Kerk en SchooL Burgerlijke Stand. Visscherij. Vergaderingen. Gemengd Nieuws. Uitslag aanbesteding. Ingezonden Stukken Laatste Berichten. De rekening van ontvangsten en uitga» ven over 1923 en de begrooting over 1924 van den polder »De westplaat Flakkee« ligt van 14 tot 28 April ter inzage ten kantore van den heer Van Paasschen. STAD AAN 'T HARINGVLIET. De alhier bestaande autobusdienst van de R.T.M. zal bij wijze van proef met de navolgende ritten worden uitgebreid met ingang van 22 April a s. Op Maandag en Dinsdag een rit naar Stad aan 't Haringvliet en terug na aan» komst der boot te Middelharnis. Overige dagen behalve des Zondags Een rit naar Stad aan 't Haringvliet en te» rug na aankomst te Middelharnis van trein 91 (vertrek van Rotterdam 6 uur, aankomst Mid» delharnishaven 7.42) uur. Het voorschot ingev. art. 101 der L. O. Wet over 1924 aan de Bijz. School alhier is vastgesteld op f 598,40 De alleenwonende J. v. R. vond men he» den dood op zijn bed. Hij is 67 jaar. Het verslag van den toestand der,gemeente over het vorig jaar ligt ter Secretarie ter in» zage. DEN BOMMEL. De vorige week werden vanuit deze gemeente vervoerd340 H.L. aardappelen en 243 H.L. uien. Bij de arbeidsbemiddeling stonden de vorige week maar 4 werklooze arbeiders in» geschreven. Door den dienstplichtige L. Fokker der lichting 1924 is een jaar uitstel van eerste oefening aangevraagd. De gemeente»begrooting voor den dienst 1924 is goedgekeurd van H.FI. Gedeputeerde Staten terug ontvangen. Het mond» en klauwzeer onder he vee van de landbouwers A. v. Rijen en L. Ras is geweken, C. van der Sluijs, dienstplichtige der lich» tieg 1918 is tegen 5 Mei a.s. voor herhalings» oefeningen opgeroepen. Binnen enkele dagen zullen eenige dames zich belasten met het verkoopen van het Em» ma»bloempje. Ter bevordering van het goede doel wordt iedereen opgewekt mee te werken tot het welslagen dezer collecte, daar een deel ervan ten goede zal komen van de afdeeling het Groene Kruis alhier. Op de polderskamer ligt vanaf 10 tot en met 23 April a.s. ter inzage de rekening der ontvangsten en uitgaven over 1923, en de be= grooting voor 1924 met de daarbij behooren» de bescheiden van de polders, loozende door Den Bommel, mede de polder Den Bommel en de Tille) voor hen die krachtens de art. 4 tot en met 9 van het algem. reglement voor de polders in de provincie Zuid»Holland be= voegd zijn in de polders het stemrecht uit te oefenen. OOLTGENSPLAAT. Onze vroegere dorpsgenoot dhr. L. J. van der Mast te's Gra» venhage behaalde als lid der Haagsche Burger» wacht de 1ste prijs bij den wedstrijd in het het schieten met 958 punten. Door den com» mandant der Burgerwacht, werd hij toegespro» ken, de lauwerkrans omhangen en de 1ste prijs overhandigd. Het comité opgericht tot leniging van de nood in Saksen is als volgt samengesteld, W. J. Donkersloot Burgemeester, S. de Ruiter Ge» meente»ontvanger, A. van Rossum Kassier Boerenleenbank, J. Vetter Godsdienstonderwijs zer, B. Noordijk Wethouder, D. Korteweg Lz. Ouderling, P. den Braber Ouderling, R. Kiewit Hoofd der Christelijke School, Dr. J. Entz, C. W. Hobbel en L. A. Hobbel. Particulieren. De oudste inwoner onzer gemeente C. Korteweg Lz. hoopt Zaterdag a.s. zijn 99ste verjaardag te herdenken. Gevonden en ter Secretarie gedeponeerd, een zakdoek en een sleutel. B. en W. maken bekend dat alle vorde» ringen ten laste van Rijk, provincie