SïilII VERKEER WE1113K RUNDVEE- jeiissanl n SM." 2-iaffle slamHslr Advertentiën. Burgerlijke Stand. V er koopitigeta Gemengd Nieuws. Marktberichten. Fokvereensging „HES niCO I. LUSTEN BEU". Getrouwd Allen hartelijk dank voor hunne belangstel ling, mij op den eersten dezer betoond. (Filipp. 4 10a.) 23093 Ds. G. ALERS. Nieuw-Lekkeriand, 4 Juni 1923. Bakkersksi echt Ter beschikking van alle leden (voor niet-leden slechts tegen ver hoogd dekgeld) de op de Cen trale Keuring te Rotterdam, met le prifs bekroonde 23097 Gestald bij A. STRUIK, Melissant. De vereeniging vergadert heden Woensdagav. 7 uur bij A. v. d. Werf, alhier, tevens gelegenheid verdere aangifte lidmaatschap. OUDDORP. Met ineang van 1 Aug. a.s. is aan den be» «teller bij postdienst D. Tanis Jzn. te Ouddorp, op zijn verzoek eervol ontslag ver leend- )n de maand Mei zijn op het telegr en telefoonkantoor 408 gesprekken gevoerd en fe zamen ontvangen en verzonden 116 tele grammen. DEN BOMMEL. Geboren Johanna Arentje, d. v. C. Koppe» naai en N. Kievit. T Gehuwd Matth. Holleman 34 j. en L. Leij» d<"Overle<jenElizabeth Ceulemans oud 69 j. weduwe van Jac. van Balen. NIEUWE TONGE. Geboren Jannetje, d v W. van den Ouden en T van der Made; Pieter, z. v. J. C. Holle» man en A. P. van AlphenArie, z. v. P. de Gast en L. H. van Vliet; Neeltje, d. v. G. Breur en A. P. Klink Pieter z. v. P. van Alphen en A. Dekker; Sietje Wijntje, d. v. J. Holle» man en A. van der KolkTheodorus Hubertus, z v A. v. d. Velde en J. Robër. Ondertrouwd: J. M. Buskop j.m. 27 jaar van Sommelsdijk en M. B. van der Mast.j.d. "Gehuwd: H. van Zielst, j.m..28 jaar en EI. B. Schilperoort, j.d. 25 jaar. Overleden Jacob van Alphen oud 77 jaren, gehuwd met Kaatje Grootenboer Jan Volaart oud 64 jaren, gehuwd met Mina Elisabeth Bestman. HERKINGEN. Geboren Jacob, z. v. Leendert Scherpenisse en Elizabeth Klem Marinus, z. v. Izak van Vliet en Gerretje Verschoor. GOEDEREEDE. Geboren Pieternella, d. v. A. Groenendijk en A. KlepperLena, d. v. P. Heerschap en L. v. d. Laan; Jacomijntje, d. v. J. van Splun» ter en C. Grinwis. GetrouwdW. v. Veen wedr. van D. Tem» minck en E. J. v. d. Veer wed. van C, Mat» singer. OUDDORP. GeborenAagje Wilhelmina, d. v. W. de Vogel en J. van DamLucretia, d. v. Ch. Grinwis en J. Hoek Arjaantje d. v. M, de Vogel en E. Hoek Markus, z. v. K. van 't Geloof en A. C. Grinwis; Cornelis z. v. J. Hameeteman en K. G. WesthoeveCornelia, d. v. L. Breen en C. Mastenbroek. Ondertrouwd Human Bosland j. m. 59 j. met Jacomijntje Tanis j. d. 37 jaar Thomas Breederveld j. m. 29 jaar met Grietje van Loon j. d. 29 jaarAdam Aleman j. m. 30 jaar met Maatje Padmos j. d. 25 jaar Jan Bezuijen j. m. 23 jaar met Klaasje Tanis j. d. 24 jaar. Getrouwd Human Bosiand j. m. 39 j. met Jacomijntje Tanis j. d. 37 j.Thomas Breeder» veld j.m. 29 j. met Grietje van Loon. j. d. 29 j.Adam Aleman j. m. 30 j. met Maatje Padmos j.d. 25 j. Overleden: Dimmetje Voogd 80jaarwedu» we van Evert Verhage Jannetje Akershoek j. d. 87 jaar dochter van Paulus Akershoek en Lizabeth Beeuwzier Levenloos aangegeven kind van het vrouwelijk geslacht van Corne» jis de Jong en van