O Advertentiën. V ergaderingen. Posterijen. Burgerlijke Stand. Rechtzaken. Economisch Weelco verzicht. Marklb e richten. Verkoo :vjen. Gemengd Nieuws. Verloofd Ondertrouwd Getrouwd Getrouwd LEENDERT DAN DER SLUMS JANNETJE DOORNHEiN 1 CLARA VOS Jan both. dag-dienstbode, Dienstbode een Dagdienstbode DAGMEISJE dagdienstbode inJ Men kan het aantal van deze leden der vrije kerken, die geen cent staatssubsidie ontvangen, en van deze kerkeloozen in Nederland gerust op een millioen stellen. Een zevende deel der bevolking dus. En waarom moet dit een ze» vende deel der bevolking jaarlijks waarlijk een niet zoo geringe som meebetalen in de belastingen, ten einde de kerken, die wel staatssubsidie begeeren, te steunen De oplossing, door den gemeenteraad van Praag aan dit vraagstuk gegeven, is niet alleen strikt rechtvaardig, maar ook zoo eenvoudig, dat ze aan het ei van Columbus denken doet. Zouden de zoo warme voorstanders van staats» subsidie aan de Kerk voor deze oplossing niet te vinden zijn Of denken ze, evenals zekere keizer van Rome het doet er niet toe, van waar het geld komt, als wij het maar ontvan» gen MIDDELHARNIS. Vergadering van den Raad der gemeente Middelharnis, op Vrijdag 8 Februari 1924, 's namiddags 2.30 uur. Te behandelen 1. Beëediging raadslid. 2. Ingekomen stukken. 3. Verzoek erfpacht P. van Rixoort aan het Binnenpad. 4. Kohier hondenbelasting. 5. Bericht van den heer J. Boeter tot over» dracht van een gedeelte der Hobbemastraat. 6. Rioleering Binnenpad vanaf de woning J. Vermaas tot Sc' oolstraat. 7. Bezoldiging van aangestelde beambten aan de motorbrandspuit. 8. Aanschaffing vuilniskar. 9. Wijziging gemeentebegrooting 1923. 10. Opmerkingen gemeentebegrooting 1924. 11. Aanwijzing lid»voorzitter uit het college van Burgemeester en Wethouders der Com» missie van toezicht arbeidsbemiddeling. 12. Benoeming vier leden dier commissie. Aanbeveling werkgeversde heeren J. P. Timmers en B. Boomsma. Aanbeveling werknemers de heeren Matth. van Eek en J Vermaas Mz. OUDE TONGE. Maandag 11 Febr. a.s. des avonds^e 7 uur vergadering van de Geitenfokvereeniging in Café de Rooij. Trouwe opkomst gewenscht. MIDDELHARNIS. Locaal Rijkstelefoonnet. Nieuwe aansluitingen 232. Dijkers, J. H., Schoenhandel en Zadel» makerij, Sommelsdijk. 1036. As, van K., Predikant, Dirksland. 26. Schipper, P. M., Café »Onderneming« Nieuwe Tonge. DEN BOMMEL. In het jaar 1923 zijn op het hulptelegraaf en telefoonkantoor alhier behandeld4916 "gesprekken en oproepberichten 765 telegram» men, totaal 5681 handelingen. V A STAD AAN 'T HARINGVLIET. Geboren Johanna Laurijntje, dochter van Willem Johannis Christiaan Diepenhorst en Adriaantje van Rumpt; Cornelis, zoon van Adrianus Melaard en Maria Suzanna Hobbel Maatje, dochter van Cornelis Leendert van Dijk en .Johanna van Zielst. Overleden: Pieter Arensman, oud 74jaren, echtgenoot van Jacoba van Lenten. DEN BOMMEL. Geboren Antje Maria, d. v. A. v. Maurik r:n C. Nattekaas Pieter, z. v. C. Bakker en 'M. Jungerius. OUDE TONGE. Geboren Maatje Maria, d. v. Adrianus Ver» rijp en Johanna Wilhelmina PrinceMarinus, z. v. Leendert Fluijt en Wilmpje Leentje Hart» man. Gehuwd: Christian us Jacobus Joseph Lam» bert j.m. 27 j. en Margaretha Nijsse j.d. 21 j. Overleden Cornelis Los, 79 j., wedn. van Jannetje SpruijtPieternella Breur 94 j.Din» tena Stoop, 1 j., d. v. Gerardus Stoop en lizabeth Laurina Stolk Geertruida Maria van Nieuwenhuijzen d. v. Johannes Arie van Nieuwenhuijzen en Adriana Wilhelmina van Nieuwenhuijzen. DIRKSLAND. Ondertrouwd Jan