Binnenland. Kerk en School. Plaatselijk Nieuws. Reciames Mededelingen. oude salaris houden, het billijk is dat de lagere gemeenteambtenaren en gemeentewerklieden ook het oude salaris houden. Spr. maakt hier: van een voorstel. Conform dit voorstel wordt met alge: meene stemmen besloten. In de rondvraag stelt de heer T. TANIS (A.:R.) voor een commissie te benoemen om met voorstellen in den raad te komen om: trent wijziging van de pol. verordening. Met algemeene stemmen wordt hiertoe be: sloten. De VOORZITTER benoemt tot leden dier commissie de H.H. T. Tanis, KI. Westhoeve en C. Breen. Deze nemen deze benoeming aan. De heer C. BREEN (Lib.) vraagt of het niet tijd wordt dat het brandpiket wordt ge: reorganiseerd. De VOORZITTER zegt toe hiertoe stap: pen te zullen doen. De heer LODDER (Wild) wil .keislag op den weg naar de haven doen aanbrengen. De heer T. TANIS vraagt wie dit werk regelt. De VOORZITTER antwoordtWethouder Voogd. De heer T. TANISdan is dat niet in goede handen. Die weg wordt allertreurigst onderhouden. Er wordt daar een verkeerde bezuiniging toegepast. De VOORZITTER zegt dat de bazaltmaat: schappij al wel drie maal is opgebeld over de levering, maar ze kon tot heden niet meer dan 20 M3 leveren. De heer T. TANIS dat is Voogd zijn schuld hij heeft te lang gewacht met de bestelling. De VOOZITTER zegt toe een en ander te zullen onderzoeken. De heer KL WESTHOEVE (Hervormd: Het onderhoud van dien weg is slecht. Feitelijk moest er altijd keislag in voorraad zijn. Dan wijst de heer T. Tanis op het slechte onderhoud van een plantsoen bij de Openb School. Ook dit zal de voorzitter onderzoeken. Spr. merkt op dat de raadsleden met dergelijke dingetjes niet behoeven te wachten tot er een openbare raadsvergadering gehouden wordt, ze kunnen het B. en W. toch wel zeggen. De heer LODDER (Wild) vraagt naar de kosten van de kaaimuur. De voorzitter wil hierover in gesloten zit: ting spreken. Sluiting. TWEEDE KAMER. De algemeene beschouwingen zijn afgeloo: pen en het verloop kan de regeering tot vol: doening stemmen. Zij is versterkt uit den strijd gekomen. De oppositie was zwak en de tegen: standers waren onderling nog zeer verdeeld. Feitelijk kan er van »oppositie« niet eens gesproken worden. Geen enkele ernstige aanval werd er op de plannen der regeering ondernomen. Bewijzen dat het regeeringsprogram fout was zijn er niet geleverd en andere plannen, meer doelmatig en gewenscht, zijn er niet bekendgemaakt. Drie moties zijn er in het heele debat tot het eind gebleven, om ten slotte nog te kei: deren. Eerst de motie:Wijnkoop, betreffende een gedwongen leening ter bestrijding van de te: korten op de begrooting, werd verworpen met 77 tegen 2 stemmen. Dan een motie:Troelstra betreffende de bezuiniging op het Lager On: derwijs, welke verworpen werd met 56 tegen 21 stemmen. En tenslotte een motie:Groene: weg, betreffende het ontslag aan de huwende ambtenares, waarbij het zeer te betreuren viel, dat één stem van rechts, nl. die vanMej. Katz (Christ.:Hist.) zich voor deze motie liet hoo: ren. Deze socialistische motie werd met 33 voor en 47 tegen verworpen. Aan 't woord kwamen nog de heer Schok: king en de heer Kersten, waarna de ministers Ruys en Colijn nog dupliceerden. De heer Kersten kwam nog even verklaren dat hij zich stelde tegenover de 8:uren:dag en de sociale verzekering. De stemmingen maakte hij echter niet mee, want voor dien tijd riepen hem andere bezigheden elders Dinsdag is de Kamer begonnen met het hoofdstuk van Justitie. Uit de communistische partij. Naar het Volk weet mee te deelen, heeft