Verheul, Rotterdam IHI1II1III1I KOOP EEN DOOS iiiiiiiiiiil De zeep zal in kwaliteit, het cadeau in waarde uw verwachting verre overtreffen. Blatchfords Kalverenmeel LAIÏIPEII III GAS, ELECTRA. SCHEMERUOETEII I. J. KRUIS, Hang 16, l'd» Boerenleenbank „dumb" Ingezonden. Gemengd Nieuws. V erkoopingen Marktberichten. - ZILVER - UURWERKEN IE „DE TUD", Doudsche wagenstraat 08. Rotterdam ÖÊSTE PREMIE Hi SUIKERBIETENZAAD BOER voorheen A. BOER Ingezonden Stukken A is het beste en daardoor het voordeeligste opfokvoeder voor Kalveren. Vraagt Uw leverancier van Veevoeder. Waar niet verkrijgbaar levering rechtstreeks door Alle soorten Wekkers met radium Reparatiën, Inkoop van goud, zilver en diamant f OPGERICHT 1890 SPECIALE AFDEEL1NGEN VOOR KERKER EH SCH9LER, H.H. PREBlMfl ER BRRERWIJZERS, 'LERER BAR PATRIIÏIOillUIÏI ER DE CHRISTELIJKE WERHIÏIAHSBBRD Goede Reclame is éeti geldbelegging met onberekenbare rente,- doch waarborgt k een boog minimum h Dr. H. Manning's Beste en soliedste adres voor Goud, Zilver, Horloges, Kloe ken en Pendules, Barometers en Brillen Levering van Brillen en Pin- cenez, ook op voorschrift van H.H. Doctoren Vakkundige Bediening! HOOGSTRAAT 148 - ROTTERDAM Speciaal adres voor ZEEMLEER Alle soorten SPONZEN Grootste sorteering SCHOONMAAKARTIKELEN Annex Kunstatelier voor zijden lampenkappen Alle mogelijke modellen maken wij voor U in Zijde, Cretonne, Crêpe Georgiette, Voile Ninon, Moderne Franjes en Nouveaute's Alle Onderdeden los verkrijgbaar GEEN FILIALEN J^VÓÓ Hang 18-28, rotterdam, Telef. 9481 voor water en brongas L. HELISSE AZ. NIEUWE TONGE standighcden verkeeren, de tegenhedcn, die God op hun weg zendt, die met gelatenheid dragen, maar die, niet met diep leedwezen, maar zonder den minsten schroom, voor ieder die het hooren wil, wijten aan minister Colijn, de partijleiding, de Kamerclub, de(n) »Stan» daard«, zie dat stemt tot droefheid. We spraken boven van de linkerzijde Wilt ge gelooven, dat onze tegenstanders over onze Kerk, onze partij, onze mannen dikwijls veel billijker oordeelen, dan zij, die we tot de onzen rekenen »Het Vaderland« bijv. wijst als een groote deugd aande bezadigdheid van den heer Wibaut in de Eerste Kamer. De heer Wibaut toch, die zelf de verantwoordelijkheid voelt, stelt voorop de ontstellende moeilijkheden, waarmee minister Colijn heeft te kampen. Door »Het Vaderland® wordt de nobele bestrijding van Wibaut ten exempel gesteld aan de schrijvers, die »Volk« en »Notenkra» kraker« met hnn vuiligheid vullen. En de »Telegraaf«, die toch niet beschul» digd kan worden overdreven, ministerieel te zijn, schrijft »De Heer Colijn heeft zich bereid en competent verklaard en ontzegde aan de rechterzijde een leidende positie, indien deze regeering faalt. Hij bepaalde zich tot het vaststellen der wezenlijke verantwoordelijks heid en legde bij voorbaat, in geval van mislukking, het hoofd onder de politieke guillotine. Nu zal de een door argwaan geleid en de ander uit speculatie deze ruiterlijke vers klaring misduiden. Maar argwaan en speculatie zijn slechte leidslieden. Te slechter, naarmate de tijd en zijn vervaarlijke opdrachten ernstiger zijn en nu de bereidheid om die opdrachten te volvoeren, wordt gedemonstreerd met eigen politieke figuur en standing ten inzet. Meer kan een mensch niet inzetten dan zichzelf. Ook een politicus niet. Een waardig pendant van deze houding wordt alleen gevormd door een steun en een tegenstand van dezelfde statuur.