X Advertentiën. Plaatselijk Nieuws. Kerk en School. Burgerlijke Stand. Visscherij. Geboren JAN JOHANNES CORNELIS Verloofd: Getrouwd rzxsc: JACOB U1EEDA JACOBA UIEEDA-UAN ZANTEN voor de gemeente zou uitkomen. De heer BRINKMAN (S.D.A.P.) zegt dat hij niet kan begrijpen dat de II. 1*1. Vermaat en Nicuwaal die zelf werknemers zijn tegen het voorstel-Wittevrongel kunnen zijn. De heer VERMAAS (R.;K.) antwoordt dat hij juist omdat hij zelf werknemer is niet met het voorstel; Wittevrongel mee kan gaan. De vraag gaat er maar over of er werk ge; daan wordt dat betaald moet worden, of dat het leerlingenwerk is. Is het eerste het geval, dan is het dwaas een bedrag van f 350.— te noemen. Dat bedrag zou een bederf zijn voor den loonstandaard van den werknemer. In dit geval zou een ambtenaar minstens f 1000.— of f 1200.— moeten hebben. Maar het geldt hier geen arbeidskrachten die betaald moeten worden, maar slechts een paar volontairs, van salarieering kan daarom geen sprake zijn. De heer WITTEVRONGEL zegt, dat men aan de jongens veel te danken heeft en daar; om een betere belooning hun wel toekomt. De VOORZITTER antwoordt, dat hij zich niet zal laten verleiden personen te gaan be; spreken, 't Gaat hier over een principe, en wel of wij, ambtenaars ter secretarie, zullen toelaten of ons zullen bepalen tot volontairs. Tot het eerste kan spr. zich onder geen en; kele voorwaarde laten verleiden, daar de ge; meente het onmogelijk bekostigen kan. Be; schouwt men de jongens als ambtenaars en wil men ze als zoodanig beloonen dan zullen Ged. St. nooit genoegen nemen met een be; drag van f 350,— maar dit minstens gebracht willen hebben op f 1200,— of f 1300,—. De gemeenteadministratie zou dan veel te duur worden. Men kan de secretarie niet gaan be; schouwen als een toevluchtsoord voor dak; loozen. Het voorstel;Wittevrongel, om Doornhein f 350 en Ras f 250 te geven, wordt in stem; ming gebracht en verworpen. Voor stemden de H.H. Witievrongel Brinkman (S.D.A.P.) en v. Rossum (Lib.) B. en W. nemen het voorstel;v. Nieuwaal over om Ras f 50 meer te geven. Het voor; stel B. en W. luidt danDoornhein f 250 en Ras f 200. Dit voorstel wordt aangenomen met de stem van de H.H. Wittevrongel en Brinkman tegen. Ingekomen zijn twee aanvragen om los land in pacht. De VOORZITTER stelt voor eerst de aan; vraag tot een maximum van f 13500 voor 17 arbeiders te behandelen. B. en W. hebben met het bestuur dezer vereeniging geconfereerd en hebben geen be; zwaar het crediet toe te staan. Het betreft 13 gemeeten land. De VOORZITTER deelt mede dat een ver; zoek is ingekomen van A. Brinkman, Voor; zitter der Vereeeniging van Landarbeiders ter verkrijging van los land in pacht. In het adres wordt aangeboden land van A. de Vos Wz. voor f 1250 per gemet. Door Brinkman wordt gezegd dat het land goed is en niet te duur. Door dhrn. HOBBEL, VAN ES en VAN NIEUWAAL wordt de prijs en de hoedanig; heid van het land besproken. Ook door WIT; TEVRONGEL wordt hierover nog gesproken. De VOORZITTER zegt over kwaliteit of prijs niet te kunnen oórdeelen, doch consta; teert dat geen overwegende bezwaren worden ingebracht. Hierna wordt de aanvrage in stem; ming gebracht en wordt een bedrag van f 3750 met algemeene stemmen toegestaan. De VOORZITTER stelt voor de Instructie voor den Gemeentesecretaris wegens het ver; gevorderde uur in een volgende vergadering te