DELAAR" SM. Antirevolutionair Orgaan voor de Zuidhollandsche en Zeeuwsehe Eilanden. IfTEN Te SOM, lij D. MIJNDËRS, gorstraatTe STEL, TANIS, Pieterstr. EM IN HOC SIGNO VINCES No. 3016 ZATERDAG 17 MEI 1924 39ste JAARGANG bakken »EL luwen DERDE BLAD Binnenland. Buitenland. VARIA. Rechtzaken rzonden. i KS><S>© fi il <2X2>® 50 cent 26 cent len medaille LM EN TNG R'dam. (DAM Maatenn open matwa. Alle stukken voor de Redactie bestemd, Advertentiën en verdere Administratie franco toe te zenden aan de Uitgevers Land- en Tuinbouw. Economisch W eekoverzicht. «dl :rs. 5.45, 7.90 1 14.90,16.50 ekens prima 1 90,8.90,9.50 I >0 18.75 22.50 1 .90, 10.80 êTj S.90, 10,80 en 1 ken en pitch, 1 Jl omatrassen 1 5 Spiegels 1 Schuiftafels 1 1 1 1 I 1 atregelen mogelijk RDAM iHT*|.3l|5 24 JIJ |H 'ON 2261 E PROVISIE I A MAX, Uw |L). Het wordt 12 per dozijn ent. Alles met van Bedden, n kijkje in het ITTERDAM TEEG f10.- en hooger en hooger f 7.50 IS DEHQI CADEAU Deze Courant verschijnt eiken WOENSDAG en ZATERDAG. ABONNEMENTSPRIJS per drie maanden franco per post 75 Cent hij vooruitbetaling. BUITENLAND bij vooruitbetaling f 8.50 per jaar. AFZONDERLIJKE NUMMERS 5 CENT. UITGEVERS W. BOEKHOVEN ZONEN S 0 M M E L S D IJ K Telef. Interc. No. 202 Postbus No. 2 - ADVERTENTIËN 20 cent, RECLAMES 40 cent, BOEKAANKONDIGING 10 cent per regel. D1ENSTAANVRAGEN en DIENSTAANBIEDINGEN f 1.— per plaatsing. Groote letters en vignetten worden berekend naar de plaatsruimte die zij beslaan. Advertentiën worden ingewacht tot DINSDAG- en VRIJDAGMORGEN 10 uur. F. ,W. N. Hugenholtz. f Te Utrecht is op bijna 56»jarigen leeftijd overleden het s.,d. Tweede Kamerlid, de heer F. W. N. Hugenholtz. Reeds op vrij jeugdigen leeftijd ging hij met zijn vader, die predikant te Grand Rapids was, naar Amerika, waar hij zijn studiën vol, tooide en het radicaal bij de Unitariërs aldaar verkreeg. Eerst stichtte hij in een plaatsje in Amerika een eigen kerkelijke gemeente, daarna nam hij een beroep naar Nederland aan de be, trekking van voorganger bij den Protestanten, bond te Schiedam. In het begin van 1899 nadat hij zijn pre, dikambt had neergelegd, sloot hij zich. aan bij de sociaal,democratische arbeiderspartij. Hij werd in 1901 door Weststellingwerf tot lid der Tweede Kamer gekozen. Sedertwerd zijn mandaat bij de periodieke verkiezingen ver, nieuwd. De heer Hugenholtz heeft ook zitting gehad in den gemeenteraad van 's,Gravenhage. Ver, der was hij lid van het algemeen college van toezicht, bijstand en advies voor het Rijks, tucht, en opvoedingswezen en ambtenaar der redasseering. In de Tweede Kamer was hij de marinespecialiteit zijner fractie. Bij de behan, deling van de begrooting van Marine voor dit jaar heeft men zijn rede echter gemist, hij was toen al ziek, zoodat de heer Duys hem vervangen moest. Borgesius«anecdoten in zijn wekelijksche parlementsdilm in »De Vrijheid« vertelt de heer D. Hans ditmaal Borgesius,anecdoten. Wij nemen er het volgende uit Komisch waren zijn versprekingen. Op de meest kritieke momenten kon hij een woord verdraaien, een paar letters of lettergrepen van volgorde doen veranderen, dat heel de Kamer in schaterlach schoot. Nooit vergeet ik het oogenblik, dat hij het in een parlementaire speech had over »den beroemden Italiaanschen geleerde »Bromloso« (I.ombroso). Met som, mige woorden had hij ontzaggelijke moeite. »Argument« kon hij niet zeggen hij wrong er altijd »aggrement« van en over het woord "constitutioneel® maakte hij drie of vier ora, torische salto=mortales. Van hem is het be, roemde »kouwevrieXrecht« en één van de aar, digste oogenblik was ook, toen hij het had over de antithese "Christus en Biliam." Wat is er toen gelachen De namen van sommige leden kon hij soms prachtig verhaspelen. Hij gaf eenmaal het woord aan den heer "Henk Snoekemans« en deelde mede dat in een commissie waren be, noemd »de heeren Berekooper en Kleeresteyn« En hoe dikwijls hij, zittend op