Dienstbode ijzeren rauiiioenjacm f 2500,— eenveeruiagenen Gentriluge mei karn SINGER! Advertentien. HULP ooitsenspiaat an omstreken! vaan eet uioiorscnip „voikerah" LIGHAL OFFICIEELE REISGIDS DER HEDERL. SrOORUIIESEfl Visscherïj. Posterijen. Burgerlijke Stand. V erkoopingen Uit de Pers. Buitenland. Gemengd Nieuws. Rechtzaken een net meisje SCHILDERS GRITSËR naar Rotterdam ERENTA! N. J. BOER Economisch W eekoverzicht. Verloofd Getrouwd SIJKE IIIEUUILAItD-HARTfflfllI, plaatsing gezocht ROZA MEIJER G. mooiuueer's fldm.-hantoor - Sommeisdjjk TE KOOP W. VERMEULEN U.h. DIJKEIflA DOORIiBOS - SOUflMELSDIJK de gewijzigde W. BOEKHOVEN Zn, OUDDORP. Met ingang van het nieuwe leerjaar, 1 Mei, is het aantal leerlingen op de Chr. School geklommen tot 440. NIEUW»HELVOET. De bazar ten bate van het nieuwe orgel in de Geref. Kerk heeft op» gebracht f 1112.365 NED. HERV. KERK. - Beroepen: Naar Made dhr. P. L. D. J. van Oeveren Cand. te WolfaastdijkNaar Utrecht Ds. S. F. M. J. Berkelbach v. d. Sprenkel te HaarlemNaar Weert Ds. Jac. de Ree te OudewaalNaar Graft de Rijp Ds. J. H. Oterdoorn te Warmenhuizen Naar Amster» dam D's. J. M. I.ammers te Nunspeet. AangenomenNaar Velsen Ds. W. S. v. Leeuwen tè Ellewoutsdijk. GEREF. KERKEN. Beroepen Naar Schoondijke en Lutjegast dhr: G. van Meijenfeldt Cand. te Amsterdam Naar Voorthuizen Ds. J. H. Kuiper te Wins sum. TweetalTe Demesvaart Ds. J. Snijbesma te Burem en Ds. M. Uijtenhoudt te Coevors den. BedanktVoor Axel Ds: A. B. W. M. Kok te WommelsVoor Vreeswijk Ds! W. Beek te Pijnacker. CHR. GEFER KERK. Beroepen Naar Zaandam Ds. J. P. Meijes nink te Nieuwpoort. TweetalTe Oud Beierland Ds. P. de Groot Rotterdam en Ds. J. W. Geels Apel» doorn. GEREF. GEMEENTEN. BeroepenNaar Benthuizen Ds. A. de Blois te Vlaardingen. BedanktVoor Petersou (N.A.) Ds. B. v. Noerbos te Terneuzen. MIDDELHARNIS, Van de visscherij zijn te IJmuiden binnen» gekomen de vischsloepen »Oranje Nassau« st. J. Viskil f 750,— »Nelly« st. Abr. Jongejan met f 730,— besomming. GOEDEREEDE. Melden we in ons vorig nummer dat er twee visschefs hunne netten hadden verloren later vernamen we dat er nog een tiental door breken en scheuren schade hadden opgeloos pen van f 25 tot f 90 De zeevisschers A. v. H. en L. L. wers den beide door een sleepboot aangevaren en beliepen elk ongeveer f 25 schade. STAD AAN 'T HARINGVLIET. Gedurende de vorige maand zijn alhier bes handeld 23 telegrammen 484 gesprekken en 18 oproepberichten. SOMMELSDIJK. Geboren Bastiaantje, d. v. Aren Kattestaart en Willemtje Lodder Adrianus, z. v. Gerrit Zoon en Anna Jacoba van -der Gijzen: DIRKSLAND. Overleden Teunis van Wijk 33 j. echtgenoot van Elizabeth Ghijsels. MELISSANT. GeborenCornelia d. v. P. Nagtegaal en M. Kaslander. OverledenJan Coenradie 46 j. echtgen. van K. den Hollander. HERRINGEN. Geboren Jacobus z. v. Adriaan Labeur en Cornelia Johanna Bestman; Lena'Dingena d. v. Teunis Bezemer en Cornelia Wilhel» mina van Putten; Maria d. v. Jacob Molenaar en Aagje Struijk. Gehuwd: Johan Jacob de Leeuw j.m. 24 jaar en Maria Cornelia Melissant j.d. 21 jaar. OUDDORP. Geboren Johannes, z. v. F. A. v. d. Linde en N. Heerschap Kommertje, d. v. Cristoffel Westdijk en K. Orgers Eeuwit Paulus, z. v. J. Grinwis en K. Emaus Cornelis, z. y. J. Santifort en L. Aleman