behandelen, waartoe wordt besloten. De VOORZITTER wil de verhooging der ambtenaren in werking doen treden vanaf 1 Maart. In verband hiermede zullen ook af; en overschrijvingen moeten plaats hebben. Alzoo besloten. De benoeming van een Voorzitter in het 2de stembureau en een voorzitter van het centraal stembureau wordt tot een volgende vergadering uitgesteld. Door den VOORZITTER wordt toegelicht een verzoek hetwelk gericht zal worden aan Zijne Exellentie den Minister van Oorlog, tot uitbreiding van den verboden Kring. Metal; gemeene stemmen wordt hiertoe besloten. Dan komt in behandeling de uitbreiding der los; en laadplaatsen aan de Kaai en de Sluische haven. Dit punt is onder den vorigen Burge; meester ook al ter sprake geweest, doch we; gens Hnancieele bezwaren uitgesteld. De VOORZITTER geeft een uitvoerige toe; lichting en heeft ook vernomen dat de meeste Raadsleden zich overtuigd hebben van de toestand aan de havens. Ongeveer f 10.000 zullen noodig zijn hetwelk door de Voorzitter zoo voordeelig mogelijk zal geleend worden. Dhrn. van ROSSUM en WITTEVRONGEL gen nog nadere inlichtingen. De VOORZITTER kan die niet geven dan in gesloten zitting, waartoe wordt overgegaan. Na heropening komt in stemming een voor; stel om f 11000 toe te staan voor dit werk. Met algemeene stemmen aangenomen. De VOORZITTER zegt dhr. Brinkman toe dat het werk zal gebeuren met werklieden uit de gemeente, het zou te dwaas zijn om hier; voor niet inwoners te nemen. Een en ander zal in het bestek geregeld worden. Een nieuw dijkje zal reeds dadelijk gemaakt kunnen wor; den en het geheele werk zoo spoedig mogelijk na toestemming van II.H. Ged. Staten. De VOORZITTER zegt dat de verordening op de plaatselijke Inkomstenbelasting voor 1 Mei moet worden vastgesteld. De Voorzitter zegt vroeger was het 4 doch zou nu voor willen stellen 6% doch om de begrooting te laten kloppen zou het 8 moeten zijn. De Voorzitter zegt dat de inkomens gedaald zijn den laatsten tijd, met de wet in de hand kunnen de inkomens niet hooger geschat worden, de exploitatierekeningen der landbouwers moeten voor waarheid worden aangenomen, op de vaste inkomens zal het het zwaarste drukken. De Voorzitter hoopt op beter om later weder op het oude terug te keeren, het is moeilijk om alles precies te schatten. Dhr.WITTEVRONGEL wil de laatste 3 jaren nemen. De VOORZITTERdat mag niet. Dhr. VERMAAS wil 5 °/0 probeeren. Tenslotte wordt een voorstel van B. en W. om 6 te heffen aangenomen met 6 stemmen voor en 5 tegen. Dhr. HOBBEL stelt voor als de borden van f 130 niet besteld zijn de verordening betreffende het rijden met fietsen en auto op den Molendijk in te trekken, dit geld maar te sparen. Dhr. VAN ES zegt dat het juist over de Weespad gevaarlijker is. Dhr. WITTEVRONGEL zegt dat de veror; dening ongunstig is ontvangen. Andere leden meenen een mal figuur te maken, intrekken eer deze in werking is. De VOORZITTER zegt als de raad hierin mis heeft gezien, laat hij dit dan maar eerlijk erkennen en de verordening intrekken. Met algemeene stemmen besloten. Dhr. BRINKMAN wijst pp de sloot bij Doeltje. De VOORZITTER zegt dat hier al veel over gesproken is, doch dat men op vele moeilijkhe; den stuit, de éenige weg is goed uitdoen, doch de bevolking werd steeds verzocht om de zaak rein te houden, doch wil nogmaals met het polderbestuur spreken en een volgende vergadering hierover