Advertentiën. PERKAMENT M Vergaderingen. Posterijen. Visscherij. Burgerlijke Stand. V er koopingen Marktberichten. Buitenland. Gemengd Nieuws. Uit de Pers. SCAR, 2000 Hl ooed wit Hooi. uireclitsQhe iMgen II. Boekltoven l Zonen, Sninelsilijl. I - - JU i De brand te Vlissingen CORNELIA IYIASTENBROEK, heeft overgedaan Bode op Rotterdam Prijs f 3,50. s ijl I optreden Ds. Baar* Ie collecte welke ges Speling in de Geref. gebracht. zal in de Geref. rhuis en zal dan hers en de groote oorlog land voor die onts leeft. Ie voormalige Maris J. D. Barth. Chr. I de Rijn. Aanvang 8 KERK. peierland Ds. A. Lus leider Ds. C. C. de hr Zandvoort Ds. J. I naar Ferwerde en I Peter te Warns. Ibbergen Ds. Th. C. ÏKEN. I dhr. K. v. d. Meus pmmer Ds. P. Haks CERKEN. len dhr. J. ITovius I Ds. J. v. d. Molen te erland Ds. C. S. v. Jornhorn Ds. A. H. In nood. Ireeniging in ons Va» voor de Christelijke lijk onderwijs van bevindt zich in hr School, beiden te te klein geworden, pl.m. 25 kinderen is 67. Welk een be- ïedebrengt met bes tenheden, om van die fdjgen, kan ieder bes biedt geen ruimte elk jaar toenemend de bestaande gebous lieden werd daarom lhool over te brengen tidden des lands, die (makkelijk bereikbaar tien der Schoolwet t geopend, dat het bouwkapitaal zou lalleen maar wat ge» luid worden dan een korte broek mefsteek. Tot intreetekst zij een eventueelen opvolger bevolen «Ik heb mij voorgenomen, onder niets anders te weten dan mijn ervaring en u (;0rte broek.« De menschen hebben het hen morgen bijzonder stichtelijk gevonden, zün versterkt in hun overtuiging, dat men 't in de Geref. Kerken toch maar veel te licht opneemt. DEN BOMMEL. Vergadering van den Raad der gemeente den Bommel op Woensdag 30 Juli 1924, des namiddags 3 uur (nieuwe tijd). Punten van behandeling 1 Notulen. 2. Ingekomen stukken. 5. Aanbieding gemeenterekening en rekening Burgerl. Armbestuur over het dienstjaar 1923. 1(V), 4. Wijziging begrooting dienst IJ-i. 5. Opmaking voordracht College v. .c crs. GOEDEREEDE. De vorige maand werden aan het 1 ost» en Telegraafkantoor 71 telegrammen verzonden en 205 gesprekken gevoerd. GOEDEREEDE Bij het uitoefenen van hun bedrijf-werden door een 7»tal vaartuigen door breken en scheuren van f 30,tot f 200, schade ges maakt. gewacht, gewacfts^f en we bericht onts |h terugtrekt, uit bes langer wachten kan, Trgadering onder bids lesloten, dat de Ver Jnd zou nemen. Hiers inbegrepen, zal een linstens honderd en :n or het plaatsen van f zou zeker wel het ze uitgaven kunnen rente» en aflossings» k de salarissen onzer aarlijksche uitgaven, omt en die dus door >eten worden gedekt, :nd gulden. elijk, zal de benojo» hans voor een gro&L, nkomen. L.Js OU correspondenten, t honderd gulden in» f 50.000. izend plaatsen, waar maar waar »Effatha« ak geen leden heeft, ilaatsen een ijverige imaakt, om ook voor dan krijgen we van is zeer eenvoudig, over ons optimisme.. ien. dat het precies zóó' chten. waaruit geen hon» over, dat in andere dubbele van dit be» ïeld. ht werk helpen kan, toone helpen wilt. al het ons doen ge» nechten, zullen ons >Efïatha« ef. pred., Maassluis, Voorzitter. Geref. pred., Am» am, VicesVoorzitter. Herv. pred., Poede» rooyen, Secretaris. \UWEN, 's»Graven» age, Penningmeester. Chr. Kweekschool, Leiden. EN, Chr. Geref. pred. Dordrecht, ngeneur, Dordrecht. 