LOER Antirevolutionair Orgaan voor de Zuidhollandsche en Zeeuwsche Eilanden. IN HOG SIGNO VINCES Twee Bladen. richten. No. 3040 ZATERDAG 9 AUGUSTUS 1924 39STE JAARGANG EEDING 5ZEN. E DUIF" TWEEDE BLAD. jjfoor èCK JjOttóftQ Binnenland. Gemeenteraad. .1 10 De OnderMi I DEMI CADEAI ZONEN Alle stukken voor de Redactie bestemd, Advertentiëti en verdere Administratie, franco toe te Kenden aan de Uitgevers Dit nummer bestaat uit Plaatselijk Nieuws. MÊÊÊË WM is, des namiddags 5 uur eede, aan de haven, van aak, als palen, planken, ntant geld, ten verzoeke s. VAN DEN BERG. Verkooping, bij veiling agen 14 en 28 Augustus nertijd) in het koffiehuis =Holland«, te Zuidland ïoeve, erf, tuin, boom» ning met uitmuntende nder de gemeente Zuid» udenhoorn, in de nabijs Ruigendijk, der stoom» Hellevoetsluis, samen jen najaar 1924, gebou» gen 1 October a.s. 9, 11 en 13 Augustus ïertijd) te bevragen bij te Zuidland, die inlich» ergeteekende, ten wiens :hets verkrijgbaar zijn. Notaris C. LOEFF. les voormiddags 10 uur lam, in het Logement aerceelen klaver 2e slag. BERG. bij inzet te Stellendam lijnders en Vrijdag 22 stellendam in het Loge» ns des avonds 6'/2 uur lis met schuur, koestal op» en het 'recht van >0, aan twee perceelen aan den Spuijdijk of :ke van den Heer W. jebruik te aanvaarden. VAN DEN BERG. rs des avonds 6 uur in het Logement van >erceelen klaver 2e slag. BERG. is, des avonds 6 uur in het Logement van oor het seizoen 1925, Heer H. K. Hameete» perceelen bouwland en van 3 perceelen ude Nieuwlandschen VAN DEN BERG. ARNIS. ioeree en Overflakkee 6 Augustus 1924. tot 5,60 per 100 K.C ,55 per 100 K.G. er 100 KG. tot f3,10 per 100 K.G. per 100 K.G. f 26,70 per 100 K.G. tot f35,- per 100 K.G. f 16,- per 100 K G. 17,- per 100 K.G. 100 K.G. f 11,50 per 100 K.G. ot f 22,50 per 100 K.G. otf 16,10 per 100 K.G. 6 tot f22 per 100 K.G. f 17,- per 100 K.G. f 12,- per 100 K.G. K.G. 13,50 per 100 K.G. 100 K.G. 29,- per 100 K.G. 10 pond pond ,70 per 100 krop. per 100 bos. 0 per 100 bos. >0 stuks, f 7,70 per 100 stuks.S&A f 14,70 per 100 stuks, f 9,70 per 100 stuks. >t f 24,— per 100 stuks. >t f 17,— per 100 stuks, er 100 stuks. 00 stuks. per 100 stuks, pond. AM, 5 Aug. 1924. 7eilingslokaal, Delft» Veiling, werden de 5.05 tot f tot tot 6 80 tot tot tot -.- tot 1.70 7.25 AMSCHE VEILING 3FDSTEEG 10 ON 11149 waardige kwali» Veerenbedden, oedkoopst adre* 25.—, en hooger. ikanten vanaf f 10.— vaardige kwaliteiten. E S '^77^*41 Deze Courant verschijnt eiken WOENSDAG en ZATERDAG. ABONNEMENTSPRIJS per drie maanden franco per post 75 cent bij vooruitbetaling. BUITENLAND bij vooruitbetaling f 8.50 per jaar. AFZONDERLIJKE NUMMERS 5 CENT. UITGEVERS W. BOEKHOVEN SOMMELSDIJK Telef. Interc. No. 202 Postbus No. 2 ADVERTENTIÈN 20 cent, RECLAMES 40 cent, BOEKAANKONDIGING 10 cent per regel. DIENSTAANVRAGEN en DIENSTAANBIEDINGEN f 1.— per plaatsing. Groote letters en vignetten woréti- berekend naar de plaatsruimte, die zij beslaan. Advertentiën worden ingewacht tot DINSDAG- en VRIJDAGMORGEN 10 uur. ROMEINEN 12 llm. »Zijt vurig van geest. I. Wat vurigheid van geest is, wordt niet altijd recht verstaan. Zij wordt wel eens vereenzelvigd met opgewonden heid. Als iemand vurig spreekt en krach tig doortast, zegt men weieens: hij is vurig van geest. Maar dat is daarom nog lang niet altijd het geval. Er kan ook opwinding in het spel zijn. Opge wondenheid