x> Reclames Kerk en School. Visscherij. Verg aderingen, V erkoopingen Burgerlijke Stand t Gemengd Nieuws. Gemeenteraad. Plaatselijk Nieuws. De knevelarijen in het Duitsche bezette gebied. Men meldt aan »de Graafschapper« van de grens het volgende over het optreden der Fransche en Belgische bezettingstroepen in Duitschland In de laatste dagen na den aanslag, die te Duisburg werd gepleegd en die door geen enkel weldenkend Duitscher wordt goedge» keurd of verdedigd, treden de bezettingstroep pen op ongehoord ergerlijke wijze tegen de bevolking in het gansche bezette gebied op. Zelfs vrouwen en kinderen worden niet ontzien. Te Dorsten b.v. werd een moeder uit een trein gehaald en moest deze, hoe ze ook smeekte en bad, hare twee kleine kins deren aan hun lot overlaten. Oude en gebrekkige mannen worden bij het passeeren van Belgische wachtposten ges slagen en mishandeld. Een Belgische vlag werd geheschen en evens als in de dagen van Wilhelm Teil werd ieder voorbijganger gedwongen daarvoor het saluut te brengen en wie zonder te groeten passeerde werd gestompt en geslagen. Van hun werk naar huis terugkeerende mijns werkers werden van hun rijwiel afgetrokken. De rijwielen werden in elkaar getrapt en de mannen zelf, die zich aan geen enkel vergrijp hadden schuldig gemaakt, werden met gummi» stokken en geweerkolven bewerkt. Kerkgangers werden gedwongen in hun Zons dagsche kleeding op den weg te knielen en op hun knieën de schoenen te poetsen van Belgische militairen. Bedrijfsleiders en directeuren van mijnen worden in de Fransche of Belgische wachtlos kalen gebracht en geprest onder de grofste bedreigingen, om allerlei vuil werk te vers riehten. Tuinvruchten worden vernield. Bloe» men afgerukt of met wortel en al uitgetrok» ken, enz. Kortom, want we zullen niet meer noemen, ofschoon er nog heel wat meer zou te zeggen zijn, op allerlei wijze worden rustige burgers getyranniseerd. En dat alles geschiedt nog wel op den rand van het bezette gebied in een streek, waarin alleen vooruitgeschoven wachtposten staan. In het officieel bezette gebied is de willekeur nog grooter. Moet er niet ook uit de neutrale landen een krachtig protest uitgaan tegen dergelijke handelingen We weten wel, dat de Franschen en Belgen totaal zijn verblind en zich niet aan een der» gelijk protest zullen storen. Maar al was het alleen maar om aan een volk, zoo zwaar verdrukt als het Duitsche, te toon en, dat de onderdanen der neutrale rijken gruwen van een dergelijke onmenschelijke soldatenstyrannie en om de geheele «beschaaf» de« wereld bekend te maken met het »hards verheffends: optreden van de vertegenwoors digers der vroegere «grande nation«, zou zulk een protest misschien op den duur eenigen invloed ten goede kunnen oefenen. Wat zous den we ons verheugen, wanneer ons volk daars in voorging en eens een krachtig getuigenis aflegde tegen het onrecht en geweld waaronder duizenden en millioenen van onschuldige mens schen in »vredestijd« zoo gruwzaam moeten lijden! Een onthuld oorlogsgeheim. Het oorlogsgeheim aangaande de Britsche verdediging tegen de Duitsche duikbooten werd gisteren te Folkestone onthuld door vice» admiraal Keyes, die in 1918 met succes de operatiën leidde tegen Zeebrugge en Ostende Hem werd het eereburgerschap van Folkestone aangeboden. Uit erkentelijkheid beschreef hij de maatregelen, die genomen