barneveld heeft voor het beroep naar de Ger. Gemeente bedankt. Voor de hoofdacte slaagde de heer J. A. Voogt. HERKINGEN. Door ongesteldheid verhin» derd heeft de Heer Schothorst van Lunteren Zondag 1.1. niet voor de Ger. Gemeente kun» nen optreden, a s. Zondag hoopt of genoemde Heer of Ds. Verhagen voor de gemeente voor té gaan. Zondag 11. werd na voleindiging van den Dienst den scheidenden Heer v. Bochove hartelijk toegesproken door ouderling Drooger waarvoor v. Bochove diep geroerd dank zegde. Hem werd toegezongen Psalm 134 2 en 3 terwijl v. B. zelve verzocht te zingen Psalm 122 3. GOEDEREEDE. Zondag e.k. zal er in de Ned. Herv. Kerk een collecte worden gehouden Voor noodlijdende kerken en personen Nu de v.rcantie voor de schoolkinderen deze week eindigt, zal voor hen de catechisatie ook een aanvang nemen. Wegens vacature te Ouddorp zal er Zon» dag 17 Aug. alleen des voorm. alhier kerk zijn. Naar we uit goede bron vernemen is door het Bestuur van de te stichten School met den Bijbel aan het havenhoofd als hoofd dier school benoemd de heer van der Velde, onderwijzer te Ouddorp. OUDDORP.+ Volgens de vacaturelijst van predikanten bij de Ned. Herv. Gemeente zal a.s. Zondag 's nam. 2 uur optreden Ds. de Gidts van Goedereede. 's Morgens zal er een predikatie gelezen worden. HELLEVOETSLUIS. Dinsdagavond a.s. zal in de voormalige Marine=Cantine optreden de heer J. W. v. Ree, voorganger der Chr. Ger. Kerk te Schiedam. Aanvang 8 uur. NED. HERV. KERK. Beroepen: Naar Gaast en Terwoude Ds. J. P. Snoep te ten Boer; Naar Fijnaart Ds. J. A. A. Ouwejan te Dorkwerd. Aangenomen: Naar Oud=Beierland Ds. G. J. Koolhaas te Oldebroek. Bedankt: Voor Hemelum Ds. D. J.Pe» terse te Oud=LoosdrechtVoor Huizen Ds. B. Batelaan te Zeist. GEREF. KERKEN. Beroepen: Naar Moerdijk Ds. M. A. v. Pernis te SchoonerwoerdNaar Geesteren dhr. W. Semen Cand. te Hoogeveen NaarVlaar» dingen Ds. K. Groen te Zwijndrecht; Naar Enschede dhr. H. Holtrap Cand. te Schare. Bedankt: Voor Westmaas Ds. S. J. Voge» laar te Zeist. GEREF. GEMEENTEN. B e d a n d tVoor Dirksland Ds. A. Fraanje te Barneveld. -CHR. GEREF. KERK. Beroepen: Naar Meppel Ds. J. L. de Vries te Rijnsburg Naar Steenwijk dhr. J. Hoviers Cand te Kornhorn Naar Aalsmeer Ds. Joh. Jansen te Leiden. NIEUWE TONGE. Uitslag van de door Notaris VanderSluijs te Dirksland gehouden publieke verkooping van vruchten te velde, ten verzoeke van de Erven P. van Alphen alhier. Tarwe. 1 perceel 1 meed, 0.25.72 H.A. (168 R.) afgemijnd door Abr. Holster alhier, op f 176,— per gemet. Erwten. 1 perc., 1 meed, 0.27.40 H.A. (179 R.) afgemijnd door L. W. van Alphen alhier op f 184,— per gemet. Haver. Ie perc. 2 meeden, 0.28.78 H.A (188 R.) afgemijnd door J. van Paasschen alhier op f 137,— per gemet. 2e perc. 2 meeden, 0.22.96 H.A. (150 R.) afgemijnd door G. Kievit alhier op f 139, per gemet. 3e. perc. 1 meed, 0.16.84 H.A. (110 R.) af» gemijnd door G. Kievit alhier op f 153,— per gemet. Ajuin. 1 perc. 3 meedjes, 0.19.90 H.A. (130 R.) afgemijnd door N. van Alphen alhier op f 285,— per gemet. Aardappelen. Ie perc. 1 meed, 0.26.48 H.A- (173 R afgemijnd door Arie Holster alhier- op f 190,— per gemet. 2e perc. I meed, 0.27.10 H.A. (177 R.) af» gemijnd door N. van Alphen, alhier, op f 190,— per gemet. 