3ravenhage. ASCH VAN WIJCK Doorn, ketterijen. ijft in de Zeeuwsche geleden, dat in dikant des Zondags» l evangelie dat is de condigen. Dat is ge» r is in 'die blijde sa» naar alleen getoornd, geroepen, fiolen van een lange broek, elfden predikers de le dorp op te treden. Ion levend ter helle degenen die de lange erd, tenzij ze zich be» ich bekeerd. Plechtig» kansel niet anders MELISSANT. Overleden K. Holleman 54 jaar, wed van A van den Hoek; Leendert van Aalst, oud 1 'maand, z. v. P. v. Aalst en C. v. d. Waal. Op Woensdag 23 Juli 1924 veiling en Op Woensdag 6 Aug. d.a.v. afslag, beide dagen 's»avonds 7.30 uur (z.tte Melissant, ter herberge van A. v. d. Werff van 1 arbei» derswoning te Melissant aan den Molendijk behoord hebbende aan den heer J. Snijder Jz. ten verzoeke den heer P. D. Sieling. Dadelijk i-te aanvaarden. Notaris VAN DER SLUTS. Openbare vrijwillige verkooping van een huis met schuur, wagenhuis, tuin en erf, aan de Ring te Middelharnis, samen groot 14 Aren 85 centiaren, in 2 perceelen en combinatie. Op Woensdagen 6 en 13 Augustus 1924, des avonds 7 uur, zomertijd, bij inzet en af» slag in het Hotel Meijer te Middelharnis, ten verzoeke van Mej. Wed. L. M. Bom, aldaar. Notaiis VAN BUUREN. Verhuring bij Inschrijving voor 5 of 7 jaren, naar verkiezing van den huurder, ingaande blootschoof en 15 Nov. 1924 van 1»86»20 H A. bouwland, onder Geervliet (vroeger Biert), in den polder Oud Stompaard, langs den Veer» dam. Inschrijvingsbiljetten vóór of op Woens» dag 6 Aug. 1924, ten kantore van onderge» teekenden notaris te Zuidlarid. Notaris C. LOEFF. MIDDELHARNIS. 'Centrale veiling voor Goeree en Overflakkee Veiling van Maandag 28 Juli 1924 Blauwp. aardapp. f 6,60 per 100 K.G. Vroege blauwe f5 tot f6,70 per 100 KG. Diverse poters f2,20 tot f4 per 100 K.G. Kriel f 1,40 tot f 1,70 per 100 K.G. Yellow Transparant fll tot f20 p. 100 K.G Peren f 9,20 tot f 16 per 100 K.G. Stokprinses f 19 tot f 22 per 100 K.G. Stoksnijboonen f20 tot f23 per 100 K.G. Dubb. prinses f 13,50 tot f 15 per 100 K.G. Stamprinses fll tot f 13,70 per 100 K.G. Tuinboonen f 1 per 100 K.G. Zw. bessen f 24 tot f 27 per 100 K.G. Augurken f35 tot f50 per 100 K.G. Frambozen f 24 tot f 32 per 100 pond. Roode bessen f21 tot f30 per 100 pond Tomaten f 13 tot f 14 per 100 pond. Druiven f51 per 100 pond Roode kool f 8,40 tot f 10,40 per 100 stuks Savooie kool f2 tot f 18 per 100 stuks. Bloemkool le f21 per 100 stuks. Bloemkool 2e f3,70 tot f8 per 100 stuks. Bloemkool 3e f3 tot f5 per 100 stuks. Komkommers f3 tot fll per 100 stuks. Perziken fll per 100 stuks. Kipeieren f6,50 tot f7,10 per 100 stuks. Kleine f5,30 tot f5,65 per 100'stuks. Eendeneieren f6 per 100 stuks. Kroten f'4 per 100 bos. Peen f3,50 tot f4,20 per 100 bos. Aanvoer 6200 Kipeieren. 