Kerk en School. Rechtzaken. Visscherij. Burgerlijke Stand Vergaderingen. Uitslag aanbesteding. Uitslag Verkooping. gunning gevraagd tot het bouwen van twee arbeiderswoningen aan den Stovendijk, alhier DIRKSLAND. Alhier is een Gemengde Zangvereeniging, genaamd »Zanglust«, opge» richt met aanvankelijk 40 leden. Directeur is de heer M. van der Wekke Az. Naar wij ver» nemen worden er nog nieuwe leden aange nomen. Over het 4e kwartaal van 1923 werden door den Keuringsdienst van Waren in deze gemeente 25 inspecties over winkels, pakhuizen enz. gehouden, 30 monsters volle melk genos men, 6 monsters van andere waren, 1 partij waren ter pla&tse afgekeurd terwijl 6 waars schuwingen werden uitgereikt aan winkeliers. MELISSANT. Door de Commissie van Winterbedeeling is deze week een aanvang gemaakt met het uitreiken van geldelijke be» deeling aan armlastige inwoners. Naar we vernemen zullen binnen korten tijd wederom eenige woonhuizen aan den Dorpsweg worden gebouwd. Hierdoor zal aan den nog heerschende woningnood eenig» zins worden tegemoet gekomen. Door het steeds aanhoudende vriezende weer, staat den handel in landbouwproducten geheel stil. De verkooping van tuinland en bouws land, gelegen in deze gemeente en behoorende aan Erven Mej. de Wed. J. MijssVink, brachs ten ingezet in 24 perceelen in totaal f 20155 op. Op Donderdag 24 Januari 1924, des nam. 6'/2 uur, hoopt de Gem. Chr. Zangver. »Cons cordia« in de Ned. Herv. Kerk een uitvoe» ring te geven. Het programma bevat weder» om evenals vorige jaren, tal van fraaie num» mers en wij zullen hopen dat een groot aan» tal belangstellenden van hunne belangstelling door hun aanwezigheid zullen blijk geven J. H. v. d. W. had het ongeluk, toen hij met zijn klomp naar een hond wierp, daarbij van de woning van P. R. twee groote ruiten te verbrijzelen. HERRINGEN. Deze week brak plotseling bij M. Keijzer een hevige schoorsteenbrand uit welke vlammen hoog opstegen. Eenig vet was in aanraking gekomén met het vuur van de kachel. Spoedig was de brand gebluscht Hoewel meer dan eens gewaarschuwd zakte de metselaarsleerling P. K. alhier door het ijs en kon met een nat pak huiswaarts keeren. De verbinding met andere gemeenten op ons eiland zal dus wérkelijk nog verbetering krijgen, en moet het gerucht als zou alhier ook een autobusdienst worden ingesteld op goede gronden berusten. We hopen en geloo» ven dat van dezen ruim gebruik zal worden gemaakt. De prijs van de roomboter is wederom verhoogd en van f 1.35 op f 1.40 de halve K G gebracht. De jaarlijksche collecte tot het bestrijden van het z.g.V Nieuwjaarswenschen heeft op» gebracht de som van f 100.40. s, Mej. M. R. is bij het schaatsenrijden zoo» danig op h.et ijs gevallen, dat zij eenige oogen» blikken bewusteloos bleef liggen. Na te zijn bijgekomen moest zij zich huiswaarts begeven. 4 In deze gemeente werden het afgeloo» pen jaar door Dr. C. van Gelder te Nieuwe Tonge, 7 kostelooze inentingen gedaan. 4 Zij die nota's ten laste van de gemeen» te hebben, moeten die zoo spoedig mogelijk ter Secretarie inleveren. Men besteedt alhier voor de aardappe» len een prijs van f 7 en voor dè uien een- prijs avan f 3.50. -* Voor de visscherij werden in het afge» loopen jaar geen Consenten afgegeven. 