2e snede Lucerne verm. m. Roode Klavers le perc. 1 meed, 0.32.76 H.A. (214 R) afge» mijnd door A. van Alphen alhier op f 0,33 per Roede. 2e perc. 1 meed, 0.26.02 H.A. (170 R.) af» gemijnd door G. Kievit alhier op f 0.27 per Roede. 3e perc. 1 meed, 0.26.02 H.A. (170 R.) af» gemijnd door G. Kievit alhier, op f 0,28 per Roede. STELLENDAM. De garnalenvisschers hebben de vorige week gedurende 5 dagen gevischt en daarbij gemiddeld per dag en per vaartuig gevangen 60 K.G. garnalen. GOEDEREEDE. Door een vijftal visschers is de vorige week wederom een schade opgeloopen door verlies, breken en scheuren, van f 50,— tot f 150,—. Schipper K. Grinwis heeft zijn blazer» schuit ondershands verkocht aan F. Jansen te Stellendam. Maandagochtend toog voor het eerst ter vischvangst uit T. v. d. Houten met zijn nieuw aangekochte motorschokker »De Hoop.« Dat het hem welga SOMMELSDIJK. Geboren Bastiaan, z. v. P. G. v. d. Gijze en van A. Kootte; Jan, z. v. W. Troost en van W. Bom. DIRKSLAND. Geboren Aren, z. v. Adrianus Hameete en van Teuntje Kastelijn. Overleden Arie Vroegindeweij, 6 w. z. v. S. Vroegindeweij en van L. van Es. MELISSANT. Geboren Wijntje d. v. Aren Kreeft en van Cornelia Maria van der Welle. Ondertrouwd Leendert Melissant j.m. oud 27 j. en Neeltje Cornelia Bouman j.d. oud 28 j. Overleden: Arentje van der Gijze oud 40 j. weduwe van Roeland Tielemans. NIEUWE TONGE. OndertrouwdAdrianus Vijfhuizen, 40 j. en Sietje van Heemst, j.d. 42 j. Openbare vrijwillige verkooping van een huis met schuur, wagenhuis, tuin en erf, aan de Ring te Middelharnis, samen groot 14 Aren 85 centiaren, in 2 perceelen en combinatie. Op Woensdagen 6 en 13 Augustus 1924, des avonds 7 uur, zomertijd, bij inzet en af» slag in het Hotel Meijer te Middelharnis, ten verzoeke van Mej. Wed. L. M. Bom, en van een huis met erf aan de verlengde Visscher» straat aldaar, Sectie B. 3338, groot 91 c.A. ten verzoeke van den heer K. Vermaas aldaar. Aanvaarding 1 Nov. 1924. Notans VAN BUUREN. Woensdag 13 Augustus des namiddags 4 uur (Zomertijd) te Ouddorp, aan de Haven, van een partij Scheepsafbraak, als palen, planken, van de Heeren Gebroeders Bezuijen. Notaris VAN DEN BERG. Openbare Vrijwillige Verkooping, bij veiling en afslag op Donderdagen 14 en 28 Augustus 1924 v.m. 11 uur (Zomertijd) in het koffiehuis »Het Wapen van Zuid»Holland«, te Zuidland van Eene kapitale Bouwhoeve, erf, tuin, boom» gaard en arbeiderswoning met uitmuntende bouw» en weilanden, onder de gemeente Zuid» land, Abenbroek en Oudenhoorn, in de nabij» heid van het Station Ruigendijk, der stoom» tramlijn Rotterdam—Hellevoetsluis, samen groot 42»51»36 H.A. Aanvaarding landerijen najaar 1924, gebou» wen en erf 1 Mei 1925. Betaling kooppenningen 1 October a.s. Bezichtiging op 6, 7, 9, 11 en 13 Augustus van 11 tot 5 uur (Zomertijd) te bevragen bij den Heer J. W. Pols, te Zuidland, die inlich» tingen geeft evenals ondergeteekende, ten wiens kantore notitiën met schets verkrijgbaar zijn. Notaris C. LOEFF. Vrijdag 15 Augustus des voormiddags 10 uur (Zomertijd) te Stellendam, in het Logement van Troost, van diverse perceelen klaver 2e slag. Notaris VAN DEN BERG. Vrijdag 15 Augustus bij inzet te Stellendam in het Logement van Mijnders en Vrijdag 22 Augustus bij afslag te