verslag uitbrengen en een begrooting van kosten enz. indienen. Dhr. VAN ES vraagt nog inlichting over den onderberm in de Langstraat, welke door den Voorzitter gegeven worden. Niets meer te behandelen zijnde sluit de Voorzitter de vergadering. SOMMELSDIJK. Door C. Kasteleijn is een postduif gevangen, gemerkt Beige 23/3039181. De keuring van dienstplichtigen der lich; ting 1925 zal voor deze gemeente plaats heb; ben te Middelharnis in de Bewaarschool op 29 April a.s. Door den timmerman T. van Heemst is bij Burg. en Weth. vergunning gevraagd ingev. de Hinderwet voor het plaatsen van een gas; motor in zijn werkplaats, voor het drijven van een houtbewerkingsmachine. Het mond; en klauwzeer onder het vee begint langzamerhand te wijken. Er komen geen nieuwe gevallen meer bij. Er zijn in deze gemeente de laatste wekén nogal wat paardepeen verscheept. De export heeft in hoofdzaak plaats naar Belgie en Frankrijk. Tegen een inwoner dezer gemeente is procesverbaal opgemaakt wegens het verstoren der orde in een cafe op 2e Paaschdag. Wij herinneren er aan, dat de Rijks In; komstenbèlasting voor 1 Mei a.s. betaald moet zijn. Daarmee bespaart men de vervolgings; kosten. MIDDELHARNIS. Als werkloos hebben zich deze week doen inschrijven 17 personen namelijk 15 arbeiders, 1 visscher, 1 chauffeur. Bij publieke verkooping van land van wijlen den heer J. Nipius is dit aangeloopen op f 3605 ingezet door den heer K. Vroeg; indeweij Az. In de Eendrachtstraat ontstond Woensdag; avond een schouwbrand daar 't onheil spoe; dig werd opgemerkt had men het vuur weldra gebluscht. Op de gehouden wedvlucht deze week gehouden door de vereeniging »Seinpost« werden prijzen behaald als volgtF. Koote lste en 14e prijs; C. v. Gent 2e en 16eprijs; G- Korteweg 3e en 10e prijsA. Boeter 4e prijsJ. J. Nipius 5e prijsJ. Jordaan 6e prijs Joh. Nipius 7e prijs J. Zaaier 8ste prijs C. Koevoet 9e prijs; D. Peeman'11e pijs; J. Grootenboer 12e en 13e prijs; A. Schuur; man 15 prijs. Door den Centralenbond van P. Tc T. personeel zijn tot bestuursleden gekozen de heeren C. J. A. Scheenloop voorz. L. Blok Secr. P' v ,d. Waal Penningm. J. M. Verploeg en in de plaats van st. Annaland, J, Kroos. Door de muziekvereeniging »Sempre Cresendo« zal met Hemelvaartsdag 23 Mei deelgenomen worden aan het concours te Hellevoetsluis in de lste klassedoor de Volkszang in de lste klasse en door het Man; nenkoor in de 3de klas. De heeren L. Wesdijk en J. Wielhouwer hebben bedankt als Secr. en Penningm. en ook als leden van de schoenmakerspatroons; vereeniging. Door den heer L. van Gent te Den Bommel is een woon; en winkelhuis staande aan den Sasdijk onderhands gekqcht van den heer M. Dubbeld. STAD AAN 'T HARINGVLIET. Be; noemd tot hoofd der Bijz. School alhier dhr. A. A. ITogeweg. van Nunspeet. Met den be; noemde stonden op de voordracht alphabe; tisch de IT. H. W. H, Berends van Gronin; gen en J. Heetebrij van Rotterdam. Onze vroegere dorpsgenoot J. van Ant; werpen, rijksveldwachter te Piershil, is bevor; derd tot brigadier;titulair. Naar men verneemt zal de woning van het Hoofd der Bijz. School alhier worden af; gebroken en een nieuwe worden gebouwd. Aan M. Vaalburg is grond in erfpacht uitgegeven voor het bouwen van een woning. Het mond; en klauwzeer onder het vee van de Wed. B. Braber is geweken. DEN BOMMEL. Bij de landbouwers A. Winkels en W. J. Rosmolen is het