ioor öew Drie Bladen. Zaterdag 21 Juni 1924. No. 3026. TWEEDE BLAD. Reclames Mededeelingen. Rechtzaken. Kerk en School. Plaatselijk Nieuws. Keelontsteking Abdijsiroop («HOCSMOWSES Dit nummer bestaat uit JOHANNES 16 33b. In de wereld zult gij verdukking hebben maar hebt goeden moed ik heb de wereld overwonnen. 1. Moedeloosheid is een zaak die veel voorkomt. Op vele menschen oefent het leven een neerdrukkenden invloed uit. Vooral in dezen tijd leest en hoort men veel van zelfmooïden. Zelfs kinderen ontzien zich niet om allerlei nietighe den de hand aan eigen leven te slaan. Velen zijn het leven moe, ze hebben geen doorzicht door het leven. Gelde lijke verliezen, bittere teleurstellingen, schande, die men in 't verschiet ziet, bewegen menigeen een einde aan zijn leven te maken. Men heeft geen moed meer om den last des levens te torsen. Een weinig vergif is genoeg meent men om van alle ellende verlost te zijn. Sommigen zelfs bevelen den zelf moord aan als een geschikt middel om uit de schande en druk te geraken. Waartoe zou een mensch langer leven, als zijn leven slechts lijden is? Helaas men denkt niet aan een oordeel dat den mensch, na dit leven wacht. Vele menschen denken en doen alsof het met dit leven uit is. Ongetwijfeld levert het leven veel moeite en smart op. Ook de Christen heeft daarvan zijn deel. Toch ïs er voor hem geen reden om moedeloos te worden. Zijn Heiland vermaant hem goeden moed te hebben. Hoe bang 't hem ook zij, de Heere biedt hem steun zoodat hij het hoofd omhoog mag houden. In ons schriftwoord wordt er op ge wezen hoe een discipel van Jezus niet moet versagen maar in de verdrukking goedsmoeds heeft te zijn. Jezusverzekerd het onomwonden aan zijn jongeren, dat zij in de wereld verdrukking zullen hebben. In de wereld d.i. in deze booze wereld temidden van Gode vijandige menschen. Allereerst doelt Hij op de verdrukking om Zijns naams wil. Men zou hen haten, vervolgens uitwerpen, dooden. Er zou voor hen geen plaats op aarde zijn. Omdat zij Gode meer gehoorzaam waren dan de menschen, zouden allen zich tegen hen keeren. In het lot van hun meester deelende zouden zij ook met schande en smaad overladen wrden. Geroepen om van Jezus te getuigen, hadden zij slechts een weg van zelfverloochening en strijd te wachten. Die verdrukking is nog het deel van allen, die Jezus volgen. Nog worden zij veracht, gesmaad, achteruit gezet, om Zijns naams wil, als min derwaardige dweepers en dompers be handeld. Die voor den naam van Jezus opkomt, krijgt de wereld tegen zich. Hij loopt gevaar in zijn brood bena deeld te worden. Dieeene discipel van Jezus wil zijn, moet soms veel ten ofier brengen. Hier komt uit de eenheid v-an Christus met Zijn volk. Zij zijn tezamen één lichaam. De smaad over het hoofd uit gestort, treft ook het overige deel van het lichaam; zullen de discipelen een zijn met Christus in Zijn heerlijkheid, zij zijn het ook hier in Z'n lijden. Het is onmogelijk dat de wereld liefhebben degene die Jezus liefhebben. Toch moe ten wij de verdrukking hiertoe niet be perken. In de wereld zult gij verdrukking hebben en die verdrukking is zoo veler lei. Wij denken hier aan al het lijden en verdriet, aan al de tranen en zuchten der menschen, aan de bittere droefheid over liet gemis van hen die ons door den dood zijn ontnomen, aan de dage- lijksche zorgen en nooden, angsten en bekommernissen. Van zulke verdrukkin gen is de wereld vol. Het levenspad van den mensch is met doornen be zaaid. Wij vinden soms wel eens een andere voorstelling van het leven. Het leven in sommige boeken