V ergaderin^eiL Burgerlijke Stand. Visscherij. V erkoopingen Marktberichten. Kerk en School. Plaatselijk Nieuws. Reclame-Mededeelingen. MIJNHARDT's Staal-Tabletten 90 ct. Maag-Tabietten 75 ct. Zenuw-Tabletten 75 ct. Laxeer-Tabletten 60 ct. Hoofdpijn-Tabletten 60 ct. Uitslag aanbesteding. de Gezondheidscommissie advies gevraagd. Nadat het terrein door 2 leden dier Gezond» heidscommissie is opgenomen, is geadviseerd het op het terrein loopende pad zoodanig te doen verbreeden dat daardoor een weg ver» kregen wordt, in rechte richting loopende met den Zuidwestelijken gevel van »Het Dijkhof«. Na ampele bespreking wordt op voorstel van B. en W. besloten de rooilijn vast te stellen volgens het advies der Gezondheids» commissie. Landaankoop. Aan het in de vorige vergadering genomen besluit om aan C. Arensman A.Pzn. in koop te vragen het stuk land, liggende naast de Burgemeester Sterk»straat, is door B en W. uitvoering gegeven. Aangezien het gevraagde bedrag B. en W. veel te hoog voorkomt en inmiddels door v. d. Gevel de gelegenheid is geopend om op het Dijkhof woningen te bouwen, wordt voor» gesteld de grond van C. Arensman niet te koopen. Na eenige bespreking wordt hiertoe be» sloten. Reclames Schoolgeld. Na ampele bespreking wordt besloten K. geen ontheffing te verleenen van het betalen van schoolgeld en dit evenmin te doen aan V., met dien verstande evenwel dat bij niet schoolgaan van kinderen, als gevolg van ziekte, ook geen schoolgeld verschuldigd is. Overdracht ongevallenverzekering. Na een ingesteld onderzoek is gebleken, dat verzekering tegen ongevallen bij »Centraal Beheer« goedkooper is dan bij de Rijksver» zekeringsbank, waarom op voorstel van het dagelijksch bestuur wordt besloten, aan te sluiten bij de onderlinge Risico»vereeniging van Nederlandsche gemeenten, ingaand 1 Juli a.s. Rioleering Burgemeester Sterkstraat. Aangezien deze straat bijna volgebouwd is en reeds herhaaldelijk verzoeken inkwamen voor een goede afvoer van huis» en menage» water, heeft het dagelijksch bestuur een on» derzoek doen instellen naar de kosten hier» van. Na verschillende prijsopgaven bekomen te hebben heeft J. Knoop zich bereid ver» klaard de rioleering met zinkputten aan te brengen, overeenkomstig een gemaakt bestek, voor f 815.— Wordt besloten de uitvoering aan Knoop op te dragen. Verordening Schoolgeld. Aangezien gebleken is dat bij Koninklijk Besluit zijn goedgekeurd schoolgeldverorde» ningen, waarin de reductiebepaling voorkwam, wordt overeenkomstig het voorstel van het dagelijksch bestuur de desbetreffende veror» dening met die bepaling aangevuld. Aan het dagelijksch bestuur wordt de re» geling van enkele af» en overschrijvingen over» gelaten. Bij de gebruikelijke rondvraag spreekt de Raad als zijn meening uit dat bij de vaststel» ling der z.g.n. ventverordening de bedoeling heeft voorgezeten zooveel mogelijk bedekte bedelarij te voorkomen, waarom geen verlof dient gegeven te worden aan personen die met papiermappen, potlooden enz. langs de huizen gaan, doch alleen aan hen, van wien uit een behoorlijke hoeveelheid koopwaar blijkt, dat koophandel hun bestaan is. Nadat toezegging is gedaan inzake een straat» reparatie en een onderzoek van de goot van het gemeentehüis wordt de vergadering geslo» ten. Is SOMMELSDIJK.