Advertentiën. DIE GAAII ROUW EU 10 aandeelen Binnenland. Buitenland. Burgerlijke Stand. Visscherij. V erkoopingen Marktberichten. Correspondentie. B akkersknecht Land- en Tuinbouw. Johannes Pieter Breen C. DE IYI00IJ HZ. OUDDORP Electriseer Machines Coöp. Beetwortelsuiker fabriek „Puttershoek". NED. HERV. KERK. Beroepen: Naar Puttershoek Ds. W. L. Mulder te BenthuizenNaar Oude Tonge Ds. D. Bax Hzn. te Noorden Naar Zwam» merdam Ds. J. J. Kloots Melissant. Drietal: Te Zwammerdam Ds. E. V. J. Japchen Hei en Boeicop, Ds. D. J. Peterse Oud Loosdrecht en Ds. J. J. Kloots Melissant. Bedankt: Voor Hauwert dhr. H. J. Kaste» lein Cand. te Arnhem Voor Polsbroek Ds. T. Lekkerkerker te DelftVoor Wierden Ds. G. v. Montfrans te Sommelsdijk. GEREF. KERKEN. Beroepen: Naar Bruinisse Oosterland dhr. C. A. Vreugdenhil Cand- te Rotterdam Naar Schoondijke dhr. C W Keur Cand. te Driebergen; Naar Suameer dhr. J.W. Egging Cand. te Hoogeveen Naar Krimpen a/d Lek dhr. D. P. Kalkman Cand. te Rotterdam. Bedankt: Voor Heemse Ds. J. Ubels te Varsseveld. CHR. GEREF. KERK. Beroepen: Naar Alphen a/d Rijn Ds. J. B. G. Goes te IJmuiden. Tweetal: te Kampen Ds. J. L. de Vries Rijnsburg en Ds. J. Telsma Zeist. EVANG. LUTH. KERK. Drietal: Te Hoorn»Medenblik Ds. J. Bergman Groede, Ds. P. Boendermaker Har» lingen en Ds. C. Th. Schauten Doesburg. Samenwerkende Zendingscorporaties. De Hoofdbesturen der Samenwerkende Cor» poraties gevoelen zich gedrongen om allen, die in 1923 den Zendingsarbeid op eenigerlei wijze gesteund hebben, zeer hartelijk te danken. Ook in dat jaar is de nood vaak hoog ge» stegen, maar de Zending wordt er door heen geleid. God heeft het ons bij vernieuwing doen ervaren, dat het Zijn werk is, dat wij mogen doen en dat door Hem in stand wordt gehouden. Hij heeft het velen in het hart gegeven om mee te werken. De gemeenten in Indië en de Besturen in Holland verwachten, dat het hun in 1924 ook niet aan de noodige hulp zal ontbreken. Dankende voor de uitkomst in 1923 willen wij God bidden, dat Hij het Zendingswerk blijft zegenen. Leere Hij het ons steeds dui» delijker onze roeping te verstaan, opdat wij met nieuwen moed en nieuwen ijver de toe» komst tegengaan. Namens de Besturen voornoemd JOH. RAXJWS B. J. C. RIJNDERS J. M. J. SCHEPPER Hoe Nederlanders in Frankrijk worden behandeld. Het Volk bevat het verhaal van de ervarin» gen, die twee ingezetenen van Amersfoort, M. de Groot en Z. Eikelboom, bij hun zoe» ken naar werk in Frankrijk, vooral bij de autoriteiten te Vermis, hebben opgedaan. Aan een correspondent van het blad ver» telden zij o.a. Ons geld raakte op en we besloten naar Parijs te gaan, doch we hadden geen reisgeld. Daarom namen we een perronkaartjë en stap» ten daarmede in den trein, doch dit is ons duur te staan gekomen. In Vermis kwam de conducteur en moesten we uitstappen. We werden naar den chef ge» bracht en toen werden er eenige gendarmen ontboden, die ons arresteerden. In het politie» bureau werden we achter slot en grendel gezet en den volgenden dag werden we ge» boeid naar Reims overgebracht en daar in de gevangenis opgesloten. Eerst na 8 dagen werden we voor den rechter van