voor de Zuidhollandsche en Zeeuwsehe Eilanden. Antirevolutionair Orgaan No. 2985 WOENSDAG 30 JANUARI 1924 38STE JAARGANG IN HOC SIGNO VINCES Gemeenteraad. W. BOEKHOVEN ZONEN Alle stukken voor de Redactie bestemd, Advertentiën en verdere Administratie franco toe te zenden aan de Uitgevers Vs Goed voorbeeld. Land- en Tuinbouw. Deze Courant verschijnt eiken WOENSDAG en ZATERDAG. ABONNEMENTSPRIJS per drie maanden franco per post 75 Cent bij vooruitbetaling. BUITENLAND bij vooruitbetaling f 8.50 per jaar. AFZONDERLIJKE NUMMERS 5 CENT. UITGEVERS SO MM ELS DIJK Telef. Interc. No. 202 Postbus No. 2 ADVERTENTIEN 20 cent, RECLAMES 40 cent, BOEKAANKONDIGING 10 cent per regel. DIENSTAANVRAGEN en DIENSTAANBIEDINGEN f 1.— per plaatsing. Groote letters en vignetten worden berekend naar de plaatsruimte die zij beslaan. Advertentiën worden ingewacht tot DINSDAG- en VRIJDAGMORGEN 10 uur. V1 Dood of Niet? Ja, zekerhet was potsierlijk Dat gesol met het CoalitieUijk. Waaraan de een reeds de ontbindingslucht rook, terwijl de ander waarschuwde Pas op 't springt zóó weer overeind als 't duvelken uit 't doosken 1 De »Rotterd.« schreef dan ook terecht Geen wonder dan ook, dat bij een linksch journalist de herinnering oprees uit het boek «Willem Leevend« van Betje Wolf en Aagje Deken«. Daar deed Tante Martha de Harde in .haar brief «de dienstprestatie en groetenis van mijn man z a 1 i g e r«. «Ook van mijn man zaliger*-. Maar die man »zaliger«, de kapitein, was ondertusschen zoo gezond als de baars in tante's vijver en wandelde eiken lieven dag in zijn bont kamizool en zonder rok naar Kattenburg om er de zeetijdingen te hoo» ren en zijn «potcc te spelen. Aan dien man »zaliger« herinnerde «het lijk van de coalitie De spot is zeker verdiend. Men houdt deze drie veel te weinig uiteen antithese, rechterzijde, coalitie. De antithese kan niet dood. Zij i s er, van 't Paradijs af en zal b 1 ij v e n tot den jongsten dag. De «rechterzij de« is een menschelijke on> derscheiding, waarbij verandering mogelijk is, zekere verschuiving, die nieuwe groepeering brengt. En een »coalitie« kan worden gesloten, ver» broken, opgezegd. Op dit oogenblik staat de »antithese« on» verzwakt; is na de verklaring van dr. Nolens de «Rechterzijde» nog steeds staatkundig te» genover Links geschaard, doch zonder dat er een bepaalde coalitie is overgebleven. Zoo, nuchter bezien, is de toestand. «Die fijnen"- ook. «Neutraliteit** is toch je ware Utrecht heeft allang 'n Christelijke H. B. S. Die kreeg thans 'n nieuw, passend school» gebouw, 'n verbouwd, groot heerenhuis op een der Grachten dezer dagen is het door min. De Visser geopend. Het Hbl. gaf er 'n «prentje** van. Er is niets weelderigs aan. Maar 't blad zet er onder«Er komen nog al maar nieuwe schoolgebouwen bij in ons gezegend vaderland, vooral christelijke». Zelfs de kleinste beetjes hèlpen In Wehl (G.) heeft de Comm. tot wering van Schoolverz. vrijwillig besloten het haar toegekende presentie»geld, niet aan te nemen en dus gratis de zaakjes op te knappen. Geen wereldschokkende gebeurtenissen. Ook zullen de Nederlandsche Staatspapie» ren er geen fractie van rijzen En toch als symptoom noemenswaard «Goed voorgaan doet goed volgen«. Totdusver kankerde deze eeuw steeds meer de gedachte voort en door Hoe kan ik van den publieken dienst en de publieke lichamen het meest trékken Het moet worden, net als vroeger vaak«Wat kan ik, daartoe ge» roepen, voor de publieke zaak, zonder ver» waarloozing mijner eigene zaken, v r ij w i 11 i g doen Dan gaan we den goeden kant op. V Wat laat! Het was op zichzelf 'n zinrijk cadeau 'n Onderwijzer, op een der Openbare scho» len in Rotterdam, blijkbaar 'n man van den ouden stempel nog, gelijk er meer zijn, ver» liet, wegens hoogen leeftijd den dienst en het personeel, als