de heer Wijnkoop van de Exekutieve Moskou telegrafisch de uitnoodiging ontvangen, per: soonlijk naar Moskou te komen, ten einde zich aldaar te verantwoorden ten opzichte van de ontelbare klachten, die door of namens de oppositie bij dit college zijn ingediend, over de wijze waarop ook na het eerste in: grijpen, de oppositie door de partijleiding nog altijd wordt behandeld. De heer Wijnkoop heeft eveneens telegra: fisch geantwoord, dat hij Nederland thans niet kan verlaten, met het oog op het partij: congres, dat op 29 Maart te Rotterdam zal aanvangen. Naar het blad verneemt, heeft de partij: secretaris daarop dezer dagen een telegram uit Moskou ontvangen, waarin de heer Wijn: koop zonder meer naar Moskou ontboden wordt en voorts opdracht wordt gegeven, in De Tribune te publiceeren, dat het partij: congres om deze reden tot nader aankondiging wordt uitgesteld. Namens de oppositie zal de heer De Kadt zich ter bijwoning van het congres naar Mos» kou begeven. SOMMELSDIJK.® Vergadering van de melkleveranciers. J.l. Vrijdagavond werd door de melkleveranciers van Van den Bergh's Fa: brieken en Melkkoopers een vergadering ge: houden in de zaal van den heer Tabbers al: hier. De voorzitter, de heer C. Joppe Lz., opende de vergadering. Hij heette alle aanwezigen hartelijk dank voor de groote belangstelling en zette uiteen met welk doel de verg. was belegd. Daarna gaf hij het woord aan den heer Van \ugt, vertegenwoordiger van Van den Bergh's Fabr. Deze gaf breedvoerig toelich: ting om welke reden district Flakk.ee moest worden opgezegd. Hierop werd voornamelijk gewezen, dat Van den Bergh in den winter de melk het best kan verwerken, en dat nu iuist op Flakkee in den zomer veel melk wordt geleverd en wordt de fabriek als 't ware over: stroomd met melk. Integendeel wordt er in den winter heel weinig melk geleverd, waar: door de directie zich genoodzaakt ziet hier een eind aan te maken. Daarna vroeg het woord de heer de Haas, die niet uit eigen belang, doch uit naam van een groote melkleverancier sprak. Spr. wees er op, dat het een teleurstelling voor H.H. melkveehouders was, daar toch ieder zijn zaak gebaseerd had op het houden van vee en daarvoor dus weierij had. Het valt niet mee voor H.H. melkleveranciers om zoo ineens teleurgesteld te worden. Waarom dan niet tijdig kennis daarvan gegeven, bijv. in den vorigcn herfst. Daar had dan iedereen rekening mee kunnen houden met vee en weierij. Als hij 't al jaren van plan was, waarom dan niet een half jaar vroeger gewaarschuwd, dan was er geen weierij gehuurd, de koeien nog niet gekalfd, voor dien tijd Kunnen ver: koopen. Dat is nu haast onmogelijk, daar de veeprijzen terugloopen en oudbakken melk: koeien dus moeilijk te verkoopen zijn. Voor de melkleveranciers een groote financieele schade 1 Hieromtrent lichtte de heer Van Vugt in, dat dit niet plotseling was opgekomen, doch er al jaren sprake van was. Dat het niet de bedoeling was van de Directie om te zeggen wij zullen die leveranciers ineens maar af: schepen anders zou spreker hier niet aanwe: zig zijn. Spr. wees er op, dat er toch eens rekening gehouden moest worden met het fabrieksper: soneel. Op genoemde fabriek werken zoo on> geveer 2000 personen. Het gaat toch niet om te zeggen »Ja, jongens, daar wordt nu niet veel melk geleverd, er kunnen wel een paar honderd man inpakkenDoor die ontzet: tende ongelijke leverancie komt de fahriek in groote moeilijkheid. Vandaar heeft de Directie een regeling getroffen. Die nu bijv. in de maanden October tot en met Januari een flink percent melk levert in