en gemeente voor den lsten Juni moeten zijn ingediend. Het mond» en klauwzeer is geweken ver» klaard bij de volgende landbouwers C. Hoog» moed, C. de Vos Jz., Wed. A. van Hassent en W. van Kempen D.Wz. Tot bestuursleden der A.»R. Kiesvereeni» ging zijn herkozen P. van den Heuvel en P. van Es, en gekozen in de vacature T. IJ. Neels L. A. Neels. Het bestuur heeft de functiën verdeeld als volgtP. van den Heuvel voor» zitter, L. Donkersloot 2de voorzitter, P. van Es, secretaris, C. J. Oostdijk penningmeester, P. C. van der Mast, alg. adjunct. OUDE TONGE. Het zoontje van P. L. had het ongeluk zich zoodanig te branden dat het verscheidene wonden op liep. Alhier zal kostelooze inenting plaats heb» ben op 23 April a.s. ten huize van den ge» meentegeneesheer. J. F. had het ongeluk een pees in zijn been te verscheuren zoodat geneeskundige hulp noodzakelijk was, De handel in uien en koepeen is weer wat vlugger men besteedt nu f 3,50 voor de uien en f 1,— voor de koepeen. Alhier zal men trachten de kolen van den kolenbond voor een vol jaar gelijk aan te besteden. NIEUWE TONGE. Dezer dagen werd na eenige beraadslaging tusschen de alhier bestaande Landbouwwerkgeversvereeniging en de Landarbeidersvereeniging een loonovereen» komst gesloten over het tijdvak 1 April 1924 31 Maart 1925. Naar wij uit goede bron ver» nemen is deze overeenkomst 4 °/o hooger dan het vorige jaar. Door dhr. A. v. Es, alhier, zal aan het Gemeentebestuur vergunning worden gevraagd tot afbraak van het bestaande, en bouw van een nieuw woonhuis, bij het Tramstation, al» hier. Onze vroegere dorpsgenoot dhr. L. Korte» weg, is bevorderd tot Machinist 2e klasse op de Holland!Amerikalijn. Aan dhr. I. de Witte, alhier is vergun» ning verleend tot verbouw van zijn woon» huis en café. Het vervoer der verhardingsmaterialen voor de Wentinkstraat is gegund aan dhr. A. Stolk Jz. vrachtrijder te Dirksland. Door den koopman A. Holleman Jz. alhier, werden van herfst 1923 tot heden, niet minder dan 150 waggons veldvruchten ver» voerd. Bij C. V. alhier ontstond schoorsteen» brand. Daar het onheil spoedig werd opge» merkt, konden bijtijds maatregels worden ge» nomen er werd erger vermeden. J.l. week werden alhier vervoerd 200 balen juin en 800 balen peen. Onder het vee van den landbouwer G. Breesnee, alhier, is mond» en klauwzeer uit» gebroken. Door A. v. Rumpt, alhier is een post» duif gevangen gemerkt Duivenver. «Telegraaf» J. v. d. Smissen Sint Willebrord N. B. Hol» landop het gummiringetje stond No. 27 £^1951 Het bouwen der 13 woningen ingevolge de Landarbeiderswet is gegund aan de laagste inschrijvers Mosselman en Korteweg te Ooit» gensplaat. DIRKSLAND. Ten einde op advies van den Minister, wat elders goede resultaten gaf, het gebruik van goedgekeurd paardenvleesch aan te moedigen, zal als proef een gedeelte paardenvleesch, indien dit voorradig komt, gratis worden verstrekt. Thans komt onder het vee van 10 land» bouwers Mond» en Klauwzeer voor. Tot slachthuisbediende is benoemd de heer L. Dijkgraaf. Voor deze betrekking meld» den zich 11 liefhebbers aan. Verleden week stonden bij de arbeidsbe» middeling alhier als werkloozen ingeschreven 5 transport» en 3 landarbeiders. De Inkwartieringslijst ligt gedurende 14 dagen voor een ieder ter Secretarie ter inzage. De begrooting over 1924 en de rekening over 1923 van den Polder Nieuw»Kraaijer ligt tot 24 April a.s. bij den