J Kerk en School. Burge Plaatselijk Nieuws. Vis De rekening en begrooting wordt aange» nomen met de stemmen der H.H. Dorsman en Nipius tegen. De heer DORSMAN (Volksbelang) stelt voor voortaan leden voor de Gascommissie alleen uit leden van den Raad te benoemen. De VOORZITTER is hier tegen uit prak5 tische overwegingen. De heer ESSELINK (A.»R.) voelt veel voor het voorstel Dorsman. Dan was er meteen een einde aan de ellenlange debatten over de gasfabriek. Spreker dacht dat de Vooizit» ter daar nu wel zoo wat zijn buik over vol zou hebben. De VOORZITTER antwoordtook de ver. drukking went. Het voorstel Dorsman wordt bij gebrek aan voldoende ondersteuning niet in stemming gebracht. De heer DORSMAN (Volksbelang) stelt voor dat als plaatsvervangend voorzitter der Gascommissie niet meer een Wethouder ambts. halve behoeft te worden benoemd. In de volgende zitting zal hierover beslist worden, Besloten wordt het restant van de winst voor het reservefonds te bestemmen. Tegen stemden de heeren Dorsman en Nipius. De heer SLIS (Gemeentebelang) merkt op, dat de werklieden der gasfabriek de straten na openbreking beter moeten afleveren. Het gebeurt soms, dat de gemeente opnieuw moet bestraten. Middelharnis zou zoodoende voor Somrnelsdijk werk verrichten en dat is niet noodig. De instructie en verordening voor de arbeids. bemiddeling worden vastgesteld. Tot opzichter.gemeentewerken wordt met 6 stemmen benoemd de heer G. van Varik, de heer Mosselman had 4 stemmen. Het sa. laris is vastgesteld op f 600,— Tot regent weeshuis is benoemd de heer J. v. d. Meiden. Tot lid schoolcommissie de heer P. A. v. Buuren. Tot lid en plaatsvervangend lid gascommis. sieresp. de H.H. L. Dorsman en J. v. d. Meiden. Besloten wordthet Binnenpad te verbreeden. Bij openbare verkooping zal het huis staande aan de lijnbaan verkocht worden voor af. braak. De VOORZ. deelt mede dat er een motor5 brandspuit ad f 4200 gekocht is. Een oude spuit zal als zoodanig verkocht worden. De heer VAN DER MEI DE (kiezers links) zet een breede discussie op over het in. en uitlaten van water in de haven. Spr. voert het pleit voor schippers, handel en transportar. beiders. Er wordt teveel water uitgelaten, 7 tijen lozing is z. i. voldoende. De burge. meester moet de volle bevoegdheid krijgen, zelfstandig water in en uit te kunnen laten. Tenslotte wordt besloten een beslissing van Ged. St. uit te lokken. Na nog een paar niet.vermeldenswaardig, heden sluiting en zitting met gesloten deuren. Vergadering van den Raad der ge. meente STAD AAN T HARING. VLIET op 17 December 1923, des n.m. 7 uur. Present met den Voorzitter, alle leden met uitzondering van dhr. M. H. van Paasse. Na opening der vergadeiing met gebed, worden de notulen der vorige vergadering gelezen en onveranderd goedgekeurd. Aan de orde Ingekomen stukken. Een kennisgeving van dhr. J. Broer, mede. deelend dat hij onder dank gaarne de be. noeming van onderwijzer aan de Op. School alhier aanvaardt en 1 Januari a.s. in functie hoopt te treden een schrijven van Ds Pol. huys, mededeelend de aanneming der herbe. noeming tot lid van de Commissie van Toe. zicht op het Lager Onderwijseene mede. deelend de goedkeuring van driehonderd gulden subsidie aan het weeshuis alhier over 1924een overzicht der gasfabriek over de maanden Sept.