4 De bus, waarin bij trouwplechtigheden giften voor het Burgerlijk Armbestuur alhier, worden verzameld, Bevatte over 1923, f 4,60. STELLENDAM. De vorige week werden van hier slechts verscheept 35 H.L aardappelen. Door den landbouwer J. M. K.' is aangifte gedaan van vermoedelijk Mond» en Klauwzeer,. Voor de uien wordt thans f 4 per mud en voor de Red Star aardappelen f 6 per H.L. besteed. Bij den correspondent der Arbeidsbemid» deling alhier, stonden de vorige week Zaterdag als werkloos ingeschreven 7 Landarbeiders en 32 Visschers. De Zangvereeniging »Excelsior« hoopt deel te nemen aan het te houden concours te Nieu,w»Helvoet op a.s. Hemelvaartsdag. GOEDEREEDE. In het jaar 1923 zijn ter secretarie 225 varkens voor huisslachting aan» gegeven. Opmerkelijk is het dat op 31 December 1923 de bevolking in onze gemeente uit even» veel manrtelijke als vrouwelijke personen be» stond, n.I. 684 m. en 684 vr. Een huisje, staande aan de Nieuwstraat, eigenaar de heer A. S., is ondershands ver» kocht aan J. S. Woensdag 16 Jan. is bij afslag, in het Hotel «De Gouden Leeuw« verkocht, een huis met schuur, varkens» en kippenhok, staan» de aan de Nieuwstraat, dat de vorige week werd ingezet voor f 3160 door J. Luime, aan» geloopen. In plaats van 18 en 19 Jan. zal de uit» voering van »Goereesch Gemengd Kpor«, op 24 en 25 Jan. geschieden. In het begin van de week werd voor de juin f 4,50 per 60 Kilo besteed, maar vanwege de strenge vorst ligt heden de handel stil. OUDDORP. Bij de wed. M. Padmos is het mond» en klauwzeer uitgebroken. Het bekende bord is voor de woning geplaatst Voor de Nat. Militie, lichting '25, zijn Dinsdag 34 jongelingen ingeschreven. Onder de leden van den Vrijwill. Land» storm zullen 10 prijzen worden uitgedeeld, voor de beste schutters, bij den laatst gehou» den wedstrijd. Door het breken, van de voorvork van zijn fiets, kwam Job v. Dam te vallen. Het ongeval liep met ontvelde knieën af. j- Voor de uien besteed men thans weer f 4,50 per baal van 60 kilo en voor enkele soorten aardappelen reeds een prijs van zes en zeven gulden per mud. Voorwaar een bui» tengewone prijs. 1f Bij Getpr. P. is onder het vee het mond» en klauwzeer uitgebroken. Op de boerderij is een waarschuwingsbord geplaatst. j- Binnen enkele dagen zullen een aantal perceelen bouwland publiek geveild worden. fDoor het opnieuw intreden van den win» ter is door velen weer het schaatsenrijdensport in de duinen uitgeoefend. f De Landbouwvereeniging »Ons Belang« zal op 30 Jan. a.s. aanbesteding houden voor Kunstmeststoffen n.I. de voorjaarslevering. HELLEVOETSLUIS. Hr. Ms. kanonneer» booten «Vidar en Tho»« zijn Woensdagmiddag op 's Rijkswerf aangekomen om eenige repa» raties te ondergaan. GODSDIENSTOEFENINGEN OFFICIEEL GEDEELTE Predikbeurten op Zondag 20 Jan. 1924 NED. HERVORMDE KERK. Sommelsdijk, 's av. Ds. v. Montfrans. Middelharnis, v.m. 9.30 uur Ds. v. Montfrans v. S'dijk. Stad aan 't Haringvliet, v.m. 9 uur Ds. Polhuijs en n.m. 2 uur leesdienst. Den Bommel, n.m. Ds. de Gidts v. Goede» reede. Ooltgensplaat, v.m. 9.30 uur leesdienst en n.m. 6 uur Ds. Polhuijs van Stad. Oude Tonge, n.m. 2 uur Ds. Kloots v. Me» lissant. Dirksland, v.m. 9,30 uur (bev. kerkeraadsleden) en n.m. 6 uur Ds. van As. Herkingen, v.m. 9.30 uur Ds. Kruijt van N. Tonge. Melissant, v.m. 9.30 uur Ds. Kloots en n.m. 6 uur geen dienst. Stellendam, v m. Ds. Bus v. Ouddorp. (Doop) Goedereede, v.m. Ds. de