Secretaris van dien polder ter inzage. In Juni a.s. zal alhier de inspectie ge» houden worden over de grootverlofgangers der lichtingen 1913, 1914 en 1915 voor de gemeenten Dirksland, Sommelsdijk, Herkingen, Nieuwe Tonge en Melissant. De dienstplichtigen T. Hagens en P. Zoon zullen op 5 Mei a.s. voor herhalingsoefeningen onder de wapenen moeten komen. Door den Keuringsdienst van Waren werden over het le kwartaal van 1924 in deze gemeente 36 inspecties van winkels, pakhuizen, bakkerijen enz. gehouden, 22 monsters volle melk, 20 monsters van andere waren, 1 partij waren ter plaatse afgekeurd, terwijl 3 waar» schuwingen aan verkoopers werden uitgereikt. t HERKINGEN. De uien zijn hier zoo goed als verhandeld. Sommigen zijn gescheept tegen den prijs van 2 tot 3 gulden per H.L. De vorige week is alhier eene lading brandstof, bestaande in verschillende soorten turf voor den handelaar den Boer geariveerd. 4 Ter gemeentesecretarie ligt gedurende dertig dagen ter visie een opgave van meting en schatting van de belastbare opbrengst der gebouwde en ongebouwde eigendommen voor de grondbelasting. Voor de Suppletiekas der Chr. Vereeni» ging voor de verpleging van lijders aan val» lende ziekten te Haarlem en Heemstede is alhier bijeen gebracht f 84.40. Bij de landbouwers A. J. den Boer en C. Keijzer alhier is onder het vee mond» en klauwzeer geconstateerd. De gebruikelijke kenteekenen zijn aangebracht. De gemeentesbegrooting, dienst 1924, is van Ged. Staten der Provincie ZuidsHolland, goedgekeurd terug ontvangen. Ter secretarie ligt gedurende een maand voor een ieder ter inzage de opgaven van uitkomsten ingevolde de art. 15, 23 en 43 der wet op de Grondbelastingen. De vorige week w. rden vanuit deze ge» meente vervoerd 220 H.L. aardappelen en 365 baaltjes uien. Door het gemeentebestuur dezer ge» meente is een wijziging der Algemeene Politie» verordering afgekondigd. Een welke geduren» de drie maanden voor een ieder ter inzage is nedergelegd ter secretarie. Nabij Herkingen zijn geen palen langs het rijwielpad bijgezet, maar alleen de in donker uitgehaalde palen zijn weer geplaatst. Omdat de zoden band, ondanks vele waar» schuwingen, herhaaldelijk werd dood geloo» pen moesten noodgedwongen de zuiltjes wor» den geplaatst, om vernieling van het fiets» en voetpad door wagens te voorkomen. Al» leen daardoor is het mogelijk voor wielrijders en voetgangers in het natte jaargetijde een goed pad te houden. Waar ze eenigszins weg kunnen, worden ze door het Bestuur uit eigen beweging verwijderd, vooral in de be= bovwde kom. MELISSANT. Bij den landbouwer A. Struik is een koe gestorven. Het vleesch is afgekeurd en onder politietoezicht begraven. Toen dhr. Van der Spaan zich in het chaffeursvak aan het bekwamen was, had hij het ongeluk met een flinke vaart tegen een boom te rijden. Het ongeluk liep met eenige matericele schade goed af. Zaterdagavond hoopt de muziekvereeni» ging «Tot Nut en Genoegen« alhier een rond» gang door de gemeente te maken. GOEDEREEDE. Het afschrift van het primitief Kohier op de Hondenbelasting 1924 zal gedurende vijf maanden voor een ieder ter gemeente»secretarie ter lezing liggen. De rekening 1923 en begrooting '24 over de Bokkepolder ligt vanaf 12 April, veertien dagen bij den secr, dier polder ter inzage. Die nog iets te vorderen hebben van Rijk, Provincie of Gemeente moeten hunne vorde» ringsbewijzen inzenden voor 