werden, om de bedreiging der Duitsche duikbooten in het laatste deel van den oorlog af te wenden. Hij verklaarde, dat in October 1917 een Duitsche onderzeeër in de haven van Waters ford tot zinken werd gebracht. Drie weken later werd hij aan de oppervlakte gebracht en zeer waardevolle inlichtingen werden toen in hem gevonden. Er waren bijzonderheden aangaande de wijze, waarop de Duitsche duik» booten onder of over de mijnversperringen gingen in het Kanaal van Dover. Volgens deze inlichting te werk gaande, stelde de ad» miraliteit zich aan het werk en liet eene lijn van kleine vaartuigen postvatten met 150 viss schersbemanningen. Het 'resultaat was, dat spoedig 13 Duitsche duikbooten op den bodem van het Kanaal lagen tusschen Folkestone en Kaap Griznez. Vroeger hadden de verlies zen der Britsche koopvaardijvloot 70 of 100.000 ton per week bedragen, maar ingevolge van de nieuwe actie daalde dit tot 5 a 6000. Het drama van Meyerling. Onze Parijsche correspondent schrijft dd. 6 uli De onthullingen in een Weensch blad, stuk voor stuk naar deze courant overgeseind, hebs ben ook hier de aandacht getrokken. De Temp* heeft naar aanleiding daarvan enkele toelich» tingen van ter zake kundigen ontvangen. Van eene, door Paléologuo vernomen van keizerin Elisabeth, is verslag gedaan. Daaruit zou blijs ken, dat Frans Jozef op het laatste oogenblik zijn veto tegen de verkiezing van kardinaal Rampollo tot paus zou hebben laten uitspre» ken, omdat gene zich er tegen zou hebben vers zet, gelijk paus en keizer verlangden, dat prins Rudolf openbaar en plechtig zou begraven worden, niettegenstaande de omstandigheden, waarin hij den dood gevonden heeft. Van an» deren kant werd dit tegengesproken dit ver» zet zou, wat ook waarschijnlijker klinkt, op zuiver politieken grond hebben gesteund. Drie verschillende lèzingen werden van het drama ontwikkeld een van graaf Nigra' een van barones Vetsera, moeder van dejeugdige Maria en een van gezant Paléologue. Er is een vierde lezing, sinds kort openbaar gemaakt, die dat geheim in een nieuw licht zet' Gene» raai baron Albert de Marguttie, exsadjudant van Frans Jozef, heeft ze uiteengezet in een te Weenen verschenen boek V o m a 11 o n Kaiser, in het Engelsch vertaald en waars van een Fransche vertaling wordt voorbereid Een ingezonden stuk in de Temps, geteekend Lissie Fonto Margutti, vat het betrokken hoofd» stuk samen. Drie vrouwen hebben een rol gespeeld in het leven van den prins, gravin Larisch, nicht der keizerin, welke haar niet als schoondoch» ter begeerde, Maria Vetsera, die gravin Larisch zelf den prins had voorgesteld en de vrouw van het hoofd der jachtmeesters van Meyers ling. Generaal Margutti beroept zich op verschei» den hooggeplaatste ter bevestiging van zijn lezing over het gebeurde in den nacht van 29 tot 30 Januari 1889, onder wie de vriend die het relaas hoorde van den jachtmeester zelf, sinds den dag, gevolgd op dien van het drama, verdwenen. Ingevolge ernstige vermaningen van zijn vader had de prins besloten, met Maria Vet» sera te breken. Deze volgde hem naar Meyer» ling in de hoop hem tot andere gedachten te brengen. Daar ze hierin niet slaagde, kwam ze laat in den nacht alleen in haar kamer, terwijl de prins de vrouw van den jachtmees» ter, dien men weggekregen had, opzocht. Deze had niet gehoorzaamd, nij betrapte zijn vrouw met den