® Donderdag a.s., des avonds om 8 uur zal voor het gemeentehuis t alhier, een concert gegeven worden door de zangvereenigingen en de muziekvereeniging van Middelharnis—Sompjelsdijk. Bij deze gelegenheid zal er evenals te Mid» delharnis geschied is vlaggetjes ten koop aan» geboden worden ten bate van het Mannen» koor »Zanglust«, dat besloten heeft over te gaan tot den aankoop van een vereenigings» vaandel. Reeds heeft deze vereeniging door de wel» willendheid van het publiek, een belangrijk bedrag geïncasseerd, doch als men weet dat een vaandel zeker meer dan twee bankjes van f 100 kost begrijpt men, dat Sommelsdijk ook nog een duit in 't zakje moet doen wil deze vereeniging haar doel bereiken. En wie zou haar dat niet gunnen In de vier jaren van haar bestaan mocht ze reeds meerdere prijzen behalen en het gaat toch niet aan deze medailles in een kastje op te bergen. Neen, deze moeten prijken aan een banier deze vereeniging waardig. Van harte bevelen we dan ook den vlag» getjesverkoop in de sympathie der inwoners aan. Jammer dat steeds weer herhaald moet wor» den het dringend verzoek of men bij het concert zich onthouden wil van onnoodige drukte. Men komt er luisteren naar zang en muziek en wie luistert is stil. Wie niet tot dit peil is opgevoed, doe verstandig weg te blij» ven dan ergert men een ander ook niet. De heer N. J. Boer, drogist alhier, slaagde dezer dagen voor het examen van assistent» apotheker. De ziekte onder de varkens in deze ge» meente neemt nog steeds toe. Bijna dagelijks worden er varkens onder politietoezicht be» graven. MIDDELHARNIS. Zaterdag is alhier een persoon onder geleide van de politie over» gebracht naar Rotterdam. Hij werd beschul» digd onzedelijke handelingen gepleegt te heb» ben met minderjarigen. Door het dochtertje van G. Nieuwland is een portemonnaie gevonden met eenig geld, en door het dochtertje van T. van Hoften een nieuwe duimstok. Vrijdagavond werd het 7»jarig dochtertje van J. v. Wezel door een aankomende wagen op den Oostdijk omver gereden Zij werd bewusteloos opgenomen en in huis gebracht. Zij was ernstig bezeerd aan hoofd en schou» der. Donderdag 3 Juli zullen de leerlingen van de hoogste klassen der O. L. School een uttstapje maken naar den dierentuin te Rot» terdam. De collecte voor den gewapenden dienst gehouden langs de huizen heeft opgebracht f 21.40. STAD AAN 'T HARINGVLIET. Tot Bestuursleden van de Coöp. Kolenbond »Stad aan 't Haringvliet» zijn herkozen de H.H. A. Koppenaal, C. Bresijn en Joh. van Sprang. Het vervoer der grint naar den Molendijk is gegund aan A. Fris voor f 0.375 de M3. De collecte voor den Gewapenden dienst heeft opgebracht f 8.50. DEN BOMMEL. De collecte voor den Gewapenden Dienst heeft in deze gemeente opgebracht f 9,22. De vorige week werden vanuit deze ge» meente 225 H.L. aardappelen vervoerd. Op het Molenpoldersche gors is onder het vee van verschillende landbouwers mond» en klauwzeer uitgebroken. OOLTGENSPLAAT. De heer Joh. B. Kiewiet slaagde te Utrecht voor het examen onderwijzer. De heer C. J. Oostdijk heeft tegen 1 Sept. ontslag gevraagd als onderwijzer aan de Bizondere School. Het 7»jarig zoontje van L. B. viel in de achterwegsloot, een voorbijganger mocht het genoegen smaken het kind bijtijds op het droge te brengen. OUDE TONGE. Alhier besteedt men