Advertentiën. Kerk en School. Visscherij. Vergaderingen. Burgerlijke Stand Gemengd Nieuws. Verkooplng-eo. Rechtzaken Marktberichten. Economisch Weekoverzicht. H. C. van Wcezcl, alhier gehouden op Dins» dag 1.1., is als volgt 1. Woonhuis met winkel ingezet door W. v. Rossum op 3000.— aangeloopen. 2. Schuurtje achter perceel 1 ingezet door C. v. Driel op f 300.— gemijnd door G. van Oostenbrugge op 750.— Combinatie koopen 1 en 2 te samen op f 3750.— aangeloopen. 3. Een woonhuis ingezet door M. Mijn» ders op f 300.—, gemijnd door M. v". Lenten, op 600.— 4. een woonhuis ingezet door M. Mijnders op f 500 aangeloopen. Combinatie koopen 3 en 5 te samen op f 1100.— gemijnd door G. van Oostenbrugge op f 1300. Combinatie koopen 1 tot en met 4 te sa» men op f 5050.— aangeloopen. De gunning is nog aangehouden, De vorige week is van hier naar 't zie» kenhuis te Rotterdam vertrokken de land» bouwer J. L. K., welke na het ondergaan van een lichte operatie als hersteld is teruggekeerd GOEDEREEDE. Voor de betrekking van Gemeente»Ontvanger worden sollicitanten op» geroepen. Op de fairbank aan het »Bekaf« zijn 4'/2 millioen Kilogram bieten gewogen. Tot organist in de Ned. Herv. Kerk is benoemd T. v. d. Wende. De juin wordt steeds lager in prijs met weinig vraag. Naar verluid zijn bij het Bestuur der vereeniging ter verkrijging van onroerend goed voor landarbeiders alhier negen aanvragen ingevolge Art. 24 der Landarbeiderswet inge» diend. De tuin van L. Bruggeman is bij in» schrijving verhuurd aan C. Westdijk. OUDDORP. Een commissie»reiziger, die alhier gelogeerd had, zou op een geleende fiets de reis naar Stellendam makendoch door den modderigen weg geraakte hij al spoedig in een sloot. Hij was gedwongen naar zijn hotel terug te keeren, waar hij bereid» willig van andere kleeren werd voorzien. Ook aan de drogerij de Ouddorp zijn de werkzaamheden reeds afgeloopen. Velen onzer arbeiders werken te Stellendam en elders. Zoo juist vernemen wij, dat het Man» nenkoor op Donderdag 19 Dec. een uitvoe» ring hoopt te geven. Men zie de advertentie in dit nummer. De stoker C. Flikweert is tot de Machi» nistenschool te Rotterdam toegelaten, om zich te bekwamen voor het diploma Machinist bij den Sleepdienst. f Binnen enkele dagen zal de verkooping plaats hebben van het houtgewas op stam. f Nog steeds prijsdaling. Heden Donder» dag is voor de uien ter beurze drie gulden per 60 kilo besteed. f Mej. C. P. van hier woonachtig te Her» kingen die Maandag naar Rotterdam is ge» gaan om aldaar een ernstige operatie te on» dergaan, is aldaar kort na de behandeling overleden. Het stoffelijk overschot is per tram naar hier vervoerd. Zaterdag zal de begrafenis plaats hebben. f Nu den arbeid op den akker zoogoed als gedaan is, zoo is men reeds hier en daar begonnen met het ontginnen van woest lig» gende gronden. Dit bestrijd de weikloosheid. HELLEVOETSLUIS. B. en W. maken bekend dat op Dinsdag 18 Dec. des n.m. 1,30 ure gelegenheid bestaat tot kosteloos in» en herinenting voor degenen die zich op het Secretarie aanmelden. RQC&ANJE. In deze gemeente doen zich weer verscheidene gevallen van Mond» en Klauwzeer voor. De hier eenigen tijd geleden aangespoelde zeeduivel is naar het Natuurkundig Rijksmu» seum te Leiden overgebracht. In de maand November zijn ter secretarie opgegeven 175 huisslachtingen. Alsnog is door Ged. Staten vrijstelling wegens broederdienst verleend aan W. A. Beijer