■HUET voor de Zuidhollandsche en Zeeuwsche Eilanden, ING. k. nemen enz. Antirevolutionair Orgaan Nieuws. ndentie. No. 2935 WOENSDAG 8 AUGUSTUS 1923 38ste JAARGANG IN HOG SIGNO YINCES Gemeenteraad. Binnenland. Buitenland. N autoklok, teller, iden en veel re- Gelegenheids- 1250.— model, 3 versn., 275.— o,lamp 250.— o, speedometer, .ƒ550.— 125.— elk aanrn. bod weken gebruikt, 675.— 725.- wagen f 325.— ing 200.— .ƒ200.— snegen te ruilen lijk deze >N 25 ct. TUREN W. BOEKHOVEN ZONEN Alle stukken voor de Redactie bestemd, Advertentiën en verdere Administratie, franco toe te zenden aan de Uitgevers Schetsen uit het Noorden. Land- en Tuinbouw. Tottentotten, Hotten, oe's, Beutelratte. Die in kooien, kotter, en tter, tegen slecht weer n heeten dus in het :r, en de gevangen gitterkotterbeutelratte een moordenaar, At» lie een Hottensche, der van twee ietwat :ertrottel had gedood. Hottentotenstotter» dader recht op den ottelmutterattentater» werd opgesloten in in een Beutelratten» loch ontsnapte. Doch reep hem, ere bracht strictshoofd. te gevangen, zei hij. ïchter. ;itterwetterkotterbeu» torling. .n één de ongelukkige met tentotenstottertrottel» zeg je dan niet aan» 'entotenstottertrottel» wetterkotterbeutel» der, ontzet »Graficus.« en gedeelte van ons en drukkerij), zal er tummers een enkele i de PUDDING en E N« te Dordrecht mochten ontvangen. OUDE TONGE. DRP. ELEFOON 14 ing BLAUW OEKEN Deze Courant verschijnt eiken WOENSDAG en ZATERDAG. ABONNEMENTSPRIJS per drie maanden franco per post 75 cent bij vooruitbetaling. BUITENLAND bij vooruitbetaling f 8.50 per jaar. AFZONDERLIJKE NUMMERS 5 CENT. UITGEVERS SOMMELSDIJK Telef. Interc. No. 202 Postbus No. 2 ADVERTENTIÈN 20 cent, RECLAMES 40 cent, BOEKAANKONDIGING 10 cent per regel. DIENSTAANVRAGEN en DIENSTAANBIEDINGEN f 1.- per plaatsing. Groote letters en vignetten worden berekend naar de plaatsruimte, die zij beslaan. Advertentiën worden ingewacht tot DINSDAG- en VRIJDAGMORGEN 10 uur. De Rotterdamsche vergunning. Ja, dat was te begrijpen. De vergunning, die de minister van Arbeid gaf aan den grootswerkgever Wilton te Rots terdam en die verdedigd werd door den heer Zaalberg, directeur van den Arbeid, vindt maar niet zoo direct algemeene instemming. Trouwens, ook wij betreuren zeer dezen gang van zaken. Men kan 't keeren en wenden zoo men wil, een der hoofdmomenten in deze kwestie is dat een aanzienlijke loonsverlaging wordt ingevoerd, terwijl 't weekloon der arbeiders op hetzelfde peil blijft. In plaats van acht, moeten ze er echter tien uur daags voor werken. Ieder voelt, dat hiermee niet in beginsel, maar in de practijk de achturendag voorss hands wordt opzij gezet en dat dit op den duur ook voor andere zaken en bedrijven konsekwenties hebben moet. 't Is dit dan ook niet alléén. In Amsterdam, met toestemming der S. D. A. P., heeft men voor de gemeentediensten in wezen, niét in graad, precies gelijk gedaan toen de 45surige arbeidsweek met behoud van hetzelfde weekloon, tot een 48surige werd uitgebreid, en de socialisten aan de Zaan, die hiertegen te velde togen, hebben op principis eel socialistisch standpunt volkomen gelijk, Wij juichen om deze dingen allerminst: Enkele vakken, die in abnormale omstans digheden verkeeren, uitgezonderd, was waar, lijk de positie van den Nederlandschen ars beider nog niet zóó geworden, dat hij het gemeste kalf slachten en eten kon. Er is hier droeve noodzakelijkheid. En allerminst dus juichensstof. Vraag en antwoord. Men kan de vraag zóó stellen Hóé handelt men nu 't meest conciëntieus ?n 't w e r k e 1 ij k belang van den arbeider Men kan tweeërlei weg inslaan. In de eerste plaats, en dat zal in vele ges vallen niet moeielijk zijn, kan men hem aans porren Houdt wat ge hebt, wat het dan ook kostegeef het niet optot geen