mum lahhershnecht IK HEB iÏÏBEÏTÈDi Een geMMooiÉier Advertentïën. Gemengd Nieuws. VARIA. DIENSTBODE Dienstbode Knecht Koepeenzaad TE KOOP voor de HOOfiSTE BIEDERS 3 aandeelen Homooien, zeil-en Sleeplonen. Economisch W eekoverzicht. V Omdertrcmwd DIENSTBODE LANDBOUWERS l. kastelein, commissionair, Sommelsüijk ter dekking voor 2,50 ADR. DE GEUS W. VERMEULEN. aan te besteden: daarna kwam haar man thuis, wien zij vroeg of de geschiedenis waar was, hetgeen hij be* vestigde. De verkochte vrouw schijnt echter niet veel lust in deze transactie te hehben gehad, want met haar kind nam zij de wijk naar haar ouders. En nu wil de kooper Moties den verkooper Latzko dagvaarden om een boete van 50.000 lei te betalen wegens contractbreuk De tijdelijke verbetering van de wisselkoers sen op Parijs en Brussel is gevolgd door een geweldige reactie, waarbij Parijs met sprongen van 50 en 60 cent per dag teruggeloopen is naar f 11.— en Brussel naar f 9.30, terwijl de verwachting is, dat het laagste punt., voor beide wisselkoersen nog lang niet bereikt is. Een verklaring daarvoor te geven is uiterst moeilijk; er zijn zooveel factoren, die op die daling inwerken, dat het zelfs voor vakkuns digen niet te doen is een oordeel te vormen. Inderdaad gaat het met francs thans bergafs waarts, evenals met Marken het geval was, echter met die uitzondering, dat Duitschland indertijd zijn valuta mede omlaag hielp, ters wijl door Frankrijk nog steunmaatregelen wors den verzonnen, die blijkbaar niet het minste resultaat hebben. Het is echter weer een ges lukkig verschijnsel, dat er in baissespeculaties natuurlijk veel geld verdient moet worden, terwijl er veel geld verloren is in speculaties met marken, die indertijd doör dik en dun door Holland zijn opgekocht. Dit zal tenminste een pleister vormen op de geweldige wonde, die door de markenwoede was geslagen. Het is thans wel typeerend, dat juist de Duitsche wisselkoers op peil biijftde inzin= king van een paar weken geleden is gevolgd door denzelfden stabielen koers van circa 60, en er is geen reactie ,meer geweest. Toch werkt de val van Parijs en Brussel onaan» genaam op de effectenbeurzen en vooral de New»Yorksche beurs toont teekenen van vérs moeidheid met terugloopende koersen, of* schoon in de handelswereld weinig klachten meer worden vernomen. Speciaal Maandag werd gemeld, dat juist de' dalijig in de wissels koersen een koersval voor vers'chilende fonds sen teweegbracht en met onze beurs is dat eigenlijk ook zoo, ofschoon er geen flauwe tendenz, heerscht, wat zeer waarschijnlijk moet worden toegeschreven aan het feit, dat er veel fonds is gekocht en betaald, zoodat de speculatieve posities niet zoo groot zijn, dat daardoor een belangrijke daling verwacht mag worden. De productenmarkt is in tegenstelling met de wisselkoersen vrij vast gestemd en blijft dus de hoop gevestigd op de goede prijzen, die thans voor de producten als suiker, koffie, tabak en rubber gemaakt worden. Waar echter door de politiek roet in het eten wordt ges worpen helpt geen goed bericht van de pros "uctenmarkt en wordt de oploopende bewes ing gestuit. Ter beurze heeft men veelal opleving in kleinere fondsen als Compania Mercanti Argens tina, een fonds, dat voor een jaar als waardes loos werd behandeld, terwijl er thans weer een koers van 30 bereikt