A. Kruik, A. Mosterdijk en H. Smoor. De waterstand in de verschillende pol5 ders onder deze gemeente is zeer hoog. GODSDIENSTOEFENINGEN OFFICIEEL GEDEELTE predikbeurten op Zondag 16 Dec. 1923 NEDERL. HERVORMDE KERK. Sommelsdijk, v.m. Ds. Remme v. Amsterdam (coll. leerstoelfonds) en 'sav. 6 uur Ds. v. Montfrans. Middelharnis, n.m. 6 uur Ds. Remme v. Am» sterdam, (coll. leerstoelfonds) Den Bommel, v.m. 9.30 uur dhr. Vetter uit Langstraat (extra coll.) Nieuwe Tonge, v.m. Ieesdienst en n.m. 6 uur Ds. Kruijt Herkingen, v.m. 9 uur Ds. Bus v. Ouddorp. Dirksland, v.m. 9,30 uur Ds. van As Melissant, v.m. 9.50 en n.m. 6 uur Ds. Kloots Goedereede, v.m. en 's av. Ds. de Gidts. Ouddorp, v.m. 9.30 Ieesdienst en n.m. 2 uur Di. Bus. Oostvoorne, v.m. 10 uur Ds. Brinkerink. Rockanje, n.m. 6 uur Ds. Witkop. Nieuw=Helvoet, v.m. 9.30 uur Ds. Priester. Hellevoetsluis, v.m. 9,30 en n.m. 6 uur Ds. Timmer. Nieuwenhoorn, n.m. 6 uur Ds. Priester van N.»Helvoet. Heenvliet, n.m. 6 uur Ds. Romijn. Abbenbroek, v.m. 9,30 uur Ds. Wanrooy. Zwartewaal, v.m. 9.30 uur Ds. Barstra. Vierpolders, v.m. 9.30 uur Ds. Zwiep. GEREFORMEERDE KERK. Middelharnis, v.m. 9,30 uur Ieesdienst en n.m. 6 uur Ds. de Graaff v. Stad. Den Bommel, v.m. 9.30 en n.m. 2 uur Ds. Schaafsma. Melissant, v.m. 9,30 uur (H.A.) en n.m. 2 uur (Doop) Ds. van Velzen v. Middelharnis. Ouddorp, v.m. en n.m. dhr. Yersteegt van Groote Lindt. Hellevoetsluis, v.m. 9,30 uur gem. dienst de heer Meiering, theol. cand. te Amsterdam en n.m. 5 uur geen dienst. Nieuw»Helvoet, v.m. 9,30 uur geen dienst en n.m. 5 uur gem. .dienst de heer Meiering theol. cand. te Amsterdam. GEREFORMEERDE GEMEENTE. Dirksland, v.m. 9,30 en n.m. 6 uur Ieesdienst Herkingen, v.m., n.m. en 's av. leeskerk. Van de overige gemeenten geen opgaaf MIDDELHARNIS. Voor de Ned. Herv. Jongelingsvereeniging »Jehova Nissi« te Mid» delharnis—Sommelsdijk zal D.V. Woensdag 19 Dec. des avonds om 6.30 uur in de Ned. Herv. Kerk optreden. Ds. W. Bieshaar van den Haag met het onderwerp»Het teeken des b!oeds«. pOLTGENSPLAAT. Zaterdag 15 December a.s. des middags ten 3 uur zal in de Herv. Kerk de jaarlijksche verhuring van zitplaatsen gehouden worden. MELISSANT. Gewone Vergadering van de Commissie tot wering van schoolverzuim op Donderdag 27 December 1923 nam. 6V2 uur ten Gemeentehuize. Tot bestuurslid der Bijz. School is her» kozen dhr. J. A. Kleijnenberg. HERKINGEN. Bij den Raad dezer gemeen» te is bericht ingekomen dat aan den be= staanden toestand betreffende School ruimte een einde moet worden gemaakt en een nieuw lokaal moet worden bijgebouwd. De vergadering van stemgerechtigde mans» lidmaten der Ned. Herv. Kerk heeft deze week niet kunnen doorgaan door onvoltallig» heid. De boekhouder der Herv Kerk alhier hoopt Zaterdagavond op het gewone uur zitting te houden ter ontvangst van zitgelden en tuinhuur. De j.l. Zondagmiddag in de Ned. Herv. Kerk gehouden collecte voor verpleging van lijders aan vallende ziekten te Haarlem en Heemstede heeft opgebracht f 27.72. STELLENDAM. Inwijding Ned. Herv. Kerk te Stellendam, op Donderdag 13 Dec. 1923. De dienst wordt aangevangen met het zingen van Ps. 84 vers 1 en wordt voorgelezen Lukas 14 van vers 15 tot en met 24. Daarop neemt Ds. Kloots de leiding na het uitspreken van het gebed, door een stich» telijk woord tot de gemeente te richten naar aanleiding van Lukas 14 vers 32 en daarvan alleen 't einde en wel deze woorden »Nog is er plaats«. Dit