Antirevolutionair Orgaan voor de Zuidhollandsche en Zeeuwsehe Eilanden. IN HOC SIGNO VINCES Twee Bladen. Gemeenteraad. No. 2944 ZATERDAG 8 SEPTEMBER 1923 38ste JAARGANG TWEEDE BLAD. W. BOEKHOVEN ZONEN Alle stukken voor de Redactie bestemd, Advertentiën en verdere Administratie franco toe te zenden aan de Uitgevers. Dit nummer bestaat uit Land- en Tttinbouw. Deze Courant verschijnt eiken WOENSDAG en ZATERDAG. ABONNEMENTSPRIJS per drie maanden franco per post 75 Cent bij vooruitbetaling. BUITENLAND bij vooruitbetaling f 8.50 per jaar. AFZONDERLIJKE NUMMERS 5 CENT. UITGEVERS SOMMELSDIJK Telef. Interc. No. 202 Postbus No. 2 ADVERTENTIËN 20 cent, RECLAMES 40 cent, BOEKAANKONDIGING 10 cent per regel. DIENSTAANVRAGEN en DIENSTAANBIEDINGEN f 1.— per plaatsing. Groote letters en vignetten worden berekend naar de plaatsruimte die zij beslaan. Advertentiën worden ingewacht tot DINSDAG- en VRIJDAGMORGEN 10 uur. De Plantenziektenkund'.ge Dienst. Deze Dienst, gevestigd te Wageningen (hoofd de Inspecteur Ir. N. van Poeteren), is nog aan te weinigen bekend. En dient toch om de steeds grootere beteekenis, welke hij voor land», tuin» en ooftbouw krijgt, algemeen be» kend te zijn. Hij is ingesteld om onze cul» tuurgewassen te beschermen tegen ziekten, schadelijke dieren en invloeden, en deze zooveel mogelijk tegen te gaan. Proeven werden daar* toe genomen, onderzoekingen ingesteld en adviezen gegeven. Op verschillende plaatsen zijn correspondenten gevestigd, een 170 tal, Mie als tusschenoersoon bij het opzenden van L^iek plantenmateriaal. In enkele centra wer» den commissies gevormd zooals in De Streek (tuinb. streek tusschen Hoorn en Enkhuizen en aan den Langendijk (N.H.) Met genoem» de correspondenten werden excursies gehou» den om dezen te onderrichten en vertrouwd te maken met de ziektebeelden bij de te vel* de staande gewassen vooral in de prov. Lim» burg werden deze excursies tot dusver ge» houden. In 't afgeloopen jaar werden op 22 tentoonstellingen praeparaten op plantenziek» tenkundig gebied ingezondenéén daarvan was in het buitenland (Kopenhagen). In totaal werden 1369 adviezen verstrekt, o.a. ruim 400 betreffende beschadigd door plantaardige or» ganismen, 378 idem door dieren. Voor scho» len en cursussen werden verzamelingen van praeparaten (een serie van 24 stuks) van ziek» ten op land» Jen tuinbouw gebied verstrekt. Eén belangrijk ding, eigenlijk onontbeerlijk, ontbreekt aan den PI. Dienst n.l. demonstra» tievelden, waarop de ziekten en beschadigin» gen kunnen worden gedemonstreerd, ter voor» lichting is dit toch een noodzakelijke factor. Het jongste verslag maakte melding van een Ajiieuwe ziekte. Bij een roggegewas op een v.^iiieuwe ontginning te Lemelerveld nam men verschijnselen waar, die aan perchloraat ver» giftiging (door perchloraat, dat wel in »nesten« in Chilisalpeter voorkomt) deden denken kronkeling en ineenrolling der bladeren, lus» vorming). Maar men nam ook nog andere verschijnselen van ernstigen aard, waar. Op het eind van Mei liet het gewas het totaal zitten. Bij een bezoek aan de perceelen stel» de de heer Hudig, Direct, van 't landbouw» proefstation 2e afd. te Groningen, vast, dat de ziekterschijnselen zonder twijfel moesten wor» den toegeschreven aan de z.g.n. ontginnings» ziekte. Deze ziekte