üiESi OUDDORP WIE NU EEN I Autoverhuur IIERHURIHG BOUIM. 1164 roeden Bouwland WIÉ LAROCHE KLOMPEN Zij die een slagerij wensehen op te richten Groote Zomeropruiming iehteo ELISABETH IKIARGRETHA 2 TIRMIÏIMEOHTS 2 a 3 TE KOOP: III WEEL - «llEfl LUXE AUTO H. VAU OOSTEHGGE Aseiinap C. DE MOOIJ IIMIEIWIIS I BOOI L. KIEVIT Voorstraat Dïrksland Telef. 1035 J. BEDEAUX - MIDDELHARNIS ingen kg' Bimnenland. Buitenland. Van onze Adverteerders Officieel Gedeelte. Geboren WILLEM ALBERT UAH ECK flinke DIENSTBODE DIENSTBODE teJSPi SiPORP aan te besteden Het afbreken uan de bestaande Pastorie en het ter plaatse hauwen uan een nieuwe Pastorie met in begrip uan een schuurtje. J. A. DE LIGNIE mooi AUTOTOCHTJE wil maken vrage aan om voor te komen. Hij heeft een LUXE AUTO die prima zacht rijdt en is voor een ZEER CONCURREERENDE PRIJS te ontbieden. van Maandag 16 Juni tot 1 Juli OPRUIMING VAN RESTANTEN waaronder zeer voordeelige koopjes o.a. Combinations grootste maat f 2,25 „spotkoopje" Mans pantalons stoffen f 4,25. Manchester f 4,90 en Moleskin f 5, 30 cent 75 cent 40 cent wollen fantasiedekens voor f 11,50 Frotté vanaf Frotté „zwaar" Schortenbond Een partijtje prima Leidsche bijzonder lagen prijs t Verder gedurende onze opruiming op alle courante artikelen 10 procent korting ALS BIZONDERHEIDWie voor f 10.besteedt krijgt bovendien 1 doos prachtige zakdoekjes cadeau AANBEVELEND, ZANDPAD 1924, 's avonds 7 t aan de Voorstraat penboomen, brand» van den heer Joh. ssant. iJYS. n 2 Juli 1924, beide (Zomertijd) te Acht» tramstation, krachs ling en afslag van als café, met schuur ie, gem. den Bom: mej. de Wed. H. jreeder omschreven nzet en Zaterdag 5 :s avonds 6,30 uur het Logement van je, erf en grond te veg, kadaster Sectie 4 aren 25 centiaren, r te aanvaarden en te Ouddorp, in den lieuwland, kadaster aren 80 centiaren 1., verhuurd tot 11 diforta f70 per jaar, n van de Weduwe RG. g voor 5 jaren van te Hekelingen, in Jitslag van Putten», en den Zandweg, blootschoof 1924. leveren vóór of op en kantore van on* lamiddags 2'/2 uur voor het sterfhuis Westhoeve van mem ntiek Bureau, voorts om contant geld, AN DEN BERG. 1924, v.m. 10 uur aat, in den Weipol: ïn ten verzoeke van van 15 a 20 goed 100 vijfbans»rietmat< chmachine «Massee® ■is AKKERMAN. ïi 1924, des namid: e Melissant aan het n, latten, schroten NDIJK. .RNIS, etee en Overflakkee. 23 Juni 1924. 0.40 per 100 K.G. 70 per 100 pond f 14,40 p. 100 stuks, f 8,50 p. 100 stuks, t f 5,10 p. 100 stuks. 0 per 100 krop. 0 bos. 100 bos. 7,10 per 100 pond. 08 per pond. O per 100 stuks. 6,35 per 100 stuks. 383 Eendeneieren. 5RDEN. J 1. Ter Veemarkt wa> 354 vette runderen, hapen of lammeren, Deien 42'/2 -521/,—55 51—55—60—6272" ets. /2 ents. varkens 28- 37 p. stuk. en ossen was niet ,s traag en de prijzen die der vorige week. ging nog tot 172cent amelijk aangevoerd, de prijzen waren niet met redelijken aan< De prijzen waren la» en handel op Enge: ns was aanmerkelijk tanvankelijk vrij vlug en de prijzen wa: ondering werd voor 4aar nog iets boven i. Heden waren aam en, eerste kwaliteit teit f 1.05-1.20, 3de 12 stieren, f 0,95—1 alfkoeien f 375—500 ren, 1ste kw. f0.95 -95 c., 3de kwaliteit ere kalveren f 16—26 50—56 per stuk 30 ens Holl. 1ste kwal. 52—66 c., per K.G., lste kwal. 68—70 c. erenmarkt. Aanvoer 2 per stuk. n EIEREN. i. Zeeuwsche eieren dito f 6.25-7.25 per Eieren 120.000 stuks 0 de 100 stuks. Ham anvoer 25 K.G., prijs eieren, prijs f 6—7 EL en OLIËN. i. B i n n e n 1. g r e n. od, was is de aller: d te plaatsen, terwijl 