bewijs van hoogachting, deed hem een bijbel cadeau. Dat éért gevers en begiftigde. En ik verheug me er over, dat er nog openbare onderwijzers zijn, die voor zich den Bijbel in eere houdenik wou dat er zoo eenige duizenden méér waren. Doch had nu die vrijzinnige krant 'r mond waar gehouden Maar die was er als de kippea bij om der goe»gemeete voor te -»■ dal d» r\ houden: Ziet ge nu wil, den Bijbeun? SCh°01 VijandiS tCgen Dat was den grijzen kampioen- Berghout toch te kras. Én hij gaf er dit rake en juiste antwoord op: «Zie, op de christelijke school, als daar de jonge onderwijzer binnenkomt, zoo ligt er een bijbei voor hem klaar en wordt zijn dagelijksch hand» en leerboek op de open» bare school geeft men den scheidenden onder» wijzer een bijbel mee voor zijn verderen levens» weg, nadat liij er op schóól al die jaren over heeft moetenzwijgen 't Is ook schérp, maar verdiend. Ook een Program Komaan 1 doet een burger goed Op de jaarvergadering van den Vrijz. Dem. Bond, kort geleden gehouden, had natuurlijk de heer mr. M a r c h a n t druk het woord. Nu, dat was zoo kwaad nog niet, Die zégt tenminste nog iets. En dat dan de anti's er van langs krijgen is niet zoo erg, is een bewijs dat ze nog als levende vijanden beschouwd worden. Maar nu zei mr. Marchant ook inzake 's Lands Financiën Die anti's hoeven zich niet zoo op de borst te slaan en te zeggen: Daar ligt ons Program, waar- is het uwe? Wij vrijz. de» mocraten hébben ons program Het is meer dan wij wisten. Een program, dat ons brengt waar we moe» ten z ij n, n.l. bij een «sluitende begrooting« Al deze maanden, niets van gelezen of gehoord. Maar we wachten het gaarne af. Beter drie plannen dan één Als het doel maar wordt bereikt, dat is de zaak. ':'J' Niets waars Was hier niets waars in Mr. Marchant ze! ook ook nog dit: «Wat deze regeering het meest heeft ge» kenmerkt is de lust tot centralisatie. Deze lust kwam heel sterk tot uiting op onder» wijsgebied. Daarbij werd alles van Den Haag uit geregeld. Niets kon men meer doen zonder machtiging uit Den Haag. En het onderwijs werd hierdoor tot een dood li» chaam gemaakt. Spr. geeft toe dat regee» ringscontrole noodig is, doch er moet geen toezicht en regeling zijn, die alle vrije be» weging van de onderdeelen verstikt«. Nu moeten we hier voorzichtig zijn. Sommige «onderdeelen», met name «ge» meenten«, kunnen zoo raar met de penningen der burgerij omspringen, dat het een zegen is, dat de Centrale Regeering de «minderheid», die voor 't groc tste deel der centen opdok» ken mag, tegen al te erge knijperij wat be» schermt. Maar aan den anderen kant. Was er niet iets van waar ControlesOnderzoek. In een vorig artikel gaven we een overzicht van de uitkomsten van het onderzoek der te Maastricht ingezonden monsters meststoffen. Nu iets over de voederartikelen, welke aan het Rijkslandbouwproefstation te Wageningen werden onderzocht. In het tijdvak 1 Juni 1922—1923 werden in totaal ingezonden 2922 monsters veevoeder, dat was ruim 8 procent meer dan het vorige jaar. Het onderzoek liep natuurlijk in den regel over verschillende dingen, zoodat bij het genoemde aantal mon» sters niet minder dan 10158 bepalingen plaats hadden. Opvallend is het, dat het aantal in» gezonden monsters lijnkoek achteruitgaat, ter» wijl dat van andere voederstoffen toeneemt. In verschillende soorten koek uit oliehouden» de zadlen, als grondnotenkoek, lijnkoek, cocos» koek, werden herhaaldelijk kleinere of groo» tére hoeveelheid ricinus gevonden, welke stof, zooals bekend is, zeer vergiftig kan zijn. Ook kwam het nogal eens voor, dat voedermid» delen onvoldoende zuiver verklaard moesten worden wegens de aanwezigheid van mijten en schimmel. Een veej voorkomend misbruik was het, dat onder den naam »vleeschmeel«, welke alleen mag worden toegekend