voor de Zuidhollandsche en Zeeuwsche Eilanden, Antirevolutionair Orgaan IN HOC SIGNO YINCES No. 2955 WOENSDAG 17 OCTOBER 1923 38STE JAARGANG Gemeenteraad- W. BOEKHOVEN ZONEN Vs Des naasten leed. Deze Courant verschijnt eiken WOENSDAG en ZATERDAG. ABONNEMENTSPRIJS per drie maanden franco per post 75 cent bij vooruitbetaling. BUITENLAND bij vooruitbetaling f 8.50 per jaar. AFZONDERLIJKE NUMMERS 5 CENT. UITGEVERS SOMMELSDIJK Telef. Interc. No. 202 Postbus No. 2 ADVERTENTIËN 20 cent, RECLAMES 40 cent, BOEKAANKONDIGING 10 cent per regel. DIENSTA AN VRAGEN en DIENSTAANBIEDINGEN f 1.- per plaatsing. Groote letters en vignetten worden berekend naar de plaatsruimte, die zij beslaan. Advertentiën worden ingewacht tot DINSDAG- en VRIJDAGMORGEN 10 uur. Alle stukken voor de Redactie bestemd, Advertentiën en verdere Administratie, franco toe te zenden aan de Uitgevers Knappe lui! Was het niet even fijn Dat van den «woedenden Colijn® 'n Ijverig antisVlootwetspropagandist, die met 'n teekenlijst zich onwetende waagt in het hol van den leeuw en in Den Haag aan* belt bij den minister van Financiën, Neer* land's thans meest besproken zoon. 'n Dienstbode, die aanneemt en vragen gaat. En dan 'n »m'neer«, die naar de deur ges vlogen komt en woedend uitpakt, dat de man opsdesstoep, die toch anders niet op z'n monds je gevallen was 1 er beduusd bij staat, maar juist bij tijds 'n blik op 't naambordje wers pend en lezende van »H. Colijn«, even aan z'n dopje frutselt en haastig afmarcheert Zóó vertelde het de man van »FIet Volk«. Eerlijk waar eigeszelvers overkomen Maar 't geval werd nóg curieuser. De wonderen zijn de wereld niet uit. /'n| 't Geviel alzoo, dat juistement op 't zelfde oogenblik een perssfotograaf van de »Tel.« in de buurt was en als de Syriër, die Achab doodde »in z'n eenvoudigheid® zijn toestel had gericht op de woning van Colijn Net precies op 't moment, als de meid daar de deur open doet en de soci. 't adres pres senteert. Volgende dag stond 't plaatje in de «Tele» graaf® Niet waar? 'n Lens liegt toch niet «Toen kwam een olifant met 'n grooten snuit en blies heel het vertellinkje uit!«. «De Standaard«, na goede informatie kwam mededeelen, dat er van het gansche mooi opgemaakte verhaaltje absoluut niets waar was daar staan nu propagandist, én fotograaf, én »Telegraaf«, én «Volk®, al te gader met neuzen, zoo lang, zóó lang, dat ze in de coupé 't raampje open moeten hebben en de neus er uit, omdatsie binnenin voorts durend aanstiet tegen de lachgezichten der - medereizigers. 't I s voor de ambtenaren c.s. 'n hard gelag Dat geven we grif toeniet slechts gaat niemand graag in verdienste achteruit, maar men heeft nu ook eenmaal in allerlei opzicht reeds wissels getrokken op de toekomst en die moeten, hoe dan ook gehonoreerd. Dat maakt de krimp voor velen zoo moeilijk. Toch zal t móéten, dat staat voor ons ons wrikbaar vast en toch is 't evenwicht op de Begrooting in 't belang van 't gansche volk en o o k van de »salarissen« der ambtes naren zelf. En nu zouden we hun dit willen raden Telkens duikt de meening onder hen op Als er dan verminderd moet worden, dan wij niet alleen, dan moet 't gansche volk er aan gelooven elk zijn deel 1 Laten zij, waar het zonder onbescheidens heid kèn, eens informeeren 1 D i t zal zijn het resultaat: Negentig van de honderd hebben, elk op zijn manier, hun 10, 20, 30, 50 procent al tepakken,werkelijk, hoe dieper men op 't oogenblik in 't volksleven graaft, hoe makkelijker men als ambtenaar over een ongetwijfeld harden maatregel heenkomen zal. t Zien op vele anderen, zal nog stemmen tot dankbaarheid. Schunnig. 