verhouding met de maan: den Maart tot Juni, zouden ten hoogste een premie kunnen genieten van 2 cent per liter boven den gewonen melkprijs. Dus, melk: leveranciers, zorgt vooral in uw eigen belang voor zooveel als het kan melk in de winter: maanden. Hoe minder'in den zomer wordt geleverd, des te gemakkelijker komt men aan de hooge premie in den winter. Daarna vroeg het woord de heer Van der Laan. Deze wees er op, dat hij van de week gesproken had met de Directie van Van den Bergh's Fabr. Deze spr. was 't niet met den heer de Haas eens, dat de Directie het te doen was om te zeggen wij zullen ineens de prang op de neus der leveranciers zetten. Integen: deel. Het speet de heer Van den Bergh, dat er zoo'n verstandhouding gekomen was tus» schen leverancier en afnemer. Een 6:tal jaren terug werd in den zomer zoo ongeveer 100 bussen melk per dag geleverd, maar dan ook in den winter 40 of 45 busssen. Dat was ge: middelde leverantie. Nu was 't voorstel om de leveranciers te laten teekenen om ook 40 pet. melk in de wintermaanden te leveren. Hierop werd door velen aan de bespreking deelgenomen. De heer de Haas zeide, dat het natuurlijk niet uit kwade bedoeling gezegd was, dat de Directie ineens de prang op den neus zette, want iedere melkleverancier had immers voor dezen zomer zijn bestek gemaakt. Daarna stelde de heer de Haas voor, een Commissie uit deze vergadering te benoemen, wat alge: meene instemming had. Daarna volgde een voorstel van den heer Van der Velde, of er nu geen personen aan: wezig waren, die iets gevoelden om zelf een coöperatieve fabriek op te richten. Spr. ge: voelde daar wel iets voordoch daar werd voorloopig nog niet op ingegaan. Tot commissieleden werden benoemd de heeren de Haas, C Joppe, W. v. d. Velde en A. Peekstok, welke a.s. Maandag met den heer Van den Berg gaan convereeren. Daarna werd nog gesproken door den heer Van Vugt over de kwaliteitspremie der melk, er op wijzende, dat er nog een premie werd betaald op de fabriek, dat de melk wordt ge: keurd naar geur en smaak of er geen vuil in is enz. Spr. zeide dat vuile melk nergens toe deugdelijk is en dat in vuile melk duizenden bacteriën zijn, die schadelijk zijn voor het menschelijk gebruik. Voorts sprak hij over reini: ging der stal en melkgereedschap. Het was voor melkveehouders een schoone rede. Dank zij den heer van Vugt gebracht voor zijn breedvoerige en leerzame rede. Hierna werd de vergadering door den heer van Vugt gesloten. Door J. A. v. d. Broek alhier is van de Dirkslandsche beurs per vergissing een ver: keerde fiets meegenomen. Belanghebbende kan deze fiets verruilen bij C. Knape Azn., alhier. Volgens mededeeling van het Canadee: sche Gouvernement, kunnen direct 350 land: arbeiders, die met 't zuivelbedrijf op de hoogte zijn, in Oost: en West»Canade te werk wor: den gesteld. Deze personen zouden dan reeds 26 Maart a.s. per S.S. Veendam van de Hol: land—Amerikadijn van Rotterdam moeten ver: trekken. Nadere inlichtingen zijn te bekomen bij den correspondent M. W. C. v. Bijleveld alhier. Er worden in deze gemeente uien ver: kocht voor f 4.50 per H.L. D. v. H. had het ongeluk bij 't vangen van eenden met slagnetten, van een dichtslaand net een klap te krijgen, waardoor hij zooda: nig aan zijn hoofd werd verwond, dat hij zish onder geneeskundige behandeiing moest stellen. Als een zeldzaamheid kan worden ge: meld dat door een landbouwer dezer dagen reeds uien zijn gezaaid. Belanghebbenden worden verwezen naar de aangeplakte kennisgeving i.z. toelating van kinderen tot de O. L. School, MIDDELHARNIS, Van Vrijdag