Antirevolutionair Orgaan voor de Zuidhollandsche en Zeeuwsche Eilanden. 5> No. 2989 WOENSDAG 13 FEBRUARI 1924 38ste JAARGANG IN HOC SIGNO VINCES Gemeenteraad. Reclames Mededöelingen. De ElecMleltsMrciening op Doeree en OuerliakHee W. BOEKHOVEN ZONEN Alle stukken voor de Redactie bestemd, Advertentiën en verdere Administratie franco toe te zenden aan de Uitgevers Influenza en griep Deze Courant verschijnt eiken WOENSDAG en ZATERDAG. ABONNEMENTSPRIJS per drie maanden franco per post 75 Cent bij vooruitbetaling. BUITENLAND bij vooruitbetaling f 8.50 per jaar. AFZONDERLIJKE NUMMERS 5 CENT. UITGEVERS S ÓiW M E L S D IJ K Telef. lnterc. No. 202 Postbus No. 2 ADVERTENT1EN 20 cent, RECLAMES 40 cent, BOEKAANKONDIGING 10 cent per regel. DIENSTAANVRAGEN en DIENSTAANBIEDINGEN f 1.— per plaatsing. Groote letters en vignetten worden berekend naar de plaatsruimte die zij beslaan. Advertentiën worden ingewacht tot DINSDAG- en VRIJDAGMORGEN 10 uur. De Vlootwet ginds. In Indië nóg mooier dan hier Hiér waren er, die in gemoede meenden nu de Vlootwet verworpen was, nu was ook de bezuiniging van de baan. Niet meer noodig, m'neerdrie honderd millioen uitge» spaard, daar kan me zoo effe 'n gat mee wor» den gestopt, niet? Enfin, ze leeren 't nu wel anders. Dat de Vlootwet met de Bezuiniging en met het Landstekort niets te maken heeft Maar in Indië ging 't nog gekker. »De Vlootwet is verworpenwerd tot in de kampongs bepraat. «Welaan zeiden in de Preanger een aantal inlanders dan hoeven wij óók geen belasting meer te betalen, waar zou d i e dan nog voor noodig zijn Zulke oolijke leukerds zitten er bij óns nog niet in de S. D. A. P. 'n Hadji uit hun dorp, 'n vurige Sarikat» )slam»man had hun dit verteld. Natuurlijk zijn ook z ij al uit den droom. Tien tegen een, dat in hun stugge, zwijg» zame Indische koppen de gedachte rondwentelt, waarom 't dan noodig was die Vlootwet te verwerpen, die dan toch in elk geval 'n be» scherming voor Indië geweest zou zijn Tja, dat vragen we hier ook weleens 'ss® De strijd in Twente. De weken rijen zich aaneen. En de Twentsche uitsluiting duurt voort. Het zijn ongelijke partijen. De fabrikanten kunnen het lang uithouden, temeer daar de stijging op de markt hun 't voordeel gaf, dat ze hun voorraden tegen flinke prijzen kunnen opruimen. Daartegen hebben de arbeiders geen steun achter zich dan de Nederlandsche vakbeweging. Dit geldt voor allen. Ook voor onze christenbroeders ginds. En waar zij, naar onze meening, voor zoover jj die bij gebrekkige gegevens, kunnen be» palen, staan in een eerlijken hun opgedrongen strijd, daar wekken wij op tot krachtigen steun, als die wordt gevraagd. V Waar het om gaat. Het gaat er tegen loonsverlaging. Nu kan deze, vooral in ónzen tijd onver» mijdelijk zijn. En waar dit zoo i s, en we zién dat en zijn er van overtuigd geworden, daar wekken we de arbeiders op Hoe zwaar 't u valt, néém dan uw verlies't kan niet anders en hoop op betere tijd. Doch die overtuiging ontbreekt hier. Loonen van 20 a 22 gulden voor zidk ge» jaagd, geestdoodend en lichaamsloopend werk zijn toch moeilijk voor vermindering vatbaar, waar men door al maar feller aandrijven 't zoover heeft weten te brengen, dat de arbeider zijn laatste korrelken arbeids=énergie moet uit» zweeten om aan dat loon te komen. En werd nu maar aangetoond, dat zonder de loonsverlaging de industrie niet meer werken kan Dan waren we gauw uitgepraat. Maar juist het tegendeel is waar. De artikelen van »Insider«, die blijkbaar goed van de katoenfabricage en de katoenmarkt op de hoogte is en die de loonsverlaging onge» motiveerd acht, zijn zeker niet afdoende weer» legd. Alle »overleg« wordt door de fabrikanten geweigerd, wat z ij zeggen behoeft noch met cijfers bewezen, noch voor de .volksovertuiging gerechtvaardigd te worden. 