'angzaam waren te f 14-14.40. Uitge* aetaald. Afwijkende noemenswaard ver: GROENTEN, FRUIT en AARDAPPELEN. ROTTEDAM, 23 Juni. Heden waren de prijzen der aardappelen als volgtronde Westl. zand 21—23 c„ Duke of Yorks 17—19 c. per K.G.bravo's f 8.50—10.50 per H.L. poters 15—16 c. per K.G.red star f 8.50—10.50 per H-L.Malta's springs 16— I8V2 c- Per K.G. Met weinig aanvoer, flinke vraag. AMSTERDAM, 23 Juni. Aardappelmarkt. Andijker muizen groot f 10.50—10.85, dito klein f 5.25—5.90, Westl. muizen f 12.60, Lang dijker muizen f 11.30. Aanvoer 3 ladingen of 430 H L. NAALDWIJK, 21 Juni. Groote veiling der Ver. Westland. Kruisbessen f 6.52 per 50 k.g. Aanvoer 2025 kg. HUIDEN, LEER, WOL en DIVERSEN. ROTTERDAM, 23 Juni. Vlas. (Opgaaf van den marktmeester). Aanvoer 4400 K.G. blauw, schoon f 1.40—1.75, 500 K.G. wit Zeeuwsch f 1.10—1.45, 8000 K.G. Groningsch f 1.35—1.75, 9500 K.G. Holl. geel f 1.35-1.75, 850 K.G. dauwroot f 1.25—1.45. Een nieuwe leerplichtbeschikking. Volgens de Msb. zal eerstdaags een nieuwe Leerplichtbeschikking verschijnen waaraan de minister van Onderwijs reeds zijn goedkeuring heeft gehecht. Wat het absoluut schoolverzuim betreft zal de bestrijding daarvan opgedragen worden aan B. en W. der gemeente, die de vrijheid hebben dit in overleg met den inspecteur van het lager onderwijs te regelen. Wat het betrekkelijk schoolverzuim aangaat, zullen de modellen F II niet meer aangelegd worden voor alle leerplichtige kinderen, doch zal alleen een kaart, een nieuw model D II, worden gebezigd, die dienst zal doen voor elk plaats hebbend schoolverzuim. Deze kaart wordt toegezonden aan de commissies tot wering van schoolverzuim. De modellen F III, F IV en F V zullen vervallen en nieuwe mos dellen D zullen daarvoor in de plaats treden. Het conflict in Twente geëindigd. Maandag is het werk hervat. De strijd in Twente is geëindigd. Zoo men weet hebben in November de textielarbeidersbonden de reuzensworsteling tegen de oppermachtige fabrikanten aange» vangen. Zij hebben gestreden voor hun recht en dank zij die ongeloofelij ke krachts: inspanning is het gelukt, den fabrikanten tot toegeven te dwingen, tot niets meer te bes reiken viel. Toen, in het begin Mei was de tijd gekos men om aan den strijd een einde te maken. Een ieder kent het verloop. De Chr. orgas nisaties, die zoo goed het belang van hun leden begrepen, hebben besloten tot opheffing, maar Stenhuis zweepte de »modernen« op, en de strijd tegen de fabrikanten ontaardde in een strijd tegen de Chr. arbeiders. In die dagen kwam tot uiting wat er leeft de harten der roode arbeiders haat tegen het Christendom. Dank zij de leiders der Chr. en Roomsche bonden hebben thans de textielarbeiders een belangrijke overwinning op de fabrikanten behaald, die, wat nog nooit in Twente het geval is geweest, moesten toegeven. Onze menschen hebben er voor gezorgd, dat de behaalde voordeelen ook voorde »modernen« behouden bleven. Thans is, wat reeds weken tevoren was te voorzien, het smadelijk einde allereerst voor Stenhuis gekomen. De laatste weken was het reeds merkbaar dat hij graag van de staking af wilde zijn. Evenals Troelstra in 1918 heeft ook hij zich vergist. Dit is voor de roode leiders schier een gevleugeld woord geworden. Maandag is het werk weder hervat, zoowel te Enschedé, te Almelo en te Goor. Want de fabrikanten hadden bekendgemaakt dat vandaag voor 't laatst de bijslag van f 1,50 van kracht zou zijn. Dit is het smadelijk einde, dat-niet getuigt van de fierheid, waarop de »modernen« steeds