Tieleman, 27 j en Leentje van den Houten, 28 j. Overleden: Jacob Kievit, 64 j., echtgenoot van Jannetje Visbeen. STELLENDAM. Geboren: Abraham, z. v. B van de'Ree en C. van der MeerNeeltje Huberta, d. v. D. Kievit en A. C. van Seters Nelis Johannes Adrianus, z. v. A. van de Ree en J. van der Groef; Jannetje, d. v. J. Hoekman (overleden) en J. TroostCornelis, z. v. Maarten v. Seters en M. C. Berkouwer. Overleden: Willem Berkenbosch, 1 j., z. v. P. Berkenbosch en J. van der Linde. GOEDEREEDE. Getrouwd: K de Ronde, 22 j., en Jacomijntje Grinwis, 24 j. Overleden Jan Klein, 8 weken, z. v. Jan Klein en Jannetje Tanis. OUDDORP. GeborenAdriana Cornelia d. v. J. v. d. Velde en L. C. VisPieter z. v. W. Bakelaar en A. Heerschap; Jan z. v. J. Bezuijen en KL Tanis Grietje d. v. K. Meijer en T. Tanis Jozijntje d. v. K. L. MeijerDirk z. v. A. Voogd' en M. Albregts Maarten z. v. J. Hoek en M. MeijerKrijn z. v. J. Hoek en M. Meijer; Pieter z. v. J. v. Dam en P. Voogd; Kaatje d. v. M. Sperling en J. Heerschap. Ondertrouwd Gerrit Padmos j.m. 37 jaar met Jacomijntje Westhoeve j.d. 37jaar;Jacob Meijer j.m 52 jaar met Leentje Krijntje Meijer j.d. 18 jaar. Getrouwd: Gerrit Padmos j.m. 37 jaar met Jacomijntje Westhoeve j.d. 37 jaar. Overleden Pieternella Heerschap, 56 jaar, echtgenoote van Jacob Verduin Kommertje Mierop, 1 maand, dochter van Jan Mierop en Grietje MeijerKrijn Hoek, 1 dag, zoon rjacob. Hoek en Maria Meijer; Elizabeth Mooij, 78 jaar, dochter van Cornelis de M°?ij en Neeltje Witte Johannis Pieter Breen, jaar, echtgenoote van Grietje de Blok. OUDENHOORN. Geboren Gerard, z. v. J. Rijtenbagh en G. v. Ruiven; Johanna Catharina, d. v. Jb. de Kramer en Ca. van Dijk Arentje, d. v. W. Palsrok en P. van Lint. Ondertrouwd: Maarten van Stigt oud 25 j. en Wilmpje Noordermeer oud 23 j. Simon Bacht oud 32 j. (van Rotterdam) en Nela van den Berg oud 24 j. GetrouwdW. Noordermeer en Ja< Broos» hoofd. Overleden Benjamin Looij, oud 52 j., echtg. van Jannetje Arkenbont. KANTONGERECH 1" SOMMELSDIJK, Zitting 8 Febr. 1924. C. N., Caféhoudster te Middelharnis, Prinses Julianaweg, is ten laste gelegd het zetten van gelagen des Zondags, terwijl zulks bij verorde» ning dezer gemeente verboden is. Gemachtigde vair bekl. is P. C. v. G. die verzoekt met het vonnis wijzen te wachten tot de H. Raad uitspraak gedaan heeft in een zelfde zaak waartegen bekl. in hooger beroep gegaan is. Deze uitspraak zal 25 Febr. a.s. plaats hebben. Voorts wijst gem. er op het café geopend is meestal ten gerieve van het reizend publiek. Reizigers die van de tram komen geeft bekl. onderdak. De Kantonrechter: Ja, ja, menschenliefde is wel mooi, maar het gaat nu eenmaal niet volgens de wet. Het O. M. zegt dat aan het verzoek van bekl. op de uitspraak van den H. Raad af te wachten niet voldaan kan worden, daar de wet eischt dal er binnen 8 dagen vonnis ge» wezen wordt. Toch wil spr. wel tegemoet komen aan het verzoek van beklhoewel spr. reeds nu begrijpt hoe de uitspraak van den H. Raad luiden zal. Mocht de H. Raad even» wel ten gunste van bekl. beslissen, dan zal de Kantonrechter wel met de executie van het vonnis willen wachten tot het vonnis verjaard is. Geëischt wordt f 6 sub. 6 dagen hechtenis. Veroordeeling idem. P. T. 65 j., landbouwer te Sommelsdijk, staat terecht wegens het slachten van een varken zonder voorzien te zijn van het daartoe ver» eischte bewijs. Bekl. is de dupe van een mis» verstand geworden. Het O. M. hiermede reke» ning houdend eischt f 5 sub. 5 dagen hechtenis. Veroordeeling f 3 sub. 3 