doet iemand overhaast zijn in woorden en daden, zoodat hij geen geduld heeft om kalm te luisteren en na te denken. Vurigheid van geest sluit nadenken en overleg niet uit. Men kan vurig van geest zijn en tegelijk beza digd in woorden en daden. Toen Peter van Amiens in vurige taal aanspoorde het heilige land aan de ongeloovigen te ontrukken, schaarden zich velen rond om hem om den strijd aan te binden met de vijanden van het kruis. Maar men had geen geduld om den geschikten tijd af te wachten. Overhaast, doldriftig, zonder overleg trok men op. En die heele tocht is op niets uitgeloopen; velen hebben het heilige land nieteens bereikt, maar zijn verstrooid en omge-5 inkomen, 't Was geen vurigheid van geest die hen dreef, maar opwinding. Op een oogenblik kwam het gemoed in beroe ring en zonder verstand trok men op. De apostel zegt niet: zij t vurig in woord en daad, maar: „zijt vurig van geest". En dat is een innerlijke geestdrift voor Qod en voor Christus, een vurige liefde tot den naam en de zaak des Heeren, een brandende ijver voor de belangen van het Koninkrijk Gods. Het tegenover gestelde daarvan is: lauwheid, koud noch heet zijn voor de geestelijke din gen. Een kenmerk van de vurigheid van geest is: het volharden. Velen begin nen met een zaak, waarvoor zij warm zijn geworden, krachtig aan te pakken, zij zetten anderen aan door hun ijver, maar na korten of langen tijd komt de inzinking. Er zijn vurige sprekers, die een vergadering door hun woord in be roering en opwinding weten te brengen. Zij brengen er velen toe om hun mede werking aan eeri zaak toe te zeggen. Maar als hun stem niet meer gehoord wordt, verflauwt al spoedig de ijver en komt er weinig van de zaak terecht. De vrucht van hun spreken was niet, dat men de zaak waarom 't ging waar lijk lief kreeg, maar dat zij, door op het gevoel te werken, een opwinding te weeg brachten, die haasteven spoedig verdween, als zij gekomen was. Vurig van geest te zijn in betrekking tot Gods Naam, geestdrift te hebben voor Christus en Zijn koninkrijk, is een heerlijke, een begeerlijke zaak. Werd dat maar meer gevonden. Waar dat in beginsel gevonden wordt, is 't toch ook noodig, dat daartoe gedurig opgewekt wordt. Er is zooveel, dat dat vuur dreigt te dooven. Er is gevaar, dat de geestdrift bekoelt. Al kon ze te niet gaan, ze kan toch verflauwen het vuur van liefde en ijver kan soms als uit gedoofd zijn. Daar kunnen verschillende oorzaken v°or zijn. Ge ontmoet menschen in wier binnenste een vunr van liefde voor Qod en Zijn dienst werd ontsto ken. Zij zijn ijverig voor de zaken van Gods Koninkrijk.Met opoffering van tijd en geld trachten zij anderen voor Christus te winnen. In oprecht heid geven zij hunne krachten aan de zaak, die zij liefhebben en vol vuur prijzen zij Jezus en Zijn dienst aan. Maar ze stuiten op tegenstand, dien zij niet verwacht hebben. Teleurstelling is telkens hun deel. 