ALVORENS lil SCMSIEEHUK1EIS IE HE'S I1I1I11 El niIIE-illlli fSgRENSVET" Beter dan Wagensmeer 1 Bus doet meer dan 3 Anderen DAMES, NU IS HET TIJD DAT MOET U LEZEN. Bindwerk. Ingezonden. KT GOUDSCHE SIII6EL 173-175, GROOTSTE MAGAZIJNEN GEBR. BOER W. Boekhoven Zonen WAARSCHUWING!!! RIJKSBETREKKING. i CAFÉ „COMMERCE" i Rechtzaken. w Spiegels Schilderstukken in Lijst UW INKOOPEN TE DOEN, BEZICHTIGT DE ÉTALAGES en overtuigt u van de extra lage prijzen. Enorme sorteering PORTRETLIJSTEN en SCHILDERIJEN Seen filialen LET OP HET JiSïÊ MES!! DE ELECTRISCHE STEENHOUWERIJ MM. Winkeliers. JOS. HARTOG, Opticien Deutsche Krachtvoeders „Deifia" Dijlestraat 89b, nabij Oösfpleirc, Rotterdam Eenig fabrikant t l 'H. van Renssen Rotterdam Van der Takstraat 23, Rotterdam. Tel. 7847 Sk.v* De aangewezen Inrichïitnj voor Tram-fêeizïgsrs van de Eilanden "^8 PRIMA KOFFIE MET ROOM f 0,15, MET SLAGROOM f 0,20 PER KOP BEDDENMAGAZIJN „DE DUIF" ipsM 70 - ïalsi. 5121 - miteum - naasi 't cats na onoeruiereid. Bij aankoop uan Bedden bouen de 110.- een 2-PEflS00ns DEKEli CADEAU. Hier was slechts één goed antwoord op Mr. Guillaume Groen van Prinsteren. Zijn werk»van»jaren toch werd nu bekroond. Hij had jaar op jaar gepleit voor het volks achter»de»kiezers, dat het naarjzijn begeeren voor zijn gedoopt kroost ontvangen zou pos sitief, christelijk onderwijs. De val van het kabinet was Groen's zegepraal. Want eindes lijk was dan dit volk wakker geworden en waar het bij de stembus onmondig gehouden werd, daar had het in adres en bidstond ges openbaard wat daar leefde in het hart. «Het woord was thans aan Groene. De Koning gaf het aan V. d. Brugghen. En nog ware wellicht dit been recht gezet, als V. d. Brugghen begrepen had, dat Groen niet mocht worden voorbijgegaan. Groen zelf, met vreeze en beven, zou een opdracht hebben aanvaard. Dat heeft hij later zelf getuigd. «Ik zou zeide hij als minister achter de groene tafel getracht hebben wakker te schudden de conciëntie des volks. En ware mij dat gelukt, dan zou ik op den dag der ontbinding niet al te bezorgd zijn geweest« want hij begreep best, dat het zonder Kamers ontbinding niet zou gaan. Maar Groen kreeg zijn beurt niet. V. d. Brugghen zelf stond hem in den weg, die ronduit zeide: «Niet gij, mijn vriendik ben de man van het oogenblik Groen's actie had gezegevierd. Maar Groen kreeg niet de kans. En dat heeft hij, dat hebben zijn vrienden dat heeft onze partij te allen tijde betreurd en als een onrecht gevoeld. Niemand wéét het, maar hoe anders had allicht 's Lands historie na '56 kunnen zijn, als toen eens werkelijk aan den leider onzer parrij de opdracht tot kabinetsvorming was verstrekt. Hoe zou, wie weetde «moderne secteschool« nooit het kwaad hebben kunnen aanrichten, dat nu, in den loop der jaren, in breede kringen naar 't óns schijnt, onherstelbaar geworden is. 