mond; en klauwzeer onder het vee geweken. De vorige week werden van uit deze ge; meente 1410 H. L. aardappelen vervoerd. Bij de arbeidsbemiddeling stonden de vori; ge week 18 werklobze arbeiders ingeschreven 2e Paaschdag brak bij den landbouwer Th. J. S. brand uit. Twee kleine kinderen had; den met lucifers bij een klamp stroo zitten spelen. Al spoedig stond deze in brand en werd een 2e klamp aangetast, 7500 bossen stroo verbrandden. Assurantie dekt de schade. Van M. van Sintannaland is een beest dat hij Vrijdag j.l. pas gekocht had, gestorven. Tegen A. L. alhier en L. W. P. en W. v, N. beiden te Ooltgensplaat is procesverbaal opgemaakt wegens rijden zonder licht. J. Z. had het ongeluk bij het laden van peen van de plank te glijden en in haven te vallen. Gedeeltelijk wist hij zich nog vaSt te houden, zoodat erger voorkomen werd. De verkoop van de Emmabloem heeft opgebracht f 33.15. Een woord vap dank aan de dames, die zich hiermede hebben belast is niet misplaatst. OOLTGENSPLAAT. Tegen een inwo; ner dezer gemeente is Maandag procesverbaal opgemaakt wegens wederspannigheid en dron; kenschap. Het mond; en klauwzeer is gewèken bij het vee van de landbouwers C. van der"Cap; pelle Gz. M. Korteweg Pz., D. Korteweg Ez. Bij de Wed. Marcus brak een begin van brand uit, door spoedig toegeschoten hulp van J. v. R. kon men het vuur bedwingen. B. en W. maken bekend dat het door hen gedaan verslag van den toestand der ge; meente over het vorige jaar, tegen betaling der kosten ter gemeentesecretarie verkrijgbaar is gesteld. Door het comité tot leniging van den nood in Saksen is f 500 ingezameld. Dhr. C. L. Korteweg is bij tnschrijving huurder geworden van den tuin der Gerefor; meerde Kerk a f 2 per roede. OUDE TONGE. C. Snijder heeft de woning bewoond door P. N. van Drift inge; zet op f 4410. P. Buscop heeft twee tuintjes onderhands gekocht van Dr. W. Arénds. A. van Peterstraten en P. Jochems zul; len in het tijdvak van 5—12 Mei onder de wapenen moeten komen. Bij den landbouwer N. G. v. N. is een paard gestorven en het vleesch is goedgekeurd. De huisvrouw van A. J. d. L. had het ongeluk zoodanig te vallen dat zij rust moet houden. Bij de landbouwers J. Polleman, Slin; ger en P. Heestermans is het mond; eb klauw; zeer als geweken beschouwd. Zaterdag a.s. des n.m. half twee vergade; ring in de Oude School van het schoolfonds voor schipperskinderen, NIEUWE TONGE. Van Gebrs. S„ alhier, stierf dezer dagen een koe. Het vleesch is voor de consumptie afgekeurd en onder po; litietoezicht begraven. De vrouw van J. v. d. B., alhier, had het ongeluk te vallen en haar been te breken. Geneeskundige hulp was noodzakelijk. De ingeschrevene voor den dienstplicht dezer gemeente, lichting 1925, D. J. de Wilde, werd door den Keuringsraad te Amsterdam, goedgekeurd. De keuring voor den dienstplicht, lichting 1925, zal voor deze gemeente worden gehou; den te Oude Tonge, op 2 Mei a s. en wel voor de eerste 6 ingeschrevenen om 11 uur en voor de overige om 1.30uur(alles Zomertijd). Dit jaar zullen verschillende verlofgangers voor herhalingsoefeningen onder de wapenen moeten komen. De dienstplichtigen, te wier aanzien de juiste datum van opkomst of de plaats van opkomst niet is vermeld, zullen nader worden opgeroepen. (Zie voor nadere toelichting aanplakbord.) Aan dhr. C. Overdorp te Velsen is ver; gunning verleend tot het bouwen van een