1 ti fififi Üi 11, lil u u'1 ;i I 11 li I!Mö< 'f f.J I PI 1! I K i asj tl; 111 H li ji i i 1 jïÉUj I IB; i'fi I li II U: Waterhappen le prijs L. Goumare, kist sigaren2e prijs M. Koppenaal, zaklaantaarn. Ezelplakken le prijs A. Koppenaal, inktstel2e prjjs E. Trommel, fietstasch3e prijs I.. Goumare, (verrassing) zuigflesch. Bij de kinderspelen werden een twintig prijzen uitgedeeld Van 4 tot 5 uur had een rondgang plaats met muziek voor de Feestcommissie, versierde rijtuigen, versierde fietsen en alle andere feest; vierenden. De gekostumeerde voetbalwedstrijd gaf veel stof tot lachen. Van half zeven tot half acht was er concert in de Voorstraat door »Amicitia«. Tijdens dit concert steeg de feestvreugde ten top. De lampionoptocht met muziek slaagde prachtig. Een woord van lof mag hier aan »Amicitia« niet onthouden worden voor de schoone muziek van het concert en voor de medewerking bij elk nummer van het programma. Stad aan 't Haringvliet zal steeds met dankbaarheid aan »Amicitia« en zijn diri; gent gedenken. Met vuurwerk werd het zoo goed geslaagde feest gesloten. Er rest ons nog een woord van waardeering te brengen aan de Feestcommissie, aan wien het welslagen van het feest grootendeels is te danken. DEN BOMMEL. Verslag Jubileumfeest. Heden, 12 September, werd in den Bommel op waardige wijze het 25;jarig ambtsjubileum van H. M. de Koningin feestelijk herdacht. Nadat des morgens half negen tweeherau; ten te paard de burgerij den feestdag hadden aangekondigd en te negen uur de klok de feesten inluidden, begaf een groote menigte zich naar de kade, waar te half tien de eere; voorzitter, de heer L. C. Brinkman, burge; meester, de feestelijkheden zou openen met een toespraak. De feestcommissie had zich voor dat doel op de z.g. Polderskamer ver; zameld vanwaar de burgemeester de burgerij ongeveer als volgt toesprak Geachte burgelij en feestgenooten Aan een verzoek van den Voorzitter der feestcommissie om de feestelijkheden van de; zen dag te openen, voldoe ik gaarne. Op 5 September j.l. werd alom in het land en op de plaats onzer woning, in de bedehuizen God gedankt voor het groote voorrecht, dat Hare Majesteit onze geëerbiedigde Koningin, 25 jaren aan het hoofd der regeering stond en voor de zegeningen Haar en Haar Huis en in Haar ook aan Nederland en het Ne; derlandsche volk bewezen. En thans zal aan dien dank uiting worden gegeven, door met elkander dit heuglijk feit feestelijk te herden; ken. Er zijn er die zich de vraag stellen, mag en kan onder de huidige tijdsomstandigheden aan feestvieren worden gedacht. Ik stem het toe, er is veel dat drukt en stemt tot droef; heid, ook wanneer wij zien wat buiten onze grenzen plaats grijpt, maar dat neemt toch niet weg, dat ziende op de zegeningen ons ten deel gevallen, hart en hoofd mogen ver; vuld zijn met vreugd. Het doorluchtige Huis van Oranje staat als Vorstenhuis nog vast, niettegenstaande de zware politieke en oeco; nomische stormen, die er de laatste jaren heb; ben gewoed en menig vorstenhuis van het tooneel hebben weggevaagd. Wij zien hierin de hand van den Koning der Koningen, door wiens hand ook de vorsten der aarde regeeren. Dit mag en moet ons stemmen tot oprechte dank en ware feestvreugde. En thans hebben dan rappe handen alles in gereedheid ge; bracht. »Den Bommel is in feestgewaad«. Alles lacht en wenkt ons