hooge prijzen voor het vlas, namelijk van f 250 tot f 350 per gemet. Onder groote belangstelling vierde het echtpaar Dingehout haar 60»jarige echtver» eeniging, voorwaar een zeldzaamheid. Onze vroegere dorpsgenoot D. van Noord thans a.t.s. te Sliedrecht, slaagde j.l. Zaterdag te 'ssGravenhage voor het examen Gemeente» Administratie. NIEUWE TONGE. Het bestuur van de Muziekvereening »ApolIo« alhier is samenge» steld als volgtA. Th. H. Schipper, Voor» zitter. S. Koppenaal, 2e Voorzitter. D. N. C Prince. 1ste Secretaris, A. Kabos 2e Secretaris. A. Knops JGz. 1ste Penningmeester. W. van Eesteren, 2e Penningmeester. H. van Balen, gewoon lid. De collecte voor den Gewapenden dienst heeft opgebracht de som van f 14.70. W. A. v. E. die j.l. week voor een ern» stige operatie naar het ziekenhuis te Rotter» dam werd vervoerd, is j.l. Zaterdag aldaar overleden. Het lijk werd Maandag naar hier vervoerd. W. A. v. Alphen en C. A. Tieleman dienstplichtigen van de lichting 1924 zijn tegen 21 Juli a.s. opgeroepen onder de wapenen te komen. Met ingang van 30 dezer zullen de krach» tens de Invaliditeitswet en Ouderdomswet 1915 toegekende rente niet meer eenmaal per week, doch eenmaal per vier weken betaalbaar worden gesteld aldus, dat in de tweede week van elk vierwekelijksche tijdvak vierweekter» mijnen zullen worden uitgekeerd. Vlucht van Ooltgensplaat op 21 Juni. Opgelaten 2 u. 45 m. AankomstC. Buurveld 3 u. 3 m.A. Mans 3 u. 3 m. 20 sec.A. v. Rumpt 3 u. 7 m. 38 sec. en 3 u. 9 m.C. Holleman 3 u. 14 m. 54 sec.Gebr. Knops beide 3 u. 29 m. 41 sec. DIRKSLAND. De collecte voor den ge» wapenden dienst heeft in deze gemeente f 20.49 opgebracht. De dienstplichtige der lichting 1924 M. Lisseveld zal op 22 Juli as. bij het 14e Regt, Infanterie te Bergen op Zoom worden inge» lijfd. Onder het vee van den landbouwer C. Struyk komt Mond» en Klauwzeer voor. Tot wijkverpleegster [alhier is benoemd Mej. A. Doornbos, verpleegster in het Academ. Ziekenhuis te Groningen. Verleden week stonden bij de Arbeids» bemiddeling alhier 2 transportarbeiders als werkloozen ingeschreven. HERRINGEN. De herijk van maten en gewichten zal in deze gemeente plaats vinden op Vrijdag 18 Juli e.k. voorm. 8—10/30 uur n. t. ter secretarie. Op 2 Juli e.k. des voorm. 10 uur zal alhier wederom de gelegenheid zijn openge» steld tot kostelooze in» en herinenting, waar» van aangifte dient te worden gedaan bij Zus» ter Muller Worrel. De Burg. dezer gemeente heeft publiek be» kend gemaakt, dat hij zich naast aireede ge» genoemde vereeniging, ook genoodzaakt heeft gezien te waarschuwen tegen gelden af geven voor de Ned. Maranatha Zending te Rotter» dam, waarvan H. Korver is de Evangelist, en W. Stalenberg de collectant. In een onbewaakt oogenblik geraakte een dochtertje van dhr. A. v. B. alhier in het buitenwater. De vader dit tijdig opmerkende begaf zich te water, en mocht het van een wissen dood redden. STELLENDAM. Vrijdag 1.1. geraakte de blazerschuit O. D. 3, schipper E. v. d. Sluis, op de Hinderribben omhoog, ongeveer drie mijl uit de Nieuwe Waterweg. Door de golf» slag stootte het vaartuig zwaar lek, zoodat het vol water en zand liep en in zinkenden toestand verkeerde. Daarop werd om hulp ge» seind, hetwelk door de kustwacht werd op» gemerkt en om hulp werd getelegrafeerd. Adr. de