B«Rfi£B4UOOnHIIIS Hooge zijden Hoeden wit en gekleurde katoenen Kinderpakies Zaai-BruiiieHooneii Sproeten, Heeren-, Jonge Heeren li Z. Spreekuren alle werkdagen Rotterdam Burgerlijke Stand. Visscherij. V ergaderingen. Gemengd Nieuws. Marktberichten. een net meisje Gebrs. BUIJSSE Gebrs. BUIJSSE 10.» Gebrs. BUIJSSE Voor een prijsje Gebrs. BUIJSSE Land- en Tuinbouw. SOMMELSDIJK In Zeer groote keuze Middelharnis Middelharnis Stellendam Rotterdam Boeren, Zakenmenschen, Winkeliers, en allen die belang stellen in bovengenoemde zaak worden uitgenoodigd de vergadering bij te wonen op DINSDAG 6 MEI, des avonds 7 uur in Hotel Mijnders. 24439 EElfiGE BELANGHEBBENDEN. Stellendam, 25 April 1924. Kindermantel 56 Nieuwste Modellen Middelharnis C. UROEGINDEUIEIJ DIRKSLAND Ie KWALITEIT P. VAN SCHELVEN ra OUDE TONGE ra Zeer Groote Keuze Prijzen beneden iedere concurrentie Middelharnis hcid. Deze laatste gaf haar te kennen, dat zij dan nog een duivel in zich had en dat deze door Scherf moest uitgebannen worden. Beide meisjes stonden op en gingen in het holle van den nacht een half uur loopen over een eenzamen dijk naar het huis van den »Messias«. Scherf liet de duivebbezetene voor zich knielen en trok haar aan de tong. Op 't oogenblik dat zij een gil gaf, kwam de boe» renknecht van boven, om te zien wat die nachtelijke bezigheden beteekenden. Nauwe» lijks had hij het hoofd binnen de kamerdeur gestoken, of Scherf, roepend «daar hei=je den duveK greep naar den zwaren ijzeren blaas» pijp die achter de kachel stond en gaf den knecht een slag op 't hoofd zoodat hij ter» stond dood was. Toen riepen allen (ook vrouw Scherf die inmiddels was opgestaan) »Christus heeft den duivel den kop vermor» zeld«. Men sloeg alle stoelen, die in de kamer stonden op het lijk stuk. Ten slotte gingen de razenden naar moeder Scherf (een uur gaans) en de heele familie trok op boerenwagens psalmzingend naar Appeltern, ook de zieke Aart. De verzamelde familie en vrienden bleven heel den dag feest vieren en psalm zingen rondom het lijk en een hunner doopte zelfs zijn hand in het bloed. Een der zusters was bij vrienden in een naburig huis gegaan en getuigde daar van de uitstorting des geestes en 't begin van het Duizendjarig rijk (een punt, dat, met andere punten uit de Openbaring steeds sterk op de volksverbeelding werk). De japon van het meisje was vol bloed en daar stond zij nu, met loshangende haren, een angstig»indruk= wekkende profetes, voorlezend uit een groo» ten bijbel. Zij las uit Daniël, begon plotse» ling te bidden en las dan weer. Natuurlijk werd na den moord door de autoriteiten ingegrepen de betrokkenen wer» den naar Medenblik gebracht. »Ik ben niet Christus, maar een groot zondaar», zoo schreef Scherf na eenigen tijd uit Medenblik aan zijn moeder, die daarover diep verslagen werd. Hoewel de betrokken personen na uit Me» denblik te zijn teruggekeerd, weer hun gewone leven hervatten en dit verschrikkelijk geval van psychische infectie hiermede tot het ver» leden behoorde, schijnt er in de Betuwe en aldus ook in Maurik, nogal eens over gespro» ken te worden en 't is mogelijk, datdeMau» riksche