Gemeenteraad. Kerk en School* Visscherij. Vergaderingen. Posterijen. Burgerlijke Stand. Reclame-Mededeelingen. Een door de Zon Verschroeide Huid, verzacht en geneest men met PUROL. Ingezonden Stukken SAKSEN. Plaatselijk Nieuws. schap en praktijk kunnen nog vele onopge» loste vraagstukken betreffende aardappelziek» ten, tot een andere oplossing worden gebracht. De heer van Riel is van meening, dat ge* zien de groote belangstelling, welke ook dit jaar weer voor deze bijeenkomst blijkt te bes staan, het gewenscht is in 1925 weer een Aardappeldag te houden, hetwelk door de aanwezigen met aplans wordt bevestigd. De Voorzitter dankt de sprekers voor ges houden inleiding en de aanwezigen voor dé betoonde belangstelling en zegt toe, dat het Bestuur gaarne in overweging zal nemen in 1925 weer een Aardappeldag te houden. Hierna werd de vergadering gesloten. Des n.m. werd door 170 personen, verdeeld in 7 groepen, deelgenomen aan de excursie naar het kweekveld van de Holl. Mij. van I.andbouw en de monsterproefvelden van deze Maatschappij. De tweede Aardappeldag, welke vanwege de afdeeling »Hoeksche Waard« der Holl. Mij. van Landbouw is gehouden, is evenals het vorig jaar weer een schitterend succes geweest. Het bleek ook thans weer, dat de belangstelling voor de aardappelcultuur op de eilanden groot is. Alvorens dit verslag te eindigen brengen wij een woord van dank aan de leiders der excursies, voor de verleende medewerking bij het geven van voorlichting en tevens een woord van dank aan de excursisten, welke zich prompt aan de voorgeschreven regeling hebben gehouden. K. V. v. W. Groote Land> en Tuinbouwtentoonstelling Zevenbergen. Het zal velen onzer lezers zeker interesseer ren iets te vernemen van de groote Land* en Tuinbouwtentoonstelling, welke 9—15 Septem» ber e.k. te Zevenbergen wordt gehouden. Wij hebben ons daarom tot het Secretariaat ge» wend, alwaar wij tot de overtuiging kwamen, dat daar hard en goed wordt gewerkt. Voor* zoover tot op heden kon gepubliceerd worden, heeft ons de secretaris ingelicht. Het schitterende terrein van den Kapelberg bij Zevenbergen, groot 7 Hectaren, op hooge zandgrond gelegen weide, is door het Hoofd» comité gehuurd benevens een in de onmid» delijke nabijheid gelegen concoursveld. Deteekeningen van restauratietent, regelings» commissietent, muziekkiosk, eerepoort en di» verse tenten, opgetrokken in hout en ontwor» pen door den heer R. W. Jaquet, zagen er keurig uit en zullen door hun uiterlijk alle bezoekers trekken op de tentoonstellingsdagen. Vóór de eerepoort zijn twee groote ruimten op den plattegrond geprojecteerd als bergplaats voor rijwielen en auto's. Een ruime baan van 10 M. breedte is afgebakeld voor de autobus» senwelke de bezoekers zullen aanvoeren, zoodat bij de grootste drukte zelfs van deze voertuigen niet de minste last zal worden ver» kregen. Des avonds zullen de terreinen fees» telijk worden verlicht door de firma De Vries Mulder en Co. te Amsterdam, wier naam op dat gebied Europeesche vermaardheid heeft verkregen. Muziek en zang benevens desavonds bioscoop zullen het nuttige met het aangename vereenigen ofschoon van de expositie nog niet veel gezegd kan worden, daar de meeste in» schrijvingen nog loopende zijn. Tot onze groote voldoening mochten wij vernemen,vdat een suikerpaviljoen door'de Coöperatieve en spe» .Culatievie fabrieken zal worden gesticht, terwijl de rubriek Wetenschap en