1 Juni e.k. Die later worden ingezonden worden als verjaard beschouwd, De nieuwe Jachtwet is ingetreden op 1 Maart 1924. (Zie aanplakbord). Door het Bestuur chichoreidrogerij »Goe» dereede« is 100000 kilo gedroogde chichorei verkocht voor f 16 per 100 kilo Tusschen Zaterdag op Zondag zijn van de familie H. 3 ganzen doodgebeten. Vorige week stonden als werkloos inge» schreven 5 arbeiders. OUDDORP. Een auto waagde het door den Oostdijk te rijden. Het is gelukt. Maar de hond van wed. v. H., aan zoo'n vreemd ding niet ge» woon, is er onder geraakt en doodgereden. Veel heggen geheel weg en nu diepe slooten er naast, maken het wel eens gevaar» lijk. Een hondenkar met verschillende eet» waren van den jongen koopman P. geraakte bij den molen te waterer was geen heg om de kar te keeren. Veel schade aan koek en beschuitde rest was niet beschadigd. Voor rekening van de burgerlijke ge» meente en van de Herv. kerk wordt door den tuinman D. Tanis een beter aanzien aan het kerkplein gegeven. Een der op wachtgeld staande brieven» bestellers te Rotterdam wordt naar hier over» geplaatst. De groore moeielijkheid zal zijn om een woning voor hem te vinden. Prof. Dr. Th. Weevers, in de zomermaan» den de bewoner van »Duinlust«, dicht bij ons strand, is benoemd tot Hoogleeraar in de plant» kunde enz. aan de Sted. Universiteit te Am» sterdam. Genoemde prof. is in 1875 geboren te Zaandamstudeerde te Amsterdamwas van 1898 tot 1901 assistent van den beroemden plantkundige Prof. Hugo de Vries teAmster» dam; deed in 1902 en 1903 een studiereis naar Java en Japan en vertoefde bij die gelegenheid eenigen tijd in 's Lands Plantentuin te Buiten» zorg. Bij den landbouwer J. Komtebedde is een kalfje geboren, dat in zijn soort onder de dwergjes moet worden geteld en daardoor nog al bekijks heeft. Het is slechts 55 cM. hoog en 58 cM. lang. HELLEVOETSLUIS. Donderdagavond vierde de Chr. Meisjesvereeniging »Ora et Labora« haar 11e jaarfeest. Mej. Wijnberg opende op gebruikelijke wijze dezen avond, daarna ging Ds. Timmer voor in 't gebed. De avond werd afgewisseld door zang, voordrachten en tableaux, welke allen zeer goed uitgevoerd werden. Ds." Timmer sloot dezen welgeslaagden avond, na de ver» eeniging bedankt' te hebben voor den gezel» ligen avond, met dankzegging. Zaterdagavond is in bewaring gesteld de 20»jarige N., die onzedelijke handelingen pleeg» de met een meisje van 8 jaar te N.»FIelvoet. Eveneens is de 20»jarige dienstbode K. R. door een matroos der Marine aangerand. De matroos is Zaterdagnacht uit zijn bed gelicht en op het politiebureau in bewaring gebracht. Bij dhr. v. d. Veer is een eendje uit het ei gekomen, wat vier pooten had. Kort na de geboorte is het diertje overleden. Hr. Ms. kanonneerbooten »Thor« en »Vidar« zijn Maandagmiddag op 's Rijks werf aangekomen en zullen eenigen tijd uit dienst gesteld worden om de noodige reparaties te ondergaan. NIEUWsHELVOET. Donderdagavond gaf het Chr. Zangkoor »Volharding« Dir. J. v. Hartingsveldt een liefdadigheidsuitvoering in de Geref. Kerk alhier ten bate van het nieuwe orgel. De voorzitter dhr. C. Graafland opende op gebruikelijke wijze deze vergade» ring en roept de aanwezigen hartelijk welkom toe. Het programma bevatte een aantal zang» nummers, benevens een orgelbespeling. De zangnummers werden goed gezongen, behalve »Bede om zielevrede«; in dit nummer kwamen de partijen niet goed