instructie geleidtde overbrenging van de gevangenis naar het gerechtsgebouw geschiedde per celwagen. Toen de rechter» commissaris mij passeeren moest, waarbij ik hem in den weg stond, kreeg ik een slag in het gezicht en werd mij het woord »boche« toegevoegd. Het bleek dat ze ons voor Duit» schers hielden, want we vingen ten minste af en toe het woord »Allemand« op. Na het verhoor voor den rechter van in» structie werden we weer naar de gevangenis teruggevoerd. We werden daar somtijds ergerlijk mis» handeld. Begrepen we iets niet goed, dan werden we geslagen. In de gevangenis moesten we eiermandjes maken en wie er geen 24 per dag maakte, kreeg geen warm eten. Zoo heb ik eens in 3 dagen geen warm eten gehad, niets anders dan een korst brood met wat water. Wij hadden ontzettenden honger. Ik heb zelfs wat voering uit mijn pet op» gekauwd. Ziet u mijn nagels eens. Ook deze heb ik van honger opgegeten. In de gevangenis werd ook ons hoofdhaar afgeknipt en ik ben er eens geschoren met een broodmes. We werden eens geheel naakt onder een sproeier gezet en kregen in strenge vorst een koud bad. Eens gebeurde het, dat ik een pannetje soep van mijn kameraad aanpakte en daarvoor werden mij een aantal slagen toegediend. Dit duurde zoo tot 23 Januari, dus 40 dagen. Tóen moesten we voor de rechtbank ver» schijnen. Doch 's morgens, voordat we naar het ge» rechtshof werden vervoerd, diet men ons eerst nog een kwartier geheel naakt over de binnen» plaats loopen en daarna werden we per cel» wagen weggevoerd, en telkens wanneer we den celwagen verlieten, werden we aan elkaar geboeid. Voor de rechtbank gekomen werden we veroordeeld tot 40 dagen gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. We hadden de 40 dagen reeds in voorarrest doorgebracht en waren dus vrij. In de gevangenis teruggekeerd, werden we ontslagen, doch door een rechercheur eerst nog medegenomen naar het bureau, waar ons signalement is opgenomen. Toen waren we weer vrij. De heer Schaper, lid der Tweede Kamer, heeft over deze geschiedenis vragen gesteld aan den Minister van Buitenlandsché Zaken. Iheorie en practijk. Aan »de Standaard« wordt geschreven Door den gemeente»veldwachter van Tholen waren op verschillende datums tweepersonen bekeurd wegens openbare dronkenschap en tevens wegens het vloeken in het openbaar. Voor het kantongerecht te Tholen zijn beide zaken behandeld. Wegens openbare dronkenschap werden zij gestraft, doch wegens het vloeken (iii Tholen bestaat een verordening) werden zij vrijge» sproken, daar het een voortzetting was van hun dronkenschap. Terecht merkt de schrijver verder op Zoo ziet men, dat de gemeenteraad wel een verordening kan maken, doch de uitvoering is niet voor de politie. Als zoo'n persoon in zijn dronkenschap iemand mishandelt, is hij dan ook niet straf» baar voor de mishandeling Of in zijn dronkenschap doet hij een moord Komt hij er dan ook met een rijksdaalder boete af? Wilson. Weet men nog, wat 't met die «punten van Wilson» was Die beroemde Veertien punten vormden het Vredesaanbod, dat Wilson in 't begin van 1918 aan Duitschland en de wereld deed. 