Organisatie onder leiding van een Rijkslandbouwconsulent, de Heer Huizinga te Breda, de grootste zorg wordt besteed. Ook de zuivel is in het rijke programma goed verzorgd, terwijl besprekin» gen loopende zijn over het stichten van een paviljoen hiervoor in denzelfden geest als dit met de suikerindustrie geschiedt. Van de rubrieken paarden, rundvee, klein» vee, pluimvee, akkerbouw, machines, tuinbouw, Dloemén,' etiz. waarvan 'hEt programma meldt, is natuurlijk nog weinig te zeggen doch de., "bond van hengsten»Associatiën en de bond van Rundveevokvereenigingen in West»Noord» Brabant, welke respectievelijk paarden en rundvee verzorgen, staan er ons borg voor, dat dit zeer zeker in de puntjes zal wezen. Het deed ons buitengewoon goed aan, dat ook varkens, geiten en pluimvee, zoozeer in opkomst in onze provincie, zoo zorgvuldig zijn bewerkt, zoodat wij zeker vermeenen op de tentoonstelling een juist beeld van den stand hierin in onze provincie te verkrijgen. Alles bijeen genomen mogen wij gerust ver» onderstellen, dat deze derde Land» en Tuin» bouwtentoonstelling te Zevenbergen in een zeer goed teeken staat. We wenschen het Hoofdcomité dan ook het beste toe met de verdere uitwerking der plannen en hopen daarop later in ons blad terug te komen. Land» en Tuinbouwtentoonstelling te Zevenbergen. Door ZEx. den Commissaris der Koningin Baron van Voorst tot Voorst, is welwillend het beschermheerschap aanvaard van de in September a.s. alhier te houden Land» eri Tuinbouwtentoonstelling. COMMUNIQUE gegeven aanHet Paard, Landbouwblad, R.K. Boerenstand, Land en Vee Roermond, N. Brt. Chr. Boerenbond, Veldbode, Veldpost. De vereeniging Stamboek v. h. Ned. Trek» paard B. T. zat ook wederom dit jaar een groote Nationale tentoonstelling houden. Deze tentoonstelling, de vierde sinds hare oprichting, kan door omstandigheden ditjaar niet te 'sGravenhage gehouden worden. De vereeniging is echter zoo gelukkig geweest in Dordrecht een zeer geschikt terrein te vinden, het Sportpark Reeweg, dat door zijne inrich» ting met overdekte en open tribunes zeer zeker zal kunnen bijdragen tot het welslagen der tentoonstelling. Ongetwijfeld zullen vele fokkers uit de om» geving hunne paarden inzenden, nu de reis voor hen tot een minimum is beperkt, terwijl het ook voor de getrouwe inzenders uit andere streken per spoor of per boot gemakkelijk is te bereiken. Het Buitenland wordt voldoende ingelicht, zoodat vandaar vele belangstellenden te ver» wachten zijn, hetgeen een hernieuwen van de oude en aanknoopen van nieuwe relaties ten» gevolge zal hebben. Een dergelijke tentoonstelling moet zijn de spil, waarom de geheele fokkerij zich beweegt. Hier kan aan Binnen» en Buitenland worden getoond, wat de Nederlandsche fokkers heb» ben tot stand gebracht. Aan inzenders van vorige tentoonstellingen zijn reglementen en inschrijf biljetten verzon» den. Zij, die deze alsnog wenschen te ontvan» gen vragen hierom bij het SecretariaatKo» ningskade 15, den Haag, waar tevens alle noo» dige inlichtingen worden verstrekt. Wij wenschen de vereeniging een zeer groot succes toe in haar streven om een zoo groot nationaal belang te steunen. 