jongen, onder den angst voor hetgeen in Appeltern geschiedde in de (blijkbaar on= gegronde) meening van geofferd te zullen worden, is gevlucht. Kerkelijke toestandeii in Zuid=Afrika. Prof. Dr. H. H. Kuyper verteld in «De Ileraut« van zijn Afrikaansche ervaringen. We nemen hieruit over «De Afrikaner geeft veel, maar laat ik ter» stond er aan toevoegen hij vraagt ook veel. Ik moest tweemaal een lezing houden, den eenen avond voor de Christelijke Jongelings» vereeniging, den anderen avond in het Uni» versiteitsgebouw. En Zondags predikte ik eerst voor de Gereformeerde Kerk, die in VSgJfkKaapstad nog zeer klein is, en daarna voor mi de Nederduitsch Gereformeerde Kerk. Ge» lukkig zijn de godsdienstoefeningen hier zeer kortlanger dan een uur mag de geheele dienst niet duren. Overigens verschilt de dienst met dien in onze Hollandsche Kerken zeer weinig, alleen laat men 's morgens de Wet en de Geloofsartikelen lezen en heeft men onder de predikatie geen tusschenzang. In de Nederduitsch Gereformeerde Kerken wordt de collecte gehouden onder orgelspel vóór de zang der gemeente begint. Een ge» woonte, die ook in enkele onzer Kerken reeds is ingevoerd. Het is hier in Zuid»Afrika niet de gewoonte, dat de professoren uit preeken gaan de afstanden zijn daarvoor te groot. Men waardeerde het deswege te meer, dat een hoogleeraar den kansel betrad. Aan hoo» gen hoed, witte das en gekleede jas hecht men hier nog zeer niet alleen de predikant, maar ook de ouderlingen en diakenen dragen dit plechtgewaad. Zelfs wanneer een Kerke» raadvergadering wordt gehouden. Mijn col» lega Geesink zou zich wellicht ietwat ergeren, maar de Afrikaner houdt van die deftigheid in de ambtsdragers. Alleen ik moet er nog aan wennen van het «handengeven» voor 1 en na de preek wil hij niets weten. Handen» geven, ook in den gewonen omgang, doet hij alleen bij de eerste begroetingals men hem daarna weer ontmoet, ook al is het da» gen later, en vriendelijk de hand uitsteekt, zegt hij afwerendik heb u al gegroet, 't Lijkt waf koel, maar als ik denk, hoe vaak ik in Holland de handen drukken moet voor en na de preek, heeft het Zuid»Afrikaansche gebruik, vooral in een warm klimaat, toch iets voor.« «En wat ik mag dit ten slotte wel zeg» gen me het diepst ontroerd heeft, is, hoe bij allen, van den Eersten Minister af, met zoo groote liefde en vereering over mijn va» der gesproken werd. Zijn nagedachtenis kan niet meer geëerd worden dan hier geschiedt. En het is niet het minst om zijnentwil, dat zulk een hartelijke en eervolle ontvangst me in Zuid»Afrika is bereid.« Juist geantwoord. Gelezen in een pas verschenen boek. 't Was in de laatste helft der vorige eeuw en theologisch Duitschland dreunde van het wetenschappelijk gedaver der Bijbelcritiek. Slechts zéér enkelen deden niet mee. Bogen zich eerbiedig voor Gods Woord. Doch waren dan ook niet in tel. Zoo een professor in Tübingen. Eens, op 'n keer, geviel het zoo, dat hij werd voorgesteld aan den Pruisischen minister van Onderwijs en Eeredienst, iemand die »bij« was en dweepte met de Critiek. «Zoo mijnheer!