dagen. C. N. Caféhoudster, Julianaweg te Middel» harnis is ten laste gelegd dat zij kinderen onder de 16 jaren heeft toegelaten in haar vergunningslocaliteit zonder dat deze onder geleide waren. Gemachtigde in deze zaak is haar echtge» noot P. C. v. G. die beweert dat cT&Sejeugdige personen, allen leerlingen der R. H. B. S. te Middelharnis, gewoon zijn des middags hun boterham te gebruiken in het bedoelde café. Deze personen staan echter onder geleide van A. v. Vugt, de Voorzitter van den »PI B. S»bond«. Gem. vindt dat hier niet naar recht ge» staan wordt maar dat het zoekerij is. Toen de beide veldwachters binnen kwamen zeiden ze »We. wjllen hier door de week ook wel eens wat te doen hebben®. Gem. vindt dit treurig. Ieder oogenblik wordt bekl. in rechtzaken betrokken, 't Ware gêwenscht dat er rekening mede gehouden werd dat bekl. heter ook om te doen is, een eerlijk stuk brood te verdie» nen. Gehoord worden getuigen H. D. 33 jaar en J. v. N. 35 jaar beiden gemeente»veldwachter te Middelharnis. Get. verklaren dat v. V. niet genoemd is als geleider van de personen on» der de 16 jaar. Voorts worden gehoord de getuigen a dé» charge. A. v. V, 21 jaar, leerling van de Rijks H. B. S. te Middelharnis verklaart dat de be» doelde jeugdige personen niet onder zijn ge» Jeide staan. De ambtenaar van het O. M. vraagt get., of al de H. B. S ers, die het café bezochten, lid van den H. B. S.sbond zjjn, wat g t. ont» kennend beantwoordt. Get. zegt dat de H. B. S.» bond buiten deze zaak gehouden moet wor» den, daar deze er niets mede te maken heeft. Voorts worden gehoord C. R., 18 jaar, en J. de L., 19 j., beiden leerlingen van de Rijks H. B. S. te Middelharnis, die een gelijklui» dende verklaring afleggen. De ambtenaar van het O. M. zegt te mee» nen dat de in het proces»verbaal bedoelde overtreding gepleegd is. Zelfs'de verklaringen van de getuigen a décharge versterken deze meening, daar zij verklaren, dat de café»be= zoekers beneden de 16 jaar niet onder hun geleide staan. Het is waar, dat dit ^en onaan» gename zaak is voor bekl., maar die is nu eenmaal aan het bedrijf verbonden. Het is er mee als met de bepaling, dat loonuitkeeringen niet in een café mogen plaats hebben, deze dingen zijn de schaduwzijde van het bedrijf. Geëischt wordt f20 sub. 10 dagen hechtenis. Gem. zegt, dat hij als echtgenoote van bekl. geheel buiten deze zaak gehouden is. Het geheele rechtsgeding gaat tegen gëm's. echtge» noote. Gem. vraag) waarom hij nu niet als geleider van deze personen kan optreden. Bekl. wordt schriftelijk vonnis gewezen. L. D., 53 j., vrachtrijder te Middelharnis, staat terecht wegens het rijden met een vracht» wagen over de klinkersteenen van den Oost» dijk. Bekl. zegt uit nood gehandeld te hebben. De Kaai was te glad voor de hit. Geëischt wordt f 2 sub. 1 dag hechtenis. Veroordeeling f 2 sub. 2 dagen hechtenis. M. H., 52 j., slager te Sommelsdijk, staat terecht wegens overtreding van de arbeidswet (onbeschermd hakmachine). Eisch f 20 sub. 20 dagen hechtenis. Veroordeeld f 10 sub. 10 dagen hechtenis. Bij verstek werden veroordeeld W. v. D. te Ooltgensplaat wegens het gooien met suikerbieten naar een persoon tot f 8 sub. 8 dagen hechtenis. B. A. wegens overtreding leerplichtwet tot f 2 sub. 2 dagen hechtenis. L. P. en J. P. wegens overtreding van de jachtwet, ieder f 15 sub. 15 dagen hechtenis met verbeurdverklaring van de strikken. W. V. wegens overtreding van de leerplicht» wet f 5 sub. 5 dagen hechtenis. I. S. wegens overtreding jachtwet en opge» ven van een valschen