® Waar tegenstanders zoo spreken, laat ons dan tenminste voor hen niet onderdoen in waardeering en vertrouwen tegenover dege» nen, die met ons de eer van God boven alles stellen. Volksverleugening. Colijn is de man die alles gedaan heeft wat krom, onrechtvaardig en slecht is. \ve weten het. Vroeger was het Dr. Kuyper, die nu in de vrijzinnige pers verheerlijkt wordt! Ileel vroeger was het Groen. Nu is het Colijn. Colijn krijgt overal de schuld van. Ook van de slechte gang bij het onderwijs Niet minister de Visser, de minister van on< derwijs, ook niet de regeering in haar geheel. Neen Colijn en Colijn alleen Het vuilste is niet vuil genoeg, het gemeens ste niet gemeen genoeg, het slechste niet slecht genoeg om Colijn te besmeuren, te bekladden. We kennen de leugenachtige plaat wel die hier en daar aan de aanplakborden en zuilen worden bevestigd. De bloedhand van Colijn die grijpt naar het kind Intens gemeen, laag en leugenachtig. Volks verlakkerij, demagogie! 't Moet er in de socialistische kringen wel bedroevend uit zien, dat men zulke smerige middelen te baat moet nemen om er de op» winding wat in te houden Soms is het zelfs de liberalen te kras Zoo lezen we in het (Lib.) »Hbl.« de vol» gende welverdiende afstraffing: »Als »de man die de klappen krijgt« in het circus, fungeert thans de minister van financiën. Wij beweren niet, dat alle klappen, die hij krijgt, onverdiend zijn. Maar het belang der zaak eischt onder geen enkel beding, dat men den persoon van den minister opzettelijk kleineert. Wij hebben voor eenigen tijd er op gewe» zen, dat van bepaalde zijde tegen de onder* wijspolitiek der regeering een demagogische actie werd gevoerd. Toen het tegen de vloot» wet ging, was het van het zelfde laken een pak. Bij beide gelegenheden poogde men over. het hoofd van de betrokken bewindslieden den minister van financiën te treffen. Wanneer de minister van financiën, die in uiterst moeilijken tijd een verantwoordelijken post aanvaardde, een regelrechte schoelje was, dan zou men over hem niet meer kwaad kun» nen zeggen dan thans geschiedt. Men leze bijv. het proza eens, dat »De Cen* trale®, Orgaan der Centrale Vereeniging van Personeel in Rijksdienst schrijft over den heer Colijn die aldus wordt gekenschetst »een man, die den werkman zijn rechtmatig loon onthield, die zich voedde met het voed» sel van den arme, rijk werd door de armoe» de van anderen, een man die glimlacht als een gelukkig mensch, maar in wiens omgeving het gekners der tanden werd gehoord, een man met tevreden gelaat, maar die geen zog liet in de borsten der moeders, die zoogden, en daardoor het heiligst recht van zijn volk trachtte te verkrachten. De man, die dit fraais schreef, daarvoor ten volle aansprakelijk te houden, wij vermogen het niet. Wel bewees hij, dat de pen, die hij voert, in zijn hand niet thuis behoort. Juist tegenover zijn tegenstander heeft men zekere verplichtingen Wij wachten op een weerwoord uit den kring der ambtenaren, wier orgaan dit proza om» helst, tegen deze vergiftiging der geesten. Wij wachten op een wraking van dit ge» scheld. Blijf die uit, dan zou men moeten aan» nemen, dat het »personeel in's Rijks dienst«ont» breekt aan het meest elementaire zelfrespect.