't Waren »punten«, die wel Duitschland voor de op vreemd grondgebied aangerichte schade aansprakelijk stelde maar overigens het Duitsche volk beloofde te sparen, en boven» dien de vestiging van een algemeenen wereld» bond ontwierp waarin alle toen oorlogvoeren» den een gelijkberechtigde plaats zouden inne» men. Op dien grondslag zouden voortaan in de wereld vrede en recht heerschen, het zelfde beschikkingsrecht zou als bij onderlinge ver» zekering tegen alle overweldiging worden be» schermd, nog mogelijke geschillen zouden door een opperste rechtspraak worden beslecht. En toen president Wilson in December 1918, een maand na den wapenstilstand, naar Amerika vertrok, geloofden velen dat het vredestrac» taat, te Versailles te sluiten, de eerste belicha» ming zou zijn van de door h'em verkondigde beginselen Nu, ieder weet hoe hier ongeveer niets van terechtgekomen is. Wilson werd door Clémenceau en Lloyd George tegen de vlakte gepraat, keerde diep teleurgesteld naar Amerika terug en had daar weldra, ook bij zijn eigen volk, afgedaan. V Is nu al zijn werk tevergeefs geweest God weet het en de toekomst zal 't leeren. Zijn groote fout was, dat hij was een veel te onpractisch idealist, die ook niet genoeg rekende met de kracht en de macht der zon» de en van de geestelijke boosheden op de aarde en in de lucht. Hij had daar immers zijn prachtig plan. »Ga nu, menschheidnaar deze regelen leven en gij zult als volken met elkander ge» lukkig zijnde zwaarden zullen tot spaden en de spiesen tot sikkelen kunnen worden omgewerkt Maar dat moet fiasco geven. Maak eerst den wortel goed, zoo zal ook de vrucht goed worden en dien kwaden wor» tel van al deze ongerechtigheid die werd door Wilson te veel veronachtzaamd. En zoo was zijn plan 'n wonderboom. Spoedig grootnog sneller verdord. Toch, voorzeker! was er in zijn »punten« veel goeds. En als Gods genade de harten nog verteederen mag, dan zal de inhoud van deze punten in de toekomst nog zegen kunnen brengen. Lees hoe het gaat, in den WinkeU van^demStaat Rusland heeft vele Staat s»winkels En wel in tweeërlei vorm, naar 't schijnt Winkels welke direct door staatsambtena» ren gedreven worden én zoogenaamd coöpera» tieve winkels, die echter toch weer door den Staat worden gefinancieerd en geadmini» streerd. Maar het wil er niet mee. Ze zijn peperduur en sinds de bekende e«>nomische ommezwaai winnen dan ook de particuliere winkels met den dag terrein. Toen nu onlangs de communistische »com» missaris« Jakowlew een onderzoek naar een en ander instelde, vond hij zooveel merkwaar» digs, dat hij er een boek over schreef, het» welk let wek! door den Staat is uitge» ven. Welnu, in een beschrijving van dat boek lezen we o.m. Jakolew was verbaasd over het aantal bedienden in die winkels en vroeg den lei» der van een dergelijke zaak het was een coöperatieve winkel hoeveel bedienden hij, ware hij de eigenaar van de zaak ge» weest, zou houden. Het antwoord luidde »Een vijfde van het tegenwoordige perso» neel en ook dat zou misschien nog te veel zijn«. Toen Jakowlew zijn verbazing hier» over uitte, gaf de leider de volgende ver» klaring»Wij moeten ontelbare staten in» vullen en op alle mogelijke en onmogelij» ke aanvragen antwoorden, en voor al die paperassen is veel personeel noodig«. Nu hóéft het niet zoo. Maar 't gaat en het wordt haast altijd zoo. Veel omslag, kouë drukte, paperasserij en gewichtigdoenerij en de zaak zelf komt in discrediet. De Staats»machine is veel te ingewikkeld voor al dat eenvoudige werk 'n Gewone winkelman, Met een wit jasje an Dat is de man, die 't kan, Zet hem er an Flakkeesche Boerenbond. Men schrijft aan »de Standaard.