Gidts. Ouddorp, v.m. leesdienst en n.m. Ds. Bus. Oostvoorne, n.m. 6 uur Ds. Brinkerink. Rockanje, 's av. 6 uur Ds. Witkop. Nieuw»Helvoet, v.m. 9.30 uur Ds. Priester. Hellevoetsluis, v.m. 9,30 uur (Voorb. H.A.) en n.m. 6 uur Ds. Timmer. Nieuwenhoorn, v.m. 9.30 uur Ds. de Voogd v. d. Straaten. (Doop) Heenvliet, n.m. 6 uur Ds. Romijn. Abbenbroek, v.m. 9,30 uur Ds. Wanrooy. Zwartewaal, v.m. 9.30 uur Ds. Barstra. Vierpolders, v.m. 9.30 Ds. Zwiep. GEREFORMEERDE KERK. Middelharnis, v.m. 9,30 en n.m. 6 uur Ds. G. van Velzen. Stad aan 't Haringvliet, v.m. 9.30 en n.m. 2 uur Ds. de Graaff. Ooltgensplaat, v.m. 9.30 en n.m. 2 uur Ds. Schaafsma v. Den Bommel. Melissant, v.m. 9,30 en n.m. 2 uur dhr. v. d. Lugt. Stellendam, v.m. en 's av. Ds. de Jong van Zutphen. Hellevoetsluis, v.m. 9,30 uur geen dienst en n.m. 5 uur gem. dienst de heer Punt, leerend ouderling van Leerdam. Nieuw»Helvoet, v.m. 9,30 uur gem. dienst de heer Punt, leerend ouderling v. Leerdam en n.m. 5 uur geen dienst. GEREFORMEERDE GEMEENTE. Dirksland, v.m. 9,30 en n.m. 6 uur leesdienst Van de overige gemeenten geen opgaaf MIDDELHARNIS. Aanstaande Donderdag» avond om 6.30 uur zal in de Zondagsschool optreden Ds. Paauwe uit 's Gravenhage. STAD AAN 'T HARINGVLIET Verslag van de 2e ouderavond in de Bijzondere School op Dinsdag 15 Januari 1924 des n.m. 6 uur. Na het zingen van Ps 25 2 en het lezen van Deut. 6 van vers 1 tot en met vers 9, ging de Eere»Voorzitter voor in gebed. Hierna opende hij de vergadering en heette allen hartelijk welkom. Het deed hem genoe» gen de mannen en vrouwen in zoo'n grooten getale aanwezig 'te zien en hij hoopte dat allen zouden medewerken om deze 2e ouder» avond zoo aangenaam mogelijk te maken. Nu werd gezongen Ps. 25 4, terwijl eenige dames chocolademelk schonken en een koekje presenteerden en den heeren bovendien het genot van een sigaar werd gegund. De Eere=Voorzitter hield een inleiding over opvoeding, waarin hij op duidelijke wijze voorstelde welke taak de ouders hadden bij de opvoeding def kinderen. Na het eindigen hiervan werd gelegenheid gegeven om vragen te stellen, waarvan nogal gebruik werd gemaakt. Nu werd nog gezongen Ps. 119:3 en Ps. 84 3 en 6,Terwijl een collecte voor de gemaakte kosten werd gehouden, welke opbracht ruim f 23. Daarna hield dhr. C. S. Koole een inleiding over de doode zee, die ook zeer in den smaak viel. Hierover werden ook nog eenige vragen gesteld. Nu kwam aan de beurt een oud leerlinge der Bijz. School, mej. R. Koppenaal, die eenige opvoedkundige wenken ten beste gaf. Dit stuk werd met genoegen gehoord. In de pauze werd gelegenheid gegeven voor bezichtiging van het werk der leerlingen. Een der aanwezigen droeg nog een gedicht van Da Costa voor. Met veel voldoening mag worden terugge» zien op dezen ouderavond. Na het zingen van Ps. 898 werd deze vergadering met dankzegging gesloten door Ds. de Graaff. Het zingen der psalmen werd begeleid door een orgel bespeeld door dhr. C. S. Koole. Een woord van dank aan het Bestuur voor de organisatie, aan den Heer Eere»Voorzitter voor de leiding. DEN BOMMEL Zondagmiddag 2 uur a.s. zal in de Ned. Herv. Kerk optredeh Ds. de Gidts van Goedereede. OOLTGENSPLAAT. Woensdag j.l. verga» derde in de Christelijke School de Christelijke Nationale Schoolvereeniging. De Voorzitter