geschilderd is vaak heel anders. Die daaraan geloof geeft, krijgt den indruk, dat het leven van sommige menschen op rozen gaat. Maar aeze voorstelling van het leven is valsch. Tusschen het leven zooals het in deze boeken beschreven is, en de werkelijkheid is een scherpe tegen stelling. Het leven is niet zoo mooi. Het kind dat daar heendartelt verwacht alles van het leven, maar daarvoor is het een kind, zonder menschenkennis en ervaring. De jongeling schept zich idealen en verliest zich in allerlei droo- men over de toekomst. Maar straks als hij ouder wordt, krijgt hij een andere blik op het leven. Onze idealen wor den niet verwezenlijkt. De menschen vallen ons tegen, ze stellen ons teleur. Het leven is een strijd; soms geeft Gpd ons een bijzonder kruis te dragen. Én als de Heere ons niet steunde en be waarde, zouden wij zeker moedeloos worden. Het is goed dat wij in de we reld op verdrukking rekenen. Ja, de schrift zegt dat het goed zij voor een menschalshijhetjuk in zi,n jeugd draagt. Wij moeten ons over de verdrukking niet verwonderen. Die moet ons geen vreemde zaak zijn. Ieder mensch heeft te wachten. Ook de discipel van Jezus, ja hij in 't bijzonder. Want bij het ge wone kruis des levens, heeft hij nog het kruis om Jezus'wil te dragen. Toch valt het niet zoo gemakkelijk aan die gedachte te wennen. Wij zouden wel wenschen dat het ons alles voor de wind ging. Het is zoo hard in onze verwachtingen .teleurgesteld te worden, 't Komt zoo in alles uit, dat wij niet tot lijden geschapen zijn. Met het lijden zelf worden wij nooit verzoend. Wij denken wel eens, wat zou mijn leven aangenamer zijn, als ik dat niet te dragen had. Als het ons aan den eenen kant goed gaat komt er van den anderen kant weer iets dat ons be nauwd. Onvermengd genot vinden wij hier niet. O, die verdrukking, hoe kan ze ons soms hinderen, hoe worstelen wij er vaak tegen in. Maar, het zij nogmaals gezegd, wij kunnen niet anders verwachten. Als wij meer met het feit der zonden rekenden zouden wij niet zoo verbaasd en ver wonderd zijn. De verdrukking zelf lag niet in Gods plan der schepping. Zij is door de zonde in de wereld ge bracht. Deze aarde kan geen paradijs zijn Ook waar van Gods volk de schuld en straf der zonde zijn weggenomen, deelen zij hier nog in de gevolgen der zonde. De zonde bracht een heele om keer. Zij is de oorzaak van alle zorgen en tranen. Zij is 't gif dat het leven heeft verdorven. Zoo wij klagen, doen wij 't dan niet over de verdrukking, maar over onze zonden, die deze aarde tot een jammer en tranendal gemaakt hebben. Maar ook hoe goed is het, dat wij in de wereld verdrukking hebben. In die verdrukking komt een roepstem van Godswege tot den mensch, dat hij zich verootmoedige en zich bekeere. Maar ook voor Gods kind is zij noodig en heilzaam. Zonder verdrukking zouden wij vergeten dat wij hier vreemdelingen zijn, wij zouden ons hier thuis gevoelen en cns door het aardsche laten mee slepen. De verdrukking is onder Gods zegen een medicijn om ons van onze aardsche gezindheid te genezen, om ons oog hemelwaarts te richten en ons dichter tot God te brengen, Gelijk het goud beproefd wordt door het vuur, zoo het geloof door de verdrukking. Zij is de roede, waarmede God uit liefde zijn kinderen kastijdt tot hun wel zijn. Zij is een heilzaam middel, waar voor hier reeds, als het nut der ver drukking verstaan wordt, God door Zijn kinderen gedankt wordt. Wordt vervolgd SOMMELSDIJK. De collecte langs de huizen op 18 Juni 1.1. voor den gewapenden dienst heeft opgebracht f 23 85. MIDDELHARNIS. Bij Iz. Dubbeld is