« zeide hij «ik heb al van u gehoord! U is die professor, niet waar? die staat op de geheele Heilige Schrift «Pardon, Excellentie is het vaardige ant» woord »U vergist zich en men heeft u verkeerd ingelichtik sta ónder de geheele Heilige Schrift Excellentie liet het er maar bij SOMMELSDIJK. Ondertrouwd: Leendert van der Boom, 19 j. en Jacoba, Tannetje Bette, 19 j. Overleden: Abram Kievit, 74 j., echtgenoot van Elizabeth WitvlietHendrik Doornhein, 30 j. MIDDELHARNIS. GeborenSimon, z. v. K. de Groot en N. Verhage. Ondertrouwd: Willem Vroegindeweij, 27j. en J. Kranse, 24 j. Gehuwd A. Peeman, 26 j. en I.. Boeter, 27 j. Overleden IT. v. Dalen, j.m. 32 j. OUDDORP. De garnalenvisschers vingen de vorige week van vier tot vijfhonderd kilo per vaartuig in de stallen één zalm. GOEDEREEDE. De Noordzeevisschers A. Redert en Joh. Orgers verloren de vorige week bij het uit» oefenen van hun bedrijf hunne netten, elk een schade van ongeveer f 300. De vorige week werd er 60 kilo garna» len per dag gevangen. MIDDELHARNIS Vergadering van den Raad dezer gemeente op Woensdag 30 April 1924, des namiddags twee uur. Te behandelen 1. Ingekomen stukken. 2. Rekening Gezondheidscommissie over '24. 3. Aankoop strook grond aan het Binnen» pad. 4. Verzoek veldwachter van Nieuwenhuize om beschikbaarstelling van een woning. 5. Verhuring huis bewesten het Raadhuis. 6. Aanvragen om erfpachtsuitgave van grond 7. Verzoek G. van Eek en A. j. Dijkers om demping sloot en rioleering. 8. Verzoek J. Koert Cz. om demping sloot Oostzijde Langeweg. 9. Voorstel aanleg weg van Schoolstraat naar Christiaan de Vrieslaan. 10. Aanvraag voorschot en vergoeding Bij» zondere School. 11. Wijzigingen gemeentebegrooting 1923. 12. Tijdelijke leerkracht Meisjesschooi. DEN BOMMEL Vergadering van stemgerechtigde ingelanden van het Waterschap de polders loozende door den Bommel (gemeente Den Bommel, Mid» delharnis en Oude Tonge) op Donderdag 8 Mei 1924 des voormiddags 10 uur (n.t.) in het café F. van der Plaat te Den Bommel. Stemming ter verkiezing van een gezworene van den polder .den Bommel en de Tille ten» gevolge der periodieke aftreding W. C. Luijen» dijk en P. G. Jacobs, van 9 tot 11,30 uur. Zoonoodig herstemming. Te behandelen onderwerpen 1. Notulen. 2. Rekeningen 1923/ 3 Voor» stel Bestuur om aan den polder Oostende in de begrinting van den dijk een bijdrage te verkenen gelijkstaande met 3/4 kosten aankoop grint tot een maximum van 400 M.3 4.' Be» grooting 1924. 5. Machtiging tot het doen van af» en overschrijvingen op de begrootingspos» ten 6. Machtiging tot onderhandsche aanbe» steding of uitvoering van werken in eigen beheer. 7. Benoeming leden en plaatsver» vangende leden der Commissie voor het on» derzoek der rekeningen over 1924. OUDE TONGE. Gemeenteraadsvergadering op Woensdag 30 April a.s., des v.m. 10,30 uur. GOEDEREEDE. Vergadering- van stemgerechtigde ingelanden van den Grooten Zuiderpolder op Vrijdag 2 Mei a.s., des v.m. 10 uur, in het hotel «De Gouden Leeuw.