40 cent per regel. Wat elke maand te doen geeft. (Ie helft Juli) Nadruk verboden. De eerste verschijnselen van de aardap» p e 1 z i e k t e zijn er reeds, terwijl wij dit schrijven. Men houde zich dus voor de be» spuiting gereed of passé ze reeds toe 2 of 3 maalom de 2 a 3 weken, is meestal nood» zakelijk. Besproei niet bij erg zonnig of erg winderig weer, dan zou het blad gevaar loo» pen. Men kan sproeien met Bordeauxsche of Bourgondische pap. De eerste bereid men door samenvoeging van kopervitriool en versch gebluschte kalk, ieder afzonderlijk aangemengd met waterin 100 Liter vloei» stof mag zijn V/2 a 2 K.G. kopervitriool en 1 a l'/3 K.G. kalk; de kalkhoeveelheid als ongebluschte kalk berekend. Bourgondische pap wordt bereid met 2 K.G. kopervitriool en 1 K.G. watervrije Soda (Sodex) op 100 L. water. Indien kopervitriool en Sodex in de juiste verhouding er voorkomen en overi» gens ook een goede pap vormen, dan is het Normaal pappoeder wegens de gemakkelijk» heid in 't gebruik aan te bevelen. Met Juli is de tijd voor k o o 1 z a a doogst aangebro» ken. Men bedenke bij deze werkzaamheden, dat het koolzaad liefst vóór zijn volle rijp» heid worde afgesneden,omdat anders door het openspringen der hauwen licht verlies optreedt. R o g g e»o o g s t, het snijden der wintergerst en het vlasplukken geschieden eveneens in deze maand. Op de b i e t e nvelden kan de hak nog goede diensten bewijzen. Bieten, rapen, aardappelen, enz. heeten niet ten onrechten h a kvruchten. Men denke bij het buitengewas aan wat de volksmond zegt: »Neem uw hak en ga akker besproeien. Een goede ophakking staat gelijk met een weldadigen regen.« Op een onzer proefvelden was de proef genomen met één en meermalen behakken de uit» komsten der 5 perceelen waren als volgt: 1. éénmaal hakken150.20 K.G.tweemaal 18.252 K.G.driemaal24.371 K.G.viermaal 28.145 K.G.vijfmaal29.480 K.G. - Het zeer groote voordeel der bewerking springt wel in het oog. De velden, bestemd voor koolzaad, moeten in deze maand worden toebereid, daar liefst vóór midden Augustus dit zaad dient gezaaid (10 Augustus Sint» Lourentiustdag.) - Op de velden, waar vroe» ger aardappelen hebben gestaan, kan met goed gevolg boerenkool worden geplant in de omgeploegde roggestoppels kunnen nog spurrie of herfstknollen worden gezaaid. In de stoppels van gerst, rogge en kool» zaad is het uitekend wikken, erwten of lupinen te zaaien voor groenbemesting. De humus» en stikstofverrijking der bouwvoor loonen dezen arbeid en onkosten in hooge mate. In den hof: Er heerscht nog al appel» en perenschurft, waarvoor we aanbevelen een bespuiting der boomen met Californische pap (zwavebkalkpap1 deel pap op 40 deelen water. Pereboomen mag men ook hehandeleif'met Bordeauxsche pap appelboomen thans niet meer (Wel in ,t voor» jaar) omdat nu verbranding van het blad en afval der vrucht het gevolg kan zijn. Ver» schillende gewassen zijn weer aangetast door bladluizen, b.v. de wortels.' Men passé een bespuiting toe met brandspiritus en groe» ne, zachte zeep (2 K.G.) bij rozen en andere gevoeliger gewassen is halve sterkte voldoen» de. Meeldauw, een zwam o.a.: bij de druif voorkomende, bestrijd men met bestuiving van zwavel. Komen in -uw pruimeboomen spinselnesten voor van de s>ragrups« dan is aanwending Wan Pdrijschgroen het middel. "Wilt ge weten, hoe in al die gevallen precies te handelen, wend U dan tot uw Tuinbouw» consulent of een controleur van den Planten» ziektenkundigen Dienst, als er een in uw streek woontanders rechtstreeks tot genoem» den Dienst te Wageningen. Zie in uw tuin kool en andere gewassen steeds na om de rupsen te vangen, voordat ze er in groote getale zijn en reeds schade hebben gedaan. Plant