« De heer J. Koert, te Nieuwe Tonge, heeft zijn ontslag genomen als voorzitter van den Flakkeeschen Boerenbond. Deze ontslagname is voor een aanzienlijke organisatie als deze Bond een groot verlies. De oorzaak van dit ontslag moet, naar men aanneemt, gelegen zijn in de obstructie van enkele afdeelingen, tegen het betalen van haar aandeel in het tekort' van de «Vereeninging van Ned. Akker» bouwers«, waartoe op een algemeene verga» dering met algemeene stemmen werd besloten. In 1922 werd hij 'bij herstemming met den heer G. C. van Schouwen te Oude Tonge als Voorzitter van den Flakkeeschen Boeren» bond gekozen. SOMMELSDIJK. Geboren Jannetje Adriaantje, d. v. Marinus Breeman en Adriaantje KievitNeeltje Catha» rina, d. v. Pieter le Comte en Baaltje Camphens Anna Adriana, d. v. Pieter le Comte en Baalt» je Camphens. MIDDELHARNIS. Geboren Hendrik, z. v. P. Klink en P. de Waard Louis. z. v. G. v. Sliedregt en G. Sol» daatMaria Hendrika, d. v. P. Verburg en C. ScholMaria, d. v. KI. Vroegindeweij en C. v. d. VeldeAdrianus Cornelis, z. v. J. Smit en P. Schol; Geertje, d. v. J. Blok en A. DubbeldWillem, z. v. J. L. Uden en J. OnderstalCornelia, d. v. M. Kool en A. P. Brouw. OndertrouwdG. v. Driel (Sommelsdijk) oud 28 j. en P. Schuurman oud 26 j.J. J. K. Kardux oud 21 j. (Sommelsdijk) en J. den Boer, oud 19 j. GetrouwdT. M. Lugtigheid, oud 18 j. (Rotterdam) en P. v. Eek, 18 j.G. v. Driel, 28 j. (Sommelsdijk) en P. Schuurman, 26 j. OverledenJ. L. Nipius, 79 j.C. Both, 75 j. wed. van C. AppelT. de Man, 83 j. wed. van L. Sprong. MELISSANT. GeborenCornelis, z. v. A. Non en van R. de Voseen levenl. kind van P. C. Keur en W. van der Mast. Getrouwd: J. Goedegebuur, j.m. 27 j. en M. Kleijnenberg, j.d. 27 j. GOEDEREEDE. De vorige week werd door de kuilvisschers wederom veel schade opgeloopen. Door 9 vaartuigen is van f 25 tot f 100 aan breken en scheuren verloren gegaan. Met de garnalenvisscherij werd slechts gemiddeld 40 kilo per getij gevangen. Op Woensdag 13 Februari 1924 des namid» dags 1 uur te Nieuwe Tonge aan het tram» station van planken, balken, ribben, latten, schroten, enz Deurwaarder GROENENDIJK. Op Donderdag 14 Februari 1924, des na» middags 1 uur, te Achthuizen, aan het tram» station, van planken, balken, ribben, latten, schroten enz. Deurwaarder GROENENDIJK Op Donderdag 14 Februari 1924, des na» middags ten 3 ure, te Oude Tonge, aan het ramstation van planken, balken, ribben, lat» ten, schroten enz. Deurwaarder GROENENDIJK Op Vrijdag 15 Februari 1924, des namid» dags ten V/2 ure, te Ooltgensplaat, aan het tramstation van planken, balken, ribben, lat» ten, schroten enz. Deurwaarder GROENENDIJK. Woensdag 13 Februari, te Stellendam, in het logement