't Gaat weer net als altijd Op den antirevolutionair vliegt men 't felst aan. Zooals 't Kuyper ging, gaat het Colijn en dit alleen reeds moet het voor elk onzer een eerezaak doen zijn, achter hem te staan en den smaad mêe te dragen. Nu ook weer inzake de «Vlootwet®. Het Kabinet nam 't besluit, om aan de Kas mer thans onmiddellijke behandeling te vras gen, zonder Col ij n, Toen De Geer nog minister was. Daarvoor zijn dus in de e e r s t e plaats aansprakelijk de mannen van het kabinets zóndersColijn. Natuurlijk is hij 't met hen eens. Anders had hij geen minister willen zijn, maar t is dan toch de zaken op hun kop zetten om de actie tegen de Vlootwet allers eerst te richten tégen C o 1 ij n 1 En zie dan, hoe het gaat «Het Volk« schreef dezer dagen «Colijn laat hen allen praten. Hij wenscht te bereiken, dat Nederlandschs Indië met stooksolie verbruikende oorlogss schepen krijgt, dan kan de Bataafsche Petros leumsMaatschappij zich in volle gerustheid gaan toeleggen op een opvoering der pros duktie en op geweldige winsten. Dit spel te doorkruisen, daaraan mag geen enkele arbeider noch arbeidersvrouw zich onttrekken. Nog eens moeten de wisselaars uit den tempel verjaagd worden Teekent het petitionnement Zulk schrijven is schunnig. Zóó wordt deze actie gevoerd. Moeder s mildheid. Vader had »afslag« gekregen. Hoeveel procent, doet er niet toe. 't Huishouden moest zich bekrimpen en men zat met lange gezichten om de tafel heen. Moeder meende te moeten troosten «Jij, Sophie! krijgt een nieuwe japon; Jet, jij zoekt een mooie broche uit; Johan heeft allang een horloge verlangd, dat moet dan maar en Kees zal een «Vliegende Hollander® hebben Groote oogen, aan vier zijden der tafel Dan laat moeder er op volgen Zoodra we maar weer éven in wat beteren doen komen en ik es flink overhous den kan En met een prettigslachend, wclmeenend gezicht knikt moeder de kinders toe «Troost jullie je maar, hoor't komt alles terechtals je maar geduld hebt Precies zoo doet de «Vrijheidsbond®. Die beloofde bij de verkiezingen, onder méér moois, gelijk de «Rott.® dezer dagen in herinnering brachtPremievrij ouderdomss pensioen van Staatswege, ingaande met het 65e levensjaar voor iedereen, die 't noodig had, onverschillig of»ie in loondienst was ge» weest of niet. »De Vrijheid«, 't orgaan van dien »Bond« schrijft nu Eens gezegd, 'b 1 ij f t gezegd En de «Vrij» heidsbond« zal zijn warmen steun geven voor zulk een Staatspensioen zoodra de finan» cieele omstandigheden 't maar eenigszins mo» gelijk maken Leuke kerels, die Vrijheidsbonders 1 Nóg, met 125 a 150 millioen tekort, hebben ze gijn en pochen ze tegen elkaar op, wat ze straks met het overschot zooal zullen doen. vergadering van den Gemeenteraad van DIRKSLAND op Vrijdag 12 October des nam. om 3 uur. De VOORZITTER, de EdelAchtbare Heer de Winter, opent de vergadering met gebed, waarna de notulen worden voorgelezen en onveranderd vastgesteld. Ingekomen is een schrijven van den Keu» ringsdienst te Dordrecht, waaruit blijkt, dat over 1922 door deze gemeente f 2I8.195 te veel betaald is. De kas van den gemeente»ontvanger en het burgerlijk armbestuur zijn nagezien en in orde bevonden. Resp. saldo's waren f 9978,835 en f 792,945 Ingekomen is het verslag van den correspon» dent der arbeidersbemiddeling. Ged. St. berichten, dat de subsidie van hun college aan deze gemeente over 1923 bedraagt f 3985.24. De commissaris der Koningin bericht, dat bij K. B. de burgemeester L. de Winter her» benoemd is tot burgemeester dezer gemeente. Ingekomen is een schrijven van den heer C. Warnaer, dat hij zijn benoeming als wet» houder aanvaardt. De VOORZITTER brengt namens B. en W. den heer Kooman, die aftreedt als wethouder, dank voor zijn arbeid, in deze functie ver» richt. Spr. constateert, dat de heer Kooman steeds een eigen meening had en met veel zorg het wethouderschap waarnam, 't Is dan ook niet door ongeschiktheid, dat de heer Kooman als wethouder viel, doch meer het