werd door hem besproken in 2 gedeelten en wel le de weemoedige klacht en 2e de heerlijke bemoediging voor de dienaren des woords daarin gelegen. Deze besluit zijn rede door 't doen zingen van Ps. 95 vers 4. De Heer Bouman nam daarop de leiding over en sprak eerst een woord tot inwijding van het nieuwe orgel als een in» Strument om God te kunnen loven en danken als weleer David deed met de harp, waarop wordt gezongen Ps. 150 vers 1 zonder» en vers 2 met orgel. Daarop werd door den Heer van Riet, organist der Westerkerk te Rotterdam, speciaal voor dezen avond uitge» noodigd, een prachtig nummer ten gehoore gebracht. Ondertusschen werd gecollecteerd. Vervolgens spreekt de Heer Bouman een kort woord naar aanleiding van 1 Koningen 20 vers 11 laatste gedeelte »Die zich aangordt beroeme zich niet, als die zich losmaakt« en brengt dit woord in toepassing met het oog op hetgeen achter ligt, op hetgeen nu is en hetgeen vóór ligt. Daarna wordt gezongen Ps. 33 vers 11 en volgt weder een orgelbe» speling, hetwelk een ieder zeker aangenaam in de ooren klonk en een voortreffelijk stuk genoemd mag worden. Alsdan rest de heer Bouman nog een woord, met toepassing van zijn genomen tekst, te richten tot den Kerkeraad, Kerkvoogden, af» wezig lid en den ontslapen broeder, naar wiens bestek en teekening dit gebouw is ver» rezen, tot den zeer geachten Consulent Ds. Kloots van Melissant, tot de gemeente, tot allen die een steentje hebben-bijgedragen, tot de zeer geachte Mevr. de Wed. Goekoop uit 's»Gravenhage, die om haar sympathie voor Stellendam heeft blijk gegeven, tot haar zoon den jongeheer C. Goekoop, die den eersten steen heeft gelegd, beiden aanwezig, tot 't werkvolk, die hunne krachten bij dezen bouw hebben aangewend, tot den organist der kerk, tot den Edelachtbaren Heer Charbon, Bur» gemeester der gemeente, tot den Heer Goe» koop uit Goedereede, tot den Heer van Riet, voor de scnoone tonen uit 't orgel ten ge» hoore gebracht, den Heer de Keijzer voor de levering en uitstekend geslaagde electrische verlichting, tot den Fleer C. A. Vogel te Goe» dereede voor zijn prachtig geschenk, n.l. een doopvont en tot degenen die hij niet ge» noemd mocht hebben. Hierna wordt nog gezongen Ps. 72 vers 11. De EdelAchtb. Heer Charbon, Burgemeester spreekt daarna enkele toepasselijke woorden tot de gemeente en kerkregeering. De heer Bouman sluit daarna de plechtigheid met dank» gebed, waarna nog staande wordt gezongen Ps. 118 vers 1. Na het uitspreken van den zegen worden nog een paar nummers op het orgel ten gehoore gebracht, hetwelk de talrijke kerkgangers zeer op prijs stelden. Het kerkgebouw is zeer juist ingedeeld, het interieur is goed verzorgd, de acustiek is uit» stekend, het orgelfront komt prachtig uit, de electrische verlichting is schitterend. Het orgel met front is geleverd door de Fa. A. S. J. Dekker te Goes, zijnde een naar de eischen des tijds ingericht pijporgel met 414 sprekende pijpen, reinpneumathisch, met volledig pedaal» register, 11 registers als druktoetsen aange» bracht. Tevens nog 4 combindiedrukknoppen, Piano, Mezzo forto, Tutie en oplosser, 3 wind» standregisters en electrische bel voor de waar» schuwing van den trapper. De electrische verlichting is geleverd door de Gebr. de Keijzer te Rotterdam, en bestaat uit een accumalatorenbatterij van 20 Ampère en deze wordt gevuld door een motor van pl.m. 2 P.K. met aangekoppelde dynamo. In de kerk zijn 20 lichtpunten, terwijl de kroon eveneens is voorzien van electrische lampen. Totaal lichtsterkte in de kerk 1300 kaarsen. In de vleugels zijn 2 ramen bevattende ge» kleurd glas in lood, geleverd door de firma Degens te Rotterdam. 