Chatolijntje van Loon. HELLEVOETSLUIS. Bevallen E. J. de Werker—Roert, d.D. H. Bregonje—Gerding, d.G. J. Kraak— Schoordijk, d.P. Meuldijk—de Snaijer, d. W. Knöps—Looij, z. Ondetrouwd P. F. Klaaijsen, j.m. 25 j. en M. A. de Pijper, j.d. 22 j. Getrouwd: C. van Houwelingen, j.m. 21 j. en J. E. Huijsse, j.d. 20 j.G. P. van Har» tingsveldt, j.m., 31 j. en A. Tritten. j.d. 28 j. Overleden J. M. Koster, j.d. 2 j.A. C. van Kampen, echtgt. van C. G. ter Beek, 82 j. ROCKANJE. GeborenCornelia, d. v. L. Ambachtsheer en D. v. EsAdam, z. v. J. Roskam en L. A. W. Manintveld Kornelis, z. v. K. Braven» boerWillempje Cornelia Macheltje, d. v K. L. ioledo en F. Toledo. Ondertrouwd J. Mand 26 j. en K. Brugge» man 24 j.J. Klok 31 j. en N. Dalmollen 30 j. GetrouwdJ. Roskam oud 27 j. en C. Ar» kenbout 25 j. Overleden: Maaike H. Noordermeer 19j., levenloos kind van J. Nieuwland en D. A. 't Mannetje; A. Farenhout oud 80 j., weduwe van D. de Vries. WAAKT. Zoo waakt dan, want gij weet niet wanneer de heer des huizes komen zal enz. Mark. 13—35. »'t Is wellicht in den avond, Als 't dagwerk is verricht, En ge uitrust van uw zorgen In 't vallend schemerlicht Wanneer de laatste stralen Der zon aan 's hemels trans Een kleuren meng'ling toov'ren Van zeven aubb'len glans Wanneer geen enk'le voetstap De hoorb're stilte stoort, En 't koeltje zelfs ging slapen Dat gij mijn voetstap hoort En daarom, niemand weet het, Wanneer die stond genaakt, Wat 'k u heb toegeroepen Dat zeg ik allenWaakt t Is wellicht in het duister, Wanneer de zwarte nacht Aan d aard, op al haar zwoegen Verpoozing beeft gebracht Wanneer geen enk'le lichtstraal Door t tastbaar donker boort En hier en ginds een kranke Slechts 't uurwerktikken hoort Wanneer ge uw moede leden In 't bed hebt uitgestrekt, In diepen slaap verzonken Dat mijn bazuin u wekt 1 En daarom niemand weet het, Wanneer die stond genaakt, Wat 'k u heb toegeroepen Dat zeg ik allenWaakt »'t Is wellicht in de Scheem'ring, Wanneer de wakk're haan Met fier en lustig kraaien U noodt om op te staan Wanneer 't ontwakend aardrijk In morgengoud zich baadt, En 't licht de laatste neev'len Als schimmen vluchten laat Wanneer der vog'len lofzang Klinkt over bosch en beemd En nagalmt in uw ooren Dat gij mijn stem verneemt! En daarom, niemand weet het, Wanneer die stond genaakt, Wat 'k u heb toegeroepen Dat zeg ik allen Waakt 1« »'t Is wellicht in den morgen, Wanneer de laatste spat \an 't edelst vocht nog vonkelt En blinkt op 't rozenblad Wanneer ge op nieuwe zorgen Met 'd ouden weemoed staart Of met verjongden ijver De dagtaak hebt aanvaard Als ge op de markt des levens Dien koop hebt afgepast, Dien handelsvriend verwelkomd Dat u mijn komst verrast En daarom, niemand weet het, Wanneer die stond genaakt, Wat 'k u heb toegeroepen Dat zeg ik allenWaakt 1» »Dat was uw woord, mijn Koning Uw komst zal onverwacht, De menschheid overvallen Gelijk een dief bij nacht Maar wij, die op u hopen, Met opgestoken hoofd Zien uit naar uw verschijning, Omdat gij 't hebt beloofd Wij weten dat ge u heil'gen Hier boven plaats bereidt, En haasten naar uw weerkomst In kracht en heerlijkheid Heer 