L. Donkersloot Jz. opende de vergadering door te laten zingen Ps. 25 4. Het lezen van Heb. 4 van 12—16. Daarna Gebed. In zijn inleiding herdenkt hij ook hoe we verblijd werden doordat ons bestuurslid dhr. W. J. Donkersloot deze week benoemd werd tot Hoofd onzer gemeente. De Secretaris S. de Ruiter leest het jaarver» slag hetwelk onder dank wordt vastgesteld. Dhr. M. van Oostenbrugge brengt namens de commissie tot nazien der rekening verslag uit en zegt alle bescheiden in orde te heb» ben bevonden en adviseert tot vaststelling. Na voorlezing door den penningmeester N. v. d. Tol wordt deze vastgesteld. De bestuursverkiezing had de volgende uitslag. De aftredende Heeren C. Braber Kz. A. J. G. van Rossum en A. Braber Cz. werden respectievelijk herkozen met 47, 53 en 45 stemmen. In de vacature wijlen W. van Kern» pen Gz. werd gekozen W. van Kempen D.Wz. In de vacature wijlen F. IJ. Neels werd geko» zen L. J. van Nieuwenhuijzen, de eerste met 41, de tweede met 34. Bij de Rondvraag stelt van Oostenbrugge voor een brandkast aan te schaffen daar de boeken 3 jaar bewaard moeten blijven, na eenige besprekingen wordt dit voorslel aan het bestuur overgelaten. In de commissie tot nazien der rekening van 1924 worden benoemd P. van Rossum, P. van den Heuvel, reserve lid H. van Rossum. De Voorzitter komt nog even terug op de Burgemeesters benoeming, en verzoekt de aan» wezigen aan te heffen de zegenbede vervat in Ps. 122 3. Hierna neemt onze nieuwe Burgemeester het woord en dankt in gevoelvolle woorden voor het geen hij deze dagen in zoo ruime mate van de bevolking mocht ondervinden want thans bleek hem pas dat hij vrienden had. En verklaart ook, daar steeds deze school de liefde van zijn hart had, deze zal blijven behartigen. Hierna sluiting en gaat P. v. d. Heuvel in dankgebed voor. Tot voorzitter van de commissie tot we» ring van schoolverzuim is gekozen de heer A. van Rossum. OUDE TONGE. Maandagavond 7 uur zal er jaarvergadering worden gehouden valt de meisjes vereeniging »Dorcas« onder leiding van Ds. J. F. van der Plasse. A.s. Dinsdag 's»nam. 6 uur hoopt in dè Ned. Herv. Kerk op te treden Ds. van der Plasse. MELLISSANT De verkooping van 4 zit» plaatsen in de Ned. Herv. Kerk bracht in totaal f 64.25 op, waaronder 1 plaats van f 30.— HERKINGEN.4 De Heer J. van der Wende is j.l. Zondag in zijn ambt bevestigd gewor» den als Diaken in de Ned. Herv. Kerk, al» hier. 4 A.s. Zondagmiddag zal er zondagschool worden gehouden. Dit met het oog op de te houden godsdienstoefening des morgens. De Zondagsschoolcommissie heeft de verrichtingen, aan de Kerstfeestviering verbon» den voor 1923 wederom ten einde gebracht en rekening en verantwoording gedaan waar» bij hen is gebleken dat, dank zij allen, die hen daartoe in staat stelden, de Ontvangsten met de Uitgaven zoo goed als in overeenstem» ming zijn geweest. STELLENDAM. A.s. Donderdag 24 Janu» ari a.s. zal D.V. in de Geref. Kerk optreden de WelEerw. Heer Ds. H. Janssen Leger en Vlootpredikant voor de militaire tehuizen. OUDDORP. Tot Notabelen zijn bij de Herv. kerk gekozen de heeren C. Aleman en C. Bosland, met meerderheid van stemmen. De catechisatien bij de Herv. Gem. voor de jongens van 16 tot 20 jaar op Maandag, en die van jongelieden boven 20 jaar op Dinsdag, zijn ten gerieve van de eerstgenoem» den met elkander