op Za» terdag zijn van de zoon R. Smit de laatste drie postduiven ontvreemd. De vorige week is| in den Pallandspolder een torenvalk geschoten, deze soort vogel komt hier zelden voor. DEN BOMMEL. Vrijdagmiddag j.l. reed W. G. uit de Langstraat, doordat het paard van iets schrok, van den Tilschen dijk. Het paard bekwam een wond aan het achterlijf, terwijl aan de wigen, die kantelde, weinig of geen schade kwam. De voerman die spoedig uit benarde toestand werd verlost, kon nadat alles op den dijk gezet was, zijn weg vervolgen. Bij het lossen van kolen had F. F. het ongeluk zijn teen te breken, wat zijn oorzaak vond in het vallen van een stuk kool. Genees: kundige hulp moest worden ingeroepen. Het dochtertje van G. B. viel zoodanig van de fiets dat zij haar been brak. Per rijtuig moest zij naar haar woning vervoerd worden en werd geneeskundige hulp ingeroepen. De vorige week werden van hier ver: scheept 961 H.L. aardappelen. In uien is wei: nig of geen handel. De vorige week stonden bij de Arbeids: bemiddeling ingeschreven 43 werklooze ar: beiders. De heer G. van Dinteloord kwam met zijn motorfiets zoodanig te vallen, dat hij zich ernstig bezeerde. Door J. Vermaas en J. Hol: leman moest hij van onder zijn motor worden gehaald. Aan den dienstplichtige C. van St. Anna» land is wederom voor één jaar uitstel van opkomst onder de wapenen verleend. Als bestuurslid van de Boerenleenbank is aan de beurt van aftreding de heer Job Mijs Jzn. en als lid van den Raad van Toezicht de heer I. J. Bom. Bij de Dorpsvereeniging alhier is vacant de betrekking van zaaier. Sollicitanten kun» nen zich melden bij den heer H. C. v. Ros» sum, secretaris van die Vereeniging. Algemeene Vergadering der Coöp. Boe: renleenbank te Den Bommel op Vrijdag 29 Febr. a.s. des nam. 2,30 uur in het lokaal van den heer C. Bakelaar. OOLTGENSPLAAT. Zaterdag gaf de nieuwe Gemeentesecretaris op het Gemeente: huis gelegenheid hem geluk te wenschen, waarvan door velen gebruik werd gemaakt. De Burgemeester en de Raadsleden waren mede aanwezig. De Voorzitter van het Centraal Stembu reau ter verkiezing van leden van den Ge: meenteraad maakt bekend dat Woensdag 27 Februari des namiddags ten 3 ure een open: bare zitting zal worden gehouden. Dhr. Korteweg heeft ontslag gevraagd als Secretaris van de Polders Oudeland, Rietveld Weipolder, Mariapolder, Alteklein, Galathee, Anna Wilhelminapolder, Krammer, Grooten Blok en Nieuwenblok. OUDE TONGE. Door het verkeerd uit: halen met een auto reed P. v. K. met zijn fiets in de sloot. Doordat het water bevroren was kwam hij met de schrik vrij. Tegen F. v. P. en zijn zoon is proces: verbaal opgemaakt wegens het rapen van mos: selen op verboden terrein. In de laatste drie maanden heeft het rond: gaan van de meisjes voor de halvestuivers: vereeniging opgebracht de som van f 65,60. Van L. H. gingen de paarden op hol. Zij kwamen in de sloot terecht, waaruit zij met veel moeite werden gered. Alhier heeft de werkgeversbond reeds 2 vergaderingen gehad met den werknemersbond Evenwel zonder resultaat. Vrijdag heeft weer een vergadering plaats. De handel is weer vlugger. Men besteedt voor uien f 4,— en voor paardenpeen f 2,— de f 60 K.G. NIEUWE TONGE». Door de bakkers W. en L. D. van Eesteren, alhier, wordt over 1923 dividend (in natura) uitgekeerd van 14 Naar men ons mededeelt, zal het Chr. Mannenkoor, alhier, a.s. Woensdag een bezoek ontvangen van haar zustervereeniging van Middelharnis:Sommelsdijk om gezamenlijk te zingen in de Ned. Herv. Kérk, alhier Aan dhr. J. Kattestaart, alhier, is eer: gunning verleend