't Is niet zoo ge makkelijk anderen warm te maken voor de goede zaak, die hun hoofd en hart vervult. Zij ontmoeten bedenkingen bij hen, op wier medewerking zij meenden te kunnen rekenen. Eerst gaat 't nog goed, zij zetten door, zij houden vol, al is 't ook in vele opzichten een op roeien tegen den stroom. Maar lang zamerhand komt de verflauwing. En moedeloos en verdrietig over zoo wei nig belangstelling gaan ze bij de pak ken neerzitten. Het is altijd goed, dat wij niet te ,veel vrucht verwachten. Wij kunnen in onze verwachtingen overdreven zijn. Het wordt wel eens vergeten, dat het werk Gods in den regel langzaam voort gaat. En als 't een ploegen op rotsen schijnt, wanneer 't ons is, alsof wij tevergeefs arbeiden, zijn wij zoo ge neigd de handen slap te laten hangen, omdat onze geest niet meer zoo vurig is. En al gaan wij dan nochthans voort op den eenmaal ingeslagen weg, 't is niet meer met de geestdrift van vroeger. Zullen wij voor zulk een verfiauwing en inzinking bewaard blijven, dan moe ten wij ons in geen geval door de lauwheid van anderen laten afschrikken. Vinden wij geen medewerking, waar wij die verwacht hadden, missen wij bij onze medechristenen dien ijver, die ons bezielt, 't ontmoedige ons niet. Voorai ais wij jong zijn en vurig van geest verwachten wij zooveel van hen, die ouder en langer op den weg zijn wij dan. En dat valt vaak zoo tegen. Wij ontmoeten in plaats van vurigheid, traagheid en koelheid. Dan is 't ons soms, alsof wij alleen staan, 't Slaat ons ter neer, 'dat wij bij oudere en meer ervaren christenen niet die vurige liefde tot Christus aantreffen, als wij billekerwijs mochten verwachten. Wij loopen gevaar door hen neergetrokken en ook traag te worden. Daarbij komen dan dikwijls verdruk kingen en de beslommeringen des le vens, die het vuur der eerste liefde dooden. De Romeinen, tot wie dit woord ■gericht is, hadden veel te verduren wegens hun geloof. Vurig van geest waren zij begonnen, maar 't lijden had hun geest neergedrukt. Hoe noodig was toen, maar is ook nu de verma ning „Zijt vurig van geest", weest niet lauw en traag waar het den dienst des Heeren geldt. En waar ook in deze dagen valt te klagen over ingezonken heid en verkoeling bij de belijders des Heeren, waar de liefde v^n velen ver- koudt is er reden te luisteren naar het vermanend woord der Schriftlaat uw harten brandende zijn, verslapt niet in in ijver, waakt op uit uw inzinkingen zijt vurig van geest. (Wordt vervolgd). Kon. bezoek aan Zeeland. Dinsdag begon het vierdaagsch bezoek der koningklijke familie aan Zeeland. Maandagavond was de Kon. familie uit Soestdijk vertrokken 's nachts werd te Wouw in den Koninklijken trein overnacht. Per auto's begon Dinsdagmorgen van daar de Zeeuwsche tocht. Door Bergen op Zoom ging het eerst naar Tholen. Met gezang en een eerewac.ht van landstormers werden de hooge bezoekers begroet in het feestelijk versierde stadje. Ten gemeentehuize had de officieele ontvanst plaats door den raad. Daarna volgde voor het ge» bouw een zanghulde. Van Tholen ging de tocht naar Poortvliet, Scherpenisse, St. Maar» tensdijk H.M. is Vrouwe van St. Maartens» dijk en Stavenisse. Van Stavenisse werd het gezelschap per torpedoboot Hydrograaf over» gezet naar Schouwen. Op dit eiland genoot Zierikzee de eer van het eerste bezoek. Daar werd o.a. in oogenschouw genomen het mo» nument, dat is opgericht ter herinnering aan dit Koninklijk bezoek. Dit monument be« staat uit een houten zuil op betonnen voet» stuk, aan beide zijden waarvan in een halven cirkel mooie banken staan en waarvoor een fraai bloemperk is aangelegd. Het opschrift is aangebracht met koperen boutjes met bol» vormige koppen, die tegen eene kleine ver» goeding, bestemd voor bestrijding der kosten door de inwoners in het monument zijn ge» slagen. Het opschrift luidt nu Ter herinne» ring aan het bezoek van