« Kippen houden op de Boerderij. Er wordt den laatsten tijd een krachtige propaganda gemaakt niet slechts voor üitbrei» ding der kippenhouderij, welke vooral voor den zandboer een belangrijke tak van zijn bedrijf is geworden, maar vooral voor een rationeele hoenderteelt. Dat wil zeggen yoor een zoodanige teelt of (en) fokkerij en ver» zorging, dat van een zeker aantal hoenders een zoo groot mogelijk rendement (opbrengst) mag worden verwacht- Wanneer we in dit verband spreken van »verzorging«, dan moet dit woord worden opgevat in den ruimsten zindan dient men daaronder te verstaan niet alleen de voedering, maar ook de huis» vesting de inrichting en reiniging der hokken het voorkomen en behandelen van ziekten. Het is vooral de vóór een paar jaar opge» richte Nederl. Federatie van Vereenigingen van Bedrijfspluimveehouders, die op allerlei wijzen, en alleszins doelmatig, een gestadige propa» ganda voert Zoo pas heeft zij weer een brochure, de tweede, het licht doen zien, van de hand van den heer Westerink, Rijkspluim» veeconsulent te Beekbergen, een geschrift van een 50»tal bladzijden-, dat aan de leden der landbouworganisaties, bij getale genomen, a 8 cent per exemplaar wordt geleverd. Men rekent dus op een zeer ruime verspreiding, 't Is te hopen, dat men niet misrekent, dat duizenden landbouwers dit boekje aanschaffen en lezen. Want op het laatste komt het na» tuurlijk aan. En wie dit doet, en de gegeven wenken en voorschriften in acht neemt, zal ongetwijfeld van zijn kippen nog heel wat meer voordeel halen daft tot dusver. Op één ding willen we vooral in dit arti» keltje wijzen de huisvesting. Deze laat op vele boerderijen zeer veel, soms alles te wenschen ovfcr. Tot groote schade» vaak van den boer kippenhouder, want terecht»wordt, de huisvesting der hoenders=de hoeksteen voor rendabel kippenhouden genoemd. In vele ge» vallen is er op de boerderij heelemaal geen hok voor kippen. De diéren slapen in schuren en stallen, op wagensën schotten, en bevuilen alles. Zij zwerven overdag rond, hurken bij regen en sneeuw onder struiken en hooiber» gen. Zulke hoenders zijn veelal trage, vadsige dieren, te akelig om vlijtig hun voedsel te zoeken, behept met ziekten, en vervuild door luizen en ander ongedierte. Dat er dan niet veel eieren worden geraapt, de dieren in ieder geval hun hoogste prestatievermogen niet kun» nen bereiken, hoeft heusch geen verwondering te wekken. Lezer, is bij U wellicht de toestand ook zoo Of is er wellicht wel voor een nachthok gezorgd, maar boven koe» en var» kensstal, waar de dieren lekker warm zitten Dit laatste kan zoo zijn, maar wat is het ge» volg De kippen komen buiten uit hun be» nauwde, donkere holen, vatten kou, waarvan snot en diphterie het gevolg is. Deze kweek» plaatsen van ongedierte, zonder lucht en veel te warm, moesten zoo gauw mogelijk worden verbrand, als dit een niet wat al te gevaar» lijk middel was. De kippen zitten den gchee» len nacht in den warmen waterdamp van den stal, en men verwondert zich dan nog, als kam en lellen overdag bevriezen. Van schoon» maken is in den regel geen sprake. Eenmaal per jaar, en dan nog met tegenzin, vanwege >-de vele ongenoode gasten, wordt de mest met kruiwagens vol weggebracht, als n.l. de moes» tuin wordt gemest. Heeft men dan vergeten, dat kippenmest in dat warme hol veel a m» m o n i a k (stikstof) af staat en de kippen in den winter soms 16 uur boven deze prikkelen» de gassen moeten zitten 't Is waarlijk geen wonder, dat de kippen vaak verstandiger dan de menschen deze stinkgaten ontvluch» ten, waar ze door ongedierten worden ge» plaagd, en ergens anders gaan slapen. Heusch, de dieren kunnen geen eieren leggen van be» teekenis, als ze zoo zijn gehuisvest, 't Is ech» ter zooalle winterellende is spoedig weer vergeten, als de brave dieren in het voorjaar en in den zomer hun plicht doen. Dan hoort men nog dikwijls, dat de dieren toch goed hebben gelegd. Maar men mist de wintereieren in den winter zijn de eieren schaarssh en dus duur. 't Zijn de wintereieren, die de kippen» houderij tot een loonend onderdeel van het boerenbedrijf maken. En 't zijn de winter» eieren, welke bij een goede huisvesting het kippenhok betalen. Zonder in groote onkos» ten voor een weelderig winterverblijf te ver» vallen, kunnen wij wintereieren rapen. Een degelijk kippenhok kan goedkoop zijn, als men met overleg te werk gaat. Heel vaak kunnen bestaande hooibergen, wagenschuren, stallen of bijgebouwen worden benut, om daarin een ruimte voer de kippen af te tim» meren. Ook kan men wel eens een gebouw of schuur als achterwand of zijwand van het kippenhok gebruiken en zoodoende materiaal uitsparen. Zelfs al bouwt men een afzonder» lijk kippenhok in weide of boomgaard, dan behoeft dit nog geen kapitaal te kosten. Werk» teekeningen van doelmatige hoenderhokken zijn voor enkele dubbeltjes verkrijgbaar bij voornoemden heer Westerink te Beekbergen. Exercitieterrein. De gemeenteraad van Rhe» den heeft aan den staat der Nederlanden voor tien achtereenvolgende jaren, ingaande 1 Mei a.s., in gebruik afgestaan een aan de gemeente in eigendom toebehoorend terrein heide, groot ongeveer 400 LI. A., gelegen op het Rozendaal» sche Veld, voor militair oefeningsterrein, tegen een jaarlijksche huursom van f 1200. Verkoolde bankbiljetten. Voor enkele weken brandde de boerderij van den landbouwer Pape te Beltrum, bij Groenlo, af. De man bewaarde drie biljetten van f 100 in een sigarettendoosje. De biljetten waren geheel verkoold. De inhoud werd .opgezonden naar de Nederlandsche Bartk en Pape kreeg er voor enkele dagen geleden drie nieuwe voor in de plaats. De zomertijd. De gemeenteraad van Ambt» Hardenb'erg trok zijn besluit tot niet»invoering van den zomertijd in. Boomplanten. In navolging van de telkenjare op de! onder-Giéten gelegen terreinen van het staatsboschbedrijf plaats hebbende boomplant» dagen, is Dinsdag een zelfde feest gehouden op de gronden van het staatsboschbedrijf te Gees. Vier scholen uit de gemeente Ooster» hesselen namen aan deze feestelijkheid deel. Ruinr 130 kinderen hebben even zooveel eikeheesters geplant. Daarbij sprak de hout» vester van genoemd staatsbedrijf de jongens en meisjes toe en voerde ook de burgemees» ter van Oosterhesselen het woord. Naafloop van het planten izijn de kinderen onthaald. Hiervqor hadden de kinderen een vrij aardig bedrag bijeeiigebracht. Zedenmisdrijf. De politie te Nieuw»ITelvoet heeft te Hellevoetsluis aangehouden den schil» der A. J., verdacht