geschetterd hebben. De toeslag voor gehuwden van f 1,50 hebben zij steeds smadelijk als «Judaspenning» betiteld. En om die penning toch niet te verliezen, hebben de roode leiders geadviseerd om zich vandaag de laatste dag dat deze nog van kracht is, zich. aan te melden. Met stille trom is dus afgetrokken. Wat is er thans overgebleven van de schetterende woorden van Mei? Letterlijk niets Men is opeens »kalm« geworden. Dankbaar hebben we te zijn, dat onze mannen en vrouwen moedig hebben stand gehouden, ondanks alle roode terreur. Zij hebben de overwinning zoowel op de fabri» kanten als het socialisme behaald. Daarvoor moet hun een eere:saluut gebracht worden. Doch bovenal moet God gedankt worden, dat hij ten slotte alles ten goede heeft gekeerd. Fr. Dagbl. «Wij hebben een uitnemende Drankwet 1« Toen Dr. Kuyper zijn Drankwet indiende en verdedigde, kwam men woorden te kort om het stumperig gebrek van wetgevend ta: lent van den Ministerpresident te hekelen. Ongelukkiger product van legislatief on: vermogen dan dit monster om van staats» wege braafheid te decreteeren was schier niet denkbaar. Vandaar dan ook dat de linkerzijde haar stemmen aan de Drankwet onthield. Alleen een paar ouddiberalen steunden Dr. Kuyper, maar bij allen anderen stond het vast dat politieke eerbaarheid verbood zich te compromitteeren door mee te gaan met dit Kuyperiaansch gewrocht. Maar ziet, nu komt in de Tweede Kamer het voorstel van Mr. Rutgers tot invoering van plaatselijke keuze aan de orde. De vrijzinnigesdemocratische afgevaardigde mevr. Bakker—Nort bestrijdt het. Mee op dezen merkwaardigen grond «IFy hebben een uitnemende Drankwet, welke het verbod van drankverkoop door de ge: meenteraden mogelijk maakt.« Wij hebben een uitnemende Drankwet I Wie den verkiezingsstrijd van 1905 mee maakten, toen alle antbclericale propagandisten de Drankwet verfoeiden, zullen hun ooren niet gelooven. (Rotterdammer). Jhr. mr. A. F. de Savornin Lohman. De heer G. G. van As schrijft in het «Schouw» venster« een artikel over Jhr. Mr. de Savornin Lohman. Daarin lezen we o.m. Lohman was een zeer bijzonder goed mensch ik had bij hem altijd het gevoel alsof ik bij mijn grootvader zater was zooveel geduld in hem, en zooveel wijsheid en begrip voor de nooden en behoeften van anderen. Toen ik de eerste maal bij hem kwam, en mij ten: gevolge van mijn ziekte, nog moeilijk bewoog, wist hij niet wat te doen om het mij gemak» kelijk te makenik moest bij hem blijven koffiedrinken enz. en toen een der medewer» kers aan »De Nederlander« eens een zeer druk jaar gehad had, zonder vacantie te kunnen nemen, omdat ziekte en dergelijke hem dat verhinderden, zond de heer Lohman hem een briefje met de mededeeling, dat hij in het belang van de krant er uit moest gaan, en hij deed er, onder geheimhouding, een bankje van honderd bij. 't Was dan ook geen wonder, dat men op «De Nederlander« voor Lohman als 't ware door een vuur zou loopen. Dit bleek ook wel toen hij afscheid nam als hoofdredacteur. De afscheidsbrief, dien hij toen geschreven heeft aan de redactie wordt nog steeds op de «Nederlander«»bureaux bewaard. Algemeen geliefd was Lohman, zoowel bij zijn gelijken als bij zijn minderen. Hij kon blij zijn met de blijden en treurig met de bedroefden. Kinderlijk eenvoudig was hij. Hij hield dan ook van kinderen hoe ver» stond hij hun behoeften, van een bordje ker» sen in den zomer af, tot geestelijken raad in moeilijkheden des levens toe. Waarlijk, hij was een compleet mensch, en wij mogen God danken, dat wij hem