Stellendam in het Loge» ment van Troost, telkens des avonds 6'/2uur (Zomertijd) van een huis met schuur, koestal en Varkenshok staande op» en het recht van erfpacht tot 1 Mei 1950, aan twee perceelen grond te Stellendam, aan den Spuijdijk of Molenkade, ten verzoeke van den Heer W. Blokland. Dadelijk in gebruik te aanvaarden. Notaris VAN DEN BERG. Zaterdag 16 Augustus des avonds 6 uur (Zomertijd) te Ouddorp, in het Logement van Akershoek, van diverse perceelen klaver 2e slag. Notaris VAN DEN BERG. Zaterdag 16 Augustus, des avonds 6 uur (Zomertijd) te Ouddorp in het Logement van Akershoek, verhuring voor het seizoen 1925, ten verzoeke van den Heer H. K. Hameete» man te Ouddorp van 2 perceelen bouwland op het »Paardenblokje« en van 3 perceelen bouwland aan den Oude Nieuwlandschen weg te Ouddorp. Notaris VAN DEN BERG. Woensdag 20 Augustus bij inzet en Woens» dag 27 Augustus bij afslag, telkens des na» middags 5'/2 uur (zomertijd) te Melissant, ter herberge van A. van der Werf, van een huis en schuur, staande op en het recht van eeuwigdurende erfpacht aan een perceel grond te Melissant aan den Molendijk, Ka» daster Sectie A no. 606, groot 4 aren, bewoond door» en in gebruik bij Marinus Visbeen. Het huis is op 1 November 1924 en overigens is het perceel op 1 September 1924 door den kooper in gebruik te aanvaarden Notaris VAN DEN BERG. Op Donderdag 21 Augustus 1924, des voor» middags 10 uur (oude tijd) ten verzoeke van en op de bouwhoeve bewoond door den Heer Cornelis van de Cappelle Gz. aan den Gala» theeschen dijk onder Ooltgensplaat. Publieke Verkooping van 7 Paarden, 20 stuks Hoornvee, diverse grootte landbouwgereedschappen met of zonder motor, wagens en verderen uitge» breiden boereninspan. Notaris VAN ISPELEN. Op Vrijdag 22 Augustus 1924, 's voorm. 10 uur (zomertijd) te Stellendam, ter herberge van T. Troost, van 27 perceelen 2de snede klavers, in kavel 21 van den Adrianapolder en in kavels 6, 12, 23, 31, 37 en 45 van den Eendrachtspolder, ten verzoeke van den heer D. Goekoop te Goedereede. Notaris VAN DER SLUYS. Openbare Vrijwillige verkooping bij veiling en afslag op Vrijdagen 22 en 29 Augustus 1924 v.m. om 11 uur (Zomertijd) in het Café »Rockanjes rots« van 2—73—30 Hectaren bouw» land, gelegen te Rockanje in Krikweg, in den hoek van den Middelweg en den Doornweg. Verhuurd tot blootschoof 1924 aan den Heer B. Groeneveld. Betaling kooppenning 15 October a.s. Inlichtingen geeft ondergeteekende, te Zuid» land. Notaris C. LOEFF. MIDDELHARNIS. Centrale veiling voor Goeree en Overtlakkee Veiling van Maandag 11 Augustus 1924. Blauwp. aardapp. f 3,70 tot f 5,70 per 100 K.G Diverse poters f 2,80 per 100 K.G Kriel f 1,70 per 100 K.G. Stokprinses f 27,— per 100 K.G. Stoksnijboonen f 28,— tot f 37,— per 100 K.G. Stamprinses f 14 tot f 16,80 per 100 K.G. Stamsnijb. f 20 tot f 32 per 100 K.G. Wagenaars f 2,— per 100 K.G. Oomskinderen f 8 tot f 17 per 100 K.G. N.»H. Suikerp. f 5,— tot f 9,80 per 100 K.G. Augurken f 7 tot f 40 per 100 K.G. Pruimen Victoria f 3,50 per 100 K.G. Gele pruimen f 27,— per 100 K.G. Mooie Neeltjes f 6,— per 100 K.G. Krozen f 26 per 100 K.G. Glasappels f 8 tot f 16 per 100 K.G. Afval f 6,— tot f 7,— per 100 K G. Druiven f 53, tot f 56 per 100. pond Tomaten f 7,— per 