van het plegen van on» tuchtigé handelingen met een achtjarig meisje. Verdronken. Te Vlaardingen is binnenge» komen de hulpstoomer Mercurius VI 185 van de reederij Mercurius, waarvan de schipper Jac. van der Vaart door een geweldige stortzee uit de stUurkas geslagen en ondanks alle po» gingen tot redding verdronken is. Vrijdag is te Eenrum bij Appingedam de bakker E. Star in een sloot verdronken. MIDDELHARNIS. Centrale veiling voor Goeree en Óverfiakkee Veiling van Dinsdag 25 April 1924 Kipeieren f 5,20 tot f 5,50 per 100 stuks. Kleine kipeieren f 3,40 per 100 stuks. Eendeneieren f 5,20 tot 5,45 per 100 stuks. Gewicht der Kipeieren van 56—59 K.g. per 1000 stuks. Boereboter f 0,99 to f 1,03 per pond. Bloemkool II f 13,— per 100 stuks. Bloemkool III f 8,90 per 100 stuks. Red Star drielingen f 5,— per 100 K.g. Aanvoer 7866 Kipeieren. 1359 Eendeneieren. Uitbetalingsprijs f 4,73 per 100 stuks. VEE en PAARDEN. ROTTERDAM, 29 April. Ter veemarkt wa» ren heden aangevoerd: 513 vette runderen, 363 vette kalveren, 86 schapen of lammeren, 1474 varkens. Prijzen per '/z k.g. Koeien van 37'/2 ct. tot. 50—52'/2—57'/2—60 ct., ossen van 50 ct. tot 54—57' 2 ct. stieren van 45 ct. tot 42—52'/2 ct., kalveren van 57'/2 ct. tot 7087'/2 90 ct., varkens van 30 ct. tot 32—33'/2 ct. De aanvoer van koeien en ossen was flink. De handel was tamelijk en de prijzen waren over het aleemeen iets flauwer. Voor een enkele puikbeste koe werk nog 2 en voor een pike os 2'/2 cent boven noteering betaald. Stieren met beteren aanvoer, kalmen handel en iets lagere prijzen. Vette kalveren waren zeer ruim aangevoerd. De handel was minder goed en de prijzen waren niet meer zoo hoog als vorige week. Schapen en lammeren met kleinen aanvoer, Hauwen handel en geen hoogere prijzen. De aanvoer van varkens was zeer ruim. De handel was redelijk en vlug en de prijzen waren ongeveer gelijk aan die der vorige week. Enkele puikbeste lichte varkens gingen nog '/2 cent boven noteering. Voor het buitenland werd gekocht. Afloop tamelijk. GRANEN E.NZ., MEEL en OLIËN. ROTTERDAM, 28 April. Binnenl. granen en peulvruchten Tarwe met klein aanbod hooger verkoc,ht f 13.90—14.30, afwijkende van f 13-13.50 Rogge niet vertoond. Gerst. Chevalier zeer weinig getoond f 13 tot f 13,50 Haver klein aanbod onveranderd f 9.75»10.85 Erwten. Kleine groene onveranderd f 19— f 23. Kroon lager bestemd f 18—22. Schokker erwten hooger betaald f 18—21. Bruine boo» nen in de puike gezocht en hooger betaald, terwijl afwijkende moeilijk waren te plaatsen. Puike f 33—36, overigens naar kwaliteit van f 9-28, alles per 100 K.G. ROTTERDAM, 28 April. Buitenl. granen. (Bericht van de makelaars Hagenbeek Van der Schalk). Stemming kalm. Rogge. Western II loco f 9.65. Zuid»Russi» sche f 9.75. Gerst. Donau n. kwaliteit loco f 195—197, Zuid»Russ. n. kwaliteit loco f 204—210. Kur» rachee aangekomen incl. baal f 200. La Plata 63 kg. aangekomen incl. baal f 195.' Haver. Petersburger n. kwaliteit loco f 8.80 —8.90, Pobmersche loco f 10.40, dito spoedig gewacht f 10.20. Boekweit p. 2100 kg. Noord»Russische loco f 11.90, Zuid»Russische loco f 11.80. Mais per 2000 