prins. Een helsch tooneel brak los, de beleedigde echtgenoot sloeg Rudolf neer die een schrikkelijke hoofdwond opliep en gooide het lijk uit het venster. Den volgen» den ochtend werd het, met sneenw bedekt gevonden. Toen men Maria Vetsera wilde waarschuwen vond men haar dood te bed. De lijkschouw wees uit, dat haar dood eenige uren voor dien van Rudolf ingetre den was. Zij pleegde blijkbaar zelfmoord, daar Ru» dolf een ander boven haar verkozen had. N. R. C. Zijde als ziekteoorzaak. •Eenigen tijd geleden kwam in een der Lon» densche ziekenhuizen een merkwaardig geval van z.g. zijdegevoeligheid voor. De patiënte verklaarde, dat zij geen zijde kon dragen, omdat haar huid daardoor ontstoken raakte. Thans wordt een tweede, dergelijk geval gemeld. EenJ 21»jarigJ meisje heeft verklaard, dat zij geen zijde kon dragen, omdat ook haar huid er door wordt aangetast. Alleen de nabijheid van zijdesweefsel is reeds vol» doende om het meisje een gevoel van onbes haaglijkheid te geven. Een kwartier nadat zij een zijden blouse heeft aangetrokken, vertoo» nen haar armen en hals overal roode vlek» ken. Men bereidde een extract uit zijde en gaf de patiënte daarmede een injectie. Het gevolg was, dat zij begon te hoesten en te niezen, terwijl de oogen begonnen te tranen, welke verschijnselen gepaard gingen met ne» telroes. De vrede verzekerd. Maandagnacht kwart over een zeide Ismet pasja, die met Riza Nour bey het eerst het slothotel van Ouchy verliet, tot ons, wach» tende journalisten, dat algeheele overeenstem» ming verkregen was. Eenigen tijd daarna werd dit heugelijke nieuws door de geallieerde ges delegeerden bevestigd. De vrede van Lausanne is thans een zekerheid. De drie comite's moes ten nog eenige kleine redactiekwesties regelen. De vrede zal over ongeveer 10 dagen plech» tig worden onderteekend. De drie nog hangende geschillen zijn als dus geregeld. De ontruiming van Turkije door de Geallieerden zal beginnen onmiddellijk na de ratificatie van het vredesverdrag door Turkije, en geëindigd moeten zijn binnen zes weken daarna. Over de Ottomaansche schuld wordt in het geheel niets gezegd, doch de geallieerden zullen een mondelinge verklaring afleggen dat de rechten der aandeelhouders onverminderd blijven bestaan. Over de cons cessies zullen in een protocol bij het vredes» verdrag eenige toezeggingen door Turkije wor» den gedaan. Over de gelukkige beëindiging der vredes» onderhandelingen heerscht groote vreugde bij alle partijen, met uitzondering van enkele Franschen, die vinden dat te veel concessies zijn gedaan. Spoedeschende vergadering van den Gemeenteraad van Dirksland, op Maandag 9 Juli, des n.m. om 8 uur. De Voorzitter, de Edelachtbare heer de Winter, opent de vergadering met gebed waarna de notulen worden voorgelezen en onveranderd vastgesteld. Ingekomen is een bericht van den heer de Graaff dat hij zijn benoeming tot lid der plaatselijke Schoolcommissie aanneemt. Wordt voor kennisgeving aangenomen. Mej. Mooijaard vraagt in verband met on» gesteldheid tegen 1 Oct. a.s. ontslag als help» stor der bewaarschool. Eervol wordt het haar verleend. B. en W. hebben een voordracht opgemaakt ter benoeming van een hoofd der Bewaar» en handwerkschool. Deze luidtNo. 1 Mej. HuiswaardNo. 