't Doopvont, kunstsmeedwerk in koper op standaard is geschonken door den heer C. A. Vogel te Goedereede. De eerste steenlegging heeft plaats gehad op 31 Mei 1923, door den jongenheer Corne» lis Goekoop, geboren te 's»Gravenhage den 5 Febr. 1906. OUDDORP. A.s. Zondag zal er weder Doopsbediening in de Ned. Herv. kerk kun» nen zijn. Het is door de verbouwing vier maanden geleden, dat de laatste kinderen zijn gedoopt. De Kerstfeestviering met de kinderen dei- Zondagsschool Oostdijk is bepaald op Vrijdag 20 Dec. des avonds te half 6. Voor nadere bijzonderheden, ook met het oog op grooten toeloop van personen buiten den Oostdijk, leze men op het aanplakbord. Aan de vele begunstigers hier en in Goedereede worden uitnoodigingen verbonden. Door de leerlingen der Zondagsschool Oostdijk zeiven is ten behoeve van die school het hooge bedrag van f 37,62 bijeengebracht. NIEUW HELVOET. Woensdagavond werd het nieuwe orgel in de Geref. Kerk ge» leverd door de firma Valch en Kouteren en Co. te Rotterdam in gebruik genomen. Dhr. L. Quak opende deze vergadering met het laten zingen van Ps. 103 1 en ging daarna voor in 't gebed. Na het lezen van Ps. 150 gaf spr. dhr. J. van Hartingsveldt (voorzitter der Orgelcommissie) de gelegenheid om het orgel aan de Kerkeraad over te dragen. In 't kort deelde spr. het ontstaan en verdere gang van zaken der Commissie mede en hoe eindelijk men besloten was, 0111 bij bovengenoemde fabrikant een orgel te koopen. Spr. toont aan dat op de bouw van het orgel niets valt aan te merken, het materiaal daarvoor* gebruikt, is van zeer goede kwaliteit. Met een woord van dank aan de firma voor de goede afle» vering (welke geheel op zijn plaats was, en wij zullen hierdoor bovengenoemde firma bij elke kerk aanbevelen tot de levering van een orgel) en de wensch uitsprekende dat dit in» strument nog vele jaren gebruikt mocht wor» den eindigde spr. en verzocht de aanwezigen Ps. 150 1 met begeleiding van het orgel te willen zingen. Nadat dhr. L. Quak nog een kort woord gesproken en de commissie en andere personen bedankt heeft voor de vele arbeid in het belang dezer za A verricht, krijgt de heer Timmermans, organist te Rotterdam de gelegenheid om eenige liederen ten gehoore te brengen. Vele stukken o.a. Allegro en Andante uit de 3e Son van Mendelssohn, Andante 6e Son. Mendelssohn, Aria uit Ri» naldo, van Handel, Dochters Sions van Han» del, 2 Koralen van Bach, Concert van Bach, Hymne van Beethoven, Koor uit Schepping van Hayon, Russisch Kerklied en eenige an» dere liederen werden alle prachtig ^gespeeld. Het was dan ook heerlijk om de liefelijke tonen door het Kerkgebouw te hooren ruischen De aanwezigen hebben alle genoten van de mooie muziek. De heer Vijfvinkel eindigde deze samenkomst met het laten zingen van Ps. 72 11 en gebed. NED. HERV. KERK. Beroepen: Naar IJselmonde Ds. G. Grootjans Thz. te de Meern (Utr.) Naar Ijzen» doorn Ds. N. C. Bakker te Benschop. Aangenomen: Naar Odoorn dhr J. F. Kruit Cand. te Leiden. Bedankt: Voor Loon op Zand Ds. D, Base Hzn. te Noorden (Z.»FI.)Voor lage Zwaluwe Ds. H. J. Hak te Domburg Voor Garijp Ds. J. W. Pieper te Oudega»Kolders» wolde. GEREF. KERKEN. Beroepen: Naar Alblasserdam