Jager van hier trok onmiddellijk met zijn reddingsboot er op uit en vond het vaartuig zinkende op de Hinderribben. Het werd door hem op sleeptouw genomen, ter» wijl de schipper met zijn knechtje trachtten het met pompen en scheppen drijvende te houden. Nabij de haven van Goedereede ge» komen, was 't de bedoeling het aldaar binnen te brengen, doch het was onmogelijk, daar er een geladen schip midden in 't vaarwater lag en moest het worden overgebracht naar de haven alhier. A. de Jager gaf zijn zoon over om mee te helpen pompen, terwijl tevens hulp werd verleend door een 3»tal mannen van 't loodsvaartuig, hetwelk eveneens in de nabij» heid was gekomen. Met vereende krachten wist men het vaartuig door hard pompen en scheppen alhier in de haven te brengén en 't op de bank te zetten. Hier werd het leeg ge» pompt, schoongemaakt en dichtgestopt' zoo» danig dat het drijvende bleef. Voor verder herstel zal het naar de werf worden gebracht. Wederom is het te danken aan de hulp» vaardigheid van A. de Jager alhier, dat niet twee menschenlevens zijn te betreuren en het vaartuig verloren is gegaan. Dit zou zeer ze» ker gebeurd zijn. Door C. van Weezei alhier zijn de eerste vroege aardappelen gerooid. OUDDORP. Het zevenjarig zoontje van A. de Graaf viel Zaterdag in de volle haven. Tot tweemaal toe was het al onder water ge» weest, toen Krijn Hekman de flinke moed had, om er bij te springen en het ventje te redden. De zeevisscher E. Versluijs van hier had zijn gevangen visch 1.1. Donderdag in den Nieuwen Waterweg in een ander vaartuig ter verzending overgegeven en keerde toen naar de zee terug. Het vaartuig liep vast op de Hinder en stootte lek. Van den lichttoren op het Westerhoofd in deze gemeente werd het ongeval gezien en mededeeling daarvan gedaan aan Hoek van Holland. Een loods» kotter en het vaartuig van den heer De Jager te Stellendam snelden ter hulp. Het scheepje, dat al water maakte, werd vlot gesleept en in de haven van Stellendam gebrachtzoo wer» den de opvarenden gelukkig gered. Bij D. Komtebedde zijn de eerste sjalotten gepluktde opbrengst is goed te noemen. HELLE VOÉTSLUIS. Vrijdagmiddag star» te hier 16 jachten van de K. R. en I. V. »De Maas« welke ingeschreven hadden voor de eltafettetocht door Zeeland. Zondag zijn ze weer door het Kanaal naar Rotterdam ver» trokken. B. en W. maken bekend dat op Zaterdag 28 Juni n.m. 2.30 uur gelegenheid zal zijn tot kostelooze in» en herinënting. 40 cent per regel Bij Apoth. en Drogisten. VERKOOP VAN RENTEZEGELS. Het is een algemeen belang, dat rentezegels op zooveel mogelijk plaatsen te verkrijgen zijn. Om dit doel te bereiken is de Raad van Ar» beid overgegaan tot het aanstellen van per» sonen, die zich met den verkoop van zegels belasten. Hieronder volgen de namen dezer personen en hun woonplaatsen Firma M. Breur en Zonen, Boekhandel, Voorstraat 49, OoltgensplaatFirma W. Boek» hoven en Zonen, St. Joris Doelstraat A 230, Sommelsdijk; Jacobus Fontijne, Kruidenier, Straatdijk 519, Dirksland Nardinus van Veen, Agent V. O. V., Oostdijk 93, Oud»Beijerland Jacob Mol, Agent V, O. V., Bovenhavendijk 49a, 'ssGravendeelJoh. Berkman, Dorpstraat B 298, BarendrechtJohannes Pieter Cense, Kruidenier A 71, Rboon Cornells Monster, Boekhandel, Hekelingen A. Brinkman, Boek» handel, Pernis; Izaak