2 Mej. Janknecht. No, 1 heeft 6 stemmen en No. 2 1 stem. Eerstge» noemde is gekozen. In een adres verzoekt Joh. V. het raadsbesluit weer in te trekken betreffende sluiting On» derlangs op bepaalde uren van den dag voor rijwielen. Na eenige bespreking wordt op advies van B. en W. besloten daar voorloopig niet op in te gaan. De Maatij. »Mabeg« vraagt invoering van het penningstelsel, ter vervanging van twee en een halve cents stukken. De kosten zijn beraamd op f 750 maar door de voordeelige werking zullen deze kosten spoedig betaald zijn. Bij betaling voor het muntgas is dat niet meer noodig. B. en W. stellen voor het verzoek in te willigen. Met algemeene stemmen wordt hiertoe bes sloten. Dan gaat de raad in Comité»Generaal ter behandeling «oninbare posten«. SOMMELSDIJK. De beide weegbruggen dezer gemeente zijn voor de ontvangst van suikerbieten goedgekeurd. De collecte voor het aan H. M. de Ko» ningin bij gelegenheid van haar regeerings» jubileum aan te bieden huldeblijk heeft opge» bracht de som van f 13,95. Het kind van J. v. S. had het ongeluk bij het spelen in de punten van een ijzeren stoephek te vallen, waarbij het zich zoo ern» stig verwondde, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Tegen een drietal jongens is processver» baal opgemaakt wegens het stelen van fruit uit een tuin. MIDDELHARNIS. De collecte gehouden voor 't huldeblijk voor H. M. de Koningin heeft opgebracht f 80,19. Door de postvereeniging »Seinpost« zal Donderdag 12 Juli van uit Bergen op Zoom een oefeningswedstrijd gehouden worden met ruim 100 postduiven welke losgelaten zullen worden 's voormiddags 8 uur. Alhier is men begonnen met het rooien van vroege aardappelen, uitkomst en kwaliteit valt niet mee. Terwijl M. Kamerling met wagen en paard door de Nieuwstr. reed, Zondagavond, begon het achterste gedeelte van zijn wagen te brans den door personen in die straat werd de voerman opmerkzaam gemaakt en werd het vuur met een emmer water gebluscht. DEN BOMMEL.* De veldarbeider H. Kornet werd zoodanig door de warmte bevan» gen zoodat hij eenige dagen zijn werkzaam» néden niet kon verrichten. Door Ant. Lodder werd een postduif gevangen gemerkt Beige 2228122 47. OOLTGENSPLAAT. Dhr. M. W. Kas, volontair ter Secretarie dezer gemeente is be» noemd tot ambtenaar ter Secretarie, tevens belast met de bevolkingsboekhouding. Laffe daad 1 In den nacht van Zondag op Maandag heeft iemand den laffen moed gehad bij den landbouwer A. J. in Achthuizen van een 2sjarig rund de peezen der achter» beenen af te snijden. Zaterdag brandde zich het kind van W. van D. aan heete koffie, de hulp van Dr. Entz werd ingeroepen. Maandagmiddag viel het 5»jarig doch» tertje van C. de V. iri de Spui, de moeder mocht het genoegen smaken het kind behou» den op het droge te brengen. De Reciteerclub alhier heeft hare repe» titien tot de a.s. winter gestaakt. L. C. de V. verwondde zich deze week aan zijn hand, na korten tijd moest de hulp van Dr. Entz worden ingeroepen, welke bloed» vergiftiging constateerde. OUDE TONGE. Bij de Wed. L. J. ont stond een begin van brand. Men was het vuur spoedig meester. Alhier worden veel nieuwe aardappelen voor 50 cent de 5skop verkocht. NIEUWE TONGE. Het dochtertje van dhr. I. de W. geraakte in de Kerkgracht. Met behulp van de dreghaak was het meisje spoes dig op het droge. Het ongeluk liep met den schrik en een nat pak af. Bij gunstig weer zullen de kinderen der Openbare School alhier a.s. Woensdag een reisje