Kerk era Posterijen. Visscherij, V ergaderingen. V er koopingen Marktberichten. Gemengd Nieuws. EVïieuws. Burgerlijke Stand, Uitslag aanbesteding. ladig, dat de feest» len worden. G. WISSE, r. Geref. Predikant den 25 April 1.1. ge» volgende vee aan»' funderen 238, ver»' :kocht 15; Varkens verkocht 80. terdagmorgen wer» )1 de einddiploma's nde leerlingen. Als tegenwoordigheid dezer school. De van As wees met teekenis welke deze nde leerlingen' - en welkom, inzon» van hun belang» getuige te willen bewijzen zij mede at aan deze lnrich» laan wordt om hem ïaatschappij te ver» rscheiden van den lenningmeester, ge» e Ambachtsschool, efde tot de jeugd, ich aan deze school, op zijn gewaardeer» renscht dat de ver» ïeer zij hun lessen waardeeren, ook iken en zijn trouwe npel zullen nemen nrichting, de Heer an sympathie aan Colft', die mede de heidsonderwijs op Voorzitter medege» hoogd worden, aan van het eerste M. Blok, L. Both, v. Es, M. H de Jong, K. G. Kap» 3. v. d. Tol, J. A. het derde leerjaar Worrell, J. Struijk, Born, P. J. Boe» J. Zonneveld, A. S. Jongejan, E. H ijk, P. Wildt N. de angeling, J. J. Boe» :nde. H het eerste naar hi in, G. v. d. Houten, :um, P. A. 't Man» k, J. Zaaier, P. M t derde D. Poort» ongeling, L. Troost >e, L. Mary, A Dub» A. Dubbeld, J. v. man, J. Vis. ran het eerste naar M. Smit; van het v. d. Boogert A. Knape, H. v. Oosten en P de de leerlingen met e verhoogden op ar nog harder. De n de bouwvakken vertrekkenden niet ion te vinden, maar ite overtuiging is weer spoedig zal li iol is een mijlpaaiy Jk den. De werkplaats ren voor hen zijn. inen treden met de reeds verstaan. Bij :n achter. Maar er lie hun weldra een inderen. Spr. wekt er degelijke stoere >eien, die hun kost hebben zij niet Hun lessen waren een beetje jeugd» en geleerd wat zij doen en laten. Zij »en voor hun vak en. Spr. wekt hen lat het bestuur en n verder leven hen oldoening op hun zien. at het bestuur be» tde leerlingen hun Het kan hun van slotte wijst spr. er wordt. eenige verbetering wijs, door het hou» iclaas kon aan de ng gegeven worden jaar vooral hebben en in afwachting v« vooroordeel en ideeën van den ing te brengen, oon contract, liet aan. Ach kom 1 van koken, ver» ar aardig gezicht, orlijk lichaam aan inis, arbeidskracht komen ze overeen ten nutte en ten aruiken. mooist. meisjes»leven moe, ieën in praktijk te aad in gezien mr. 1 toe te zeggen. 'n spelerdatsie 'n verkwister was liet. Deels was dat erdeels waren daar len tegen te nemen geld.« goed. antract is, wat ont» lat hij van zijn kant aaide voorwaarden 3g i nu reppend met drukken neer van Vordt vervolgd) ieeraren zich opgeofferd voor het vakon» derwijs vele moeilijkheden hadden zij te over» jvlet een warm gevoel van belang» heeft het bestuur de arbeid van de leeraren gevolgt en het betuigt hen hartelijken dank voor hun prestatie. Ook de directeur spreekt de leerlingen die heengaan toe. Deze dag is voor de schooi weer een feestdag. Het is een belangrijk mo» ment in het leven der jongens die ui theorie in de practijk overgaan. Het dat zij intreden doet tweeerlei, S véél maar 't ontneemt hun ook ie I - liezen hun opvoedkundige leidi «W kun K™ vÓorloipS teS4 S>"- bliJf' olijven vuuiioopig u(jt u vnJ Van ver» eerlijk en rechtvaardig, wacht yoor uw keerde invloeden, deze richtsnoer lippen. Houden zö hun toekomst. dan vreest spn met v jaar dat heen; de school een jaar geweest is van bizonder hadden arbeid. Het personeel heeft buitengewoon veel gepresteerd doordat de school eigenlijk te klein is geworden voor het troeiend aantal leerlingen Dat er nog zooveel fereikt kon worden is alleen te danken aan het gemeenschappelijk overleg en de samen» werking tusschen de leeraren onderling. Spr. heeft behoefte hun daarvoor dankte betuigen De vertrekkende leerling J. Vis zegt het bestuur en de leeraren dank voor het genoten