treedt volgens Meijer en Hudig voornamelijk op ontginningen op en wel in hoofdzaak daar, waar men een sterk humeuze structuurlooze, zwarte stof aantreft, die »heideveen« kan genoemd worden en welke bij de ontginning door de bouwvoe» derstof werkt. In boven genoemd geval was dat ook geschied. Hef land was n.l. met de freesmachine klaar gemaakt, zoodat de zwarte laag door de bouwlaag heen gewerkt was. Bij haver is het verkleuren en afsterven der bladpunten een typisch ziekteverschijnsel. De bovenste halmleden groeien niet uit. Er heeft een slechte korrelzetting plaats. Bij rogge sterft het gewas in het voorjaar soms pleksgewijs af. Is de aantasting minder hevig, dan ziet men bij rogge ook witte punten aan de bla» deren. De planten zijn spierig. De ziekte kan voorkomen worden door zorg te dragen, dat het schadelijke zwarte veen niet door de bouwlaag gemengd wordt. Bij de ontginning moet dus deze laag zoo diep mogelijk worden weggestopt. In het geval de grond ziek is geeft aanwending van compost in een hoeveelheid van 30 tot 60 ton per H.A. al naar de ziekte» graad, verbetering. Na zulk een bemesting verbouwe men een of twee jaar aardappelen, voor men meer gevoelige gewassen als haver en rogge teelt. Nadere bijzonderheden om» trent deze belangrijke ziekte zijn te vinden in de brochure Bodemziekten III, door C. Meijer en J. Hudig, uitgave van het Rijkslandbouw» proefstation, 2e afd. Groningen, waarvan bo» bovenstaande gegevens over ziekteverschijnse» len en bestrijding ook ontleend zijn. Veenkoloniale haverziekte en Hooghalensche ziekte traden op verschillende plaatsen op voor» al op de zandgronden. Ook op de klei werd eerstgenoemde ziekte meermalen geconstateerd. Vermeldenswaard is het optreden van de Veen» koloniale haverziekte op gescheurde uiterwaar» den in Limburg. Door vreterij van engerlin» gen was op sommige plaatsen de graszode totaal vernietigdmen heeft daar toen een proef genomen met het zaaien van haver op het omgeploegde gedeelte. Het gewas misluk» te bijna geheel, eensdeels door vreterij en droogte, maar anderdeels ook door het hevig optreden van de veenkoloniale haverziekte. De verschijnselen van deze ziekte toonden zich zeer duidelijk. Het is wel merkwaardig, dat op dezen nimmer als bouwland gebezig» den grond deze bodemziekte direct in zoo hevige mate optrad. Ziekten bij aardappelen. Uit proeven, genomen door het Centraal Comité inzake keuring van gewassen, was ge» bleken, dat de standplaats grooten invloed kan uitoefenenen op de verbreiding van top» bont in Eigenheimers. In verband met de ver» kregen uitkomsten is door den PI. Dienst met welwillende medewerking van enkele corres» pondenten een soortgelijke proef genomen met Eigenheimers en Industrie. De proef met Eigenheimers had ten doel het verschil in invloed van zand en klei in Gelderland op het gewas na te gaan. 100 groote Eigenheimers afkomstig van zeer goede velden zijn in 3 stukken gesneden. Van ieder aardappel is één stuk verbouwd in Wagenin» gen (zand), één stuk te Brummen (rivierklei) en één stuk te Almen (zand). Het uitplanten is op alle 3 plaatsen op dezelfde wijze geschied. In Limburg is dezelfde proef genomen met Industrie op rivierklei, op zand en op löss» grond. In den loop van het groeiseizoen is de gezondheidstoestand van de veldjes