aan het produkt afkomstig van de vleeschdeelen, al» erlei producten van dierlijke n oorsprong wer» den verkocht, tot gemalen beenderen toe. Het aantal monsters gemengd pluimveevoeder was veel grooter dan in vorige jaren, en be» droeg 1.15, welke monsters meest werden in» gezonden als ochtend voeder. Meermalen was het eiwitgehalte hiervan lager-dan het in goed ochter»1dvoeder behoqrt te zijir. Aan hetzelfde Proefstation hebben tegen» woordig ook andere onderzoekingen plaats, welke vroeger geschiedden in het thans opge» heven Proefstation te Goes. Behalve veevoe» dermonsters werden nog ruim een 1000 tal andere tot onderzoek aangeboden, waaronder 638 van landbouwproducten, 207 van grond stoffen en producten der zuiveldereiding, 99 van middelen ter bestrijding van plantenziek» ten, 32 water en 9 grondmonsters. Onder de grondmonsters waren er eenige, waarvan ver» klaard kon worden, dat zij een te zure reactie hadden. Voor een onderzoek, waarbij de zuiir» graad van den grond in een cijfer wordt uit» gedrukt, en waarbij zoo noodig, bepaald wordt hoeveel kalkmergel moet worden toegevoegd om een goeden reactietoestand te verkrijgen was het Proefstation in het afgeloopen ver» slagjaar nog niet ingericht. Thans is dit ech» ter wel het geval, d. w. z. voorzoover betreft het onderzoek van humusrijke zandgronden. Het onderzochte water was drinkwater voor vee, gebruikswater op boerderijen, ketelvoe» dingswater er boterwaschwater voor zuivelfa» brieken, water dienende voor begieting van fijne planten en water, waarbij men verzou» ting vreesde. De landbouwproducten werden meerendeels onderzocht voor de proefnemingen dér Rijks» landbouwconsulenten o.a. werd de bontani» sche en chemische samenstelling van 120 mon» sters hooi uitvoering onderzocht. In 84 van de ingezonden monsters landbouwproducten geschiedde het onderzoek tegen betaling. Ten behoeve der zuivelbereiding werd in hoofdzaak stremsel onderzochtverder melk, karnemelk, kaas, boterkleursel, kaas, salpeter en perkament. Als middellen tegen plantenziekten werden onderzocht kopervitriool, soda, poeder voor Bourgondische pap;-- Schweinfurter groen, loodarsenaat, nicotine, carbolineum, zwavel en eenige geheimmiddelen. Het onderzoek der diversen omvatte zout, bijenwas, platen bestemd om kaas op te laten rijpen, een verpakkingspasta voor de machine eener zuivelfabriek, planten en geheimmidde» len voor verschillende doeleinden. Te wageningen is nog een ander Proefsta» tion gevestigd dat voor Zaadcontröle. Daar werden 6956 zaadmonsters onderzocht 4 meer dan vorige jaar waarmee ruim 12000 bepalingen werden verricht: Van zaden, af» komsitig van ie velde en op partij gekeurde gewassen, werden 756 monsters onderzocht belangrijk minder dan in vorige jarenin 1921—'22 976, in 1920-21 1032. Deze terug» gang houdt verband met de inkrimping der keuringen in de laatste jaren. Verwacht mag worden, dat het K. I. Z. er eveneens mee zal aanvangen, althans een gedeelte van het te velde en op partij gekeurde zaad aan een onderzoek aan het Rijksproefstation voor Zaad» controle te onderwerpen, waarmee ditkeurings» instituut een belangrijke stap in voorwaart» sche richting zal doen. Alleen een tot in de onderdeelen der veld en partijkeuring nauw» keurig geregelde keuringsdienst zal in de praktijk aan de daaraan gestelde verwachtin» gen kunnen beantwoorden. Het Proefstation voor Zaadcontröle gaf ook dit jaar een be» langrijk aantal adviezen, aan verschillende in» stellingen op land en tuinbouwgebied, aan tal van leerlingen van verschillende scholen en voorts aan een 104 tal studenten werd gele» genheid gegeven met de aan het station ge» volgde werkwijzen kennis te maken. Ten slot» te werden een groot aantal publicaties in het licht gegeven. Vergadering van den Gemeenteraad van