naam. f 60 sub. 60 da» gen hechtenis, en verbeurdverklaring van de lantaarn welker waarde geschat wordt op f5. I. R. idem. A. H. wegens rijden zonder licht f 5 sub. 5 dagen hechtenis. H. v. H. wegens overtreding jachtwet f 15 sub. 15 dagen hechtenis met verbeurdverkla» ring van de strikken. W. R. wegens overtreding arbeidswet f 8 sub. 8 dagen hechtenis. W. R. idem. B. T. wegens overtreding polderkeur f 3 sub. 3 dagen hechtenis. A. C. v. O. wegens rijden zonder licht f5 sub. 5 dagen hechtenis. De eerste maand van 1924 heeft blijk ge» geven van een grooter optimisme in beurs» en handelskringen. De oorzaak daarvan wordt gezocht in de sterk verbeterde politieke toe» standen. De meerdere gematigdheid in de Fran» sche opvattingen omtrent het herstel en de betere verhouding tot Engeland geeft hoop, dat d£ wereld zoo langzamerhand tot bezinning komt en dat er een tijd zal aanbreken van voorspoed en welvaart. Speciaal is het optre» den van de nieuwe Engelsche regeering zeer meegevallen, die het blijkbaar te doen is de internationale verhoudingen met verstand te leiden, zooals reeds bewezen is door de er» kenning van Rusland met zijne Sovjetregee» ring. In hoeverre deze erkenning van invloed is op de andere regeeringen is nog niet te zeggen, doch zal het op den duur toch daar» heen moeten, dat Rusland weer zooals vroeger zijn plaats gaat innemen in de handeldrijvende staten van Europa. De Russische fondsén, die hier en elders ter beurze verhandeld worden geven een vasten ondertoon te zien met sterk stijgende koersen, hoewel er ook af en toe inzinkingen komen, ontstaan door aanbod van winstnemers, die op lage koersen deze stukken hebben gekocht. De handel in dit soort fond» sen is de laatste weken sterk uitgebreid en worden obligaties als Hope, Consols en Ni» colaïspoor veelal in open hoeken verhandeld. Doch niet slechts deze afdeeling is geani» meerd, de 'geheele beurs is vast van tendenz en wel over alle Iiniën. Natuurlijk komen af en toe winstnemingen de markt drukken, doch telkens komen er weer flinke en vooral goede kooporders die de markt steun verleenen. Het is wel opmerkelijk, dat er veel gekocht wordt met eigen geld, zoodat de aankoopen van speculatieve papieren veelal als beleggin» gen worden beschouwd, waardoor de kans op plotselings koersinzinking veel vermindert. De kooporders baseeren zich in de eerste plaats op de verbetering in den handelstoe» stand. De oploopende prijzen van producten als Petroleum, Suiker, Tabak enz. doen de verwachting wekken dat de desbetreffende Maatschappijen weer goede winsten kunnen maken. De Tabaksaandeelen staan zeer sterk onder invloed van de verwachtingen der voor» jaarsinschrijvingen. Men denkt, dat er bij de inschrijvingen, die voornamelijk te Amsterdam worden gehouden, groote vraag zal zijn, spe» ciaal van Duitschland en Amerika voor Su» matradekblad, en verwacht dus, dat de op brengst de verwachtingen sterk zal overtreffen. De voornaamste aandeelen als Delimaatschap» pij, Delibatavia en Senembah, stegen resp. tot 370, 375 en 330 wat in korten tijd een- avans beteekend van 30 a 40 Eveneens ondervindt de Oliemarkt den invloed van de oploopende prijzen van het product en kon het voornaamste aandeel Ko» ninklijke Olie zelfs Maandag een koers van 470 bereiken Het zal echter een vraag zijn of het te verwachten dividend in overeenstem» ming met dezen hoogen koers is. Meestal ge» ven de hoog genoteerde aandeelen te dezen opzichte veel teleurstelling en is het niet te verwonderert als het dividend 40 zal be» dragen of