't Echte oud»liberale standpunt 1 Waarvan ook voor een klein gedeelte «ónze menschen« 't slachtoffer worden voor hén komen we. op het onrecht is hier, naar onze vaste meening aan hun zijde n i e t en daarom achten wij steun gewenscht in dezen moeilijken weg. V' Godsbestuur. Dit is een fragment uit een schoone medi» datie van ds. J. J. Knap, in »Oude Paden« over het Godsbestuur, naar aanleiding van Jes. 18 4 m., waar de Heere zegt«Ik zal stil zyn en zien in nnjn woning«. Naar aanleiding hiervan merkt ds. K. o.m. op «Vergeet het nooitzooals de heiligheid der volken tijd moeten hebben, om de eeuwen door te rijpen, zoo moet ook de zonde of het kwaad zich kunnen ontwik» kelen, opdat het eind»oordeel Gods voor aller oog gerechtvaardigd worde. Verstikt God het booze der wereld reeds in de kiem, dan zou de duivel in het jongste gericht niet in al zijn machteloosheid tentoongesteld worden. Hij moet gelegenheid hebben zijn volle kracht te ontplooien, en wordt hij op dat hoogtepunt door het snoeimes geraakt, dan pas komt de Koning der eeuwen tot zijn gansche eer, want zoo alléén wordt het openbaar, dat zelfs de breed»uitgeslagen wijn» stok met zijn overal heen gekropen ranken en de in volle rijpheid zwellende vrucht niet tegen de almacht bestand is, maar dat God en met hem de gerechtigheid triomfeert«. Gaarne geef ik dit stuksken in overw.eging aan diegenen ook onder óns, die nogwel eens met de kwestie van het Godsbestuur in den loop der historie te worstelen hebben. 't Is een illustratie op het oud»HoIlandsche spreekwoord, dat zegtGods molens malen langzaam Vergadering van den Gemeenteraad van MIDDELHARNIS op Vrijdag 8 Fe» bruari des nam. om half drie uur. De voorzitter de EdelAchtbare heer Den Hollander opent de vergadering met gebed, waarna de heer KRIJGSMAN (A.»R.) in han» den van den burgemeester de eeden aflegd voorgeschreven in de Gemeentewet. Dé voorzitter feliciteert den heer Krijgsman met zijn raadslidmaatschap en wenscht hem toe in 't belang der gemeente werkzaam te mogen zijn. Spr. las dezer dagen in een tijd» schrift het volgende ketngezegde Weinig praten, kort beraden, Minder woorden en meer daden. Korte zinnen en snel besluiten Rust van binnen en kracht naar buiten." Spr. meent dat deze woorden waard zijn onthouden en toegepast te worden. Natuurlijk doelt spr. hier niet op den persoon van den heer Krijgsman, deze is thans voor 't eerst raadslid. Spr. wenscht hem echter toe dat hij moge medehelpen de rust van binnen te be» waren en de kracht naar buiten te bevorderen. De heer KRIJGSMAN dankt den voorzitter voor zijn woorden en spreekt den wensch uit dat zijn lidmaatschap van dezen raad moge bevorderlijk zijn aan hetgeen de voorzitter bedoelde. Zijnerzijds zal spr. daartoe medewer» ken met al wat in hem is. De notulen worden voorgelezen. De heer DORSMAN (Volksbelang) zegt dat volgens de notulen door den raad beslo» ten is, dat ambtenaren op of na 1 Januari 1924 benoemd hun eigen pensioenpremie zul» len betalen. Spr. weet zeker dat de raad dit besluit niet genomen heeft. De VOORZITTER antwoordt dat het mo= gelijk is, dat hier een misverstand in het spel is. Bij de behandeling der begrooting is reeds over deze zaak gesproken en gaf de raad de wenschelijkheid te kennen dat van de in de toekomst te benoemen ambtenaren de pensi» oenpremiën verhaald worden. Trouwens dat is bijna overal zoo. Ged. Staten hebben ook deze maatregelen getroffen. Nu geeft spr. toe dat er geen officieel besluit dienaangaande in de vorige raadszitting genomen is. E!r is niet in den breede over gesproken, toch heeft spr. de overtuiging, dat het besluit bij acclamatie genomen is. Van deze overtuiging is spr. niet af te brengen. Maar indien de raad zich he» den uitspreekt, dat het niet bedoeld