1 geef dat voor uw wekstem Alle ij delheid verstom Zet oor en hart ons open Voor uw belofte »Ik kom AVEKA. Op Donderdag 31 Mei 1923 te Ooltgensplaat in Hotel »Moelker« bij Veiling en op Don» derdag 7 Juni 1923 aldaar in Hotel »Hobbel« bij Afslag, beide dagen des avonds ten half acht uur (wettelijke tijd) van Een bouwschuur met mestputplaats en erf te Ooltgensplaat aan den Achterweg, nabij den Molendijk, kad. sectie A no. 2165, groot 2.05 A. Dadelijk te aanvaarden. Ten verzoeke van de heeren L. de Vos Wz. en L. de Vos Cz. te Ooltgens» plaat. Breeder omschreven bij biljet. Meerdere inlichtingen verstrekken de verkoopers en Notaris AKKERMAN. Aangiften voor de publieke Verkooping van klavers te velde worden ingewacht tot en met 6 Juni a.s. ten kantore van Notaris AKKERMAN. Klaververkooping. Op Woensdag 6 Juni 1923 des avonds 7 uur zomertijd, in het Hotel Meijer te Middelharnis, ten verzoeke van de heeren J. C. Vermeer, j. M. van Paaschen, D. Struik, allen te Middelharnis, en W. Breur Gz. te Sommelsdijk. Op Donderdag 7 Juni 1923 des avonds 7 uur zomertijd, in het Hotel Spee te Sommels» dijk, ten verzoeke van de heeren D. Joppe Cz., A. v. d. Meide, (Roode Klavers) en K. Doornbos. Op Vrijdag 8 Juni 1923 des avonds 6 uur oude tijd in het café Smits te Stad aan 't Haringvliet, ten verzoeke van den heer J. G. Born, aldaar. Op Maandag 11 Juni 1923, zes uur oude tijd, in het hotel Holleman te Nieuwe Tonge, ten verzoeke van den heer P. H. Holleman, aldaar. Notaris VAN BUUREN. Klaververkooping. Op Woensdag 6 Juni 1923 des avonds 7 uur zomertijd in het Hotel Meijer te Middelharnis, ten verzoeke van J C. Vermeer, J. M. van Paasschen, D. Struik, A. Born, Dg. Slis, allen wonende te Middel» harnis en de Dames de Graaff, W. Breur Gz3 te Sommelsdijk. Op Donderdag 7 Juni 1923 des avonds 7 uur zomertijd in het Hotel Spee te Sommels» dijk ten verzoeke van D. Joppe Cz., A. v. d. Meide en K. Doornbos. Op Vrijdag 8 Juni 1923 des avonds 6 uur oude tijd in het Cafe Smits te Stad aan 't Haringvliet ten verzoeke van J. G. Bom aldaar, en Joh. Korteweg te Middelharnis. Notaris VAN BUUREN. Op Woensdag 6 Juni 1923, 's avonds 7 uur (Zomertijd) te Dirksland, ter herberge van H. van den Doel, van diverse perceelen Lucerne en Lucerne vermengd met roode klavers, was» sende in de polders »Dirksland« en »Oude Plaat® ten verzoeke van de Heeren W. van der Linde Sr. en Johs. Roodzand K. Pz. Notaris VAN DER SLUYS. Op Vrijdag 8 Juni 1923, 's nam. half 3 uur, (zomertijd) te Stellendam, ter herberge van Fr. Troost, van diverse perceelen grasgewas om te hooien, wassende in den Bospolder, ten verzoeke van den Heer C. de Rooij. Breeder bij biljet omschreven. Notaris VAN DER SLUYS. Zaterdag 9 Juni 's namiddags 5 uur (zomer» tijd) te Ouddorp in het Logement Akershoek van 160 perceelen klavers en grasgewas te velde. Notaris VAN DEN BERG. Op Maandag 11 Juni 1923 des avonds .7 uur (wettelijke tijd) in het logement van J. Le» gierse te Oude Tonge, verkoop van Roode Klavers, in den Polder Zuiderland, aan den Oudelandschendijk te Oude Tonge, voorden Heer Petrus Buys aldaar. Notaris VAN ISPELEN. Op Dinsdag 12 