Ds. D. Scheele te Geesteren Naar Westerlee Ds. K. Hilwerda Cand. te Marrum (Frl.)Naar Bos» koop Ds. G. v. Duinen te Zegwaart; Naar Rietsum Ds. G. Ploos uit Amstel te Oppen» huizen en voor Briele Tinte. Bedankt: Voor Scheemda dhr W. S. de Vries Cand, te Tzum. CHR. GEREF. KERK Tweetal: Te Bunschoten Ds. S. v. d. Molen Zierikzee en Ds. J. L. de Vries Rijns» burg. Bedankt: Voor Paterson (N. IJ.) Ameri» ka Ds. A. v. d. Heide Dorent aan de Theol. School te Apeldoorn. GEREF. GEMEENTEN. Beroepen: Naar Benthuizen Ds. A. Verhagen te Middelburg. Bedankt: Voor Rotterdam Ds. G. H. Kersten te Ierseke. WAALSCHE KERK. Aangenomen: Naar Groningen Ds. E. J. H. Brandligt te Patarrages Henegouwen. Rectificatie. In de rubriek kerknieuws d.d. 12 Dec. stond onder 't Hoofd Ger. Gemeenten, beroepen naar Kalamazzo (N.»A.) Ds. O. H. Noorbosch te Terneuzendit moet zijnDs. B. Neer» bosch. Ook is het woord »Bedankt« in ge» noemd bericht overgeslagen. MIDDELHARNIS. Van de visscherij is te I J muiden binnenge» komen de vischsloep M A 11 «Oranje Nas» §au« st. J. Viskil met f 1186 besomming. OUDE TONGE* Dinsdag 18 Dec. a.s. des avonds ten 6 uur in de oude O. L. S. vergadering der IJsclub »de Schaats«. GOEDEREEDE. Gev/one vergadering van de Commissie tot Wering van Schoolverzuim op Zaterdag 15 Dec. des nam. ten 7 uren. HELLEVOETSLUIS. BevallenC. de Leeuw—v. d. Maden d. M. J. Tacx—Steenkist, d.J. Jansen-Gebuis d.A. Tompot—Steenhouwer d.L. den Boer— v. Dongen d. N. M. Verzijl—v. d. Zwaan z. Getrouwd: W. H. Viejou j.m. 28 j, en H. Olij j.d. 26 j. ROCKNJ E. Geboren Maria, d. v. K. Plooster en J. KorevaartFrancina Klasina: d. v. A. v. d. Waal en M. K. ToledoCornelia d. v. M. v. Kempen en van N. WageveldJan, z. v. P. Pothof en H. Roskam. Ondertrouwd: J. v. Marion 32 j. en K. Groeneveld 31 j. Getrouwd|K. Langendoen 26 j. en H. R. Buyense 21 j. Overleden J. Sjoukes oud 67jarep echtgen. van P. v. Citteren L. Groeneveld oud 87 j. weduwn. van S. v. SolingenR. Wageveld oud 64 jaren echtgen. van H. Kruik. De heer S. L. Veenstra, oud Secretaris der Nederlandsche Vereeniging »Landverhuizing« Referendaris bij het Departemedt van Justitie deelt het volgende mede Te 's»Gravenhage is opgericht het «Bemid» delingsbureau voor Transatlantische Emigratie» gevestigd Laan van Nieuw Oost Indie 196, dat zich inzonderheid ten doel stelt, de werke» loosheid in Nederland ie bestrijden door uit» zending van daarvoor in aanmerking komende personen aan wie de daarvoor benoodigde gelden worden voorgeschoten uit werkloozen» kassen of andere publieke fondsen. Het Bureau is door zijne overzeesche ver» bindingen in staat de voorgeschoten gelden aan de andere zijde te innen van de menschen, met welk een regelmatig contact wordt onder» houden, zoodat het nieuwe stelsel insluitde werklooze is weg, het geld is niet weg, terwijl ieder ander stelsel van werkeloosheidsbestrij* ding neerkomt op het geld is weg, de werke» loosheid blijft. Voeg hierbij nog den demoraliseerenden in» vloed van het meer en meer leunen op de overheid, en het daarmee gepaard gaan van verlies in plichtsbesef en ijver bij velen der gesteunden, het voortdurend aanwassen der bevolking (thans meer dan 100.000 per jaar) en het is zonder meer duidelijk, dat het ge» noemde bureau inderdaad uit den drang der omstandigheden geboren is. De eerste emigranten vertrekken in het vroege voorjaar 1924, tot een beperkt aantal. Voor verdere inlichtingen wordt naar