een postduif binnen komen vliegen gemerkt N9S 22210. Den heer J. v. Splunter van Stad a/h Haringvliet had Donderdagmorgen terwijl hij op de boot wilde stappen hef ongeluk daar de boot reeds van-de wal was, mis te stappen en in de kaai te vallen, tusschen de boot en een aldaar liggende schuif. Nadat men hem uit zijn netelige positie had bevrijd, bracht men hem weder in zijn auto en keerde hij onder hevige pijn huiswaarts. Latere berich» ten melden dat zijn been ernstig was gekneusd. Bij publieke verkooping van een woon» huis van wijlen Mej. M. Hoek is dit afge» mijnd door dhr. J. v. Groningen voor f2275. Donderdag had de publieke verkooping plaats van te velde staande klavers, welke op» gebracht hebben 78 tot en met f 195 per gemet. Bij dé gehouden wedstrijd van postdui» ven door de vereeniging »Seinpost« vanuit Quentin (Frankrijk) afstand 222 K.M. zijn prijzen behaald als volgt le en 3e prijs Joh. Nipius. 2e prijs S. Looij en 4e prijs J. J. Nipius. STAD AAN 'T HARINGVLIET. Or» gelbespeling in de Ned. Herv. Kerk te Stad aan 't Haringvliet, op 18 Juni 1924, door den heer L. C. van Leeuwen, organist en muziek» leeraar te Vlaardingen. De belangstelling was uitermate groot, de uitgegeven kaarten deden vermoeden dat alle plaatsen bezet zouden zijn, wat ook het ge» val was. Ds. J. Polhuijs opende de bijeenkomst met gebed,'nadat vooraf door de aanwezigen was gezongen Ps. 150 1 en 2. Hierna riep hij kortelings de geschiedenis van den slag bij Waterloo in het geheugen terug, waarna aan den heer van Leeuwen gelegenheid werd ge» geven met de orgelspeling te beginnen. Het eerste was een feestspel door P. Ver» meulen, daarna fantasie over de Nederland» sche volksliederen door M. H. van 't Kruis, n.l. Wilhelmus van Nassauwen, Wij leven blij, wij leven vrij, Wien Neerlandsch bloed. Nu het nummer van den avond De slag bij Waterloo, van J. Wilms. In dit stuk wordt veel van den organist gevergd, zoowel wat technische vaardigheid als muzikale opvatting betreft. Met correct» heid werd het ten gehoore gebracht. Het ge» deelte dat den slag aanduidt was buitenge» woon. Zeer schoon was het slotDankt dankt nu allen God. Als laatste stuk werd gespeeldMarche Triomphale, door J. Lemmens. Toen Ds. Polhuijs den organist bedankte voor het schoone orgelspel, sprak hij onge» twijfeld namens allen die ter kerke waren en met onverdeelde aandacht was geluisterd en er bleek duidelijk uit het spel, dat de orga» nist op het orgel zich bijzonder thuis ge» voelde. Ook een woord van dank aan den orgel» stemmer Hagemann van Rotterdam, die met 40 cent pet tegel. cat; Vbbbi catarrh, bronchitis, schorheid. Gebruik AXKER's voldoening op zijn werk mag terugzien. Ook een woord van dank aan 't Kerkbe» stuur dat ons in de gelegenheid stelde ter herdenking van de groote daden des Heeren in den slag van Waterloo, dezen avond te mogen genieten van deze muziek en het kwam ons voor, dat de muziek van het orgel rijker en voller is geworden nu de »tremulant« is aangebracht. Na het dankgebed en het zingen van Ps. 72 11, ging men voldaan huiswaarts. Het aanleggen van een sluis op de gor» zen onder deze gemeente is opgedragen aan v. Kempen en Co te Oude I onge. Zaterdag 21 Juni a.s., des v.m. 10 uur zal ten gemeentehuize worden aanbesteed het vervoeren van ongeveer 150 M3 grint voor den Molendijk. Door de landbouwvereeniging alhier zijn de H.H. L. Braber J.Lzn. en A. E. Soldaat aangewezen om in Friesland zetpoters te gaan koopen. Van de landbouwers L. Braber J.Lzn., Joh. Koert en J. Koert zijn resp. 1, 2 en 1 paard(en) in het trekpaardenstamboek