minder, wat, gezien' de risico's aan dit bezit verbonden veel te laag genoemd mag worden. De suikeraandeelen geven-voortdurend blij» ken van- groote stabiliteit in verband met de sterk oloopende opbrengst van het product op de indische suikermarkt, waar voor Supe rieur reeds f 17— per picol wordt betaald. Toch zijn de koersstijgingen niet overdreven te noemen, tenminste een stijging van 20 a 30°/o voor H. V. A. bij een dergelijke oploo» pende markt voor het product in een week tijds, is niet groot te noemep. Misschien wordt men ook hier geleid door minder groote di= videndverwa^htingen, terwijl de .kleine Maat» schappijen die met veel kleiner kapitaal wer» ken, grooter dividend kunnen betalen -en daardoor door de koopers geprefereerd worden MIDDELHARNIS, Centrale veiling voor Goeree en Overflakkee Veiling van Woensdag 6 Febr. 1923. Spruitkool le srt. f 14.— tot f22.40- 2e srt f 2 - tot f 11.50 per 100 K.G. Witlof f 35 tot f 41 per 100 K.G. Kleiperen f 14 tot f 32,20 per 100 K.G. Bravo aardappelen f 8,80 per 100 K.G. Kriel f 2,10 per 100 K.G. Knollen f 1 tot f 1.60 per 100 K.G. Goudreinet 3e srt. f 10 per 100 K.G. Roode kool f 5,90 tot f 9,10 per lOOstuks. Savoye kool f 2,90 tot f 15.— per lOOstuks. Knollen f 1,50 tot f 3,— per 100 stuks. Kipeieren f 7,10 tot f 7.70 per 100 stuks. Eendeneieren f5,90 tot f6.80 per lOOstuks. Prei f 5.70 tot f 10.80 per 100 bos. Aanvoer 9300 Kipeieren. 434 Eendeneieren. ROTTERDAM, 5 Februari 1924. T Op de heden in ons Veilingslokaal, Delft» schestraat 43, gehouden Veiling, werden de volgende prijzen besteed Kipeierenf 6.95 tot 9.70 Idem (klein) tot Idem extra zwtot Eendeieren - tot Ganseieren tot Kalkoeneieren tot Kievitseierentot Middelprijs Aanvoer 125000 stuks. DE ROTTERDAMSCHE VEILING. Op Maandag 11 Februari 1924 des namid» dags 1V2 uur te Ouddorp aan het tramstation van planken, balken, ribben, latten, schroten enz. Deurwaarder GROENENDIJK. Op Dindag 12 Februari 1924 des namiddags 1 uur te den Bommel aan de Kaai van plan» ken, balken,'ribben, latten, schroten, enz. Deurwaarder GROENENDIJK. Op Dinsdag 12 Februari 1924 des namid» dags 3 uur te Stad a. 't Haringvliet, aan de kaai, van planken, balken, ribben, latten, schro» ten, enz. Deurwaarder GROENENDIJK. Op Woensdag 13 Februari 1924 des namid» dags 1 uur te Nieuwe Tonge aan hef tram^ .station van planken, balken, ribben, latten, schroten, enz Deurwaarder GROENENDIJK. Op Donderdag 14 Februari 1924, des na» middags 1 uur, te Achthuizen, aan het tram» station, van planken, balken, ribben, latten, schroten enz. Deurwaarder GROENENDIJK Op Donderdag 14 Februari 1924, des na» middags ten 3 ure, te Oude Tonge, aan het tramstation van planken, balken, ribben, lat» ten, schroten enz. Deurwaarder GROENENDIJK Op Vrijdag 15 Februari 1924, des namid» dags ten l'/2 ure, te Ooltgensplaat, aan het tramstation van planken, balken, ribben, lat» ten, schroten enz. Deurwaarder GROENENDIJK. Uit zijn ambt ontzet. De rechtbank te Leeu' warden heeft deurwaarder Reyenga te Sneek uit zijn' ambt ontzet. Valsche coupons. Toen Duitschland tijdens den oorlog afgesloten was, werden alle mo» gelijke pogingen in het werk gesteld om waardepapieren door tusschenpersonen te gel» de te maken. Het kon niet anders of voor deze pogingen had men neutrale personen noodig en natuullijk werd daarvoor in de eerste plaats gebruik gemaakt van Hollanders. Een bank te Berlijn had daartoe een speciale tusschenpersoon naar Amsterdam gezonden met de opdracht er zorg voor te dragen, dat de waardepapieren werden