Juni 1923, nam. 3 uur (zo» mertijd) te Dirksland, ter herherge van H. van den Doel, van verscheidene perceelen Roode en Roode vermengd mei Lucerne Klavers. Breeder bij biljet te omschrijven en voor welke verkooping nog aangifte kan geschieden tot Woensdag 6 Juni a.s. Notaris VAN DER SLUYS. Op Dinsdag 12 Juni 1923, 'a avonds 6 uur (Oude Tijd) te Nieuwe Tonge ter herberge van P. M. Schipper, van diverse perceelen klavers, ten verzoeke van de Heeren Gebroe» ders Dorst, K. M. Houtaar, P. v. d. Houten, M. Kievit, J. M. Breeman Breeder bij biljet omschreven. Notaris VAN DER SLUYS, Donderdag 14 Juni, 's voormiddag 10 uur (zomertijd) te Stellendam, in het Logement van Troost, van 76 perceelen klaver en gras» gewas te velde, onder de gemeenten Stellen» dam en Melissant. Notaris VAN DEN BERG. Donderdag 14 Juni, 's voormiddags 9-30 uur (zomertijd) te Stellendam op de Molen» kade, voor de schuur van Joh. Troelja, van een vosmerriepaard, zoo goed als nieuwe drie» lingboerenwagen met toebehooren (door» draaier,) balansploeg, een 8 en een 6 balks houten eg, paardetuig enz., ten verzoeke van den heer Joh. Troelja. Notaris VAN DEN BERG. Op Woensdag 20 Juni 1923, te Ooltgens» plaat, in Hotel Hobbel, des avonds ten half acht uur, zomertijd, openbare verkooping van klavers te velde, ten verzoeke van den heer W. Korteweg c.a. te Ooltgensplaat en ten acht uur aldaar, van het grasgewas en de naëtting van de dijken en gorzen van den Weipolder, zooals vanouds, ten verzoeke van Vrouwe D. C. Goekoop te 's»Gravenhage c.s. Notaris AKKERMAN. Op Donderdag 21 Juni 1923, te Dirksland, in Hotel Van den Doel, bij veiling en op Donderdag 29 Juni 1923 aldaar, in Hotel Keuvelaar, bij afslag, beide dagen des avonds ten acht uur, Zomertijd, ten verzoeke van den heer J. P. Nieuwland te Middelharnis, van t Een huis met schuur, erf en grond, te Dirks» land, aan den Kerkring, kad. Sectie B, num» mers 214 en 213, tez. groot 6.66 Aren. Verhuurd tot 1 November 1923 aan den heer A. J. van Donge te Dirksland, voor f 390.— per jaar. Notaris AKKFRMAN. Zolder ingestort. Vrijdagmiddag had ten huize van den broodbakker J. B. O. teHeemse een ongeval plaats, wat 'enkel met matrieele schade is afgeloopen. Op een zoldering in de schuur had men ongeveer 25000 zware turven opgestapeld, toen plotseling de geheele zol» dering begon te kraken en scheuren en met derzelver last onder groot geraas naar beneden stortte. Gelukkig dat niemand van de familie of het werkvolk zich daaronder bevond. Een gewoon rijwiel, zoomede een motorfiets met zijspan, benevens vele andere kisten enz., die beneden stonden, werden in elkaar gedrukt. De materieele schade is aanzienlijk en beloopt in de honderden. Remedie tegen de mottenplaag. De beste re» medie tegen de mottenplaag in al haar pe» rioden is uitschudden, uitkloppen, uitschuie» ren en blootstellen aan lucht en zonlicht. Kampfer en naphtaline doen slechts dienst om de vliegende mot te beletten, eieren te leggen in de daarnaar riekende stoffenzit de larf er reeds in, dan helpen die middelen ook niet meer, want de larf heeft van die scherpe lucht geen hinder. Bovendien wordt de