gehad en gekend hebben van zoo nabij. Hij is een dergenen, die wij in waarheid nooit zullen vergeten. «Vragen voor Moedersa. In een opvoedkundig stuksken geeft een Engelsch tijdschrift eenige vragen, die de moe» ders van hinderlijk zelfbewust optredende kinderen zich weieens mogen stellen. Ze mogen weieens worden gehoord Pronk ik met het kind als er bezoek is Herhaal ik zijn geestige gezegden, als hij het hooren kan Zeg ik ook te vaak, hoe ik vind, dat hij er uitziet? Heel eenvoudige vragen, zeker! Doch die misschien nog menigeen doen blozen en beschaamd staan. De Heere God, de groote Opvoeder van Zijn kinderen, doet het met eerbied gespro» ken, anders. In Z ij n leerschool wordt men echt klein. En als H ij in Zijn Woord komt te zeggen, hoe Zijn menschenkind er van binnen en van buiten uitziet, dan gaat ons hoofd neer, diep en ver 1 Er is ook in de opvoeding zooveel te lee» ren uit Gods heilig Woord. Eén aanmerking op die vragen heb ik echter 't Is waarlijk niet billijk, alleen aan moe» ders vragen te stellen ook vaders kun» nen 't soms raar doen En dan zwijg ik nog maar van opa en grootmama. ZuidsHolland. Ged. Staten stellen aan Provinciale Staten van Zuid«Holland voor, aan de tegenwoordige regeling betreffende het onderhoud van de havenwerken van Middelharnis geheel op den bestaanden voet weder met 5 jaar te verlen» gen en alzoo te besluiten, dat de provicie zich gedurende het tijdvak van 1 Januari 1925—1 Januari 1930 zal belasten met hetbe» heer en onderhoud van die havenwerken, voorzoover deze niet als buitenhaven bij het rijk in onderhoud zijn, zulks tegen een uit» keering van f 5000 's jaars door de gemeente. Bond tegen het vloeken. Het Bestuur van den Bond tegen het schen» den door het vloeken van Gods heiligen Naam, deelt mede, dat Opschriften voor winkels, werkplaatsen, kantoren, enz. alsmede Vlug» schriften en Kaartjes ter verspreiding, steeds kosteloos verkrijgbaar zijn aan het Secretariaat van den Bond, p.a. den heer J. Baas Rzn., tijdelijk Julianakade 8 IJmuiden. Geen gratie. De Koningin heeft afwijzend beschikt op 'n request om gratie van mevrouw B., te Gas» selternijveenschemond, betreffende een vonnis van de rechtbank te Assen, waarbij zij wegens het schrijven van een bericht in het Volk, omtrent den rijksveldwachter S. te Gasselter» nijveen, is veroordeeld tot één maand gevan» genisstraf. V, gebruikelijken weg volgen, om hun »recht« te verkrijgenzij organiseeren zich Waarom ook eingenlijk niet 'n Vakvereeniging van zuigelingen Het klinkt nog niet zoo kwaad. Za laten zich in wieg en stoel en wagentje naar de vergaderzaal brengendat ze hun mond weten te roeren, daar sta ik voor m. Ze kiezen 'n »vrijgestelde« voor 't werk. Die hoeft niet in 't bad enzoovoort. Ze nemen 'n gepeperde «moossie« aan Eischen van de Regeringing hun recht En dan na de vergaderingoptocht. In kinderwagens privatelijk, in vrachtauto's clubsgewijs. Vaandels en vlaggen met pakkende opschrif» ten kunnen aan de vehikels bevestigd worden. Zoo gaat het naar den ministerpresident, waar ze door middel van een tolk in de baby» taal hun eischen overbrengen. Dan 't eerst es afwachten. Ter groetenis laten zij allen hun «visite» kaartje« op 't plein vóór de ministerieele wo= ning achter. Onder presidium van den Heer Jhr. K. F. Quarles van Ufford, werd Vrijdag 20 Junijl. in het Hotel des Pays Bas te Utrecht, de jaar» lijksche Algemeene Vergadering gehouden van »Groningen«, Alg. Onderlinge Maatschappij tot Verzekering van Paarden en Rundvee, in 1903 opgericht te