maken naar Rotterdam. Door P. van den Houten Jbz. zal vers gunning worden gevraagd voor het bouwen eener arbeiderswoning op den Stovendijk als hier. DIRKSLAND. Bij publicatie hebben Bur» gem. en Weth. het volgende ter algemeene kennis gebrachtBurgemeester en Wethouders van Dirksland Gelet op de circulaire van den Heer Minister van Arbeid, Handel en Nijver» heid van 11 Juni 1923. No. 494 A. Afd. V; Vestigen de aandacht op artikel 15 der Wonings wet, luidende als volgt«Indien drie of meer meerderjarige ingezetenen eener gemeente bij het gemeentebestuur een met redenen omkleed bezwaarschrift indienen, betreffende een of meer woningen, die blijkens persoonlijk onder» zoek, hetzij wegens niet in achtneming van de voorschriften, der Bouwverordening, hetzij uit anderen hoofde ongeschikt ter bewoning zijn, of waarbij het aanbrengen van bepaaldelijk aangeduide verbeteringen noodzakelijk is, of wel waarin meer personen zijn gehuisvest dan volgens plaatselijke verordening geoorloofd is, wint het gemeentebestuur, met overlegging van het ingediende bezwaarschrift, onverwijld het advies van de Gezondheidscommissie in. Hetzelfde geldt, indien het hoofd van een gezin of een afzonderlijk levend persoon zoo» danig bezwaarschrift indient betreffende de door hem bewoonde woning.« Zaterdagavond kwam de motorwielrijder F. V. uit Nieuwe Tonge in botsing met den wielrijder L. v. d. W. van Melissant. Aan het rijwiel van v. d. W. werd belangrijke schade aangericht. Persoonlijke ongelukken kwamen evenwel niet voor. A.s. Donderdag zullen de leerlingen van de O. L. School een reisje maken naar het strand te Ouddorp. Tegen H. A. v. E. is processverbaal op» gemaakt wegens overtreding der Arbeidswet^ 40 cent per regeL HERRINGEN. Ook vanuit deze gemeen» te zullen eenigen naar Amerika vertrekken De zwarte bessen worden opgekocht te» gen 30 cent per kilo. Op 17 Juli a.s. zal door het Waterschap «De Dijkkring Flakkee« openbare Schouw gehouden worden. De Gem.sRekening dienst 1922 ligt van 9 tot 22 Juli ter gemeentessecretarie ter in» zage. STELLENDAM. Tegen de huisvrouw van K. V. alhier is processverbaal opgemaakt we» gens beleediging van L. S. Werden voorheen aan de garnalenvis» schers uit deze gemeente door den Staat ver» gunningen gegeven voor f 2.— per jaar en per vaartuig, tot het visschen met de garnalenkor beneden de lijn Hellevoetsluis—Dirkslandsche haven, perceel 43, thans tengevolge van de nieuwe verpachting kwam men tot de ontdek» king, dat dit vischwater was verpacht en de Staat geen vergunningen meer kon verleenen. Na veel correspondentie met Z.Ex. Minister van Financiën heeft deze thans besloten dat wederom vergunningen zouden worden ver»" leend. A.s. Vrijdagavond zal in het gemeente» huis een voor ieder toegankelijke vergadering worden gehouden met het doel te trachten voor het a.s. te houden jubileumfeest van H. M. de Koningin een commissie samen te stellen en in verband daarmede besprekingen te houden. Tegen J. D. v. E. is processverbaal ops gemaakt wegens overtreding der Vuurwapen» wet. De gehouden collecte voor den gewa» Eenden dienst in deze gemeente heeft opge» racht f 6.05 GOEDEREEDE. Vrijdag j.l. overleed onze oudste inwoner, J. Grinwis, op 90»jarigen leeftijd. Zaterdag is J. v. d. W., inwoner van het buurtschap Ouden Oostdijk alhier, in het arrestantenlokaal opgeborgen. Vorige week werden