'n Volgende herinnering is uit 't jaar 1888. Voor 't eerst had de «Rechterzijden .een meerderheid in de Tweede Kamer; de strijd was gestreden en de overwinning behaald, diarover waren, 't vriend en vijand eens, ons der de bezielende leiding van dr. A. Kuyper, aan 't hoofd der toen nog ongedeelde antirev. partij, die dus én in getalsterkte én in aantal Kamerleden tegen de r.k. partij opwoog en dan ook als de »eerste« in de Coalitie werd beschouwd, al werd dit woord toen nog niet gebruikt. Evenwel werd baron Mackaij premier. Wij waren daar toen best tevreden mee. Dachten niet anders, of dat was zoo in on= derlinge afspraak tusschen°de voormannen ons zer partij besproken, vooral ook met het oog op de Eerste Kamer, die nog overwegend lis beraal was en.op welke destijds, én later, toen hij toch premier geworden was, de persoon van Kuyper werkte als een roode lap op den stier. Eerst véél later zijn we gaan begrijpen, dat in '88 toch niet alles zoo idyllisch kon vers loopen zijn en dat onze leider destijds, om wat reden en op wat wijze dan ook' was ges passeerd. Véél later, al herinner ik me 't juiste jaar niet. 't Was in een perssgevecht van de »Stand.« met de »N. R. C.« of het »Hbl.« waarin het liberale orgaan dr. Kuyper verweet, dat hij weigerde de gevolgen te dragen van zijn eigen daden dat hij wel actie voerde en' agitatie verwekte, maar als dan de overwinning bes haald was, dat hij dan een ander liet zitten voor 't samenstellen van het Kabinet, watit zei de liberaaladres aan 1888. Toen móést dr. Kuyper wel uit den hoek komen. Hij deed het somber, maar afdoende. »Om te kunnen weigeren«, zeide hij, »moet men eerst worden gevraagd«. Dr. Kuyper was dus in '88 niet gevraagd en zijn medestanders van toen hadden dus niet gehandeld volgens den regel, dat wie tot aftreden dwingt, zélf in de gelegenheid moet worden gesteld de plaats in te nemen. Natuurlijk de koning gaf »opdracht«. Maar Mackay had beleefdelijk op Kuys per kunnen wijzen, Uit de wijze, waarop deze jaren later over 't geval schreef, was nóg te proeven, dat hij destijds geroepen, zoo min als Groen geweis gerd hebben zou. Men stond toen nog vóór de Schoolkwestie. Mackay koos voor 't subsidiesstelsel. Kuys per's voorliefde had dit niet Wederom, hoe hadden de rails naar de eindoplossing misschien anders kunden worden gelegd als Kuyper niet was voorbijgegaan, Zie, dat is ons zélf gepasseerd. En daarom voelen we op dit stuk misschien zoo direct eender en gelijk. UITKIJK. Door de Gereformeerde Kerk te Maastricht worden ernstige stappen gedaan, om te geraken tot den bouw van een nieuwe kerk. Het zaaltje, waarin men kerk hield, is reeds lang veel te klein. Thans heeft men in huur de Waalsche Kerk, doch dat is van zelf sprekend slechts van tijdelijken aard. Bouwen is dringend ge» wenscht. Ik vond in deze omstandigheid aan» leiding, in dit blad eenige plaatsruimte te vragen, teneinde op de noodzakelijkheid van het verkenen van steun bij het godsdienstig deel van Neerlandsch Zuiden te kunnen nen aandringen. Voor Gereformeerde broeders en zusters zal dit echter wel niet zoo noodig zijn, aangezien zij toch wel niet afzijdig zul» len staan, waarom deze regelen dan ook niet in het bijzonder tot hen zijn gericht, doch ik wil thans zoo volgaarne zij, die tot de Hers vormde Kerk behooren, opwekken tot het schenken, van een bijdrage. Ik kan me voors stellen dat sommigen thans vreemd zullen opzien, dat ik als lid der Hervormde Kerk de zaak der gereformeerden bepleit. Waar in ges wone omstandigheden naar mijne meening daartegen al geen enkel bezwaar bestaat (hets geen ik later nog eens nader hoop te kunnen aantoonen, mede aan de hand van mijn pers soonlijke ervaringen, opgedaan tijdens de vers dediging van de zuivere leer onzer Hervormde Kerk, althans wanneer