Jacob, z. v. Th. Brees derveld en G, van Loon; Baaltje, d. v. H. Westhoeve en KL Westelijk Martha, d. v. N.' Troost en N. van Splunder. Getrouwd: Human Mierop j.m. 49 j. met Klaartje Breen j.d. 49 j. OverledenJacomijntje Breen j.d. 20 j., dochter van P. Breen en S. Petzinger. OOLTGENSPLAAT. GeborenKlara, dv. Willem Groenendijk ev. Adriana Fun Arie Leendert, zv. Willem Leedert Hobbel ev. Elizabeth Crezee Corstis aan, zv. Cornelis van de Welle ev. Aria de Vos Bastiaantje, dv. Hendrik Kaghelland ev. Adriaantje DonkerslootJacob, zv. Pieter Kreeft ev. Elizabetih Osseweijer David, zv. Levinus Vermaat ev. Cornelia Blok;Johanna Hendrika, dv. Johannis de Waal ev. Cornelia MoerenhoudtMarinus Pieter, zv. Cornelis Pipping ev. Tannetje Holleman Johanna dv. Johannis Marinus Guddens ev. Cornelia Stass sen. Jacob, zv. Martinus van der Vliet ev. Flora Troost. Overleden Hendrik Braber, 4j. zv. Willem Braber, overleden ev. Jozina van Rossum 1 lendrika van den Boogert, 62 j. echtgen. van Wouter Cornelis Kasteleijn. Ondertrouwd: Cornelis van Dam, 37 j. met Maria Pieterse, 28 j. Zaterdag 3 Mei bij inzet en Zaterdag 10 Mei bij afslag, telkens des avonds 7 uur (Zomertijd) te Ouddorp, in het Logement van Akershoek, van een perceèl bouwland te Ouddorp, aan den Kooiweg, zeer geschikt voor bouwterrein, groot 47,10 aren of 308 Roeden Voornsche Maat, in 3 koopen en massa. Dadelijk te aan» vaarden. Ten'verzoeke van de Weduwe A. Berkenbosch c. s. Notaris VAN DEN BERG. Verhuring bij inschrijving voor het seizoen 1924, dadelijk ingaande, om te beweiden met rundvee, van den buitendijk van den Weipolder 'onder Ooltgensplaat. Inschrijvingsbiljetten in te leveren voor Woensdag 7 Mei a.s., des middags 12 uur, ten kantore van Notaris Ak» kerman, ten wiens kantore alle inlichtingen zijn te bekomen. Zeeland. Deze provincie is en blijft een moeilijk te bewerken terrein. Niet alleen om zijn moei» lijk te bereiken uithoeken, doch vooral om het niet aanpakken en doorzetten, hetgeen in de groote kringen van de landarbeiders ontbreekt. O zeker, de Christelijke arbeiders zijn wel overtuigd dat organisatie noodig is en komen moet. Wanneer een spreker voor hen spreekt, en het noodzakelijke van de Christelijke vakbe» weging aantoont, dan stemt men daar in den regel van harte mee in. Sympathieke woorden ontbreken niet. Maar de daad blijft uit. De besliste stap durft men niet te wagen. Werkgeversvrees, conservatisme en het nog ontbreken van het gevoel om de noodige offers te brengen, spelen hier een groote rol. De Christelijke landarbeiders in Zeeland willen wel vakvereeniginkje spelen, als het hun maar geen centen aan contributie kost. Dat bewijzen de tamelijk vele plaatselijke vereénigingen die hier bestaan. Daar is men met een paar centen contributie in de week af, welke centen dan vaak nog moeilijk zijn te verkrijgen. Dat dit vakvereeniginkje»spelen echter niet voldoende is, wordt meermalen in deze provincie bewezen. .Van overleg met de arbeiders is weinig sprake. Collectieve contracten bestaan er zoo goed als niet. Willekeurig worden steeds de loonen verlaagd, zonder de arbeiders gehoord te hebben. Daar wordt wel eens beweerd, dat orga» nisatie. voor de landarbeiders niet noodig is, vanwege de goede harmonie die er bestaat tusschen den boer en zijn