toe en het prachtige we; der schijnt mede te willen werken om de feestvreugde te verhoogen. Laten we dan op den dag van heden, waar iedereen getooid is met Oranje, alle kleinzieligheid op den achtergrond stellen en alleen op den voor; grond een «Oranje boven«. Ik open de fees; telijkheden van dezen dag en spreek den wensch uit, dat wij in goede harmonie en eensgezindheid feest mogen vieren. Dat geen wanklank moge worden gehoord en dat na afloop steeds met genoegen en voldoening terug mag worden gezien op den 12en Sep; tember 1923, den dag dat de burgerij van den Bommel op waardige wijze feestelijk heeft herdacht net 25;jarig jubileum van onze ge; eerbiedigde Koningin. Hierna verzocht de burgemeester driemaal aan te heffen »Leve de Koningin, waarna door de aanwezigen werd verzocht, begeleid door de muziek, het Wilhelmus te zingen. Nadat nog door de op; gestelde kinderen der drie scholen eenige vaderiandsche liederen waren gezongen was deze plechtigheid afgeloopen en ging men over de andere punten van het keurig en uitvoerige programma af te werken. Vooraf moet in de eerste plaats vermeld worden dat de versiering schitterend was. Op Voorstraat's hoogte prijkte de prachtige eere; poort welke door heeren Bakelaar en Bakker als geschenk uitnemend was gemaakt, welke versierd was met groen en bloemen terwijl door de geheele voorstraat rijen boompjes stonden. Een muziektent was opgesteld, niet minder versierd, zoodat de Voorstraat wel een sprookjesland geleek. Ook op den Oostdijk en den Molendijk waren poorten aangebracht, eenigszins kaler in versiering, doch ook weer niet minder mooi. Het Gemeentehuis en het huis van den Burgemeester was eveneens ver; sierd. Men zou zich onwillekeurig afvragen hoe kan zooveel werk in zoo'n korten tijd klaar komen. Dat heeft men te danken aan de alhier sedert 25 jaar bestaande vereeniging «Eigen hulp«. De leden daarvan verleenen kosteloos hulp en bijstand bij het organisee; ren van feesten en daarom mag een woord van dank aan genoemde vereeniging niet ach; ter blijven. Nadat ondertusschen de kinderen een optocht maakten door het dorp met de muziek voorop, werd bij Krijger de allegori; sche optocht opgesteld. Zoo werd een rond; gang gedaan langs den Molendijk, Zuidzijde, Achthuizen, Schaapsweg naar het dorp met muziek, waarvan ieder der gemeenteleden en vreemdelingen het harmonische en het schoone roemde. Hierop volgde een uur pauze waarop te 1 uur de volksspelen een aanvang namen op het gors aphter den dijk, bij de Openbare Lagere School. Een groote menschenmassa had zich daar verzameld, om de spelen gade te slaan, welke zeer leuk en naar aller ge; noegen werden ten uitvoer gebracht. Het ter; rein leende zich dan ook uitstekend voor dat doel. We vermelden nog de volgende prijzen der wedstrijden welke werden toegekend I. Loopen met een bord met knikkers le prijs E. Verheul, Naaidoos; 2e prijs A. Bogerman, Pop 3e prijs M. Zoon, Portemo; naie 4e prijs J. A. van Nieuwaal, Mondorgel. II. Zakloopen Ie prijs R. Arensman, Bal2e prijs E. Ver; heul, Toiletspiegel3 prijs N. de Geus, Een Spel4e prijs D. Hermans, Bouwdoos. III. Sprietloopen kinderen le prijs E. Mast, Zaklantaarn2e prijs W. v. St Annaland, Een doos Zeep3e prijs S. Huijzer, bal. IV. Ringrijden met versierde fietsen i le prijs B. Smits, Damestasch2e prijs J. Worrell, Horloge3e prijs