175 Eendeneieren. VEE en PAARDEN. ROTTERDAM, 28 Juli. Ter Veemarkt waren heden aangevoerd361 vette runderen, 245 vette kalveren, 773 schapen of lammeren, 1322 varkens. Prijzen per '/2 kilo koeien van 42'/a ct. tot 52l/2—60 ct., ossen van 52 ct. tot 55— 59 ct., kalveren van 70 ct. tot 77%-8V/2 ct., schapen 40—45 ct., overhouders 45—55 ct., lammeren f 28—38 per stuk, varkens van 29 ct. tot 31—32»/z ct. De aanvoer van koeien en ossen was ruimer dan Maandag 1.1. De handel was tamelijk en de prijzen waren iets lager. Vette kalveren waren ruim aangevoerd. De handel was kalm en de prijzen waren in het bijzonder voor de mindere kwaliteiten hooger dan vorige week. Schapen en lammeren met goeden aanvoer, 'e handel was kalm en de prijzen ondergingen geen verandering. Voor de lammeren ging een best beest nog wel tot f 2 boven noteering aanvoer van varkens was wederom goed. »e handel vlug en de prijzen waren veel ooger. Voor een best exemplaar ging de prijs nog een '/2 cent boven noteering. Voor het buitenland werd gekocht. BOTER, KAAS en EIEREN. Al ELDOORN, 28 Juli. Aanvoer 100,000 eieren. Prijs van f 7 tot f 8'/2, gemiddeld f 7,80 de 100 stuks. Handel gewoon. Tl EL, 28 Juli. Aanvoer 30 kg. boter, prijs f 2,50—2,60 60,000 eieren, prijs f 67'/2 de 100 stuks. GROENTEN, FRUIT en AARDAPPELEN. ROTTERDAM, 28 Juli. Heden waren de prijzen der aardappelen als volgtEigenhei» mers f4,20—4,90, Geldersche blauwpitters f4,25 —5, Geldersche schoolmeesters f 4,25—4,80, Westl. schoolmeesters zand 7—9 ct., dito klei 6—7 ct., Duke ofYorks 6—8 ct., poters 4—6 ct., Overmaasche blauwpitten 8—10 ct., alles per K.G. Aanvoer en vraag tamelijk. Zeeuwsche eieren f 6,25—7,50, Overmaasche eieren f 6,25—7,50 per 100 stuks. AMSTERDAM, 28 Juli. (Veiling De Jong S, Koene)Haantjesperen 14-20 c., kruideniers 26-38, polmanperen 14—18 c., yellow trans» parant 22—30 c., frambozen 37—70 c., morellen 34—40 c., prolefic 36—50 c., trosbessen 16—26 c., zwarte bessen 24—36 c., druiven f 1,20—1,50, aardbeien 52—64 c. per kg.aardbeien f 1,20 —1,50 per slof; meloenen 35—68 c., perziken 6—36 c. per stuk; dikke spercieboonen 19—24 c„ dtlnne dito 22—38 c., snijboonen 18—24 c., tomaten 13—17 c., per kg.doppers f 8—14, peulen f 9—15 per 100 kg.; bloemkool f20— 32, komkommer f 4—8,50, peen f 2—6, uien f 13—17, sjalotten f 5—8 per 100; augurken fijn 38—44 c., idem basterd 22—28 c., idem grof 12—16 c. per kg.Westlandsche aardappelen f 8,70—9,50, drielingen f 6—7,40, NoordsHoll. aardappelen f 7,10—8, drielingen f 4,90—7,60 per 100 kg. HUIDEN, LEER, WOL en DIVERSEN. ROTTERDAM, 28 Juli. Vlas. (Opgaaf van den marktmeester). Aanvoer per K.G. 550 K.G. blauw, schoon f 1,45—1,85, 6500 K.G. Gro» ningsch f 1,40—1,85, 1472 K.G. Holl. geel f 1,50-1,90. .1.4 Iceland. Minister Colijn op Wieringen. De werkzaamheden voor de drooglegging der Zuiderzee hebben geregeld voortgang. De afstand tusschen het gedeelte bij van Ewijck» sluis en dat van Wieringen is slechts onge» veer honderdvijftig meter meer. Minister Colijn heeft dezer dagen met een talrijk gezelschap de werken bezocht. Opge» merkt werden o m. de Minister van Waterstaat, Prof Van Swaay, Dr. Lely, voorzitter van den Zuiderzeeraad, Staatsraad Leemans, het Kamer» lid Bongaerts en generaal Pop Terwijl het gezelschap, na de werken in het Amsteldiep te hebben bezichtigd, per stoom» schip »Nepos« naar het vaste land terugkeer» de, maakten de Minister, Dr Wortman, direc» teurgeneraal der Zuiderzeewerken, en gene» raai Pop een autotocht