opge»' nomen. Door A. K. is een postduif gevangen aan de rechterpoot gemerkt Z 471 en aan de linkerpoot 2786 N Ttj 22. Een kind van 1. M. had het ongeluk in de kaai te vallen. Door spoedig toegeschoten hulp werd erger voorkomen. Tegen L. L. is processverbaal opgemaakt wegens het venten zonder vergunning. OOLTGENSPLAAT. De collecte voor den gewapenden dienst heeft in deze gemeente opgebracht de som van f 18.54',/2 Door Geb. Dorsman is een postduif gevan» gen gemerkt 51 72 36080 en op de vleugel gestempeld Bruxelles. Het zoontje van C. Intvela die met zijn vader in het land vertoefde, was op een oogen» blik verdwenen, de vader stelde een onderzoek in en haalde hem uit de sloot, gelukkig zon» der ernstige gevolgen OUDE TONGE. De herijk van maten en gewichten zal plaats hebben op 10 en 11 Juli as. in de oude School. Voor de oude aardappelen besteedt men de prijs van f 10 de 70 K.G. dhr. H. Hartman slaagde te Utrecht voor het examen voorbereidend dokter in de ge» neeskunde. NIEUWE TONGE. Voor herhalingsoefe» ningen zijn onder de wapenen geroepen A. Knöps Kust Art. Helder 21 Juli 2 Aug. J. Tijl en B. Holster Regt. Veld. Art Ede, 18—30 Augustus a.s. De alhier opgericht Muziekvereeniging »Apollo« zal a.s. Dinsdag haar repetities be» ginnen. Tot Directeur is benoemd de Heer Ter Horst te Sommelsdijk. Bij publicatie is bekend gemaakt, dat de herijk van maten en gewichten zal plaats heb» ben in het Weeshuis, op Dinsdag, 15 Juli a.s. De hoogste inschrijver voor sloopen van de boerderij voorheen bewoond door de Er» ven wijk A. v. Griethuizen is dhr. Im. Mos» selman, timmerman, alhier, Er waren 7 in» schrijvingsbiljetten ingezonden. Door het plotseling oversteken van een hond, kwam de motorrijder D. V. uit O. Tonge zoodanig te vallen, dat geneeskundige hulp noodzakelijk was. DIRSLAND. De rekening over 1923 van den Polder Onwaard sluit over 1923 met een totale ontvang van f 1133,54 en een totale uitgaaf van f 951,11 en levert een- goed slot op van f 182,43. Gevonden voorwerpen een zakje met eenig waschgoed, terug te bekomen bij den gemeente»veldwachter Bakker. - De ijk en herijk van maten en gewichten zal alhier, worden gehouden op Dinsdag 29 en op Woensdag 30 Juli a.s. De dienstplichtigen S. het Jonk en M. Okkenburg zijn tegen 15 September a.s. voor herhalingsoefeningen onder de wapenen ge» roepen. Verleden week werd door de politie uit Ooltgensplaat alhier een rijwiel in beslag gé» nomen bij een ingezetene die het had gekocht van iemand, die dit te Ooltgensplaat had ge» huurd en niet teruggebracht. HERRINGEN. Den Heer J. den Boer die met kar en paard zijn land zou gaan be» zoeken, ontging hef paard en werd even daar» na in bewusteloozen toestand bloedend ver» wond aan den weg opgenomen werd hij per auto, die inmiddels daar voorbij kwam, tehuis gebracht. Dr. van Gelder spoedig ter plaatse constateerde hersenschudding, toestand zorg» wekkend Tot op heden is gelukkig verbete» ring ingetreden. Kar en paard was een eind weegs verder tot staan gebracht, De geldelijke uitkeering aan ouden Van dagen zal zeer spoedig niet meer elke week doch om de 4 weken plaats vinden met 4 maal het bedrag wat eerst elk week werd ont» vangen. Donderdag 1.1. werden de leerlingen der Openbare en d e der Biz. School met hun onderwijzers gephotografeerd. In deze gemeente zijn de petroleummaat» schappijen sterk vertegenwoordigd. Niet min» der dan door 7 personen wordt met petroleum gevent. Thans treedt de concurrentie bij ver» nieuwing in en wordt deze brandstof verkocht voor 12, 13 en 14 cent. Zeer verschillend dus. De