is met veel hans del. De vaste wisselkoers op Argentinië houdt daarmede ten nauwste verband er zouden volgens de berichten teekenen van verbetering in den handelstoestand met ZuidsAmerika zijn, zoodat het vermoeden niet ongegrond is, dat er verbetering komt voor de op ZuidsAmerika handeldrijvende maatschappijen, zooals Corns pania. Voor menig houder van 'Veel duurder gekochte stukken is dat inderdaad een vers blijdend verschijnsel en is het te hopen, dat de verbetering mag blijven aanhouden. Verder zijn de koersschommelingen niet groot geweest, zoodat er van de beurs verder weinig valt mede te deelen. Slecht? belangrijk is de groote mate van animo, die heerechte voor de nieuwe Japansche geldleening in Dollars tegen 92I/2 rentende 6V2 welke inschrijving zeer ruim is overteekend, zoodat een groote reductie op de toewijzing heeft plaats gehad. Tenslotte verzoeken wij de welwillende lezers bij beschouwingen omtrent koersen, in aanmerking te nemen, dat het weekoverzicht om technische redenen reeds Dinsdagavond geschreven wordt, zoodat er tusschen schrijven en verschijnen in de courant, belangrijke wijzis gingen kunnen plaats hebben, die de volgende week worden behandeld. w Brandstichting. Te Farmsum (Gron.) is Woensdag P. W. wegens brandsting achter de woning van den kastelein Wolf aldaar ge* arresteerd. Geraamte gevonden. Bij het graafwerk voor de nieuwe uitbreiding van de fabriek De Betuwe te Tiel is in den boomgaard tegenover de bestaande fabriek onder een doornen haag op betrekkelijk geringe diepte een geraamte gevonden, vermoedelijk van een man in de kracht van zijn leven. Men schat, dat het 40 a 50 jaar in den grond gelegen heeft. De verdacht esfilmschooUdirecteur. In verband met de arrestatie van den theateragent W. K. te Rotterdam, is eveneens aangehouden de Duitsche zangeres Santa P. die reeds gerui» men tijd met K. samenleefde. De recherche slaagde er in haar te Dordrecht op te vangen. Mej. P. is toen naar Rotterdam gebracht, onder verdenking mede schuldig te zijn aan de misdrijven. Aangezien tegen San» ta P. geen voldoende bewijzen voorhanden waren, is zij heden over de grens gezet. W. K. is naar het huis van bewaring overs gebracht om ter beschikking van de justitie te worden gesteld. Tel. Jaloezie. Een meisje van Wittenburg ligt thans in het Onze Lieve Vrouwegasthuis te Amsterdam, slachtoffer van een boozen mins naar, die haar een steek met een pennemes heeft toegebracht. Zij is 17 jaar, levenslustig en zij aanvaardt niet de liefde van den gebrekkige, al wil zij niet onvriendelijk tegen hem zijn. Maar als de jonge zeeman van de reis terug is, houdt de vriendschap voor den 21sjarige, die niet goed ter been is, op. En Maandagavond was de zeeman aan wal. Met het meisje ging hij uit en ip een café vertelde hij haar van zijn reizen en misschien zeide hij haar lieve dingen. De ongelukkige, in een plotselinge oplaais ing van jaloezie, was het tweetal nagesloopen. In het café zag hij het gezellig tête»a»tête. Zijn bloed kookte, zijn handen beefden, grepen het zakmesje, rukten het open een aans val op het meisje. Met een bloedende wonde zeeg zij neer. De zeeman verleende het meisje de eerste hulp, de andere cafébezoekers rosten den ges brekkige af en hielden hem vast tot de politie kwam die den j'aloerschen minnaar mede nam naar het