H. M. Koningin Wil» helmina, Z.K.H. Prins Hendrik en H.K.H. Prinses Juliana, 5 Augustus 192.4. Na Zierikzee kwamen Burgh, Haamstede en Brouwershaven aan de beurt. Gedurende dat deel van den tocht heeft de Koningin alleen te Brouwershaven de auto verlaten om daar in het Raadhuis de thee te gebruiken Na een verblijf van ongeveer een half uur te Brouwershaven is toen gereden langs Zonne» maire, Dreischor en Schuddebeurs naar Zie» rikzee terug; waar de Koningklijke familie is gegaan aan boord van de »Idydrograaf« waar» mede zij de reis maakte naar Middelburg, waar zij 's avonds aankwam. In open rijtuigen werd gereden naar de Ab dij, de woning van den Commissaris der Ko ningin. Woensdagmorgen 10 uur reed de Kon. fa» milie uit, nadat H. M. vooraf audiëntie had verleend aan de bekende schrijfster Marjorie Bowen, die te "Domburg logeert. Bij den rijtoer door Middelburg droeg de Prinses het Axelsche costuum, haar destijds door inwoners van Zeeuwsch»Vlaanderen ver» eerd. Aan een huldebetooging van Zeeuwsche vereenigingen namen ongeveer 7000 personen deel, waaronder een vrouwtje van 102 jaar uit het land van Hulst. 's Middags werd op de Markt het Gebaren» speluitgevoerd, dat den overgang in 1574 van de stad Middelburg van de Spaansche zijde naar die van den Prins van Oranje voorstelt. Voor dit gebarenspel heeft Ds. P. C. Bou» tens den tekst geschreven, terwijl de heer F. E. A. Koeberg de muziek heeft gecomponeerd. Het getal deelnemers bedroeg 350. Voorts was er een koor van ruim 3Ó0 zangers en een orkest van 100 instrumenten De Koninklijke familie begaf zich 's mid» dags naar het stadhuis, waar de ontvangst door het gemeentebestuur plaats had. Na een kort oponthoud in de Raadszaal vertrok de Koninklijke familie naar de Staten» zaal in het Provinciehuis, waar de ontvangst door de Prov. Staten van Zeeland plaals had. Uit de Statenzaal begaf de Koninklijke familie zich naar de tentoonstelling van Zeeuw» sche kleederdrachtcn, meubelen en gebruiks» voorwerpen, die in enkele andere vertrekken van het Provinciehuis is ingericht en na deze tentoonstelling te hebben bezichtigd, wandel» den de hooge gasten naar het huis van den Commissaris der Koningin terug, waar zij zich in hun vertrekken terugtrokken. Woensdagavond had daar een klein beslo» ten diner plaats waaraan behalve de leden der Koninklijke familie, slechts enkele leden der familie van den Commissaris der Konin» ging aanzaten. Tegen belastingontduiking. Een wetsontwerp is ingediend tot bevor» dering van de richtige heffing directe belas» tingen. In de eerste plaats is daarbij gedacht aan de bestaande neiging om ondernemingen, met een klein aantal deelgenooten, onder den vorm eener naamlooze vennootschap voort te zetten met de bedoeltng aan de heffing der inkomstenbelasting over de behaalde winst te ontkomen. Aanvankelijk was de minister voornemens om ter bestrijding van dit kwaad een wijzi» ging in de Inkomstebelasting aan te brengen. Nadere overweging heeft het beter doen voorkomen om door middel van een alge» meene formule, als in art. 1 van het on» derhavig ontwerp is neergelegd, op te treden tegen praktijken die aangewend worden om de normale belastingheffing geheel of voor een deel onmogelijk te maken. Ter preciseering van de strekking der wets» voordracht moge dienen, dat deze niet gericht is tegen personen, die door beperking van uitgaven hunne belasting