de brandbluschmid» delen beproefd. Pompen waren in orde, een slang, is afgekeurd. OUDDORP. Uitnoodigingen zijn rondge» gezonden aan alle jongelingen van 16», 17» of 18»jarigen leeftijd, tot het bijwonen eener ver» gadering op 12 Juli a.s., des nam. te zeven uren (torentijd) in een lokaal van de Openb. School, waar zal worden besproken, hoe voor die jongelingen hun aanstaand verblijf in het leger met vier maanden kan worden vermin» derd. Vaders of voogden zijn eveneens tot bijwoning dezer vergadering uitgenoodigd. MIDDELHARNIS.*4 Zondag 15 Juli a.s. zal in de Geref. Kerk alhier een collecte worden gehouden voor het leerstoelfonds. DEN BOMMEL.* Wegens vervulling eener vacaturebeurt des v.m. te Ooltgensplaat treedt Ds. Japchen a.s. Zondag in de N. LI. Kerk alhier alleen des n.m. 6 uur op. NIEUWE TONGE. A.s. Donderdagavond zal de Kerkelijke Ontvanger in de consistories kamer der Ned. Herv. Kerk zitting houden tot ontvangst der koop» en huursommen van de j.l. week verkochte en verhuurde zitplaatsen. HERKIN.GEN. Zondag voorm. a.s. 15 Juli hoopt Z.Eerw Ds. Bus alhier in de Ned. Herv. Kerk op te treden om welke reden 's nam. 2 uur Zondagsschool zal worden gehouden. De vacantie voor Onderwijzers en leer» lingen der Bijz School alhier is bepaald op 3 Aug. a.s. STELLENDAM. De opbrengst van de ge» houden collecte over de vorige maand in de Ned. Herv. Kerk alhier voor de verbouwing dier kerk heeft opgebracht de som van plm. f 175,—. Tengevolge van de vergrooting van het kerkgebouw der Ned. Herv. Kerk alhier is ook besloten een nieuw kerkorgel aan te schaffen. OUDDORP. Wegens droevige familieom» standigheden kan de predikant der Herv. Gem. deze week geen catechisatie houden. Voor den verbouw der Herv. Kerk zijn nog de volgende giften ingekomen bij den diaken W. Mastenbroek f 100,— bij den ouder» ling KI. Voogd f 20,— en bij den predikant Ds. J. Bus f 25,— en f 100.—. Het geheele bes drag is daardoor gestegen tot f 5035,—. NED. HERV. KERK. Beroepen: Naar Sint Annaland en naar Hagestein, Ds. G. v. d. Graaf te Kockengen naar Gorinchem, Ds, C. B. Holland te Kampen naar Scharnegoutum, Ds. C. M. Luteijn te Rijnsburg. Drietal: Te Raambrugge Ds. J. A. Broer Oostslnd. pred. met verlof te Hattem, Ds. J. J. Homburg Goes en Ds. A. J. v. "Wijngaarden Westmaas. GEREF. KERKEN. Beroepen: Naar Scherpenzeel (Geld.), Ds. K. v. d. Veen te Vreeswijk naar Emlichem (Bentheim), Ds. J. E. Goudappel te Utrecht; naar Groot Lindt, de heer J. Versteegt leerend ouderling te Ouddorp. T w e e t a 1Te Scheemda, de heer E. Douma Cand. te Den Haag en Ds. J. H. Staal, Wierden Aangenomen: Naar Kommerzijl, Ds. Z. Hoek te Zonnemaire naar Huizen (N.»H.), Ds. J. E. Vonkenberg te Amersfoort. Bedankt: Voor Katendrecht, Ds. D. de Wit te Berlikum voor Bierum, Ds. W. Stee» nenberg te Heemsevoor Spijk, Ds. J. de Waard te Bunschoten Spakenborg (A.) HERST EVANG. LUTH. KERK. Drietal: Te Enkhuizen, Ds. P. Boender» maker Harlingen, Ds. O. D. Bleeker, Wilder» vank, Ds. Th. C. Stellweg, Delft. GEREF. GEMEENTEN. Beroepen; Naar Lisse, Ds. H. A. Min» derman te Dirksland; Naar Boskoop, Ds. A. Verhagen te Middelburg. Gemengde Huwelijken. Met betrekking tot z.g. gemengde huwelijken nam de Raad der Gereformeerde Kerk te Leers dam het volgende besluit. De Kerkeraad besluit, waar het pas geeft, tegen de gevaren van den tijdgeest te waar» schuwen, de