nu kool, prei, selderij, later andijvie doe het 's avonds, en giet flink. Men kan ook nog radijs zaaien, en knollen en veldsla voorts kropsla, andijvie en worteltjes, en wie veel van doppers en peulen houdt, kan de vroege soorten nu weer leggen. Oogst de augurken geregeld voor de inmaak, en haal de sjalotten en uien uit den grond. Snijd de ranken (uitloopers) van uw aardbeiplanten, waarmee ge, zoo gewenscht, nieuwe bedden kunt aanleggen. Geef nu vooral goed acht op de slakken (ze zijn talrijk), want ze leggen nu eieren. Reflector geeft aan slordige landbouwers de volgende afstraffing Aan Onkruid»Verbouwers. (Naar Staring -»Huisboek voor den Landman in Nederlands). Wordt rood van schaamt', als 'de papaver, Die, talrijk, al uw velden »siert«. Wordt geel van nijd, bij rt' zien der haver, Waarin de herik welig tiert. Wordt wit (als ginder uw kamillen) Van ergernis, door hen verwerkt Gij moeri die bloementeelt niet willen U helpen niets dan bittere pillen, Daar and'rer voorbeeld u niet trekt REFLECTOR. De Copie van Ingezonden Stukken die niet gt» plaatst zijn wordt niet teruggegeven. Buiten verantwoordelijkheid van Redactie en UitgevM De KerkgracHt te Sommelsdijk. Geachte Redactie Hoewel niet gewoon in couranten te schrij» ven, acht ik het mijn plicht voor dezen keer een uitzondering te maken. Ik wensch mijn stem te laten hooren voor het behoud van de Fy^gkgracht te Sommelsdijk. Met de voorstanders van het behoud er van en met Heemschut ben ik het geheel eens, dat met de Kerkgracht een stukje typisch Flakkeesch dorpsschoon zou verdwijnen, dat niet vervangen kan worden door een plant» soentje, dat er voor in de plaats zou komen. Tot dempen mag mijns inziens alleen worden overgegaan wanneer werkelijk geen andere uitweg te vinden is. Indien de gracht een» maal gedempt is, zal daarmede iets onherstel» baars gedaan zijn, dat niet meer goed te ma» ken is. Ik ben er zeker van dat velen onder de in» woners van Flakkee het met mij eens zijn, ook al laten zij zich niet hooren. Mej. K. J. SLIS. Middelharnis, Voorstraat, 30 Juni 1924. Spoedeischende raadsvergadering op Vrijdag 29 Juni, des avonds te 8 ure te HELLEVOETSLUIS. De Voorzitter Burgemeester P. de Geus. Afwezig dhr. Kraan. De notulen waren nog niet klaar voor deze vergadering, maar zullen voor de e.k. verga» ring ter visie gelegen worden. Aan de orde is een wijziging bij het per» soneel van het Lager Onderwijs met het oog op de Lager Onderwijswet, die 1 Juli 1924 in werking treedt. De wijziging bevat het overplaatsen van een onderwijzer van de M. U. L. Omschool naar de lag, school B. De VOORZ. leest het prae»advies van B. en W. voor waarin uitkomt dat met die wij» ziging 37 kinderen aan school B overkomen, voor het aantal onderwijzers echter aan school A komt men 31 kinderen te kort Nu het nieuwe leerjaar 1 September aanvangt,cis de berekening gemaakt dat ,met het verlaten en weder»opkomen van de kinderen het te kort van school A aangevuld is en het aantal kin» deren aan school B. overblijft, hiervoor is dus een 5e leerkracht noodig. Daar er op de M. U- L. O »school 1 leerkracht over komt, kan dege overgeplaatst worden naar de lag. school. Dhr. KOOT kan hierover niet zijn stem geven, in een kort opgenblik dat de voor» zitter het prae»advies voorleest, kan hij geen oordeel vellen. Dhr. TROOST had gaarne dat op het con» vocatiebiljet gestaan had, dat de stukken ter visie Jagen. De VOORZITTER wijst er op dat het laatste een verzuim geweest is en ook dat er geen bezwaren behoeven te zijn, daar het in overleg is gegaan met de beide hoofden der scholen en de betrokken onderwijzer en met goedvinden van den Inspecteur van het On» derwijs. Na een korte bespreking wordt dit voorstel betreffende het overplaatsen van dhr. Engel» moer van de M. U. L. O. naar de openb. lag. school B met alg. st. aangenomen-. 