bureau. Het meisje is vervoerd naar het O.L.V. Gasthuis. Gevaarlijk bleek de wonde niet. EI bid. Branden. Te Oudepekela is de behuizing van mej. de weduwe de Root, bewoond door drie gezinnen, totaal afgebrand. Autobus omgeslagen. Woensdagmiddag tegen vijf uur is een autobus van den autodienst Amsterdam—Hoorn vlak bij Ilpendam tegen den onderdijk opgereden en onderstboven geslas gen. In den wagen bevonden zich de chauffeur met 12 passagiers. De ongewonde passagiers zijn per tram verder getrokken, waaronder iemand, die door den schrik zoodanig was aangegrepen, dat hij zich niets meer herin» nerde van het voorgevallene. Twee ernstig gewonden werden bij den heer Loguit opges nomen en verbonden door twee doktoren uit Purmerent. De oorzaak van het ongeluk is een raadsel, daar de chauffeur bekend staat als een zeer voorzichtig man. Zedenschandaal. Men meldt uit Enkhuizen Door de politie te Grootebroek is dezer dagen in de gemeenten Grootebroek, Medems blik en Enkhuizen een zedenschandaal ontdekt Reeds lang bestond het vermoeden, dat in de gemeente Grootebroek enkele personen zich schuldig maakten aan handelingen die het daglicht niet konden verdragen. Men kon toen evenwel niet ingrijpen, daar geen vol» doende bewijzen voorhanden waren. Enkele weken geleden deed een zekere K. de G. uit Bovenkarspel bij de politie aangifte, dat hem een bedrag van f 50 ontstolen was. Van dezen diefstal verdacht, werd aangehou» den een zekere P. v. S., wonende te Groote» broek. Deze bekende den diefstal gepleegd te hebben, doch liet zich tevens ontvallen, dat hij de helft van het door hem ontvreemde bedrag nog van K. de G. te vorderen had in verband met niet n^der te noemen handelingen. Uit het onderzoek, dat de politie daarop instelde, bleek, dat behalve te Bovenkarspel ook te Grootenbroek, Medemblik en Enkhuis zen tal van personen bij deze zaak betrokken waren. Daar allen meerderjarig waren en de daders niet op heeterdaad konden worden betrapt, was er aanvankelijk weinig tegen te doen. Eerst deze week is komen vast te staan, dat in verschillende plaatsen ook minderjarige jongens, waarvan verscheidene beneden de 16 jaar, bij het schandaal betrokken zijn. In hechtenis werden vervolgens genomen de genoemde de G. en zijn medeplichtigen J. de G. en P. R. P. R. is 35 jaar oud en vader van twee kinderen. Tot dusver is komen vast te staan, dat 18 minderjarige jongens bij het schandaal betrok» ken zijn. Tegen P. R. is Woensdag de instructie ge» opend. Hij zal zich voor de Alkmaarsche rechtbank hebben te verantwoorden. Acht jongens zijn gedagvaard om tegen hem te getuigen. Kind verbrand. Drie kinderen van W. te Maastricht waren alleen thuis. Hetjongste, 14 maanden oud, speelde in een Hobbelpaard. De andere twee vermaakten zich nabij de kachel met het aansteken van een courant. Het papier vatte vlam, waardoor de kleeren van het jongste kind in brand raakten, dat geheel met brandwonden was overdekt, toen de moeder Kwam aansnellen. Het is kort daar» na overleden. Oplichting. Een bewoner van de Van Wou» straat te Amsterdam had in het Rembrandt» theater kennis gemaakt met iemand, die zeide lid te zijn van een firma in Roosendaal. De firmant bood den Amsterdammer een betrek» king aan, welke goede baten zou afwerpen. Een paar dagen later kwam de man uit Roosendaal een bezoek