® De Copie van Ingezonden Stukken die niet gw plaatst zijn wordt niet teruggegeven. Buiten verantwoordelijkheid van Redactie en Uitgcvaa Een goede raad. Wilt gij een dag gaan sporten Gaat dan eens naar Flakkee Denk niet't Zal niet veel wezen, Geloof me, 't valt wel mee Het zijn er mooie streken Waar men door pedd'len gaat, Men rijdt'door mooie dorpen, Hef is daar lang niet kwaad. Alleen "de autobussen Daar wordt men zeeziek van, Maar waar zal 't niet zoo wezen Zeg 't mij eens Als je kan De wegen zijn er prachtig, Men fietst daar met plezier. De menschen zijn er ook bestendig En zijn er gastvrij wel voor vier Daarom viel het zoo tegen, Toen 't op één dorpje niet zoo was, De menschen waren daar niet netjes, Toen wij daar kwamen 't is te kras. Ze stonden ons te schelden Toen wij passeerden op den hoek. Waar, was dat 't was in Nieuwe Tonge, Daar was de netheid verre zoek. Wij zijn maar doorgereden, En waren spoedig op de weg. Maar hadden wij 't ons aangetrokken. Had 't niet op ruzie uitgeloopen, zeg Daarom, O, Nieuwe Tongsche jongens, Volgt dezen goeden raad Wanneer er vreemden bij U komen, "Valt hen niet lastig sticht geen kwaad. Wilt gij uw dorpje eeren, Doe zulke dingen niet. Laat ieder rustig dóór passeeren, En breng uw dorpje niet in diskrediet. Ik heb dit niet geschreven Uit haat of tegenzin. U, Redacteur dank ik nog vriend'lijk, Wanneer dit stukje gaat, Uw »Bode« in. SPORTMAN. Die zich des nooddruftigen ontfermt, eert Hem. (Spr. 14 31b) 't Was niet zonder eenigen schroom, dat we ook dit jaar ons zetten om dit stukske te schrijven. Immers, het is zooals dezer dagen ergens geschreven werd, wij loopen gevaar »van het goede® te veel te krijgen. En toch, wij hebben onzen schroom overwonnen en vragen ook nu met vrijmoedigheid Uwe aan» dacht voor onzen bazar, op Hemelvaartsdag en 2den Pinksterdag in het Hoofdgebouw der Stichting te houden. Wij doen dit, omdat wij gedenken aan het Woord onzes Gods, waar» in het woord, da't wij hierboven schreven, voorkomt. Wij vragen voor het nooddruftige en wie zich nu des nooddruftigen ontfermt, eert God. En dat is toch ieders Christens roeping, den Heere te eeren En trouwens, zegt de Heiland Zelf niet, dat de rechtvaardi» gen op hun vervvonderde vraag, wanneer zij hun Koning hongerig, dorstig, een vreemde» ling, naakt, krank of in de gevangenis gezien en Hem geholpen hebben, als antwoord zul» len krijgen »Voorwaar zeg ik U voor zoo» veel gij dit een van deze Mijne minste broederen gedaan hebt, zoo hebt gij dat Mij gedaan Hoort gij Wat gij aan een der minste broe» deren doet, doet gij Uw Heiland! Maar dan twijfelen wij niet, of gij zult ons ook nu yyeer met Uw gaven, hetzij in geld, hetzij in natura, (die in ontvangst worden genomen door Zr. J. Top, »Vrederust« te Wolfhezen) verblijden en alzóo meewerken om het lijden der onge» lukkige kranken, verpleegd in het Chr. gesticht »Wolfheze« te helpen verlichten. De opbrengst van de bazar wordt n.l. besteed om 't leven dier krarrken te veraangenamen. Mogen wij U, voorzoover U daartoe in staat zijt, beleefd tot een bezoek aan onzen bazar op de genoemde dagen uitnoodigen O.a. zal een prathtige collectie houtsnijwerk, vervaardigd