enkelen prijsstrijd ervoor tot het uiterste 1 Wie zoo spreekt vindt gehoor. En we geven onmiddelijk toe, we blijven allen met elkaar zondige menschen 1 dat er in de gegeven omstandigheden voor de ars beiders dubbele reden is tot waakzaamheid, dat ze zich niets laten ontnemen dan bes slist noodig is. Dat dus de vakvereenigingen in actie kwa» men, is begrijpelijk. In de tweede plaats echter, en dat is zeker 't moeilijkst, omdat het altijd wat tegen den draad ingaat, kan men eerlijk tot de arbeiders zeggen A1 s het u wordt aangetoond dat op de oude voorwaarden, zooals nü de wereld in velerlei opzicht dwars tegen haar aard in draait, niet kin worden gewerkt, 't werk vers lóópt en steeds erger werkeloosheid intreedt. Dan doet gij, hoe moeilijk 't is, 't verstans digst, om voorloopig in vermindering van arbeidsvoorwaarden toe te stemmen 1 Dit zal niet zoo populair sijn. En de vakvereenigingen hebben volkomen gelijk, als zij door middel van hun vertrous "enssmannen eerst overtuigd willen zijn, Maar ook wie in die richting adviseert, zal wellicht minder populair zijn, maar op 'dit moment, nu 't voor menig vaderlandsch bedrijf een kwestie van er op of er onder wordt, zal hij 't best adviseeren in 't waars ^chtig belang van den arbeider. V Niet begeerlijk. J*. de tijden zijn wel veranderd! Eeo kwarteeuw geleden nog, wanneer een als Rotterdam, tweede stad des Rijks, e«ste koopstad, verweduwde en een nieuw overhoofd gezocht werd, dat met haar paarde, had zij de. keus uit vele aanbidders. as' 'een begeerlijke zaak, burgemeester van Rotterdam te zijn oëtisch stelde men de vraag zóóWelke ge u ge de Maasbruid naar 't altaar leiden zou. Thans zijn de toestariden radicaal veranderd, renmaa sluitte de regeering op een weiges ring en nu zij eindelijk een gegadigde gevons den schijnt te hebben, zien vrienden en vers wanten hem meewarig aan, ofsie den leeuwens kuil in moet. 't Is niet meer 'n galant ridder, die een aanminnige maagd geleidt, maar 't is St. Joris, die den draak bevecht, de max. die thans 't burgemeesterschap aanvaardt in een onzer bijna verroode groote steden. Professor Robert Murray was eens Badins tendant in Lysekil. Nazijnintendantstijd bleef hij toch in die plaats, welke hij boven alle andere liefhad, wonen, en stichte zich daar een eigendom van interessante waarde. Woest en vol rotsen was de bodem na bij 'Kyrkvik, maar na veel moeite werd de grona gelijk ges maakt en een groote, met torens versierde villa, verrees. Op de ongelijke rotsgronden werd een park aangelegd welke thans dicht begroeid is, voorzien van terrassen, paviljoes nen, kleine granieten tempels, grotten, berces aux, trappen, steenen banken en tafels. Het strand was toen in een slag veranderd. Een hooge sterke muur bouwde men in het Wess ten, teneinde de vernielende orkanen te kuns nen afweren. Het lusthof was ontstaan Voor eenige jaren verhuisde Professor Murs ray van Gullmarens strand, waar hij zoolang geleefd en gewerkt had. Hij schonk toen zijn eigendom aan de stad Lysekil, onder den naam van »Mary Murray's Minne«, als herinnering aan zijn overleden vrouw. Dit villapark, op de eens zoo doodsche klippen, is de trotsch der inwoners van Lysekil en een genot voor de badgasten. 