langs Wieringen en bezochten tevens de werken te Den Oever aan het Oosteind van het eiland. «Weldadige Overvloed Prettig terugkomen zoo Een Indisch blad vertelde dezer dagen, dat niet weinige landsdienaren bij de rechterlijke macht, als ze van verlof uit Patria terugkomen de mededeeling krijgen, dat er thans in Indië «zulk een weldadige overvloed is van mees» ters in de rechten,dat ze zich er maar op moejen voorbereiden tot Augustus 1929 op wachtgeld te zullen blijven staan. Dat is dan bij manier van «Welkom hier 1» 't Is dan wel ineens en overal van alles «te veel® geworden, maar »weldadig« kunnen we dien overvloed niet noemen en de man, die dat wöord uitvond moet een groote mate van galgenhumor bezeten hebben. Griezelig -Griezelig, dat geval o.p de »Java«. Men heeft 't misschien gelezen dit nog niet afgeleverde pantserschip zou proefvaren en op reis ontstaat beneden in brand, die wel geen levensgevaar meebrengt maar toch groóte verwoestingen aanricht. »Java« naar Ylissingen terug Direct wordt een commissie van onderzoek naar de oorzaak van den brand ingesteld resultaat nul komma nul. Commissie kon niets ontdekken. Heeft zelfs geen begin van vermoeden. Tast in de zwartste duist :rnis. En is zelfs zoo onder den indruk, dat ze de zeker wel wat voorbarige verklaring aflegt, dat wel nooit iemand iets van dezen brand weten zal. Nogeens, het is griezelig. Zijn daar booze machten aan 't werk? De ontruiming van hei Roergebied. De medewerker van de «Daily Tel.« zegt dat Herriot heeft goedgevonden dat de besprekingen over de militaire ontruiming van het Roergebied spoedig zullen beginnen. Aan deze toestemming is een soort ultimatum van Poincaré aan Herriot voorafgegaan, waarin eerstgenoemde een krachtige oppositie aan» kondigde tegen een eventueele ontruiming. Deze oppositie zou vooral worden gevoerd op een drietal punten, waarin Herriot niet mag toestemfifen, te weten, dat de Duischers als gelijkgerechtigden ter conferentie zouden mogen verschijnen2e dat aan den tegenwoor» digen toestand afbreuk zou worden gedaan, dat het spoorwegpersoneel in het Rijnland ten deele uit Belgen en Franschen zou bestaan en 3e dat er een definitieve datum wordt vast» gesteld voor de ontruiming van het Roer» gebied. De medewerker van het blad heeft vernomen dat juist dit ultimatum van zijn voorganger Herriot heeft doen besluiten er tegen in te gaan. en zich niet te onderwerpen aan een dergelijk dictaat der oppositie. Het spreekt vanzelf, dat Herriot, waar hij een politiek van toenadering ook op financieel gebied wenscht te voeren, die zal leiden tot samenwerking tusschen de gewezen vijandige naties, rekent op de sympathie der openbare meening in Engeland en Vereenigde Staten. Dat dit juist is gezien blijkt volgens den medewerker uit het feit, dat aan de bondgenooten van Enge» land te verstaan is gegeven, dat ook zij, na het tot stand komen der leening aan Duitsch» land krachtens de voorstellen van het Dawes» rapport, zullen kunnen rekenen op credieten van de zijde van Amerika, dat niet voornemens is zich te beperken tot hulp aan Duitschland. Frankrijk en Rusland. Op instructie van Herriot is te Londen een commissie van ambtenaren en deskundigen