uit, daarentegen werd voor de nummers »IJs« en »Het liedje van- den Boer» langdurig geapplaudiseerd. De orgel» bespeling was ook heel aardig. Dhr. J. de Jonge sprak op het eind der uitvoering de Zang» vereeniging op hartelijke wijze toe en dankte hen voor de aangenamen avond welke ze gegeven hadden. Spr. eindigde na het laten zingen van Ps. 89 8 met dankzegging. Baldadige Jeugd. Door baldadige jongelui is Zondag aan den Brielschen Straatweg een ballon van een electrischen zweeflamp der straatverlichting stuk gegooid. De politie stelt een onderzoek in. ZUIDLAND. Op de kiezerlijst 1924/1925 komen 932 personen voor. Van de 16 ingeschrevenen voor den Dienstplicht, lichting 1925, zijn door den Keu» ringsraaad 14 geschikt, een ongeschikt en een tijdelijk ongeschikt verklaard. De steunregeling voor de werklooze land» arbeiders in deze gemeente, is stopgezet, aan» gezien op het oogenblik alle arbeiders werk hebben. GODSDIENSTOEFENINGEN OFFICIEEL GEDEELTE Predikbeurten op 18 April. (Goede Vrijdag) NED. HERV. KERK, Sommelsdijk, 's av. 7 uur Ds. v. Monfrans. Middelharnis, 's av. 6.30 uur Ds. den Oudsien Dirksland, 's av. 6.30 uur Ds. K. van As. Herkingen, 's av. dhr v. Veen te Ter Aar. Melissant, 's av. 6.30 uur Ds. Kloots. Goedereede, 's av. 5.30 uur (o.t.) Ds. de Gidts GEREF. KERK. Middelharnis, 's av. 6.30 uur Ds. v. Velzen. Stad aan 't Haringvliet, 's av. 6 uur Ds. de Graaff. Ooltgensplaat, 's av. 6.50 uur Ds. de Jong v. Zutphen. Van de overige gemeenten geen opgaaf. SOMMELSDIJK4*. Op Woensdag 23 April des avonds van 7—8 uur zal stemming plaats hebben in de consistoriekamer der Ned. Herv. Kerk voor 2 notabelen. De herstemming zoo» noodig op Woensdag 30 April. Aftredende heeren zijn C. Kastelein en P. v. d. Doel. STAD AAN 'T HARINGVLIET. Ter voor» ziening in de vacature ontstaan wegens het vertrek van dhr. E. Struyk als diaken bij de Nederduitsch Geref. gemeente alhier is geko» zen dhr. Jan Maliepaard Joh.zn. DEN BOMMEL. Zondag a.s. hoopt in de Ned. Herv. Kerk alhier op te treden Ds. Pol» huijs van Stad a/h Haringvliet. Zondag a.s. zal in de N. H. Kerk den Heiligen Doop bediend worden. Doopvaders worden verwacht Vrijdagavond a.s. van zes tot half zeven uur in de consistoriekamer dier kerk. NIEUWE TONGE. J.l. Zondag werd in de Ned. Herv. Kerk, alhier, aan nagifte ont» vangen f 49, zoodat de collecte tijdens den bidstond voor 't gewas nu f 248, heeft opge» bracht. Tot tijdelijk onderwijzeres aan de O. L. School, alhier, is benoemd Mej. A. Andeweg te Maasdam. HERKINGEN. a.s. Zondag zal er we» gens Paaschvacantie der scholen ook geen Zondagsschool kunnen gehouden worden. Donderdagavond e.k. zullen D.V. een aantal personen door Ger. Gemeente alhier worden aangenomen als belijdende leden. Zij die a.s. Mei hunne kinderen naar de Bijz. School willen zenden worden verzocht daarvan aangifte te doen bij het Hoofd der School, die daartoe zitting hoopt te houden op Vrijdagavond 25 April van half 7 tot half 8 uur (o. t.) Voor de Ger. Gemeente hoopt Woens» dagavond half 7 uur Ds. v. Dijke. Op Goe» den Vrijdag des avonds zal er leeskerk wor» den gehouden. MELISSANT Zondagmorgen zal er in de Ned. Herv. Kerk gelegenheid tot bediening van den H. Doop zijn. Daarvan kan dan Donderdagavond van 6—7 uur aangifte aan de consistorie worden gedaan. GOEDEREEDE.