'Met eerbied en dankbaarheid denkt men aan den donateur. Staat men in een stralende zomerdag op het dak der villa, dan heeft men een imponeerend uitzicht. Het is er een vredige plaats, waar de zeebries verfrissend ruischt, en de zon heers lijk warm schijnt. De zoute zeelucht vermengd zich met de zoete geuren die uit het park ops stijgen. In het Westen ziet men het Skagerak, zilverglinsterend tusschen de tallooze rotsen en scheuren. Lucht en zee smelt ineen tusschen de door rotscoulissen gevormde achtergrond. In het Zuiden ligt het Gasöfjord, met gewei, dig breeden mond, vastgeklemt aan Gullmas ren. Ze gelijkt op een geweldige draak met drie staarten en den muil opengesperd naar de zee in het Westen. Haar staart kronkelt landwaarts in naar het Oosten. Thans is ze zeer kalm en haar rustige golven noodigen velen uit tot een zeiltochtje. Midden in ligt het eilandje Slaggö, bekend om haar wonderlijke roode rotsen en als bads plaats. In de rotsbassins aldaar kan men uits stekend zwemmen en de tallooze klippen zijn uitstekend geschikt om een zonnebad te nemen. Het altijd heldere en frissche water van het Gasöfjord trekt badgasten. Lysekil's badhuis kan men nog juist van den toren van Mary Murray's stichtting zien, achter den roodgranieten berg. Iets verder meer naar Kyrkvik vormt een ronde steenen muur een barrière tegen de krachtige aanval» len der golven van het fjord in stormachtige dagen en nachten. Deze muur beschut de plaats waar de strandhotels liggen. Hooger op de klippen ligt het Tourist Hotel. Verder over dit alles heen ziet men de hel geschilderde huizen van Kyrkvik liggen, oms ringd met boomgaarden. Als men het gezang der vogels in de boomgaarden hoort en het geroep van den koekoek klinkt melodieus over dit alles heen, dan zal men nauwelijks kunnen gelooven dat het hier zoo koud en ongastvrij is. Van de stad ziet men vanaf den toren niet veel, want de groote granieten berg ligt er tusschen. Op de Noordelijke zijde daarvan ligt het industriedeel van Lysekil, met haar bochtige straten van houten huizen in mid- deleeuwschen stijl. Daar vindt men ook de z.g. Noorderhaven met een levendig verkeer van schepen voor het binnenland. Verder naar Gullmaren ligt de Zuiderhaven waar de stoom, schepen aankomen en vertrekken en buiten» landsche schepen op de reede ankeren. Hier vindt men de meeste pleziervaartuigen, ziet men het vroolijke zeemansleven bij zomerda» gen. Hoog op de rotsachtige berg, boven de aan den strandweg gebouwde villa's, bevindt zich Lysekil's granieten kerk, welks toren wijd zichtbaar is en een machtig merkteeken voor de zeevaarders in het Skagerak vormt. Rijk en heerlijk beschildert in koor en gewelf en met een koperen dak, schijnt deze Gothische tempel wel een bedevaartsplaats te zijn. Dat deze kerk een schilderachtig monument is, is te danken aan Proots Fritz Lüsch, die door persoonlijk voorbeeld en harde strijd veel tot voleindiging van dit werk bijgedragen heeft. Nabij de kerk bevinden zich twee steenen grafheuvels, nog afkomstig uit het bronzen tijdperk, het laatste overblijfsel van de eerste bewoners, die hier eiken midzomer hun »ting« of reehtspraak hielden. Lager in het dal, tus» schen de granieten bergen, ligt een klein kerkje, veelkleurig beschilderd en van hout gebouwd, waarnaar deze bocht van het fjord genoemd is, nl. Kyrkvik (Kerkbacht). Lysekil is van ouds een waar toevluchts» oord voor velen. Die ziek is komt er om we» der gezond te worden, die gezond is om er vermaak te vinden, die ongehuwd is loopt er groote risico gehuwd te raken. Voor al deze groepen is dus hier geluk te vinden. Maar in Lysekil komt ook nog een andere groep per» sonen, die niet tot de boven omschreven catagoriën behooren, en wel zij, die nog iets willen zien en leeren. Ook dat kan men in Lysekil en omgeving doen. Het is een zware taak voor de commissie voor vermakelijkheden om alles zoo te rege» len, dat iedereen tevreden is en aan de zoo uiteenloopende eischen der bezoekers voldaan wordt. Succes hebben de tochten, die door bovengenoemde commissie georganiseerd wor» den, in een omgeving welke zoo rijk aan historische monumenten is. Dragmark's Kloos» terruïne, waar de liefdessage van Axel en Valborg verteld wordt, Gullmarsberg, Mun» kedals Papierfabrieken, Malmons Steengroeven welke thans in handen van een Zweedsch» Nederlandsch concern is, Hvitfeldska Abdij, waar historie en natuurschoon harmonisch verecnigd zijn, en zooveel andere plaatsen, te veel om alles te vermelden. Vóór ik eindig, wil ik nog twee beziens» waardigheden van Lysekil beschrijvenwaar» op de plaats eveneens trotsch mag zijn en wel als voornaamste de Skandia wjekken, welke eigenlijk deze plaats waardevoller hebben ge» maakt, als badplaats, als ze ooit kon worden. Hier worden de wereldberoemde Skandia Kanne motoren vervaardigd. 