ouders te wijzen op de nood» zakelijkheid, om toezicht te oefenen op de verkeering hunner kinderen, en, in het alge» meen gemengde huwelijken te ontraden» Een gemengd huwelijk zal dan alleen in het midden der gemeente bevestigd worden, wan» neer tegen leer en levenswandel van de niet tot de kerk behoorende partij overigens geen bezwaar bestaat en redelijker wijze te verwach» teil is, dat het te vormen gezin zich voegen zal in het leven der Geref. Kerk. Het verzoek tot het inzegenen van een ge» mengd huwelijk zal minstens vier weken vooraf moeten worden gedaan. Naar den levenswandel van de niet tot een Geref. Kerk behoorende partij zal een onder» zoek worden ingesteld en haar zullen de vol» gende vragen worden voorgelegd, om die schriftelijk te beantwoorden. 1. Erkent gij de Heilige Schriften van het Oude en van het Nieuwe Testament als het woord Gods en dus als den eenigen regel voor geloof en leven 2. Stemt gij in met den inhoud van het in de Gereformeerde Kerken gebruikte huwe» lijksformulier 3. Zijt gij bereid, de vragen in dat huwe» lijksformulier bevestigend te beantwoorden 4. Belooft gij, indien of zoolang gij u niet tot een Geref. Kerk voegt, den raad der Geref. Kerk van uw woonplaats op geenerlei wijze te zullen belemmeren in de ambtelijke be» arbeiding van die leden van uw gezin, die tot een Geref. Kerk behooren? 5. Belooft gij eveneens, uw echtgenoote op geenerlei manier te zullen verhinderen om te wandelen in overeenstemming met de Geref. belijdenis 6. Belooft gij, als man toe te staan, of als vrouw goed te vinden, dat uw eventueel ge» boren wordende kinderen in de Geref. Kerk worden gedoopt en opgevoed Wanneer het antwoord op deze vragen toe» stemmend is, zoo kan tot kerkelijke bevestiging van het huwelijk worden besloten. OUDDORP. Garnalen van 80 tot 100 kilo per dag per vaartuig. In de stallen 18 zalmen. NIEUWE TONGF. Vergadering van den Gemeenteraad op Don E derdag. 12 Juli a.s. v.m. 11 uur (zomertijd) Op Woensdag 11 Juli 1923, bij veiling, e i Op Woensdag 18 Juli 1923, bij afslag, beid:! dagen 's nam. 3 uur (zomertijd) te Sommels dijk, in Hotel Spee, van Een huis met erf en grond (eeuwigduret,j. erfpacht) te Sommelsdijk, aan den Binnenwu kad. Sectie B no. 1960, groot 1 Are 35 centif i aren, bewoond door den Heer Dm. Joppi Izoon. Notaris AN DER SLUYS en AKKERMAN. Vrijdag 13 Juli 's avonds 5 uur (zomertijd) te Goedereede aan de Haven, van een partij I Scheepsafbraak, als zware eiken planken, palen, ',1 balken, brandhout enz., ten verzoeke van den M Heer G. Tanis. Notaris VAN DEN BERG, Zaterdag 21 Juli bij inzet en Zaterdag 2ü Juli bij afslag, telkens des avonds 6 uur (zomer tijd) te Ouddorp in het Logement van Akers j hoek van een huis met schuurtje en tuin it Ouddorp, nabij den Dorpsweg, kad. Sectie f E no. 2416, groot 13.70 aren (8972 R. V.M.) H bewoond door Joh. Melissant, op 1 Nov. 1511 I te aanvaarden. Notaris VAN DEN BERG. SOMMELSDIJK. OndertrouwdL. B. van Nieuwenhuijzen, I 23 j. en M. H. Kardux, 22 j. beiden alhier; l L. Kattestaart, 31 j. en G. Lodder, 31 j. bei f den alhierG. Buth, 26 j. te Middelharnis 'I en D. van der Sluijs, 23 j. alhier. Gehuwd H. Born 25 j. te Middelharnis, en J. van Driel, 26 j. alhier. MIDDELHARNIS. Ondertrouwd: P. N. Schouten oud 27jaar (te Amerongen) en F. J. Nieuwland oud 24 j.C. v. d. Broek oud 31 j. (S'dijk) en L. Peeman