de redactie zoo wels willend zal zijn mij daartoe eenige plaatss ruimte in dit blad te verleenen) daar doen zich hier in Maastricht zeer bijzondere oms standigheden voor, die dit, afgezien van een eventueel pro of contra, zelfs zeer noodzakes lijk maken. Maastricht is een van de plaatsen in ons Vaderland, waar men in de Hervormde Kerk het evangelie van Christus van den kansel heeft verwijderd en in de plaats daarvan de moderne leer heeft gesteld. Twee moderne predikanten zijn hier gevestigd, die 't moor? dend gif dezer leer aan de gemeente uitdeden. Men kent slechts een historischen Jezus, een Jezus van Nazareth, zoon van een timmerman, achtenswaardig en navolgenswaardig, een zoon van God, zooals wij allen zonen en dochteren van God zijn, doch verwerpt Hem, de Heilige, als de eenige Middelaar Gods en der menschen. Men heeft nog wel den bijbel, maar beschouwt deze niet als te zijn het woord van God, maar dat daarin Gods woord staat, m.a.w dus, alles wordt maar niet aangenomen zooals het er staat, het verstand, zegge het verstand spreekt daar ook nog een woordje mee. Een ieder zal begrijpen dat zij, die zich scharen of althans willen scharen onder het kruis van Golgotha en belijden het verzoenend en lijdend sterven van onzen Heiland Jezus Christus, zich in een dergelijke admospheer niet thuis gevoelen en den drempel dezer kerk niet overschrijden, maar de evangelieprediking gaan beluisteren in de" Gereformeerde Kerk. (Dit is ook al een oorzaak dat de Geformeerde Kerk te klein is geworden). Wat een zegen voor Maastricht dat er een Gereformeerde Kerk is. Een kerk die de eer van den Koning der Koningen hoog houdt en de leer der kerk in al hare bijzonderheden uitvoert en de zui» vere evangelieprediking vasthoudt. Zijn er niet alle reden aanwezig, dat alle zeilen bijgezet worden, opdat deze kerk in bloei moog toes nemen leder zal thans ongetwijfeld begrijpen dat dit beslist noodig is. Ik vind dan ook vrijheid U thans toe te roepen, laat de handen niet slap langs het lijf hangen, doch grijp in den zak en offer het een of ander geldstuk. Het gaat hier om de verkondiging van het evangelie van Christus. Naar alle plaatsen in Nederland is aan verschillende gereformeerde personen een circulaire gezonden, die alle ges wenschte inlichtingen geeft, waarom ik een ieder, die thans belangstellend is, den raad geef, daarvan bij de een of andere bekende kennis te nemen. Niet alleen Gereformeerden maar ook Hervormden in Maastricht zullen U blijvend dankdaar zijn. Mocht gij uit een principe niet willen geven, omdat het betreft de Gereformeerde Kerk, doe het dan voor Uwe Hervormde broeders en zusters. Doch mocht gij werkelijk bezwaren hebben tegen de Geres formeerde Kerk, zal dit niet onomstootelijk komen te vervallen bij de gedachte «de liefde in Christus dringt mij Voor deze broeders en zusters besluit ik alsnog met Psalm 1331 Ai ziet hoe goed hoe lieflijk is 't, dat Zonen Van 't zelfde huis, als broeders, samen wonen, Daar 't liefdevuur niet wordt verdoofd 't Is als de zalf op Hoogenpriesters hoofd, De zalf, waarmee hij is aan God gewijd, Die door haar reuk het hart verblijdt. Maastricht, Nov. 1923. G. W. CARON. KANTONGERECHT bOMMELSDIJK, Zitting van Vrijdag 9 Nov. A. H. K. te N. Tonge staat terecht wegens melkvervalsching (30 °/o water). Deze zaak is reeds