—Oct. j.l. en eene mededeelend de goede ontvangst door Ged. Staten van de z.g.n. ventverordening, welke missieven voor kennisgeving worden aangenomen. Jaarwedde klokkenist. Aangezien de torenklok in het vervolg twee maal per week moet worden opgewon. den, wordt op desbetreffend verzoek van den klokkenist besloten diens jaarwedde met in. gang van 1 Januari a.s. te verhoogen en te brengen van drie en twintig op dertig gulden. Belastingontwerpen. Aangezien de belastingopbrengst zeer verre beneden de raming blijft, heeft het dagelijksch bestuur gemeend U voor te moeten stellen het getal opcenten op de Rijksinkomstenbe. lasting te verhoogen en dit te brengen van negentig op honderd. Waar het maximum van het vermenigvuldigingscijfer op de plaat, selijke inkomstenbelasting vier is en voor den loopenden dienst slechts een en een half be. draagt, wordt gehoopt dat hiermee zal kunnen worden volstaan. Dienovereenkomstig wordt besloten. Bouwgrond. Voor de drie stukken bouwgrond aan de Zuidoostzijde van de Burgemeester Sterkstraat nog beschikbaar, zijn een gelijk getal aanvra. gen ingekomen, t.w. van G. van Rossum, de Gebr. F. en A. Vroegindeweij en G. v. d. Boogert. Overeenkomstig het voorstel wordt besloten elk het gevraagde in erfpacht te geven, in. gaande 1 Januari a.s. Eveneens is aangevraagd door A. C. Kor. vink één stuk en door W. v. d. Welle twee stukken zijnde dit de laatsten van het bouw. terrein. De VOORZITTER deelt mede dat het da. gelijksch bestuur hieromtrent geen bepaald voorstel heeft, daar is opgemerkt, dat de verzoekers nog kunnen bouwen en dus best met een gunstige beslissing kan worden ge. wacht tot 15 Februari a.s. ten einde hierdoor de gelegenheid te geven aan particulieren om zelf ook te doen bouwen. De particulieren zouden hierdoor afhankelijk worden van de bouwers. Daar is tegen opgemerkt dat de bouwers de verplichting hebben nog in dit jaar te bouwen en dat deze steeds zich in contact hebben gesteld met de particulieren en niet omgekeerd, zoodat de belangen der particulieren door een gunstige beschikking niet worden verwaarloosd. Na ampele bespreking wordt besloten de gevraagde stukken grond te verkenen. Verordening schoolgeld. Aangezien een wijziging van de Lager On. derwijswet ook de' bepalingen der schoolgeld, regeling betreft, wordt besloten deze met de bestaande voorschriften in overeenstemming te brengen. Aan het dagelijksch bestuur wordt de re. geling van enkele af. en overschrijvingen overgelaten. Aan den gemeenteopzichter wordt dertig gulden toegekend voor buitengewone werk. zaamheden, aan de rioleering ver*cht. Wordt besloten het dagelijksch bestuur te machtigen tot het aangaan eener kasgeldlee. ning, groot vier duizend gulden tegen hoog. stens vijf en een half procent. Na de gebruikelijke rondvraag, sluit d e Voorzitter de vergadering. SOMMELSDIJK. De gezamenlijke bak. kers van Middelharnis en Somrnelsdijk heb. ben besloten op le Kerstdag en Nieuwjaars, dag niet te bakken. Het etende publiek kan daarmee rekening houden. De aardappelen in deze gemeente worden verkocht voor f 6,— per H.L. Bij de gehouden schietwedstrijd van den Vrijw. Landstorm werden de volgende punten behaald L. Nelis 85, M. de Waal 85, L. Mas. tenbroek 84, C. Knape 81 A. Peekstok 79, C. Vis 68, M. C. Peekstok 60, J. Schol 46. Op fairbank no. 1 weger H. Heij.zijn dit najaar 9,085,250 K.G. suikerbieten gewo. gen. MIDDELHARNIS. Door M. v. Es. is een portemonaie gevonden met eenig geld er in. De rechthebbende kan deze bij den Rijksveldwachter van Es terug bekomen. Door den heer A. van Strien is de schil, derszaak gedreven door den heer J. J. Bak. ker ondershands gekocht van den heer C. Bakker. Bij den secretaris der arbeidsbemiddeling hebben zich als werkloos doen inschrijven 34 personen, en wel: 19 veldarbeiders; 9 visschers; 1 Kantoorbediende1 Boekbinder1 schil, der 1 Opperman 1 Letterzetter 1 Transport, arbeider. Het zoontje van J. Born had 't ongeluk met zijn hand in aanraking te komen meteen bietensnijmachine waardoor hij zich ernstig verwonde. Geneeskundige hulp was noodza. kelijk. Dinsdagmiddag zijn alhier 4 kinderen uit het