ingesteld om het onderzoek voort te zetten, naar de kwestie van de hervatting der diplo» matieke en commercieele betrekkingen tusschen Frankrijk en Sovjet»Rusland. Advies zal worden gevraagd aan de ver» tegenwoordigers van Britsche bezitters van Russische waarden en aar! de Britsche industrie» eelen, wier bezittingen in Rusland door de Sovjet»regeering zijn genationaliseerd of ge» confiskeerd. Bij zijn terugkeer te Parijs zal Herriot op» nieuw overleg plegen met de Fransche bankiers en industrieelen, die belang hebben bij de Russische aangelegenheden. De achturendag in Duitschland. Teneinde na te gaan in hoeverre in Duitsch» land nog de achturendag wordt gehandhaafd, heeft de Allg. Deutscher Gewerkschafsbund een onderzoek ingesteld over ruim 46.000 on» dernemingen met circa 2'/2 millioen arbeiders. Daarbij bleek, dat in de week van 12 tot 17 Mei in bijna 2/3 deel van deze bedrijven met cir» ca 1,2 millioen arbeiders acht uur per dag werd gewerkt, in de overige, waartoe vooral grootbedrijven behoorden, werkte men langer. Russische vrijheid. Weer niets nieuws onder de zon 1 Toen de volgelingen van Mohamed in de Middeleeuwen Egypte veroverden, viel hun ook een beroemde boekerij in handen, waar» in wel al de wetenschap was bijeengebracht, die tot dusver op aarde verkondigd was. «Wat zullen we daarmee Zoo werd den Khalif gevraagd. Deze dacht slechts even' na. «Een van tweeën», zeide deze' «Die boeken ouden beter kunnen zijn dan de Koran maar neen 1 dat is onmogelijk. Maar dan zijn ze minder en in dat geval overbodig, zoo niet schadelijk, verbrand ze al te gader En aldus is ook geschied Op een congres van Russchische biblo» theek=verzorgers kwam de weduwe van Lenin in alle ernst met het voorstel, om alle boeken in Rusland te verbranden, die niet in over eenstemming zijn met de werken van Lenin. ,t Voorsts! is zuiver communistisch. Dat voor «vrijheid» dwang wil. Géén vrijheid van religie, noch van' opvoe» ding, noch van staatkundige overtuiging, noch van arbeid, noch van kunst, alleen wat bolsjewistisch is, mag bestaan al 't andere moet uitgeroeid. Nogeens het ligt in de lijn. Toch schijnt men gelukkig in Rusland nog niet alle gezond verstandverloren te hebben 'k las niet, dat het voorstel aangenomen is. Maar het toont wat men wil. Natuurlijk zou dan de B ij b e 1 wel 't eerst vernietigd worden die is zoo heelemaal niet in «overeenstemming met de ideeën van Lenin. Het tragisch einde van het slachtoffer. Betreffende het einde van den omgekomen Willeboordse, geeft het blad een verklaring weer, afgelegd door den stoker Evert Sinke te Souburg, den man, die Willeboordse het laatst heeft gesproked. Deze verklaring is van belang met het ontstaan van den brand. «Ik was« aldus Evert Sinke, «in den nacht van Donderdag op Vrijdag om ongeveer 2 uur bezig kolen op een lorrie»wagen te laden voor de stookplaats. Toen Willeboordse op de tank klom, riepen wij elkander nog een aardigheid toe. Ik zag, dat Willeboordse het margat open maakte en zijn peillat in de tank liet zakken. Willeboordse had geen lamp bij zich, daar de omringende booglampen op het terrein voldoende licht verspreidden. Ook weet ik pertinent, dat Wil» boordse geen