H. Verkerk, Por; temonaie. V. Mastklimmen le prijs J. Tijl, Horloge 2e prijs G. Moer; dijk, Sigarettenkoker3e prijs P. Bouman, Si; garenpijpje. IV. Sprietloopen (volwassenen) le prijs B. C. Jongeling, Horloge; 2e prijs j. de Reus, Fietslantaarn 3e prijs I. Luiendijk, Zaklantaarn. VI. Hardloopen le prijs E. Mast, Porteinonaie 2e prijs E. Verkerk, Flacon Au de Cologne. Hierna volgde wederom enkele uren pauze, waarna een optocht volgde van alle feest; vierenden door de kom der gemeente met muziek voorop en lampions. Toen deze was afgeloopen gaf de muziek verschillende mu; ziekstukken in de tent, die de feeststemming nog verhoogde. Als gezegd mag worden, dat te Den Bommel op gepaste wijze is feestgevierd. Dronkenschap kwam slechts weinig voor en tot het laatste bleef de stemming goed. Jammer was echter, dat de verlichting niet ten volle tot haar recht kwam, daar er nog al tamelijk veel wind was. Niettegenstaande was de Voor; straat des avonds keurig verlichtop de kaai brandden enkele vreugdevuren, terwijl de stoomboot »Den Bommel« en het nieuwe motorschip van den heer van Gent waren geïllumineerd met lampions, hetwelk een keu; rig lichteffect gaf in het donker. Ofschoon om elf uur de feestelijkheden ge; sloten waren, bleef de feestvreugde voortduren tot laat na middernacht. Het kinderfeest was op den anderen dag gesteld en des avonds werd nog eens luchtjes over gefeest. Standen waren verdwenen en het bleek een waarheid te zijn met den dicher In liefde voor ons vorstenhuis, Is heel DEN BOMMEL een. Uitslag Versierde fietsen. le Prijs G. v. Nimwegen2e Prijs D. v. Kempen; 3e Prijs B. Noordijk; 4e Prijs C. de Vos J.Lz. Versierde Kinderwagens. le Prijs P. Vinke 2e Prijs G. v. Nimwegen 3e Prijs Ls. Holleman.. Sprietloopen. le Prijs Joh. Beyers; 2e Prijs Jan van Dam 3e Prijs Lt. Holleman. Fietsrijden met hindernissen. le Prijs Jan van Dam; 2e Prijs P. Leijdens 3e Prijs L. Plolleman. Ringrijden met Tilburry's. le Prijs Jan Korteweg Cz. met mej. S. van Hassent; 2e Prijs W. Lokker met mej. A. Kor; teweg jd.3e Prijs J. Korteweg met mej. C. Korteweg Jd.4e Prijs L. Hokke met mej. F. Hokke—van Putten. Van 6—7 en 7 tot 8 had onder leiding van den Directeur den heer J. Bol de Zang; en Muziekuitvoering plaats welke schitterend ge; slaagd mag heeten. De illuminatie kwam niet tot zijn recht. De lampionoptocht welke nu zou plaats hebben werd van afgezien wegens de enorme menschenmassa welke op de been was. Het vuurwerk was niet wat er van ver; wacht werd. Vrijdagavond werd de uitgestelde lampion; optocht gehouden en liep prachtig van stapel, de verlichting kwam thans prachtig tot haar recht, ook nu was weder veel volk toegestroomd. Een woord van dank en lof mag niet worden onthouden aan de feestcommissie, directeur en leden der Muziek; en Zangvereeniging en allen die hun krachten gaven om dit feest te maken tot een als er nog maar weinigen zijn geweest. Reclames Mededeelitigen. 40 cent per regel. JUREENS' PLANTA VOEDZAAM-HEERLIJK-VÖORDEELIG PRU5VERLAGIN6 TNAN5 60 CI. P. POND DEN BOMMEL.