huisgezin van D. Gootjes door bemid. deling van de voogdijraad opgezonden naar een Rijks.opvoedingsgesticht. Woensdagmorgen is de vrouw van G. R. per stoomboot naar Rotterdam vervoerd om vandaar overgebracht te wovden naar het gesticht te Loosduinen. Naar aanleiding der advertentie in dit blad van het Mannenkoor »Zanglust« kun. nen zij, die lid wenschen te worden van de. ze vereeniging, zich aanmelden bij het bestuur of bij één der reeds toegetreden leden con. tributie f 0,15 per week. DEN BOMMEL.» Door M. Tiggelman is een halskettinkje gevonden, hetwelk daar is terug te bekomen. 1Bij den landbouwer L. Luijendijk zijn uit een schuur 15 H.L. aardappelen ontvreemd Van de daders natuurlijk geen spoor. Bij geruchte verneemt men dat de rijks, veldwachter Kleinjan naar elders overgeplaatst zal worden verkocht. Bij M. P. zijn in den nacht van 18 op 19 December j.l. 3 konijnen uit het hok ont. vreemd. Dader(s) onbekend. Deze week is er een schip hout gearri. veerd, dat in de volgende week publiek zal worden. De laatste pulp voor deze gemeente is aangevoerd. Rectificatie. In ons vorig nummer stond van part. zijde vermeld, dat de inschrijving voor den dienstplicht lichting 1925 zal plaats hebben op 4 en 6 Jan. a.s. Dit moet natuur, lijk zijn 4 en 5 Jan. a.s. OOLTGENSPLAAT. Kort verslag Ou. deravond Bijzondere School. De Voorzitter L. Donkersloot Jz. opent de vergadering en laat zingen Ps. 84 3. Lezen Deut. 6 vers 1 tot 7. Hierna word door A. Braber Cz. een referaat geleverd, getiteld «Hoe spreken we tot onze kinderen over de eeuwige dingen«, met de spreker werd van gedachten gewisseld door P. jv. d. Heuvel, J. v. d. Heuvel, J. v. Nieuwland, P. Braber en L. Donkersloot Het tweede refaraat werd gehouden door C. Korteweg Lz. getiteld«School en huisge. zin«, ook hierop volgde een korte gedachten, wisseling met P. v. d. Heuvel. Door de derde Spreker C. Braber Kz. werd een voordracht gehouden. «Gods beloftenis. sen vervult«. De vierde spreker dhr. R. Kievit hield een voordracht over »Palestina«. Door H. van Rossum en C.JBraber werden eenige vragen gesteld welke tot genoegen werden beantwoord. Hierna werd in behandeling genomen een schrijven van de Secretaris der commissie tot wering van schoolverzuim. Nadat door de H.H. J. van Gurp en W. J. Donkersloot hier over het woord is gevoerd, kan de vergade. ring niet mede gaan met het besluit dat op de ouderavond der openbare school werd ge. nomen daar dit algemeen te laat word ge. vonden om het landbouwverlof voor de kin. deren te verleenen in October, in een abnor. maal jaar als 1923 zou dit gaan, liefst zou men zien dat het bleef zoo het nu was maar in geen geval tussen 1 en 31 Oct. Ook over de handwerken volgen eenige besprekingen. Tenslotte zij nog vermeld dat tusschen elk der vier sprekers een psalm werd gezongen en van deze gelegenheid gebruik werd gemaakt de koffie en een koekje toe te dienen. Nadat de Voorzitter de aanwezigen dankt voor de trouwe komst en het goede verl oop van dezen avond, wordt gezongen Psalm 133 3. Hierna sluiting met dankgebed door den 2den Voorzitter P. Braber Lz. Vergadering van den kolenbond op Maan» dag 17 Dec. 1923 ten 6 uur in Hotel Hobbel, Aanwezig 57 leden. De Voorzitter, dhr. C. M. Breur opent de vergadering, verzoekt de Secretaris de notulen te lezen welke onveranderd worden vastge. steld, onder dank aan de Secretaris. De af» tredende bestuursleden C. M. Breur, G. Wie. laard en A. van Putten worden met zeer groote meerderheid herkozen. In de plaats van dhr. Joh. Hobbel welke niet herkiesbaar was, werd als commissaris gekozen dhr. L. Bom. Onder dankzegging voor in het hun gestelde ver» trouwen nemen zij de benoeming aan. Komt aan de orde het lossen