arbeider. Door de goede verstandhouding die er heerscht, heet het dan, zorgt men goed voor elkander. Als het den boer goed gaat, gaat het den arbeider ook goed. Als men daar de waarheid van wil zien, onderzoeke men maar eens den toestand hier en daar in deze provincie, waar goede orga» nisatie van de landarbeiders ontbreekt. Wij, organisatiesmannen, worejen vast be» schuldigd, dat we de zaak eenzijdig voor» stellen en overdrijven. Als we op de sociale misstanden wijzen, dan drijven wij de zaak op de spits. Het is dan zoo erg niet. Daarom is het wel eens goed ook eens een stem te hooren uit andere kringen. Een bewijs dat het bestaan van de arbei» dersgezinnen de boeren van Zeeland niet zoo ter harte gaat als sommigen wel willen doen gelooven, en dat een goede, sterke organisatie voor de Christelijke landarbeiders van Zeeland broodnoodig' is, bewijst het volgende stukje, dat wij overnemen uit De Voorlichter, propa» ganda»uitgave van de gewestelijke organisatie Zeeland van Patrimonium. Wij lezen daar «Enkele jaren geleden was hier in deze omgeving een landbouwer, die een hofstede .bewoonde ipet ongeveer 200 gemeten land. Welk een zegen mag men wel zeggen. Het was zomertijd, aldus de feiten. Des Maandags regen, des Dinsdags nat weer en zoo de geheele week. Des Zaterdagsavonds betaalde hij aan loon 25 cent aan den jongen voor het karnen en 25 cent aan een arbeider voor het snoeien van lindeboomen en ja, dat was alles. Hij ging er trotsch op in één week op een hofstede van 200 gemeten land te kunnen volstaan -met 50 centen loon uit te betalen. Maar voor de arbeiders is-een geheel jaar noodig, de schade van een week loon weer te boven te kunnen komen. Het loon van deze maaien» zal roepen in de ooren des Heeten.® s Tot zoover deze schrijver. Uit dit kort veel» zeggend stukje blijkt, dunkt .ons, duidelijk genoeg, hoe hier in Zeeland met het recht van de arbeiders op een behoorlijk loon wordt gehandeld. Bij zoo'n behandeling behoeft men vanzelf niet te vragen hoe het staat met uitkeering bij ziekte, ongeval of ouderdom, als het van den wil der werkgevers alleen afhangt. Zoo'n mentaliteit verklaart ook den tegen» zin der Zeeuwsche boeren om voor hun ar» beiders de zegels te plakken voor de Invali» diteits» en Ouderdomswet. Wat gaat zulke werkgevers het bestaan der arbeiders aan Ze zijn blij dat ze hen kunnen missen en Zaterdag eenige dagen kunnen kor» ten op hun loon, wegens verzuim bij weers» omstandigheden. Altijd blij wanneer hij 's Zaterdags kan aftrekken, niet bedenkende dat dit voor het gezin van den arbeider beteekent, dat het doorloopende wekelijksch tekort daar» door nog schrikbarend vermeerdert en het dagelijksche stukje brood nog kleiner gesne» den moet wórden. Er zijn altijd menschen die den toestand op het platteland, de verhouding- tusschen werkgever en werknemer, zoo graag gaan voor» stellen als er bestond tusschen Boaz en zijn maaiers. Een ieder zal evenwel moeten toe» stemmen, dat het bovenstaande daar niet veel op lijkt. Graag willen we toegeven, dat niet alle werkgevers zoo zijn als ae boer in het stukje genoemd. Er zijn er gelukkig ook nog die er anders over denken, Doch het zijn uitzonderingen. In den regel kan men de toestanden aantreffen als boven» genoemd. 