door opze patiënten, aangeboden worden. Bij voorbaat betuigen wij gevers en bezoe» kers onzen vriendelijken dank. Het Bestuur van »Tryfena« Aanhouding gevraagd. De Burgemeester van IJsselmonde verzoekt aanhouding en voorge» leiding van Jan Feijtel, geb. te Hansweert 13 Aug. 1892 en wonende aldaar. Bedoelde per» soon is als heer gekleed, met bontjekker en stijven bolhoed hij is flink van postuur, lang ongeveer 1.75 M. en donker van opslag. Geeft zich uit voor oticiën en wordt ver» dacht van oplichting. Branden. Dinsdagnacht zijn te Hoogeloon 2 boerderijen afgebrand. De brand was ont» staan in de schuur van C. J. ten Have. Van» daar sloegen de vlammen over op de boer» derij van de Wed. Ch. Hendriks. Bij den landbouwer ten Have werden 15 varkens een prooi der vlammen. Van den inboedel kon zoo goed als niets gered worden. Ook de paardenstal alsmede een groote loods gingen in de vlammen op. De oorzaak is onbekend. Te Luikgestel is Zondagmiddag de boer» derij van- den landbouwer P. S. afgebrand. Van den inboedel kon niets gered worden. Ook kwam veel vee om. De oorzaak is on= bekend. Handel in blanke slavinnen. In Februari kre gen twaalf Chineesche en Japansche straat» venters een type, dat men den laatsten tijd in alle landen van Midden»Europa vaak tegen» komt van de stedelijke politie te Odessa, de groote Oekraïnische haven, verlof hun be» drijf in de stad en de naaste omgeving uitte oefenen. Het viel den ordebewakers echter al gauw op, dat deze menschen bitter weinig »zaken« deden, zoodat hun aanwezigheid al meer en meer problematisch werd. Ten slotte besloot de burgemeester het volkje onder politietoe» zicht te stellen. Nu bleek al gauw, dat de hoeren, die overdag in de groote restaurants en cafés op ver uiteengelegen punten der stad rondscharrelden 's avonds geheime bijeenkom» sten hadden in een klein kroegje in een der voorsteden waar hun aanwezigheid niet opviel. Toen op zekeren dag de Chineezen en Ja» panners het lokaal verlieten, om zich weer naar hun respectieve verkoopsoorden te be» geven, bleef één Japanner, Ichiro Amei, met de zich in het vertrek bevindende matrozen tot sluitingsuur bijeen en vertrok toen, in ge» zeischap van deze mannen, die allen »onder den invloed« waren, in de richting van de haven. Die Amei, zoo had men reeds opgelet, was iemand, die midden in Odesse een prach» tige woning, had laten inrichten, waar hij veel damesbezoek ontving. Den dag, volgende op deze ontdekking van de politie, mengden zich eenige detectives, in matrozenplunje, onder de in het voorstad» kroegje vertoevende zeelui. Zij stelden zich na eenige glaasjes als terdege beschonken aan. Reeds was het grootste deel der gasten heen» gegaan, toen Ichiro Amei naar het tafeltje der verkleede detectives kwam en zich als scheeps» agent voorstelde. Hij beloofde hun hooge gage, wanneer ze zich lieten aanmonsteren voor een driemaandsche reis naar Japan. Vier der detectives gingen inderdaad voor de proef zoo'n overeenkomst aan. Vorige week Donderdag zou het vertrek aan boord van het stoomschip »Okisima« plaats vinden. Het vaartuig lag reeds onder stoom. Op eens verscheen de politie aan boord, sloeg het scheepsvolk in de boeien en stelde daarna onverwijld een onderzoek in de verschillende vertrekken in. En toen vond ze, dat