der steenkolen in 1924. Na eenige bespreking wordt besloten de aan» besteding op dezelfde wijze te doen plaats hebben als het vorig jaar, met dien verstande dat de inschrijvers in 1923 minstens 10 H.L. kolen moeten hebben afgenomen, dit laatste met de bedoeling dat alle lossers welke na» tuurlijk lid moeten zijn hun brandstoffen van den bond betrekken. De Voorzitter wijst er nadrukkelijk op dat ieder lid der vereeniging zedelijk verplicht is zijn benoodigde kolen bij zijn vereeniging aan te koopen. Eveneens wordt besloten om voortaan niet te vergade. ren in café's waarvan de eigenaar, hoewel lid van den Bond, niet als voldoende afnemer bij den Bond bekend staat. Ten slotte worden benoemd voor het na» zien der rekening de H.H. P. Pipping, P. Hokke en A. Buscop, welke zich de benoe» ming laten welgevallen. Verder niets meer te behandelen wordt de vergadering onder dankzegging voor de aan. wezige leden gesloten. OUDE TONGE. M. Oomens heeft zijfr woonhuis onderhands verkocht aan Z. v. den Doel alhier. Bij P. v. M. ontstond een begin van brand door toegeschoten hulp was men het vuur gauw meester en liep het met nog al groote materieele schade af. Belanghebbenden worden er op attent gemaakt dat er Zaterdag a.s. des nam. zitdag zal worden gehouden tot het ontvangen van de landpachten van de Diaconie Armen en het Pastoriefonds. De milicien A. Blaak zal ingelijfd wor» den bij de Kust.Artillerie te den Helder. Op den 2e Kerstdag zal er een muziek» uitvoering gegeven worden door de vereeni» ging Concordia. NIEUWE TONGE. Aan C. van Eckjz. is op verzoek vrijstelling verleend wegens kostwinnerschap. Ter gemeentesecretarie alhier zijn tot heden 160 huisslachtingen aangegeven. Dhr. C. van Eek, die ongeveer een tien» tal jaren in Noord.Amerika heeft gewoond, is j.l. Dinsdag voor korten tijd naar deze ge» meente teruggekeerd. De inschrijving voor den Dienstplicht, lichting 1925, zal moeten geschieden in de maand Januari. Speciaal zal daartoe zitting worden gehouden ter gemeente.secretarie op Donderdag den 10 Januari a.s. des v.m. van 10—12 uur. Bij P. H. alhier ontstond dezer dagen een begin van schoorsteenbrand. Daar het ongeval spoedig werd waargenomen konden bijtijds Maatregelen worden genomen en werd erger voorkomen. Naar men ons mededeelt is de gasprijs voor hen die meer dan 25M3 per maand ver» bruiken, met 4 cent per M3 verlaagd. De uitvoering van de Germ. Zangver. »Apollo« alhier, zal omstreeks half Januari worden gehouden in de zaal van dhr. P. M. Schipper, alhier. DIRKSLAND. Verleden week werden van hier uitgevoerd 800 balen uien en 1200 H.L. aardappelen. De uitbetaling van de ouderdomst en Invaliditeitsrente zal de volgende week wegens de Kerstdagen plaats hebben a.s. Maandag 24 December. De Commissie van Winterbedeeling zal in het Gemeentehuis zitting houden op Maan» dag 31 December. J.L Woensdagavond gaf de Muziekver» eeniging «Amicitia® in de O. L. School voor donateurs en kunstlievende leden een in alle opzichten zeer goed geslaagde uitvoering. Naar wij vernemen ligt het in de bedoeling om dezen winter een tweede uitvoering te geven. HERRINGEN. De alhier nog pas kort geleden opgerichte halvestuiverafdeeling heeft alhier, door het houden eener collecte, de som van f 63,80 opgebracht. Het huis, bewoond door M. Keijzer, al» hier, is door hem ondershands verkocht aan Jn. van Kempen. De rust is thans op de kaai volkomen weergekeerd. Naast peêen en pulp, welke ten einde Zijn gebracht liggen de overige veld» vruchten, wat betreft den handel, hoegenaamd stil. De prijzen zijn de laatste dagen veel ver» minderd en stellen velen teleur. Met ingang van 1 Januari a.s. zal het keurloon ter Secretarie worden geïndtot heden geschiedt dit