® Op 20 September a.s. zal door het bestuur van de polders loozende door Den Bommel een schouw worden gehou; den. Dienstplichtigen der lichting 1924 die wenschen te fyorden opgeleid tot ziekenver; pleger of ziekendrager moeten hiervan voor 10 Oct. a.s. kennis geven aan den Burgemeester. Voor de gemeente is naar wij vernemen de reeds in het voorjaar aanbestede basalt; slag nog niet gearriveerd. Wel een mooi voor; uitzicht voor het a.s. najaar. OOLTGENSPLAAT. Begunstigend door het prachtige weder werden Donderdag door het luiden der klok de feestelijkheden geopend. Twee herauten te paard kondigden ook aan dat het feest een aanvang nam, al dadelijk kwam een goede stemming onder de bewoners, en leverde reeds een prachtig gezicht op door de fijn versierde straten, beschenen door het oranjezonnetje. Ten 8 uur werd vanaf de muziektent ter gehoore gebracht Psalm 150 Gezang 181 en het Wilhelmus. 8,15 werd de Allegorischen optocht opge; steld. Alle ruiters waren fijn uitgedost, alle praalwagens waren schitterend versierd en ga; ven zoo getrouw mogelijk te zien wat van 'ieder hunner op het program was vermeld. (Zie vorig nummer) gaarne zouden we over ieder ons oordeel uitspreken, doch laten dit aan het publiek over. Nadat een rondgang door het dorp was gemaakt vertrok de stoet naar Achthuizen waarvan ze 12 uur terugkeerde. Des namiddags optocht versierde fietsen, versierde Kinderwagens, Ringrijden met Til; burry's, Sprietloopen, Fietsrijden met hinder; nissen. Zaterdag geraakte de zoon van M. v. d. V. tusschen een dorschmachine met zijn arm. Dr. Entz verleende de eerste geneeskundige hulp. NIEUWE TONGE. Het zoontje van A. H., alhier, had het ongeluk zijn arm te bre; ken. Geneeskundige hulp was noodzakelijk. Door dhr. L. Nelisse Lz. alhier is aan B. en W. vergunning gevraagd tot het bou; wen van een arbeiderswoning aan de Dui; venwaardscheweg. Binnenkort zullen weer een 13;tal wo; ningen worden gebouwd ingevolge de Land; arbeiderswet. Naar verluidt is tot architect be; noemd dhr. J. van Vliet te Rotterdam. Voor herhalingsoefeningen zijn heden onder de wapenen geroepen C. Hoogstraate, W. Koppenaal en W. Drooger Kz. De heer G. Keizer heeft een perceel bouwland in den Duivenwaard onderhandsch verkocht aan de Gez. Segers, Voorstraat te Sommelsdijk. DIRKSLAND. Bij publicatie is bekend gemaakt, dat a.s. Vrijdagavond half zeven de op de mestvaalt aanwezige straatmest publiek zal worden verkocht. De heer L. Coenradie alhier behaalde te Melissant bij de ringrijderij den lsten prijs en voor versiering den 4en prijs en te Stel; lendam voor versiering den 2en prijs. HERRINGEN. Door het omtrekken van een petroleumstel verbrande een kind van M. d. G. alhier zich zoodanig aan het hoofd dat geneeskundige hulp spoedig moest worden ingeroepen. Thans zijn ook alhier in de gemeente gevallen van ziekte onder de varkens voor; gekomen. Tijdens een oogenblik van afwezigheid werd 1.1. week uit de woning van A. O. alhier een portemonnaie ontvreemd inhoudende een belangrijke som gelds. De politie werd inge; roepen welke er in mocht slagen den dader op te sporen. De verlofgangers Chr. v. d. Ouden en A. de Geus Wz. zijn Maandag 1.1. naar hun aangewezen garnisoen te 's Hertogenbosch vertrokken om gedurende 14 dagen aldaar bij de Artillerie aan de herhalings oefeningen deel te nemen. De Heer L. Keijzer A.Wz. die van hier geruimen tijd in het buitenland heeft vertoefd en aldaar den groothandel in veldvruchten vertegenwoordigt, is dezer dagen met verlof van daar weergekeerd. De a.s. week hoopt men alhier met de bietencampagne een aanvang te nemen. Plaat; sen zijn aangewezen, schepen liggen gereed, terwijl