in de eetzaal veertig jonge meisjes rondom een goed voorzienen disch zaten in gezelschap van tal van Japanners. Van de meisjes waren 26 Hongaarschen, 10 Roemeenschen en 4 Russinnen. Allefi ver» telden van huis te zijn weggeloopen, omdat ze Japan wilden leeren kennen. Ichiro Amei zag echter weldra, dat de zaak verloren was en bekende toen maar, dat al deze trouwens opvallend knappe meisjes door list uit haar land waren weggevoerd en bestemd waren slachtoffers te worden van een wijdvertakten handel in blanke slavinnen. Volgens den man zijn er op het oogenblik in Europa voor die organisatie ongeveer 800 personen werkzaam, die als hoofdstations heb» ben Odessa, Bordeaux, Fiume en Napels. Te Odessa werden na deze ontknooping nog 60 Chineezen gearresteerd, van wie 26 vrou* wenhandelaars. Aan alle politiecentrales in Europa is van de gedane ontdekking mede» deeling gedaan. Aldus lezen we in de Weensche »Kro^en» zeitung.« Verduistering. Dinsdagmorgen is de gemeen» tebode te Capelle (Noord»Br.) naar de strafge» vangenis in Den Bosch overgebracht, als ver» dacht van verduistering van gemeentegelden en van valschheid in geschrifte. Gerold. De Italiaan A. G. heeft bij de po» litie te Leiden aangifte gedaan, dat hem in het café Zomerzorg aldaar zijn portefeuille is ontrold, welke inhield een cheque van 302 lire, Nederlandsch en Italiaansch bankpapier, enz. De recherche heeft naar aanleiding hier» van gearresteerd den 17»jarigen H. C. B. uit Delft en den 25»jarigen W. O. uit Den Haag, beiden kistenmaker te Warmond. Zij ontken» den, dat Zij de portefeuille gerold haddenzij hadden ze volgens hun verklaring gevonden. Op Vrijdagen 23 en 30 Mei 1924, bij Inzet en Afslag, telkens des avonds 7 uur (zomer» tijd) in Hotel Spee te Sommelsdijk: Het in aanbouw zijnde huis met landbouwschuur en erf, benevens 3 nieuwgebouwde huizen, nabij het Station R.T.M. aan den Dorpsweg te Som» melsdijk, in 5 pereeelen. Ten verzoeke van de Ileeren Gebroeders le Comte te Sommelsdijk. Notaris VAN BUÜREN. Op Dinsdag 27 Mei 1924 veiling en op Dins» dag 3 Juni d.a.v. afslag beide dagen 's avonds 7 uur (Z.T.) te Sommelsdijk in Hotel Spec van Een huis met schuur, erf en grond te Mid» delharnis aan den Langeweg nabij de R. K. Kerk. Kad. Sectie B no. 2442 groot 3 Aren 85 c.A. ten verzoeke van den heer M. Hersman, dadelijk te aanvaarden. Notaris VAN DER SLUIJS. Zaterdag 24 Mei bij inzet en Zaterdag 3) Mei bij afslag, telkens des avonds half zeven uur (zomertijd) te Ouddorp, in het Logement van Akershoek van a. Een huis met schuurtje, tuin en grond te Ouddorp, op het dorp, ka» daster Sectie E no. 1962, groot 4 aren 90 een» tiaren, dadelijk te aanvaarden b. Een pakhuis en erf te Ouddorp, nabij het dorp, kadaster Sectie E no.'s 255 en 1098, groot 2 Aren 36 centiaren, dadelijk te aanvaarden c. Een per» ceel tuingrond te Ouddorp, nabij het tram» station, kadaster Sectie D no. 774, groot 14.90 aren of 97'/z Roeden Voornsche Maat, te aan» vaarden 1 Dec. 1924d. Een perceel weiland, genaamd »Krabbeland« te Ouddorp, in den Kouden Hoek, kadaster Sectie D no's 446 en 823, groot 86.45 aren of 1 gemet 265 R. V, M., dadelijk te aanvaardene. Een perceel water, genaamd »de gracht«, te Ouddorp, ka» daster Sectie D no. 926, groot 2.05.00 H.A, 4 G. 139 R. V. M., verhuurd tot 