een vorige maal -voor geweest. Gehoord wordt thans getuige A. N. 34 j., huishoudster te N. Tonge. Deze verklaart dat de melk die zij 's morgens gehaald had nog warm, althans lauw was. Het O. M. requireert nogmaals aanhouden om get. B. te hooren om meer licht in deze zaak te krijgen. Terecht staat P. C. A., 51 j., sociteit» en vergunninghouder te Middelharnis. Bekl. is ten laste gelegd, in een niet voor het publiek toegankelijke localiteit gelagen te hebben gezet. Twee getuigen a decharge zijn opgekomen, A. W., 33 j., timmerman te Middelharnis en P. K,, 32 j., molenaarsknecht, eveneens te Middelharnis. Op verlangen van bekl. vers klaren deze getuigen dat er bericht is gezonden naar B. en W. van Middelharnis en Ged St. van het voor het publiek toegankelijk zetten der Sociteit. Bekl. verklaart des gevraagd dat genoemde getuigen den avond waarvan het processverbaal spreekt niet in het sociteitsgebouw aanwezig zijn geweest. Beide bekl. zijn bestuursleden der sociteitsvereeniging. Het O. M. vraagt getuigen of zij eigenlijk wel weten wat een sociteitsvergunning is. Het O. M. wijst er op dat dit een geheel appart soort van vergunning is. Bekl. antwoorden hier nooit van gehoord te hebben. De ambtenaar van het O. M. zegt dat men in Middelharnis vreemde denkbeelden van een sociteitsvergunning schijnt te hebben. Blijkbaar schrijven de heeren de statuten, van een sociteitsvereeniging broederlijk van elkan» der over en denken dan dat zij met een ken* nisgeving aan Ged. St. en het gemeentebestuur volstaan kunnen. De ambtenaar van het O. M. wijst er evenwel op dat art. 24 waar men zich op beroept in 't geheel niet toepasselijk is. Spr. kan zich niet begrijpen, dat het gemeente» bestuur van Middelharnis steeds maar genoe» gen heeft genomen met deze kennisgeving, in plaats van te beseffen dat art. 24- hier niet geldt en zij de kennisgeving dus ter zijde leggend, overgegaan zijn tot het opmaken van een processverbaal. De ambtenaar van het O. M. wil met deze nalatigheid van het gemeentebestuur rekening houden in zijn requisitoir en eischt daarom f 5 sub. 5 dagen. Bekl. zal schriftelijk vonnis worden gewezen. Nog staat de zelfde bekl. terecht wegens het zonder vergunning houden van een pu» blieke vermakelijkheid in zijn lokaal. Bekl. bekent het ten laste gelegde feit en zegt geen vergunning gehad te hebben. Eisch f 5 sub. 5 dagen hechtenis. Bekl. wordt schriftelijk vonnis gewezen. Ten laste gelegd is tegen C. N., vergunning» houdster te Middelharnis, overtreding van het artikel der gemeenteverordening, waarbij het verboden is des Zondags een herberg voor het publiek toegankelijk te stellen. Als gemachtigde van bekl. treedt op Mr. Dr. Nijgh te Middelharnis, die het ten laste gelegde -feit erkent, doch in een breed betoog ontkent, dat in juridischen weg art. 114 der pol.sverord. te Middelharnis op deze zaak toe» passelijk is. PI. merkt op, hoe dit artikel in de pol.»verord. ontstond nadat een andere politieke verhouding in den gemeenteraad in 1917 ontstaan was. Nog onlangs heeft bekl. een adres tot het gemeentebestuur gericht, waarin zij verzocht haar café des Zondags voor het publiek toe» gankelijk te mogen stellen. Hierop is afwijs zend beschikt met slechts één stem meerder» heid. De houding van den Gemeenteraad van Middelharnis is tio'chin" het belang" Van'de