brandende pijp of sigaar had. Is hij al vol? vroeg ik hem. Maar inplaats van te antwoorden, schreeuwde Willeboordse plotseling: »Help 1 Moord! Brand! Ik ver» brand". Een vuurkolom kwam uit het mangat en werd hoe langer hoe grooter. Toen zag ik hem op den bovenkant van den tank vallen. Ik klom de ladder op, maar wegens de groote hitte was het mij onmogelijk verder te gaan. Ik klom daarom de ladder af en ging alarm maken. Tot zoover het verhaalvanEvertSinke.dat het moeilijk maakt voor den brand een aan» nemehjke oorzaak te vinden. Het vuur gebluscht. Zaterdagmiddag was men op het terrein der Nedpam met twee soorten vloeistof, die een breimassa worden, bezig den brand van de tank te bestrijden door die zoo van de buiten» lucht af te sluiten. Langzaam wint men dan ook terrein. x Nader seinde men nog De brand kan als afgeloopen worden be schouwd al stijgt nog eenige rook, die in ver» gelijking met Vrijdag meer damp lijkt, van het terrein op en al laat zich in de richting der sluizen ook een enkel venijnig vlammetje zién. Er is nu goede gelegenheid om vast te stellen dat de berichten, die van andere zijde reeds Vrijdagmorgen werden gemeld, volgens welke alles in brand zou staan gelukkig sterk overdreven waren want Jjoe groot de ramp ook moge zijn, twee groote en enkele kleinere tanks bleven voor het vuur gespaard en ook een deel der gebouwen alsmede de fabrieks» schoorsteen staan geheel overeind. Een der woningen op het terrein, die Za» terdag werd ontruimd, wordt weer gemeubeld en vo >r bewoning in gereedheid gebracht. Het blusschen met de beide uit Rotterdam aangebrachte vloeistoffen heeft het gewenschte resultaat gehad en den brand in de benzinetank tot staan gebracht al rookt ook deze nog. De motorspuiten der gemeente worden nog gereed gehouden om zoo noodig dienst te doen, Wat de blussching betreft, welke eigenlijk een proef was met een nieuw preparaat, meldt de »Tel.« het volgende Wat de bluschproef betreft. Deze is gehou» den in overleg met de experts van assuradeu» ren, den heer A. Kievit en de firma D. Hudig Co., te Rotterdam, de makelaars, die het complex der Ned. Petroleum en Asphalt Mij. op de Rotterdamsche beurs verzekerden. Men heeft in den nacht uit Dordrecht twee groote tankwagens laten komen, gevuld met 't nieuwe bluschmiddel zgn. »schuimblusch« (foamite), daar zich hier een buitengewone gelegenheid voordeed om den invloed van dit nieuwe preparaat in de praktijk na te gaan. De twee tankwagens werden tot voor het terrein ge» reden terwijl personeel van de Marine met materiaal aanrukte. De leiding bevond zich in handen van den marine»commandant. De taak der marine be» stond hierin, het »schuimblusch« in de koken» de massa te werpen. Daartoe werden nabij de tankwagens twee pompen opgesteld, die door matrozen werden bediend, terwijl twee slan» gen van pl.m. 3000 meter het preparaat naar een zware straalpijp leidden. Met behulp van acht man werd deze straalpijp gehaakt aan een uitgedoofden wand van de brandende tank. Vervolgens werd het sein tot pompen gegeven. Indien de proef gelukte, moesten binnen drie minuten de vlammen gedoofd zijn. Nauwelijks was het sein tot pompen gegeven of de vlammen wakkerden