als wegers zullen optreden J. C. Kalle W. Bruggeman en P. C. Kalle, de beide eerste vertegenwoordigende de Coöp. Flakk. Dintel; oord en Puttershoek en de laatste voor den Bond van Ver. Suiker Fabrikanten. STELLENDAM. Jubileumfeest op Dom derdag 13 September 1923. Waren Woensdag velen ongerust, dat de lucht verachterde, Don; derdagmorgen bleek, dat deze ongerustheid gelogenstraft werd, want een prachtig Oranje; zonnetje wierp haar gouden stralen op het versierde dorp en bracht er reeds dadelijk een opgewekte stemming in. Zeer vroeg zag men dan ook al, de kinderen helder in het wit gekleed en met Oranje versierd met glundere gezichten door het dorp dwalen. Te 7,45 uur kondigde het klokgelui ons aan, dat de fees; telijkheden ter eere van IT. M. onze geëer; biedigde Koningin een aanvang hadden ge; nomen. Te 8 uur trad de feestcommisse de prachtig versierde muziektent van de muziek; vereeniging «De FIoop« in, waar de Eere; Voorzitter, de EdelAchtb, Heer Charbon, de navolgende rede hield tot opening van de feestelijkheden Geachte Ingezetenen van Stellendam Naar aanleiding van dezen heugelijken dag, zij het mij vergund een kort woord tot U te spreken. Het feit, dat ons hier vereenigt, om het 25;jarig Regeeringsjubilee van Hare Majesteit onze geëerbiedigde Koningin te vieren, zie, dat is een gebeurtenis, die ons diep in het hart grijpt. Ik ben ten hoogste overtuigd, dat we allen dankbaar kunnen zijn, dat ons Doorluchtig Vorstenhuis door deze veelbewogen tijden heen voor ons is gespaard gebleven. De ge; schiedenis heeft ons geleerd, wat het Neder; landsche volk aan het huis van Oranje heeft te danken gehad en toont aan, dat de Oranjes de hechte grondslag voor ons volksbestaan zijn en met Gods hulp in de toekomst, naar we van harte hopen, zullen blijven. Als we ons opmaken om feest te vieren, dan doen we dat niet in de eerste plaats om wat eenmaal in het verleden geschiedde, maar we gedenken wel zeer in bijzonder de zegeningen, welke ons deel waren gedurende de laatste 25 jaren, het tijdperk, waarin onze geliefde Vorstin regeerde. Ook nu zijn de tijden weer donker voor land en volk, en de moeilijkheden worden grooter, maar wij blijven onder dat alles hopen op een betere toekomst en zien daarbij op naar onze geliefde Vorstin, want het was toch altijd weer een loot van den Oranjestam, die ons volk uit den nacht van donkerheid naar den zonneglans van het leven terugvoerde. Laat dan ook het feest, dat hier h.eden ge; vierd zal worden, een in alle opzichten waar; dige huldiging voor onze geliefde Vorstin zijn en ik doe dan ook een beroep op U allen, om daaraan mede te werken en dan twijfel ik niet, of de commissie, die kosten noch moeite heeft ontzien, om het feest te doen slagen, zal eer van haar werk hebben. Het heeft me echter leed gedaan, dat de commissie tot dusverre zoo weinig medewer; king heeft mogen ondervinden. Ik dacht altijd, dat Stellendam, gezien de nationale feesten die hier vroeger zijn gevierd, zeer Oranjegezind was en den diepsten eerbied voor hare Lands; vrouwe koesterde. ITet is nu echter gebleken, dat, door welken invloed ook, een groot deel van die gevoelens zijn te loor gegaan. We zullen echter hopen, dat de ingezetenen van Stellendam vandaag weer tot andere gedachten zullen komen en dat het heden nog een blij feest wordt ter eere van onze geliefde