particulieren, noch in het belang van de ge meenschap. Immers worden de caféhouders er door benadeeld en het vreemdelingenver» keer tegengewerkt. Wanneer de Ambt. v. het O. M. des Zondags te Middelharnis komt, zal hem niet eens de gelegenheid geboden kun» nen worden telogceren. Ten slotte wordt ook het algemeen belang niet gediend door het bewuste artikel. Iets anders ware het nog in» dien de bepaling slechts gold voor de Chr. feestdagen, maar nu deze bepaling ook geldt voor de Zondagen, acht pl. dat te ver wordt ingegrepen in de vrijhied van den individu en vraagt daarom vrijspraak. De Ambtenaar van het O. M. zegt, niet voornemens te zijn met pl. de degen te kruisen over de principieele zijde van deze kwestie. Immers zal vermoedelijk dit wel door den Hoogen Raad uitgemaakt worden. Wanneer het bekl. er om te doen is een principieele verklaring van den Kantonrechter uit te lokken over deze zaak, dan had zij kunnen volstaan met éénmaal het feit te plegen. Minder mooi komt het geval echter te staan nu bekl. geregeld iederen Zondag in haar café gelagen zet en zich in 't geheel niet aan de gemeentesverordening stoort. Daarom eischt het O. M. dan ook de hoogste boete, f 10 subs 10 dagen hechtenis. Bekl. wordt schrif» telijk vonnis gewezen. C. B. te Ooltgensplaat is ten laste gelegd, vertoefd te hebben in een tapperij te Middel» harnis in den tijd dat deze gesloten behoorde te zijn. De Ambtenaar van het O. M. verzoekt den griffier aan het preverbaal toe te voegen achter het woord Middelharnis, zonder inwonend, te zijn bij 't gezin dat in deze tapperij woont, noch als vreemdeling er te logeeren, noch er noodzakelijk te moeten vertoeven. Ook in deze zaak treed als gemachtigde op Mr. Dr. Nijgh te Middelharnis. Deze merkt op, dat artikel 140 der politieverordening wel een verbod inhoud voor den tapper, die op» gelegd wordt bezoekers in verboden tijd te verwijderen, en zoo zij hieraan niet voldoen, de hulp der politie in te roepen. Dit artikel ontheft bekl. van de verantwoordelijkheid, want het is niet op hem, ma&r op den houder van de tapperij toepasselijk. Het O. M. eischt f 3 boete subs 3 dagen hechtenis. Bekl. wordt schriftelijk vonnis ge» wezen. G. N. B. te Ooltgensplaat is hetzelfde ten laste gelegd. Mr. Dr. Nijgh treedt ook thans alsgemach» tigde op en voert hetzelfde argument aan, op grond waarvan pl. vrijspraak vraagt. De Ambtenaar van het O. M. zegt, geen reden te hebben van zijn vorig requisitoir af te wijken. Eisch daarom f 3 boete subs 3 d. hechtenis Bekl. wordt schriftelijk vonnis ge» wezen. P. R., 33 jaar, timmerman te Middelharnis, staat terecht wegens overtreding der arbeids» wet (te laat laten werken en absentie der ar» beidslijst in zijn werkplaats). Bekl. zegt, uit onwetendheid gehandeld te hebben. Eisch twee geldboeten van f 15 subs 2 X 10 dagen hechtenis. Bekl. wordt schriftelijk vonnis gewezen. Bij verstek worden vonnis gewezen H. J. K. wegens het motorrijden in verbo» den tijd op den Straatdijk te D'land. Eisch f 10 subs 10 dagen hechtenis. Veroordeeling idem. J. K., wegens overtreding der leerplichtwet. Eisch f 12 subs 10 dagen hechtenis. Veroor» deeling idem. P. L. P., wegens het maken van straatru» moer te den Bommel. Eisch f 10 subs 10 dagen hechtenis, \eroordeeling f 8 subs 8 dagen hechtenis. F. L. wegens rijden