'c Deze sociale misstanden maken een goede sterke organisatie voor de Zeeuwsche land» arbeiders onmisbaar. Plaatselijke organisatie is niet voldoende. Wil men werkelijk met kans op. succes ver» betering brengen, dan is een algemeene mo» bilisatie van de Christelijke landarbeiders in Zeeland noodzakelijk. Dan is toetreding tot onzen Bond ook voor deze groep landarbei» ders een eisch des tijds. Dan moeten de Zeeuwsche landarbeiders doen wat ook hun werkgevers doeii in hun organisatie nl. schouder aan schouder strijden voor hun gemeenschappelijke belangen. Allen voor allen, en niet ieder voor zich, zij dan het parool 1 Uw plaats, Zeeuwsche Christelijke land» arbeiders, is in den Nederfandschen Christet lijken Landarheidersbond. Wij wachten op U 11 H Wat de «Chr. Landarbeiders hierboven zegt geldt niet alleen voor de Zeeuwsche Eilanden. Met evenveel recht kan dezen dringenden ernstigen roep uitgaan tot de Christelijke Landarbeiders op Goeree en Overflakkee. De »Cfin Landarbeiders geeft blijk dit zelf ook in te zien, want in het zelfde nummer waaruit we bovenstaande overnamen, lezen we onder den titel Vergaande brutaliteit. »'t Is te Goedereede, waar de boeren van geen overleg willen weten. Zelfs niet met de afdeeling ter plaatse. Zij willen, bepalen. Geheel alleen. Dat ze ligt zoo ook kunnen doen, is dc schuld der arbeiders, uitgezonderd de geor» ganiseerden. Die voelen wel terdege dat het mis gaat. De meerderheid der arbeiders laat zich schijn» baar alles opleggen. Ze geven geen kik. En de boeren, die noodig loonsverhooging moesten geven, hebben de brutaliteit om de loonen van deze arme arbeiders nog lager te maken. Schandelijk bedrijf!® We hopen van harte dat onze Christen» landarbeiders gaan inzien wat hun dure roe» ping is in de eerste plaats tegenover zichzelf en hun gezin, maar niet minder ook voor de maatschappelijke samenleving zelve. Verstaan zij deze roeping niet dan is er zeer veel grond voor de vrees, dat der Vaderen Erfdeel in de hand van den vijand van het Christelijk levensbeginsel overgaat. En zoover mag het toch niet komen Rood en Roomsch. Naar aanleiding van hetgeen op het con» gres der S. D. A. P. is gezegd over de sa» menwerking der soc.»dem. met de roomsch» katholieken uit den mond van den heer Schaper zijn de woorden opgeteekend»als wij iets willen doch, hebben wij de katholie» ken noodig® schrijft »De Volkskrant® 't Is alsof de heer schaper tegen ons zegt zeg maar op, wat moet er van ons verkie» zingsprogram af en wat moet er bij. Men moet zooveel inschikkelijkheid bij zoo brandende begeerte om, na vijf en twintig jaren van critiek, ook eens aan de regeering te komen, weten te waardeeren. Maar de S. D. A. P. krijgt ons niet mee, of er zou heelwat moeten gebeuren heel» wat bij de S. D. A. P., heelwat bij ons en heelwat bij de ander christelijke partijen. En daar het voorbarig zou zijn daarop te rekenen of dat te duchten, zal de S. D. A. P. voorloopig haar begeerte om te re» geeren nog wat moeten betoonen. De «Residentiebode® gewaagt van de vroe» gere »blauwtjes« die de S. D. A. P. heeft opgeloopen. Dat zij nu voor het gezantschap bij den Heilige Stoel stemde wordt verklaard uit de neiging tot samenwerken. Het meest komieke in deze dingen is ze» ker, dat, hoewel reeds herhaaldelijk bleek dat de Katholieken van