nage» gaan, zoodat bekend is hoeveel zieke planten er waren en waar ze gestaan hebben. In 1923 werden van iedere plant op de verschillende plaatsen weer knollen uitgezet, zoodat nage» gaan kon worden op welke grondsoort het gewas het gezondst gebleven is. Openbare raadsvergadering op Dinsdag 4 September des 's avonds 7.30 ure te HELLEVOETSLUIS. De Voorzitter P. de Geus opent de verga» dering. Punt 1 van de agende is de beëediging van de leden van den Raad. Door de H.H. Goedbloed, St. Maartensdijk, de Boo, v. Dorsser, Koot, Tongerloo, wordt de eed door de H.H. Janse, de Gans, Kros, Troost, Haas wordt de belofte afgelegd. De VOORZITTER feliciteerd hun allen met de benoeming en roept hun hartelijk welkom toe, en spreekt daarbij de wensch uit, dat zij gezellig mogen samenwerken tot bloei van de gemeente. De SECRETARIS leest de notulen, voor en worden onveranderd goedgekeurd. 3. Benoeming Wethouders. Uitslag 1ste stemming. v. Tongerloo 3 st., de Boo 6 St., Janse 1, blanco 1, gekozen dhr. de Boo. 2de stemming. v. Tongerloo 4 st., v. Dorsser 5 St., 2 blanco, gekozen dhr. v. Dorsser. De gekozenen verklaren hun'benoeming aan te nemen en danken de Raad voor het ver» trouwen in hun gesteld. 4. Ing. Stukken. Verslag van den toestand van de gemeente Hellevoetsluis, opgemaakt door B. en W. Een schrijven van de Commissaris der Ko» ningin, waarbij een exemplaar van de Zeevaart» statistiek over 1922. Overzicht van de Keuringsdienst vanaf 1 Jan—30 Juni 1923. Schrijven van B. en W. te Rotterdam, waarbij de rekening van de Keuringsdienst 1922 wordt aangeboden. Toezegging van f 600 door de Min. van Onderwijs voor het vervolgonderwijs. Mededeeling van dhr. P. Prins dat hij ont» slag neemt als lid van den Raad. Schrijven van Ged. St. inzake het terzijde» leggen van het verzoek gericht door B. Zwaap aan den Raad. Goedkeuring van Ged. St. wijziging begroo» ting dient 1922. Idem van Ged. St. de leening groot f 200.000 door de Elec. Mij. «Voorne en Putten«. Kasopname Gemeente»Ontvanger. Verzoek van de Kerkeraad der Ned. Herv. Kerk aan de leden van den Raad, tot bijwoning van de godsdienstoefening, welke gehouden zal worden op Vrijdag 14 September, ter ge» legenheid van het jubileum van H.M. de Koningin. Afstaan van het gebouw, gelegen aan de Opzoomerlaan welke eerst bestemd was voor bergplaats van de waterleiding, aan dhr. J. Veenenbos. Verzoek van Mej. de Bock»van der Lee, om ontslag als schoolschoonhoudster met in» gang van 1 Sept. wegens huiselijke omstandig» heden. De VOORZITTER stelt voor dit ontslag eervol te verleenen, hetwelk aangenomen wordt. Adres van dhr. P. C. S. van Kralingen, inhoudende het verzoek, wijziging van de heffing op de leges n.l. het afgeven van gun» ningen aan venters dit adres wordt in handen gesteld van B. en W. 5a. Benoeming van 2 leden voor de Com» missie voor de 'waterleiding gekozen worden de H.H. L. Troost en P. Goedbloed, welke hun benoeming aannemen. b. Benoeming van 5 leden voor het Alge» meen Armbestuur en aanwijzing van één der leden tot Voorzitter. Na herhaalde malen ge» stemd te hebben is de uitslag als volgt Gekozen de H.H. P. de Gans, L. Troosten P. Goedbloed, waaraan de laatste 2 heeren, hun benoeming voorloopig aannemen. Dhr. P. de Gans wordt gekozen tot Voor» zitter. Tot vrouwelijke leden