door den heer C. de Graaff, Veearts te Dirksland. Met ingang van 1 Jan. a.s. zalhettrak» tement van den Gemeente.Ontvanger over. eenkomstig het bericht van Gedeputeerde Staten, belangrijk worden verlaagd. Belanghebbenden worden er op attent gemaakt dat op Maandag 31 December a.s., de jacht op klein wild gesloten zal worden, behalve tot het vangén van houtsnippen. Het mond» en klauwzeer onder het vee van den landbouwer C. J. van der Velde, onder deze gemeente, kan als geweken wor» den beschouwd. De Christelijke bibliotheek der Ned. Herv. Kerk zal geopend zijn op Maandagen 24 en 31 December a.s., des avonds van 6,30 tot 7, uur, dit met het oog op Kerstmis en Nieuwjaar. MÈLISSANT. Tot Gemeente.timmerman voor 1924 is aangewezen dhr. H. Tieleman. De knecht van den landbouwer P. D. S. geraakte Dinsdagmorgen nabij het tramstation met een koe in de sloot. Meteen nat pak kon hij huiswaarts keeren. De met den oorlog naar deze gemeente uitgeweken Belgische familie C. zal deze week wederom naar hun vaderland vertrekken. STELLENDAM. De laatste suikerbieten voor de Centrale Suiker.Maatschappij zijn Maandag 1.1. ingeladen en vervoerd. De bieten» campagne is alzoo afgeloopen. De vorige week werden van hier ver. scheept 30 H.L. aardappelen. De vorige week werden bij den corres. pondent der Arbeidsbemiddeling, alhier, als werkeloos ingeschreven een 29»tal garnalen» visschers. GOEDEREEDE. Tot heden zijn er ter secretarie 212 aangiften gedaan voor huisslach» tingen. Als werkloos hebben zich bij densecre» taris der arbeidsbemiddeling 20 personen doen inschrijven, n.l. 8 arbeiders en 21 visschers. Door het Dep. van Financiën zal binnen korten tijd verkocht worden de woning, staan» de aan het Torenslop, plaatselijk genummerd 221, bewoond door den heer F. Bennink. De gewone jaarlijksche hakhout.verkoo» ping zal plaats hebben op Maandag 24 Dec. e.k. Op de fairbank staande aan den Ouden» dijk zijn 3'/2 millioen suikerbieten gewogen. De juinprijs gaat nog steeds naar omlaag, nu wordt ze verkocht voor f 2,50 per 60 kilo. De inschrijving voor de Nat. Mill, lich» ting 1925 zal plaats hebben op 11 Jan. 1924 des voorm. van 10—12 uur. Oudejaarsavond met zonsondergang, zal de jacht op hazen en waterwild gesloten zijn. OUDDORP De knecht van bakker V., zijn naam is Th. B., verwondde zich aan een hand, met een mes, zoo erg dat de dokter hem verbinden moest. Het thans bestaande Mannenkoor gaf heden, 20 Dec., zijn tweede welgeslaagde uit» voering. Een zeer uitgebreid programma werd afgewerktpsalmen en hazeuliederen wissel» den elkander in groot aantal af. Niet minder dan 15 psalmen en 17 hazeu.liederen werden ten gehoore gebracht. Enkele meisjes zongen hetzij alleen, of te zamen eenige andere (Chr.) liederen, waarvan wij in het bijz mder ver» melden het »Onze Vader«. Het publiek mocht zich in 7 psalmen laten hooren. De zaal was prop en propvolhet aantal hoorders en hoor» deressen zal niet ver van de 300 zijn geweest. In een der pauzen werd een collecte gehou» den voor het fonds «Draagt elkanders lasten« die ruim 34 gulden opbracht. HELLEVOETSLUIS. Het lid van den Gemeenteraad dhr. N. Jansen (s. d. a. p.) heeft wegens vertrek naar elders ontslag aan» gevraagd, dhr. Kraan zal deze plaats vervullen. De Burgemeester van Hellevoetsluis maakt bekend dat op Dinsdag 8 en Woensdag 9 Januari 1924, voor den dienstplicht moeten worden ingeschreven personen die in 1905 geboren zijn. Met ingang van 1 Januari a.s. is bevor. derd tot adjunct.commies de klerk op's Rijks» werf C. M. Langeveld. NIEUW HELVOET. De' Burgemeester maakt bekend dat de inschrijving vbor de dienstplicht lichting 1925 zal plaats hebben op Maandag 21 Januari van v.m. 9—12 uur. ZUIDLAND.