oud 31 j. Getrouwd: P. Vijfhuize oud 26 jaar (S'»Uik) en M. de Koning oud 28 j.I. Bret% Jm j> 24 j. (S'dijk) en W. van Dongen oud 2rjaar. OOLTGENSPLAAT. GeborenCornelis, z. v. Jan Bakelaar en Goverina van EekAdrianus, z. v. Bouwen Kruik en Johanna Maria Noordijk; Cornelis z.v. Arie de Wit en Laurina HokkeEwoudt z. v. Cornelis Langeweg en Adriana Neeltje KromdijkWillemina, d.v. Franciscus Janssen en Geertruida VervloedEliza, z. v. Willem Eun en Johanna HottingLeentert Marinus, z.v. Leendert Tieleman en Adriana van Dijk; Willem CorHelis, z. v. Hendrikus van E-ra» dink en Maria CeulemansAdriana, dv. Bas* tiaan Markus en Engeltje van Nieuwaal. Gehuwd Pieter Kreeft, 29 j. en Elizabeth Osseweijer, 23 j.; JohannesKonings, 64 j. en Adriana Troost, 41 j.Arend Hotting, 12 j. en Elizabeth Remis, 20 j. OverledenMaria Johanna Buijs, 81 jaar, wed. van Willebrordus v. d. Capelle. OUDE TONGE. Geboren: Jacob, z. v. Cornelis Gebraad en |ff Johanna Koert; Franciskus Leonardus, z.v. Adrianus van Peperstraten en Allegoni Vn BergenPieter, z. v. Marinus van LoRr en Sophia Magdalena Maria de KortePetrus Johannes z. v. Johannes Pollemans en Catha» rina StoopJohannes, z. v. Johannes Frede» rik Heijkoop en Lena van St. Annaland;Th mothemus Arie, z. v. Johannes Frederik Heij» koop |en Lena van St. Annaland (woonenae te Brussel) Pieternella, d. v. Adrianus Corne» lis Pollemans en Geertruida BroedersLeunt je, d. v. Johannes Bernardus Beier en Maria Jacomina van der Veer Leendert, z. v. Pieter de Korte en Pietertje Simena KantersNico» K laas, z. v. Krijn de Looze en Lientje Knape; J Maria Adriaantje, d. v. Johannes Jacob Vogel J en Jannetje KievitAnthonius, z. v. Pieter Johannes van Es en Henderika de Wals ;.Jo» .1 anna Paulina, d. v. Anthonie Korteweg en 4 Adriana DorsmanAdriaantje Maria d. v. J Adrianus Simon de Gast en Belia Maria Nieuw» land; Maria Stoffelina d. v. Nicolaas Koog man en Jannetje Vogel (geboren te- Gent. Gehuwd: Teunis van Noord 25 j. j.m. enj Bastiaantje de Vos 23 j. j.d. Overleden Adriana Voshol 15 j. d. v. Arie Voshol en Sara Jacobina van Gelder; Dinal Lofmans 72 j. wed van Cornelis Stoop Abra» f f ham van Prooijen 59 j. wedn. van Cornelia S de Lint; Aren Kamerling 61 j. wedn. van I Klazina Adriana van der Tulp Leentje Sime» I na Hartman 29 j. wed van Pieter Quist. STELLENDAM. Geboren: Pieternella, d. van Jan van Dam en van Laurijntje Koese Jacob, z. v. Jacob Koole en van Arnolda van Anroy; Gerritje d. van Jacob van Dam en van Christina Keijzer; Thomas, z. van Jacob van Veen en van Lena HoekmanJan, z. van Human Brinkman en van Johanna Seters; Gerrit, z. van Aren Troost en van Jannige van 't Ge» loof; Zeger, z. van Marinus Klink en van Catharina Holster. Ondertrouwd: Dirk Menheer 23 j. en Jan» netje Keijzer, 25 j. Getrouwd Pieter van Lenten 25 j. en Leen tje Troost, 19 j.Dirk Kieviet. 24 j. en Anna Catolina van Seters, 23 j.Dirk Menheer, 23 j. en Jannetje Keijzer 25 j. Overleden Leendert van der Vlugt, 1 jaar z. van A. van der Vlugf en C. Boshoven. A. N. W. B. Toeristenbond voor Nederland 40«jarig bestaan De herdenking van het 40»jarig bestaan van den A. N. W. B., Toeristenbond voor Neder» land, werd Vrijdagavond ingeleid met een officieelen maaltijd, aangeboden door het Al» gemeen Bestuur van dfen Bond, in het Kur» naus te Scheveningen.

Maas- en Scheldebode | 1923 | | pagina 2