brengen in de woning aan de Van Woustraat. Dé moeder van den man, wien de betrekking was beloofd, was thuis. Er werd breedvoerig over de toekomst van den jongeling gesproken en de vrouw hoorde dat, werd de betrekking aanvaard, een borgtocht van f 500 zou moeten gestort worden. Te goeder trouw heeft zij dat geld gegeven. Sedert is niets meer uit Roosendaal gehoord. Bij onderzoek bleek de opgegeven firma niet onbekend, zoodatde moederzeer waarschijnlijk het slachtoffer van een oplichter is geworden. Van het geval is aangifte gedaan bij de politie. Bij den goudsmid den heer Maartense te Leiden vervoegde zich een persoon, gekleed als huisknecht, die voor een heer uit Noord» wijk, een klant van den heer M., twee gouden horloges met dito ketting op zicht vroeg. De heer M., die aanvankelijk de zaak vertrouwde, gaf de voorwerpen tot een waarde van f 300 mee. Hij bleek met een oplichter te doen te hebben gehad. Diefstallen. Te Langendijk en omtrek wer» den den laatsten tijd verschillende diefstallen gepleegd. Ondanks ijverige onderzoekingen der politie slaagde deze er aanvankelijk niet in de daders op het spoor te komen. Thans is het haar echter gelukt de hand te leggen op een drietal, waarvan twee reeds meermalen met de politie en justitie in aanraking, kwa» men. De drie verdachten zijn C. K. te Hugo» waard H. O. te Noord»Scharwoude en C. B. te Zuid»Scharwoude, die thans allen in voor» arrest te Alkmaar zijn gezet. Een wereldreis. Twee jeugdige Nederlan» ders, de gebroeders Marijnen uit Maastricht, zijn 7 Februari uit hun geboortestad ver» trokken voor een reis om de wereld per fiets, waarvoor zij vijf jaren denken noodig te heb» ben. Volgens »Het Laatste Nieuws« waren zij Dinsdag al in Brussel aangekomen, na in Leuven en Hasselt een gunstig onthaal geno» ten te hebben. Als de rest van de reis door Europa en de andere werelddeelen niet in vlugger tempo wordt afgelegd, zullen zij wel meer dan vijf jaren noodig hebben of zich bepalen tot de meest beschaafde landen zooals 't den meesten wereldreizigers vergaat. Millioenen=oplichter gearresteerd. De milli» oenenoplichter Zottl, die eenigen tijd geleden den Nederlander Th. Moorman onder voor» wendsel, dat bij directeur was van een groote badplaatsonderneming, 1,2 milliard kronen in Oostenrijksch en Nederlandsch geld afhandig had gemaakt, is thans na lange vervolging in Krems gearresteerd en aan de justitie overge» leverd. Tel. Branden. Gisternacht is de woning met stal» len van de gebroeders Tyllie te Caberg bij Maastricht afgebrand. Eenige varkens zijn in de vlammen omgekomen. De oorzaak van den brand is onbekend. Door onbekende oorzaak is te Stokkum, behoorende tot de gemeente Bergh, de boer» derij van den heer Ten Holder totaal afge» brand. Een koe, een geit, een varken en on» geveer een honderd kippen, kwamen in de vlammen om. Een en ander was slechts laag verzekerd. Ten gevolge van een lek in den schoor» steen ontstond brand in de woning, bewoond door II. Sikkinga te Sleen. De woning is geheel afgebrand het vee werd gered. Brandstichting. Te Grijpskerk is gistermor» gen door de politie aangehouden en naar Groningen overgebracht de vrouw van den bakker W. V. Zij wordt verdacht van brand» stichting in haar woning. Oud Noord-Nederlandsch aardewerk op een vuilnisbelt. Een groot aantal, deels