aanvankelijk ster» ker op, doch daarna zag men hoe de vette zwarte rookwolken der brandende petroleum wegdreven en plaats maakten voor wolken van lichtgrijze nuances. Aanvankelijk zag men nog vlammen uit de massa opstijgen doch zeer spoedig doofden deze en krinkelde alleen nog lichtgrijze rook omhoog. Binnen 2'/2 minuut kon men zeggen, dat het vuur gedoofd was. Gedurende het probeeren van dit preparaat was de stedelijke brandweer bezig den wand van de tank nat te houden en men was buitengewoon tevreden over deze welgeslaagde proefneming. De eindtaak die men nog te verrichten heeft is het nablusschen van de brandende en smeu» lende massa op het terrein. Hij had een degen. Wrangel, de -bekende veldmaarschalk, tevens gouverneur van Ber» lijn, stond voor 'n raam van z'n woning en zag, dat een luitenant zonder degen den Pariser Platz over. Onmidddelijk liet hij den jongen man bij zich komen en de officier begreep terstond, dat hij over de door hem begane overtreding ter verantwoording zou worden geroepen. In de antichambre, waar hij even moest wachten, hing een heele collectie degens van den generaal. Zonder zich een oogenblik te bedenken, greep de jonge man er een van, gespte dien om en trad dood gemoedereerd bij den machtige binnen. Wrangel kon zijn oogen niet gelooven, maakte een onbenullige opmerking over een dienstorder, die te wachten stond en liet zijn ondergeschikte weer vertrekken. De officier hing den d|'£en daar waar hij hem gevonden had en vervolgde zijn weg. Peinzend keek de veldmaarschalk hem n^, Hoe was het mogelijk, dat een oude houw degen zich zóó kon vergissen. Maar drom mels nog toe nu zag hij het toch héél dui; delijk. De man droeg geen degen. Terstond werd een ordonnance uitgezonden en enkele minuten later stond de officier ten tweede male voor den generaal. Wéér had hij en passant een degen kunnen grijpen enjweer geloofde Wrangel zijn oogen niet. Toen de officier voor de derde maal het plein zou oversteken, riep de generaal zijn vrouw. »Ga eens gauw voor het raam staan «Ja, en «Zie je dien officier loopen »Natuurlijk« «Heeft hij een degen op zij Nauwkeurig keekde oude gravin en zei toen zeer beslist«Neen. Wat een schande hé «Geen degen «Neen zeker niet.« «Goeien morgen, dat dacht je en dat dacht ik trouwens ook. Aber es stimmt nicht, er hat nehmlich doch einen« »'s lleeren zegenen de S.D.A.P. De (a.r.) »N. Leidsche Crt.« schrijft: Een kort maar veelzeggend zinnetje trof ik aan in «Het Volk«. 't Ging over de rede van den heer Colijn op den landdag te Bilthoven gehouden, waarmede een beetje de spot werd gedreven. Colijn zoo heette het b%int veel te vroeghij goochelt met tekorten, hij schermt met dreigende gevaren, en dat alles ten gevolge van een zekere zenuwachtig» heid. Daarin, zegt het roode orgaan, volgen we hem niet na. We hebben den tijd nog. Maar dan slaat ineens de stemming om, en wordt men, och 1 zenuwachtig en giftig. De partijgenooten worden gewaarschuwd paraat te zijn en hard aan te pakken, waar» na deze uitspraak volgt«Mef 's Heeren zegen kunnen wij niet werkenk. De S.D.A.P. heeft aan God geen behoefte. 