2. Wijziging begrooting 1923. Enkele posten te zamen f 1250 zullen van de post onvoorziene uitgaven verminderd worden. ,Deze wijziging wordt aangenomen met alg. st. Hierna wordt de vergadering om 8.30 ure gesloten. Door de heeren D. Joppe Czn., kassier van de Boerenleenbank te Sommelsdijk, en P. A. van Buuren, notaris te Middelharnis, is ver» klaard dat zij de rekening en verantwoording van de gelden, voor Saksen ingzameld, hebben nagezien, de rekening met de bewijsstukken hebben -vergeleken en volkomen accoord be» vonden, n (w.g.) D. JOPPE Cz. (w.g.) P. A. v. BUUREN. Namens het'Moderamen deelt orujergetee»- kende mede dat de stukken voor belangstel» lenden ter visie gelegd worden op Woensdag 2 Juli, des namiddags van 2—3- uur in de Christelijke School te Sonmelsdijk. P. DE ZEEUW, Secr.-Penn. SOMMELSDIJK. De echtgenoote van F. W. alhier is in het ziekenhuis te Rotterdam overleden. Tegen een persoon uit deze gemeente is processverbaal opgemaakt wegens overtreding van artikel 425 Wetboek van Strafrecht. MIDDELHARNIS. De uitslag (van de wedvlucht door de ver. Seinpost welke de vorige week heeft plaats gehad van uit Cha» teauroux (Frankrijk) afstand 579 K.M.) is als volgtW. Hommel 1ste prijs, J. Koevoets 2e prijs, D. Peeman 3e prijs, Gebr. Jongejan 4e prijs, J. Nipius 5e prijs, P. de Gans 6e prijs, I. Slis 7e prijs, J. Jordaan 8e prijs. De heer J. v. Groningen heeft zijn woon» huis staande aan de schoolstraat onderhands verkocht aan den heer M. Koning. Bij den heer C. J. v. Splunter zijn twee postduiven binnen komen vliegen gemerkt Beige 2013332 - 1924 en Beige 4020356 - 1923. DEN BOMMEL. Bij de Arbeidsbemidde» ling stonden de vorige week geen werklooze arbeiders ingeschreven. De vorige week werd bij den landbou» wer E. de L. een kalf geboren met het voor» lijf van een varken. Aanstaande Woensdag 2 Juli zullen de kinderen van de beide Openbare Scholen per motorschip van Mast en van Gent een reisje naar Rotterdam maken. Verleden week Vrijdag had in het ge» hucht Achthuizen nabij deze gemeente een noodlottig ongeluk plaats. De 17»jarige A. P. W. reed met een voer hooi over een dam. Door het zware' gewicht, zaktè de dam die 2 weken geleden gelegd was, weg, en het voer kantelde om, waardoor W. die zich niet meer in veiligheid kon brengen, jammerlijk omkwam. Dokter Katenwinkel zal heden Dinsdag 1 Juli zijn praktijk weer waarnemen. Mej. v. R.—B. uit Stad aan't Haringvliet had het ongeluk zoodanig met een motorfiets te vallen, dat zij zich ernstig bezeerde. OOLTGENSPLAAT. Dhr. Joh. B. Kie» wiet heeft zijn benoeming als onderwijzer aan de Bizondere School te Dirksland aangenomen. In de bestaande vacature aan de Bizon» dere School alhier hebben zich 7 sollicitanten aangemeld. De Minister van Financien heeft niet goedgekeurd het besluit waarbij f 13500 was toegestaan aan de Vereeniging van Landarbei» ders ter verkrijging van onroerend goed. (Aan» koop land Langstraat). Vrijdagavond werd door vele vooraan» staande ingezetenen dezer gemeente de