* Uit Goedereede ontving de Secr.»Penn. v. h. Comité voor Saksen een postwissel a f 10 en een aangeteekende brief a f 195, waarbij een gift van f 5 bestemd is voor de Hollandsche keuken te Dresden. Hartelijk dank aan Ds. de Gidts en de da» mes A. Zaaijer en E. Th. de Koe, die zich zooveel moeite getroostten, dat zij in 3 dagen dit belangrijke bedrag bijeenbrachten. Voor de sub»comité's, die nog weinig of niet werkten is' dit een mooie herinnering aan het spreekwoord»Wie snel geeft, geeft dubbel«. In het volgende nummer hopen we iets meer over de keuken mee te deelen. Aangifte bij het hoofd der school Zater» dagavond van 7—8 uur tot toelating op de O. L. School met Mei a.s. OUDDORP* Ged. Staten van ZuidsHolland hebben gisteren in openbare vergadering be» handeld het beroep van I. van Weel, onder» wijzer aan de le openbare lagere school te Ouddorp, tegen het besluit van den raad dier gemeente, waarbij hem ongevraagdont» slag werd verleend wegens opheffing zijner betrekking. De gemeente ontving namelijk se» dert eenigen tijd Rijksvergoeding voor nog maar drie leerkrachten, terwijl zij er vier in haren dienst had. De betrokkene, zijn beroep nader toelichtend, bleek van oordeel, dat een andere onderwijzer, die zich reeds nabij de grens van den pensioengerechtigden leeftijd bevond, eerder voor ontslag in aanmerking zou moeten komen. De burgemeester der ge» meente Ouddorp stelde hiertegenover, dat de heer Van Weel in de eerste plaats voor ont» slag in aanmerking was gebracht, zulks met het oog op het feit, dat hij de jongst aan» gestelde onderwijzer is, terwijl bovendien met de onderwijsbelangen rekening was gehouden. De Onderwijsraad had als zijn oordeel uitge» spro ken, dat dit een zaak is, die geheel op den weg van B. en W. en den gemeenteraad van Ouddorp ligt en het college had dan ook geadviseerd tot bevestiging van hetraadsbesluit. Ged. Staten zullen nader uitspraak doen. Om met 1 Mei a.s. geplaatst te worden zijn tot op heden 56 nieuwe leerlingen voor de Chr. School ingeschreven. En daar maar weinig leerlingen de school mogen verlaten, is het zeer gelukkig dat verleden jaar twee nieuwe lokalen in gebruik zijn genomen. Een paar dagen na de Paaschvacantie, van 16 April tot 28 April, is de toelating. HELLEVOETSLUIS Het orgel voor de Geref. Kerk is aangekomen, na wij vernomen hebben zal het Vrijdagavond 25 April inge» wijd worden. NED. HERV. KERK. Beroepen: naar Velsen, Ds. W. S. v. Leeuwen te Ellewoutsdijknaar Bodegraven, Ds. G. A. Pott te Oud»Beierlandnaar St. Annaland, Ds. F. v. Asch te Den Ham. Aangenomen: naar Glanerburg, Ds. P. Groot te Steggerda. Bedankt: voor Dinteloord, Ds. J. E. Klomp te Oldebroek voor Garijp, Ds. Ph. Peter te Warns, voor Waarde, Ds. C. J. H. Verweijs te Breukelum voor Puttershoek, Ds. E. V. J. Japchen te Hei en Boeicop voor Lunteren, Ds. B. Batelaan te Zeistvoor Zwee» loo, dhr. C. P. Burger, Cand. te Leiden voor Hemelum, Ds. H. J. Honders te Zoeterwolde. GEREF. KERKEN. Beroepen: naar Grijpskerke, naar Gies» sen, Oude en Nieuwkerk, naar Capelle a. d. IJssel en naar Hanselersdijk, dhr. L. Hoorweg Jr., Cand. te Hilversum naar Boornbergum, dhr. K. J. Cremer, Cand. te Amsterdam naar Gapinge, dhr. C. van Meijenfeldt, Cand. te Amsterdam naar Boskoop, Ds. J. G. Fernhout te St. Pancras. Tweetal: te Apeldoorn Ds. D. B. Ha» genbeek Vlaardigen en Ds. H. H. Schoenma» kers Kampen. SOMMELSDIJK. Uitslag van de aanbesteding grintleverantie enz., gehouden op Zaterdag 12 April 1924, ten gemeentehuize, alhier