boven» genoemd adres verwezen. GEMEENTEBEHEER. Door den nevel misleid. Te Wijhe wordt de 80»jarige M. vermist. Zijn wandelstok is op den Veerweg gevonden. Vermoedelijk is de man, door den nevel misleid, te water geraakt en verdronken. Verdronden. In het Kieldiep te Iloogezand is Zondag de 37»jarige gehuwde H. S., machi» nist van een dorschvereeniging, verdronken. Zijn fiets lag op den kant. Oplichting van 6 ton. De koopman B. van G., uit Gouda, is als verdacht van oplichten, ter beschikkeng van de politie gesteld. De oplichting is te Rotterdam en te Gouda gepleegd enkele bankinstellingen zijn er bij betrokken. Piet totale bedrag zou ongeveer f 600.000 bedragen. Op een cheque groot f 320.000 is in verband hiermee beslag ge» legd. Een landbouwersknecht te Hengelo is door drie personen opgelicht voor 250 gul» den. Zij verkochten -hem waardelooze loten. In den trein overleden. Te Twisk bij Me» dernWik is de heer E. Huijnink, kantoorhou» der bij de posterijen, gemeentesontvanger en penningmeester der Banne Twisk, op reis naar een vergadering in den trein overleden. Hij had om den trein te kunnen halen, zich te veel ingespannen. Ptocedeeren. De burgemeester van Didam heeft eenigen tijd geleden van het departe» ment van Financiën een vordering ontvangen om de f 25.000 terug te betalen aan het rijk, de gemeenfe Didam in crisistijd had ontvan» gen. De gemeenteraad nam toen. genoegen met de mededeeling van den burgemeester, dat deze had bericht, dat de gemeente bedoeld bedrag niet had ontvangen. Intusschen heeft het departement van Financiën andermaal van den burgemeester terugbetaling van bedoeld bedrag gevorderd, daar dit werkelijk van rijks» wege is verstrekt. Thans heeft de gemeenteraad aan den bur» gemeester machtiging verleend een proces te voeren betreffende de terugbetaling dezer f 25.000. Malversaties. Eenige maanden geleden ont» ving de directie van Werkspoor te Amsterdam een anoniemen brief waarin haar aandacht werd gevestigd op eenige ondergeschikten, die de fabriek voor belangrijke bedragen zou» den hebben benadeeld. Ofschoon aan dezen brief aanvankelijk weinig waarde werd gehecht, werd hij de politie ter hand gesteld. Deze be» gon, zeer in "t geheim een onderzoek in te stellen, dat een voorloopig karakter droeg. Na eenigen tijd kwam een tweede anoniem schrijven, waarin hetzelfde onderwerp behan» deld werd. Spoedig concentreerden de resultaten van het onderzoek de aandacht der politie op drie personen, tusschen 30 en 45 jaar oud, die vertrouwensposities in het groot bedrijf bekleedden. Een hunner was magazijnmeester de beide anderen waren belast met het na» kijken en behandelen der leveranties en be» kleedden posities ongeveer gelijkstaande met onderchef of baas. Het bleek, dat de maga» zijnmeester de hoofddader waszooals de zaak thans staat komt het de politie voor dat een en ander door hem op touw is gezet. Een der andere personen was daarbij zijn rechter» hand, terwijl nummer drie vermoedelijk geen werkzaam aandeel in de handelingen had, maar alleen geldelijk voordeel genoot. De heeren kochten partijen ijzer aan, die ze natuurlijk administratief moesten verant» woorden er waren echter hoogere bedragen geboekt, dan waarvoor was aangekocht. Dit heeft gedurende twee jaren zij het dan ook met tusschenpoozen herhaaldelijk plaats gevonden. Naar schatting beloopt het bedrag waarvoor Werkspoor werd benadeeld van f 15000 tot f ISOuO. De directie