Neels, Molendijk, Win» keiier, MelissantAren Kievit, Voorstr., Win» keiier, StellendamHerman de Koningh, Kerkstr. A 49, Winkelier, StrijenCornelis Moree, Dorp A. 124, Winkelier, Rockanje Jan Overbeeke, Kaai 10, Horlogemaker en Sigarenwinkel, Oude TongeCornelis Magielse, Molendijk 12, Polderopzichter, Stad aan 't Haringvliet; Gerardus Adrianus Naastepad, Laan B 26, Kapper, Rozenburg. .MIDDELHARNIS. De zendingscollecte in de Geref. Kerk heeft opgebracht f 78. Er zijn nog twee biljetten van f 10 gecollecteerd voor de armen. Mej. C. A. v. d. Straten, tijdelijk onder» wijzeres aan de O. L. School alhier, is in ge» lijke betrekking benoemd aan de O'. L. School te Gorinchem. STAD AAN 'T HARINGVLIET. Het or» gel van de Ned. Herv. Kerk alhier is gestemd enz. vanwege de Rott. Electr. Kerk» en Con» cert»Orgelfabriek Valkx en Van Kouteren en Co, Singelstraat no. 6 te Rotterdam en thans wordt ook in de Geref. Kerk door dezelfde firma /dit werk uitgevoerd. DEN BOMMEL. Zondag a.s. hoopt in de Ned. Herv. Kerk op te treden des v.m.9uur Ds. van Montfrans uit Sommelsdijk. NIEUV'E TONGE. Zij die de huur van hun zitplaatsen in de Ned. Herv. Kerk, alhier nog niet hebben voldaan, kurnen dit alsnog doen ten kantore van den Kerkelijken Ont» vanger voor a.s. Zaterdag. GOEDEREEDE Zondag a.s. zal er alleen des voorm. kerk zijn vanwege de vacature Herkingen. HERRINGEN. Volgens daartoe opgemaakte lijst is bepaald dat op Zondag e.k. 29 Juni voor de Ned. Herv. Gemeente alhier zal op» treden Ds. de Gids uit Goedereede. Aan» vang nam. 2 uur o. t. Aan den Heer A. van Boéhove Hoofd, der Bijz. School alhier is thans officieel eer» vol ontslag verleend met ingang van 25 Aug. a.s. OUDDORP. A.s. Zondag nam. treedt in de Herv. Kerk op Ds. van As van Dirksland, des voorm. is er leesdienst. In beide beurten wordt er gecollecteerd voor de Chr. School. Vrijdagavond te 7 uur kunnen te doopen kinderen worden aangegeven in de kerkekamer van de Herv. Gem. De doopsbediening zelf is op Zondag 6 Juli door Ds. Montfrans van Sommelsdijk. HELLEVOETSLUIS. Dinsdagavond 24 Juni zal in de voormalige Marine»Cantine optreden Ds. K. Groen, Chr. Ger. pred. te Zwijndrecht. Tot ouderling in de Ger. Kerk is gekozen, (vac. Kollaard) J. K. Rietdijk, tot diaken (vac. J. Rogaar), C. Voordermeer. NED. HERV. KERK. Beroepen Naar Garijp Ds. S. J. de Holst te Bunschoten Naar Hagestein dhr. G. v. d. Zei Cand. te Haarlem Naar St. Philipsland dhr. J. F. Berkel Cand. te SoestNaar Nieuwe Schans (toez.) dhr. B. J. Aris Cand. te Drach» ten. Aangenomen: Naar Blijkem Ds. O. J.Rein» ders te Kooten Naar Woltersum Ds. Peijsel te Ureterp. BedanktVoor Godlinge Ds. B. Peijsel te Ureterp Voor Lunteren Ds. K. J. v. d. Berg te AmersfoortNaar Goudriaan Ottoland dhr. A. Luteijn Cand. te Ierseke Naar Gramsber» gen Ds. D. M. Blankart te NijverdalVoor Driel Ds. R. Meeuwenberg te Batenburg \oor Parrega Ds. H. J. Honders te Zoeterwoude. GEREF. KERKEN. Beroepen Naar Nieuwbuinen Ds. D. Steen» huis te LóppersumNaar Nieuweveld Ds. P. M. de Goede te BerckhoeveNaar Suameer dhr. G. Biersteker Cand. te Krabbendam. Tweetal: Te'Rottevalle dhr. K. v. d. Meu» len Cand. te Garijp en J. B. Vanhaelen Cand. te Alblasserdam. DrietalTe Bafli Ds. O. Boersma Koudum, Ds. J. Gootjes Suawouda en Ds. D. Steenhuis Lóppersum. Bedankt: Voor Workum Ds. J. H. A. Bosch te Nijverdal. CHR. GEREF. KERK. Beroepen Naar Aals Ds. J. P, Meijering te Nieuwpoort. BedanktVoor IJ muiden Ds. J. P. Meijering te Nieuwpoort. GEREF. GEMEENTEN. •>"- Beroepen Naar Ridderkerk Ds. A. de Blois te Claardingen. Zeven millioen Bijbels. 