onderwijs. De heer v. d. Doel eveneens voor het on= derwijs dat zijn zoons ontvingen. Het bestuur deelt nog mede dat er voortaan diplomo's uitgereikt zullen worden voor de avondteekenschool. De heer Dijs, leeraar in het smeden, vraagt het woord en wijst er op, dat de ouders het kind op zesjarigen leeftijd steeds naar de Lagere school zenden, overtuigd als zij zijn door on» dervinding enz. dat het onmisbaar is voor het kind. Van ouder op kind is dit reeds ingeburgerd. Men denkt er niet meer aan zijn Eind niet naar de school te zenden. Niet zoo stond het echter met de Ambachtsschool. Gelukkig komt daar kentering in. En uit het toenemend getal leerlingen dat deze school komt bezoeken, meent spr. te mogen aflei» den dat ook op het eiland de ouders meer en meer gaan beseffen de noodzakelijk van het vakonderwijs naar den ambachtsman. Spr. noemt dit een gelukkig verschijnsel. De voorzitter stemt dit van harte toe. Ook het bestuur ondervindt den laatsten tijd, dat het vakonderwijs bij de menschen op het eiland meer gewaardeerd wordt. De menschen beginnen de vruchten van het onderwijs langzamerhand te zien. Vooral ook de opvoe» dende kracht van dit onderwijs wordt gewaar» deerd, zoowel buiten als in de school ken» merkt zich deze opvoeding aan de leerlingen. Dat is juist, datgene wat we noodig hebben. Noodig hebben, bij alle onderwijs. Door r* --ugdopvoeding moet Flakkee op hooger peil j,,bracht worden. Tenslotte dankt de heer Boeter hetbestuur en de leeraren voor het onderwijs dat nu reeds aan vier zoons van hem gegeven werd. Na afloop van deze samenkomst gaf de directeur ons het genoegen ons rond te leiden door de school en ons van verschillende din» gen in te lichten. Bizonder vestigde hij de aandacht op verschillende uitbreidingen die de school noodzakelijk zou behoeven. Dat er, door de aanstelling van twee nieuwe leer» aren, paralelklassen gehouden kunnen worden is reeds een groote verbetering. Zal echter hef nijverheidsonderwijs op ons eiland die vlucht nemen die het kan nemen, dan moeten er nog ingrijpende veranderingen plaats heb» ben die evenwel in dezen tijd van bezuiniging niet doorgevoerd kunnen worden. MIDDELHARNIS. Heden Woensdag 2 Mei herdenkt Marinus Aupperlee den dag, dat hij 25 jaar als opperman werkzaam is bij den heer J. Boeter alhier. Bij aen slager J. Wielaard kwam dezer dagen met de schoonmaak van achter het behang een prachtige tegelplaat te voorschijn, voorstellende Hagar met haar kind in de b'woestijn, en de engel die haar water aanwijst STAD AAN 'T HARINGVLIET. Tegen L. J. A. van Middelharnis is proccs»verbaal opgemaakt wegens overtreding der snelheids» verordening. DEN BOMMEL. Het Comité voor het Nationaal Huldeblijk van H.M. de Koningin bestaat voor deze gemeente uit de heeren Ds. Schaafsma. Dr. Kattenwinkel, J. P. Verheul, P. Bisschop, N. Drenth, S. de Lint en D. Hermans. C. Berkhoff had het ongeluk, bij het uienladen zoodanig op het schip te vallen, dat hij zich onder geneeskundige behande» ling moest stellen. De namiddagpost van 2,15 naar Holland is met ingang van 23 dezer vervallen, terwijl met ingang van 29 dezer des Zondags ook geen post meer verzonden wordt. De ingeleverde lijsten van candidaten voor de Gemeenteraadsverkiezing zijn als volgt genummerd no. 1 Naamlooze partij no. 1 B. C. Jongeling no. 2 Roomsch Katholieke arbei» ders partij no. 1 M. L. Ceulemans no. 3 Anti Revolutionaire partij no. 1 J. C. Borgdorff no. 4 Vrijzinnige partij no. I J. P. Mast en no 5 Roomsch Katholieke boerenpartij no. 1 J. P. Segers. Woensdag 9 Mei a.s. zal Schouw worden gehouden over Dammen, Hekken en Vleuken. Meisjes tusschen 18 en 25 jaar, die zich bereid gevoelen een collecte te houden voor Nat. Huldeblijk aan H. M. de Koningin kun^ n£n ZJ aanmelden voor of op 8 Mei a.s. voor den Bommel bij P. Bisschop en voor de Zuidzijde bij C Westerweel. OOLTGENSPLAAT. Alle vorderingen, ten laste van het Rijk, de provincie of ge» meente moeten vóór 30 Juni a.s. ingeleverd worden, daar zij anders als vervallen worden beschouwd. Door het centraal stembureau zijn de candidatenlijsten als volgt genummerd No. 1 Antirevolutionaire partij No 2 T ikt L. A. HobbelNo. 