zijn voorzitters, zetel, een toespraak tot de Kamer aanving met de woorden "Mijnheer de Voorzitter«, weet ik niet. Dat is ontelbare malen gebeurd en soms verscheidene keeren in een toespraak. Met aardigste van dit alles was, dat Borge» sius zijn vergissingen nooit zelf bemerkte. Als er vroolijk gelachen werd, keek hij hyper, baasd rond en vroeg aan een medelid of aan den griffier wat er was (Een andere verspreking in dit genre door "De Vrijheid« niet vermeld, is ook bekend sprekende over de, ook overigens beroemde, liberale tactiek, zei hij eenstiectak Het is de gewoonte, dat een minister in 't begin van de maand van een der hoofd, ambtenaren van zijn departement zijn salaris ontvangt. Die komt het hem dan brengen. Althans zoo ging het vroeger aan Binnen, landsche Zaken. Op zekeren keer het was al over de helft van de maand deelde minister Borgesius aan den betrokken ambte, naar mede, dat hij zijn salaris nog niet had. De minister zat er wel niet verlegen om, doch hij zei het alleen. "Maar Excellentie, ik heb het u wer, kelijk gegeven persoonlijke De minister herinnerde het zich niet. De ambtenaar vond het ellendig. Uit de admini, stratie bleek echter, dat hij gelijk had. En een paar dagen later kwam 's ministers salaris uit den binnenzak van zijn winterjas. Zijne Excellentie had het er, wat achteloos, ingestopt en zich verder met belangrijker zaken bemoeid! in de Kamer heeft men, toen hij nog op de banken der afgevaardigden zat, eens een bundeltje stukken ter waarde van f50,000 op ^Plaats gevonden. Hij had ze vergeten. In de koffiekamer vond één zijner collega's eens zijn aangifte-biljet voor de vermogensbelasting, r.n het is mij bekend, dat de secretaris van een politiek comité, waarvan Borgesius voor, zitter was, eenmaal over de post in gewone enveloppe een bundeltje effecten ontving, ter, wijl de staatsman een stapeltje brieven, dat hij had moeten onderteekenen, naar zijn bankier nad gezonden. De toekomstige Europeesche politiek. De »Times« spreekt in een beschouwing over de Fransche politieke crisis het vertrou, wen uit, dat thans een mooie gelegenheid1 bestaat, om den waren vrede te verkrijgen voor Frankrijk, Duitschland en alle andere groote volken van Europa. De "Daily News« zegt, dat het Poincarisme als Europeesche politiek als een angstige droom voorbij is. De "Daily Tel.« gelooft, dat er thans geen twijfel meer over bestaat om stappen te doen in verband met het Dawessrapport, nu de moeilijkheden of reserves ten aanzien van een overeenstemming over de sancties en over het vasthouden der regiesspoorwegen in het bezette gebied is verdwenen. Deze en andere voorstellen, welke een inmenging beteekenden in de aanbeveling van het Dawes,rapport zijn vervallen, zoodat de weg naar overeenstem, ming met Duitschland thans open is mits Duitschland wil. Geen Russische ontwapening. Rykow heeft in een partijconferentie een rede gehouden, waarin hij den internationalen toestand besprak. Hij verklaarde"Terwijl de oorlogsvoorbereidingen in Europa grooter zijn dan vóór den oorlog, verminderen wij het leger, doch verminderen niet onze bewa, peningsuitgaven.« Hij zeide verder, dat de uitslag der Fran, sche verkiezingen naar zijn meening zal lei, den tot een hervatting der RussischsFransche betrekkingen. Een afschuwelijke terechtstelling. Te NewsYork heeft zich bij een executie een afschuwelijk tooneel afgespeeld. Vijf ter dood veroordeelden, waaronder twee Italianen, werden uit hun cellen naar de galg geleid, door een biddende geestelijke vooraf, gegaan. De twee eerste veroordeelden gingen onver, schillig den dood in. Maar nauwlijks had de beul toebereidselen gemaakt om den derden veroordeelde op te hangen, of ontsteld deinsde hij terug de ongelukkige had zich een langen dunnen dolk in het lichaan gestooten. De gevangenisdokter ijlde toe om den ge, wonde te onderzoeken en verklaarde, dat deze nog slechts eenige minuten te leven had. De