75 van de geheele visscherij vloot op de Westkust is daarvan voor» zien. Daar de visscherij in ons land een der hoofdtakken van bestaan is, meen ik dit ook te mogen vermelden. De andere is de door professor Curman, in Noordschen stijl gebouwde villa. Uit spe» culatiezucht kocht de in Stokholmsche krin» gen algemeen bekende professor een schoon stuk land en rotsen, en bouwde daar een statig huis. Vanaf het terras heeft men een schitterend uitzicht over het Skagarak en als de zon ondergaat in een zee van niet te be» schrijven kleuren, en haar laatste stralen de woeste roode rotsen met zachte kleuren be» kleed, dan is deze ville tooverachtig schoon. Het is te hopen, dat prof. Curman geluk met zijn onderneming heeft. K. Vergadering van den Raad der gemeente MIDDELHARNIS op Vrijdag 3 Au» gustus 1923. Tegenwoordig alle leden. Na goedkeuring der notulen worden ver» schillende ingekomen stukken voor kennis» geving aangenomen. Aan W. de Leeuw, Jb. Auperleé en C. A. van Welie wordt vrijstelling van schoolgeld verleend. De staat van oninbare en nog te verhalen posten van schoolgeld wordt goedgekeurd. Aan den heer C. Tiggelman wordt op zijn verzoek eervol ontslag verleend als onderwijzer aan de meisjesschool met ingang van 1 Sep» tember a.s. Het verzoek van het Hoofd der Bewaar» school, om verlenging der zomervacantie, wordt toegestaan. De vacantie zal beginnen den lsten Zaterdag in Augustus en eindigen den 4den daaropvolgenden Maandag. Op een verzoek van L. Wielaard c.s., om opneming der schade, geleden door hoogen waterstand in het voormalige groote Ooster» sche Spui, wordt afwijzend beschikt. Naar aanleiding van een verzoek der Bij» zondere Weeshuisschool, om voorschot inge» volge art. 101 der Lager Onderwijswet, wordt besloten het voorschot te bepalen op f 497 over 1923 en over 1922 wordt het bedrag der vergoeding vastgesteld op 606,75. Een schrijven van de gascommissie als ant» woord op de motie aan het adres van den Directeur en het lid, den heer Knöps, waarin woidt medegedeeld, dat niet gehandeld is in strijd met het genomen besluit of met de door de Commissie gegeven opdracht. Wordt voor kennisgeving aangenomen. Afwijzend wordt beschikt op een verzoek van de Slagers, om verlaging van keurloon, omdat de ontvangsten en uitgaven tot op heden ongeveer gelijk zijn. De Raad verklaart verlaging nader te zullen overwegen, zoodra daarvoor termen zijn. Wordt besloten de huur van het gebouw voor noodslachting weder met een jaar te verlengen. De heer van Hemert wordt met algemeene stemmen benoemd als keurmeester. Bij monde van den heer Zaaier brengt de Commissie voor onderzoek der rekeningen van het Burgerlijk Weeshuis en, het Burgerlijk Armbestuur over 1922 rapport uit. Het heeft de aandacht van de Commissie getrokken, dat de Ambachtsrekeningen zoo oog zijn en wordt in overweging gegeven in het vervolg door voorafgaande begrooting of andersinds hiertegen te waken. Dan wordt opgemerkt, dat door den regent, den heer van der Slik, melk geleverd is. Ook de heer DORSMAN maakt hiertegen bezwaar, waarna wordt toegelicht, dat, toen in 1922 de opmerking gemaakt is dat over 1921 melk werd geleverd, met die levering onmiddellijk opgehouden is. De heer VAN DER SLIK merkt op, dat hij zulks deed omdat toen geen melk te krijgen was. Ook wordt er op gewezen, dat