aardbeienoogst belooft niet slecht te zullen zijn. De prijzen zijn van f 1.00 tot 80 en 70 cent per Kilo teruggeloopen. De prijs der roomboter is alhier in de roomboterfabriek deze week met 10 cent per kilogram verhoogd en bepaald op f 1.15 per pond Met den Heer M. den Boer die daartoe reeds vergunning heeft verkregen is ook de Heer A. J. den Boer voornemens een nieuw gebouw ten dienste van landbouw en veeteelt te plaatsen. MELISSANT. Door de Wed. J. Coenradie is bij B en W. ingediend een aanvraag om vergunning tot verkoop van sterken drank in het klein in de localiteit kadastraal bekend Sectie C No. 29 plaatselijk gemerkt No. 422. Woensdagnacht sloeg bij een hevig on» weder de bliksem in in de woning van dhr. Joh. Mijnders^an den Dorpsweg. Behoudens eenige materieele schade, kwamen geen on» gelukken voor. STELLENDAM. Bij de gehouden pu» blieke verkooping van groene klavers om deze eens te maaien hebben deze opgebracht plm. 25—30 cent per roede. Van den petroleumventer J. v. S. alhier kwam een ijzer vat gevuld met petroleum in den bermsloot terecht, doordat het van den oprit van den dijk in de sloot rolde. Met behulp van eenige personen wist men het weer op den kant te werken. De gehouden collecte voor den gewapen» den dienst in deze gemeente heeft opgebracht f 4,07. Tegen een viertal personen is proces» verbaal opgemaakt wegens 't loopen door 't gras van dijken, die gemaaid moeten worden. De gehouden grasverkooping van den Kroningspolder alhier heeft gemiddeld f45.— per gemet opgebracht. GOEDEREEDE. De collecte voor den Gewapendendienst heeft f 11.40 opgebracht. Als een bijzonderheid zij gemeld dat de predikant alhier, van drie gemeenten consu» lent is, n.l. van Ouddorp, Stellendam en Me» lissant. f OUDDORP. Een ongeluk met zeer treurig gevolg valt te vermelden. De landbouwer M. Witte reed met een lage kar naar het land aan den Groeneweg. Een wiel botste tegen een paal, W. is voorover van de kar gevallen en hoogstwaarschijnlijk de kar over hem he= nen .gereden. Het paard bleef op korten af» stand stilstaan. In bewusteloozen toestand werd hij naar zijn woning gebracht. Er werd op herstel gehoopt, naar helaas 1 Woensdag» morgen is W. waarschijnlijk door inwendige wonden, overleden, De plannen om tot de oprichting van een Chr. Zangver. te geraken, nemen een vas» ten vorm aan. Een derecteur is gevonden, een 20 leden hebben zich opgegeven en a.s. Maan» dag wordt weder vergaderd. Door onvoorziene omstandigheden is de bevestiging van den nieuwen leeraar bij de Doopsgez. gem. niet kunnen doorgaan. Wij hopen bij gelegenheid den nader te bepalen dag op te geven. Tijdens het zware onweder in den nacht van Woensdag op Donderdag, zijn verschil» lende telefoonpalen langs den Oudelandschen weg en Kooiweg getroffen, alsmede de potjes der geleiding op de woning van den kanton» nier M., aldaar is ook een deur versplinterd. De luxe auto om te verhuren heeft zijn intrede in onze gemeente gedaan. Een bewo» ner van den Oostdijk, van O. is de bestuur» der er van. f Zaterdagavond a.s. zal de jaarlijksche verkooping van grasgewas gehouden worden. Ditmaal 50 perceelen. HELLEVOETSLUIS. De Afd. Hellevoet» sluis en omstreken van de Jeugdbond voor Onthouding (J. v. O.) zal Zaterdag een leden» vergadering houden in de Marine=Cantine. De overplaatsing van drie zeeloodsen naar Maassluis is gelukkig ingetrokken. WAARSCHUWING. In de warme zomermaanden worden vele zuigelingen ernstig ziek. Deze ziekte treedt soms plotseling op en kenmerkt zich door braken en dunne ontlasting. Borstkinderen worden door deze ziekte veel minder dikwijls aangetast dan kinderen die met de flesch gevoed worden. Als oorzaken vgor 't ontstaan dezer ziekte kennen wij 1. Overhitting van het kind door te warme en te vast aangelegde kleeding en verblijf in een vertrek dat onvoldoende gelucht wordt. 