woonhuis-aan den Zuiddijk, alhier. Van de landbouwers V. d. V., alhier, is een kalf aan mond; en klauwzeer gestorven. Het vleesch werd voor de consumptie' afge; keurd. DIRKSLAND. Verleden week werden van hier uitgevoerd 1800 balen peen, 400 balen uien en 600 H.L. aardappelen. Gevonden voorwerpeneen heerenhor; loge met ketting, inlichtingen bij de gemeente; politie. Het woon; en winkelhuis van J. Kosten is bij de veiling ingezet door A. Braber op f 4040,-. Een wijziging van de Bouwverordening ligt gedurende drie maanden voor een ieder ter Secretarie ter inzage. Bij de Arbeidsbemiddeling alhier stonden als werkzoekenden ingeschreven 3 veld; en 5 transportarbeiders. Het mond; en klauwzeer onder het. vee van enkele landbouwers isthans geweken ver; klaard. Ter Secretarie zijn verkrijgbaar gesteld formulieren voor de aangifte ingevolge artikel 88 der Jachtwet 1923, van een door het in werking treden dezer wet vervallen jachrecht of van een onverdeeld aandeel daarin. Enkele straten die thans in een minder goeden toestand verkeeren, zullen vernieuwd worden. Tegen een vrouwelijk ingezetene is proces; verbaal opgemaakt wegens overtreding van Art. 71 der politieverordening. De jaarlijksche Paardenmarkt zal alhier worden gehouden op Donderdag 5 Juni a.s. MELISSANT. De vrouw van J. v. B. werd door de veerwagen van de landbouwer J. A. S. zoodanig aangereden dat geneeskundige hulp noodzakelijk was. Bij de landbouwers J. Mijnders en L. v. Beek zijn de vorige week twee koeien ge; storven. Het vleesch is afgekeurd en onder politietoezicht begraven. Aan dhr. Joh. Mijnders L.Wz. alhier is vergunning verleend tot het bouwen van een landbouwschuur. Naar we vernemen zal de richting van de Autobus, wat betreft in deze gemeente, binnenkort worden veranderd, de dienst zal dan langs de Nieuwenweg en den Molendijk gaan. Bij de gehouden algemeene vergadering: der Coöperatieve Boerenleenbank in het café van der Werf werden tot bestuurslid en lid van den Raad van Toezicht herkozen de heeren Johs. Tieleman en P. D. Sieling. De rekening en balans werd met algemeene stemmen goedgekeurd en was als volgt ONTVANG. Inhoud kas op 31 Dec. 1922 f 8368,02 67204,47 10324,- 98996,77'/2 4926,45 356,80 2185,44 95,52'/2 Ontvangen spaargelden f Terugbetaalde .voorschotten f Ontv. loopende rekening f Ontv. rente van voorschotten f Loopende rekeningf Centrale Bank f diverse ontvangstenf f 192457,48 UITGAAF. Terugbet. spaargelden Gegeven voorschotten Uitgaven loopende rekening Uitgegeven repte spaargelden Uitgegeven loopende rekening Bijdragen Belooningen enz Op reserve gébrachte winst Inhoud der kas 66452,51 32300,- 78317,02 5942,95 52,32 185,32 553,85 108,85'A S544,65'/2 f 192457,48 BALANS. VORDERINGEN. Inhoud kas cjp 31 Dec. 1923 f 8544,65'/;, Uitstaande voorschotten f 97256,— Tegoed loopende rekening f 56,825,17 Verlies van vorige jaren f 186,72'/2 f 162812,55 SCHULDEN. Spaargeldenf 159635,24'/2 Schulden loopende rekening f 2108,85'/2 Winst f 1068,45 f 162812,55 Besloten werd de winst in het reservefonds te storten terwijl het salaris van den kassier met f 50 werd verhoogd. Voorts werd een presentiegeld vastgesteld van f 0.20 'per verschijnend lid en de rente voor spaargelden bepaald op 4 Dhr. M. V. had het ongeluk met het fietsen in de sloot te rijden. Met de schrik en een nat pak kon hij huiswaarts. HERRINGEN. De melkprijs is alhier ver; laagd en bepaald op 13 cent per Liter. 