vliegende mot alleen teruggehouden, zoo» lang deze middelen hun scherpe lucht nog afgevendeze wordt echter allengs minder. De beste waarborg is een goede dichtsluitende verpakking in papier, zoodat de mot niet bij de stof kan komen. Bij een droge lucht van 130 gr. F. leeft de motlarf slechts 30 minuten en bij waterdamp van 80 gr. F. niet langer dan 10 seconden. Droge en natte hitte zijn voor vele stoffen echter moeilijk aan te wenden. (De Manuf.) Zoo zijn er. Een vrouw, die lief is voor haar vrinden, Maar d' eigen roeping snood verlaat Op eiken bidstond is te vinden, Terwijl haar kroost verloopt op straat Die zich bij elk weet in te dringen, Wier naam of stand de moeite loont Wier mond bereid is lof te zingen Van elk, die geen karakter toont Wier rappe voet met groot behagen De »broed'ren« zoekt en overal De nieuwste snufjes aan komt dragen Zoo'n vrouw bemin ik niemendal Zij moge vroom en dierbaar heeten En toonen 't zalvendst aangezicht Zoo'n mensch verzaakt met kalm geweten Haar allereersten Christenplicht Zoo zijn er ook. Een vrouw die zacht is in haar oordeel, En steeds een aem van vrede brengt Die nimmer aan haar eigen voordeel, Maar staag aan 't wel van and'ren denkt Wier grootste vreugd is tranen drogen, Wier hart voor ied'ren lijder slaat, En die met reine en vröolijke oogen Door eiken mist van zonde gaat Wier godsdienst weinig uit haar praten, Maar krachtig uit haar leven blijkt Op wie een man zich kan verlaten, Ook als zijn stralenkrans bezwijkt Zoo'n vrouw, te hooger te waardeeren Naarmate minder gij ze ontmoet, Noem ik een rijk geschenk des Heeren Waardeer zulk een vriendinne goed (»Pniel«) (G.) Een reuzenkrentebrood. Dezer dagen werd den arbeider P. te Aalten op een handkar een krentenbrood thuis bezorgd dat 84 pond woog en 2V2 Meter lang was. Het was een geschenk van zijn mede»arbeiders aan de gas» fabriek ter gelegenheid van de geboorte van zijn eerste kind Drijvende mijnen. Het Ned. s.s. »Loppersum« heeft draadloos gemeld, dat op de Noordzee twee mijnen gepasseerd zijn. Een eigenaardige broeiplaats. In de nabijheid van het Station te Gorinchem, waar steeds een druk verkeer is, heeft een koolmees zijn nest gemaakt jin een gaslantaarnpaal, deze landtaarn brand eiken avond. Een aantal jonge meesjes bevinden zich in het nest. Een koe op het buffetDe slager v. O. te Goirle wilde een door hem gekochte koe ter slachtbank leiden. Het beest schrikte door een fabriekssignaal, rukte zich los en holde weg. Nagezet door den eigenaar rende het door de openstaande deur het café van Sp. binnen De vrouw des huizes, die aldaar aan het schoonmaken was, sloeg de schrik om het hart en vluchtte ijlings. Na het biljart rondgeloo» pen te hebben, sprong het dolle beest op 't marmeren buffet, waar het in eenige oogen» blikken een totale verwoesting aanrichtte. Flesschen, glazen, een heele opstand met spie» gel en bijbehooren, de marmeren toonbank alles werd totaal vernield. Door dit glasgerin» kei en lawaai nog doller geworden, rende het woedende dier weder de straat op, waar het in de buurt nog eenige vergeefsche pogingen deed om door het een of andere raamkozijn