stelde het volste vertrouwen in het drietal. Een hunner is reeds twintig jaar in dienstbetrekking, de beide anderen van 12 tot 15 jaar. Gebleken is voorts, dat een hun» ner op grooten voet leefde. In verband met de gebleken feiten zijn ze door rechercheurs van de fabriek gehaald en in arrest gesteld. Een groot aantal getuigen werd reeds gehoord. Het drietal is gehuwd. Op Woensdag 19 December 1923 des n.m. ten 2 uur te Middelharnis aan de kaai van een groote partij nieuw gezaagd timmerhout als planken, delen, latten ribben, schalen, schroten enz. Deurwaarder GROENENDIJK. Od Donderdag 20 December 1923 des v.m. te 9.30 ure te Dirksland aan het tramstation van een groote partij nieuw gezaagd timmer» hout als planken, delen, latten, ribben, scha» len, schroten enz. Deurwaarder GROENENDIJK. Op Donderdag 20 December 1923 des nm. te 2 uur, te Ouddorp, aan het tramstation, van een groote partij nieuwgezaagd timmer» hout, als planken, delen, latten, ribben, scha» len, schroten enz. Deurwaarder GROENENDIJK. Op Vrijdag 21 December 1923, des voor» middags ten 9,30 uur te Melissant aan het tramstation, van een groote partij nieuw ge» zaagd timmerhout, als planken, delen, latten, ribben, schalen, schroten, enz. Deurwaarder GROENENDIJK. Op Vrijdag 21 December 1923, des namid» dags ten 1 ure te Stellendam, aan het tram» station, van een groote partij nieuw gezaagd timmerhout, als planken, delen, latten, ribben, schalen, schroten, enz. Deurwaarder GROENENDIJK. Op Zaterdag 22 December 1923 des voor» middags 9,30 ure te Sommelsdijk aan de Kaai van een groote partij nieuw gezaagd timmer» hout, als planken, deelen, latten, ribben, schalen schroten enz. Deurwaarder GROENENDIJK. Faillissementen in Nederland. Volgens mededeeling van het Handelsinfor» matiebureau van VAN DER GRAAF Co.'s Bureaux voor den Handel zijn over de afge» loopen week, eindigende 7 Dec. in Nederland uitgesproken 70 faillissementen tegen 64 fail» lissementen in dezelfde week van het vorige jaar. Van 4 Januari tot en met 7 Dec. 1923 3954 faillissementen tegenover 2932 over het» zelfde tijdperk van het vorige jaar. ROTTERDAM, 11 December 1923. Op de heden in ons Veilingslokaal, Delft» schestraat 43, gehouden Veiling, werden de volgende prijzen besteed: Kipeieren 5.85 tot f 15.35 Idem (klein) -.j, tot Idem extra zw. tot Eendeieriïntot Ganseièrentot Kalkoeneieren tot Kievifeéflrentot Mid'dilprijs f Aanvoer 35000 'stuks. DE ROTTERDAMSCHF. VEILING. Vooral in kleine fondsen, d.w.z. laag ge prijsde' aandeelen, begint zich ter beurze wat meer bedrijvigheid te vertoonen, waaruit men de conclusie zou mogen trekken, dat het pu» bliek zich meer dan vroeger voor dit soort stukken gaat interesseeren, wellicht in de ver» wachting, dat de koersen te veel naar omlaag gedrukt zijn. Speciaal doelen wij op de aan» deelen opzer nationale industriën, als daar zijnVan den Bergh's Margarinefabrieken, Jurgens, Furness»Stokvis, de Gruyter enz. In finantieel^ bladen wordt er dan ook zeer te» recht op gewezen, dat deze aandeelen zeer koopwaardig zijn en behoorlijk kans hebben op koersverbetering, natuurlijk nu men betere toestanden gaat verwachten voor de komende jaren.