** Als bizonderheid kan ge» meld, dat behalve den Heer 1. Troost als Ge» meenteveldwachter die Donderdag zijn dienst met Pensioen verlaat ook den Heer Joh. Weeda Onderw. aan de Openbare Lagere School zoo» mede den Heer P. v. Sintmaartensdijk als Postbode, na vele jaren in de onderscheiden functies hun beste krachten voor de Gemeente te hebben gegeven den dienst met Pensioen tegen Nieuwjaar of zooveel eerder verlaten. Dat zij nog vele jaren hun welverdiende rust mogen geniéten is de wensch van de Burgerij. Uit de 69 sollicitanten, die zich voor» de vacante betrekking van Gemeente.veld. wachter hebben aangemeld, is door den Com» missaris der Koningin benoemd de Heer L Jansens, agent van politie te's.Hertogenbösch Door eenige dames wordt in de gemeente rond gegaan met een lijst, tot inzameling van giften voor de noodlijdenden in Duitschland. GODSDIENSTOEFENINGEN OFFICIEEL GF.DEELIE Predikbeurten op Zondag 23 Dec. 1923 NEDERL. HERVORMDE KERK. Somrnelsdijk, 's av. 6 uur Ds. v. Montfrans. Middelharnis, n.m. 2 uur Ds. Kloots van Melissant. Stad aan 't Haringvliet, v.m. 9 uur Ds. Polhuijs en n.m. 2 uur leesdienst. Den Bommel, v.m. 9.30 uur Ds. Kruijt van N. Tonge. Ooltgensplaat, v.m. Ds. Montfrans van Som» melsdijk. (Dankst. Gewas) Nieuwe Tonge, v.m. leesdienst en n.m. 6 uur Ds. Kruijt Herkingen, dhr. v. Veen. Dirksland, v.m. 9,30 uur Ds. van As (Oogst, collecte) Melissant, v.m. 9.30 uur Ds. Kloots. Ouddorp, v.m. en n.m. Ds. Bus Oostvoorne, v.m. 10 uur Ds. Brinkerink. Rockanje, geen dienst. Nieuw.Heivoet, v.m. 9.30 uur Ds. Priester. Hellevoetsluis, v.m. 9,30 en n.m. 6 uur Ds. Timmer. Nieuwenhoorn, n.m. 6 uur Ds. de Voogd van der Straaten. Heenvliet, v.m. 10 uur Ds. Romijn. Abbenbroek, v.m. 9,30 uur Ds. Wanrooy. Zwartewaal, v.m. 9.30 uur Ds. Barstra. Vierpolders, v.m. 9.30 uur Ds. Zwiep. GEREFORMEERDE KERK. Middelharnis, v.m. 9,30 en n.m. 6 uur Ds. G. van Velzen. Stad aan 't Haringvliet, v.m. 9.30 en n.m. 2 uur Ds. de Graaff. Den Bommel, v.m. en n.m. Ds. Schaafsma. Melissant, v.m. 9,30 en n.m. 2 uur dhr. v. d. Lugt. Ouddorp, v.m. en n.m. Ds. Diemer v. Zutphen. Hellevoetsluis, v.m. 9,30 uur geen dienst en n.m. 5 uur gem. dienst de heer Kalkman, theol. cand. te Rotterdam. Nieuw.Heivoet, v.m. 9,30 uur gem. dienst de heer Kalkman, theol. cand. te Rotterdam en n.m. 5 uur geen dienst GEREFORMEERDE GEMEENTE. Dirksland, v.m. 9,30 en n.m. 6 uur leesdienst Van de overige gemeenten geen opgaaf Predikbeurten op Dinsdag 26 December 1323 (le Kerstdag) Ooltgensplaat, n.m. 2 uur Ds. Kruijt van N. Tonge. Melissant, v.m. 9.30 en n.m. 6 uur Ds. Kloots. In de overige gemeenten, voor zoover zij niet vacant zijn, zal de gewone dienst als Zondag plaats hebben. MIDDELHARNIS. Donderdag 10 Jan des avonds om 7.30 uur zal D. V. voor de jonge, lingsvereeniging Ps. 119:9 in de Ger. Kerk optreden Ds. Akkerhuis uit Maassluis met het onderwerp «Trouwe Zonen«. Door de Kerkvoogdij is besloten om de pastorie der Ned. Herv. Kerk. af te doen breken en in plaats daarvoor een nieuwe te doen bouwen. De collecte voor 't Leerstoelfonds heeft Zondagavond in de Ned. Herv. Kerk opge» bracht ruim f 51. DEN BOMMEL. Rectificatie Zondagmorgen zal niet om 10 uur, maar om half tien gods» dienstoefening in de Ned. Herv. Kerk gehou. den worden. OOLTGENSPLAAT. Programma ter viering van het Kerstfeest met de kinderen van de Zon» dagschool Woensdag 2e Kerstdag ten 6 uur. Voorzang Ps. 66 1. Opening met gebed. Zingen door de kinde» ren »De Herders« Opzeggen door de groote kinderen Lucas 2 8—20. Opzeggen door de kleine kinderen Ps 33 1—12 Vertellen Kerst» geschiedenis. Tractatie kinderen. Zingen door de helpsters Morgenlied. Zingen door de kin» deren Halleluja. Rondgang en Middenzang Ps. 95 1 en 