1 Juli 1926 voor f 35 per jaar. Ten verzoeke van de erfgenamen van wijlen den heer D. Voogd Senior. Notaris VAN DEN BERG. Op Woensdag 28 Mei 1924, des v.in. 10 uur, (zomertijd) te Ooltgensplaat, ten verzoeke van. en voor de landbouwschuur van den heer C. van Kempen J.zoon, aan den Kerksingel, van: 1 vosruin, oud 4 j., 1 donkerbruine ruin, oud 4 j., boerenwagen, geheel ingetuigd, wielsledc, drie houten eggen, ijzeren eg, stroosnijma» chine, rolblok, Melotte»ploeg, tuigen, mestput en hetgeen verder ten verkoop zal worden aangeboden. Notaris AKKERMAN. Op Woensdag 28 Mei 1924, 's avonds 7 uur (zomertijd) te Dirksland ter herberge van H, v. d. Doel veiling en op Woensdag 4 Juni 1924, 's avonds 7 uur (zomertijd) aldaar, ter herberge van J. Vermeulen, afslag van een geriefelijk ingericht Woonhuis, met schuur en tuin, te Dirksland aan de Oostzijde van de Voorstraat en uitkomend aan de Tuinstraa Kad. Sectie B. no 1157 groot 2 Areq 5 centi» aren, dadelijk te aanvaarden. Na Vrijdag 23 Mei a.s. te bezichtigen. Notaris VAN DER SLUIJS. MIDDELHARNIS. Centrale veiling voor Goeree en Overflakkee Veiling van Woensdag 14 Mei 1924 Spinazie f 1.— tot f 10,10 per 100 K.G. Uien f 1,80 tot f 3,50 per 100 K.G. Postelein f 30,30 tot f 31,— per 10Q K.G Red Star drielingen f 3,40 per 100 K.G. Slavellen f 2,10 tot f 2,80 per 100 stuks. Rabarber f0,75 tot f 1,80 per 100 bos. Radijs f 1,10 tot f 4,— per 100 bos. Bloemk. le f 31,—, 2e f 25,70, 3e 9,60 per 100 stuks. Boereboter f 1,01 tot f 1,11 per pond. Kipeieren f 6,25 per 100 stuks. ROTTERDAM, 13 Mei 1924 Op de heden in ons Veilingslokaal, Delft schestraat 43, gehouden Veiling, werden de volgende prijzen besteed Kipeierenf 5.70 tot f 7.S0 Idem (klein)tot - Idem extra zwtot Eendeieren6.— tot 6.41 Ganseierentot .- Kalkoeneieren tot Kievitseierentot .- Middenprijs f Aanvoer 275000 stuks. DE ROTTERDAMSCHE VElIAV j II „KLOKZEEP" MET CADEAU I Hoofdagent voor GOEREE en OVERFLAKKEE de Heer P. H. BOEKHOVEN te MiddelWnl». <r.) Dr. H. NANNING's EIRITSTAAL PRIJS 3 - per Literflesch J 1.75 72 Pharm. Chem. Fabriek, Den Haag De Bank leent gelden aan leden tegen 5'ƒ2' 's jaars. Zij neemt gelden op tegen 4 °/o 's jaars. Voorschotten kunnen dagelijks wor» den aangevraagd bij een der leden van het Bestuur. Kantooruren Donder» dag» en Zaterdagavond van 6—8 uur. Kassier JOH. HOLLEMAN, Dirksland HORLOGEMAKER EN GOUDSMID lste kwaliteit werken. Laagste prijs noteering. Eigen werkplaats. KEIiï II HET SUSEDHUIS?? TE KOOP AANGEBODEN Victrise gladde grootsoort f 1,— per K.G.Klein Wanzlebener 80 ct. per K.G.Friesche verbeterd extra zware f 1.10 per K.G. Deze laatste soort is minder van suikergehalte, maar grooter opbrengst Verkrijgbaar bij W. TERHOEVE, Oude Tonge en Johs. VROEGINDEWEIJ Zonen, Dirksland I* Vóór gij Uwe MEUBELEN koopt, bezoekt eer»t de Magazijnen van thans aHóé* gevestigd 20329 gg Groote voorraad Uitgebreide keuze Billijke prijzen Let op Hang 18-26 Rotterdam "W I immuun BRANDPUTTEN 50.000 liter per uur, zeer geschikt voor motorspuiten. Specialiteit in17273 Ligstoelen, Serremeubelen en vierkante Waschmanden en Badstoelen. Groote keuze in bekleed en onbekleed MANDENWERK, zooals Papiermam den en Werktafels. Ook verkrijgbaar bij T. Schilperoord, Middelharnis,

Maas- en Scheldebode | 1924 | | pagina 2