aanwezige politicbeambten wilden echter dat het recht toch zijn gewonen loop zou hebben. Zij snelden op den stervende toe, grepen hem vast en sleepten hem op het valluik. Een meedoogenloos bevel dwong den beul, die hardnekkig geweigerd had, de galg te naderen, zijn werk te doen. Met weerzien ver, vulde de man tenslotte zijn afgrijselijke taak, doch het was slechts een lijk, dat hij aan de galg deed bengelen. Ontzettend. Binnen enkele dagen zal voor een der Ber, lijnsche rechtbanken een groot schandaal»pro» ces beginnen. Een apotheker, Heiser genaamd is aangeklaagd, dat hij in ontelbare gevallen misdrijven tegen het ongeboren leven heeft gepleegd. In de instructie heeft Heiser zelf verklaard, dat hij in de loop der laatste 4 jaar in meer dan 11.000 gevallen de wet heeft overtreden. Deze zelfbeschuldiging van den aangeklaagde zou z.g. ten doel hebben door een schandaal, proces van grooten omvang de regeering er toe te brengen de desbetreffende paragrafen van het wetboek van sfrafrecht te wijzigen. Heiser, die voor zijn practijken een instituut gesticht had, had dit den naam gegeven van »Mutabor«. Welk een demoralisatie Waar de band aan Gods Woord losraakt moet de zedelijke verwildering komen Zeldzaam Misdadigstersleven. Op 78,jarigen leeftijd is te New=York over» leden mrs. Sophie Lyons Burke, die vele jaren terug de treurige reputatie genoot van ko, ningin der Amerikaansche boevenwereld en internationale oplichtster. Of haar dood aan natuurlijke oorzaken moet worden toegeschreven, dan wel aan verwon, dingen, haar toegebracht door bandieten, die zij had pogen te »bekeeren« zij zelf had in de tweede helft van haar leven het piech, ig besluit genomen en zich daaraan gehouden, om een behoorlijk leven te leiden is nog niet vastgesteld Kort vóór zij in haar huis in elkaar ge, zakt was, was zij in haar spreekkamer alleen geweest met een drietal mannen, die naar het schijnt, daar waren binnengekomen, onder het voorwendsel, er een karwei te moeten verrichten. Men had haar nog angstkreten hoorenuiten en men wist ook, dat onlangs bandieten, waar» mee ze bevriend was geweest, haar hadden beschuldigd, hen bij de politie verraden te hebben en gedreigd hadden, haar te dooden. Sinds mrs. Burke haar leven in de mis, dadigerswereld vaarwel had gezegd, had zij op eerlijke wijze een fortuin van een millioen dollar bijeen weten te krijgen. In de laatste jaren van haar leven had zij een groot deel van haar geld en van haar tijd besteed om misdadigers weer op het goede pad te brengen. Mrs. Burke was uit een misdadigerssfamilie gesproten. In den goeden, of liever slechten, ouden tijd, placht zij er op te pochen, dat haar grootvader, die te Londen gewoond had, een inbreker was, waarvoor Scotland Yard zijn petje afnam. Haar vader, Sam Levy, was insgelijks een inbreker. ziij zelf was in New,York geboren, waar zij, op zesjarigen leeftijd, dank zij den onver, moeiden onderrichtingen van haar stiefmoe, der, de noodige vaardigheid verwierf in de eerste beginselen van het zakkenrollen. Zij vertelde later in interviews, dat wanneer zij 's nachts thuis kwam, zonder minstens drie portemonnaies te hebben gerold, haar stief, moeder haar bestrafte. Op 10,jarigen leeftijd was geen enkele truc van het zakkenrollersbedrijf haar onbekend. Overigens werd zij dom gehouden, want eerst op 28,jarigen leeftijd leerde zij het alfabet. Haar belangrijke crimineele operaties, die haar tot een internationale misdadigster maak, ten, begonnen, toen ze een zekeren Ned Lyons huwde, met wien zij deelnam aan bank, rooven. brandkasten openmaken en oplich, terijen, waarbij het ging om sommen van millioenen dollars. Zij reisde door Engeland, Frankrijk, Italië, Duitschland en Rusland en maakte zich uit, stekende gezelschaps,manieren eigen, die haar in staat stelden o.a. onder den naam "Madame de Varney« zich in de beste kringen te be, wegen. Zij werd minstens honderd malen gear, resteerd