't K^n ons weieens bang te moede worden, als we 'lezen wat slechte lectuur er onder de kinderen der menschen wordt gebracht. Vooreerst de onzedelijke lectuur. Die bijt als een slang aan den weg. Dan de ongeloofs»lectuur, Zooals b.v. do >r »De Dageraad«. Vervogens de revolutie»lectuur, z ooals ze in alle landen verspreid wordt en uit Moskou bij millioenen stuks tegelijk over de gansche wereld wordt uitgestrooid. Al dat zaad moet kwaad doen. Ook worden de vruchten wel gezien We zal vuur in den boezem nemen en zich bernen En dan doet het zoo goed, te lezen hoe ook Gods Woord nog steeds zijn loop vol» brengt. Voor de tweede maal in zijn geschie» denis is het Amerikaansche Bijbelgenootschap in staat mede te deelen, dat in het verloopen boekjaar méér dan zeven millioen Bijbels werden verspreid en dat in meer dan 175 talen en dialecten. Gods Woord zal niet ledig tot Hem weder» keeren. Moge het velen een reuke des levens ten leven zijn Opdat spoedig het getal der Koningskinde» ren vol moge zijn. Heel niet wonderlijk. De heer J. Lens, op de jaarvergadering van Chr. Volksonderwijs »Wat het herhalingsonderwijs betreft, kan het terugtreden van het Rijk zelfs gunstig werken. Op de cursussen, welke bleven be» staan, werd dezen winter met meer ernst gewerkt dan vroeger«. Hier is niets wonderlijks in. 't Kan een mensch a 1 te makkelijk, veel te makkelijk worden gemaaktDat nu deed ook hier de Staat. Wie z'n mond maar open deed had een herhalings» of vervolgscursus. En plenty centenN u is schraalhans pen» ningmeester geworden, nu 't Rijk niet meer dokt. Nu gingen heel wat stokjes omver. Maar de echte stekjes, die hielden 't. Er werd »met meer ernst« gewerkt. SOMMELSDIJK. Vergadering van de Vereeniging tot bevor» dering der Bijenteelt in Nederland, op Woens» dag den 25sten Juni 1924, des nam. 4 uur in »Hotel Spee« te Sommelsdijk. Spreker Joh. A. Joustra. Onderwerp bespreking oprichting Afdeeling. Namens de Commissie C. KEIJZER A. Wz. NIEUWE TONGE. Vergadering van den Gemeenteraad van Nieuwe Tonge, op Donderdag 26 Juni 1924, des namiddags 3 uur (Zomertijd.) Onderwerpen ter behandeling 1. Notulen. 2. Ingekomen Stukken. 3. Benoeming ledencommissie tot Wering van Schoolverzuim. 4. Benoeming lid Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs. 5. Benoeming Onderwijzeres. 6. Wijziging Gemeentebegrooting 1924. 7. Financieele regelingen. 8. Begrooting 1925 en rekening 1923 van het Algemeen Armbestuur. 9. Vaststelling pensioensgrondslag J. P. de Wilde. 10. Reclames plaatselijke belastingen. 11. Aanbieding Gemeenteverslag. SOMMELSDIJK. Geboren: Hendrik, z. v. Hendrik Maan en Jaantje van Gent. MIDDELHARNIS. Geboren Maria, d. v. B. M. Groen en C. v. d. Berg; Adriaantje, d. v. J. Buth en J. Taaie Jannetje d. v. H. P. v. d. Velde en A. MatsingerLeendert, z. v. J. C. Fun en M. v. Alphen. OndertrouwdJ. Noordijk, 27 j. en S. v. d. Nieuwendijk. 