-- Doch niet alleen deze speciaal Hollandsche papieren hebben de belangstelling, ook klei» nere waarden als Compania mochten zich in ruime mate daarin verheugen. De Compania Mercaptil Argentine is steeds een geliefkoosd speculatiepapier geweest, doch menig houder zal den laatsten tijd niet gedachthebben.dat de waarde van circa 10 n°g "ns meer dan verdubbelen zou; nu de koers zelf 23 is geweest. Betere -toestanden in Zuid»Amerika en meer vooruitzichten met het oog op de bedrijfsresultaten zullen daaraan niet vreemd zijn. Verder trekt de sterke speculatieve hausse» beweging! in de.-,Consol»01ie de aandacht. Dit fonds, dat de grootste belangen in Roemenië heeft,-'wordt de laatste weken sterk gekocht en zag men daarin in een paar weken tijds een rijzing van .130 tot 170 dus circa 40 wat voor een betrekkelijk klein aandeel nogal wat beteekent. Deze rijzing houdt ver» band met de verbetering van den Roemeen» schen waardemeter de Lei, en verder met de vooruitgaande exploiratie der petroleumter» reinnen in dat land. De bestuurders onzer maatschappijen dee» len blijkbaar niet het standpnnt van hunne collega's in Amerika ten opzichte van betaling van goede tusschentijdsche dividenden. Ter» wijl de onuitgevoerde orders der Staaltrust in Amerika sterk verminderd zijn, ziet het bestuur den toestand zoo gunstig in, dat er een extra»dividend betaalbaar werd gesteld onlang. Onze bestuurders echter houden zich aan het normaleeen Maatschappij als de Hapdelsvereeniging Amsterdam, welke in» stelling kapitalen met de suikerexploitatie ver» dient, houdt zich aan het systeem om 15 interim»dividend te betalen, terwijl de Ko« ninklijke Petroleum Maatschappij ook slechts 10 u/o tusschentijds uitkeert, hoewel beide concerns er schitterend voorstaan. Deze opvatting werkt niet erg animeerend op de beurs en zag men de belangstelling danig verminderen de laatste dagen, terwijl de koersen daarbij afbrokkelden. Meer dan gewone belangstelling wordt thans in scheepvaartaandeelen betoond, om» trent welken bedrijfstak de laatste weken veel gunstiger berichten komen. Het aantal opge» legde schepen in de Amsterdamsche haven is zeer sterk aan het—afnemen, doordat de maat» schappijen meer vaartuigen in de nachtvaart kunnen brengen, aangezien de nachten loo» nender worden en er dus meer winst gevaren kan worden. De ongeregelde lijnen kunnen daarvan blijkbaar het meest profiteeren en trokken de koersèn van Noordzee, Oostzee, Maas, Triton e d. sterk aan, terwijl ook de aandeelen van HollandsAmerikalijn, Koninkiijke Boot en zelfs Koninlijke Hollandsche Lloyd in prijs konden stijgen. Wat de laatste aandeelen be treft, die wel zeer sterk omlaag gedrukt zijn, gaan er geruchten, dat de gemeente Amster» dam subsidie zal gaan betalen om deze eer» tijds zoo krachtige Maatschappij op de been te houden. Verder moeten wij melding maken vaa de beweging in Mexiaansche waarden, die te lijden hadden van de oncontroleerbare ge» rushten omtrent revolutie en opstand in Mexico, juist nu bekend is geworden, dat de sedert 1914 niet meer betaalde rente, weer betaald zal worden. De beurs vat die berich» ten echter nogal erg sceptisch op en trekt het publiek er zich ook^ weinig van aan, doch konden de mededeelingen niet verhinderen, dat er door licht aanbod van fondsen een kleine reactie' wérd teweeggebracht. I Heden overleed te Rotterdam in het Ziekenhuis »Eudokia« na een hevig, kortstondig lijden, zacht en kalm, onze geliefde doch» ter, zuster, behuwd=zuster en Tante 23788 CORNELIA PADMOS Ld. Echtgenoote van A. MUNTERS Jr. ip. den ouderdom van 42 jaar. Uit aller naam L. PADMOS M. PADMOS»Grinwis Ouddorp, 12 Dec. 1923

Maas- en Scheldebode | 1923 | | pagina 4