rede van Zijne Excellentie Minister Colijn aange» hoord per radio van dhr. L. van der Vlugt, die zoo welwillend is geweest zijn toestel be» schikbaar te stellen. OUDE TONGE. Het zoontje van A. de W. geraakte spelenderwijs onder een wagen. Het kreeg beide wielen over het lichaam, zoo» dat geneeskundige hulp noodzakelijk was. M. Hartman heeft een stuk land onder» hands verkocht aan D. Hartman Az. B. Blaak alhier heeft een stuk land on» derhands verkocht aan de landarbeidsvereen. van kleingrondbezit te Ooltgensplaat. Het dochtertje van A. B. geraakte met haar fiets in de sloot. Zij was echter spoedig op het droge. NIEUWE TONGE. J.l. Zaterdag hield de postduivenvereeniging »de Gevleugelde Bode« alhier, een vlucht met een stevige Westenwind van Oudenbosch. Opgelaten 2 u. 30 m. De duiven bereikten als volgt hun hokken C. Buurveld 3 u. 28 m. 10 sec.idém 3 u. 39 m. 40 sec.; A„Mans 4 u. 42 m., allen te Middelharnis A. v. Rumpt 3 u. 47 m. 43 sec. Gebr. Knöps 3 u. 53 m. 20 sec.A. Mans 3 u 57 m. 30 sec., te MiddelharnisC. Hol» leman 4 u. 27 m. 28 sec.A. v. Rumpt 4 u. 30 m. 50 sec.R. de Wilde 5 u. 9 m.W. Drooger 5 u. 16 m. Bij publicatie is bekend gemaakt dat de gemeente»secretarie voortaan des Zaterdags» middags gesloten zal zijn. Zondagmiddag is door den gemeente» veldwachter A. K. Nieuwkerk processverbaal opgemaakt tegen een tweetal personen uit Sommelsdijk, wegens het zingen langs den openbaien straat. H.H. Voetballers schijnen het o zoo leuk te vinden des Zondags door deze gemeente te rijden en het noodige lawaai te maken. Misschien is dit ook een goed leerstuk voor andere Vereenigingen, anders moeten ze ook maar eens een proef nemen. De politie is op zijn hoede. Van J. H. alhier stierf een varken. Het dier is onder politietoezicht begraven. Een gedeelte van het Korteweegje zal opnieuw worden bestraat, daar er groote put» ten in de straat zijn en verbetering dringend noodig is. Wanneer komen de Molendijk en Zuiddijk aan de beurt? DIRKSLAND. Verleden week stonden bij de Arbeidsbemiddeling alhier 2 transportarbei» ders als werkloozen ingeschreven. Ongeveer half Juli a.s. komt een gedeelte van het Weeshuis thans bewoond door T. Kats (huur f 2.75) vrij. Gegadigden gelieven zich uiterlijk 10 Juli a.s. schriftelijk aan te melden ter Gemeente»Secretarie. Mej. A. Doornbos te Groningen benoemd tot wijkverpleegster alhier, hoopt 1 Augustus a.s. alhier in functie te treden. HERKINGEN. Het mond» en klauwzeer onder het vee van den heer A. J. den Boer is geweken verklaard. De dienstplichtige A. Labeur der lichting 1919, is tegen Maandag 15 September a.s. opgeroepen om onder de wapenen te verschij» nen voor Herhalingsoefeningen. Van Ged. Staten is bericht ontvangen dat de Rijksuitkeering voor deze gemeente, ingevolge de wet van 24 Mei 1897, voor het jaar 1924, vastgesteld is op f 2300,96. OUDDORP. Het huis van wijlen Wed. M. Westhoeve is Zaterdag door J. Bosland ingezet op f 3450 en het bouwland op f 1700. Het is druk met de muziekuitvoeringen, eerst aan de haven en Zaterdag al weder voor het gemeentehuis. Het plan was, zegt meü, om bij een paar feestvierende gezinnen een serenade te brengen, doch men is daarvan om verschillende redenen teruggekomen. Het gaf intusschen heel wat drukte op het dorp. De Chr. Zangvereeniging is opgericht, voorloopig met 27 leden, waarvan velen ge» oefend zijn. Als directeur treedt op de heer M. Boelaars. GOEDEREEDE. In sommige tuinen