en ongeveer 50 malen gevangen ge= zet. De laatste "operatie®, waarbij ze betrokken was, was de berooving, nu 43 jaar geleden, op klaarlichten dag van de Manhatten Bank te New,York, hetwelk haar bende 3 millioen dollar opleverde. Na haar vonnis voor deze onderneming te hebben »uitgezeten«, besloot zij, een beter leven te beginnen en werd zij de vrouw haar eerste man was overleden van Jimmy Burke, een oplichter, die zijn zwendelaarsleven echter had vaarwel gezegd. Burke overleed vijf jaar geleden. Terrorisme. De correspondent van de »Morningpost« te Helsingfors geeft berichten weer, waaruit blijkt, dat in Rusland opnieuw terroristischemethodes worden toegepast. Een staking van beambten van den Amour, spoorweg in Oost=Siberië is met geweld on, derdrukt en in de afgeloopen 3 weken hebben militaire rechtbanken, die bevoegd zijn dood, vonnissen te vellen, op verschillende punten van den spoorweg zitting gehouden. Te Khabarovsk zijn 6 machinisten en 5 andere arbeiders doodgeschoten. Bolschewisti, sche spoorwegtroepen zijn in de voornaamste stations gelegerd. De hoogere spoorweg,be, ambten te Blagovestchensk zijn over de Chi, neesche grens gevlucht. Maatregelen worden genomen om strenger toezicht te houden op de Westelijke grens. Ver. staten van Amerika. Algemeen wordt verwacht dat het jwetsont, werp inzake de uitsluiting der Japanners in zijn huidigen vorm door beiden Huizen zal worden aangenomen en president Coolidge aan het einde der week ter onderteekening zal worden aangeboden. Diplomatieke en poli, tieke kringen te Washington zijn in beroering gebracht door den ernst van den toestand. Algemeen is men van oordeel dat Coolidge geen andere keus heeft dan het ontwerp te teekenen. In sommige kringen wordt de mee, ning geuit dat Japan, teneinde zijn afkeuring te toonen, zijn gezant zou kunnen terugroepen om het gezantschap in handen van een zaak, gelastigde over te laten. Sun Yai Sen Zijn levensloop. Met het overlijden van Sun Yat Sen, wiens dood nu toch bevestigd werd, is een der be, kendste figuren uit den Chineeschen politieken strijd van de laatste 20 jaar verdwenen. Uit het leven van dezen merkwaardigen Chinees, van oorsprong christen, socialist groot, propagandist en revolutionair geven wij het volgende Sun Yat Sen werd in 1867 in het district Kwang--Tung uit christelijke ouders geboren. Hij studeerde te Hongkong in de medicijnen en behaalde aldaar op 25,jarigen leeftijd zijn artsendiploma. Na eenigen jaren doktersprak, tijk, tijdens welke hij reeds als leider der revo, lutionaire jongsChineezen optrad, vertrok hij naar Europa, waar hij vooral in Engeland en Frankrijk en later ook in Amerika onderizijn landgenooten zijn omwentelingsideeën vurig propageerde. In 1911 tijdens de groote Chineesche revo, lutie keerde Sun Yat Sen naar zijn land terug en was daar een der voornaamste bewerkers van den val der keizerlijke dynastie van Mantsjoe. Op de nationale vergadering van Nankirig werd hij tot eerste president van China gekozen. Hij voelde echter voor dit ambt niet veel en trad bijna onmiddellijk als president af. Nadat door den strijd tusschen parlement en de militaire kaste, de afscheiding van de Zuidelijke provincies met Kanton als hoofd» zetel der republikeinen een feit was geworden, plaatste Sun Yat Sen zich wederom aan het hoofd der beweging en voerde den kamp tegen het Noorden, welke strijd nog voortduurt. Bekend zijn zijn onderhandelingen met Joffe over een Russisch—Chineesche alliantie en zijn vechten met de mogendheden van Europa en Amerika, waarbij het in beslag nemen van de douancontvangsten tot enorme moeilijk, heden aanleiding gaf. Allerlei. Volgens de Iswestia wonen er thans in Moskou ruim l'/2 millioen menschen ruim U/2 honderdduizend zijn van vreemde natio, naiiteit, terwijl er bijna 90 duizend Joden wonen. Op elke duizend mannen zijn 42 vrouwen meervan elke duizend mannen zijn er 589 gehuwd, van de vrouwen 464. In