werden gekozen Mej. Volk en Mej. de Gelder. c. Benoeming van een Commissaris voor de Vereeniging «Volkshuisvesting. Gekozen wordt dhr. P. de Geus, welke de benoeming aanneemt. d. Benoeming van een gemachtigde om zit» ting te nemen in den Raad van aandeelhou» ders van de N. V. Electrische Maatschappij «Voorne en Putten«, dhr. L. Troost wordt be» noemd, en neemt die benoeming aan. 6. Benoeming van een lid van de Commissie tot wering van schoolverzuim. B. en W. be» velen aan, 1 Mej. P. Corüio, 2 Mej. J. v. d. Does. Mej. P. Cordia wordt gekozen. 7. Behandeling van de balans van de Ver» eeniging «Volkshuisvestingen over het boekjaar 1922. B. en W. stellen voor de balans ongewijzigd goed te keuren dit voorstel wordt met alg. stemmen aangenomen. 8. Voorstel van B. en W. inzake het ver* pachten van het ophalen van asch en vuilnis. Dit punt wordt aangehouden, daar de Raad eerst in geheime zitting daarover nog moet spreken. 9. Voorstel van B. en W. tot wijziging van de Verordening op de invoering van plaatse» lijke belasting naar het inkomen. Ingevolge de wijziging van de voorschriften omtrent de invordering van 's Rijks directe belastingen bij de Wet van 17 Maart 1923 (Staatsblad No. 91) is een redactie wijziging noodzakelijk. Dit voorstel van B. en W. wordt met alg. st. aangenomen. 10. Door de regelingscommissie voor feeste* lijkheden tot herdenking van het 25»jarig Regeeringsjubileum van H. M. de Koningin, is namens de ingezetenen een muziektent als blijvend aandenken aangeboden. B. en W. stellen voor de muziektent onder dankzegging te aanvaarden, aldus wordt be» sloten. 11. Voorstel van Burgemeester en Wethou» ders om tot aanstelling van een 4e leerkracht aan de O. L. School B over te gaan. In ver» band met het stijgende aantal leerlingen op school B zal de gemeente aanspraak maken op een uit 's Rijks»kas te vergoeden 4e leer» kracht. Na eenige discusie wordt het voorstel van B. en W. aangenomen. 12. Voorstel van B. en W. om een crediet beschikbaar te stellen in verband met de aan» staande feesten, ter herdenking van het 25»jarig Regeeringsj ubileum Dhr. JANSE (s.d.a.p.) Spr. wijst er op dat het toch niet veel helpen zal, als hij iets tegen 't voorstel heeft, daar hij de overtuiging bij hem draagt, dat het voorstel toch aangenomen wordt. Toch wil hij de Raad waarschuwen, om niet te lichtvaardig met het geld, dat door de burgers van deze gemeente betaald is, om te springen. Straks is er tekort, en de belasting schroef moet weer aangedraaid worden, de loonen van de arbeiders gaan naar beneden, en wie betaald dan de schuld. Onze gemeente, aldus spr., moet bestaan van den werkman, wees daarom niet te roekeloos met het geld, dat door hen betaald is. Op de begrooting is reeds f 100 voor feeste» lijkheden uitgetrokken, en nu moet er nog f 150 bij voor illuminatie van het stadhuis. Spr. kan zich niet met het voorstel vereenigen. Dhr. TROOST is het gedeeltelijk eens met dhr. Janse. Spr. vindt de illuminatie van het raadhuis onnoodig, waar het Rijk het voor» beeld geeft op het gebied van versobering moeten wij volgen. Spr. wil de f 150 wel is reserve houden, voor eventueele tekorten van het feest»Comitè, en voor aankoop van een vlag want die bezit onze gemeente niet. Dhr. KOOT wijst terecht er op dat bij het Armbestuur de