tot het bouwen van een woonhuis. J.L week zijn te Battenoord vervoerd: 700 balen juin en 300 H.L. peen. 40 cent per regeL Uwe schoenen vragen meer dan glans alleen. - Ze hebben onderhoud noodig. - Door hare eigenschappen houdt Erdal het leder soepel, lenig en taai. Erdal doet drie goede dingen aan Uwe schoenen: Erdal herstelt de kleur, geeft duur» zamen glans en verbetert het weer- standsver- IC mogen. DIRKSLAND. J.L Donderdagavond hield de Coöperatieve Bakkerij» en Verbruiksver» eeniging »Volharding« in de zaal van den heer Vermeulen haar jaarlijksche Algemeene Ledenvergadering. De Voorzitter der Vereeni: ging de heer D. Poortvliet opende de verga» dering met eenige hartelijke woorden van wel: kom en spreker kon tot zijn genoegen con» stateeren dat deze 13e algemeene vergadering, hoewel men soms het getal 13 een ongeluks: getal noemt, dit toch voor deze vereeniging niet van toepassing is, daar de vereeniging zich in voortdurende uitbreiding mag ver: heugen. De notulen der vorige vergadering werden door den Secretaris voorgelezen en onveranderd goedgekeurd. Uit het verslag van den Secretaris bleek dat het boekjaar begon met 334 leden, 11 leden traden toe, 8 werden er afgeschreven zoodat er thans 337 leden zijn. In de bakkerij werden verwerkt in 1922 149,438 K.G. meel of 200,88 K.G. brood. In 1923 155,138 K.G. meel of 209,802 K.G. brood. Op bijna hetzelfde ledental is de broodomzet met 9000 K.G. of 4 toegenomen. Zooals de uitkomst bewijst, is dit een sterke factor geweest,'wat in deze afdeeling het winstcijfer zoo buitengewoon hoog deed zijn. Wat de afdeeling Kruidenierswaren betreft in deze afdeeling werden volgens het verslag omgezet: 5105 pond koffie, 8400 pakjes thee, 8820 pond zeep, 3572 pakken zeep, 6800 pakjes zeeppoeder, 960 pakken maizena, 3000 pakken lucifers, 20026 pond zout, 1380 pond vet, 14039 pond margarine, 768 pak havermout, 4350 pond stijfsel, 787 pond cacao, 48279 pond suiker, 1338 pond griesmeel, 2726 pond rijst, 6000 pond soda, 2055 pakjes beschuit, 4530 knot sajet, 4821 pond spek, 3477 pond brokken, 1962 pond tabak, enz. enz. Door den Penningmeester L. v. d. Wekke werden de volgende rekeningen overgelegd. Afd. Bakkerij Uitgaven. Grondstoffenf 26407,36'/2 Brandstoffenf 5830,58 Afschrijvingen f 861,43'/2 Loonenf 6506,39 Andere kostenf 2330,15 V2 Overschot f 8300^03'/: Totaal f 45235,96 met hetzelfde bedrag voor ontvangsten aan brood en interest. Over hun verbruik wordt aan de leden van deze afdeeling uitgekeerd 15 Afdeeling Kruidenierswaren. Inkoopenf 53254,78 Loonenf 3080,50 Afschrijvingf 315,99 Andere kostenf 2210,30'/2 Overschot f 2766,95 Totaal f 61628,53 met hetzelfde cijfer voor ontvangst van waren en interest. Aan de leden wordt over hun afname voor deze afdeeling uitgekeerd 4 °/0> Uit de Balans bleek ons het volgende Vlottende bezittingenf 18834,60 Vaste bezittingenf 10457,63 Totaal f 29292,23 daar tegenover staat: Schulden op korten termijn f 682,03 Schulden op langen termijn f 7480,24 Reservefondsf 5071,23 Inleggeld leden f 4991,74 Overschotf 11066,99 Totaal f 29292,23 De stand van het ziekenfonds voor Het per» soneel was 31 December j.l. f 819,94. Van het steunfonds f 750,30. De balans en de resultaatsrekening van de Bakkerij en Winkel werden na eenige vragen en besprekingen door de leden goedgekeurd. Het aftredende dagelijksch bestuur de Heeren D. Poortvliet als Voorzitter, J. C. de Bonte als Secretaris en L. van der Wekke als Penning: meester werden allen herkozen, evenals de bestuursleden C. de Bonte en I. Dijkgraaf en de Commissaris S. Poortvliet. Om 