ver» toont zich in de vroege aardappelen de ziekte. Het Töof krijgt een donker bruine kleur waar» door de bladeren afvallen. HELLEVOETSLUIS. Vrijdagavond gaf de muziekvereeniging »Excelcior« Dir. v. d. Hor een concert op de muziektent. Een achttal nummers werden mooi gespeeld en dooreen talrijk publiek aangehoord. Dhr. A. v. Sintmaartensdijk is benoemd tot huisvader van het Tehuis vo >r Militairen. Vrijdag maakten de schoolkinderen der Open. School een schoolreisje naar Amersfoort des 's avonds werden zij door de Harmonie» kapel van 's Rijkswerf van de tram afgehaald. Bij de gehouden examen voor binnen» loods zijn geslaagd de kweekelingen 2 kl. N. A. Bruin, J. M. N. Weltevrede, H. de Ruiter en H. J. Hellema, voor Zeeloods, de Loods» kweekeling E. Engelsman. SOMMELSDIJK.4* Op Zondag 22 Juni j.l. is in de Ned. Herv. Kerk alhier eene som van f 10.— gecollecteerd voor de armen. MIDDELHARNIS. Vrijdagmiddag 11 Juli zal in de Ger. Kerk de huwelijksinzegening plaats hebben van Adr. van Wezel en J. Looij. OUDE TONGE. Zondagmorgen zal den Heiligen Doop bediend worden door Ds. Bax. Doopvaders kunnen zich aanmelden na 7 uur aan de pastorie. DIRKSLAND. De in de Ned. Herv. Kerk alhier gehouden collecte voor de Zending bracht f 68,— op. HERKINGEN. De kerkeraad der Ger. Gemeente alhier heeft bericht ontvangen; dat waarschijnlijk 13 Juli voor haar hoopt voor te gaan de Eerw. Heer Remijn van Oosterland. In verband met de regeling der Godsdienstoefeningen zal er D. V. Zondag a.s. des nam. 2 uur Zondags» school worden gehouden. MELISSANT. Met ingang van I September a.s. is aan den heer J. N. Flikweert eervol ontslag verleend als onderwijzer aan de Geref. M.U.L.O. te Middelburg. Hij was achtereen» volgens verbonden aan de Chr. School te Hasselt (Ov.), Melissant (Z.H.), Nieuwerkerk (Z.) en Middelburg. GOEDEREEDE. Bij afwezigheid van den predikant, zal er a.s. Zondag eenmaal kerk zijn en zal des voorm. D. V. den heer J. van der Velde van Ouddorp optreden. Gedurende 3 weken zal er voor de school» kinderen geen catechisatie worden gehouden. OUDDORP. Om alle vergissingen te voor» komen, wijzen wij er op, dat a.s. Zondag in de Herv. kerk des namiddags Ds. Montfrans op treedt, met het oog op de bediening van den H. Doop. Er was eerst gezegd des voormid» dags. HELLEVOETSLUIS. Woensdag 25 en Don derdag 26 Juni was het voor de Zondagschol, der Ned. Herv, Kerk »Eben Haëzer twee feest» avonden. Deze Zondagschool mocht haar 65»; jarig bestaan herdenken. Wegens het groote aantal kinderen moest het in twee avonden gesplitst worden. Beide avonden was trots hr warme weer, de zaal van de voormalige M rine Cantine stampvol. De voorz. dhr. Blind opende op gebruik: lijke wijze deze vergadering. In zijn openings, woord schetschte hij in groote trekken he* verloop van de vereeniging. Het verdere va;, de - avonden werd afgewisseld door voordrach ten en zingen door de kinderen, en verschi. lende tractatie's. Ook werden nog enke.v tableaus Uitgevoerd voorstellende»Ebet Haëzer«, »Uw Kans«, »De drie getijden« »Kerstnacht en Pauze«, welke alle zeer moo> uitkwamen. Dhr. W. Gaastbeek uit den Haag, hoofc' vertegenwoordiger van de Ned. Ind. zendin; vertoonde een aantal lichtbeelden, voorstel lende het verhaal »Alleen op de wereld«. Of aangename wijze wist hij de aanwezigen doo zijn verhaal te boeien. Onder de aanwezigen merkte we nog twee oude voorzitters n.l. dhr. v. Dijk en Groen, door