is dit besluit te nemen, zal spr. zich er bij neer» leggen. De heer KOOTE (A.»R.) vermoedt dat de Voorzitter misschien in gedachten hield het» geen besproken is bij de behandeling der be» grooting. De heer SLIS (Gemeentebelang) zegt dat de opvatting van den Voorzitter ook spr.'s op» vatting is. De heer DORSMAN (Volksbelang) wijst er op dat het hier betreft een diepingrijpende maatregel, 't Gaat n.l. om het salaris van den pas benoemden gemeente»opzichter. Deze ver» dient f 600 per jaar, wanneer daar 8V2 u/o pensioenpremie af gaat, schiet er niet veel over. De heer SLIS (Gemeentebelang) zegt dat het zijn systeem is alle pensioenpremiën op de ambtenaren zelf te verhalen. De heer KOOTE (A.»R.) zegt dat de ge» meentesopzichter benoemd is op een jaar proef. Hij is dus nog geen ambtenaar, dientengevolge valt hij nog buiten de maatregel de pensioen» premie door de nieuw benoemde ambtenaren zelf te laten betalen. Hierop vervalt de Raad in zijn slechte ge» woonte onderling gesprekken te voeren. In groepjes van drie of vier personen verliest men zich in gezellige kout". Wethouder \ROEGINDEWEIJ (A.»R.) hef woord nemend zegt«Voorzitter 1 laten zij nu niet allemaal door elkander praten geel; U mij even alleen het woord. De voorzitter heeft gezegd de overtuiging te hebben dat de Raad besloten heeft de pensioenbijdrage op de nieuwe ambtenaren zelf te verhalen. Dit is echter geen besluit van den Raad geweest, voorzoover ik weet. Deze zaak is in gesloten zitting behandeld. Ik heb mij toen even moeten verwijderen en indien er intusschen een zoodanig besluit genomen was, zou U mij toch wellicht met een paar woorden daarvan mededeeling gedaan hebben, 'k Heb er echter niets over gehoord. Ook de Secretaris, die als accuraat man, meestal nadere inlichtingen vraagt aan den raad wanneer een besluit ge» nomen is, heeft er met geen enkel woord over gerept. Een besluit heeft de Raad dus niet genomen. Toch is het wel mogelijk dat de Voorzitter den indruk heeft gekregen dat het besluit wel genomen is. Hier is dan een mis» verstand in het spel. De heer DORSMAN (Volksbelang) leest uit het regl. van orde voor hoe in den Raad een besluit genomen moet worden. In ieder geval is er overeenkontstig dit voorschrift niet gehandeld. De VOORZITTER zegt gehandeld te heb» ben ;n verband met het geen naar aanleiding van het pensioen»verhaal gesproken is bij de behandeling der begrooting. De heer KRIJGSMAN (A.»R.) zegt in dè courantenverslagen van den raad gelezen te hebben bij de begrooting dat besloten is de pensioenpremiën op de nieuw aan te stellen ambtenaren te verhalen. De Heer DORSMAN (Volksbelang) stelt voor dat de raad zich zal uitspreken of het besluit genomen is ja, dan neen. Dit voorstel wordt in stemming gebracht en met zes stemmen tegen vier spreekt de raad zich uit, dat in de voorgaande zitting geen besluit genomen is zooals in de notulen vermeld wordt. De VOORZITTER geeft zijn verwondering te kennen, dat de beide wethouders in de wethoudersvergadering waar deze zaak, toch ook behandeld is, niet reeds opmerkten dat er dienaangaande geen besluit door den raad genomen is. Wethouder VROEGINDEWEIJ (A.»R.) zegt zich niet te kunnen herinneren dat deze zaak in de wethoudersvergadering is besproken. Wethouder ZAAIER (groep kiezers links) zegt dat er wel over gesproken is in de wet» houdersvergadering, spr. gelooft ook dat er wel over gesproken is in de vorige raadszit» ting maar het gebeurt wel meer dat sommige raadsleden te weinig aandacht verleenen aan de zaken die behandeld worden. Er wordt wel eens onderling tusschen de besprekingen door gesprekken gevoerd. De VOORZITTER stemt dit toe en spreekt de wensch uit dat de ïaadsleden in het ver» volg de noodige aandacht zullen schenken aan hetgeen behandeld wordt. De heer SLIS (gemeentebelang) stelt voor op alle gemeentesambtenaren 8V2 °/opensioen» premie te verhalen. De VOORZITTER zegt dat dit nunietaan de orde is. In een volgende vergadering kan deze zaak behandeld worden. Bij den aanvang dezer eerste zitting in het nieuwe jaar richt de voorzitter eenige woorden tot den taad. Spr. constateert dat wij nogwel niet geheel door de malaise heen zijn, maar er zijn toch eenige lichtpunten te zien. Wat betreft den toestand der gemeente valt op te merken dat deze zich in een gestadige uitbreiding ver» heugen mag. Wij weten niet wat '24 brengen zal. Wij hopen echter verschillende belangrijke besluiten aan den raad voor te stellen, w.o. den aanleg van een nieuwen weg en verbe» tering van het zandpad tot aan de gasfabriek, door afgraving, en het in orde brengen van den nieuwen woningbouw. Vermoedelijk zul» len dit jaar ook voorstellen gedaan worden betreffende de electrificatie en waterleiding. De gasfabriek zal in de toekomst geen vol» doende gapaciteiten hebben om in de be» hoeften te voorzien. Spr. hoopt dat alle raads» leden hun medewerking zullen verleenen tot bereiking van het groote doel met terzijde» stelling van andere, dan gemeentebelangen ook ten opzichte van elkander. Spr. doet een beroep op, de gezamenlijke medewerking van alle raadsleden opdat de gewichtige besluiten die staan genomen te worden niet anders zullen zijn dan de handhaving der ware be» langen dezer gemeente. Met blijdschap con» stateert spr. tenslotte dat op een klein stukje na thans de geheele gemeente voorzien is van degelijke rioleering. Spr. hoopt dat in de raadszitting van heden besloten kan worden ook dit laatste stukje in orde te doen brengen. De heer SLIS (Gemeentebelang) sluit zich bij het gesprokene van den voorzitter aan, uitgezonderd het laatste, daar spr. meent dat de rioleering der gemeente nog niet goed te noemen is. Eenige ingekomen stukken worden ter ken» nis der raadsleden gebracht. Hieronder is een bericht van Gedi St., waarbij bericht wordt dat er een nieuwe regeling is getroffen ten opzichte de jaarwedde van den Gemeenteont» vanger. De gemeente is gebracht in de 7de klasse, waarvoor de jaarwedde bepaald is op f 1700, max. f 2000 met f 130 voor vergoeding kantoorhuur en f 100 als kindertoeslag. De ontvanger heeft dus totaal f 2230. Dit is ingegaan 1 Jan, '24. Over 1923 wordt hem een zelfde bedrag toegekend als over 1922. Een schrijven van den heer Zaaier, betref» fende de huur van een leeg komend huis, wordt aangehouden tot een volgende zitting. De VOORZITTER deelt mede dat de heer A. A. Mijs te Sommelsdijk bij Ged St. in beroep gegaan is tegen zijn forensenaanslag en door dit college in 't gelijk gesteld is. De gemeente is hierop in beroep bij de Kroon gegaan, en deze besliste dat de aanslag gehand» haafd moet worden. De raad geeft volmacht, de nota ad f 120 voor de procedure aan het kantoor 'Vermeer te Rotterdam te voldoen. Besloten wordt den heer Riksoord land in erfpacht te geven aan het Binnenpad naast dat van den heer K. Vermaas. Het kohier der hondenbelasting wordt vast» gesteld. Er zijn 142 honden voor f 3.— en 25 honden van f 1.50. De heer J. Boeter bericht accoord te gaan met de overdracht van een strookje grond aan de Hobbemastraat. De heer Stapel weigert tot overgave. Met hem zullen door B. en W. nog besprekingen gevoerd worden. De heer v. d. MEIDE (groep kiezers links) acht het wenschelijk dat er daar ter plaatse in de Hobbemastraat een lantaarn geplaatst wordt. De VOORZITTER zegt dit toe. Er is een rapport ingekomen van den ge» meenteopzichter Varik betreffende de rioleering 40 cent per regel kan men het beste bestrijden door het gebruik der SanapirinsTabletten (Mijnhardt). Koker 75 ct. Bij apoth. en drogisten. vanaf het Binnenpad (woning J. Vermaas) tot aan de Schoolstraat. Besloten wordt deze rio» leering uit te voeren. De H.H. Nieuwland en v d. Stad worden bezoldigd als beambten aan de motorbrand» spuit met resp. f 40.