9,30 uur werd de door ongeveer 80 leden bezochte vergadering door den Voorzitter gesloten. Verleden week stonden bij de Arbeids: bemiddeling als werkloos ingeschreven 7 trans» port» en 7 veldarbeiders. Verleden week Donderdag werd tijdens de beurs waarschijnlijk door iemand een ver» keerd rijwiel medegenomen. Op 6 Maart a.s. des v.m. 10 uur zal het bestuur van het Waterschap »De Gemeene Uitwatering van Dirksland« aanbesteden het maken van een boordvoorziening aan de Westzijde van de haven van Dirksland, nabij Mijnders. HERRINGEN. Bij de laatst gehouden Hengstenkeuring is die van de Gebr. Warnaer alhier goedgekeurd en wordt wederom rond» geleid. 1.1. Week zijn van hier plm. 1100 mud aardappelen en 100 balen uien verzonden voor een prijs van respectievelijk plm. f 6.— en f 4— Handel in beide levendig. De boereninspan van den heer J. v. Kern» pen zal alhier in het laatst van Maart door publieken verkoop worden verkocht. De dochter van H. D. welke reeds meer» malen een operatie in het ziekenhuis te Rot: terdam heeft ondergaan is thans daarin bij vernieuwing opgenomen. MELISSANT. Donderdagavond reed aan den Nolledijk een wagen met 2 paarden be» spannen van den landbouwer L. Koese uit Stellendam en beladen met palen. Zekeren Poortvliet uit Dirksland trachtte den wagen links te passeeren, waardoor de paarden schrokken en heel den inspan van den hoogen dijk tuimelde en in de sloot te» recht kwam. Met vereende krachten was het mogelijk één paard los te maken en op den dijk te brengen, maar het andere dat onder lag kon niet gered worden en stierf na enkele oogen: blikken. Voor dhr. K. is dit een belangrijke schade, daar ook den wagen grootendeels vernield is. Bij enkele inwoners alhier komt sterfte onder de kippen voor. Zoo loopen ze nog gezond rond en enkele oogenblikken daarna zijh ze gestorven. STELLENDAM. L.l. Zaterdag stonden bij den Correspondent der Arbeidsbemiddeling alhier als werkloos ingeschreven 13 garnalen: visschers en 5 landarbeiders. Tegen M. PI. alhier is procesverbaal op» gemaakt wegens overtreding jachtwet, jagen zonder vergunning en zonder akte in gesloten jachttijd Van den landbouwer Ld. Koesse alhier viel de vorige week een zijner beste melkkoeien dood in den stal neer. Daarop is het geslacht en voor de consumptie goedgekeurd. Zeer zeker geen geringe schadepost. GOEDEREEDE. De visscher W. T. heeft zijn blazerschuit onderhands verkocht aan Joh. T. De milicien Cornelis Tanis zal op Dins» dag 18 Maart e.k. worden ingelijfd bij de Zeemacht. Het aandeel der gemeente in de kosten van den Keuringsdienst van waren te Dor» drecht bedraagt over 1924 f 210.30. De vorige week zijn als werkloos inge» schreven 14 visschers en 21 arbeiders. Voor de Kustvisscherij zijn in de maand Februari 61 consenten uitgereikt. Op de zandgronden is meh Maandag begonnen met het poten van chalotten. Maandag is een wagon aardappelen ge» laden. Eigenheimers f 6.50 en blauwe eigen: heimers f 6 per 70 kilo. OUDDORP. Tot 31 Mei worden door het musschengilde voor elke getoonde, doode musch vier cent als belooning gegeven. Naar wij vernemen vergadert de Herv. Kiesver. Woensdagavond op de catechiseer: kamer boven de pastorie, in besloten kring. Als spreker treedt op de heer Van Houdt, lid der Prov. Staten voor de Staatk. Geref. partij. De visscher E. Versluys beliep aan zijn net een schade van circa 40 gulden. Hier bestond nog altijd een veilingsver: eeniging, die maar geen ingang kon vinden. Deze ver. is nu opgeheven Het tekort in de kas wordt bijna gedekt, door de opbrengst van den inventaris, die onder de leden