van Troost, bij inzeten Woens» dag 20 Februari, te Stellendam, in het loge» ment van Mijnders, bij afslag, telkens des namiddags 3 uur, van een schuur met varkens» en kippenhok, staande op en het recht van erfpacht tot 11 Nov. 1950, aan een perceel grond te Stellendam, in Kavel 20 van den Eendrachtspolder aan den Achterweg, kadaster Sectie B no. 1313, groot 17 aren 10 centiaren of 112 Roeden V. M., gedeeltelijk dadelijk en overigens 1 Mei 1924 in gebruik te aanvaar» den. Ten verzoeke van den heer Leendert van der Vlugt. Notaris VAN DEN BERG. Woensdag 13 Februari te Stellendam in het Logement van Troost, bij inzet, en Woensdag 20 Februari te Stellendam in het Logement van Mijnders, bij afslag, telkens des namiddags half vier uur, van een huis met grond te Stellendam aan de Voorstraat, ka» daster Sectie B no. 919; groot 35 centiaren, bewoond geweest door Wijlen de Wed. Aart de Graaf. Dadelijk te aanvaarden. Notaris VAN DEN BERG. Woensdag 13 Februari, 's namiddags 2 uur te Stellendam, bij de Ned. Herv. Kerk, om contant geld, van een partij Wilgeboomen en Mutserd. Notaris VAN DEN BERG. Woensdag 13 Februari, 's namiddags 5 uur- te Stellendam, in het logement van Troost, verhuring bij inschrijving voor het seizoen 1924, van: 3 meeden land in Kavel 11 van den Eendrachtspolder te Stellendam, om met aardappelen te beteelen, en van 3 meeden land in Kavel 23 van den Eendrachtspolder te Stellendam, om met cichorei, ajuin, of aardappelen te bebouwen. Ten verzoeke van den Heer A. van der Vlugt. Notaris VAN DEN BERG. Op Vrijdagen 8 en 15 Februari 1924 voorm. 11 uu.r, ten koffiehuize van Mej. van Driel, aldaar, publieke verkooping bij veiling en afslag van Een huis, schuur en erf, te Zuid» land, in het dorp, aan de Breedestraat, strek» kende tot aan het Slop en den Achterweg, groot 03 Aren, 45 centiaren, in 2 perceelen en combinatie. In gebruik en genot te aanvaarden 1 April a.s. of zooveel vroeger als hetzelve is ontruimd of wordt overeengekomen. Betaling kooppen» ningen 1 April 1924. Bezichtiging op werk» dagen nam. van 2—4 uur. Inlichtingen geven de Heer M. Quak en ondergeteekende. Notaris LOEFF. Verhuring bij inschrijving naar de beneficie voor 7 jaar, dadelijk ingaande, van 4 mee» den land in kavel 11 van den Halspolder onder Stellendam, groot 1.17.57 H.A. of 2 G. 168 R. V. M. De pacht bedraagt f 65.— per gemet per jaar. Ten verzoeke van den Heer A. van der Vlugt. Inschrijvingsbiljetten in te leveren vóór of op Vrijdag 15 Februari 1924 ten kantore van Notaris VAN DEN BERG. Verkooping Boeren»Inspan. Op Woensdag 20 Februari 1924 des mórgens tien uur in de achterstraat te Sommelsdijk bestaande o.a. uit 5 paarden, 3 stuks hoornvee, landbouwwerk» tuigen enzoovoort. Ten verzoeke van den heer T. de Gast te Sommelsdijk. Notaris VAN BUUREN. Op Donderdag 21 Februari 1924 des v.m. 10 uur (na aankomst van tram en autobus) ten verzoeke van den heer Adrs. Jacobs Lzn. te Ooltgensplaat, op den'door den verkooper bewoonde hofstede aan den Oudelandschen dijk, nabij Achthuizen, Station den Bommel, openbare vrijwillige verkooping van Vos merri:, klepper, aftands; Grijze merrie oud 9 jaar, drachtigBruine