OUDDORP, op Vrijdag 25 Ja» nuari, des nam. om 3 uur. De Voorzitter opent de vergadering met gebed en zegt het volgende In deze eerste gemeenteraadszitting van het nieuwe jaar kan ik niet nalaten bij deze mijl» paal een oogenblik stil te staan en een terug» blik te werpen op het jaar dat achter ons ligt. Het jaar 1923 zijn we ingegaan vervuld met sombere gedachten. Gelukkig is achteraf gebleken dat deze gedachten in sommige op» zichten wel eens wat te somber waren. Voor» al op financieel gebied hebben wij niet te klagen gehad, zoowel wat de rekening betreft als andere dingen. Bilderdijk heeft eens ge» zegd «In het heden ligt 't verleden, in het nu wat 't worden zal«. Wij zullen hopen dat dit ook voor het jaar 1924 gelden mag. Wij zullen in het vertrouwen leven dat hetgeen dat achter ons ligt zich in het nieuw begonnen jaar zal voltooien. En toch zijn wij met een gevoel van angst in ons het nieuwe jaar ingetreden. De belas» tingen zijn zoo hoog opgeschroefd, dat het onmogelijk is de schroef nog dieper aan te draaien. Evenwel blijft het een feit dat er geen andere middelen ter dekking der uitga» ven zijn. Hiertegenover staat dat de draag» kracht der ingezetenen steeds minder wordt al is het niet in die mate als wij in den aan» vang van 1923 gedacht hebben. Ik doe een beroep op de eenparige mede werking van alle raadsleden en hoop dat deze gegeven worde wars van alle persoonlijke dingen, opdat het gemeentebelang steeds het oogmerk zal zijn. Met blijdschap constateer ik dat de pret» tige en aangename toon welke in de oude raadszittingen heerschte, ook na September gehandhaafd bleef. Ik wensch U Gods zegen toe en ook voor Uwe huisgezinnen en hoop dat 1924 voorU allen een voorspoedig jaar moge zijn. De notulen worden voorgelezen en onver» anderd vastgesteld. De kas van den Gemeente» ontvanger is nagezien en in orde bevonden. In kas was f 21360,91s. Ingekomen is het verslag van de commissie tot wering van Schoolverzuim. Dit verslag ligt ter visie. De commissie tot wering van Schoolverzuim bericht dat in haar laatste vergadering resp. tot voorzitter en secretaris gekozen zijn de H.H. Lodder en Noorlander. Het gemeentebestuur van Werkendam vraagt adhaesiebetuiging aan zijn adres aan H. M. de Koningin, waarin verzocht wordt het daar» heen te leiden, dat de kosten voor het Mid» delbaar en Hooger Onderwijs uitsluitend voor rekening van het rijk komen. Hiertoe wordt met algemeene stemmen besloten. Ged. St. berichten dat zij de gemeentebe» grooting 1924 verdaagd hebben. Medegedeeld wordt dat alle nota's over het afgeloopen jaar zijn ingekomen. Thans blijkt dat er in verband met desbetreffende posten op de begrooting een tekort is ad f 1057.995 en een te veel ad f 7182. Het tekort vindt voornamelijk zijn oorzaak in uitgaven voor telefoon, schoolbehoeften, stratenonderhoud en pensioenbijdragen. Het te veel in de opbrengst haven (f 1866.325) en f 1250 als jaarwedde voor een vroedvrouw, welke echter niet benoemd is geworden enz. B. en W. bieden een nieuwe schoolgeld» regeling aan overeenkomstig de nieuwe wet van 1923. De klassen worden met 5 cent per klasse verlaagd. De inkomens beneden de f 500 zijn vrij en de nieuwe regeling loopt van 1 Mei tot 1 Mei. Deze regeling wordt met algemeene stemmen aangenomen. Een adres is ingekomen van de Groene» Kruisvereeniging afdeeling Ouddorp. Verzocht wordt om van gemeentewege een ruime sub» sidie te willen toestaan ter gemoetkoming in de jaarwedde van een aan te stellen wijkver» pleegster. Betoogd wordt dat de aanstelling van een wijkzuster voorziet in een dringende behoefte, getuige het feit dat tweehonderd in» gezetenen hun handteekening gaven voor een vaste jaarlijksche bijdrage. De jaarwedde voor een zuster, (rijwiel en pensioenbijdrage in» begrepen) wordt begroot op f 