gerestau» reerde borden en schotels, welke op het ter» rein van het in aanbouw zijnde gebouw der Nederlandsche Handelmaatschappij, Keizer» straat hoek Vijzelsiraat te Amsterdam werden opgegraven, is door de heeren Eelco M. Vis en C. de Geus voor geruimen tijd aan het Rijks»Museum «Huis Lambert van Meerten« te Delft in brnikleen afgestaan. Uit een onderzoek door genoemde heeren op het Gemeente»archief ingesteld, bleek, dat na de tweede uitlegging der stad in 1593 dit terrein, dat achter de wallen (thans Heeren» gracht N.zijde) gelegen was, destijds gebruikt werd als algemeene vuilnisbelt. Het was ook eerst bij een diepte van ruim 5 Meter dat talrijke stukken van dit Oud Noord»Neder» landsch aardewerk uit het einde der 16de en het begin der 17de eeuw gevonden werden. Verschillende nieuwe motieven en variaties van reeds bekende ornamenten, treft men op deze voorwerpen aan. Naast borden met granaatappels, druiven, zigzagvormige motie» ven, staat een schotel met vruchtenschaal, omgeven door een rand met aan het Chi» neesch porselein uit den tijd van keizer Wan li (1573—1619) ontleent ornament. Merkwaardig zijn verder de twee borden, waarop mannen in de kleeding van omstreeks 1620 zijn af» gebeeld, die melkemmers dragen, neast een bordje met voorstelltng van een melkvrouw, hetwelk groote overeenkomst vertoont met een exemplaar in het Nederlandsch Museum van Geschiedenis en Kunst te Amsterdam dat nit 1630 dateert. Eene bijzondere bekoring gaat uit van een bordje in teer=blauwe kleur waarop een vogel, staande op een »grondje« en gele, grijs=witte en blauw=grijze kleuren geschilderd is. Ten slotte zij gewezen op een kommetje, dat in dit genre .van aardewerk heel zelden voorkomt en op eenige specimina met orna» mentale motieven, welke in die donkere blauwe groene, gele en bruine kleuren zijn uitgevoerd. Over het algemeen getuigen ae kleuren en het ornament van dit aardewerk van den groo» ten invloed, welke Italië op de ontwikkeling der ceramiekkunst van de Noordelijke landen heeft uitgeoefend. Deze collectie, aangevuld met de belangrijke stukken, welke 't Museum reeds in eigendom heeft en met de exemplaren, welke de heer J. L. Schouten in bruikleen afstond, geeft thans een zeer represtatief beeld van de Noord» Nederlandsche ceramiek uit het einde der 16de en het begin der 17de eeuw. Tel. Een groote schare. Dat moet een hooggewichtige en plechtige stonde in het verleden geweest zijn, toen de verloste geest van Abel inging tot de heerlijk» heid en in zalige eenzaamheid zich boog voor den troon van God. Hij zong zijn lied alleen hij was de eenige vertegenwoordiger van de verloste gemeente, de eerste schoof van naderenden rijpenden oogst van verloste on» sterfelijke zielen. Doch nu brengt de groote Landman de tarwe in Zijn schuren tezamen, en zie 1 het is »een groote schare, die niemand tellen kan Hoe verblijdend is de gedachte, dat die groote bijeenkomst iederen dag, ieder jaar vermeerdert. Toen Johannes nog op aarde was, was het een klein kuddeke toen schreef hij »wij weten, dat wij uit God zijn, en dat de geheele wereld in het booze ligtDe kerk was toen als een vonk in den nacht van den chaos, een onaanzienlijke ark, geslin» gerd op den grooten vloed der ongerechtig» heid maar eerlang zal het getal Zijner uit» verkorenen zijn «als het zand aan den oever der zee«. De «kinderen Gods« nu »verstrooid« over de aarde, zullen weder bijeenvergaderd worden»het geheele gebouw, bekwamelijk samen gevoegd zijnde«, zal dan voltooid en heerlijk zijn opgewassen tot «een heiligen tem» pel in den Heere.