4. Zingen door de meisjes die de Zondagschool verlaten «Komen en Gaan® Zingen door de helpsters, Zalig alleen. Zin. gen door de kinderen Danklied. Toespraak tot de kinderen welke de Zon» dagschool verlaten. Slotzang Lofzang Zacharias vers 1. Dankgebed. OUDE TONGE. Tot voorzinger en lezer in de Ned. Herv. Kerk alhier is benoemd de heer C. Vogelaar. De beroepen dominé Alers van Nieuw» Lekkerland heeft voor deze gemeente bedankt NIEUWE TONGE. Wegens het te houden Kerstfeest zal er Tweede Kerstdag in de Ned. Herv. Kerk, alhier, geen godsdienstoefening worden gehouden. Aan de beurt van aftreding als kerkvoogd der Ned. Herv. Kerk zijn de heeren J. Nie» kerk en J. Prince. DIRKSLAND. Wegens vervulling eener va» caturebeurt dés n.m. te Herkingen zal Ds. van As a.s. Zondag in de Ned. Herv. Kerk alhier alleen des v.m. optreden. HERKINGEN* Op 25 December a.s. des namiddags te 2 ure hoopt in de Ned. Herv. Kerk alhier op te treden Ds. de Gids te Goede» reede. De vacantie der beide scholen zullen aanvangen voor de bijzondere school op Zater» dag 22 December a.s. en voor de Openbare school op Maandag 25 December a.s. MELISSANT. De kinderen van de Zondag school zullen op Woensdag a.s. 2e Kerstdag Kerstfeest vieren in de Ned. Herv. Kerk. OUDDORP. Bij de Geref. Kerk worden tegenwoordig de catechisatiën geleid door den heer v der Lugt van Mellissant en wel op eiken Donderdag. De predikant der Herv. Kerk heeft toe» zegging van beroep ontvangen naar Zuid» Beierland. HELLEVOETSLLUIS. Door de Ger. Ion» gedochtersvereeniging »Dorcas« zijn in het afgeloopen jaar 94 kleedingstukken vervaar» digd, 22 daarvan zullen aan het Geuzenge» sticht te Brielle gegeven worden, en de overige worden aan de armen uitgereikt. HELLEVOETSLUIS. Donderdag is in het Tehuis voor Militairen door de Meisjesver» eeniging »Ora et Labora« de gelegenheid open» gesteld voor 't bezichtigen van de vervaardigde goederen. 2e Kerstdag zullen deze in de Ned. Herv. Kerk aan de armen worden uitgereikt. NIEUW.HELVOET. Door de Jongedoch» tersvereeniging «Dient den Heere® zijn in het afgeloopen jaar 67 kleedingstukken vervaar» digd enkele daarvan zullen ten verkoop wor» den aangeboden. De overige 53 stuks zullen aan de armen worden uitgereikt. NED. HERV. KERK." Beroepen: Naar Scharnegoutum Ds. H. W. Loovink te GetselaarNaar Weisrijk Ds. S. Kooistra te SteenwijkNaar Eek en Wiel Ds. E. Raams te Hoek Naar Ameide en Tien» hoven Ds. F. v. Asch te den Ham. Drietal: Te Gorinchem Ds. Ph. J. Vreug» denhil Leerdam, Lo Mastrigt Harderwijk en A. C. Eukelaar Hasselt. Aangenomen: Naar Finsterwolde Ds. P. J. Israël te ZweeloNaar Oijen dhr. J. W. Souberg Cand. te Leiden. Bedankt: Voor St. Annaland Ds. W. J. v. Lokhorst te BennekomVoor Oost» en Westgrafdijk dhr. H. B. Spijkerbroek Cand. te Utrecht; Voor Deurne Ds. L. Plette Em. pred. te UtrechtVoor Oude Tonge Ds. G. Alers te Nieuw»Lekkerland Voor Apeldoorn Ds. L. J. v. Leeuwen te Hilversum. GEREF. KERKEN. Beroepen: Naar Ooltgensplaat Ds. W. H. Bouwma te Lopik. Drietal: Te Vreeswijk Ds. W. Beek Pijn» acker Nootdorp, Ds. E. J.v. Voorst Kootwijk en Ds. A. G. Wolf Loenen Vreeland. Tweetallen: Te Dedemsvaart Ds. H. H. Schoemakers Zwartsluis en Ds. H. v. d. Zande WapenveldTe Honselersdijk Ds. J. Bosch Westbroek en Ds. W. v. Gelder Lange» slag. Aangenomen: Naar Brussel Ds. D. J. Couvee te MeppelNaar Tzum dhr. W. S. de Vries Cand. te Tzum. Bedankt: Voor Lutjegast en voor Naar» den Ds. O. Boersma te Koudum Voor Katen» drecht Ds. D. B. Hagenbeek te Vlaardingen. GEREF. GEMEENTEN. Beroepen: Naar Boskoop Ds. J. v. Vliet te Dordrecht. REMONSTR. KERK. Beroepen: Naar Amsterdam Ds. W. Mackenzie te Utrecht. CHR. GEREF. KERK. Aangenomen: Naar Maarsen Ds. J. A. Richel te