2000. Bijgevoegd is een memorie van toelichting waarin op duidelijke wijze het doel der wijkverpleging is omgeschreven. De VOORZITTER zegt dat welhaast ieder overtuigd zal zijn van het nut van een wijk» verpleging en de dikwijls heilzame werking van den arbeid eener verpleegzuster. Dit is niet de eerste maal dat een dergelijk verzoek in den Ouddorpschen raad behandeld wordt. Ook in 1922 is het ter sprake gekomen. Zoo» als uit het adres blijkt hebben 200 personen geteekend voor een vaste jaarlijksche bijdrage voor dit doel. Twee jaren geleden is er door deze particulieren geteekend voor een totaal ad f 700. Wanneer spr. deze cijfers even tot basis mag nemen, dan komt hij tot de vol» gende rekening, f 700 van particulieren en de eerste drie jaren f 400 van de provinciale af» deeling van het Groene Kruis dat is te samen f 1100. Dan zouden de resteerende f 900 voor rekening der gemeente komen. Spr. neemt het standpunt in dat subside slechts aanvullend is. Maar wanneer er f 2000 noodig zijn en de gemeente moet f 900 bijdragen, dan is dit geen subsidie meer, maar wordt het een druk» kende last op de gemeente. B. en W. hebben dan ook geen vrijmoedigheid om een voorstel in den geest van het adres te doen, te meer nog daar men bij de samenstelling der be» grooting voor 1924 alle moeiten gedaan heeft om het cijfer zoo laag mogelijk te houden, de uitgaven tot een minimum te beperken en alle niet strikt noodzakelijke uitgaven te schrap» pen. Spr. neemt slechts tot voorbeeld de post voor de jaarwedde van een vroedvrouw, welke voor f 1200 op de begrooting was gebracht. De heer LODDER (wild) zegt dat hij hoe» wel in beginsel voor een wijkverpleegster tegen deze subsidie is. Het bedrag van f 700 is nu drie jaar ge» leden geteekend, maar 't is de vraag of er dat nu weer zal komen. De Tasten die op de gemeente drukken zijn toch al zoo zwaar. De heer J. TANIS (van den Oostdijk) geeft de voorkeur aan een tweeden dokter. Vooral voor den Oostdijk heeft de aanstelling van een wijkverpleegster geen zin. De bewoners van den Oostdijk hebben daar niets aan. De Oostdijk is van alles ontbloot, ook van een dokter, hoewel zij er toch ook aan betalen moeten. De dokter schrijft veel te hooge re» keningen. Wanneer er een tweede dokter komt, is er concurrentie. Maar een verpleegster heeft geen zin. De arme menschen hebben er niets aan. Die schamen zich een wijkzuster in huis te halen. Daar hebben ze geen spullen voor. Arme menschen moeten het zonder ledikanten en lakens doen. Die hebben geen witte handen en reukzeep. En wanneer mijn vrouw d'r been brandt, blijft een verpleegster er af, dan ver» bind ik zelf dat been. En danhoe kan een verpleegster in een uitgebreid dorp als Ouddorp goed werken. Ze moet dikwijls op plaatsen zijn die drie uren van elkander liggen, 's Zomers heeft ze een fiets, maar wat heeft ze 's winters daaraan Dan kan ze met den dokter gaan toeren in de auto. En de arme menschen die eerst f 3 op een doktersrekening vonden zien er dan f 4 op staan. De VOORZITTER zegt dat de heer Tanis de zaken verwart. Een verpleegster heeft een vast salaris en daar mag dus niets voor ge» rekend worden op een doktersrekening. De heer J. TANIS De dokter rekent toch ook en die heeft toch ook een vast salaris De VOORZITTER: Ja, de dokter heeft een subsidie van f 400 uit de gemeentekas, dat is alles. De heer TANIS dan heeft hij alleen aan die subsidie al meer dan ik in een jaar ver» dien. Ik blijf er bij dat we een tweeden dok» ter moeten hebben. Daar hebben we meer aan. Voor een verpleegster schamen de arme men» schen zich, die laten ze niet in huis komen. Voor een dokter is dat zoo erg niet, die voelen even de pols en dan gaan ze weer weg. De arme menschen laten zich veel liever door de buren helpen. De heer C. BOSLAND (Hervormd) zegt dat