Vorstin. En hiermede verklaar ik de feesten voor ge; opend en verzoek ik U een driewerf: «Lang leve Koningin Wilhelmina« uit te brengen. Hierna sprak nog de heer M. Touw een enkel woord en wees erop, dat dezen dag zich bij uitstek leende tot het zingen van Vader; landsche Liederen. Hij verzocht dan ook dezen dag geen straatdeunen aan te heffen Daarna werd door de muziekvereeniging «De I Ioop« aangevangen met het spelen van Koraalmuziek en de gebruikelijke feestliederen, welke muziek zeer plechtig klonk en een ieder eenigszins in ontroering bracht. Om 9 uur werd er begonnen met het school; feest. Reeds van verre klonk het opgewekte gezang der schoolkinderen de talrijke feest; gangers, op weg naar de prachtig versierde scholen, alwaar de optocht voor de kleinen zou aanvangen, tegen. Eerstens werden aan de kinderen eenige versnaperingen verstrekt en aan ieder een jubileumbeker. Nadat dit gebeurd was, werd op het schoolplein de stoet in elkander gezet, waarbij ook weer de mu; ziekvereeniging niet ontbrak. Daarop werd met den rondgang aangevangen, terwijl op de Voorstraat de kinderen der Bijz. School met hun geleiders aansloten. Zoo ging de stoet onder de opwekkende tonen der muziek en het zingen van feestliederen, getooid met de noodige Oranje en wapperende vlaggen, door het dorp. Daarna ging het terug naar de res; pectieve scholen om het schoolfeest voort te zetten, alwaar wederom de noodige versnape;- ringen werden rondgedeeld. Onderwijl waren op het schoolplein reeds opgesteld de versierde paarden, rijwielen en rijtuigen, ten einde de jury in de gelegenheid te stellen de prijzen toe te kennen voor de mooiste versieringen. Terwijl dit alhier plaats had, werden door de leerlingen van de hoogste klassen der O. L. Scholen eenige feestliederen gezongen. Thans werd begonnen met de opstelling van de allegorische optocht, welke aldus was sa; mengesteldVoorop 2 Herauten, gevolgd door de muziekvereeniging «De Hoop« en de zang; vereeniging »Excelsior« met hunne prachtige vaandels. Vervolgens kwam de keurig versierde auto van den heer Jansen waarin het bestuur der feestcommissie gezeten was. Daarop de praal; wagen, vooi stellende de Hollandsche Maagd, vergezeld van 11 dames, voorstellende de 11 provinciën. Dan een versierde wagen met het opschrift«Stellendam's Welvaart«, waarop eenige meisjes bezig waren met het pellen van garnalen. Daarna een wagen waarop een prach; tig versierde boot met volle zeilen, voorstel; lende de visscherij, nabootsende hoe het in werkelijkheid gebeurd. Er werd dus gevischt, visch gebakken en ook gegeten. De stoet werd gesloten door versierde rijtuigen en rijwielen, waaronder in den vornf van een vliegmachine en boot. De ruiters met hun versierde paarden waren over de geheele stoet verdeeld. Het geheel vormde een prachtige stoet. Na= dat deze het geheele dorp onder het spelen der muziek en het zingen van vaderiandsche liederen was doorgetrokken werd ze wederom bij het plein der school ontbonden. Daarop werd een uur pauze aangekondigd ten einde den inwendigen mensch te kunnen versterken. Na de pauze ongeveer ten 2 ure werden in de tent door Excelsior eenige zangnum; mers uitgevoerd, waarna de verschillende volks; spelen o.a. tonnetjes kruien en mastklimmen aan de beurt kwamen, terwijl tegelijkertijd werd begonnen met het ringrijden met losse