noodige zuinigheid moet wor» den betracht en nu gooit men f 150 aan zulke dingen weg. De VOORZ. wijst er op dat zoo'n feest niet elk jaar voorkomt, spr. vindt het bedrag voor zoo'n gelegenheid niet overbodig. Dhr. TROOST spreekt als voorz. der feest» commissie en geeft de zekerheid dat zoo zui* nig mogelijk met de financiën zal worden omgesprongen. Dhr. GOEDBLOED stelt voor die f 100 met f 75 te verhoogen en daaruit de tekorten dekken en ook nog een vlag aan te koopen. Het voorstel van dhr. Troost, n.l. het aan» vaarden van de f 150 zonder illuminatie, wordt na eenige discussie in stemming ge» bracht en aangenomen met 6 tegen 5 stemmen. Voor de H.H. de Haas, v. Dorsser, Kros, de Gans, Troost en de Boo. Tegen de H.H. Goedbloed, Sintmaartens» dijk, Tongerloo, Janse en Koot. 13. Behandeling van het schrijven van den Directeur van 's Rijkswerf inzake het tarief voor het gebruik van water voor industrie met voorstel van B. en W. om afwijzend te beschikken en een nadere regeling te treffen. Dit wordt met alg. st. aangenomen. 14. Verzoek van de Ned. Vereen, tot Af* schaffing van alcoholhoudende dranken, om het tap verbod tijdens de jubileumfeesten in te voeren. B. en W. stellen voor afwijzend te beschikken. Dit wordt met alg. st. aange* nomen. 15. Behandeling van het adres van het Be» stuur der Vereeniging tot instandhouding der Zwemschool, inzake het verbieden in het ka» naai van Voorne te zwemmen voor allen die geen gebruik maken van de zwemschool. B. en W. stellen voor afwijzend op dit adres te beschikken, hetwelk aangenomen wordt. 16. Aanbieding gemeente»rekening, dienst 1922. 16. Voorstel van B. en W. inzake het in» trekken van het raadsbesluit tot overdracht van het in erfpacht van het gebouw voor de Waterleiding op het Glacisterrein (voormalige droogloods). Dit gebouw was aanvankelijk verhuurd aan dhr. J. Veenenbos voor de duur van 30 jaar. $)hr. V. wil het gebouw wel hu» ren maar van jaar op jaardit kan de ge» meente niet doen. B. en W. hebben reeds een ander gebouw gehuurd, gelegen aan de Op» zoomerlaandoor dhr. V. wordt nu de huur en verdere onkosten betaald en de gemeente blijft in het bezit van het gebouw. Het voorstel van B. en W. wordt met alg stemmen aangenomen. 18. Behandeling le Suppl. kohier Zakelijke belasting op het bedrijf, f 168 groot. Dhr. KOOT vraagt of de Marine en het Loodswezen ook al hebben betaald. De VOORZITTER antwoordt ontkennend, maar zegt dat de zaak in onderzoek is. Rondvraag. Dhr. JANSE vraagt naar de oorzaak, dat de oude Raad niet meer b'ij elkaar gekomen is voordat zij uit elkaar ging. De VOORZITTER wijst er op dat de za» ken weinig en niet belangrijk waren om daar» voor te vergaderen, dan dat alle leden niet aanwezig konden zijn, met het oog op de vacantie. Dhr. KOOT zegt, dat volgens art. 5 van 't reglement van orde in de maand Augustus vergadering moet zijn, dit is niet gebeurd. Dhr GANS vraagt of er misschien een brand» kraan met standpijp geplaatst wordt aan de Glacis. Hiervoor zal gezorgd worden. Hierna gaat de raad in geheime zitting over ter behandeling van punt 8 van de agenda en wordt de openbare vergadering om half elf ure gesloten. Vergadering van den Raad der gemeente OOLTGENSPLAAT op Dinsdag 4 September ten 4 uur. Present alle leden. De waarnemende Burgemeester de