't Was bekend Maar als 't zoo openlijk en met nadruk herhaald wordt, kan het toch geën kwaad, dunkt me, daarop nogeens de aandacht te vestigen. K3B Hiermede vervullen wij den treurigen plicht u kennis te geven, dat op 18 Juli j.l. dooreenhevigen storm, op de Zuiderzee op droe» vige wijze om het leven zijn ge» komen, onze geliefde Ouders, Broeders en Zusters RGELAI1D TIELEIÏlAitS oud 42 jaar AREHDJE UAfl DER G1JZE oud 40 jaar en hun zes kinderen flORIflifSl fflfiRia oud 15 jaar ADRIRHUS PiETER oud 14 jaar HEIiDRIH oud 12 jaar MARIA oud 6 jaar BASTIAHA FRAHCMA oud 3 jaar PIETER oud l'/2 jaar. Hun diepbedroefde Kinderen, Broeder en Zuster MAR1NUS. 24834 PIETERNELI.A. Ooltgensplaat, 28 Juli 1924. Heden behaagde het den Heere van leven en dood, van onze zijde weg te nemen, onzen gelief» den Vader, Behuwd», Groot» en Overgrootvader, pieter van alphen Weduwnaar van Elizabeth Schilperoort in den ouderdom van 84 jaar en 9 maanden. 24831 Namens de Kinderen C. VAN ALPHEN Nieuwe Tonge, 27 Juli 1924 Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een langdurig doch geduldig lijden, onze geliefde Echtgenoote, Moeder, Dochter en Zuster in den ouderdom van 27'/2 jaar. Uit aller naam, KL Mastenbroek. Kommertje Neeltje Meijer. Neeltjf. Lijntje Meijer. 24837 en Familie. Ouddorp, 28 Juli 1924, In plaats van kaarten. Den 24 Juli j.l. overleed ten gevolge van een noodlottig on» geval onze innig geliefde echt» genoot, vader en grootvader JOB mijs in den ouderdom van 58 jaar. Velseroord, A. C. MIJS—v. d. Veer. Santpoort, 24832 A. MUS. A. MIJS—Hameeteman. Zwartewaal, M. GORZEMAN-Mijs. P. GORZEMAN. Velseroord, 24 Juli 1924. De begtafenis heeft plaats gehad op Maandag 28 Juli d.a.v. vertrek 2 uur uit het sterfhuis, Veilengde Willemsbeekweg E 5, Velseroord. Ondergeteekende maakt door dezen bekend dat hij zijn BODEZAAK OP ROT» TERDAM aan J. KIEVIT en J. C. VAN NEU» REN. Dankende voor het genoten ver» trouwen beveelt hij zijn opvolgers in ieders gunst aan. 24833 C. BAKELAAR Pz. voorheen Bode op Rotterdam Aansluitende aan bovenstaande hopen ondergeteekenden door nauwkeurig uit» gevoerde orders het geachte publiek van Den Bommel en omstreken z>ch ieders gunst waardig te maken. Beleefd aanbevelend, JOH. KIEUIT en J. C. U. HEUREt! te koop aangeboden een in goeden staat verkeerende (zeer geschikt voor Bakker of Winkelier) en 24836 Adres C. HOLLEMAN, Battenoord Voor spotprijs te koop eenige 2e handsch dames» en heerenrijwielen, ben. Motorrijwiel merk »Douglas« 23/4 P.K. 2 versn. en vrij)., bij C. KNAPE Az. Ring, Sommelsdijk. 24820 ÏE KOOP AANGEBODEN een in goeden staat verkeerende Collings Patentassen. Adres L. SLIS Oude Tonge. 24829 De ondergeteekende maakt het ge» achte publiek van Den Bommel en Omstreken bekend, dat hij zichzelven aanstelt als Vertrekt iederen DINSDAG van Den Bommel. 24835 WILLEM DE GRAAFF Wz. voor den INMAAK weer ruim voor» handen in den Boekhandel van G. Mooiweer's Adm.-liantoor - sommeisdjjK Opmaken van Balans en Verlies 6» Winst. Privaatles naar eigen bedrijf. Incassee» ren van achterstallige Vorderingen spe» ciaal voor den Middenstand. Aangekomen een zending goedkoope zelfvullers, merk »Jackdaw«, met 14 karaats gouden pen. Rechtstreeks van de Swan=fabriek. M /f J - .1

Maas- en Scheldebode | 1924 | | pagina 3