zonder licht. Eisch f 5 subs 5 dagen heehtenis. Veroordeeling idem. J. D., wegens overtreding der ijkwet. Eisch acht maal f2 subs acht maal 1 dag hechtenis met verbeurdverklaring der gewichten. Ver» oordeeling idem. M. O., wegens het zich bevinden ip een tapperij na sluitingstijd. Eisch f 3 subs twee dagen hechtenis. Veroordeeling idem. V. wegens rijden zonder licht. Eisch f5 subs 5 dagen hechtenis. Veroordeeling idem. A. J. A., wegens het loopen over de tram» baan. Eisch f 3 subs 2 dagen hechtenis. Bekl. wordt Vrijdag a.s. schriftelijk vonnis gewezen. J. L., idem. W. A. H., wegens het zich bevinden in een tapperij na sluitingstijd. Eisch f 3 subs twee dagen hechtenis. Beklaagde wordt Vrijdag a.s schriftelijk vonnis gewezen. Idem A. S., J. V J. K„ J. S.. A. J„ L. d. W„ H. S„ H. D. W. K., wegens rijden zonder licht en het niet stilhouden. Eisch resp. f 5 en f 15 subs 5 en 15 dagen hechtenis. Veroordeeling f 5 subs 5 dagen en f 10 subs 10 dagen hechtenis. A. M. v. d. V., wegens het loopen op de trambaan. Eisch f 5 subs 5 dagen hechtenis. Veroordeeling idem. G. C. K., idem J. B., idem. W. d. G., wegens rijden zonder licht. Eisch f 5 subs 5 dagen hechtsnis. Veroordeeline idem. J. R., wegens overtreding arbeidswet. Eisch f 10 subs 10 dagen hechtenis. Veroordeeling f 6 subs 6 dagen hechtenis. J. v. E., wegens loopen op de trambaan. Eisch f3 subs 2 dagen hechtenis. Veroordee^ ling f 3 subs 3 dagen hechtenis. TWEE JEUGDIGE RECLAMETEEKENAARS. Aaij. Heb je die platen van den Raad van Arbeid gezien? Kees. Ja, zeker, je rilt er van, alsjeernaar kijkt. Aaij. Goed zoo, zoo mag ik het maar hooren. Kees. Waarom Aaij. Wel omdat de teekenaar dat juist be: doeld heeft. Hoe meer indruk ze maken, hoe liever het hem is. Maar daar wilde ik net nu juist niet over hebben. Ik wou je vragen, hoe le die plaat vindt, die op de V. O. V. be* trekking heeft. Kees. V. O. V. Wat is dat nou weer? Aaij. Nooit van gehoord zeker 1 Kees. Ja, ja, wel eens van gehoord, maar wat beteekent het ook weer Aaij. Vrijwillige Ouderdoms Verzekering. Kees. Juist. O bedoel je die plaat waarop te lezen staat «2 December 1923. De laatste dag, waarop het sluiten van een goedkoope vrijwillige ouderdomsverzekering a f 0,39 per week mogelijk is. Ik vind ze bar slecht. Aaij. Hm. Hm, dat is nu eens critiek leveren, maar nu het waarom baasje. Kees. Waarom, Waarom! Vertel jij me eers! eens of ik ook zoo'n verzekering sluiten ka». Aaij. Neen, dat weet je toch wel, dat kt alleen maar geldt voor menschen, die op 3 December 1919 den leeftijd van 35 jaar, doch dien van 65 jaar nog niet hadden bereikt, mits zij zelf of hun echtgenooten niet in de vermogensbelasting en niet in de Rijksinkom» stenbelasting naar een inkomen van f 2000.— of meer zijn aangeslagen. Kees. Dus voor mij niet? Nu, zie je, dat staat er niet en daarom vind ik die plaat slecht. Aaij. Ja, maar, als het je nu al vier jaar is voorgehouden, dan mag toch wel veronder» steld worden, dat je het nu eindelijk weet. Het is nu alleen maar een herinnering aan den datum. Er zullen menschen zijn, die van plan zijn, een dergelijke verzekering te sluiten, doch het steeds maar hebben uitgesteld. L Tot hen wordt nu nog eens gezegd. D*e> er om, voer je voornemen direct uit, want 3 December 1923 is het te laat. Zeg, jij moest laatst voor je vader naar den Raad van Arbeid. Heb je 't al gedaan. Kees. Neen. Aaij. Wacht dan geen oogenblik meer 1 An* ders ben jij de oorzaak, dat je vader over enkele jaren geen f 3,— ouderdomsrente krijgt. Kees. Dat wil ik niet op mijn geweten heb* ben. Ik ga direct. Aaij. Zie zoo, die bar slechte plaat heeft jou toch nog op je plicht gewezen. Kees. Zoo is het. Tot straks. Plaat, waarover Kees en Aaij een woorden* strijd hadden:. 