Zaandam. Bedankt: Voor Oud»BeierJand Ds. J.D. Barth te Werkendam Voor Gouda Ds. J. B. G. Rees te IJmuiden. LIJST 21 van de 45ste jaar*collecte voor de Scholen met den Bijbel. Transport van lijst 20 f 71963,69 Overschildf 47,50 Siddeburen met Helium f 210,50 Stads»Musselkanaalf 144,35 Veendamf 209,30 Westerleef 183,62'/2 Akkrumf 35,24 Dronrijpf 32,75 Oosterwolde (Fr.) (nagift) f 2,50 Stavoren (kerkcoll.)f 26,80 Nieuweroordf 87,35 Genemuiden (Geref. Kerk) f 22,— Olstf 14,01'/* Weirdenf 108,97 Zwolle met Zwollerkerspel f 418,85'/z Dinxperlo c. af 100,20 Eefdef 149,40 Middachtersteegf 57,35 Montfoort c. 'a. (kerkcoll.) f 47,85 Diemenf 57,10 Nederhorst den Bergf 70,— Opperdoesf 213,— Uithoorn I c. a.f 171, Honselersdijkf 313,05 Oudewater c. af 95,40 Rijswijk (Z.»H.) (nagift) i 2.75 Terbregge met Prins Allexander» polder f 197,75 Warmondf 60,10 Totaal van 525 Loc. Com. f 75Ö42,39'/2 Te Zwolle werd bovendien ruiffT f 350 ge» collecteerd met het oog op de jubileumfeesten. Mr. J. TERPSTRA, Secretaris van de Unie »Een School met den Bij bel«. Ontkerstening van het Kerstfeest Het «Maandblad der Ned. Zondagsschool» vereeniging® vestigt de aandacht er op, hoe het Kerstfeest meer en meer begint te gelijken op de Sinterklaasspretmakerij. Het heilige feest, zoo vervolgt het blad, dreigt al meer verwereldlijkt te worden. In onze groote steden wordt elke étalage «ver» kerst«. Slagerswinkels in rood licht, de bloe» derigheid in 't kwadraat I Hammen met rose lintjes, varkenskoppen met kerstrozen in de neusgaten. Je moet maar smaak hebben! Kerstboomen? Ja, waar vindt men tegen woordig geen Kerstboom In de herbergen staan ze 1 In Joodsche gezinnen 1 Een Duitsche kerstboomgolf is over ons land gerold. En ge moet zegt de schrijver in het «Maandblad® de liederen eens hooren, die om zoo'n Kerstboompje gezongen worden. emand et onlangs in al eigenlijk bij Door dit a. en meer een gevallen een prediking op Kerstdag een van ons gemt het traditii evenzeer als d minder. Men Want niet feestviering t vereenigingen Kerstsamenko S.D.A.P., kre en vakvereen schappen.« Wat is teg< Kerstfeest bei ring er van, t ger peil brer schrijvei in h peil dan maa drijving van f concurrentie, feest vieren k de dikste boeij geeft. Itigez* De Copie van plaatst zijn wol vcrantwoordeli P< O snoode Wat ben jtl Hier helpt Had liever Twee vroec (Dat zijn Die schold Voor rood Wilt g' U Ja 'k weet De één is En d'andre Och kom, Vindt gij dl De arbeide Hun leidei O. 19 Dec. WAT II Tot den Rd door iemand, verzekering ge: hij vrije genee. looze opname /^LWe hebben -bellen, omdat kaarten, en da een geregelde voegdheid kan Uit dit ge va bliek geen or verschillende v Verzekering ei verwachtingen staan, of van zou kunnen n maakt. Hieronder waarop een be spraak kan ma Ie, op invali 2e, op ouden terwijl de wt gelijke verzeke weezenrente kt De vrije gen kostelooze opn verzekerde, in worden verleen blijvende inval .-" '"an worden d<; Verpleging. (V men de toelich Welke recht een vrijwillige de Ouderdoms zigd is, geslote tegen den ouc gaat, in tegens verzekering, df een verplichte Hij, die een ring gesloten h geenerlei recht. De vrijwillig mer vinden, c hun premie is kwade kans v recht op ouder verplicht verze maar zij kunnei op 55» of 60»ja; De vrijwilligt geen zorg voo kent zij het verl behandeling of inrichting. Wel bestaat verzekering eei overlijden, mits binnen 3 dagei| ten is, (verzeke beschouwing g< Wat een voq een rentekaart, lezer zijn. Wij geven he Jammer maar zelf zoo weinig GehuwdA harnis en S. Sc hier. D Geboren Ad: mans en M. J. Geboren Ge Mijnders en H Daniël, z. v. C van Prooijen. - Ml Vtn de visschl komen de vise) J- viskil met f I

Maas- en Scheldebode | 1923 | | pagina 4