verminderen. Maar de zaak wordt anders, wanneer om een ander voorbeeld te noemen de bezitter van een buitenplaats een naamlooze vennootschap tot exploitatie daarvan opricht en vervolgens de buitenplaats, gemeubeld en met bediening, van die vennootschap huurtmet dit gevolg» dat de vennootschap in de personeele belas» ting wordt aangeslagen, en wel voor '/3 of ten hoogste 2/3 van de huurwaarde en de waarde der stoffeering, terwijl de dienstboden, als wordende in het bedrijf der vennootschap gebezigd, onbelast worden. In zoodanig ge» val wordt het doel der.belasting wel degelijk ten deele verijdeld, want de feitelijke toestand is onveranderd gebleven. Door misbruik van een rechtsvorm is een reductie en vrijdom van belasting verkregen, die voor geheel an» dere omstandigheden bestemd waren. De in art. 1 van het wetsontwerp vervatte bepaling is evenmin gericht tegen gefingeerde handelingen. De noodzakelijkheid om -hier» tegen wettelijke maatregelen te treffen, is tot dusver niet gebleken. Met voldoening kan namelijk geconstateerd worden, dat zoowel de raden van beroep voor de directe belastingen, als de Hooge Raad der Nederlanden, van den aanvang af het standpunt hebben inge» nomen, dat het voor de toepassing der be» lastingwetten op de werkelijke feiten aankomt en niet op de voorstelling, die belanghebben» den van de feiten gelieven te geven. De Minister vleit zich niet, dat hij een oplossing Voorstelt, die zonder bedenking is. Zij heeft dit voordeel, dat duidelijk gezegd wordt, waarom het te doen is, maar hij ont» veinst zich niet, dat de moeilijkheid van de wet» geving naar de uitvoering der wet wordt over» gebracht. Zoolang niet een betere oplossing is ge» vonden, zal de voorgestelde in ieder geval van niet licht te overschatten nut zijn, vooral door de preventieve werking, die daarvan mag worden verwacht. In art. 2 van het wetsontwerp is een bepa» ling opgenomen, om indien krachtens art. 1 een vennootschap, vereeniging of maatschappij als niet bestaande wordt beschouwd, dit voor de heffing der belastingen naar het inkomen geen invloed te doen hebben op de belast» baarheid der belooningen, die" van de ven» nootschap, vereeniging of maatschappij zijn of worden genooten. De wet zal geacht worden met ingang van 1 Mei 1924 in werking te zijn getreden. Art. 1 luidt als volgt Voor de heffing van de personeele belas» ting, de rijks» en plaatselijke inkomstenbelas» ting, de vermogensbelasting en de verdedigings» belasting wordt geen rekening gehouden met rechtshandelingen die, al dan niet in verband met andere rechtshandelingen, kennelijk zijn verricht om de heffing van een dier belastin» gen overeenkomstig haar doel, geheel of ten deele onmogelijkk te maken. VERGADERING van den Gemeente» raad van OOLTGENSPLAAT op Donderdag 7 Aug. des nam. om 4 uur. Afwezig de heer de Vos (S.G P.) De voorzitter, burgemeester Donkersloot, opent de vergadering waarna de notulen wor» den voorgelezen en onveranderd vastgesteld. Ingekomen is een schrijven van het dep. v. Oorlog waarbij bericht wordt dat onder ver» schillende voorwaarden tot uitbreiding van de kaai kan worden overgegaan. B. en W. vinden deze voorwaarden zoo bezwarend dat zij ad» viseeren voorloopig maar niet tot uitbreiding van de kaai over te gaan. Conform wordt met algem. st. besloten. Ingekomen is het verslag van de werkzaam» heden van den Keuringsdienst