2. Bederf der melk, die niet voldoende versch is en niet koel bewaard wordt. 3. Verontreiniging van het voedsel, doordat de fleschjes en speentjes niet zorgvuldig schoongemaakt en schoongehoud'en wor» den 1. Ondoelmatige voeding van het kind, vooral overdadige voeding en onregelmatige toe» diening van het voedsel Let wel 1 Nimmer is het doorkomen van tandjes oorzaak van deze ziekte Hoe kan de moeder het optreden van deze ziekte zooveel mogelijk voorkomen la Door het kind, vooral op warme dagen, te doen verblijven in een frissche kamer, die goed gelucht wordt. Het raam of de deur aan de schaduwzijde flink openzetten (ook 's nachts). 1b. Door het kind op warme dagen luchtig te kleeden. Op heete dagen kan men den gezonden zuigeling slechts met een hemdje en een luier kleeden en hem met een lakentje dekken. Het hoofdje moet men koel houden en niet bedekken. Ook doet men goed indien men den gezonden zui» geling veel buiten brengtbij groote hitte op een koele, niebzonnige plek. ic. Door het kind dagelijks geheel te wasschen of liever nog te baden. 2. Door de melk te koopen bij een betrouw» bare inrichting of melkboer. Het voedsel van den zuigeling moet direct na ontvangst der melk bereid worden, zoo vlug moge» lijk afgekoeld, en in een gesloten pan op een koele plaats bewaard worden. Men plaatse de melkpan direct op den kelder» vloer of anders in een andere pan, gevuld met koud water, dat meermalen per dag ververscht wordt. 3. Door de fleschjes en speentjes direct na ieder gebruik met heet water zorgvuldig te reinigen en in een gesloten schoone pan met zuiver leidingwater te bewaren. 4. Door het kind op de vastgestelde tijdstip» pen nauwkeurig het voedsel te geven dat door den dokter aangeraden' is. Indien men meer geeft of de flesch te spoe» dig na de vorige geeft, zoo stelt men het kind aan groot gevaar bloot. Indien gij uw kinddhans aan de borst voedt, tracht dit dan voort te zetten gij doet dan het beste, wat gij voor uw kind kunt doen Geef uw kind nimmer een zoethouder of dotje, dat kan gevaarlijk zijn. Gebruik geen flësch met een lange slang, doch een met een korte speen. Wat moet de moeder doen, indien de zui» geling gaat braken of dunne ontlasting krijgt le. Geef hem dan direct op de tijdstippen, waarop hij anders voedsel krijgt, eenfleschje rijstwater, bereid volgens onderstaand voor» schrift. 2e. Verzuim niet daarna met het kindje op het eerstvolgend spreekuur van den dokter te komen om verder raad té ontvangen, want het kind mag niet langer dan één of twee dagen uitsluitend rijstewater krijgen. 3e. Indien de ziekteteekenen niet na eenige uren wijken, roep dan spoedig de hulp van uw huisdokter in. BEREIDING VAN HET RIJSTEWATER. Breng 1 eetlepel vooraf gewasschen rijst met 1 liter (kan) water aan de kook in een open pannetje en laat het zoolang koken tot de helft van het water verkookt is (ongeveer 20 minuten). Giet het door een schoon zeefje. Wanneer het te veel verkookt is, vul het dan met ge» kookt water tot '/z lifer bij. Bewaar het afge» koelde rijstewater in een gesloten pan of toe» gedekte pan. Nederlandsche Bond tot Bescherming van Zuigelingen. Waarom afgewezen In 1924 is het al een paar maal voorgeko» men, dat een verzekerde een aanvraag om vrije geneeskundige behandeling ofkostelooze opname in een inrichting