heer W. J. Donkersloot wijst de leden hunne plaatsen aan, opent de vergadering en doet voorlezing van een telegrafisch bericht van Zijne Excel» lentie de Commissaris der Koningin, dat hij benoemd is tot waarnemend Burgemeester, dat hij zich naar 's»Gravenhage heeft begeven en de eeden heeft afgelegd. Ook wordt gelezen het bewijs dat de beëedi» ging heeft plaats gehad. Hierna worden alle leden verzocht op te staan, en de vereischte eeden in zijn hand af te leggen. De VOORZITTER felisiteerd alle leden en spreekt den wensch uit dat zij lust en kracht mogen hebben om de belangen der gemeente te behartigen, en waar de Raad tot heden uit 7 leden bestond, en steeds een goede aan» gename toon heerschte, hoopt hij ook dat in ae nieuwe Raad van 11 leden dezelfde aan* genaamheid zal heerschen als in de oude, als is dan ook onze overtuiging nooit verzwegen. Ook hoopt spreker dat dit in deze Raad zal geschieden, waarvoor dan ook steeds ge» legenheid zal zijn. God schenke u de kracht om de taak waarvoor gij geroepen zijt, te kunnen volbrengen. Teekenen der presentielijst. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd. Alvorens tot de Wethoudersverkiezing over te gaan, meent de VOORZITTER met het oog op de langdurige ziekte van den Burgemeester hiertoe te moeten overgaan en vraagt de meening van den Raad. De heer HOBBEL vraagt, is het verplicht een tijdelijke Wethouder er bij, valt hij voor vast in als een der Wethouders vertrekt of ontslag vraagt en kan hij ook helpen beslissen wie waarnemend Voorzitter wordt of blijft. Nadat deze vragen zijn toegelicht wordt tot stemming overgegaan. Tot leden van het Stembureau benoemd de Voorzitter, de H.H. Noordijk, van Nieuwaal en Vermaas. Uitgebracht worden op W. J. Donkersloot 5 stemmen, Noordijk 4 en 2 blanco. Gekozen W. J. Donkersloot A.»R. Tweede stemming J. Jacobs 5 stemmen, Noordijk 4 en 2 blanco. Gekozen J. Jacobs R.»K. Voor een tijdelijke Wethouder worden uit» gebracht op Noordijk 5 stemmen, Hobbel 3, van Nieuwaal 1 en blanco 2. Gekozen Noor* dijk, L. Met dank voor in het hun gestelde vertrou» wen verklaren zij de benoeming te aanvaarden. In behandeling komt een verzoek der feest» commissie om subsidie. HOBBEL wil weten waar het voor gebruikt wordt. De VOORZITTER zegt, er wordt om sub» sidie gevraagd, doch geen nadere omschrijving. De f 200 welke uitgetrokken zijn worden be» steed aan de kinderen. De heer NOORDIJK wil het gemeentehuis verlichten. v. NIEUWAAL wil f 25 beschikbaar stellen voor verlichting. JACOBS wil f 50 geven. BRINKMAN wil het liever aan de werke» loozen geven. VERMAAS is er tegen om wat te geven daar reeds voor de kinderen f 200 is uitge» trokken, en wanneer de feestcommissie goed in elkaar was gezet, zou er meer geld gegeven worden, vooral in Achthuizen waar men niet erg tevreden is. De voorstellen Jacobs, Noordijk, v. Nieu» waal worden met dezelfde stemverhouding verworpen. De VOORZITTER stelt voor het verzoek der feestcommissie voor kennisgeving aan te nemen. Wordt goedgevonden. De VOORZITTER zegt-dat de heer Hobbel gaarne zag dat de verlichting van het Raadhuis door de Raadsleden zelf betaald werd, hieraan zou spreker gaarne medewerken. Na de ver» gadering zal de Raad zijn Oranjegezindheid kunnen toonen. Een schrijven is ingekomen van het Hoofd der