— en f 25.— Besloten wordt een nieuwe vuilniskar aan te schaffen. De prijs wordt geraamd op f 300.— De oude zal hersteld worden om als plaats» vervangster dienst te kunnen doen. Deze kos» sten worden geraamd op f 70 De heer v. d. MEIDE wil dit doen aanbe» steden. De heer DORSMAlSl is tegen aanbesteding. Met de stemmen der H.H. v. d. Slik, v. d. Meide en Nipius tegen wordt besloten het werk niet aan te besteden. Een wijziging in de gemeentebegrooting 1923 wordt goedgekeurd. In de gemeentebegrooting 1924 wordt een administatieve verandering aangebracht (Ver» hooging der beraming van de belastingenop» brengst Tot Voorzitter der commissie van toezicht op de arbeidsbemiddeling wordt benoemd de Burgemeester. Tot leden der commissie worden benoemd de H.H. J. P. Timmers en D. Boomsma (werk» gevers) en Matth. van Eèk en Jb v. d. Velde (werknemers.) Ter opmaking der voordracht hadden B. en W. zich gewend tot de betreffende Christe» lijke en Moderne Organisaties, die gezamenlijk de volgende voordracht hadden gemaakt: Wefkgevers J. P. Timmers en D. Boomsma. Werknemers Matth. v. Eek en J. Vermaas Mz. In verband hiermede zegt de heer KRIJGS» MAN (A.=Rdat zoowel de werkgemers als de werknemers gebruik moeten maken van de arbeidsbemiddeling. Wanneer beide partijen in deze hun zedelijke roeping verstonden zou er veel gepraat kunnen worden voorkomen. De VOORZITTER zal hierover wel eens praten* in de commissie van toezicht. Voorts wordt nog besloten den heer Ver» meulen zijn pensioentoeslag niet te ontnemen. In de rondvraag wordt er gedelibereerd over een verplaatsing van een Urinoir (bij de smederij van v. Strien) over de plaatsing van twee lantaarns, over vuilnis dat bij het gebouw der veiling blijft liggen, over het strooien van zand en grint en over definitieve voorstellen, betreffende het bewaarschool» onderwijs. B. en W. zullen in de volgende zitting over dit laatste punt hun licht ontsteken. Dan sluiting. Nadat de gemeentebesturen van ons eiland beraadslaagd hebben over een verzoek van de electriciteitscommissie voor ons gewest, om een kleine bijdrage te geven voor de bestrijding der kosten van het onderzoek naar de moge» lijkheid dezer nuttige exploitatie, scheen alles weer in den doofpot gegaan te zijn. Er werd niets meer van gehoord en hier en daar zal men misschien wel de schouders opgehaald en gedacht hebben «dat geld was ook weer weggegooid Toch was dit niet juist. Er is wel degelijk gewerkt en het onderzoek naar de mogelijkheid der electrificatie is thans wel in een zoodanig stadium getreden, dat gezegd kan worden, dat de tot stand koming dezer moderne licht» en krachtexploitatie in ons gewest binnen afzien» baren tijd niet onwaarschijnlijk te achten is. Zooals men weten zal, wordt de Electrifi» catie in de Prov. Zuid»Holland geregeld bij verordeningwaarbij is bepaald, dat zonder vergunning van Ged. Staten verboden is a. een inrichting tot voorbereiding en leve» ring van electrlschen stroom aan te leggen of te exploiteeren b. electrischen stroom te leveren ten behoeve van de exploitatie van hoogspanningslijnen c. hoogspanningslijnen te leggen of te ex» ploiteeren terwijl de kosten van voorbereiding eener electriciteitsvoorziening voor een gemeente of een groep van gemeenten, bijdragen uit de provinciale geldmiddeleri worden toegekend tot een maximum van 2/3 der kosten. Voor Goeree en Overflakkee is dit gebeurd. De gemeenten hebben '/s bijgedragen, zoodat dit voorloopig onderzoek kon plaats hebben. Voorst is het bekend, dat een commissie in ons gewest zich met dit voorbereidend onder» zoek heeft belast, onder voorzitterschap