1.1. week geraakte een wagen beladen met bieten en met twee paarden bespannen van M. den Boer in de sloot. Met inmiddels toegeschoten hulp werd alles op het drooge gebracht en liep dit ongeval met eenige ma; trieele schade overigens zonder persoonlijk letsel af. Ook alhier worden pogingen aangewend eenige gelden te verzamelen tot leniging van den heerschenden nood in Saksen. Van hier werd deze week ^ene lading Roode Star aardappelen verhandeld vooreen minimum prijs 3 f 6.— de H. L. De behoefte aan drinkwater doet zich alhier weder bij menigeen gevoelen. Aan den Heer Mar. Melissant alhier is door B. en W. dezer gemeente vergunning verleend tot het bouwen van een woonhuis. Aan het publicatiebord is bekend gemaakt welke lichtingen en Regimenten dit jaar in aanmerking komen voor Herhalingsoefeningen. Verlofgangers worden attent gemaakt daarvan nota te nemen. STELLENDAM. Van den landbouwer W. v. R. alhier is een zijner paarden tenge volge van het werpen van een veulen gestor ven en van hier vervoerd naar het nood* slachtinggebouwtje te Dirksland ter keuring De 21;jarige G. M. K. alhier, had Maandag' j.l. te Goedereede het ongeluk van een trap te vallen en daarbij zijn linkersleutelbeen zoo; danig te kneuzen, dat geneeskundige hulp noodzakelijk was. Bij den Correspondent der Arbeidsbe; middeling stonden 1.1. Zaterdag geen werklooze arbeiders of visschers ingeschreven. De vorige week werden van hier ver; scheept 1000 H.L. aardappelen en 150 H.L. paardepeen. Aan J. van Es Lzn., J. de BlokNzn. en M. Jansen, allen hier woonachtig, is vergun; ning verleend tot den bouw van een woon; huis, ingevolge de verordening op de volks; huisvesting. Bij de gehouden keuring te Hellevoet; sluis van dienstplichtigen uit deze gemeente, der lichting 1925, op Dinsdag 1.1., werden goedgekeurdJ. van Dam A. A. F. J. Gué; rand M. HartmanM. Human K. Kalle L. Koole G. Nijland C. Roon A. van Se; ters J. van Seters M. van SoestA. M. van der Vlugtongeschikt werd bevonden W. K. Bruggeman vrij van keuring waren L. van DrielF. van Es; M. Klink; F. Noord; hoek en W. van Rossum, daar deze een vrij; willige verbintenis bij de vrijwillige landstorm hebben aangegaan. Van den landbouwer W. v. R. alhier, sloeg de vorige week een span paarden op hol en kwam in de Weipolder in de sloot terecht. Met eenige materieele schade liep dit ongeval voor hem af, alleen de landbouw; knecht M. K. heeft zich daarbij zoodanig be; zeerd dat hij enkele dagen niet heeft kunnen werken. Deze week is bij een 5;tal landbouwers het mond; en klauwzeer voor geweken ver; klaard. Nieuwe gevallen zijn niet geconsta; teerd, zoodat deze ziekte aan het afnemen is: Woensdag 1.1. zijn van hier vertrokken A. v. O. en H. van Seters naar Canada, om aldaar hun geluk te beproeven. GOEDEREEDE. Voor de herhalingsoefe; ningen is opgeroepen van 5—17 Mei e. k Wijnand Redert lichting 1918 Kust Artillerie te Den Helder. Het zevenjarige dochtertje van de Wed. Lakker aan het Havenhoofd had het ongeluk met spelen haar been te breken wat in het ziekenhuis te Rotterdam is verbonden. Door het Bestuur van de Cichorei drogerij is wederom 150000 kilo gedroogde cichorei verkocht voor f 16, per 100 kilo. Den heer IT v. d. Wende heeft zijn schuur onderhands verkocht aan den heer G. J. Gcekoop. De pas beginnende fietser W. v. S. reed door den Klaverscheweg, raakte het stuur kwijt en buitelde in de sloot. Dit geval liep met een nat pak zonder schade af. Door de landbouwers wordt heden druk bieten gezaaid, het weder is daarvoor zeer gunstig. Enkele zijn er al mede klaar. OUDDORP.