geen rooden bond willen weten, de S. D. A. P. maar weer tek» kens daarop aanspeelt. De heeren moeten wel erg verlegen zijn met hun partij»actie, dat oe telkens weer de blauwtjes trotseeren. De Koning van Engeland op de locomotief. De Koning en de Koningin hebben een nieuwe ervaring opgedaan bij hun bezoek aan de werkplaatsen van de Great Western Railway te Swindon. Aan het slot van een nauwkeurige inspectie bestuurde de Koning den koninklijken trein persoonlijk uit de werkplaatsen naar het sta» tion van Swindon, zijnde het eerste deel van de terugreis naar Windsor. Tot groot pleizier van de duizenden werklieden, die naar buiten waren gekomen om het koninklijk paar te zien vertrekken, stond de Koningin met den Koning op de groote locomotief, die een van de nieuwste en zwaarste typen is. Groote mijnramp in de Ver. Staten. In de Bentwood»mijn zijn tengevolge van een ontploffing meer dan honderd mijnwer» kers bedolven. Reeds zijn twee lijken geborgen, terwijl twee mijnwerkers die nog levend waren bovengebracht, zijn-omgekomen. De vloeker toch verooordeeld. Voor de Rotterdamsche rechtbank stond te» recht een voerman uit Bleiswijk, wegens over» treding van het vloekverbod in die gemeente. Beklaagde is door den kantonrechter te Gouda van rechtsvervolging ontslagen, omdat de kan» tonrechter de gemeentelijke verordening in strijd met de wet achtte. Het O. M. ging in hooger beroep. Het O. M. bij de rechtbank te Rotterdam, achtte de beslissing van den kantonrechter onjuist. Wel degelijk heeft z. i. de gemeente 't recht misbruik van Gods naam te verbieden. Op grond van art. 135 der gemeentewet kan een gemeente het misbruik van Gods naam in strijd met de openbare zedelijkheid achten. Het O. M. eischte vernietiging van het von» nis van den kantonrechter en veroordeeling van den beklaagde tot f 3.— boete of twee dagen hechtenis. De kantonrechter zal nu wel leelijk op z'n neus kijken. Van actualistische zijde. Een der jonge antimilitaristen te Amsterdam ontving het volgende anonieme schrijven »De actualisten gelasten u alle actie voor uw roode ideeën en tegen het fascisme te sta» ken. Wij zijn vastbesloten onzen wil door te zetten, desnoods met de uiterste middelen. Wij raden u dus dringend aan, gevolg te geven aan onzen last, daar gij anders wel eens uit den weg geruimd kon worden. Wij hebben uw optreden tegen de onzen gezien en uw adres is bekend. Ook met uw kornuiten ko» men wij klaar. Zoolang de industrieele fondsenmarkt nog te lijden heeft van gebeurtenissen, .als die met Goudakaarsen, Furness»Stokvis, Groeneveld Ruempol enz. enz., zal er van opleving in die soort aandeelen, wel geen sprake zijn. Het publiek, dat in de oorlogsjaren met obligaties en aandeelen van industrieele maatschappijen is overladen, zal terecht voortaan meer reserve in acht nemen bij beleggingen en zelfs de Staatsfondsenmarkt schijnt hier te lande thans weinig geschikt te zijn voor een uitgifte. Van» daar dat de regeering getracht heeft een groot bedrag in Amerika te leenen, en wel 40.000.000 dollar a 6 tegen een koers van 98'/2, een veel betere koers dan de laatse leening hier te lande. Heden, Dinsdag, wordt deze emissie te New»York opengesteld en zal het niemand verwonderen, dat het bedrag een gemakkelijke plaatsing zal vinden, aangezien