van Waren, district Dordt. Slechts één proces»verbaal be» hoefde in deze gemeente te worden opgemaakt (melkvervalsching). De industrieele »Mabeg« geeft verslag van haar balans over Maart en Appil waaruit blijkt dat er gewerkt is met een netto verlies van f 3049,57. Ingekomen is een bericht dat tot lid der gezondheidscommissie 'is herbenoemd de heer Vreeswijk te Oude Tonge. Ingekomen is het verslag van den vleeschkeuringsdienst over 1923 waaruit blijkt dat er over dat jaar een batig slot is van f 517,0Is. De gemeente krijgt hiervan terug f 129,06. Van de depp. van Arbeid en Einan» ciën is bericht ontvangen dat de exploitatie» rekening van de arbeiderswoning in de P. Biggestraat sluit met een nadeelig saldo van f 5961,40. De gemeente moet hiervan betalen ongeveer f 500. Als bijdrage voor leerlingen uit deze gemeente die te Middelharnis de R. H. B S. bezoeken moet betaald worden f 2002,66. De Keuringsdienst van Waren te Dordt heeft wat deze gemeente betreft, gewerkt over '23 met een batig slot ad f 87,77. Dit zal worden overgeschreven op den volgenden dienst. Van den Min. v. Onderwijs is bericht inge» komen, dat over 1921 aan deze gemeente te weinig is gegeven een bedrag ad f 1174. Dit bedrag zal de gemeente alsnog gegeven worden. Al deze stukken worden voor kennisgeving aangenomen. De heer Zeeman vraagt nog eens subsidie voor een veerdienst. Afwijzend wordt beschikt. De heer L. Dorsman vraagt 1,50 M. meer grond voor het opbouwen van de verbrande werkplaats van dhr. Breeman. B. en W. ad» viseeren afwijzend te beschikken wegens te nauwe passage aldaar. In stemming gebracht wordt conform besloten. Tegen stemden de H.H. Wittevrongel, Brinkman en Vermaas. De gemeente» en bewaarschoolrekeningen 1923 worden den raad aangeboden, zij zullen worden nagezien door de H.H. Waling, Brink» man en v. Rossum. De gem. rekening sluit met een nad. saldo ad f 13000 (ruim) 1923 was zeer nadeelig. De inkomstenbel. bracht f 16803 op terwijl f 22700 was geraamd. De 100 opc. op de rijksink. brachten f 7674 op terwijl f 21100 was geraamd respect, dus 5900 en f 13425 minder. Daarbij komen nog enkele schadelijke posten, zoodat 1923 niet rooskleurig was. Op de voordracht voor zetters worden gezet de H.H. Noordijk en Waling met als plaats» verv. de H.H. Hobbel en v. Es. Op voorstel=B. en W. wordt de pol. verord. gewijzigd wat betreft het wegen verkeer. Voort» aan mag er slechts één spoor gereden worden, de wielen moeten schoon gemaakt worden, voordat de weg bereden wordt en binnen 3 X 24 uur nadat dooi is ingetreden mag met geen zwaardere paardenvrachten gereden wor» den dan 1250 K.G. De boete op de overtreding gesteld is 6 dagen hecht. subs, f 25,— Ook mag met geen tractors over den weg gereden worden, indien de wielen niet beschermd zijn tegen het loskrabben van de verharding. Benoemd tot tijdelijk handwerkonderwij» zeres wordt mej. A. J. H. v. Ree, tegen f200 per jaar. Besloten wordt over te gaan tot overdracht van den grond achter den Slikdijk. Machtiging wordt verleend tot het doen van enkele af» en overschrijvingen. Besloten wordt den raad van Dirksland een sympathiebetuiging te zenden aan zijn adres betreffende het instellen van een zieken» auto waartoe Dr. v. Gelder het initiatief nam, doch tevens te» berichten dat de raad van Ooltgensplaat geen heil ziet in een zieken» auto voor het geheele eiland. Vooral met de verbinding