100 pond Selderij f 1,— per 100 bos. Petersellie f 3,— per 100 bos Andijvie f 1,70 tot f 2,70 per 100 krop. Peen f 1,80 tot f 5,60 per 100 bos. Kroten f 3 tot f 3,70 per 100 bos. Komkommers f 3,— tot f 3,70 per 100 stuks. Groene savoye kool f 4,90 per 100 stuks. Gele savoije kool f 14,90 per 100 stuks. Roode kool f 6,20 tot f 9,— per 100 stuks. Bloemkool le f 19,— tot f 24,— per 100 stuks. Bloemkool 2e f 10,—tot f 16,—per 100 stuks. Bloemkool 3e f 2,— tot f 6,70 per 100 stuks. Meloenen f 12 tot f 76 per 100 stuks. Kipeieren f 7,10 tot f 7,30 per 100 stuks. Kleine f 5,75 tot f 6,05 per 100 stuks. Eendeneieren f 6,60 per 100 stuks. VEE en PAARDEN. ROTTERDAM, 11 Augustus. Ter veemarkt waren heden aangevoerd 278 vette runderen, 298 vette kalveren, 999 schapen of lammeren, 971 varkens. Prijzen per l/2 kilo koeien 42*/252'/2/55 60/62'/265 c., ossen 52-56-60 c., kalveren 70—77V287'/2/90 c., schapen 36—41 c., varkens 38—40—41 c.lammeren f 30—36 p. stuk. De aanvoer van koeien en ossen was rede» lijk. De handel was tamelijk en de prijzen bleven uitsluitend voor de beste beesten nog hoog. Vette kalveren waren ruim aangevoerd. De handel was redelijk en de prijzen waren voor de 2e en 3e sdort iets flauwer; de le soort bleef vrijwel nog prijshoudend. Schapen en lammeren met middelmatigen aanvoer en kalmen handel. De prijzen waren over 't algemeen per pond iets minder. De aanvoer-van varkens was niet zoo ruim. De handel was aanvankelijk vlug en de prij» zen gingen weer hooger dan vorige week. F De markt werd later afloopend. AMSTERDAM, 11 Augustus. Ter Veemarkt waren heden aangevoerd: 394 vette koeien, waarvan de prijzen waren le kwal. f 1,24— 1,30, 2e kwal. f 1,10-1,22, 3e kwal. f 0,90- 1,05, 25 stieren f 0,90—1,05 per kg. slachtge» wicht; 100 melk» en kalfkoeien f375—500 per stuk 91 vette kalveren, le kwal. f 1,10—1,15, 2e kwal. f 0,96—f 1,10, 3e kwal. f 0,84—0,96 per kg. levend gewicht44 nuchtere kalveren f 14—24, 150 schapen,,f 40—50, 120lammeren' f 30—42 per stuk614 vette varkens, Holl' le kwal. f 0,95—0,98, 2e kwal. f 0,92—0,94' Overz. en Geld. le kwal. f 0,95—0,98 per kg' slachtgewicht18 paarden, f 175—300 per stuk' GRANEN enz., MEEL en OLIËN. ROTTERDAM, 11 Augustus. Binnenl. granen. Tarwe met ruimer aanbod, begin markt vrijwel onveranderd verkocht, terwijl later lager moest worden afgegeven, vooral in de afwijkende soorten. Van het nieuwe ge» was waren enkele partijtjes gerst en erwten ter markt, waarvan de kwaliteit nogal uiteen» liep. - ROTTERDAN, 11 Augustus. Buiten» landsche granen. (Bericht van de make» laars Hagenbeek Van der Schalk.) Stemming kalm. Rogge. Zuid»Russische aangekomen en stoo» mend f 11.85; La Plata stoomend f 1130; Western disponibel f 11.25 Poolsche disponi» bel naar kwaliteit f 11.50—11.10 Gerst. ZuidsRussische disponibel f 262 NoordsRussische disponibel f 26468/9 ko. Donau stoomend f 261 61/2 ko. Donau stoo» mend f 256; 48 pond Malting stoomend f 255. Haver. Canada Ns. 3 disponibel f 11.80; Canada feed No. 1 disponibel fll 40;Cana» da feed No. 2 disp. f 11.20. Boekweit per 2100 kilo's. NoordsRussische disp. f 11.50. Mais per 2000 kilo's. Amerik. mixed dispo» nibel f 217; La Plata aangekomen f 197, stoo» mend naar aankomst f 197—200Galfox aan» gekomen en stoomend