« Geen enkele erfgenaam der heerlijkheid zal gemist worden, geen enkele steen van den verbazenden tempel ontbreken, geen enkele schoof van den heerlijken oogst verloren zijn. J. R. MACDUFF. Een man van karakter. Voor een poosje preekte op 'n Zondagavond een dominee over geldzucht. Zijn tekst was Wat baat het een mensch, zoo hij de geheele wereld wint. In het vuur van zijn rede roerde hij ook den drankhandel aan en veroordeelde dien Den volgenden voormiddag kwam in zijn studeerkamer een net, beschaafd man van omsteeks veertig jaren oud. «Wat is beter voor 'n man,« met die vraag wendde hij zich tot den leeraar, «drank te verkoopen of om te komen van honger En dit was de geschiedenis die hij vertelde. Hij was vertegenwoordiger van een groote dranktirma in de stad. Den vorigen avond was hij met een ander handelsreiziger naar de kerk gegaan en de preek die hij hoorde, was een pijl van Gods boog die hem recht in 't hart had getroffen. Hij had de kerk verlaten, .was dadelijk naar zijn woning ge» gaan en had dienzelfden avond aan de firma, voor welke hij reisde en die hem rijkelijk loonde, een brief geschreven, waarin hij zijne betrekking opzei, als reden opgevende, dat hij niet langer met zijn geweten kon over» eenbrengen, de firma te vertegenwoordigen. «En zoo zei de man van karakter, eer hij den predikant verliet gisterenavond ben ik ingeslapen met een gevoel van vrede en zielerust, als ik in jaren niet heb gekend 'k Heb geen vooruitzicht, dat ik spoedig een nieuwe betrekking zal hebben, maar in dit opzicht^ heb ik een vast besluit genomen liever kom ik om van honger, voordat ik weder een druppel dr^nk verkoop. God helpe me Den dag daarna, 's middags, sprak de predi» kant met een van de voornaamste zaken» menschen, die tot zijn gemeente behoorden, en vertelde hem de geschiedenis. En hij had nog niet uitgesproken, toen de koopman hem in de rede viel «Zoo'n kerel heb ik juist noodig En binnen vier»en»twintig uren was de man in eervolle betrekking met een goed inkomen een toonbeeld van het woord«Zoek eerst Gods koninkrijk en Zijne gerechtigheid en al het andere zal er u worden bijgevoegd.« N. Haagsche Crt. Lijden. Dr. Kane ging naar de Noordpool om John Franklin te zoeken. Het scheepsvolk verdwaal» de vier dagen lang tusschen de ijsbergen in een temperatuur van 70 graden onder het vriespunt, Kane verhaalt, hoe zij overvallen werden door droomerige sluimeringen, waarbij zij zich verbeelden, bij een warm vuur aan hun eigen gezelligen haard te zitten. Als hij hen wiide wakker maken, brachten zij daarte» gen in «wij zijn niet koud wij hebben niets anders noodig dan een weinig slaap.