21 j. R. Albrechts, 24 j. en H. Driesse, 23 j.S. v. d. Sluijs, 22 j. en T. v. Hoften, 2.3 j. GetrouwdM. C. Peekstok, 26 j. en E. J. Buth, 23 j.J. A. Slis, 48 j. en L. Mosselman, 43 j. OverledenJ. Sala, 28 j. een levenloos aangegeven kind van P. Hendrik Boekhoven en T. Bakker. DEN BOMMEL. GeborenKaatje d. v. Herbert Fris en Pie» ternella Kamp Jozina Jacoba d. v. Cornelis Legierse en van Katharina Legierse. HELLEVOETSLUIS. Door den Directeur van 's»Rijkswerf in het openbaar aanbesteed. Ie. Het verrichten van onderhoudswerken aan de gebouwen en inrichtingen, behoorende tot 's»Rijkswerf. C. v. Kempen en K. v. d. Knaap, Rockanje f 13450. P. Boogert, Nieuw»Helvoet f 12500. P. Essenberg, alhier f 12100. G. Beukelman, Zwartewaal f 11990. J. Breevoort, Vlaardingen f 11900. A. v. d. Hoek, Heenvliet f 11900. A. Spoon, Nieuwenhoorn f 11880. A Lindhout, Nieuwenhoorn f 11800. 2e. Het verrichten van onderhoudsverfwer» ken aan id. D. L. Dijkgraaf alhier f 3700. P. I. de Snit, alhier f 3658. H. v. d. Linde, alhier f 2895. STELLENDAM. De garnalenvisschers hebben de vorige week gedurende 5 dagen gevischt en gemiddeld per dag en per vaartuig gevangen 90 K.G. gar» nalen. GOEDEREEDE. Bij het uitoefenen van hun bedrijf hadden de Noordzeevisschers H. G. en P. R. resp. schade aan net en roer voor f 100 en f 75. De vorige week werd per dag gemiddeld 100 K.G. garnalen gevangen. OUDDORP. In de vorige week zijn per vaartuig 600 a 700 kilo garnalen gevangen. In de stallen 25 zalmen. Op Woensdag 25 Juni 1924, 's avonds 7 uur (zomertijd) te Melissant aan de Voorstraat van binten, dakpannen, 5 iepenboomen, brand hout enz., ten verzoeke van den heer Joh, Mijnders L.Wzoon te Melissant. Notaris VAN DER SLUYS. Op Woensdag 25 Juni en 2 Juli 1924, beide dagen des v.m. ten 12 uur (Zomertijd) te Acht huizen, in Café »Jacobs« tramstation, krach tens rechterlijk bevel, veiling en afslag van; Een woonhuis, ingericht als café, metschuur en erf en tuin, te Zuidzijde, gem. den Bom: mei, eigenares de erven van mej. de Wed. H, Polie In 2 perc. en comb., breeder omschreven bij biljet. Notaris AKKERMAN. Zaterdag 28 Juni bij inzet en Zaterdag S Juli bij afslag, telkens des avonds 6,30 uur (zomertijd) te Ouddorp in het Logement van Akershoek van a. een huis met schuurtje, erf en grond te Ouddorp, aan den Dorpsweg, kadaster Sectie E no.'s 130 en 131, groot 4 aren 25 centiaren, dadelijk door den kooper te aanvaarden en b. een perceel bouwland, te Ouddorp, in den Zuidhoek van het West Nieuwland, kadaster Sectie A no. 387, groot 55 aren 80 centiaren of 1 gemet 6il/2 R- V. M., verhuurd tot 11 Nov. 1926 aan M. C. Sandiforta f 70 per jaar, ten verzoeke van de erven van de Weduwe Maarten Westhoeve. Notaris VAN DEN BERG. Verhuring bij Inschrijving voor 5 jaren van 18»09»42 H.A. bouwland, te Hekelingen, in den polder »de Nieuwe Uitslag van Putten», aan den Lange Groeneweg en den Zandweg, in 4 perceelen ingaande blootschoof 1924, Inschrijvingsbiljetten in te leveren vóór of op Woensdag 2 Juli 1924, ten kantore van om dergeteekende. Notaris C. LOEFF. Donderdag 3 Juli 's namiddags 2l/z uut (zomertijd) te Ouddorp, voor het sterfhuis van de weduwe Maarten Westhoeve van mem bilaire goederen w.o. een antiek Bureau, voorts een groote partij boeken, om contant geld, Notaris VAN DEN BERG. Op Donderdag 24 Juli 1924, v.m. 10 uui (zomertijd) te Ooltgensplaat, in den Weipol: der, nabij de zaadschuur en ten verzoeke van