bij den Raad van Arbeid te Brielle indiende, welke aanvraag tot onze spijt moest worden afgewezen. En waarom Omdat de Rijksverzekeringsbank die vrije geneeskundige behandeling of die kostelooze opname niet kan toestaan, als er niet geregeld geplakt is. Een verzekerde, die niet steeds in loondienst is, moet er dus zorg voor dragen, over de weken, waarin hij niet bij anderen werkt, zelf te plakken. In den regel bekommert men zich niet om zijn rentekaart, zoolang men gezond is. Zoodra men echter meent op vrije genees» kundige behandeling aanspraak te kunnen ma» ken of recht op rente te hebben, wordt aan de rentekaart gedacht. Op dat moment zou men haar wel graag willen vol plakken, maar dan is het meesten» tijds te laat. Daarom wordt ieder bezitter van een rente» kaart toegeroepen laat plakken of plak iedere week. RECHTBANK TE ROTTERDAM. Strafzitting. In een zaak tegen L. H. 35 jaar, tuinman te Vierpolders, beklaagd van het in voorraad hebben van eenige voorwerpen, wetende dat deze onderdeelen vormen van een toestel, geschikt om hiermede alcoholische dranken te vervaardigen, heeft de rijksadvocaat geëischt dat beklaagde wegens het in voorraad hebben van een distilleertoestel, zonder schriftelijke vergunning, zal worden veroordeeld tot in» dien geen gevangenisstraf of principalé hech» tenis zal worden opgelegd, f 500 boete, met verbeurd verklaring der in beslag genos men voorwerpen. Het leveren van het bewijs ten aanzien van de wetenschap van beklaagde, dat de in beslag genomen voorwerpen geschikt waren, tot het vormen van een onderdeel van een distilleer»toestel, liet de rijksadvocaat aan het O.M. over. 'Het O M. achtte dit laatste niet wettig en overtuigend bewezen en eischte f 100 boete, subs. 20 dagen hechtenis. In een zaak tegen W. B., 39 jaar, koopman te Vierpolders, wien een gelijk feit als den vorigen beklaagde ten laste gelegd was, nam de rijksadvocaat een gelijk requisitoir. Ook in deze zaak achtte het O.M. de we» tenschap van beklaagde, dat de voorwerpen geschikt waren, om tezamen een onderdeel van een distillatie»toestel te vormen, niet be» wezen. Het O.M. eischte veroordeeling van beklaagde tot een boete van f 300, subs, twee maanden hechtenis. GODSDIENSTOEFENINGEN OFFICIEEL GEDEELTE Predikbeurten op Zondag 22 Juni 1924. NED. HERVORMDE KERK. Sommelsdijk, 's av. Ds. v. Montfrans. Middelharnis, v.m. en 's av. Ds. den Oudsten. Stad aan 't Haringvliet, v.m. 9 uur Ds. Pol» huijs. Den Bommel, n.m. 2 uur Ds. Bax van Oude Tonge. Ooltgensplaat, v.m. 9 uur leesdienst en n.m. 2 uur Ds. Kruijt v. Nieuwe Tonge. Langstraat, v.m. 9 en n.m 2 uur dhr. Vetter. Nieuwe Tonge, v.m. Ds. Kruijt en n.m. 2 uur leesdienst. Herkingen, n.m. 2 uur Ds. Polhuijs v. Stad aan 't Haringvliet. Dirksland, v.m. 10 en n.m. 6 uur Ds. v. As. Melissant, v.m. Ds. van Montfrans v. Som» melsdijk. Goedereede, v.m. 9.30 uur (zonnetijd) Ds. de Gidts (Doop) Ouddorp, v.m. leesdienst en n.m. Ds. de Gidts v. Goedereede. Oostvoorne, v.m. 10 uur Ds. Brinkerink. Rockanje, v.m. 10 uur Ds. Witkop. Nieuw»Helvoet, v.m. 9,30 uur Ds. Priester. Hellevoetsluis, v.m. 9,30 en n.m. 6 uur Ds. f Timmer. Nieuwenhoorn, v.m. 10 uur Ds. de Voogd van der Straaten. Heenvliet, v.m. 10 uur Ds. Romijn. Abbenbroek, v.m. 10.30 uur Ds. Wanrooy. Zwar'ewaal, v.m. 10 uur Ds. Bartstra. Vierpolders, v.m. 10 uur Ds. Zwiep. GEREFORMEERDE KERK. Middelharnis, v.m. 10 uur en n.m. 6 uur Ds. G. van Velzen. Stad aan 't Haringvliet, v.m. 9.30 en n.m. 5.30 uur leesdienst. Ooltgensplaat, v.m. 9.30 en n.m. 6 uur Ds. de Lange.

Maas- en Scheldebode | 1924 | | pagina 3