« Maar hij wist, wat het einde zou zijn van een enkel uur slaap. Daarom schudde hij hen, sloeg hen, zóó zelfs dat zij er kneuzingen van had» den, en ontzag geen pijnlijk middel om hen wakker te houden totdat zij het schip weer bereikt hadden. De arme kerels waren wild van de pijn, terwijl zij aan boord van het geheel in ijs gehulde schip strompelden. Maar zij waren gered 1 Lijden is de scherpe prikkel, die menigmaal redt van geestelijken slaap en dood. O Godbeweeg mijn hart en stuur mijn gansche zinnen. Dat zij geen aardsch vermaak, maar U alleen beminnen. Weg, al wat ijdel is, waaraan ik eertijds hing. Geef mij Uw gunst alleen, en neem mij alle ding. CATS. Wit als de sneeuw. Ik herinner mij zeer goed, hoe God eens tot mij sprak door een gelijkenis uit het midden van den winter. De aarde was 'zwart en nauwelijks was er eenig groen of een bloem te zien. Ziende over het veld zag ik niets dan somberheid kale heggen en bla» derlooze boomen, en zwarte, zwarte aarde, weerheen ik ook mijn oogen mocht wenden. Toen .sprak God, en Hij ontsloot de schat» kameren der sneeuw, en witte vlokken daal» den neer, tot er geen zwart meer te zien was, want alles was één laken van verblindende witheid. Het was in den tijd, dat ik den Verlosser zocht, en het was toen, dat ik Hem vond, en ik herinner mij nog duidelijk de woorden die mij werden voorgesteld «Kom dus, en laat ons samen rechten al waren uw zonden als scharlaken, ze zullen wit worden als sneeuw, al waren ze rood als karmozijn, ze zullen worden als witte wol.« Zondaar uw hart is gelijk aan dien zwarten grond uw ziel is gelijk aan dien dorren boom en die kale haag, zonder blad of bloesem Gods genade is gelijk aan de witte sneeuw zij zal op u nedervallen, totdat uw twijfelend hart zal blinken van de reinheid der ver» giffenis, en uw arme zwarte ziel zal bedekt zijn met de vlekkelooze reinheid van den Zoon' Gods. Het is alsof Hij tot u zegt «Zondaar, gij zijt zwart, maar Ik ben bereid om u te vergevenIk zal uw hart in het hermelijn van de gerechtigheid Mijns Zoons wikkelen en met Mijns Zoons eigen kleederen bekleed, zult gij heilig zijn als de Alleen Heilige*. SPURGEON. «Door het geloofd. Onlangs op bezoek bij een zeer oude zuster, die ernstig ziek was, werd me gevraagd, Hebr. XI eens voor te lezen 't Zou, zoo zei ze, wel eens de laatste maal kunnen zijn, dat ze Gods Woord hoorde. En daarom wilde ze dat hoofd» stuk nog eens hooren. Toen straks aan het verzoek voldaan en haar de vraag gesteld was, waarom ze juist dat kapittel nog eens wilde hooren voorlezen, was het antwoord «dat zal ik u eens vertel» len.« En toen kwam het verhaal. Van jongsaf had deze zuster den Heere gezocht, maar had niet tot vastheid in 't geloof kunnen komen. Altijd was ze een baar der zee gelijk geweest. Den eenen dag stond ze in het licht en meende ze er te zijn. En den anderen dag stond ze in het donker en vreesde ze zich misleid te hebben. Tientallen van jaren had die schommelende toestand wel geduurd. Op eenmaal echter was het anders geworden. Liggende op haar ziekbed, had ze dagen ach» tereen in diepe donkerheid verkeerd, 't Scheen wel, of het licht van binnen geheel uitgegaan was. Want ook de vertroostingen, die ze vroe» ger gedurig ervoer, waren achterwege gebleven. En zie, toen ze daar als een gansch hulpe» looze ter neer gelegen had, in 't licht van binnen gedoofd was, was 't licht, dat buiten haar in Christus is, opgegaan. Op eenmaal, niets meer in zichzelf overig gehouden heb» bende, had ze gezicht gekregen in't volmaakte offer van Christus. Ze had zich als voor het kruis van Christus geplaatst gezien. En 't was geweest alsof van dat kruis de stille sprake tot haar uitging: «Is dit nog niet genoeg voor uw zonden En toen had ze geantwoord «ja, dat is