merrie, oud 6 jaar, drachtig; Bruine merrie oud 10 jaar; Bruine merrie oud 10 jaar, drachtigVos merrie oud 5 jaarVos merrie oud 3 jaar Vos merrie, oud 3 jaar VeulenboekGrijze ruin oud 3 jaarBruine ruin oud 2 jaar. Een melkkoe een vare koe tien kalfschot» ten tien tweejarige vaarzen vijftien hokke» lingen 14 loopvarkens pluimvee veerwa» gen veerkaros tilburry en uitgebreide land» bouwinventaris. Voorts meubilaire goederen, hooi en stroo en wat verder ten verkoop zal worden aan» geboden. Breeder omschreven bij biljet. Notaris AKKERMAN. Op Maandag 25 Februari 1924, 's voorm 10 uur, te Oude Tonge, aan den Oostenden» schen Dijk, van16 paarden (waaronder 7 veulendragend), 23 stuks hoornvee (waaronder 12 2=jarige vaarzen, 1 kalfkoe en 1 melkkoe), 4 loopvarkens, partij kippen, veerwagen (met ruiten), 4 boerenwagens, tilburry, veerkaros, zware wielslede, wielslede met burrie en krat» ten, zaaimachine (merk Smijth), hooischudder (merk saxonia), wiedmachine (compleet), ijze» ren rolblok, stroosnijder, zoo goed als nieuwe maaimachine (merk Deern), hooihark, wentel», wiel» en portugaalsche ploegen, houten en ijzeren eggen, slijpsteen, rieken, vorken, bak» ken, schoppen, ladders, centrifuge (merkMeijs), compleet hithaamtuig, hitgareel, windmolen, puike uienren (inhoud 600 H.L.), hooi, stroo, eenige meubilaire goederen en hetgeen verder ten verkoop zal worden aangeboden, ten verzoeke van de Gebroeders W. L. J. en P. E. Heestermans. Notaris VAN DER SLUYS. Op Dinsdag 26 Februari 1924, des voorm. 10 uur, verkooping van 3 paarden, 11 stuks hoornvee, Landbouwwerktuigen enz. ten ver» zoeke en op de hofstede van den heer David Vroegindeweij Azn. onder Sommelsdijk. Notaris VAN BUUREN. Openbare vrijwillige verkooping van een Boeren»lnspan bestaande o.a. uit 8 paarden, 37 stuks hoornvee, 1 varken, 6 loopbiggen, landbouwwerktuigen enz. Op Woensdag 27 Februari 1924 des morgens tien uur op de hofstede van den heer A. Koese te Middelhar» nis. Notaris VAN BUUREN. Op Donderdag 28 Februari 1924, des v.m. 10 uur (na aankomst tram Achthuizen en autobus Vroon weg), ten verzoeke van Mejuf» frouw de weduwe Ant. Jacobs—van Vugt, op de door haar bewoonde hofstede in den polder Galathee, openbare vrijwillige verkooping van 5 paarden, zijnde Poets, bruine merrie, oud 11 jaar; Nelly, stekelvosmerrie, oud 7 jaar, drachtig; Jacobine, bruine merrie, oud6jaar, drachtig, Stamboek B4718, 3 maal bekroond Madamme Vos merrie, oud 2 jaar, Veulenboek 27980, bekroond Irma de Bel, Vos merrie, oud 2 jaar, Veulenboek 2935915 stuks hoorn» vee, vier loopvarkens, mestput en uitgebreiden Iandbouw»inventaris. Meubilaire goederen, waaronder een antiek eiken kabinet, een partij musterd en hetgeen verder ten verkoop zal worden aangeboden. Breeder omschreven bij biljet. Notaris AKKERMAN. Op Donderdag 21 Februari 1924, 's v.m. half tien uur, te Dirksland, aan de Winter» straat, van 2 paarden, landbouwgereedschap» pen, hooi, stroo, gedorschen haver enz., ten verzoeke van Mej. de Wed. D. van Driel. Notaris VAN DER SLUYS. Verkooping Boeren»Inspan, Op Woensdag 5 Maart 1924 des morgens half tien aan den Westelijken Achterweg te Middelharnis, be» staande uit 2 paarden, 7 stuks hoornvee, land» bouwwerktuigen enz. Ten verzoeke van den heer M. G. Bom te Middelharnis. Notaris VAN BUUREN. Op Woensdag 12 Maart 1924 des morgens 10 uur aan den Steenenweg te Middelharnis verkooping van Paarden, Landbouwwerktuigen enz. ten verzoeke van den Heer Jan v. d. Slik te Middelharnis. Notaris VAN BUUREN. Op Donderdag 13 Maart 1924, voorm. 