Groningen, vanaf 1921 ge» vestigd te Utrecht. Uit het door den Directeur, den Heer F. F. Leopold, uitgebrachte rapport over 1923 bleek dat 412 schaden, waaronder zeer be» langrijke, werden vergoed. De reserve der Maatschappij bedroeg per 31 December f 182.579 44. Per 1 November 1923 werd aan de Directie toegevoegd de Heer B. L. Leopold, Dieren» arts. Blijkens het rapport van de Commis'ie tot nazien der rekening en van den Accountant, den Heer A. Versteege, bleek, dat de admi» nistratie in orde werd bevonden. De aftredende Commissarissen werden her» kozen. De man schrijft in allen ernst. Zekere Hornell Hort, uit Amerika. Hij schrijft niet in'n halfgaar prairiekrantje, maar in een veelgelezen tijdschrift en zijn geestdriftig betoog kunnen we aldus samen» vatten «Wij moeten krijgen, de Maatschappij moet dien eisch stellen, gediplomeerde ouders Die vader» en moeder»examen deden. En ten overstaan van de dames en heeren theoretische en practische bewijzen hebben afgelegd, dat zij behoorlijk 'n baby en ,n ex» baby weten op te voeden. En wijl men, is 't paar eenmaal getrouwd, een komende baby moeilijk kan laten wachten tot pa»en»ma door d'r examen zijn. zal dit examen vóór het huwelijk moeten worden afgelegd. Neen, hij maakt er geen «potje» van Hij geraakt zelfs in vervoering. «De zuigelingen roept hij uit hebben het recht, behoorlijk voorbereide ouders te eischen de vraag rijst bij me op, of er aan de zijne misschien nogal 't een en ander ont» broken heeft. Intusschen licht mijn raad klaar. Laten die zuigelingen den meersen» meer Uit bezette gebied. Er bevinden zich op het oogenblik nog omstreeks 600 Duitschers in Fransche ge» vangenisschap of voorloopige hechtenis. Het aantal ballingen, aan wie is toegestaan naar hun land terug te keeren, bedraagt vol» gens de «Franf. Ztg«. 5575 of. wanneer men de gezinsleden meerekent, circa 22 000. (In totaal zijn ongeveer 40.000 gezinshoofden ver» bannen, dus circa 150.000 personen). Maandag, de wekelijksche rustdag. In vele plaatsen in de Sovjet»Unie hebben de autoriteiten een bevel uitgevaardigd, dat den Maandag als wekelijkschen rustdag voor alle ambtenaren en arbeiders in staatsdienst voorschrijft, in plaats van den «contra»revolu= tionairen« Zondag. De bolsjewistische pers be» groet deze bepaling met warmte en beveelt haar aan als een zuiver revolutionaire en na» volgenswaardige instelling. In plaatsen met gemengde bevolking (in Rusland geen zeld» zaamheid) zullen dus de Mohammedanen den Vrijdag vieren, de Joden den Zaterdag, de Christenen den Zondag en de communisten den Maandag. Oneenigheid in de Russische Corns munistische partij. De «Berliner Lokal»Anzeiger« maakt een rondschrijven openbaar van het centraal uit» voerend comité van de Russische communis» tische partij aan alle districtscomité's en groepen dier partij. Het stuk is gedateerd van 11 Mei en draagt de aanduiding «streng vertrouwe» lijk«. Het begint met de mededeeling dat het politiek bureau van de Russische communis» tische partij reeds sedert geruimen tijd een innerlijk verval in de partij geconstateerd heeft. Er hebben handelingen plaats en er worden groepen gevormd, die in strijd zijn met de voorschriften der partij, en zelfs tegen de sovjets gericht zijn. Er gebeuren in de partij thans ongehoorde dingen. Nog nooit was de discipline in de partij zoozeer verslapt, nog nooit werd het gezag der leidende organen zoo boosaardig aangetast, en dat nog wel van de zijde, waar» van men het 't minst verwachten zou. Men heeft de groote woorden van Lenin