Grint. J. Buskoop, Sommelsdijk f 3,72 per M3. W. Bezemer, Sommelsdijk f 3,89 N.V. Agentuur en Commissie» handel, Utrechtf 4,42 Basaltsteenslag. N.V. Agentuur en Commissie» handel, Utrecht f 8,863 J. Buskoop, Sommelsdijk f 9,— C. Esselink, Middelharnis f 9,09 Vervoer grint enz. I. van Heemst, Sommelsdijk f 0,47 G. v. d. Nieuwendijk, S'dijk f 0,485 M. v. d. Sluis, Sommelsdijk f 0,50 D. Vroegindeweij,"S'dijk f 0,60 J. A. v. d. Broek, S'dijk f 0,74 Gegund. SOMMELSDIJK. Overleden (te Utrecht) jlzak van den Nieu» wendijk, 71 j. echtg. van Lena van Groningen. MIDDELHARNIS. Geboren Marinus, z. v. D. Vroegindeweij en H. v. d. BoomHiltje, d. v. P. J. Schuren en G. DriessePieternella, d. v. A. Roetman en F. den EngelsmanElizabeth Johanna, d. v. Joh. AupperleeArend, z. v. L. Korteweg en Adr. Vroegindeweij Marinus Cornelis, z. v. J. Koert en M. M. KoertMaria, d. v. D. C. Oosse en N. Langbroek. OndertrouwdA. Peeman oud 26 j. en L. Boeter 27 j. Getrouwd G. Koning 29 j. en A. Langbroek 31 j. Overleden: L. v. d. Weide oud 67 j. echtge» noot van J. Doornhein. DIRKSLAND. GeborenZoetje, d. v. Leendert van den Broek en Neeltje van den Hoek. Overleden Teunis de Jong, 37 j., echtge» noot van Barbera van Lenten. NIEUWE TONGE. OndertrouwdWillem Frederik Carrière, j.m. 26 j. en Maria Rietmulder, j.d. 25 j., bei» den alhier. ZUIDLAND. Geboren Maatje, dochter van A. Knops en L. M. BlokArie, zoon van B. de Pijper en A. Warnaer; Leendert, zoon vanj. W. Weeda en A van Strien Adriana, dochter van F. Buitendijk en E. Schrijver; Jacob, zoon van J. Weeda en W. Breederland. Overledene Pietertje Schrijver, weduwe van D. Bevaart, oud 76 jaren. MIDDELHARNIS. Van de visscherij is te IJmuiden binnen» gekomen de vischsloep »Maap« st. M. Lang»-* broek met f 750 besomming. OUDDORP. De visschers vingen tot 100 kilo garnalen per dag en per vaartuig. In de stallen één zalm. OOLTGENSPLAAT. Openbare vergadering van de Raad dezer gemeente op Vrijdag 18 April des namiddags 4 uur zomertijd. GOEDEREEDE. Woensdagavond 6 uur in de »Gouden Leeuw® Algemeene ledenvergadering van de cichorei drogerij »Goedereede« alhier. Vergadering der Ingelanden van den pol» der «den Ouden»Oostdijk« op 23 April v.m. 10 uur (N.T.) in de »Gouden Leeuw« De Copie van Ingezonden Stukken die niet ge» plaatst zijn wordt niet teruggegeven. Buiten verantwoordelijkheid van Redactie en Uitgevm IK C. K. Ik C. K., ik zoek een weg, Want ik weet geen heg of steg. Mijn familie raak ik kwijt, Door mijn onbezonnenheid. Ik C. K., ik dacht: ik zoek, Door te geven voor de broek, Dat 'k gunst verkrijgen zou; Maar voel dat, dat niet wou Ik C. K., ik tastte mis Ik zocht het in de vuilenis. Ik wou geven ieder pret, Maar ik vang mij zelf in 't net I Ik C. K., ik was verzot Om te schrijven, liefst met spot Ik roofde eens anders eer en naam, Doch dat komt mij duur te staan 1 Ik C. K., dacht 't geeft profijt,' Wanneer ik werp met vuiligheid. Maar mijn eer werd toch niet meerder Al werd ik stinkgoot adverteerder! Ik C. K., gevoel mijn invloed wijken, Wanneer ik loop door dorp of wijken. Ik was gekomen in den Raad Door mijn treurigen moed van smaad Ik C. K., ik raasde 'r op los, En was niet slim gelijk een vos. Ik zocht aanhang en was milde Maar men stak mij bij de wilde 1 Ik C. K., ik dacht niet goed, Want ik had 't gebrek van overmoed. Ik was een onbedachte jongeling Toen ik te laat in 't huwelijk ging! Ik