gevolg van politieke omstandigheden. Spr, hoopt, dat de raad nu van de als wethouder opgedane kennis van den heer Kooman zal kunnen profiteeren, nu hij gewoon raadslid wordt. De heer KOOMAN dankt de voorzitter en B. en W. voor de hartelijke woorden. Steeds is spr.'s streven geweest geen politiek te die» nen, maar uitsluitend in 't algemeen belang werkzaam te zijn. Wethouder v. d. POEL feliciteert den voor» zitter met zijn herbenoeming en hoopt, dat deze nog vele jaren èn voor zijn gezin èn voor de gemeente gespaard mag blijven. Spr. wenscht ook, dat de goede verstandhouding en de harmonie in het nieuwe college van B. en W. bewaard, mag blijven. De VOORZITTER dankt den heer van der Poel voor zijn woorden. De begrooting van het Weeshuis over 1924 wordt met algemeene stemmen goedgekeurd. Ze sluit met een goed slot van f 250.04. Idem de begrooting van het algemeen armbestuur in ontvang en uitgaaf f 9657,73. In verband met deze begrooting zegt dhr. DE BONTE (S.D.A.P.) dat hij gemerkt heeft dat de uitbesteede wees v. Heemst weer bij een ander thuis is. Zoodoende leert dit«ventje niets en komt er van diens toekomst niets terecht. Spr. vraagt of B. en W. hieraan iets willen doen. De VOORZITTER is het met den heer de Bonte eens. Maar de eenige oplossing zou zijn hem in een gesticht te doen. Deze jongen moest onder strenge tucht, hij heeft verkeerde eigenschappen. Zoo komt er zeker niets van terecht. B. en W. hebben zich reeds met deze zaak bemoeid, maar tot heden is 't hun nog niet gelukt een oplossing te vinden. Wethouder WARNAER (A.»R.) merkt, dat de raad zich voor het geval interresseert. Spr. stelt daarom voor, dat B. en W. doorgaan met een oplossing te zoeken, en wanneer zij plannen hebben, er mede in den raad komen om deze te doen beslissen. Conform wordt met algemeen goedvinden besloten. Besloten wordt f 5000 subsidie te verstrek» ken aan het algemeen armbestuur. De VOORZITTER deelt mede, dat een van de pachten is afgeloopen. Spr. stelt voor, de huur van dit land te brengen van f 50 op f 70 per gemet. Conform wordt met algem. stemmen besloten. De VOORZITTER stelt voor, punt 7 der agenda: vaststelling der gemeente»begrooting, te behandelen nadat de agenda is behandeld. Aldus wordt besloten. B. en W. stellen voor, over te gaan tot den verkoop van keien aan de gemeente Herkin» gen, a f 80 per 1000. Aldus wordt met alg. stemmen besloten. Op voorstel van den VOORZITTER wordt besloten, een aanvulling te brengen in het geldleeningsbesluit voor de kosten der uit» breiding gasfabriek, (een administratieve rege» ling). Op voorstel van den VOORZITTER wordt besloten, een aanvulling te brengen in de gemeenschappelijke regeling art. 19 der L.O.» wet, (schoolgeldvermindering bij subsidie). Het gemeentebestuur van Herkingen vraagt een bijdrage in zijn aanschaffingskosten der nieuwe brandspuit. B. en W. stellen voor hier niet op in te gaan. De brandweer van Dirksland is geheel in orde. Mocht echter eventueel gebruik gemaakt worden van Her» kingen's spuit, dan, zoo stellen B. en W. voor, kan er, volgens het geldend tarief, voor be» taald worden. Aldus wordt met algemeene stemmen besloten. 1 Jan. 1924 heeft er een periodieke aftre» ding plaats van den Burgemeester als lid der commissie van beheer over den grintweg Sas» Herkingen. Met algemeene stemmen wordt deze herkozen. B. en W. meenen, nu er inmiddels een uit» spraak van den minister gevallen is, inzake het vloekverbod, de raad niet langer kan tal» men een verbod van het vloeken in de jfe» meente»verordening op te nemen, B. en W. stellen daarom voor, het publiek lasteren van Gods heiligen Naam in de gemeente»verorde» ning strafbaar te stellen. De heer DE BONTE zegt, dat het thans de derde keer is, dat er in den raad over deze zaak gesproken wordt. Nu het dan