vergeten, die zeide«Er dreigt maar één gevaar voor het wereldcommunisme dat is de versplin» tering, die de dood voor de communistische partij en voor de revolutie zou zijn. Het stuk eindigt aldus «De partij is niet eensgezind. Er heerscht geen onderling vertrouwen meer. De parti» culiere belangen gaan voor de partijbelangen. Tegen deze kwalen moet met alle middelen opgetreden, wat het ook moge kosten De revolutie is in gevaar en alleen zuivere com» munisten kunnen haar van den dood redden«. De onderteekening luidtDe leden van het politiekbureau. De raad van toezichtKame» nef, Zinofjef, Stalin. Och, we zijn t alweer zoo gewoon: De «draadlooze telefoon®, de boer loopt even van z'n werk en luistert in z'n opvang» hoekje, wat zooeven hier en ginds de prijzen waren van 't zuivel, 't graan en 't vee. Maar hooren we nu even dit: Marconi, de uitvinder, sprak kort geleden te Londen draadloos met BuenosAyres in Zuid»Amerika, vijfduizend kilometer ver 1 En nog geen acht dagen geleden bereikte de men» schelijke stem draadloos van Londen uit Sidney in Australië, dat i s wel zoo ongeveer den halven aardbol om En eer we nu weer vérder denken Staan we éven stil, ontblooten we het hoofd en zeggen weDe daden Gods in het Rijk der Natuur zijn zeer groot.... Het sedert jaren ook bij onze lezers wel» bekende Meubel» en Beddenmagazijn N. Lezer te Rotterdam, opgericht anno 1914 heeft thans op de Kipstraat No. 27, een geheel nieuw Pand laten bouwen, waarin de opening der nieuwe Meubel» en beddenmagazijnen Zater» dag 21 Juni j.l. heeft plaats gehad. De in» richting van het nieuwe pand is geheel be» rekend om de meubelen goed tot zijn recht te doen komen. De keuze in de nieuwe Ma» gazijnen is groot. Gelijkvloers is geheel in» gericht voor meubelen, de bovenmagazijnen voor meubelen en bedden. Waar de heer Lezer op onze eilanden geen onbekende is, ver» trouwen wij dat het hem in zijn nieuwe zaak wel moge gaan. HERIJK van MATEN EN GEWICHTEN. Burgemeester en Wethouders van Sommels» dijk maken bekend, dat dit jaar voor den herijk der maten en gewichten zitting zal wor» den gehouden, in de Bewaarschool op Woens» dag en Donderdag 16 en 17 Juli a.s. des voorm. van 9—12 en des nam. van 1—4 uur. Aan belanghebbenden wordt in herinnering gebracht 1° dat de maten en gewichten schoon, droog en roestvrij moeten worden aangeboden om onderzocht te kunnen worden IJzeren maten binnen en buiten geverfd. Blikken maten blank geschuurd. Koperen gewichten afgewasschen en ook de gaten gereinigd. IJzeren gewichten mogen niet gepotlood zijn, doch moeten roestvrij zijn gemaakt en daarna ingewreven met gekook» te lijnolie. 2° dat de maten en gewichten vóór 1 October 1925 gestempeld moeten zijn "net de let» ter b en dat er, bij verzuim of verhinde» ring om van de zitting gebruik te maken, nog gelegenheid bestaat maten en gewich» ten te laten herijken aan het ijkkantoor te Dordrecht, op eiken Dinsdag en Vrijdag (geen openbare feestdag zijnde), des v.m. van 10—12 en des n.m. van 1—3 uur; 3° dat de maten en gewichten, welke worden gestempeld met hgt afkeuringsmerk A. niet in winkels enz. mogen teruggebracht worden 4° dat betaald moet worden voor het onder» zoek van maten en gewichten (ijkloon) en voor het justeeren van gewichten (justeerloon) en wel ten bate van 's Rijks schatkist 5® dat de milligram»gewichten niet op de herijkzitting maar alleen aan het ijkkan» toor herijkt kunnen worden. (Opzending per post franco met insluiting van een postbewijs tot een bedrag, overeenkomen» de met de som