op de vaste wal komt men hier voor onoverkomenlijke moei» lijkheden te staan. Het plan moet veel groot» scher worden opgevat. Beter is het in handen te laten van de Groene Kruis vereenigingen. In de rondvraag, zegt de heer v. NIEU WAAL (A»R) dat het gewenscht is, dat er één of twee personen benoemd worden als leiders bij eventueelen branden. De heer BRINKMAN (S.D.A.P.) wil spreken over de slechte organisatie der brandweer. De heer HOBBEL (wild) acht het wensche» lijk dit in gesloten zitting te doen. De VOORZITTER wijst er op dat wanneer de Heeren de brandweer willen afkammen, zij voorzichtig moeten zijn, want de armere in» gezetenen worden er de dupe van. Wanneer de assurantie maatschappijen te weten komen wat de Heeren zeggen, zullen zij óf de inge» zetenen schrappen als polishouders of de pré» mies verhoogen. Spr raadt aan dit daarom in ge» heime zitting te doen. Critiek is gemakkelijk maar spr. is er van overtuigd dat de brandweer punctueel in orde is. Van de 80 of 90 boek» jes der brandweerlieden bleken eronderlaatst slechts twee niet in orde te zijn. Aanmerkin» gen kunnefi er altijd gemaakt worden. Maar de organisatie zit hier voorbeeldig in elkan» der. Ook persberichten als kort geleden in »Onze Eilanden® doen geen goed aan debe» langen der lagere standen. Men moet voor» zichtig zijn en de raadsleden die hiervoor verantwoordelijk zijn moeten weten hoever de draagwijdte hunner woorden strekt. De zitting wordt gesloten. SOMMELSDIJK. Het zoontje van P. M. had het ongeluk met een luik van een schip van een alhier in de haven liggend schip in de Kaai te vallen. De schipper mocht het ge» noegen smaken den jongen ongedeerd op den wal te brengen. MIDDELHARNIS. Bij de laatst gehou» den wedvlucht met postduiven van uit Ottig. nies (België) afstand 121 K.M. is de uitslag als volgt J. Dorsman le en 2e prijs L. Ver» hage 3, S. Looy 4, J. J. Nipius 5, 10, 11, 17 18, A. Schuurman 6, 8, 9, 16, C. v. Gent 7, W. Hommel 12, A. Boeter 13, J, Zaaier 14, Gebr. Korteweg 15, en D. Peeman 19e prijs. De duiven zijn losgelaten v.m. 8 uur aan» komst le'duif 9.56 47, aankomst laatste duif 10.47.48 Donderdagmorgen maakte de heer A. v. d. Stelt een toertje met een motor. Daar hij 't spoor bijster wérd, kwam hij met zijn mo» tor aan 't Marientjespad in\de sloot terecht. Alles liep goed af. Onze vroegere dorpsgenoot de heer K. v.. d. Valk wordt met ingang van 16 Aug. overgeplaatst als conducteur der brievenmalen van Hellevoetsluis naar Rotterdam. De collecte gehouden langs de huizen tijdens "den herdenkingsdag van de mobilisa» tie heeft opgebracht de som van f 37.115 Doordat de paarden schichtig werden, kwam de landbouwersknecht van dhr. de Wilde uit Nieuwe Tonge aan het Marientjes» pad met paarden en wagen in de sloot terecht, Alles liep goed af. Bij publieke verkooping van een woon» huis schuur en tuin van Mej. de Wed. L. M. Born is dit ingezet. Het woonhuis door den heer C. Kroos f 5700. Schuur en tuin door den heer J. v. d. Slik f 1250. Een woonhuis van den heer K. Vermaas werd ingezet door den heer C. Kroos f 1150. OOLTGENSPLAAT. Terwijl K. Kreeft hedenmorgen aan het bouwmatrialen aan 't lossen was voor L. J. Schilperoort viel hij 'n de volle Kaai, met veel rappe handen mocht het gelukken hem op het droge te brengen. Bij den Burgemeester dezer gemeente i! j 7 lil j i I 1 li r

Maas- en Scheldebode | 1924 | | pagina 3