3 Liberale partij No 4 Staatk. Geref. partij No. 5 R.»Kath.' partij No. 6 Lijst L. WittewrongelNo. 7 Lijst van Eek. Woensdag 9 Mei zal schouw worden ge» houden over verschillende polders onder Ooltgensplaat en den Bommel. OUDE TONGE. Het grasgewas rondde Ned. Herv. Kerk alhier is verhuurd aan A. Koppenaal voor de som van f 11. De woning aan de Julianastraat, eerst verhuurd aan A. de Boet is wederom te huur, belanghebbenden kunnen zich ter Secretarie vervoegen. r ^et overgangsexamen op de O. L. Schooi behaalde op klasse 7 Is. Cohensius de lste prijs en op klasse 6 H. Dijkgraaff de 1ste prijs. De ingeleverde candidatenlijsten voor den gemeenteraad zijn door het hoofdstem» bureau allen geldig verklaard. Bij de arbeidersbemiddeling alhier zijn de afgeloopen week 34 werkloozen ingeschreven. Een stuk land in huur bij den heer A. v. d. Tol is onderhands verhuurd aan den heer K. J. de Bruin. Het zoonije van N. G. v. N. had het ongeluk in de vlakte te vallen, spoedig was hij echter op het droge. NIEUWE TONGE. Door het hoofdstem» bureau zijn de candidatenlijsten voor den gemeenteraad genummerd als volgtlijst D. Breesnee No. 1; lijst Holleman No. 2; lijst Van der Kroon No. 3lijst Dorst No. 4. De Voorzitter van het Centraal Stembu» reau heeft ,bjj publicatie bekend gemaakt, dat de van het rioofdstembureau ontvangen can» didatenlijsten ter gemeentessecretarie ter inzage zijn nedergelegd. De tuin van de dames Lukaart, die kort geleden in eigendom is overgegaan aan I. J. v. d. Broek alhier, is thans ondershands ver» kocht aan Gebrs. Dorst. Bij publicatie is bekend gemaakt, dat de St. Pietersweg of Battenoordsche weg wegens het maken van een nieuwe heul, van 8 tot en met 29 Mei a.s. voor rij» en voertuigen is gesloten. De Bijz. Vrijw. Landstorm zal deze maand beginnen met het houden van Schietoefenin» gen. DIRKSLAND. Het woon» en winkelhuis aan den Ring, laatst bewoond door A. van der Wekke Lz. is afgemijnd door Joh. de Jong op f 2250. Naar wij vernemen zal de vlasfabriek worden verbouwd in een woonhuis en schuur. De candidatenlijsten voor den gemeente» raad, met vermelding van de nummers der lijsten liggen ter Secretarie ter inzage. HERRINGEN. De Heer C. v. Rumpht karreman alhier heeft tegen 1 Juni als zoodanig zijn ontslag aangevraagd. OUDDORP. Het ziektegeval van den H. B. scholier, vanwien wij verleden week het vervoer naar zijn woning vermeldden, is Zoo hoogsternstig, dat de Weststraat, waar hij woont, voor het verkeer met wagens is afgesloten, terwijl er zand voor de woning is gestrooid. Een jongentje van den heer G. Spee is Zaterdagavond door een fietsrijder overreden, zoodat het ventje een gat in het hoofd be» kwam, waarvoor het zeer noodig was, dat de geneesheer er bij kwam. Van nog drie andere gevallen hebben wij gehoord. Vooral jonge jongens rijden dikwijls te woest. Aangeplakt staat, dat er een vergunning tot den verkoop van sterken drank in 't klein in deze gemeente beschikbaar is gekomen. Ons dunkt, dat het heel goed zou zijn, als er geen liefhebbers zich er voor op deden. Van den toren, van het gemeentehuis en van enkele andere gebouwen waaide ter eere van onze Prinses Juliana, de driekleur. De hevige wind heeft de vlaggen deerlijk geha» vend, zoodat op den toren maar een klein winpeltje overbleef en beneden langs den toren andere flarden bleven hangen. Een konijn bij bakker Vink heeft jongen ter wereld gebracht, die op twee na d,oor de moeder zijn opgepeii'zeld. De zorg voor die twee heeft toen een kat op zich genomen. Dat ging een tijdje