eindelijk tot een definitieve beslissing zal komen, wil spr. daar nog eens zijn meening over zeggen. B. en W. stellen voor, het vloeken te verbie» den. Dat is een speciale liefhebberij der Anti» Revolvtionaire partij. B. en W. stellen echter voor, dit kwaad te straffen met hoogstens 6 dagen hechtenis of f 25 boete. Spr. vindt, dat, als het vloeken naar deze geringe straf» maat moet afgemeten worden, het kwaad nog zoo heel erg niet schijnt te zijn. Spr. stelt de vraag welk succes men van een vloekverbod verwacht. Spr. verwacht er niet veel van. Het staat niet eens vast wat vloeken eigenlijk is. Er is een groot verschil van opvatting. De een noemt een »vloek« wat een ander een «ruw woord« noemt. Wanneer men een ver» ordening maakt, die in de praktijk onmogelijk te handhaven zal zijn, maakt men het gezag tot een aanfluiting. Hier hebben we hetzelfde wat wij indertijd met het voetballen op Zon» dag besproken hebben. Wanneer een veror» dening niet te handhaven is, dan is het maar beter haar niet te maken. Dit is het praktische bezwaar dat spr. heeft tegen het voorstel. Het doordrijven van het vloekverbod noemt spr. een aanmatiging van de A.R. partij. Maar spr. vraagt of dit verbod in Dirksland nu wel zoo hard noodig is. Spr. vindt vloeken en alle ruwe woorden verkeerd, het is een mistoestand in de maatschappij, maar zonder uitzondering maakt ieder er zich wel eens aan schuldig. Want het vloeken gebeurt bijna uit» sluitend in drift. Om dit te illustreeren wil spr. een anecdote vertellen, waaruit blijkt dat het over 't algemeen door het volk zoo be» schouwd wordtEr was n.l. eens een domine, die aan het timmeren was. Terwijl hij den hamer hanteerde stond er een jongen naar te kijken. Op de vraag van den Eerwaarde of hij zooveel belang in het timmeren stelde dat hij er met zooveel belangstelling naar stond te kijken, antwoordde het ventje «neen, dat niet, maar ik staat eens afwachten, wat U wel zeggen zal, wanneer U op Uw duim slaat.® Dit is een bewijs, dat over 't algemeen het vloeken beschouwd wordt als een kwaad dat slechts in drift gedaan wordt. Zonder uit» sondering maken we ons daar allemaal wel eens aan schuldig. Maar stel U nu eens voor dat we daarvoor op de bon kwamen, 't Zou er mooi uitzien in de maatschappij 1 Dan merkt spr. ook op, dat het voorstel van B. en W. feitelijk een slag is in het ge» zicht der Anti»Rev. Immers wanneer zij de noodzakelijkheid van een vloekverbod inzien in een gemeente die overwegend rechts is dan pleit dat niet voor den invloed van Kerk, catechisatie, Christelijke school en huiselijk leven. Die heeren schijnen dan niet veel suc» ces van de Christelijke opvoeding en leer te hebben. En dan spreekt het voorstel ook van Gods» lastering. Wat moet hier onder eigenlijk ver» staan worden Wie maakt het uit, wat Gods» lastering is. Spr. releveert wat het voormalig raadslid de heer Vis zeide over het vloeken. Genoemde persoon meende dat ook onder vloeken verstaan moet worden, het vele ge» bruik van Gods Naam op politieke vergade» ringen. Zoo iemand stoot zich dus aan woor» den die anderen heelemaal als geen vloeken beschouwen. Spr. wijst ook op een verkie» zingsbiljet in deze gemeente door Staatkundig Gereformeerden rondgestrooid waarin te lezen was dat de Anti»Revolutionairen feitelijk aan den kant der Socialisten stonden. Wat er in de politieke vergaderingen der A.»R. besproken wordt over Godsdienst enz. beschouwen de St. Geref. dus ook wel als ijdelijk gebruik van Gods Naam. Uit een en andefljlijkt hoe moeilijk het is het begrip Godslastering vast te stellen. Hoe moet het gaan als gewone menschen het kwaad moeten constateeren. Het gezag gaat er geheel mee te loor. Spr. zal er daarom tegen stemmen. De heer KOOMAN (V.B.) is het in hoofd» zaak met de heer de Bonte eens. Spr. verwacht