bij de ver» gaderingen van de verdeeling van het legaat van den boedel de Vries presentiegeld uitge» keerd is. De VOORZITTER deelt mede, dat het voor sommige leden een bezwaar was voortdurend uit hun werkzaamheden te worden geroepen voor die vergaderingen, zonder dat daarvoor eenige schadeloosstelling werd verleend. Wat betreft de levering aan het Weeshuis, wijst spr. er op, dat zulks kon worden voor» komen, door het opnemen van een bepaling dat het doen van leveranties door de Regenten verboden is, waartoe met algemeene stemmen besloten wordt. Daarna worden de rekeningen goedgekeurd. Tegen stemde de heer Dorsman. Tot leden der commissie tot het nazien der gemeenterekening over 1922 worden benoemd de heeren Dorsman, Kootte en Esselink. Daarna wordt uitgeloot No. 19 (aandeel der geldleening van 1 September 1908) oorspron» kelijk groot f 11400, aflosbaar 1 Sept. a.s. ad f 600 Afwijzend wordt beschikt op het verzoek van den Rijksbouwmeester, om vergunning voor den bouw van een woonhuis voor den Directeur der R. H. B. S., op een terrein aan den Ouden Dijk. Betreffende een verzoek van de commissie van de Brandweer om aanschaffing van een motorbrandspuit, wordt besloten dit nader te overwegen, bij de behandeling van de ge» meentebegrooting. De begrooting Gasfabriek over 1923 wordt goedgekeurd. Naar aanleiding van een verzoek van het Hoofd der Jongensschool alhier, waarin hij onder overlegging van een geneeskundige ver» klaring verzoekt wegens ziekelijke gesteldheid zijner moeder voorloopig in Sommelsdijk te mogen blijven wonen, staakten de stemmen, zoodat de beslissing in een volgende verga» dering zal vallen, welke vergadering binnen een paar weken zal worden gehouden. Vervolgens besluit de Raad tot het aanbren» gen van een wijziging in de gemeentebegroo» ting dienst 1923. Tot opzichter van de straatverlichting en ambtenaar bij de plaatselijke belasting in de plaats van den eervol ontslagen gemeente» veldwachter C. Reevers, wordt benoemd de gemeenteveldwachter J. v. Nieuwenhuize. Bij de rondvraag wijst de heer ESSELINK op de wenschelijkheid, om de aandacht van het Polderbestuur in de Oostplaat te vestigen op den weg langs den Oosthavendijk, aangezien behoorlijk onderhoud van den weg, die on» langs in goeden staat gebracht is, dringend noodig is. De VOORZITTER zal dit met den Voor» zitter van bedoelden polder behandelen. De heer DORSMAN vraagt inlichtingen be» treffende aanbesteding van grint. Hij meent, dat de levering niet gegund is aan den laag» sten inschrijver. De VOORZITTER zegt, dat de oorzaak hiervan is, dat de laagste inschrijver geen in» gezetene der gemeente is en dat daarom de levering aan een ander gegund is. De heer NIPIUS vraagt of de commissie van toezicht op het middelbaar onderwijs be» voegd is de leeraarsvergadering bij te wonen. De VOORZITTER betwijfelt de bevoegdheid daartoe. Een vraag van den heer NIPIUS, of een schipper, bestemd voor de doorvaart naar Som» melsdijk, bij gedeeltelijke uitlading te Middel» harnis, alhier havengeld moet betalen, wordt door den VOORZITTER bevestigend beant» woord. Waarna de vergadering wordt gesloten. Melissant 4 Augustus 1923. De groei van de L. O. en T. O. in 1923. Op 1 Juli 1923 trad per Provincie het hier» onder vermelde aantal landbouwers toe. PROVINCIE. Aantal leden. LOON. 7 f 9.682 57 39.119 26 16.025 60 v 28.464 16 20.890 6 7.849 Noord»Holland 16 20.708 22 150.651 13 14.768 Noord Brabant 2 6.500 Totaal 225 314.656 Per 1 Juli 1923 traden als lid derT. O. toe 57 werkgevers, uitbetalende aan loon f 205.298. Sedert 1 Januari 1923 vermeerderde het aantal leden bij de Landb. Ond. met 17.460 en f 17.811.447 loon; Tuinb. Ond. met 3.781 en f 6.619,688 loon. De Secr. van de P. O. C. Overflakkee, A. W. KEIJZER. Het Amerikaansche huldeblijk aan