te springen. De bewoners hadden echter tijdig de luiken gesloten. Dit gebeuren wekte een groote opschudding in het anders zoo rustige dorp. Door velen werd moeite gedaan het dolle dier te vangen. Toen het beest eindelijk in een tuin gehold was, besloot de eigenaar om verdere ongelukken te voorkomen, het af te maken. De schade door het dier aangericht bedraagt pl.m. f 400. De tragedie van een kater. Van Zondag op Maandag, in den voor de nachtrust bestem» den tijd, 't was omstreeks 12 uur, heb» ben inwoners van Deventer schokkende oogen» blikken doorleefd. Een echtpaar in de buurt zag zich getroffen door 't zielig feit, dat de lieveling van hun huis 't wel niet lang meer maken zou Pietje, de Kater, die al zoo lang sukkelde met de kwalen van den ouden dag, scheen een stil hoekje te willen zoeken om er te sterven. In den nacht bemerkte de vrouw des hui» zes, dat Pietje heimelijk zijn mandje had ver» laten, en onmiddelijk ging zij, geholpen door haar echtvriend, buiten zoekenzij wilden Pietje althans thuis de laatste zorgen geven. De vrouw klom kloek en vaardig over het hek van den achtertuin bij buren, de man rekte haar een lamp aan de vrouw zocht er des buurmans binnenplaats mee af. Pietje zag ze niet. Inmiddels bemerkte buurman het geschar» rel en gezoek op zijn binnenplaatshij ver» moede onraad en kordaat, belde hij opslag de politie op; er waren ongetwijfeld inbrekers op heeterdaad te vatten. Politiemannen omsingel» den listig en secuur het terrein van het ver» moedelijk in staat van voltooiing zijnd mis» drijf van inbraak bij nacht en verraste er de insluipster die zich wegens het zoeken naar Pietje vermocht te excuseeren, ook we» gens de omstandigheid, dat zij buurman niet had willen wekken, want niet alle menschen begrijpen, hoe je van een beest kunt houden en er zooveel moeite voor over hebt. De po» litie was gerustgesteldals inbreekster zag de vrouw er allerminst uit en 't geval was ver» klaarbaar. De buurman was, begrijpelijk, ontstemd, had liever gezien, dat men niet zóó op zijn terrein zich toegang verschafte. Den volgenden morgen vond iemand Piet» je's cadaver ergens in een hoekje, 't Heeft nu op een stille plek een rustige plaats gekregen. »Dev. Dagbl.® Ernstig auto=ongeluk. Zaterdagnacht heeft op de Apeldoornschen weg bij Arnhem een ernstig autosongeluk plaats gehad, waarbij jhr. W. C. Boreel, eerste luitenant der huzaren te Deven» ter, orn het leven is gekomen, en de K. baron van Pallandt zwaar gewond is. Uit het voorloopig onderzoek is gebleken, dat de bewoner van de boerderij Ruimzicht in de nabijheid van de noodbrug welke over den Apeldoornschen weg is geslagen over het daar gegraven Ravijn voor het zandvervoer, welk ravijn een diepte heeft van 15 M., van» nacht omstreeks 3 uur een geweldigen slag gehoord. Hij is toen opgestaan en buiten gaan kijken wat er gebeurd was. Daar hij niets kon zien, is hij weer gaan slapen. Om half vijf, toen hij de koeien ging melken, hoorde hij buiten gekreun. Hij heeft toen opnieuw een onderzoek ingesteld en vond in het ravijn, ter diepte van omstreeks 8 M., een omgeslagen auto. Hij en een buurman zijn