f 200. AMSTERDAM, 11 Augustus. Binnen» landsche Granen niet genoteerd. AMSTERDAM, 11 Augustus. Buiten I. granen. Fag. condities. Mais. Java mixed disponibel f 200, La Plata disp. f 200, stoomend f 199, ladend/geladen f200. Bessarabische disp. f 200. Gerst. Russische disp. Zaan f 265. Rogge. Duitsch Russische disp. f 12.10. Lijnkoeken SK disp. f 13.95, Amerikaansche f 13 90. BOTER, KAAS en EIEREN. ROTTERDAM, 11 Augustus. Zeeuwsche en Overmaassche eieren f 7—8 per 100 stuks. AMSTERDAM, 11 Augustus. Centrale Bo» termijn. Hoogste prijs f 2,24, middelprijs f 2,17, laagste prijs f 2,07. APELDOORN, 11 Augustus. Eieren. Aan» voer 100,000 stuks, middeld f 8 de 100. TIEL, 11 Augustusl prijs f 2,20-2,50vol f 6,50-7,50 de 100 s| GROENTEN, FRUll ROTTERDAM, lil Brielsche cigenheimel eigenheimers f 2,50-F pitters f 3,40—4, blar poters f 1,50-2,50 blauwpitters 6-8 c. voer en kalme vraag AMSTERDAM, li markt. Zeeuwsche q Zeeuwsche blauwe el gendijker muizen f f f 4,20—4,50. Aanvoel HUIDEN, LEER, ROTTERDAM, li gaaf van de marktmej Groningsch f 1,80—1 geel f 1,70—2. De Finscij Maandag zijn de| een studiereis door 1 van het gemeentebe weést. Om kwart vd in op den Nieuwen boottocht door de met een bezoek aar Nederlanden van de k Vervolgens heeft h| naar Watergraafsme het gemeentebestuJ was op het oude bi] uitgestrekte tuinen gevestigd is. Op het grasveld, directeur der afd. aangericht en daard ders F. M. Wibautj J. ter Haar Jr., meentebestuur, de sterdam, de heer Roggen, voorzitter,! vereeniging Neder. Thesslöf, directeur I ministerie van buitef de Finsche journal C. L. Cool, verteT eeniging 't Kogges| recteur der afd. Bos, directeur van Koning, directeur f mevr. Koning havenmeester. Tijdens dit noenri het woord. Namen^ hij de Finsche jou Hij zeide, waar «♦/oopen week rq syvAben gehoord, te zullen volstaar spr. het gemeetj een aangename tas ontvangen, doch wanneer het jour! geldt. Het gemee damsche journalist' buitenlandsche jo toch nog grooter.f van zijn goede kan zijn van een i het geldt de Amsf het gemeentebestu inoefen worden al Dinsdagmorgen gij reeds een. en en vanmiddag zul seum bezoeken, schilderijen van richting. Onder ook zeer goede, meesters is toch de woningen, w het Rijksmuseum üj.ist andersom, j JfSum veelal bete: dT.arom zij uw aal woningcomplexe! Namens het ge wensch, dat het nalisten de vriea tusschen het kleii beminnende Finl vooral in vroeget sterk zijn vrijhei: versterken. Spr. reis en een behot namens het geme aan voor een goc De heer H. Th bureau van het zaken in Finland/ journalisten voof ontvangst, hun overal en nu oo| Zij hebben zich goed beeld van[ en hebben de bq veel materiaal, keerd, gemakkelij over Nederland zij echter niet doen dan in h| Nederland te gemakkelijker zq anders dan goed kunnen schrijvei Spr. besloot hoera op Amste Na het noen oogenblikken ge^ gasten onder le de Stadskweeker autorit gemaakt langs de gracht! derswoonwijken, gebracht aan bijzonder de Lc De concut Euro Een nieuw Aan het Hbï Men weet dat vriendelijkheid entrepot voor ■exportgoederen •opgeheven ei de haven van deeld. Thanl de »Vossische de Franschen a! de concurrent^ gelijk ten bate uit te schakele uitvoerhaven v| hebben daartoe havenwerken haven converg

Maas- en Scheldebode | 1924 | | pagina 2