omgewisseld. Nog altijd wordt de klacht vernomen, dat te weinig jongelingen boven 20 jaar de catechisatie be» zoeken. NED. HERV. KERK. Beroepen Naar Kolderveen Ds. J. Gerth van Wijk Jz., Em, pred. te Veenhuizennaar Oudshoorn Ds. M. W. J. van Linschoten te Oostzaan naar Nes op Ameland Ds. T. J. de Boer, Cand. te Groningen. BedanktVoor Zwammerdam Ds. A. Al» tena te Balk voor Eek en Wiel Ds. E. Raams te Hoek. GEREF. KERKEN. Beroepen Naar Oudega dhr. C. W. Deur, Cand. te Driebergen Naar Arum Ds. E. J, van Voorst te Kootwijk naar Heemse: Ds. J. Ubels te Varseveldnaar Eestrum dhr. K. Holwerda,. Cand, te Marrum. Aangenomen Naar Antwerpen Ds. A. G. Wolf te Loenen Vreeland. BedanktVoor O. en W. Souburg Ds. A. C. Heij te Koudekerkevoor Dedemsvaart Ds. H. v. d. Zanden te Wapenveldvoor Tholen Ds, J. H. Beumee te Sleeuwijk. EVANG. LUTH. KERK. Beroepen Naar Edam Ds. O. D. Bleeker te Wildervank. Bedankt voor Hoorn Medenblik Ds. J. M. Lindeijer te Monnikendam. REMONSTR. KERK. Aangenomen naar Amsterdam Ds. W. Mac» kenzie te Utrecht WAALSCHE KERK. Aangenomen naar 's Hertogenbosch Ds. A. H. J. Ie Gras te Egmond»Binnen. Vereenvoudiging van het onderwijs. Het Chr. Schoolblad «Onze Vacatures» geeft een hoofdartikel «Vereenvoudiging», waaraan wij ontkenen «Veel, wat op de school geleerd wordt, is niet bruikbaar. In het leven komt men er niet mee. En wat men moest kennen, als men van de school het leven ingaat, dat wordt niet geleerd. Dit is een fout van het tegen» woordig stelsel, dat van liberalistischen oor» sprong is en waarmee ook het christelijk on» derwijs zit. De chr. school heeft de openbare school nagedaan. Het werd een wedstrijd. Deze deed er een schepje bij en die er een schep» je bij. Zoo werd het een wonderlijk mengel» moes van alles en nog wat. De theoretici hadden goede dagen. De leer» lingen werden volgepompt en.het leven pompt ze weer leeg. Wat dan In de eerste plaats willen we geen stelsel van onderwijs tot in alle deelen pasklaar ge» maakt voor het gansche land. De wet schrijft toch nog geen uniform»kleeding voor, is 't wel f Natuurlijk is het (belang van den staat er mee gemoeid, dat alle jeugdigen onderwijs ontvangen. (Daarvoor behoeven we nog geen leerplichtwet te hebben). Maar de staat moet zich tevreden stellen met een minimum. Maar nu leze men s.v.p. goed. We zeggen niet, dat de ouders tevreden moeten zijn met een minimum. En we zeggen ook niet, dat onze kinderen er tevreden mee moeten zijn. Wij zeggen, dat de staat er tevreden mee moet zijn. Dan komt dus de vraag Welk onderwijs is noodig, om den kinderen die kennis aan te brengen, die de staat noodig heeft. Wenschelijk is er heel veel, maar daar mag het hier niet over gaan. De vraag is. Wat heeft de staat noodig En dan stelle de re» geering maatregelen vast, die er toe kunnen leiden, dat dit noodige ook inderdaad bereikt wordt. Dan zorge de regeering er voor door een stelsel van subsidie, ouders mogelijk wordt gemaakt, hun kinderen dat noodige onder» wijs te doen geven. Dat is, zoo zal menigeen zeggen «volks» verdomming«. Neen, dat is het niet. Maar wij willen niet meedoen aan volksverdwazing en aan be» driegerij. Wij willen niet zeggen en wij mo» gen niet zeggen, dat het er met ons onder» wijs zooveel beter zal uitzien, als er nog in een tiental vakken meer les gegeven zal wor» den