toen begonnen de auto, waaronder zij gekreun hoorden, op te vijzelen. Zij vonden jhr. Boreel door den wagen dood gedrukt, blijkbaar door den val van de auto op zijn hoofd. Baron Van Pal» landt slaakte tijdens het opvijzelen een zucht van verlichting. Hij was bij volle bewustzijn. Hij werd met veel moeite onder het geheel krom gebogen stuurrad vandaan gehaald. Inmiddels was de heer Van Leeuwen, op de Heselburg, gewaarschuwd, die de politie met het ongeluk in kennis stelde en een auto zond ter vervoer van den gewonde. Per zie» kenauto werd de heer Van Pallandt op zijn verzoek naar het Diaconessenhuis te Arnhem overgebrachthet lijk van jhr. Boreel werd voorloopig in de boerderij Ruimzicht opge» nomen. Hoe het ongeluk precies gebeurd is, weet men nog nietalleen staat vast, dat baron Van Pallandt jhr. Boreel per auto naar Deven» ter zou brengen. Uit de sporen op de brug blijkt, dat men rechts van de brug ongeveer 24 M. gereden heeft, toen is de auto links uitgeweken, het voetpad opgereden en door de brugleuning naar beneden gestort. Jhr. Van Pallandt, wiens toestand ernstig is, heeft nog geen inlichtingen kunnen geven. Nader wordt gemeld Jhr. Boreel woonde Vrijdagavond een fees» telijke bijeenkomst bij in het hotel De Zon te Arnhem, ter gelegenheid van de benoeming van majoor Rambonnet tot commandant van de rijdende artillerie. Omstreeks half drie ver» trok hij met baron Van Pallandt, den jong» sten zoon van de weduwe Van Pallandt, wo» nende aan den Velperweg te Arnhem, per auto naar Deventer. Bij de houten noodbrug in den Apeldoornschen weg is de auto klaar» blijkelijk in snelle vaart tegen de leuning ge» reden, die over een lengte van 9 M. is afge» broken. De auto viel een gedeelte van de helling af en kantelde om. Jhr. Boreel geraakte tusschen de stuurstang beklemd en was ver» moedelijk niet dadelijk dood. Baron Van Pallandt lag, toen men hem vanmorgen vond, plat op den buik met de auto op zich. Hij heeft inwendige kneuzingen gekregen. Zomertijd. Terwijl heel 't land volgens den Zomertijd leefde, en de openbare klokken alle een uur waren vooruitgesprongen, had één al die drukte ijskoud (als het weer) langs zich heen laten gaan. En geen snoode plattelander van wie obstructie niet bevreemd zou hebben. Neen, in 't hartje van de residentie wees een klok hardnekkig den ouden tijd en nog wel die van het departement van Justitie. MIDDELHARNIS. Centrale Veiling voor Goeree en Overflakkee Veiling van Maandag 4 Juni 1923. Groenten. Bloemkool le srt, f 25,— tot f30,20; 2e srt. f 17,20 tot f 20,70 3e str. f 5 tot f 11,70 p. 100 st. Kropsla le srt. f 3,— tot f 4,102e srt. f 1,— tot f 1,70 per' 100 krop. Postelein f 27,— tot f 29,20 per 100 K.G. Asperges f 0,31 per bos. Bravo aardappelen f 3,50 per 100 K.G. Kipeieren f 5,10 tot f 5,50 per 100 stuks. Eendeneieren f 5,30 tot f 6,70 per 100 stuks. Natuurboter f 0,80 tot f 0,91 per pond. \EE en PAARDEN. ROTTERDAM, 4 Juni. Ter veemarkt waren heden aangevoerd 434 vette runderen, 290 vette kalveren, 252 schapen of lammeren, 688 varkens. Prijzen per l/2 K.G.koeien 42'/257V2 6062V265 ets.; Oossen 55—60—65 ets. ;stie» ren 50—55—60 