er wel min» dere schuldenarenzijn dan Nederland. De Staatsfondsen toonen de laatste weken steeds neiging tot lichte reactie, de nieuwe zessen noteerden heden slechts 95 7/8 a 96, terwijl de 5 Nederland 1918 voor slechts 84 5/16 te koop was. Het schijnt, dat ook dc inter» nationale toestand nog zorgen baart en wacht men blijkbaar nog liever af, wat de resultaten zullen zijn van de op handen zijnde verkie» zingen in Duitschland en Frankrijk. Zooals het op de belegginsmarkt is, gaat het ook met de rest van de effectenmarkt. Het is en blijft uiterst stil met neiging tot dalende koersen. Vooral Tabaksaandeelen lig» gen zwaar in de markt, wat geweten moet worden aan de teleurstellende dividenden, die bekend worden. 20 voor de Delimaat» schappij, een fonds, dat verleden week nog 385 noteerde, 10 voor de Senembah, die tegen 300 °/o noteerde, mag inderdaad teleurstellend worden genoend, omdat op dergelijke koersen slecht een rendement van resp. 5 en 3'/j °/o wordt verkregen, terwijl daarenboven aan het bezit van zulk papier een niet te onderschatten risico is ver bonden. De koersen waren daarvan heden la» ger en wel 370 en 288 De Oliemarkt ligt veel stabieler en geven de koersen weinig variatie te zien, evenals de suikermarkt* die ook stationair mag heeten. Na de Paaschdagen is er even onverwacht als plotseling een geweldige stijging ingetre» den in de wisselkoersen van Parijs en Brussel. Noteerde Parijs Donderdag voor Paschen circa 16.90, Dinsdag d.a.v. trad een stijging in, die zelfs tot 18.85 werd doorgezet, gevolgd door een even groote reactie, zoodat Donder» dag daarop weer de koers van 16.90 te zien kwam. Voor Brussel waren déze fluctuaties eveneens groot en werd koers van 16.10 be» reikt, die weer reageerde tot 14.40. Men be» grijpt, dat deze sprongen een groote nervosi» teit in het leven hebben geroepen en de wis» selmakelaars handen vol werk hebben gege» ven, in tegenstelling met de effectenmakelaars die dit jaar over de drukte niet hebben te klagen. Men doet het verstandigst, om zich niet te druk te maken over de redenen, die tot deze schommelingen leidener wordt in deze branche veel gedelibereerd, doch er is geen handel waarop minder peil te trekken is, dan de wisselhandel en menigeen zal zulks ten nadeele van zijn portemonnaie hebben moe» ten ondervinden. Het is echter een feit, dat er in de Duitsche industrie nog veel posities in francs a la baisse loopen en in Duischland zijn onzaglijke be» dragen verloren moeten worden, tenzij de franc weer aan het dalen gaat, wat vooralsnog onwaarschijnlijk lijkt, in verband met de steun» actie, die Frankrijk zelve kan uitvoeren door gebruikmaking van het crediet, dat Amerika te harer beschikking heeft gesteld. Faillissementen in Nederland. Volgens mededeeling van het Handelsinfor» matiebureau van VAN DER GRAAF S. Co 's Bureaux voor den Handel zijn over de afge» loopen week eindigende 25 April in Nederlanü uitgesproken 67 faillissementen tegen 72 fail» lissementen in dezelfde week van het vorigejaar. Van 1 Januari tot en met 25 April 1924 1502 faillissementen tegenover 1318 over het» zelfde tijdperk van het vorige jaar. In plaats van kaarten. TRUI BORN en 24453 Dr. H. J. W. VAN DER POEL, Advocaat en Procureur Middelharnis, Kade Ütrecht, Nobelslr. 