is ver» kocht. Tekort f 162opbrengst f 146. Per beurtschippers zijn vervoerd 500 H.L. aardappelen en 900 balen ajuin. f De Coöp Cichoreidrogerij »Ouddorp« heeft een partij gedroogde wortelen verkocht. Het schip ligt te laden. f Niet voordeelig 1 Eenige landbouwers van hier hebben een partij paardenpeen over een veiling laten passeeren. Het gevolg is nu (als men ons goed inlicht) dat er weinig van terecht is gekomen. Alzoo niet ter navolging. f Naar men verneemt zal de motorboot van de N.V. Beurtveer »Ouddorp« die bij de aanvaring zwaar beschadigd is, een viertal weken naar een scheepswerf moeten. Om de beurtdienst te laten doorgaan is tijdelijk een andere boot in de vaart gebracht. f Van hier gaan veel landbouwers naar het Goereesche Havenhoofd om bliekvisch voor de bemesting van landerijen. De prijs is thans 11 gulden per 1000 K.G. De vangst is groot en het afzetgebied niet, daar het land grootendeels geploegd is. f Te dezer plaatse gelden de eieren weer 6 cent per stuk, als gevolg van meerderen uitvoer naar het Buitenland. HELLEVOETSLUIS. Donderdagavond gaf het Dameskoor »Onderling Zangstudie« Dir. P. v. d; Doel een uitvoering. Mej. J. Tienstra opende, deze vergadering met het laten zingen- van Ps. 68 10 en ging daarna voor in gebed. Na het lezen van Ps. 47 roept zij de aanwezigen een hartelijk welkom toe. Een groot programma was voor dezen avond samengesteld. Niet alleen zou de zang vereeni» ging liederen zingen, doch bovendien zou zij met enkele tableau's en voordrachten de avond afwisselen. De verwachting was dan bij velen groot. Jammer echter dat de avond voor velen een teleurstelling was. Vele liederen werden slecht gezongen, de klank die het koor voort» bracht, was dikwijls onzuiver, enkele liederen zooals »Herdeis^ZondagsIied« Nu zijt welle» komme en Wiegelied werden met gevoel ge» zongen. Het uit-voeten der Tableaux liet ook wel wat te wenschen over. De verlichting- daarvoor speciaal aangelegd, was slecht, dik»' wijls kon tien de personen niet onderschei» den, het was echter wel jammer, dat de tableaux niet tot zijn recht kwamen. De voordrachten die door enkele dames gedaan werden, waren van goede strekking. Ds. Timmer eindigde deze vergadering, na een woord van dank gebracht te hebben aan de vereeniging met het zingen van Gezang 180 1 en dankzeg» ging Vrijdagmiddag is het Belgische s.s. »Poel» cappelle«, dat Maandagmiddag hier met 983 Cardiff kolen voor 's Rijkswerf aankwam na gelost te zijp, naar Antwerpen vertrokken. NIEUW,HELVOET. Zaterdagmiddag werd de Duivententoonstelling uitgaande van de duiven vereeniging »DeLuchtpost« geopend. 114 Duiven waren op de tentoonstelling. Zij waren gerangschikt volgens de gehouden wed vluchten in klassen. Het was dan ook heel aardig om de verschillende dieren te bekijken. Vele inzenders mochten een prijs behalen. Door de Jury werd de uitslag als volgt be» kend gemaakt In de le klas A. J. Zikkenheiner le Prijs, B. Boere 2e Prijs, J. Göedraad 3e Prijs. Voorts nog door J. Göedraad een eervolle vermelding in de le kl., j. Orijnes een eer» volle vermelding in de le kl., Joh. Breeman een zeer eervolle vermelding in de le kl. 2e klas. D. Looi le Prijs en eere Prijs, J. Orijnes 2 Prijs. C. Looij een zeer eervolle vermelding in de 2e kl„ W. Langedoen een eervolle vermelding in de 2e kl. 3e klas. J. Buurmeester le Prijs, dezelfde 2e Prijs, B. Boere 3e Prijs. J. Göedraad een zeer eervolle vermelding in de 3e kl. 4e klas. B. Bóere le Prijs, A. Zikkenheiner 2e Prijs, D. Vermaat 3e Prijs. A. J. Zikkenheiner een zeer eervolle ver melding in de 4e kl., J. Orijnes een zeer eer» volle vermelding'in de 4e kl. 5e klas. J. Göedraad le Prijs, J. Buurmeester 2e Prijs, D. Vermaat 3e Prijs. J. Göedraad een zeer eervolle vermelding in de 5e kl., W. Langedoen een eervolle ver» melding in de 5e kl. 6e klas. B. Boere le Prijs, J. Buurmeester 2e Prijs, W. Looij '3è Prijs. 