wien een kort woord gesproken werd. Ds. Timmer sprak een kort slotwoord en ein» digde na het zingen van Gez. 180 1 met dankgebed deze feestavonden. Beide avonden zijn dan ook schitterend geslaagd. Mej. P. Cordia onderwijzeres aan de Chr. School alhier is benoemd als zoodanig aan de Ger. School te Rotterdam die 25 Aug. geopend wordt. Onze plaatsgenoot Dhr. M. A. Duister, hof, leerling van de Rijkskweekschool te Mid» delburg is geslaagd, voor de acte onderwijzer. Dinsdagavond zal in de MarinesCantine optreden Dhr. J. W.v. Ree, voorganger der Chr. Ger. te Schiedam aanvang 8 uur. Dhr. J. K. Rietdijk en C. Noordermeer, welke Resp. gekozen zijn tot ouderling en diaken in de Ger. Kerk hebben hun benoe» ming aangenomen. NIEUW HELVOET. De Vereeniging tot stichting en instandhouding van de Scholen met den Bijbel heeft van de Obligatieleening 1909, aandeelen uitgeloot de no's 33 en 81. Inwisselbaar bij dhr. L. Quak alhier. NED. HERV. KERK. Beroepen: naar Vlissingen, Ds. K. J. Brouwer te Doetinchem naar Huizen, Ds. N. v. d. Snoek te Kralingen naar Bleiswijk, Ds. A. H. J. G. v. Voorthuijzen te Huizen naar Wierden, Ds. A. C. Enkelaar te Hasseltnaar Den Bommel, Ds. E. Schimmel te Jaarsveld. Aangenomen: naar Stedum, Ds. Grootjans Thzn. te de Meern naar Kamj^ veen, Ds. J. L. Dippel te Groningen. Bedankt: voor Waarde (Z.), Ds. H. Bo> gers te Zoelenvoor St. Annaland, Ds. W. Deur te Zegveld. GEREF. GEMEENTEN. Tweetal; te Werkendam, Ds. H. Kievit, Veenendaal en Ds. W. D. den Hengst, Leiden. Beroepen: naar Rotterdam, Ds. J. v. Vliet te Dordrecht. Bedankt: voor Rijsen, Ds. J. Fraanje te Barneveld. »Preeken op de bus.a »Preeken op de bus«, las ik. Weer wat nieuws vraagt de lezer. 't Werd gezegd van een groepje oud»gere« formeerden op de Vêluwe, wier »dominee« geen traktement krijgt, maar leeft van wat er »in de bus«, oftewel 't »zakje« komt. Dat lijkt misschien over»vroom. Maar, neem 't me niet kwalijk, die dan héét te zijn evangelieverkondiger, ik laat in 't mid» den wat hij verkondigt, die stelt zichzelf één lijn met den vertooner van de poppenk die ook »op de bus leeft«. En nieuw is ook niet, want in mijn jeugd heb ik er ook reeds zoo een gekend, die geprezen werd van» wege zijn »ou»testamentisch« preeken, maar die als de »bus« es schraal geweest was daar niet onderworpen mee accoord ging, maar de menschen nogal vrij ontestamentisch vanwege hun gierigheid den mantel uitvegen kon. Alsof God geen God van orde meer is! GOEDEREEDE. De vorige week werd er per dag 90 Kilo garnalen gevangen. OUDDORP. In de afgeloopen week zijn per vaartuig 400 a 600 kilo garnalen gevangen en in de stallen 27 zalmen. OOLTGENSPLAAT. Vergadering van den Gemeenteraad op Woensdag 2 Juli des namiddags 3.30 uur (zo» mertijd). NIEUWE TONGE. Aan het Hulppost» Telegraaf» en Telefoon» kantoor werden gedurende de afgeloopen maand behandeld 37 telegrammen, 312 tele» foongesprekken, 11 telefoonoproepsbcrichten. Totaal 360 handelingen. SOMMELSDIJK. Geboren Anthonia Adriana, d. v. Hendrik Izaak de Ruiter en Sophia Cornelia Ham; Adrianus, z. v. Hendrik Rozenheek en Eliza» beth Bakelaar. GehuwdGijsbert Oskam, 43 j. en Neeltje Martina Cashoek, 35 J. DEN BOMMEL. GeborenCornelis z. v. Dirk Donkerslool en Neeltje van Zanten; Arendje d. v. Hen» drik Kornet en Mina Hubrina Driesse. Overleden Anthonius Petrus Waare oui 17 jaren zoon van J. C. Waare en J C. Segers.

Maas- en Scheldebode | 1924 | | pagina 2