10 uur, Boelhuis te Ooltgensplaat, ten verzoeke van den heer Johs. Donkersloot Johs.zoon Junior, aldaar. Notaris AKKERMAN. Verhuring bij Inschrijving voor het seizoen van 1924, van het recht om 36 hokkelingen en 5 jaarlingen te weiden op het Gors »Neu» tebol« te Simonshaven in 2 perceelen en voor 3 jaren van 2»60»00 H.A. weiland te Hekelin» gen in de polder Friesland aan de Blindeweg, in één perc. en van 5»75»50 H.A. weiland te Simonshaven, aan den Hoogeweg, in 2 perc. Notaris LOEFF. Op Woensdag 20 Februari 1924 te Ooit» gensplaat, in Hotel »Moelker«, bij veiling en Op Woensdag 27 Februari 1924 aldaar in Hotel »Hobbel«, bij afslag, beide dagen des voormiddags 11 uur, van A. Ten verzoeke van den heer Johs. Don» kersloot Johszn. Junior, te Ooltgensplaat. Per» ceel een. Een hechten weldoortimmerde kapitale steenen landbouwschuur, ingericht met groote stallen, benevens mestputplaats en erf te Ooit» gensplaat, aan den Noord»Achterweg in den kom der gemeente, kad. sectie A. no. 1795 ged. groot ongeveer 8.05 A. Perceel twee. Een tuin achter voormelde schuur, groot ongeveer 3.15 A. (19 R.) kad. sectie A. no 1795 ged. B. Ten verzoeke van den Edel Achtbaren Heer J. G. van Putten te 's»Gravenhage Perceel een. Een perceel tuingrond te Ooit» gensplaat aan den Zuid»Achtei weg uitma» kende een westelijk gedeelte, groot ongeveer 1.78 A. (IO'/ï R van het kad. perceel sectie A no. 1689. Perceel twee. Een perceel tuingrond, gele» gen naast het vorige perceel, uitmakende een Oostelijk gedeelte groot ongeveer 3.34 A. (20 R.) van gemeld nummer 1689. Perceel drie. Een hecht en weldoortimmerd heerenhuis, bevattende acht kamers en keuken benevens een schuur waarin mangelkamer en brandstoffenbergplaats met den grond waarop die gebouwen staan en het erf en tuin te Ooltgensplaat, aan de Voorstraat, Kuiprestraat en Zuid=achterweg, kad. sectie A. no. 849, groot 1.76 A. C. Ten verzoeke van de erven van den heer T. IJ. Neels te Ooltgensplaat c.s. Een woon» en winkelhuis te Ooltgensplaat aan den Molendijk, kad. sectie A. no. 1639, groot 42 C.A. Mondeling per week verhuurd aan den heer Verzeijl, ad f 1.— per week. Notaris AKKERMAN. Donderdag 21 Februari, 's namiddags 2 uur te Goedereede, aan het havenhoofd, om con» tant geld, van een partij scheepsafbraak als pitch=pine, teakhout en eiken planken, palen en balken, brandhout enz., ten verzoeke van den Heer Gijsbertus Tanis. Notaris VAN DEN BERG. VEE en PAARDEN. ROTTERDAM, 11 Februari. Ter Veemarkt waren heden aangevoerd 377 vette runderen 210 vette kalveren, 148 schapen of lammeren, 667 varkens. Prijzen per V2 Kilo Koeien van 35 ct. tot 50/52l/2—57l/2/60 ct., ossen van 50 ct., tot 55—59 ct., kalveren van 60ct. tot70/72'/2 tot 87'/2/90 ctschapen 40—45 ct„ lammeren f 27—38 per stuk varkens van 