den Heer L. A. Hobbel, van 15 a 20 goed onderhouden zaadzeilen, 100 vijfbans»rietmat: ten 2X2, rechtstroo dorschmachine »Massee« sparhout enz. Notaris AKKERMAN. Op Donderdag 26 Juni 1924, des namid: dags 7 uur (nieuwe tijd) te Melissant aan het tramstation van vlotdeelen, latten, schroten, schalen enz. Deurwaarder GROENENDIJK. MIDDELHARNIS, Centrale veiling voor Goeree en Overflakkee Veiling van Maandag 23 Juni 1924. Postelein f 8,30 tot f 10,40 per 100 K.G. Peulen f 1-4,70 tot f 15,70 per 100 pond. Bloemk. Ie f 9,— tot f 14,40 p. 100 stuks. Bloemk. 2e f 5,80 tot f 8,50 p. 100 stuks, Bloemkool 3e f 2,80 tot f 5,10 p. lOOstuks. Kropsla f 0,75 tot f 2,20 per 100 krop. Asperges f 43,— per 100 bos. Peen f 6,70 tot 9,70 per 100 bos. Aardbeien f 25,— tot 27,10 per 100 pond. Boereboter f 1,04 tot 1,08 per pond. Kipeieren f 6,30 tot 6,60 per 100 stuks. Eendeneieren f 6,20 tot 6,35 per 100 stuks, Aanvoer 6119 kipeieren, 383 Eendeneieren, VEE EN PAARDEN. ROTTERDAM, 23 Juni. Ter Veemarkt wj ren heden aangevoerd354 vette runderen, 320 vette kalveren, 491 schapen of lammeren, 1122 varkens. Prijzen per '/2 K.G.koeien 42'/2 -52'/2—55 tot 60—62'/2 ents. Ossen 51—55—60—62'/2 ds, kalveren 60-67'/2—75-77'/2 ents. varkens 28- 29 ents. Lammeren f 28—37 p. stuk. De aanvoer van koeien en ossen was niet zoo groot. De handel was traag en de prijzen bleven ongeveer gelijk aan die der vorige week Een enkel puikbest beest ging nog tot l'/2cenl boven noteering. Vette kalveren waren tamelijk aangevoerd. De handel was kalm en de prijzen waren niet meer zoo vast. Schapen en lammeren met redelijken aam voer en kalmen handel. De prijzen waren 1* ger wegens [minder goeden handel op Enge land. De aanvoer van varkens was aanmerkelijk minder. De handel was aanvankelijk vrij vlug maar de afloop was dood, en de prijzen we ren iets hooger. Bij uitzondering werd voor een enkel puikbest exemplaar nog iets boven noteering betaald. AMSTERDAM, 23 Juni. Heden waren aan' gevoerd 370 vette koeien, eerste kwaliteit f 1.25—1.35, tweede kwaliteit f 1.05—1.20, 3de kwaliteit 90 c. per K.G.12 stieren, f 0,95—1 per K.G.70 melk» en kalfkoeien f 375—500 per stuk; 101 vette kalveren, 1ste kw. f0.95 tot f 1 2de kwaliteit 85—95 c., 3de kwaliteit 75 c. per K.G.76 nuchtere kalveren f 16-26 per stuk 58 Schapen f 50—56 per stuk30 lammeren; 473 vette varkens Holl. 1stekwal, 68—70 cent, 2de kwal. 62—66 c., per K.G,, overzeeschen geldersche 1ste kwal. 68—70 c. per K.G. 9 paarden. TEXEL, 23 Juni. Lammerenmarkt. Aanvoer 1546 stuks, prijzen f20—32 per stuk. BOTER, KAAS en EIEREN. ROTTERDAM, 23 Juni. Zeeuwsche eieren f 6.25—7.25 Overmaasche dito f 6.257.25 pet 100 stuks. APELDOORN, 23 Juni. Eieren 120.000 stuks f 6.75—8, gemiddeld f 7.60 de 100 stuks. Ham del gewoon. TIEL, 23 Juni. Boter. Aanvoer 25 K.G., prijj f 1.90—2.10; voorts 65.000 eieren, prijs f6-' de 100 stuks. GRANEN ENZ.j MEEL en OLIËN. ROTTERDAM, 23 Juni. Binnen 1. gr>' nen en peulvruchten. Tarwe met ruimer aanbod, was is de allen puikste soort prijshoudend te plaatsen, terwijl overige soorten slechts langzaam waren te verkoopen. Verkocht van f 14—14.40. Vitgj' zochte partijen er boven betaald. Afwijkende van f 12.50—13.25 per 100 kg. Overige artikelen niet noemenswaard ver< handeld.

Maas- en Scheldebode | 1924 | | pagina 2