en er nog meer millioenen door de scholen zullen worden verslonden. Wat wij willen zeggen is dit. Vereenvoudi» ging en versobering van ons onderwijs be» hoeft nog niet ten gevolge te hebben een stagnatie in de volksontwikkeling. Integendeel. Indien de school maar practisch werkzaam wil zijn, indien ze zich inricht op' het leven en niet maar op een klaarmaken voor het examen, en indien ze er ook niet naar staat, die kennis aan te brengen, die op het een of ander examen wordt geëischt, ook al is er van'zulk een examen zelf geen sprake dan zal een vergadering van stelsel onze volksontwikkeling ten goede komen.« Veel bélangrijke vragen zullen zichnog voordoen. Want hiermee is men er natuurlijk nog niet. Het blad zal echter trachten in volgende artikelen daarop een antwoord te geven. RECHTBANK TE ROTTERDAM. Omtrent de zaak tegen de drie landbouwers uit Rockanje, beschuldigd van het openlijk, met vereenigde krachten geweld plegen tegen den cheffveldwachter aldaar bij gelegenheid van de jubileumfeesten in September van het vorige jaar, welke zaak de vorige week voor het gerechtshof heeft gediend, kan gemeld worden, dat het Hof, alvorens vonnis te wij» zigen, in zijn op 6 Februari te houden zit» ting nog eenige getuigen a décharge zal hooren Faillissementen in Nederland. Volgens mededeeling van het Handelsinfor» matiebureau van VAN DER GRAAF S. Co 's Bureaux voor den Handel zijn over de afge» loopen week, eindigende 11 Jan. in Nederland uitgesproken 69 faillissementen tegen 94 fail» lissementen in dezelfde week van het vorige jaar. Van 1 Januari tot en met 11 Jan. 1924 133* faillissementen tegenover 144 over het' zelfde tijdperk van het vorige jaar. STELLENDAM, De garnalenvisschers hebben de vorige week gedurende 4 dagen gevischt en daarbij ge» middeld per dag en per vaartuig gevangen 65 K.G. Garnalen. SOMMELSDIJK. Uitslag aanbesteding der Dorpsvereeniging »Sommelsdijk« op 17 Jan. 1924. Superphosphaat zonder baal gegund aan J. P. Mast voor f 2,565. P. J. van Aarderine, Am. Sup. f 7,84 Zw. Am. f 16,08 Patent kali f 7,78 J. P. Timmers, Chili Salpeter f 14,53 Kalizout f 4,98 Sparpalen en. Pongerboomen aan P. de Korte, Oude Tonge. MIDDELHARNIS. Geboren Dirk z. v. E. Struik en J. M. Kik Johanna d. v. C. Groen en J. TroostGerar» dus z. v. M. de Jager en K. Moerkerken Geertje Paulina d. v. J. van Es en N. Kastelein. Ondertrouwd: F. M. Lugtigheid 18 j. (Rot» terdam) en P. van Eek 18 j. Getrouwd: J. Verduin 50 j. en J. Buth 47 j. H. A. Ham 28 j. (Brielle).en L. Brinkman 2I j OverledenJ. Ketting 63 j. Echtgen. van D. P. FluijtP. v. d. Sloot, 84 j., wedr. van A. LagesL. v. Rijswijk, 17 j.M. P. Rond, 80 j., wed. van D. Kaptijn M. Mosselman, 1 j. DEN BOMMEL Geboren Arendje, d. v. J. de Bonte en K. Hobbel. OUDE TONGE. Geboren Pieternella, d.v. P. C. v. Dongen en K. M. Verweij GehuwdTheodorus Muileboom oud 22 jaar j.m. en Maria Cornelia de Vos oud 25 jaar j.d. Overleden Nicolaas Gootjens 88 jaar echtg. van Cornelia Pieterse Adrianus Cornells Oomens 39 j. echtg. van Adriana Jacoba Pul» leman Wouterdina van Rossum 63 jaar echtg. van Joost Keuvelaar Johannis Arie van Nieu» wenhuizen 57 jaar echtg. van Adriana Wil» helmina van Nieuwenhuizen DIRKSLAND. Ondertrouwd Hendrik Cornelis Bakker j.m. 25 j. en Jannetje Bakker j.d. 22 j. GetrouwdS. Poortvliet 30 j. en B. den