ets.kalveren 54—57V2~62V2— 65—80 ets.schapen 45—50 ets.varkens 38— 40—42 ets.; lichte varkens (exporthandel)42— 43 ets. Schapen voor export f 35—55, zuig» lammeren f 24—36 per stuk. De aanvoer van runderen was flink. De handel was tamelijk en de prijzen bleven vooral voor de goede soorten nog hoog. Enkele puikbeste koeien gingen nog wel van 2'/2 tot 4 cent boven noteering. Stieren met kleinen aanvoer en kalmen handel. De prijzen bleven op dezelfde hoogte. Vette kalveren waren weder ruim aange» voerd. De handel was minder goed en de prijzen waren weer iets lager. Bij uitzondering ging een enkel puikbest kalf nog tot 2'/2 cent boven noteering. Schapen en lammeren met kleinen aanvoer en matigen handel. De prijzen waren niet hooger. De aanvoer van varkens was behoorlijk. De handel was redelijk en de prijzen waren iets stijver dan vorige week. Enkele magere vleeschvarkens gingen nog '/2 cent boven noteering. Zware varkens vermoedelijk met slechten afloop. Voor export bleven de prij» zen vrijwel onveranderd. BOTER, KAAS en EIEREN. ROTTERDAM, 4 Juni. Zeeuwsche en Over» maasche eieren f 5—6.50 per 100 stuks. APELDOORN, 4 Juni. Eieren. Aanvoer 150.000 stuks van f 4.75—5.75, middelmarkt f 5. Handel gewoon. ROTTERDAM, 4 Juni. Heden waren de prijzen der aardappelen als volgtBrielsche eigenh. f 1.30—1.60, Zeeuwsche blauwe f3.20— 3.75, Zeeuwsche eigenheimers f 1—1.30, Zeeuw» sche bonte f 3.20—3.75, bravo's f 1.80—2.60, red star f 1.20—1.60, Malta springs per K.G. 12'/2—14 ets. Met minder aanvoer weinig vraag. AMSTERDAM, 4 Juni. Aardappelmarkt. Prijzen onveranderd. Aanvoer 3 ladingen of 1518 H.L. HUIDEN, LEER, WOL, DIVERSEN. ROTTERDAM, 4 Juni. Vlas. Opgaaf van de marktmeesters aanvoer 4300 K.G. blauw schoon f 1.10—1.60, 3200 K.G. wit Zeeuwsch f 1-1.25,8000 K.G Groningsch f 1.20-1.60,7300 K.G. Holl. geel f 1.20-1.70, 200 K.G. dauw» root f 1.10-1.35. J. KARDUX en 23091 P. A. HOLLEMAN die ook mede namens hun wederzijd» sche familie hun hartelijken dank be» tuigen voor de vele blijken van belang» stelling bij hun huwelijk ondervonden. Dirksland, Mei 1923. Ondergeteekende betuigt hiermee zijn hartelijken dank voor de zeer talrijke bewijzen van be» langstelling op 1 Junij.l. Inzonderheid Bestuur, Personeel, Ouders en leerlin» gen, die dien dag voor hem en de zijnen een onvergetelijke hebben gemaakt, onzen welgemeenden dank. 23094 J. P. VERHEUL. Den Bommel. Yoor de vele blijken van deelneming ontvangen bij het overlijden van onzen geliefden Va» der, Behuwd» en Grootvader den heer M. PIPPING betuigen wij onzen oprechten dank. 23088 Familie PIPPING. Ooltgensplaat, 5 Juni 1923. Er biedt zich aan een bekwaam zelfstandig kunnende werken en v.g.g.v. Indiensttreding 1 Juli a.s. Brieven onder No. 23095 Bureau van dit blad. ook afzonderlijk te bekomen. Beiden staande op mooien stand gemeente Dirksland. 23092 Te bevragen bij C. VROEGINDE» WEIJ, Voorstraat 16 Dirksland. O «O o\ Het Gemeentebestuur van Som» melsdijk maakt bekend, dat in het tijdvak 11 tot en met 23 JUNI a.s. de WILHELMINABRUG wegens reparatie NIET GEREGELD KAN WORDEN BEREDEN

Maas- en Scheldebode | 1923 | | pagina 3