paarden, rijtuigjes en rijwielen. Deze nummers namen den geheelen middag in beslag, men kwam er zelfs niet mede klaar. Het zakloo; pen en koekhappen moest worden uitgesteld tot Zaterdagavond. Hierna werd weer gepau; zeerd, waarop van 6,15 uur tot 7 uur eenige zangnummers door Excelsior werden gegeven welke nummers bij het talrijke publiek, waar; onder velen uit andere gemeenten, luiden bij; val vonden. Daarop besteeg wederom de mu; ziekvereeniging «de Hoop« haar tent om van 7 tot 9 uur een zeer goed uit prachtige num; mers bestaand concert te geven, welk concert de feeststemming niet alleen verhoogde doch sterk aanwakkerde. Hierna stonden reeds de schoolkinderen opgesteld voor een lampion; optocht en stelde de muziek zich weder aan het hoofd daarvan. Dat deze stoet bij haar rondgang door het dorp vergezeld werd door eeen groote schare menschen behoeft wel niet vermeld te worden, jammer echter dat hier niet beter gezorgd werd voor de verlichting van het muziekkorps. Het gedrang der groote menschenmenigte was zeer belemmerend voor «de Hoop's om goede muziek te doen hooren. Later in den avond werd nog een lampion; optocht voor de grooteren gehouden. Nog lang bleef men feestvieren, zonder dat eenige wanklank werd gehoord. Wat betreft de ver; siering van het dorp deze had mooier kun; nen zijn, doch men had er nog van gemaakt wat mogelijk was, in aanmerking genomen den korten tijd van voorbereiding. De verlich; ting -des avonds met lampions tusschen de boomen was zeer mooi. Ook de opgerichte eerepoorten waren mooi, doch van de ver; lichting met vetpotjes is weinig terecht geko; men, daar deze bijna allen door de wind uit; gingen. Zaterdagavond werd door de feestcommis; sie het nummer volksspelen verder afgewerkt en werd door de muziekvereeniging van 8— 10 uur een concert in de tent gegeven. De feeststemming was er bij het publiek nog niet uit, ook deze avond verliep prachtig en zon; der de minste stoornis. Het is dus ook thans weer gebleken, dat ook het Stellendamsche publiek wel op waar; dige wijze feestvieren kan. Uitslag van de gehouden wedstrijden Versierde paarden le prijs M. Polderman 2e prijs K. Blokland 3e prijs J. Troost e; 4e prijs M. Koese Azn. Versierde rijwielen: le prijs L. Goedegebuur met vliegmachine 2e prijs J. Lokker JLzn, 3e prijs A. de Jager, met boot; 4e prijs A. Meijer. Versierde rijtuigen le prijs Joh. Mijnders en een 2de le prijs D. Sieling2e prijs J. Tanis cn een 2e 2e prijs B. Coenradie3e prijs J. Kardux en een 2e 3e prijs Th. van der Spaan 4e prijs Joh. Koese Johzn. Ringsteken met tilburry's le prijs J. Kardux 2e prijs Joh. Mijnders en 3e prijs Th. van der Spaan. Ripgsteken op los paard le prijs Jb. Moy; ses2e prijs J. Guerand 3e prijs Adr. van Rossum Ringsteken op rijwielen H. G. van Weezei le prijs; L. Blokland 2e prijs; Kr. Brugge; man 3e prijs. Tonnetjes kruien le prijs C. Hoekman 2e prijs L. Noordhoek3e prijs A. Troost. Mastklimmen: le prijs J. de Later; 2e prijs Joh. Melissant; 3e prijs F. Roon. Zakloopen: le prijs G. van Lenten 2e pri L. Roon3e prijs G. van der Vlugt. Gevelversieringle prijs Wed. J. v. Seters; 2e prijs Joh. Noordhoek; 3e prijs A. van Se; ters. Gevelverlichting: le prijs P. D. Holleman; 2e prijs M. Touw. Etalageversieringle prijs L. van der Vlugt 2e prijs P. D. Holleman. Voor versiering en verlichting van vaartui; gen, werd