23b's 1 Mei 1924. ADRIANUS PEEMAN Dz. en LEENTJE BOETER Jd. die mede namens wederzijdsche familie hartelijk dank betuigen voor de vele blijken van belangstelling bij hun Hu» welijk ondervonden. 24465 Middelharnis, Mei 1924. Hedenmorgen 8 uur overleed na een geduldig lijden, onzege» liefde Moeder 24476 Wed. van Abraham Nieuwland, in den ouderdom van ruim 75 jaar. Gebrs. NIEUWLAND. Nieuwe Tonge, 2 Mei 1924. Heden behaagde het den Heere van leven en dood, na een kort» stondig, geduldig gedragen lijden, zacht en kalm van onze zijde weg te nemen, onzen innig ge» liefden echtgenoot, vader, zoon, behuwdzoon, broeder en behuwd» broeder, TEUNIS VAN WIJK, in den ouderdom van 33 jaar en 8 maanden. Wed. T. VAN WIJK»Ghijzels. JOHANNA, MARGARETHA. PLEUNTJE. 24459 Dirksland 1 Mei 1924. Heden 30 April overleed na een langdurig lijden onze geliefde vader 24463 GERRIT STERK, Weduwnaar van H. M. Kloek, in den ouderdom van ruim 67 jaren. Stad aan 't Haringvliet C. J. STERK. Nieuwe Tonge R. STERK. Eenige en algemeene kennisgeving. Voor jongen oud 13 jaar wordt op kantoor Onverschillig in welke gemeente, maar liefst midden Flakkee. Brieven onder no, 24460 Bur. v. d. Blad. Mevrouw van BOCKEL Voorschoter» laan 84c Rotterdam vraagt voor spoe» dige indiensttreding een nette P! G. of G. G. van goede getuigen voorzien, 24456 Aanmelding 's avonds na 8 uur. GEVRAAGD begin Juni te Middel» harnis als bij herstellende dame eenv, besch. Juffr. P. G. kunnende verstellen en gé» negen lichte huish. bezigheden te ver» richten, Dienstbode aanwezig. Br. met opg. condities No. 24457 Bureau Maas» en Scheldebode. GEVRAAGD 'zoo spoedig mogelijk voor dag en nacht. 24462 Adres G. BOSSCHIF.TF.R Voorstraat 190, Dirksland. GEVRAAGDbekwame (contract loon). 24466 C. VAN BEEK, SOMMELSDIJK »extra« allerlaatste nieuwste model Handnaaimachine, werkt achter» en vooruit, gebogen afsluitkast 6 schr. ga» rantie F 45... Goudsche Singel 53 h. Oosters straat Rotterdam TE KOOP een groot 43 ton, met volledige inventaris. Ingericht voor de Aardappelenvaart. Brieven onder No. 174 Adv. Bur. «Zee» vaart«, Leuvehaven 44c, ROTTERDAM. Op Donderdag 29 M e i a.s. (Hemelvaartsdag) voor rekening der J. V. „Obadja" 's morgens 24452 en *s avonds terug. Toegangsbes wijzen a f 1.50 verkrijgbaar (zoolang de voorraad strekt) bij P. KORTE» WEG Dz., Secr. der voornoemde vereeniging, waar tevens toegangsbe» wijzen verkrijgbaar zijn voor den Bonds» dag van den Bond vanj. V op Ger. Gr. beschikbaar voor le Hypotheek liefst op nieuwbouw. Brieven onder letter R Boekhandel L. VROEG1NDEWEIJ Wz. Middelharnis. 24458 TE KOOP een modern ingerichte ook geschikt voor Zomerhuisje. Te zien bij M. v. ECK in den tuin Dirks» land. 24454 Opmaken van Balans en Verlies 6. Winst. Privaatles naar eigen bedrijf. Incassee» ren van achterstallige Vorderingen spe» ciaal voor den Middenstand. in goeden staat. 24406 C. KARDUX Czoon - MELISSANT. Opruiming van de nieuwste Singer» handnaaimachines met kast 27.50. Kipstraat 42 Telefoon 2176 ROTTERDAM. Het beste middel tegen haaruitval en roos, schilfervorming enz. Prijs per fl. f 1.50. Verkrijgbaar bij en bij A. S. BLEEKRODE Hoofddepót v. Nederland en Koloniën VLAARDINGEN VERSCHENEN IS t Prijs 25 cent. Verkrijgbaar in den Boekhandel

Maas- en Scheldebode | 1924 | | pagina 4