kg. Odessa loco f 221,50. Amer. mixed loco f 227, dito ladend/geladen f 215—216, La Plata oude oogst aangekomen f 227, dito nieuwe oogst stoomend f .202, Galfox aangekomen f 210—212, dito stoomend naar gelang vap aankomst f 207—210. GROENTEN, FRUIT en AARDAPPELEN ROTTERDAM, 28 April. Heden waren de prijzen der aardappelen als volgt Brielsche eigenheimers f7.50—8; Zeeuwsche blauwe f 9.50—10,25 Zeeuwsche eigenheimers f 6,60—7,25 Zeeuwsche bonte f 9,50—10,25 Industrie f 5.50—6 bravo's f7,25—7,75; poters f 4,15—5,50; red star f 6,50—7 Limburgsche red star f 4,80—5 Drentsche aardappelen f 4 —4,25 malta's 13 tot 16 ct. per k.g. Zeeuw» sche eieren f 5,50—6,50 Overmaasche eieren f 5,50—6,50 per 100 stzks. Hedenmorgen omstreeks elf uur overleed zacht en kalm, tot onze diepe droefheid, na een langdurig, smartelijk, doch geduldig gedra» gen lijden, onze innig geliefde Zoon, Broeder, Behuwdbroeder en Oom, de Heer HENDRIK DOORNHEIN in den ouderdom van 30 jaar en 6 maanden. 24446 AREN DOORNHEIN. Rotterdam L. DOORNHEIN. J. DOORNHEIN— Ondermijnde. Sommelsdijk ADR.FAASSE—Doorniifin. H. G. FAASSE. A. J. DOORNHEIN. en Kinderen. Sommelsdijk, 28 April 1924. Hedenmorgen omstreeks elf uur overleed zacht en kalm, tot onze diepe droefheid, na een langdurig, smartelijk, doch geduldig gedra» gen lijden, onze geliefde, onver» getelijke Broeder, Behuwdbroeder en Oom, de Heer HENDRIK DOORNHEIN in den ouderdom van 30 jaar en 6 maanden. 24447 ADR. FAASSE—Doornhein. H. G. FAASSE en Kinderen. Sommelsdijk, 28 April 1924. Mevr. STOLK, Bergweg 310, Rotter» dam, vraagt zoo spoedig mogelijk boven 20 jaar, zelfstandig kunnende werken en koken. P. G. of G. G. v.e.e.v. 24444 Hedenmorgen om half drie uur overleed, na een kortstondig doch smartelijk lijden, mijn geliefde echtgenoot en der kinderen zorg» zame vader, 24450 JAN COENRADIE, in den ouderdom van 46 jaar en 6 maandén. Uit aller naam, Wed. J. COENRADIE- den Hollander, en kinderen. Melissant, 29 April 1924. SPECIAAL ADRES VOOR Prima Smeeroliën en Vetten. Wai gensmeer. Ledersmeer enz. Stokh. Bruine Teer vanaf f 17.50 per '/2 Ton. Carbolineum a f 0,17 per Liter. UIT VOORRAAD LEVERBAAR. Beleefd aanbevelend, J. v. d. WENDE SOMMELSDIJK TE KOOP AANGEBODEN een zoo goed als nieuw 24445 met kleine VERHUURWONING daarachter, verhuurd voor f 1,50 per week, op een der beste standen van Sommelsdijk. Direct te aanvaarden. Voor alle doel» einden geschikt. Adres A. HOLLAAR SOMMELSDIJK prr qeheel uiollcr i Bof j modKttsuren 55c.IT). slechts pr qeheel uioilen laken, g mod.Kleuren ÓO c.ri). ileclits, «^75 Te koop aangeboden, zes stoelen (mahonihout) met gevlochten rieten zit» tingen, 2 Zorgstoelen met tryp en !2 tafels Notenhout. Adres onder No. 24421 aan het bureau van dit blad. fijn soort, teelt 1922. Kiemen 74 in den grond. Te bevragen voor f 1,75 per kilo en 20 cent per ons bij 24449 HOTEL SPEE SOMMELSDIJK afzonderlijke ingang tegenover de Be» waarschool. Tel. 205. 24448 van 8.30—10 en 1—2.30, behalve Maandagmorgen. VERKRIJGBAAR BIJ komen vroeg id t voorjaar, koop bijtijds j een pot SPRUTOL Verkcijgb. bij alle drogisten.

Maas- en Scheldebode | 1924 | | pagina 3