onze Koningin De Hollanders in Amerika hebben het voornemen H. M. Koningin Wilhelmina 'n huldeblijk aan te bieden, en wel een album, aan welks vervaardiging men reeds druk bezig is. Het wordt, mede door de vrijgevigheid van enkele mannen, trotsch op hun afkomst, een prachtig stuk werk. De bekende Dr. van Lonkhuijzen denkt in 't album een voorwoord te schrijvenDr. Henry Beets.heeft een artikel over de heden» daagsche geschiedenis der Hollandsche Ame» rikanen verder de geschiedenis der Ger. Kerk door Prof. Nettinga en van de Chr. Geref. Kerk door Dr. Volbedaartikelen over de geschiedenis van het Christelijk Onderwijs door Prof. van Andelen de HollandschsAmeri» kaansche pers door Mr. Oosterheerdt. Het overlijden van President Harding. Het Departement van buitenlandsche zaken heeft den tijdelijken zaakgelastigde van Neder» land te Washington telegrafisch opgedragen, aan de Amerikaansche regeering de deelne» ming der Nederlandsche regeering te betuigen met het overlijden van president Harding. Bij afwezigheid van den minister van bui» tenlandsche zaken heeft de secretaris»generaal van het departement, jhr. mr. A. M. Snouck Hurgronje, namens den minister een bezoek van rouwbeklag afgelegd ten huize van den Amerikaanschen gezant hij het Nederlandsche Hof, den heer Richard Tobin. Van de woningen der vreemde gezanten te 's»Gravenhage zijn, in verband met het over» lijden van president Harding de vlaggen hun» ner landen halfstok geheschen. De emigratie naar Amerika. Naar het Hdbl. meldt, zouden de heeren Walrave Boissevain, voorzitter van de bezui» nigingscommissie der Nederlandsche Maat» schappij van Nijverheid en Handel, H. J. G. Hengeveld, waarnemend directeur van de Nederlandsche Vereeniging voor Landverhui» zing, tevens vertegenwoordiger van het de» partement van arbeid, de heer De Vugt, chef van de passage der Holland—Amerika»lijn, en mr. Von Baumhauer, eerste secretaris van de Nederlandsch»Amerikaansche Kamer v. Koop» handel, naar Londen vertrekken, teneinde een bespreking te hebben met den heer Davis, minister van Arbeid in de Vereenigde Staten die op het oogenblik aldaar vertoeft. De bedoeling is, den minister de wensche» lijkheid uiteen te zetten van een betere rege» ling van emigratie en een ruimere toelating van Nederlanders in de Vereenigde Staten. Thans mogen per fiscaal jaar, loopende van 1 Juli tot 30 Juni, 3600 Nederlanders als landverhuizers in de Vereenigde Staten ko» men. Voor het loopende fiscale jaar, eindi» gende dus 30 Juni 1924, is, zooals bekend, dit aantal thans reeds bereikt. Minister Davis heeft zich bereid verklaard, de delegatie te ontvangen. De Voorzitter der Eerste' Kamer. In verband met onze mededeeling dat baron Van Voorst tot Voorst zich niet meer beschik» baar zou stellen voor het voorzitterschap der Eerste Kamer, kan het Hsgz. meedeelen, dat er tot heden geen uitlating zijnerzijds is ge» daan die een dergelijke mededeeling recht» vaardigt. De Kon. Familie. Zaterdagmiddag brachten H. M. de Konin» gin en de Koningin»Moeder, vergezeld van Prinses Juliana, een bezoek ten huize van Jhr. T. van de Poll te Zeist. Na een half uur verrrokken H.H. M.M. naar Soesterberg, waar een uur later Prinses Juliana eveneens arri» veerde. Een talrijke menigte juichte de vors» tinnen toe. President Harding, f Donderdag 2 Augustus is president Harding overleden. Hardings dood vond plaats, terwijl me» vrouw Harding hem voorlas. Een lichte schok voer door het lichaam en de aanwezigen merkten terstond dat de president gestorven was. Binnen enkele minuten waren alle leden van Harding's officieel gezelschap aanwezig. De vice»president Calvin Coolidge, die nu president is geworden, werd onmiddelijk in» gelicht. Een officieele mededeeling bevestigt,

Maas- en Scheldebode | 1923 | | pagina 1