-f Op verschillende plaatsen komt men tot de ontdekking dat het tarwe; gewas veel van het winterwater heeft geleden, en op enkele stukken verdronken is. f Door kwaadwilligen is op het goed »Jon; kerstee« een stuk heidegrond afgebrand. Het houtgewas moet er vrij wat van geleden heb; ben. Dader(s) onbekend. f In den hooihandel is thans maar wei; nig handel of leven meer te bespeuren, hoe; wel de prijzen niet lager zijn. Algemeen houdt eep ieder zijn voorraad vast daar er een on; gunstig uitzicht is op spoedig veel gras. f Zaterdagavond j.l. is de arbeider Kr. H. uit de Oostdijk die nogal sterk onder den in; vloed van drank verkeerde door zijn kamera; den achtergelaten. Laat Jin den avond is hij nog per kruiwagen naar huis gebracht. Het bleek dat hij zelfstandig huiswaarts wilde kee; ren daar zijn kleeren geheel stuk waren door het kruipen over den grond. f Ondanks het nog weinige gras, loopt hier en daar reeds vee buiten. f Te dezer plaatse is de tongblaar onder het vee van een lichten aard, terwijl tot op heden geen nieuwe gevallen zich voordoen. De Heer L. Mastenbroek heeft ontslag aangevraagd als lantaarnopsteker, straatveger onderhouder plantsoen O. L. School en Ach; terweg. Op de gehouden veemarkt waren aanwe; zig 8 stuks hoornvee en 30 stuks biggen, han; del matig. Het mond; en klauwzeer is opgeheven bij J. v, Huizen, gebr. Hameetemeen en C. Aleman. GODSDIENSTOEFENINGEN OFFICIEEL GEDEELTE J Predikbeurten op Zondag 27 April 1924. NED. HERVORMDE KERK. Sommelsdijk, 's av. Ds v. Montfrans. Middelharnis, v.m. 9.30 en n.m. 6.30 uur Ds. *~-den Oudsten Stad aan 't Haringvliet, v.m. 9 en n.m. 2 uur Ds. Polhuijs. Den Bommel, n.m. 2 uur Ds. den Oudsten v. Middelharnis. Ooltgensplaat, v.m. 9.30 uur leesdienst en n.m. 6 uur Ds. Polhuijs v. Stad aan 't Haringvliet. Langstraat, v.m. 9 en n.m. 2 uur (oude tijd) dhr. Vetter. Oude Tonge, n.m. 2 uur Ds. v. Montfrans v. Sommelsdijk (bidstond v. 't gewas). Nieuwe Tonge, v.m. leesdienst en n.m. 6 uur Ds. Kruijt. Dirksland, v.m. 10 en n.m. 6.30 uur Ds. van As. (Doop) Herkingen, v.m. 9.30 uur (o. t.) Ds. Kruijt v. Nieuwe Tonge' Melissant, n.m. 2 uur Ds. J. J Kloots Ouddorp, v.m. en n.m. Ds. Bus. GEREFORMEERDE KERK. Middelharnis, v.m. 10 uur (Voorb. IT. A. en bev. nieuwe lidmaten) en n.m. 6uurDs. G 'van Velzen. Stad aan't Haringvliet, v.m. 9.30 en n.m. 5.30 uur Ds. B. W. de Graaff. Den Bommel, v.m. en n.m. Ds. Schaafsma. Ooltgensplaat, v.m. 9.30 en n.m. 6 uur Ds. Oudshoorn v. Broek (Gem. Akkerwoude). Melissant, v.m. 9,30 en n.m. 2 uur dhr. van der Lugt. GEREFORMEERDE GEMEENTE. Dirksland- v.m. 9 en n.m. 5.30 uur (oude tijd) leesdienst. Herkingen, v.m. n.m. en 'sav. leeskerk, Van de overige gemeenten geen opgaaf SOMMELSDIJK*8 Op de Woensdagavond 23 April j.l. gehouden stemming zijn herbe; noemd tot notabelen der Ned. Herv. Kerk al; hier de heeren C. Kastelein en P. v. d. Doel Jz. DEN BOMMEL. Zondag a.s. hoopt in de Ncd. Herv. Kerk des namiddags 2 uur (o. t.) op te treden Ds. den Oudsten van Middel; harnis. OOLTGENSPLAAT. Ds. IT. De Lange van Exmorra heeft de roeping naar de Geref. Kerk alhier aangenomen. NIEUWE TONGE. Mej. A. Andeweg, te Maasdam