van den heer Den Hollander, burgemeester van Sommelsdijk en Middelharnis. Wij leven thans in afwachting, welke plannen door deze commissie aan de gemeenten op ons eiland zullen worden voorgelegd. Wie de nieuwjaarsrede van den burgemeester van Middelharnis in de pas gehouden raads» zitting aldaar hoorde, inzonderheid de clausule die aan de electrificatie van ons eiland gewijd was, krëBg den indruk, dat de bekendwording dezer plannen niet lang meer op zich zal laten wachten. Intusschen achten wij het van belang en misschien wel dienstig aan de leden dezer commissie, dat wij hieronder een afdruk geven van hetgeen over de electriciteitsvoorziening van ons gewest in de Prov. Staten van Zuid» Holland verhandeld werd en wat Ged. Staten zeiven van deze voorziening'denken. Uit het verslag der Handelingen van de Prov. Staten van Zuid»Holland (najaarszitting 1923) nemen wij het volgende woordelijk over Verslag electriciteitsvoorziening in Zuid»Hol» land. (Ag. no. 17) De beraadslaging wordt geopend. De heer C. Warnaer. Mijnheer de Voorzit» terDe verordening, waarbij de opwekking van electriciteit in Zuid»Holland aan regelen is gebonden, is onder uw uitstekende leiding ontworpen en bijna onveranderd door de Sta» ten aangenomen. Ik geloof, wanneer men toen de zienswijze had gevolgd van de minderheid in die commissie, het veislag dat nu voor ons ligt er geheel anders zou hebben uitgezien. Gedeputeerde Staten kunnen thans verkla» ren, dat het electriciteitsvoorzieninggebied om» vat het geheele vasteland van Zuid»Holland. Alleen ten opzichte van Goeree én Overflakkee geven zij een pessimistische beschouwing. Ik meen echter dat ik een andere toon mag la» ten hooren. Men is bezig, op allerlei wijzen te trachten het isolement van dit eiland zoo dragelijk mogelijk te maken. Dat heeft men getoond bij het wegennet en wil men nu ook toonen in de electriciteitsvoorziening, want men weet zeer wel, dat, als die er eenmaal is, ook de zoo noodzakelijke drinkwatervoorziening wel zal volgen. Er is dan ook een commissie ter voorbe» reiding van de electriciteitsvoorziening, die reeds een voorloopig onderzoek heeft doen instellen. Zij heeft tot adviseurs de heeren Nagtglas en Versteeg. Die hebben een rap» port uitgebrachi, dat hier voor mij ligt en ik gaarna aan Gedeputeerde Staten ter inzage wil geven. Deze ingenieurs hebben de zaak van verschillende kanten bezien, zij hebben de mogelijkheid overwogen om de electriciteit te betrekken uit de centrale te Dordrecht of uit Noord»Brabant, maar zij zijn tot de con» clusie gekomen, dat alleen een eigen centrale op het eiland een goede oplossing is. De distributieprijs heeft men berekend op 50 cent voor licht, 25 cent voor den klein» industrie en 8 cent voor de groot=industrie per K.W.U., prijzen, die niet behoeven af te schrikken, omdat zij gelijk zijn aan die van Voorne en Putten, die de electriciteit betrek» ken uit de centrale te Rotterdam. In zooverre zou dus dit rapport aan den adviseur van Gedeputeerde Staten kunnen worden voorge» legd, maar er ontbreekt toch nog iets, waar» voor ik de hulp inroep en waarvoor het eiland de hu'lp noodig heeft van Gedeputeerde Staten, want de maatschappij van Bouw en Exploitatie van Gemeentebedrijven »Mabeg«, die zes van de 13 dorpen van gas voorziet, heeft indertijd in haar consessievoorwaarden een bepaling bedongen, waardoor die gemeen» ten onmogelijk kunnen medewerken. Daarin toch staat «De gemeenten verbinden zich, gedurende den duur dezer overeenkomst (en die loopt tot 1946) aan derden geen consessie te ver» leenen voor het hebben, leggen of onderhou» den van electrische geleidingen voor licht of toestellen voor ander licht leverende inrich» ting in, onder, over of boven den openbaren

Maas- en Scheldebode | 1924 | | pagina 1