genoeg En van dat oogenblik af had ze genoeg gehad aan het offer van Christus. Daarmede kon ze het doen. En merkwaardig was, dat nu op eenmaal ook opgehouden hadden de lieflijke vertroostingen van voorheen, dat zalig •zich voelen in God, en dat zich verliezen in Christus. Althans niet in die mate als voorheen werden Gods vertroostingen ervaren. In plaats van Kaarten. JOH ANN IS I. BAKKER' en 24142 WILHELMINA J. DE RUITER Middelharnis, Febr. 1924. Heden behaagde het den Heere van leven en dood, na een lang» durig smartelijk lijden van onze zijde weg te nemen, onze geliefde Echtgenoote, Moeder, Behuwd», Groot» en Overgrootmoeder AARTJE VAN DIJK, in den ouderdom van 83 jaar en 6 maanden. 24140 WOUTER VERHAGE. M. VISSER»Verhage. Matth. VISSER. J. VROEGINDEWEIJ» Verhage. J. \ROEGINDEWEIJ Lz. Ang>* MATSE»Yerhage. H. MATSE. Jac. E. TAALE»Verhage. M. TAALE en Klein» en Achter» kleinkinderen. Middelharnis, 21 Febr. 1924. Met 1 Mei een flinke gevraagd, voor dag en nacht, bij W. v. d. VELDE, Landbouwer onder Som» melsdijk. 24126 Heden ontsliep na een lang» durige ziekte zacht en kalm, onze innig geliefde Vader, Behuwd», Groot» en Overgrootvader, de Heer DIMMEN VOOGD Pz., Wed uwnaar van Mej. Jannetje v. d. Linde, in den ouderdom van ruim 83 jaar. Ouddorp, 24144 Kl. VOOGD. G. VOOGD—Witte, Joz. SPEE—Voogd. K. J. SPEE. Melissant, G. KEIJZER-Voogd. A. W. KEIJZER. Wageningen, M. BLANKSMA-Voogd. P. G. BLANKSMA. Baarn, J. LODDER-Voogd. T. LODDER Kz. Lisse, A. VAN DER GE VEL-Voogd. J. VAN DER GEVEL. Sommelsdijk, B. C. JOPPE-Voogd M. JOPPE. Öuddorp, 22 Februari 1924. Algemeene kennisgeving. GEVRAAGD tegen 1 Mei a.s. een AdresC.'VAN NOORD, Oude Tonge. 24116 Tegen Mei gevraagd een Adres J. BOSSCHIETER Gz. nabij Dirksland. 24139 Gevraagd een bekwame 24141 bij K. J. v. NIEUWENHUIJZEN na» bij Sommelsdijk en Dirksland. Terstond gevraagd een 24129 P. v. d. BIJ, Schoolstraat, Middelharnis koopt het beroemde verbeterd Flakkeesche, prachtige peen, mooi vol, geeft groot beschot en is te» vens lang te bewaren. Teelt 1923. Af» komstig van M. v. Lenten, Sommelsdijk. Prijs f 2.50 per K.G. bij 24128 Teleph. 223 in de Coöperatieve Suikers en Raffis naarderijfabriek te DINTELOORD en te STAMPERSGAT. Brieven onder No. 24132 aan het Bureau van dit Blad. BELANGHEBBENDEN I Vanaf heden een beer getrokken van een reuzensoort varkens, 24143 bij P. CREZEE Ooligensplaat TE KOOP GEVRAAGD inhoud 130 a 150 L. Brieven met prijs» opgaaf onder No. 24134 Bureau van dit Blad. VOOR BILLIJKEN PRIJS TE KOOP AANGEBODEN s van verschillende afmetingen. Met weinig kapitaal gelegenheid voor Nieuwbouw. Pauwensteeg 4 aan het Haringvliet ROTTERDAM Telef. 14152. ze weder ontvangen nieuwe Singerhandnaaimachines Kipstraat 42 Telefoon 2176 Oude Binnenweg 90 Rotterdam Het Bestuur van het Waterschap «De Gemeene Uitwatering van Dirksland* is voornemens om op Donderdag 6 Maart 1924, des voormiddags 10 uur ten Gemeentehuize van Dirksland Het maken van eene boord' voorziening aan de Westzijde van de haven van Dirksland, nabij Mijnders. Bestek en teekening zijn tegen be» taling van f 1,— verkrijgbaar bij den Secretaris van het Waterschap J. Rooij te Dirksland. 24138 Dirksland, 19 Februari 1924. Het vermeld Bestuur De Secretaris, De, Voorzitter, J. ROOIJ. C. WARNAER G.Lz.

Maas- en Scheldebode | 1924 | | pagina 5