verzilverd. Deze tusschenpersoon, die de papieren van de bank ontving, zocht als handlangers in de eerste plaats zeevarenden uit, ten eerste omdat deze verschillende havenplaatsen aandeden en ten tweede omdat nergens iets zoo goed is te ver» stoppen als aan boord van schepen. Na het met verschillende zeevarenden ge» probeerd te hebben, wist de tusschenpersoon in October 1918 in kennis te komen met een hofmeester, die dienst deed aan boord van een schip, dat naar Zuid»Amerika voer. Toen de hofmeester deed blijken iets voor de transactie te voelen, kreeg hij eenige pakketten, die Ar» gcntijnsche coupons ter waarde van ongeveer f 70.000 inhielden met de opdracht deze in Buenos»Aires te verzilveren. De tusschenper» soon had een fasch meegebracht, waarin de pakketten zich bevonden en de hofmeester nam ze, na een behoorlijke provisie ontvan» gen te hebben, mee naar huis. Het schijnt, dat de zeeman de pakjes thuis heeft opengemaakt en voor de verleiding is bezweken. Althans de coupons waren er uit genomen en geremplaceerd door stukjes hout, speelkaarten, houtwol en closetpapier. De man werd echter, voor Het schip zou vertrekken, ziek en kon dus niet medegaan Ten einde alle verdenking van zich af te schuiven, gaf hij de pakjes aan een zeeman mede. Deze, die geheel te goeder trouw was, verstopte ze in de bunkers achter de machine» kamer en het bedrog zou te Buenos»Aires aan het licht gekomen zijn, indien de reis een normaal verloop gehad had. Dit was ech» ter niet het geval, want een machinedefect noodzaakte de boot weer huistoe te varen. De zeeman gaf het pakket weer aan den hof» meester deze stelde het den tusschenpersoon ter hand en laatstgenoemde wist het pakje ongemerkt naar Berlijn te sturen. Hier werd het bedrog, zooals van zelf spreekt, ontdekt, met het gevolg, dat een der directeuren naar Amsterdam kwam en de centrale recherche aan het hoofdbureau van het geval in kennis stelde. Er werd een uit» gebreid onderzoek ingesteld, dat echter geen resultaat opleverde, hoewel maanden lang gezocht werd. Eenigen tijd geleden, toén de zaak opnieuw ter hand werd genomen, lekte er iets uit en het gevolg was, dat opnieuw een uitgebreid onderzoek werd ingesteld. Na vele dagen lang den weg, dien de coupons hadden genomen, nagegaan te hebben, bleek, dat ze waren aangebeden aan een bijkantoor van een Haagsche bank, dat inmiddels reeds was opgeheven. Ook de personen, die de aanbieding hadden gedaan, werden bekend en zoo gebeurde 't dat tot arrestatie werd overgegaan van zekeren Swalef, Tak en Ten Kamp, alsmede van juffrouw Helsloot. Een der mannen wilde zich tegen zijn arrestatie Vérzetten, maar voor hij een poging tot te» genweer kon doen, was hij reeds onschadelijk gemaakt Zij werden overgebracht naar het hoofdbureau van politie Eenigen hunner, waaronder de vrouw, hebben reeds bekend. Laler heelt een der arrestanten, die tegenover de politie steeds ontkend had, zijn misdrijf toegegeven. Vrijdagavond is de recherche overgegaan tot de arrestatie van den hof» meester, die dank zij het verdiende geld, geen trek meer in het varen had. Tijdens zijn ver» hoor bij den rechtercommissaris, toonde hij diep berouw over zijn daad en hij was zoo overstuur dat twee veldwachters hem moesten ondersteunen. Diefstal van broeken. Bij de politie te Arn» hem heeft zich een 20»jarig jongmensch aan» gemeld,'dat bekende zich te hebben schuldig gemaakt aan diefstal van kleedingstukken ten nadeele van een groot kleedingsmagazijn daar ter stede. Hij was ale perser bij dit magazijn in dienst