ge, heel Moskou zijn slechts tienduizend men, schen, die een »vrij« beroep uitoefenen. De gezondheidstoestand in de stad verbetert. De Daily Express maakt melding van de uitvinding van een gifgas, dat gemakkelijk met behulp van een vliegtuig kan worden verspreid. Het is een onzichtbaar en reuke, loos gas. Professor Burns, van de Londensche Universiteit, heeft verklaard, dat aan het eind van den oorlog dit gas reeds bekend was, maar dat men toen nog de methode niet kende om het in groote hoeveelheden te fabriceeren. De scheikundigen hebben thans, naar hij mede, deelde, dit vraagstuk opgelost. Een hevige aarbeving wordt uit de streek van Erzeroem (Klein,Azië) gemeld. Verschil, lende dorpen zijn verwoest en naar tot nog toe bekend is, zijn er 50 menschen omgekomen. Te Berlijn is een verzameling handschrif, ten onder den hamer gekomen. Een brief van Martin Luther, die op 50C0 Mark werdt ge, schat, werd voor 3200 Mark verkocht, een 41 bladzijden groot manuscript van Haydn vond een kooper voor 1880 Mark. Voor brieven van Goethe werden 680, 700 en 750 Mark be, taald; voor een brief van Frederik de Groote aan Voltaire 400 Mark; voor een brief van Klopstock aan een uitgever 160 Mark, voor een brief van Marie Antoinette, Koningin van Frankrijk. 860 Mark. De veeziekte in Brabant en Limburg. Het Tweede Kamerlid Fleskens heeft den minister van binnenlandsche zaken en land, bouw de volgende vragen gesteld 1. Is het den minister bekend, dat op dit oogenblik vooral in Noord-Brabant en Lim, burg een hevige ziekte onder de runderen voorkomt, en dat reeds een betrekkelijk groot aantal dieren hieraan zijn bezweken 2 Zoo ja, is de jaard dezer ziekte reeds vasl, gesteld en welke maatregelen worden er tegen genomen Zoo neen, is de minister bereid onverwijld stappen te doen tot het doen vaststellen van den aard dezer ziekte en het nemen van maat, regelen 3. Acht de minister het niet dringend nood, zakelijk, dat onverwijld een deskundige com, missie wordt benoemd, welke deze ziekte on, derzoekt, ook in verband met de te nemen bestrijdingsmaatregelen en in het belang van een goede uitvoering der Vleeschkeurfngswet De importeurs in Frankrijk moeten, zou men zeggen een voorgevoel hebben gehad, dat de franc wederom zeer belangrijk zou vallen, want vorige week Donderdag hebben er groote aankoopen van guldens, dollars en ponden plaats gehad, die op de buitenlandsche wisselmarkten reeds toen een val van den franc veroorzaakten van 17.20 tot 15.75, aan, gezien het francsmateriaal, waarmede die gul, dens, dollars en ponden werden betaald slechts tegen sterk terugloopende koersen werden op, genomen. De importeurs hebben zich dus vroegtijdig gedekt om gewaarborgd te zijn tegen verdere daling van den franc in het buitenland, wat verdere rijzing van de buiten, landsche betaalmiddelen beteekent in Frankrijk. En het is reeds bekend, dat die dekking maar al te goed is geweest, aangezien Maandag j.l. een sensationeele val van 16.20 tot 14.95 heeft plaats gehad, welke teruggang Dinsdag zelfs tijdelijk tot 14.55 doorzette. Naar men het uit, legt is de reden hiervan in de eerste plaats de draai naar links in de Fransche Kamer, waar bij de Zondag gehouden verkiezingen, de linkergroepen een vermoedelijke meerder, heid van 30 stemmen hebben behaald, zoodat het ministerie Poincaré waarschijnlijk zal aftre, den om plaats te maken voor een ministerie Briand, Herriot .of een anderen linkschen lei, der. De speculatie zag duidelijk in Poincaré den verdediger van den franc, en acht thans vooral de binnenlandsche politiek wat betreft belastingen, bezuinigingen enz. wankel gewor, den, zoodat het in evenwicht brengen der be, grooting, wat voor de stabilisatie van het betaalmiddel zeer noodig is, weer op losse schroeven staat. In de tweede plaats schijnen thans de exporteurs in Frankrijk ook een belangrijk woord mede te spreken, want de stijging van den franc was al zeer onvoordeelig