C. K., ik dacht nu zal ik rusten, Van al mijn snoode en domme lusten, Maar rekende geheel verkeerd, Dat met de jaren 't verstand vermeerd. Ik C. K., ik maak mij zelf tot schande, Wat ik nu tracht, dat 's allerhande, Zaken zoeken, die met goed fatsoen. Bij nette liên, geen opgeld doen. Ik C. K., ik zocht en zoek vergeefs, f AI roep ik nu mijn keele heesch, Er is niemand meer van goeden naam, Die luistert naar mijn zot gekraam Ik C. K., ik heb mijn zotheid zelf bezongen, In deze rijmelarij, die 'k opdroeg aan mijn [jongen En ik Ik zie een dubbele traan In 't oog van mijnen Vader staan 1 Proeve van rijmelarij van Ouddorpsche Barden. Het »koopkrachtig publiekof te wel de uitgebuite proletariërs. In één nummer van elke socialistische courant kan men ette» lijke malen jammerkreten ontmoeten over de «uitgebuite proletariërs,over de «armoed» zaaiers van het proletariatendom«, over de »niet menschwaardige loonen«, welke «onze/ menscnen in fabrieken en werkplaatsen« in grootsten kommer houden, enz. enz. Het socialistisch jargon is overbekend. Hoeveel waarde men eraan te hechten be» hoefd, verklapt het hoofdorgaan der rooden zoo nu en dan zelf. Aan de aandacht van de eenvoudige volgelingen, die blijkbaar alles voor lief nemen, is het wellicht ontsnapt, maar de «Limb. Koer«, vestigt er de aandacht op. Het »\olk« wenkt kapitalisiische ónder» nemers. In ons blad, zoo heet het, moeten H.H. adverteerders hunne reclame plaatsen, want wij «worden gelezen door een koopkrachtig publiek«. (Het »Volk« 4 April)' Deze bekentenis slaat den verderen inhoud van het socialistisch blad grootendeels aan gruizels. De onwaarachtigheid van de roode agitatie wordt er schel door belicht. Trouwens om de lieve centen laat het »VoIk« toe, dat bij zijn «koopkrachtig pu» bliek« belangstelling gewekt wordt voor het bezoek van de Koninkl. Familie aan Amster» dam. Om dezelfde reden staat het toe, dat waarheden afgedrukt, welke de roode redactie nimmer onder de oogen van hare koopkrach» tige lezers brengen, waarheden als deze :»Wat is weelde roem waard. in vergelijking met een weinig liefde en geluk en «levens, welke voor het oog van de wereld bladen in weelde en roem, doch inderdaad slechts verachting en wanhoop nabij zijn«. Wat redactioneel nimmer zou worden door» gelaten, mag de «Kapitalistische klasse« in het roode blad propageeren, mits goede be» taling. Overreden. Op den Amsteldijk te Amster» dam, voor de begraafplaats Zorgvlied, is gis» teren de 65»jarige heer H. C. Veltman, gepen» sioneerd bureau»chef van de griffie der recht» bank aldaar, die juist de begrafenis van mr. Sinmons had bijgewoond, onder een achter» uitrijdenden auto geraakt. Zeer ernstig ver» wond is hij overgebracht naar het Onze Lieve Vrouwengasthuis onder het vervoer daarheen is hij overleden. De politie heeft tegen den chauffeur proces»verbaal opgemaakt. SOMMELSDIJK. Volgens bericht ontvan» gen van den vertegenwoordiger der Canadee» sche Regeering te 's»Gravenhage, kan het Gou» vernement nog werk garandeeren aan personen, die op de hoogte zijn van het landbouwbe» drijf en uiterlijk in de eerste helft van Mei a.s. vanuit Holland zouden vertrekken. De agent der Holland»Amerikalijn alhier, de heer M. W. C. van Bijlevelt, verstrekt steeds gratis alle gewenschte inlichtingen, zoo» wel over de emigratie naar Canada als naar de Vereenigde Staten.

Maas- en Scheldebode | 1924 | | pagina 2