van 10 cent voor elk ge» wicht. Ook is mede te zenden de bij de laatste verificatie afgegeven gezegelde enve» loppe, daar de gewichtjes anders aan de eischen, gesteld voor nieuwe, zullen moe» ten voldoen.) Sommelsdijk, 17 Juni 1924. De Secretaris, Iz. GEELHOED. De Burgemeester, L. J. den HOLLANDER. Faillissementen in Nederland. Volgens mededeeling van het Handelsinfor» matiebureau van VAN DER GRAAF B, Co.'s Bureaux voor den Handel zijn pver de afge» loopen week, eindigende 20 Juni in Neder» land uitgesproken 85 faillissementen tegen 82 faillissementen in denzelfde week van het vorige jaar. Van 1 Januari tot en met 20 Juni 1924 2177 faillissementen tegenover 1903 over het» zelfde tijdperk van het vorige jaar. Door Gods goedheid werden wij verblijd met de voorspoedige ge» boorte van onzen zoon 24687 HENDRIK H. MAAN J. MAAN—van Gent. Sommelsdijk, 23 Juni 1924. dochter van J. HAUBRICH M. HAUBRICH—Knöfs. Sommelsdijk 23 Juni 1924 24696 Hedenmiddag half twee over» leed, na een kortstondig doch smartelijk lijden, in het Diaco» nessenziekenhuis te Rotterdam, onze innig geliefde Zoon, Broeder en Verloofde in den ouderdom van 26 jaar en 7 maanden. 24681 De Heere, die geen rekenschap geeft van Zijne daden, sterke ons in dit zoo zware verlies. Nieuwe Tonge J. VAN ECK. C. M. VAN ECK— van Alphen. Grand Rapids U.S.A. C. VAN ECK. Nieuwe Tonge F. VAN ECK. P. VAN ECK. D. VAN ECK. J.A.VAN SCHOUWEN, Verloofde. Nieuwe Tonge, 21 Juni 1924. GEVRAAGD bij Jb. BOTH, Mr. Timmerman, DIRKSLAND. 24689 Hedenmiddag half twee is in het Diaconesse»ziekenhuis te Rot» terdam overleden mijn eerwaarde Vriend, de Heer W. A. VAN ECK in den ouderdom van 26 jaar en 7 maanden. 24688 heengaan 21. berustte in Zijn Job 1 J. LUGTENBURG. Nieuwe Tonge, 21 Juni 1924. Heden overleed na een lang» durig geduldig lijden onze gelief» de zoon, broeder, behuwdbroe» der en oom JACOB WESTHOEVE in den ouderdom van 30 jaar en 5 maanden. 24693 Uit aller naam, A. WESTHOEVE. Ouddorp, 23 Juni 1924. Mevr. DE HAAS, Voorstraat, Som» melsdijk, vraagt om terstond in dienst te treden een 24686 voor dag öf dag en nacht. TERSTOND GEVRAAGD eene wegens huwelijk der tegenwoordige, bij J. P. MAST <t DEN BOMMEL 24683 gevraagd. De geheele Zomer werk, bij JOH. LEEUWENBURG, Zegen» hoeve, Rhoon. 24685 24682 Een PANIER of CAOUTCH m. kap Een BAROUCHETTE Één paar TUIGEN en GOUD.VOS RIJTUIGPAARD BESCHIKBAAR24692 VOOR ELKE GELEGENHEID TELEFOON No. 5 OUDDORP Vóór 12 Juli a.s. worden bij Dm. MOOIJAART te Oude Tonge, inge» wacht inschrijvingsbiljetten naar de be» nificie van gelegen in den polder Oudeland, Oude Tonge. Huurtermijnen 10 jaren, ingaande blootschoof 1924, jaarlijksche pachtsom f 50,— per Voornsch gemet, plus f 20,— per jaar voor de keet. 24690 Dr. H. NANNING's Een helder blijvende Kinawijn 2.60 p. fl. b. Apoth. en Drogisten De Kerkvoogdij der Ned. Herv. Kerk te Middelharnis zal trachten en wel in massa als partieel De tijd en plaats van besteding is vermeld in bestek No. 7, hetwelk tegen betaling van f 5.— of postwissel f 5.25 bij ondergeteekende verkrijgbaar is. Res» titutie f 2.50. 24684 De Architect, Middelharnis. G. VAN VAR1K. TE KOOP Electrisch Splinternieuw Te bevragen bij te DIRKSLAND. Breng Uw goederen om te laten verven bij het 24694 en gij zult tevreden zijn ROUWGOEDEREN binnen enkele dagen. Vraagt Uwen winkelier het merk T.B. Sterk gemakkelijk goedkoop. Voor Wederverkooper 24695 GEERTRUIDENBERG. te DEN BOMMEL kunnen zich ver» voegen bij P. LUIJENDIJK, aldaar. 24679

Maas- en Scheldebode | 1924 | | pagina 3