voor hen, in verband met hunne leveranties aan het buitenland zoodat het aantal bestellin, gen zienderoogen afnam en vele bedrijven tot achteruitgang, zoo niet tot stilstand waren gedoemd. Het zal wel niet onjuist zijn, dat door die branche kolossale bedragen aan francs op de buitenlandsche markten zijn geworpen, waardoor de koers een op paniek gelijkende daling medemaakte. Met groote belangstel, ling mag thans worden afgewacht, wat er verder gebeuren gaatdagelijks ziet men de grootste schommelingen, die volop werk geven aan wisselmakelaars, speculanten, enz., die van een stabilisatie niets willen weten, aangezien zulks stilstand in zaken beteekent. De Belgische franc heeft de beweging slechts schoorvoetend medegemaakt, zoodat het ver» schil tusschen Parijs en Brussel van f 3.50 op f 2.30 is gekomen. Op de goederenmafkten heeft de politiek blijkbaar ook 'een onaangenamen invloed, daar de prijzen blijven dalen, met een bijna dage, lijksche flauwe tendenz. Vooral het artikel suiker staat de laatste dagen aan contramine, aanvallen bloot en noteert voortdurend lager, wat mede gezocht dient te worden in de groote voorraden op de wereldmarkten, zoodat de productie thans de consumptie belangrijk heeft overtroffen. De effectenbeurzen zijn natuurlijk mede flauw gestemd en zijn de beursreducties voor de groote fondsen als H.V.A. e.d. niet onbe» langrijk. JAandeelen van scheepvaartmaatschap» pijen liggen geheel verwaarloosd ongunstige jaarverslagen, als b.v. dat van de Hoilandsche Stoomboot,Maatschappij, doen een groote terughoudendheid van de speculatie veroorza» ken. Ook de rubberaandeelen liggen zwaar in de markt, mede door de flauwe tendenz op de Londensche rubbermarkt, terwijl de jaarverslagen ook minder gunstige toonen doen klinken. De industrieele markt heeft nog steeds te lijden van vermoedelijke of feitelijke debacles. Deze week waren er weer geruchten, dat de Comm. Vennootschap Muller Co. minder goed zou werken en werden de aandeelen op de veiling tot slechts 50 verhandeld, waarna de Directie een bericht lanceerde, dat er vooralsnog voor ongerustheid geen aanlei, ding was. Het geven voor den Heere. Twee huizen stonden naast elkaar op den oever van een stroom aan den voet van een heuvel. Eens overstroomde de rivier en liep de huizen binnen. Een arme oude vrouw, die in een van de huizen woonde, ging naar haar buurvrouw om over haar verlies te klagen. "Mijn huisraad is bedorven en mijn huis ver, nield.« Maar zeide zij, terwijl zij rondkeek "Gij hebt ook de overstrooming gehad en gij schijnt niet veel schade gehad te hebben, hoe is dat zoo »0,« zeide de buurvrouw, "toen het water bij de voordeur inkwam, opende ik de achter, deur en liet het doorvloeien, zoo ziet ge, het heeft mijn vloer schoongewasschen. Waarom hebt ge ook niet uw deur opengedaan en het water laten doorvloeien Open de deur van Uw hart, laat Uw wereld, sche bezittingen doorvloeien en let op de ge, volgen. Bidden. Een rijke boer bad eiken morgen voor de armen, maar als er een arme kwam, om wat koren om brood te bakken, dan kon hij niets missen. Op een morgen, dat de vader weer voor de armen gebeden had, zeide zijn zoontje "Vader, ik wou, dat ik al dat koren had, dat u op zolder hebt liggen«. "En wat wilde je daarmede vroeg de vader. "Dan zoude ik u helpen om uw gebed te V verhooren,« zei de knaap, »want dan zoude ik het uitdeelen.« Gelukkig heeft de vader de les verstaan en niet meer gebeden alleen, maar ook gege, ven. Faillissementen in Nederland. Volgens mededeeling van het Handeisinfor, matiebureau van VAN DER GRAAF Co.'s Bureaux voor den Handel zijn over de afge, loopen week eindigende 9 Mei in Nederland uitgesproken 77 faillissementen tegen 83 fail, lissementen in dezelfde week van het vorige jaar. Van 1 Januari tot en met 9 Mei 1924 1664 faillissementen tegenover 1474 over liet» zelfde tijdperk van het vorige jaar. n i I

Maas- en Scheldebode | 1924 | | pagina 9