geen succes van een vloekverbod en zal er daarom ook tegen stemmen. Er zullen groote moeilijkheden uit ontstaan. De heer ZOETEMAN (A.»R.) constateert, dat de menschen in den mobilisatietijd erg verachterd zijn. Vijf»en»twintig jaar geleden was het lang zoo erg niet met het vloeken op de publieke wegen. Voorheen heeft spr. ook wel eens sceptisch tegenover een vloek» verbod gestaan, maar nu denkt hij er anders over. Nog onlangs heeft spr. stilgestaan toen hij een troep jongens passeerde die stonden te zwetsen en de gruwelijkste vloeken goeds» moeds uitbraakten. Ze hadden in het paarden» spel zulk een lol en pret gehad en nu stonden ze het elkaar nog eens te vertellen onder -de grootste vloeken. Vanaf dat oogenblik is spr. voor een vloekverbod. De heer WARNAER A.»R. wil niet trachten de heer De Bonte van overtuiging te veranderen, wanneer hij iets gaat zeggen over deze kwestie. Spr. heeft met een vroolijken lach de anecdote van den heer De Bonte aangehoord, minder aangenaam stemde het spr. dat de heer De Bonte het vloekverbod een «aanmatiging® en een «liefhebberij® der Anti»Rev. noemde. Spr. wil het, gezien de overtuiging van den heer De Bonte, hem gaarne vergeven. Spr. wil echter getuigen dat het vloekverbod, dat in de A.»Rev. kringen warme voorstanders vindt, van hun geen lief» hebberijtje is maar een ernstige principieele overtuiging. Spr. respecteert de overtuiging van den heer De Bonte, maar hoopt dat de heer De Bonte wederzijds dit zal doen met de overtuiging der A.»Rev. Er gaat een stroom door ons Vaderland die opkomt tegen de volkszonde het vloeken. Daarbij mogen wij niet achter blijven. Dat vloeken uitsluitend gebeurd in drift is spr. niet met den heer De Bonte eens. Inderdaad heeft de heer De Bonte gelijk dat het huisgezin hier in tekort gescho» ten is, de opvoeding laat helaas in vele ge» zinnen veel te wenschen over. Het geval door den heer Zoeteman, bewijst dat vloeken niet uitsluitend in drift, maar vaak in koele ge» moede gedaan wordt. Wat betreft de moeilijkheid, die er rijzen zal, wanneer de politieman zal moeten con» stateeren wanneer er gevloekt wordt, spr. zegt dat dit met elke verordening het geval is. De hoofdzaak is, dat de instelling van een vloek» verbod in de gemeenteverordening de gelegen» heid opent dat de autoriteiten gezamelijk met de politie opvoedend kunnen werken. Een gemeenteverordening kan zoo mooi niet in elkaar gezet worden of altijd blijft er veel dat overgelaten moet worden aan den burgemees» ter en de politie. De verordening zelf geeft dan ook in hoofdzaak de richting aan in welke de burgemeester en de politie heeft op te treden. Het vloekverbod geldt niet speciaal voor Dirksland omdat het kwaad daar erger af» metingen zou aangenomen hebben dan in andere gemeenten, maar daar in vele gemeen» ten een besluit vóór het instellen van een vloekverbod gevallen is, mag Dirksland niet achter blijven. Ook de minister heeft in het conflict tusschen Ged. St. van Friesland en een gemeente ten gunste van de instelling van het vloekverbod geadviseerd. Spr. vindt het gewenscht dat men wat betreft de redactie van de verordening, verordeningen van andere gemeenten die het vloekverbod reeds hebben; tot leidraad neemt. De heer KASLANDER A.»R. merkt opdat de heer De Bonte zelf ook tegen het vloeken en het gebruik van ruwe woorden is. Spr. vindt het ook niet goed en daarom is hij voor een vloekverbod. De heer DE BONTE zegt dat men voor alles wat niet deugt nog geen verbod in de verordening op kan nemen. Het gezag gaat er mee te loor, dat is spr.'s practisch bezwaar. De vraag is ook of er met een vloekverbod minder gevloekt zal worden, wanneer vloe» kende jongens vervolgd moeten worden, kan men de helft wel in het tuchthuis brengen. Wanneer het zwaartepunt der H EI. inzake het