1923 V. O. V. 2 DECEMBER. 1923 DE LAATSTE DAG, waarop het sluiten van een GOEDKOOPE Vrijs willige Ouderdomsverzekering è/pij f 0,39 per week mogelijk is. Vraagt inlichtingen ten kantore of bij agenten V. O. V. SPIONSPIEGELS dik Fransch glas f 1.45 p. stuk IN NEDERLAND VAN OndidQk 169, 171, 173, 175, Rottirdea TE BEREIKEN MET LIJN 5 - TELEF. No. 19M Alvorens uw BOTERLETTERS en SPOORBANKET te bestellen, vraagt dan bij ons eerst prijzen en mon* sters aan. Ze worden u gratis en franco toegezonden, terwijl prijs en kwaliteit beslist beneden alle concurrentie is. Gebr. VAN DER WERF, Machinale Bakkerij, MELISSANT. 23656 Oude boeken worden ais Nieuw gebonden ter Boekbinder!}, Een oud bekende van U is: Hi) is het, die U reeds 30 jaar geholpen heeft passende DAG- en AVONDBR1LLEN. Let op NIEUW ADRES HOOFDSTEE!! 17, ttgsnovtr Hfital Coomans, Tel. 3343, GEGARANDEERD VOOR GRONDNOTENKOEK of MEEL, 48 pCt. Eiwit en 7 pCt. vet SESAMKGEK of MEEL, 48 pCt. Eiwit en vet, te zamen 38 pCt. Eiwit en 10 pCt. vet). COCÖSKOEK of MEEL, 27 pCt. Eiwit en vet. samen 20 pCt. Eiwit en 4- 7 pCt. vet, bcneyens 35 pCt. zetmeel. VOLLEDIGE ZUIVERHEID. Gratis onderzoek aan het Rijksproefstation. Vraagt brochureA. KNAPE, Sommelsdijk. A. D. LANDHEER, Stad aan 't Haringvliet. U van BONT te voorzien. Brengt ons eens een bezoek en U zult verbaasd staan over onze enorme collectie Vossen, Shawls, Kragen, Moffen en Garnituren Onze uiterst lage prijzen zullen U doen koopen. - Alles wordt op eigen ateliers vervaardigd en onder garantie verkocht wmmmBamËm&SMmtmmBBmmmumssBBmsuusaiuiÊBÊaaÊ Door het Ministerie van Financiën worden 200 Kommiezen gevraagd. Examens 29 April a.s. Examen»eischengewoon Lager Onderwijs. Wie slaagt, wordt door het RUk aangesteld. Iedereen kan nog klaar komen. Leeftijd 22—28 jaar, ongehuwd. Bij de laatstgehouden examens verwierven ook vele jonge mannen van de Zuidh. en Zeeuwsche Eilanden, die onzen cursus volgden, EEN VASTE LEVENSPOSITIE. Wie met onzen cursus studeert, kan den strijd met vertrouwen beginnen, Aangename methode. Geen overlading met werk. Instituut CALAND Postbus 597 Rotterdam Schriftelijke opleiding door geheel Nederland. Verzoeke deze advertentie uit te knippen, duidelijk te onderteekenw (naam en adres) en ons als drukwerk in open couvert toe te zenden. U ontvangt dan onze gratis volledige inlichting. Naam -Woonplaats 2 NIEUWE BI LL AR D S .PROF. 'T IS-ME-EDSO" Zorgt voor goed Beddengoed, koopt geen minderwaardige kwali* teiten. Ga daarom als U iets noodig hebt in Kapok» en Veerenbedden, dekens, matrassen enz., naar het vanouds bekend en goedkoopst adres 2»pers. reclame bedden f 10.—, Kapokbedden f 15.—, 22.—, 25.—, en hooger. Veerenbedden f 55.—, 65.—, 75.—, en hooger. Houten Ledikanten vanaf f 10.— Wij garandeeren voor onze kapok, dus geen minderwaardige kwaliteiten. mr LET OP HET JUISTE ADRES

Maas- en Scheldebode | 1923 | | pagina 2