heeft haar benoeming tot iijd. on; derwijzeres aan de O. L, School, alhier, aan; genomen en zal 1 Mei a.s. in functie treden. DIRKSLAND*. Op Dinsdag 29 April, des avonds half zeven (O. T.) hoopt voor de Geref. ,Gem. alhier op te treden de Welerw. Heer Ds. J. Fraanje van Barneveld. De collecte voor de opleiding gehouden in de kerk der Geref. Gemeente alhier tijdens den dienst van Ds Kersten, heeft in totaal opgebracht f 281. Zondagavond zal in de Ned. Herv. Kerk alhier doopsbediening worden gehouden, waar; van de aangifte as. Zaterdagavond moet ge; schieden. HERKINGEN. A.s. Zondag zal er D.V- des nam. 2 uur Zondagsschool worden ge; houden. Zondag a.s. voorm. half 10 uur o. t. hoopt alhier in de Ned. Herv. Kerk op te treden Ds. Kruijt van N. Tonge. Door omstandigheden kan Ds. Fraanje a.s. week niet alhier doch alleen slechts te Dirksland voor de Geref. Gemeente op a.s. Dinsdagavond optreden. MFLISSANT. Zondag a.s. des namiddags 2 uur hoopt Ds. Kloots in de Ned. Herv. Kerk voor te gaan waarbij Zijne Eerw, dan tevens afscheid van de gemeente hoopt te nemen wegens vertrek naar Zwammerdam. GOEDEREEDE. In het bericht tot aangifte van nieuwe leerlingen voor de school, is ver; geten den datum zijnde 26 April nam. van 7—8 uur te vermelden. Zondag 27 April zal er gelegenheid zijn tot het bedienen van den H. Doop. Aangifte Zaterdag half acht bij den Predikant. Daar Zondagnamiddag den predikant van Melissant afscheid predikt zal er alleen des voorm. kerk zijn aangezien Ds. F. de Gidts die beurt moet bijwonen als consulent. SOMMELSDIJK. Geboren Pieter, z. v. F. Kievit en L. de Bloeme Jan, z. v. J. Troost en M. Melissant Leendertz. v. L. de Leeuw en E. Markwat. Ondertrouwd: L. v. d. Boom, 19 j., te Me; lissant en J. T. Bette, 19 j., alhier. DEN BOMMEL. Geboren Jan, z. v. Ruth van Zanten en Gijsje Les; Hendrika Lena, d. v. Hendrik Jo* hannis Kraak en Johanna Aaltje Brijs. OndertrouwdKlaas Bakkér Cz., j.m. 26 jaar en Helena du Pree, j.d. 20 jaar. GehuwdKarolus Bakker Kz., 24 jaar en Dingena van Nieuwaal, 24 jaar, DIRKSLAND. Overleden Arina Both, 60 j., weduwe van Pieter van DongenLeentje van Putten, on gehuwd, 70 jaar. MIDDELHARNIS. Van de visscherij is te IJmuiden binnenge; komen de vischsloep »Albatros« st. C. Koster met f 1250 besomming. STELLENDAM. De garnalenvisschers hebben de vorige weel; gedurende 5 dagen gevischt daarbij gemiddeld per dag en per vaartuig gevangen 100 K.G. garnalen. Naar het buitenland werden ver; zonden 100 manden voor eigen risico. OUDDORP. In de weervisscherij is 1 stuks zalm gevan; gen. Garnalen 5 tot 600 kilo per week per vaartuig. 24425 zoon van C. J. TANIS J. J. TANIS-de Vos. Zierikzee, 22 April 1924. ADRIAANTJE J. M. VAN REE Jo. en 1 24431 LEENDERT C. DE VOS J.Lzn, Ooltgensplaat, 23 April 1924. W. KNÖPS en L. KASTELEIJN die mede namens wederzijdsche familie hartelijk dank zeggen voor de zeer vele bewijzen van belangstelling bij hun hu; welijk ondervonden. 24437 Middelharnis, April 1924. 18841924. \j, Zoo de Heere wil en zij leven hopen onze geliefde Ouders JAN VAN DER SLUIS en 24438 JANNETJE KOSTER, den 2 Mei a.s. hunne 40;jarige Echtvereeniging te herdenken. Hunne dankbare Kinderen, Behuwden Kleinkinderen. MIDDELHARNIS, 24 April 1924 Op Donderdag 1 Mei a.s. hopen en hunne 40=jarige Echtvereeniging te herdenken 24422 Oude Tonge, April 1924.

Maas- en Scheldebode | 1924 | | pagina 4