het een groote vraag is of de leden van het Groene Kruis blijven betalen. De VOORZITTER zegt dat het Groene Kruis een ander standpunt had moeten innemen. In de eerste, plaats moet zij het hebben van het particulier initiatief, dan van de diaconiën of armbesturen. Was er dan nog een tekort van een f 200 of f 300 dan zou de gemeente die wellicht kunnen bijpassen. Nu bestaat de vrees dat na verloop van een paar jaar bijna alles voor rekening der gemeente zal komen. De heer LODDER (wild) geeft ook de voorkeur aan een tweeden dokter. De heer J. WESTHOEVE (AntbRev.) dat kan voordeelig zijn, weer evenveel kans is er dat het nadeelig is wanneer zij hel met elkan» der eens zijn. De heer C. BREEN (Lib.) zegt dat het nut van een wijkverpleging door niemand ontkend zal worden. Het bedrag dat met een circu» leerende lijst uit de burgerij is bijeengebracht is het overtuigend bewijs dat een wijkzuster algemeen begeerd wordt. Bij de tweehonderd personen die teekenden kan men nog wel een honderd personen voegen die wel met het doel instemmen maar niet in de gelegenheid zijn om een jaarlijksch bedrag toe te kennen. Een driehonderd stemmen, meestal hoofden van gezinnen, die aandringen om een wijk» verpleging, maken het den raad gemakkelijk om subsidie toe te kennen. Wat betreft het slechts voor drie jaar toekennen van een be» drag ad f 400 van de prov. afdeeling van het Groene Kruis, behoeft men geen vrees te koesteren. Dit toestaan van een subsidie voor slechts drie jaren, vindt hierin zijn oorzaak dat men overtuigd is, dat na drie jaren een wijkverpleging wel zoover ingeburgerd is en de liefde der burgerij heeft, dat een sudsidie wel vervallen kan. De burgerij zorgt dan zelf voor de dekking der kosten. Dat de wijkver» pleging ondersteund zou moeten worden door armbesturen is spr.'s meening niet. De wijk» verpleging is een instelling van algemeen nut, de gansche burgerij heeft er profijt van, en daarom is het billijk dat ieder naar draagkracht hieraan bijdraagt. Wat betreft de afstanden in de gemeente, dit is geen bezwaar, 's zomers kan een zuster fietsen en 's winters gaat ze met den dokter mede. De VOORZITTER zegt dat de heer Breen de gemeente maar wil laten zorgen. B. en W. nemen echter het standpunt in, dat de gemeente slechts aanvullend mag deelnemen. Het particu» lier initiatief moet het uitgangspunt zijn. Men moet er eens van terugkomen, alles maar aan de zorgen van «Vader Staat-» en «moederge» meente** over te laten, met de gedachte, we vin» den het op ons belastingbiljet wel terug. Laat eerst de bevolking eens toonen wat het doen wil. Het Groene Kruis heeft 500 leden, 200 hebben er geteekend, waar zijn de andere 300 léden Spr. geeft toe dat een wijkzuster den eersten tijd niet populair is en dit slechts lang» zamerhand komt, maar om f 900 uit de ge» meentekas bij te passen is toch niet overeen» komstig onze bezuigingsplannen. Wethouder VOOGD (Hervormd) is bang dat spoedig de geheele wijkverpleging voor rekening der gemeente zou komen. De heer BREEN (Lib.)de gemeente behoeft zich toch tot niets te binden Wethouder VOOGD (Hervormd) geeft toe dat hij misschien wat conservatief is aangelegd, maar vroeger hebben wij het altijd zonder gedaan. En nu men aan alle kanten moet gaan bezuinigen gaat het toch niet op een bedrag van f 900 uit de gemeentekas te geven voor een wijkzuster. Men klaagt wel over de hooge rekening van den dokter. Maar de wijkzuster zal de werkzaamheden van een dokter veel ver» minderen en dan wordt het nog al maar luxer. De stand waarin de dokter leeft zal wel en» kele duizende guldens schelen met vroeger. Komt er nu f 2000 bij dan wordt de praktijk nog maar al duurder. De VOORZITTER geeft toe dat als het nu nog eens f 200 of f 300 was, de zaak anders

Maas- en Scheldebode | 1924 | | pagina 1