vloeken, ligt om de jeugd te straffen, zijn er nog wel andere middelen toe te passen dan het in de armen nemen der politie. De heer BESTMAN A.»R. zegt dat de op» voeding niet altijd gelaakt kan worden. Er zijn jongens die thuis niet durven vloeken, maar het op straat des te erger doen. Men weet uit Gods Woord dat de Kerkedienst en de opvoeding het niet in hun macht hebben het kwaad te keeren. Spr. is daarom voor het vloekverbod. De heer DE BONTE zegt dat de Heeren vermeden hebben hem een antwoord te ge» ven op de vraag of zij succes van het vloek» verbod verwachten. Wethouder v. d. POEL (A.»R.) verwachter wel succes van. De heer BESTMAN gelooft ook dat het kwaad tegengegaan wordt door een vloekver» bod. De heer WARNAER citeert uit «de gemeen» teraad® betreffende het standpunt dat de raad van Eibergen heeft ten opzichte dezer mate» rie, het volgende »jB. en W. zonden aan geestelijken, godsdienst leeraren, hoofden van openbare en bijzondere scholen, werkgevers en door tusschenkomst van de plaatselijke weekbladen aan alle inwoners der gemeente, een schrijven waarin werd aange-- drongen dat ieder in zijn kring het zijne zou doen om het volkskwaad tegen te gaan en waw neer dan de plaatselijke overheid in dit opzicht voorgaat, dan zal er naar 's Raads overtuiging veel toe worden bijgedragen om bovengenoemd kwaad, dat hoe langer hoe meer voortwoekert, zooveel mogelijk tegen te gaan en zal bij de ine woners onzer gemeente van jong tot oud de overtuiging veld winnen dat ieder wel opgevoed beschaafd en godsdienstig mensch, kortom ieder met eenig gevoel van eigenwaarde, zich van het schuldig maken daaraan behoort te onthouden en het ernstig moet helpen bestrijden »/n de maatschappelijke samenleving, is iemand beledigd als zijn naam wordt misbruikt en dan voelt men zich ten zeerste gekrenkt als met zijn naam den spot wordt gedreven. Dat echter door het vloeken de Naam des Heeren word aangetast en misbruikt wordt blijkbaar door den vloeker niet geteld, hij ontziet zich niet zich aan de Majesteit Gods te vergrijpen. *Zij die zich zeil eerbiedigen, behoeven geen vloeken om aan hunne woorden kracht bij te zettenzij maken zich niet schuldig aan gods* lasteringen en onthouden zich van te spreken van zeden kwetsende taal. «De raad van Eibergen zal het daarom op hoogen prijs stellen op de medewerking te mo» gen rekenen van al degene, die uit hoofde van hunne maatschappelijke betrekking als anders zins in dezen een gunstigen invloed kunnen uit oefenen Spr. meent dat wanneer in dezen geest ook te Dirksland in deze zaak gewerkt zal wor» den er in der daad gunstige resultaten van het vloekverbod te verwachten zijn. Het voorstel wordt in stemming gebracht en aangenomen met de stemmen van de H.H. de Bonte en Kooman tegen. De «Gemeene Uitwatering® verzoekt tot opneming in de Keur van een bepaling om» trent de Zondagsrust van het sluispersoneel en wijziging der regeling tot beperking van de toelating van groote schepen. B. en W. stellen voor van 15 Sept. tot 30 Nov. alleen toegankelijk te stellen schepen van 2 M. diepte, 6,40 M. breedte en 32 M. lengte. Tevens om een wijziging aan te bren» gen in de regeling die reeds van 1795 dateert, een verruiming aan te brengen ter bevorde» ring van den Zondagsrust. Conform wordt met algemeene stemmen besloten. Op voorstel van B. en W. wordt met al» gemeene stemmen besloten in beginsel uit» spraak te doen tot het maken van een ge» meenschappelijke regeling op het verhaal der kosten van de openbare bewaarschool op de buitengemeenten. De VOORZITER doet mededeeling van het rechtskundig advies van Mr. Zaaier om over te gaan tot terugvordering van over 1919 te veel betaalde onderwijzerssalaris. B. en W. stellen voor tot rechtsvordering over te gaan.

Maas- en Scheldebode | 1923 | | pagina 1