35 ct. tot 3738V2 ct. De aanvoer van koeien en ossen was goed De handel was tamelijk en de prijzen bleven op dezelfde hoogte. Voor enkele puikbeste beesten werd nog wel 2'/2 cent boven notee» ring betaald. Vette kalveren waren redelijk 'aangevoerd. De handel was langzaam en de prijzen waren ongeveer gelijd aan die der vorige week. Bij uitzondering ging een puik best kalf nog iets boven noteering. Schapen en iammeren met onbeduidenden aanvoer, zeer kalmen handel en onverander» de prijzen. De aanvoer van varkens was aanmerkelijk kleiner en dientengevolge was de handel vlot» ter. De prijzen waren ook iets hooger en ging een enkel puikbest exemplaar nog iets boven noteering. BOTER, KAAS en EIEREN. ROTTERDAM, 11 Februari. Zeeuwsche eieren f 7—8,50Overmaasche dito f 7—8,50 per 100 stuks. GROENTEN, FRUIT en AARDAPPELEN. ROTTERDAM, 11 Februari. Heden waren de prijzen der aardappelen als volgtBrielsche eigenheimers f 6,50—7Zeeuwsche blauwe f 6,75—7,50dito eigenheimers f 5,50—6,50 dito bonte f 6,75—7,60; blauwe eigenheimers f 6—6,50 bravo's f 6,50—7 poters f 3,75—4,75 red star f 5,50—6,25Limburgsche industrie f 4,50—4,75 dito red star f 4,40—4,50 Drent» sche aardappelen f 4—4,25. Met tamelijken aan» voer weinig vraag. H. S. te N. Tonge, Uw Ingezonden Stuk wordt Vrijdag a.s. geplaatst. Hedenavond 6,30 uur behaagde het den Heeke van leven en dood van onze zijde weg te nemen, onze geliefde Echtgenoote en onvergetelijke Moeder, Mej. CHRISTINA TIELEMAN, in den ouderdom van bijna 48 jaar. 24088 Hoe zwaar ons dit verlies treft, zal ieder kunnen beseffen, die baar van nabij gekend heeft. Jb. DAMBRUIN. JACOMINA J. DAMBRUIN. Sommelsdijk, 11 Febr. 1924. Nog in rouw zijnde over het zware verlies van onze geliefde Echtgenoote en Moeder werden we opnieuw getroffen door het verlies van onze zeer geliefde Dochter, Zuster en Behuwdzus» ter Mej. CHRISTINA TIELEMAN, in den ouderdom van bijna 48 jaar. 24082 CHR. TIELEMAN en Kinderen Sommelsdijk, 11 Febr. 1924. Heden overleed na een lang» durig doch geduldig lijden mijn innig geliefde Vriendin BAALTJE WESTHÖEVE in den ouderdom van ló'/zjaar. HENDRIKA KURVINK Ouddorp, 8 Febr. 1924 24085 Voor de vele bewijzen van deelneming bij het verlies ons getroffen, wegens het overlijden van onze geliefde dochter, zuster, behuwd» zuster en tante 24074 1*1 betuigen wij ohzen hartelijken dank. Uit aller naam Wed. J. A. VAN NIEUWENHUIJZEN Oude Tonge, 9 Febr. 1924. Hiermede betuigen wij onzen' oprechten dank voor de zeer vele bewijzen van deelneming ons betoond door familie, vrienden en bekenden, bij het overlijden van onzen innig geliefden Echtgenoot, Vader, Broe» der, Behuwdbroeder Oom en Kleinzoon Uit aller naam, Wed. JOH. BREEN-de Blok Ouddorp, Februari 1924. 24086 Ondertrouwkaartjes en »Brieven Gevulde Bruidzakjes enz. worden geleverd door 24084 Plaatsing van Advertenties voor alle Couranten GEVRAAGD een Adres: C. VAN DEN BERGE, Nieuwe Tonge. 24083 TE KOOP GEVRAAGD s oude Alimonda tegen zeer hoogen prijs. Adres: N. BARENDSE, Helmer» straat 22, Rotterdam. TE KOOP voor de meestbiedende Brieven onder No. 24081 Bureau van dit Blad.

Maas- en Scheldebode | 1924 | | pagina 3