Hartog 24 j. MELISSANT. Geboren Adrianus, z. v. H. Knops en van W. DubbeldTeunis, z. v. H. Koppenaal en E. Both. Overleden: Lena Coenradie oud 75 j. echtg. van J. J. Duivelaar. GOEDEREEDE. Vergadering van de Commissie tot Wering van Schoolverzuim, Zaterdag 19 Jan. nam. 7 uur in het Gemeentehuis. Algemeene ledenvergadering van de Zon» dagsschoolverecuiging op Woensdag 23 Jan. des avondsten uren in de Kerkeraadskamer. OUD DORP-;-. Vergadering van led,en der Landbouwver» eeniging «Ou,'.Jot; op Zaterdag 19 Jan. '24 's nam. 6 uur bij G. Spee. Te behandelen 1. Bestelling super, chili en Zwavelz. Am» moniak. 2. Bespreking aankoop en bestelling van grondnootkoeken. HELLEVOETSLUIS. Punten van behandeling voor de Raads» vergadering welke gehouden zal worden op Maandag 21 Jan. des nam. 8 ure. 1. Notulen. 2. Ingekomen Stukken. 3. Adres van de Vereeniging «Volkshuis» vesting« om het voor den bouw van 62 wo» ningen, toegekend voorschot (bouw) te willen verhoogen met f 423,17 met voorstel van B. en W. daaromtrent. 4. Voorstel van het lid van den Raad, d heer Troost, om voortaan de raadsnot'ul niet meer te lezen,maar ze vóór de vergader;» ter visie te liggen met advies van B. en 5. Verzoek van H. K. Don, alhier, onu woning vroeger vewoond door den heer Werkema te mogen huren voor f 300 per ja,' 6. Behandeling van het, en advies in iJ den van B. en W. gesteld adres van de v( eeniging »Welvaart« inzake het nemen VJ maatregelen tegen marktkooplieden en ventJ 7. Voorstel van B. en W. om diverse ningen in deze gemeente ombewoonbaar j verklaren. 8. Verzoek van het Gemeentebestuur J Werkendam om adhaesie te betuigen aantj, aan H M. de Koningin gericht adres tot», ziging der Middelbaar en Hooger Onderwijl met'voorstel van B. en W. daaromtrent. 9. Verzoek van het Gemeentebestuur vi( Terschilling om adhaesie te betuigen aan et, aan H. M. de Koningin gericht adres tot w ziging der Wet van 7 Mei 1856, Staatsblad no. 32, met voorstel van B. en W. 10. Verzoek van het Burgeiijk Armbestm, alhier, om het voor 1923 toegestane subsidj, met f 200 te verhoogen, met voorstel van en W. 11. Behandeling van het voorstel van heeren Troost en Kros tot het in het lev roepen van een gemeentelijke arbeidsbeu met voorstel van B. en W. 12. Adres van de Kamer van Koophand en Fabrieken van de Beneden Maas, inza' het voorschrijven van regelen in acht te n men bij verkoop van buitenlandsch vleesc vèt en spèk, met voorstel van B. en W. daat omtrent. 13. Adres van de Vereeniging voor Chri telijk Middelbaar Onderwijs te Vlaardinge om een uitkeering uit de Gemeentekas voo eiken leerling die een inrichting voor bijzon» der middelbaar onderwijs bezochtmet voor< stel van B. en W. 14. Voorstel van B. en W. inzake het\«. zoek van enkele bewoners van de Oostkaij tot het nemen van maatregelen ter waarscW wing van de kaaibewoners bij hoogwater. 15. Behandeling 2 suppletoir kohier Hon] denhelasting dienst 1923. 16. Behandeling suppletoir kohier zakelijk,! belasting om het brdrijf dienst 1923. 17. Voorstel van de Comftiissie voor A Waterleiding om over te gaan tot electrifia: tie van het »Pompstation«, met voorstel van B. en W. 18. Verzoek van J. de Voogd om een be» looning wegens meerdere werkzaamhedet door het gebruik van enkele schoollokalen door de Rijksnormaalschool. 