Openbare School, daarbij verzoekende dat de Raad 6 September aanwezig zal zijn om de zanghulde der kinderen in ontvangst te nemen. NOORDIJK vraagt naar de bestrating. De VOORZITTER zegt met de gemeente» opzichter gesproken te hebben en komt wel in orde, niets meer te behandelen sluit de Voorzitter de vergadering. Verslag van het verhandelde in de open» bare vergadering van den Gemeente» raad van DIRKSLAND, op Dinsdag 4 September j.l., des n.m. 7 uur. Aanwezig waren alle leden. De Voorzitter, de Edelachtbare heer De Winter, opent de vergadering met gebed, waar» na de heeren C. van der Poel, J. Kaslander, M. Kooman, C. Warnaer, A. Bestman en C. Zoeteman de vereischte eeden als bedoeld in art. 39 der Gemeentewet afleggen, terwijl de heer De Bonte de beloften aflegt. De VOORZITTER heet de heeren welkom in de eerste vergadering van dezen nieuwen zittingstijd. Met den vorigen raad heeft hij steeds aangenaam samengewerkt en er heerschte steeds de beste harmonie en eensgezindheid. De Raad van Dirksland geniet een goede naam en hij hoopt, dat deze goede naam ook thans in eere zal worden gehouden. Spr. hoopt, dat bij de beraadslagingen steeds naar beknoptheid zal worden gestreefd en dat onder Gods zegen de arbeid van den Raad vruchten moge dragen. De eerste jaren van den zittingstijd van den ouden Raad waren jaren van voorspoed, ter» wijl de laatste een tijd van malaise waren. Hij hoopt dan ook, dat de aanbrekende tijden weer voorspoedig mogen zijn. Daarna werden de notulen der vorige ver» gadering gelezen en na een kleine opmerking van den Voorziiter vastgesteld en geteekend. In de gemeenschappelijke regeling met de gemeente Sommelsdijk wordt een kleine wij» ziging aangebracht, om die gemeente te doen bijdragen in de kosten van de geschatte waarde der openbare lagere school. De gemeentesbegrooting over 1923 wordt gewijzigd en de post «Onderhoud van Straten« met f 150,— verhoogd. Aan de orde is de benoeming van twee Wethouders. De heer Van der Poel verkrijgt 5 stemmen, terwijl 1 stem wordt 'uitgebracht op den heer C. Warnaer en 1 op den heer M. Kooman. Voor de tweede plaats worden bij twee vrije stemmingen en bij herstemming uitgebracht op den heer C. Warnaer 3 stemmen, op den heer M. Kooman 1 en op den heer J. Kaslander 1 stem, en 2 stemmen blanco. De heer Warnaer is dus gekozen. De heer VAN DER POEL verklaart zijne benoeming onder dankzegging en in Gods kracht aan te nemen. De heer WARNAER deelde mede, dat hij zich zal beraden, of hij deze benoeming aanneemt. De VOORZITTER wenscht den heer Van der Poel geluk, dat hij op zijn 70»jarigen leettijd nog een dergelijk ambt kan aanvaarden. Daarna sluiting. Vergadering van den gemeenteraad van OUDE TONGE, op Dinsdag 4 Sep» tember, om IOV2 uur. De Voorzitter, de Edelachtbare heer P. van Schouwen opent de vergadering waarna de beëediging van de raadsleden plaats heeft. De soc.»dem. volstaan met een belofte. De notulen van de vorige vergadering wor* den voorgelezen en goedgekeurd. Aan de orde is de wethoudersverkiezing. Het stembureau vormen de H.H. C. de Wit en L. v. d. Boogaard. Doordat van Schelven ontslag heeft genomen waren er maar 10 leden aanwezig. Bij eerste stemming verkreeg J. Prince 4 C. de Wit 1, C. v. d. Zwaluw 2, H. Beijer

Maas- en Scheldebode | 1923 | | pagina 3