7e klas. J. Orijnes eere en le Prijs, B. Boere^ 2e Prijs, J. Orijnes 3e Prijs, W. Langedoen 4e Prijs. le klas. J. Orijnes le Prijs, J. Göedraad 2e Prijs, G. v. Poorten 3e Prijs. nj itt: buod bu- SOMMELSDIJK?* Zondag 2 Maart a.s. zal gedurende de avond» Godsdienstoefening in de Ned. Herv.> Kerk de doopsbediening plaats hebben. Doopvaders kunnen zich hiervoor op Vrijdag 29 Februari a.s. des avonds om 7 uur in de consistorie aanmelden. De catechisatiën welke geregeld plaats hebben op Donderdagavond in de Ned. Herv. Kerk, zijn voor deze week verplaatst naar Woensdagavond daarvoor. De jaarvergadering der Chr. Jongelings» vereeniging «Spreuken 23 23a« teSommels» dijk, is bepaald qp Donderdag, 28 Februari a.s. des namiddags te 7 uur, in het Zondag» sehoolgebouw te Middelharnis. MIDDELHARNIS Op de gehouden ver» gadeting van de afdeeling van den Ger. Bond is tot bestuurslid herkozen de heer T. Buur» veld en in de plaats van de heer L. Vroegin» deweij is gekozen .de beer B. Koster. STAD AAN 'T HARINGVLIET. Week» dienst in de GereE' Kerk Woensdagavond 6 uur door Ds. B. W. de Graaff. De jaarvergadering der Jongelingsvereeni» ging »Obadja« zal inplaats van 27 op Vrijdag 29 Februari gehouden worden. DEN BOMMEL. Zondag hoopt in de Ned. Herv. Kerk des namiddags 2 uur op te treden Ds. van As uit Dirksland. NIEUWE TONGE. Aanstaande Zondag zal Ds. Kruyt in de Ned. Herv. Kerk, alhier, beide keeren optreden. Des nammiddags te 2 uur zal er weder Zondagschool zijn-, DIRKSLAND. Wegens vervulling eener vacaturebeurt des nam. elders zal Ds. van As a.s. Zondag in de Nyed. Herv. Kerk alhier alleen des v.m. optreden'.- MELISSANT. In deiNed. Herv. Kerk zal Zondag a.s. bediening van den Doop plaats hebben. Doopvaders kunnen daarvan aangifte doen Vrij dagavond I-van 6—7 uur. Hoewel Ds. Kloots Zondagmiddag a.s. te Herkingen hoopt op, te treden zal in de Ned. Herv. Kerk toch* 2"maal godsdienstoefe» ning worden gehouden. Ouderavond der Chr. School te Melis» sant op 20 Februari 1924. De Voorzitter J. A. Kleijnenberg opent de samenkomst met gebed en het lezen van een Schriftgedeelte, waarna hij een woord spreekt naar aanleiding van»Leer den jongen de eerste beginselen naar den eisch zijns weg.« Vervolgens w,as aan het hoofd der school, de heer Van de Wal, het woord om te spreken over »het Kind en de Leugen«. Eén der on« derwijzeressen, Juffr. Teitsma, droeg een op» voedkundig versje van De Genestet voor. Ten slotte sprak de heer Haak over»De betee» kenis van den grondslag der drie formulieren van eenhéid voor de vakken van onderwijs.« Voor de vergadering gesloten werd nam Mej. M. Kleijnenberg het woord om afscheid te nemen wegens vertrek naar elders. Hartelijk waren de woerden van dank, namens Bestuur en Schoolvereeniging, tot haar gericht voor de vele en velerlei diensten aan de school bewezen. De heer J. v. dj Lugt sloot, nadat een tweetal psalmverzen waren gezongen, de geslaagde vergadering met dank aan God. Evenals die ten Vorigen jare zal ook deze oudetavond in aangename herinnering voort» leven. HERKINGEN. Met ingang van 1 Juni of 1 Juli is, tot Hoofa der Bijzondere School alhier benoemd de Heer J. W. v. Houdt thans reeds als onderwijzer aan genoemde school werkzaam.

Maas- en Scheldebode | 1924 | | pagina 2