en had zich in den loop der tijden meester gemaakt van een aantal pantalonster gezamenlijke waarde van ongeveer f 200. De kleeren verkocht hij aan een opkooper te Arn» hem, waarheen ook een andere bediende van dit magazijn, die in het complot betrokken was, de pantalons wel eens bracht. De beide personen zijn eveneens aangehouden en beken» den zich aan deze heling te hebben schuldig gemaakt. Het drietal is ter beschikking van den Officier van Justitie gesteld en naar hét Huis van Bewaring overgebracht. Woning ingestort. De woning, die bewoond wordt door het gezin van den arbeider F. v. d. 'Ven te Asten is ingestort. Daar de zolder bleef hangen, kwaiTien de bewoners, die reeds ter ruste waren, met den' schrik vrij. Gasverstikking. Bij onderzoek is gebleken, dat de dood der echtelieden S te, Onderspek» holz te wijten is aan gasvergiftiging en niet aan kolendampvergiftiging. Er is een defect aan de gasleiding ontdekt in de woning van het echtpaar. Herbergtwist Vier Nederlanders zijn te Sches» sin (België) aangehouden, omdat zij in een café twist hadden gehad met den herbergier over de vertering en een hunner den man vier steken met zijn zakmes had toegebracht. De gekwetste heeft den dader herkend. JOHANNA HARTMAN en 24053 CORNELIS SCHRIER Stellendam, Dirksland 4 Febr. 1924. P. C. BREEN en W. VOOGD Ouddorp, 7 Febr. 1924. 24067 JACOB GOEDEGEBUUR en MARIA KLEIJNENBERG die, mede namens wederzijdsche familie, hun hartelijken dank betuigen voor de vele blijken van belangstelling, bij hun huwelijk ondervonden. 24051 Melissant, 6 Februari 1924. GERBRAND VAN DRIEL Lz. en 24049 PLEUNTJE SCHUURMAN Jd. die, mede namens hunne wederzijdsche familie, hartelijk dank zeggen voor de zeer vele blijken van belangstelling, bij hun huwelijk ondervonden. Middelharnis, 7 Februari 1924. Zoo de Hi-ere wil en zij leven hopen onze geliefde Ouders, Be» huwd» en Grootouders en op Zondag 10 Februari a.s. hunne 25=jarige Echtvereeniging te herdenken. 24060 1 Hunne dankbare kinderen A. v. d. SLUIJS. F. C. y. d. SLUIJS— Vroegindeweij. 'I. v. D. SLUIJS. D. v.-d. SLUIJS. C. v. d. SLUIJS. en Kleinzoon. Sommelsdijk, Febr. 1924. Heden overleed na een lang» durig, doch geduldig gedragen lijden, tot onze diepe droefheid, onze innig geliefde Dochter en Zuster 24064 BAALTJE, in den ouderdom van ruim I6V2 jaar. De Heere sterke ons in dit zoo zwaar verlies. J WESTHOEVE. M. WESTHOEVE- Grinwis. Kl. WESTHOEVE. N. WESTHOEVE. Jb. WESTHOEVE. Ouddorp, 8 Febr. 1924. Voor de vele blijken van belangstelling en bijzonder aan Dr. Endtz voor de zorg en liefde» volle behandeling wegens haar ziekte en overlijden van onze geliefde Moe» der, Behuwd» en Grootmoeder 24045 Wed. van Gerardus van Oorschot, betuigen wij onzen hartelijken dank. Familie VAN OORSCHOT. Achthuizen, Jan. 1924. Door dezen betuigen wij onzen hartelijken dank voor de vele bewijzen van deelneming, on» dervonden bij het overlijden van onzen geliefden echtgenoot, vader, behuwd» zoon, broeder, zwager, behuwdbroeder en oom 24072 Uit aller naam, Wed. J BOTH—Bogerman. Dirksland, 7 Febr. 1924. Wordt terstond gevraagd een bekwame bij L. KIEVIT, Dirksland. 24065 Met Mei a.s. gevraagd een nette Adres: C. A. A. KORT te Melissant. 24037 Terstond gevraagd 24058 boven de 18 jaar. Adres C. HOLLE» MAN Anthz., Ring, Nieuwe .Tonge. Tegen 1 Mei a.s. gevraagd een net niet beneden 16 jaar. 24066 AdresIz. GEELHOED, Zandpad Middelharnis Wegens vertrek naar Amerika, ge» vraagd tegen 1 Mei een 24068 C. D. GEBUIJS - DIRKSLAND

Maas- en Scheldebode | 1924 | | pagina 5