een prijs toegekend aan J. L. Waling. GOEDEREEDE. Het mond; en klauw; zeer onder het vee is niet van emstigenaard tot heden, maar het breidt zich toch meer en meer uit. Door eenige arbeiders is een sneeuwwitte musch gezien ook geen alle daagsche. Heeren bietenagenten moeten bij den Dijkgraaf van de «Drie Polders«, voor of op 19 Sept. opgeven het aantal H.A. door hen gecontracteerde bieten, ter plaatsing op de kaden. De ziekte onder varkens begint grooter afmetingen aan te nemen. Er worden er uit nood geslacht, ook verkocht en sterfgevallen komen ook voor. Voor den werkman een groote slag. Vorige week werden alhier de eerste uien vervoerd, 122 balen Westlandsche en 170 ba; len Rijnburgsche. OUDDORP. Visscher Jan Witte heeft op Texel een blazer aangekocht, om daarmede van hier uit zijn bedrijf uit te oefenen. De zeevisschers M. Sperling en A. v. d. Klooster beliepen groote schade aan hun visch; tuigde eerste voor f 180de tweede voor f 100. Het vierjarig zoontje van Joh. Pikaart had het ongeluk van een kar te vallen en daardoor een beent:e te breken. f In de cichorij;droogerij «De Onver; wacht« is men begonnen met het bereiden van een partij meekrap. Naar men zegt zullen de werkzaamheden een drietal weken duren. f Op het oogenblik wordt voor deland; uien te dezer plaatse 4 gulden per 60 kilo geboden. De pluk is reeds algemeen begonnen en is blijkens overzicht bevredigend. f De prijs van vette varkens is stijgende met vlugge handel. Er moet reeds van 38—40 cent per pond besteed zijn. Op het oogenblik moet er veel export naar het buitenland zijn. t Heden Maandag is men begonnen met het werk om een kabelleiding voor de Rijks; telefoon aan te'leggen. HELLEVOETSLUIS. Het Koninginne; feest in onze gemeente. Dl avond voor het feest, d.i. Donderdag, was onze plaats reeds in feestdos 'gehuld. Behalve hetgeen wij zagen van de versierde straten met zijn talrijke eerepoorten, waarvan enkele in 't bijzonder door hun mooie stijl uitmuntten, trof ons wel het meest, de etalages van de v( werd uitg Reeds 14 Sep ter gang doe het volk danken ons scho jaren het Na de van de van het kinderkoi P. v. d. welke scl Des 's van de v gen, daa staande men enz. Des 's «Wilhelm »Viola« Zaterda Des 's korps va de genie Voornscf fietsen tc groot 25( Door 16 genomen, aan P. v. met hind om te zi begon te Vervol] 40 M. h. men, tob; Des 's sierde vots versierde voorstelle tijd met was het tuigen ir Gecostuir Om 6 i onder lei muziekko wat zeer Om ha feestverlic gehouden In de gondelva, Het fe< wel als i feest heel geen warl - Tot celcior« i Dhont). - WoJ van de worden, ding zal inkomste: zullen w< - De onderzee le Sect] maartensc 2e Sec| loo en de - Hr.l dagmiddaf eenige re] - Maai concert ii Zangvere nummers TINTJ der Bijzi dijk het feestelijk Op he ruimte af overdekte tine inge De kindi Op h< opend m de belan den heei Deze van het de belan net, bur en den feestcom kom, lit Haar (F voor in Na de kreeg d hgt woo Beide aangeho; De Bi te zingei Hieraa Ook 1 Vaderlat Als n een zev houden. Deze neel de hadden Voor en 4en animo v aan dez Het een goe Nadat moet ee der Sch kon to overgega De pr Geen w Niet ééi ben onl «troostp De C nummer Er we stok en en weid feest ter Naar dag doe School dat evei MIDI gehoudt het Pro f 133. V Dt Kerk e< voor he DEN liefdebe

Maas- en Scheldebode | 1923 | | pagina 2