19. Wijziging begrooting van de waterlei» ding dienst 1923. 20. Behandeling diverse reclames school» gelden. Uitslag van de gehouden veiling K B/een huis, tuingrond en bouwlanden te Dirksland ten overstaan van Notarts L. van der Sluys alhier op Donderdag 17 Januari jl. ter her» berge van den heer H. van den Doel alhier. Perceel 1. Een landhuisje met bergschuurtje, tuin, erf en grond aan den Tramweg alhier, ingezet door M. Labeur te Dirksland op f 7390 Perc. 2. 6 A. 45 cA. Tuingrond, inge» zet door P. L. van Loo te Dirksland op f 510 Perceel 3. Ongeveer 13 "A. 66 cA Hof» land, ingezet door C. Snijder Pz. te Oude Tonge op f 1100 Perc. 4. Ongeveer 16 A. 96 cA. Hof» land, ingezet door C. Snijdey Pz. te Oude Tonge op f 910 Perc. 5. Ongeveer 1»18=68 H.A. Bouw» land, ingezet door D. Wittekoek te Herkingen op f 1130 per gem. of f 2919» Perc. 6. Ongeveer l»24s32 H.A. Bouw» land, ingezet door C. Snijder te Oude Tonge op f 1160 per gem. of f 3140' Perc. 7. 1»51»60 H.A. Bouvyrland, ingezet door C. B. Both te Melissant op f 1260 per gem. of f 4158 Perc. 8. Ongeveer 1»22»10 H.A. Bouw» v land, ingezet door A. Blokland ff, I Stellendam op f 1225 per gem. of 3258 Perc. 9. Ongeveer 1»43»20 H.A. Bouw» land, ingezet door Th. van der Spaan te Melissant op f 1225 per gem. of f 3818 Perc. 10. Ongeveer 1»43»00 H.A. Bouw» land, ingezet door A. Blokland te Stellendam op f 1280 per gem. of f 3985 Perc. 11. Ongeveer 1»67»30 H.A. Bouw» land, ingezet door Th. van der Spaan te Melissant op f 1010 per gem. of f 36SÖ Perc. 12. Ongeveer 1»16»36 H.A. Bouw» land, ingezet door Joh. Tieleman te Melissant op f 1250 per gem. of f 316'l Perc. 13, Ongeveer 1»60=24 jH.A. Bouw» land, ingezet door D. Wittekoek te Herkingen op f 1220 per gem. of f 4258 De afslag is bepaald op Donderdag 24 Januari a.s. Uitslag van de gehouden veiling van Tuin' en Bouwlanden, ten overstaan van Notaris van der Sluys te Dirksland op Woensdag 16 Januari j.l. in cafe Van der Werf te Melissanl, Perceel 1. 0»18»00 H.A. Tuinland C. Snijder te Oude Tonge op f 800 Perceel 2. 0»21»30 H.A. Tuinland P. Ha» meete Dirksland opf 890 Perc. 3. 0.23.11 H.A. Tuinland P. Ha» meete Dirksland op f 900 Perc. 4. 0.26.74 H.A. Tuinland I. Joppe Gz Melissent opf 940- Perc. 5. 0.25.75 H.A. Tuinland J. Tiele» man Melissant opf 950 Perc. 6. 0»28»39H.A.TuinlandFr.Nieuw» land' te Dirksland op f 910 Perc. 7. 0»34»26 H.A. Tuinland I. Joppe Melissant opf 950 Perc. 8. 0»31»53 H.A. Tuinland M. Mijn» ders Nz. Melissant opf Perc. 9. 0»32»35 H.A. Tuinland F. Nieuw» land Dirksland opf .7» Perc. 10. 0»34»67 H.A. Tuinland M. Mijn» ders Nz. Melissant opf Perc. 11. 0»17»40 H.A. Tuinland Joh. Tieleman Melissant opf <-* Perc. 12. 0 27»34 H.A. Tuinland Joh. Holleman Dirksland op f951 Perc. 13. 0»30»99 H.A. Tuinland I. Joppe Gz. Melissant op f lOw Perc. 14.0»33»15 H.A.TuinlandFr. Nieuw» land Dirksland opf 1"™ Perc. 15. 0»35»80 H.A. Tuinland H. Vis» been Melissant opf l"1 Perc. 16. 0»39»52 H.A. Tuinland J. v. d. Broek Stellendam op f 1" Perc. 17. 0»42»25 H.A Bouwland Joh. Tieleman Melissant opf Perc. 18. 0»42»73 H.A. Bouwland Joh. Tieleman Melissant opf 12 Perc. 19. 0»43»73 H.A. Bouwland J. v. d. Broek Stellendam opf Perc. 20, 0.43.06 H.A. Bouwland, Joh. Tieleman, Melissant opf Perc. 21, 3 A. 58 c.A. Tuin, Joh. v. d, Zande, Melissant

Maas- en Scheldebode | 1924 | | pagina 4