heel best, totdat door het tel» kens wat te lang wegblijven van de pleeg» moeder, ook deze twee zijn gestorven. Dat is wel jammer voor zoo'n zeldzaam voorkomend geval. f De heer C. Hameeteman Johz., die pe» riodiek aftredende was als Heemraad van den »Plaspolder«, is weer opnieuw gekozen. t Kr. Gr. had het ongeluk met kar en beide paarden aan den Breedenweg in een vrij diepe sloot te geraken. Met hulp van eenige om» standers werd alles op den beganen grond gebracht. De schade is gelukkig gering. f Door de hevige winden van de laatste dagen blijkt aan het tarwegewas veel schade te zijn toegebracht. f Wat niet te verwachten was, is nu ge» komen. De handel in uien is plotseling her» leefd. Reeds gaan geruchten dat van 80—100 cent per 60 kilo wordt geboden, \elen doen nu hun laatste restant van de hand. Ook te dezer plaatse wordt verlangend uitgezien naar verlaging van den melkprijs. Deze bedraagt nog steeds 16 cent per liter. HELLEVOETSLUIS. Hr. M. admiraal» schip »Voorwaarts« is Zaterdag hier aange» komen om in 't dok gezet te worden en kleine reparaties te ondergaan. Maandag 30 April zijn de ingeleverde lijsten, door ae candidaten van den gemeen» teraad, door het hoofdstembureau genummerd. De lijst van de Antirev. en de Chr. Hist, was gecombineerd. De uitslag was als volgtNo. 1 Vrijz. Dem.; No. 2 S. D. A. P.; No. 3 Neutrale lijst (Vrij» heidsbond); No. 4a Chr. Hist.; No. 4b Anti revolutionair; No. 5 Neutrale lijst (de heer Koot); No. 6 Roomsch Kath.; No. 7 Vrijheids» bond. Donderdag 3 Mei a.s. zal het Gem. Koor »Zanglust« (Dir. A. W. v. d. Linde) een con» eert geven. Hr. Ms. onderzeeboot O. 4 is Donderdag na de noodige reparaties op 'ssRijkswerf te hebben ondergaan, naar Vlissingen vertrokken. Donderdagavond half acht zal in de Ger. Kerk optreden Ds. P. Deddens van Brielle, alsdan zal e openbare geloofsbelij» denis worden afgelegd. NIEUW=HELVOET. Het fanfarecorps »Concordiac< (Dir. de heer Dhont) zal 10 Mei a.s. deelnemen aan het concours te Ouden» hoorn. SOMMELSDIJK**. Op Woensdag 9 Mei a.s. des avonds van 6—8 uur zal in de con» sistorie der Ned. Herv. Kerk alhier de tweede vrije stemming plaats hebben voor notabel (vac. de heer T. v. d. Doel Mz.) Direct na de stemming opening der bus. MIDDELHARNIS. Voor de Openbare school hebben zich doen inschrijven 53 leerlingen, 22 jongens en 31 meisjes. STAD AAN 'T HARINGVLIET. Met in» gang va»;T6 Mei a.s. is tot onderwijzer aan de O. L. School te Hellevoetsluis benoemd dhr. D. W. G. Verkerk, thans als zoodanig alhier werkzaam. DEN BOMMEL.* Wegens vervulling eener vacaturebeurt des n.m. te Ooltgensplaai, treedt Ds. Japchen a.s. Zondag in de N. H. Kerk alhier alleen des voorm. om 9.30 uur op. HERRINGEN. Tot de Openbare School werden deze week 6 tot de Bijzondere School 8 leerlingen toegelaten. De preekbeurt in de Ger. Gemeente al» hier die door Ds. Kok van Aagtekerke op Woensdag 2 Mei was aangekondigd kan we» gens huiselijke omstandigheden niet plaats hebben. i GOEDEREEDE. De heer K. v. Asperen alhier is benoemd als onderwijzer aan de School met den Bijbel te Ouddorp. Zondag 6 Mei e.k. zal er des 's morgens gelegenheid zijn tot het bedienen van den H. Doop. Door doopvaders kan dan aangifte gedaan worden Zaterdagavond halfacht bij den Predikant. OUDDORP. Tot onderwijzeres aan de Chr. School alhier, is met ingang van 1 Juni be» noemd, Mej. van der Voorde, thans werkzaam aan de Chr. School te N. Helvoet. Door deze benoeming is het personeel voltallig. NED. HERV. KERK. Beroepen: Naar Uithuizermeeden(West) Ds. P. A. Tichelaar te BeilenNaar Garderen Ds. J. H. Koster te WouterswoudeNaar Zundert Ds. H. E. Vuike H.Czn. te Alkmaar Naar Middelharnis Ds. S. C. van Wijngaarden te Mastenbroek. Aangenomen: Naar Odijk Ds. A. Daran te St. Oedenrode Naar Dordrecht Ds J.Petri te Eeckenwiel. Bedankt: Voor Rouveen Ds. J. C. v. Apeldoorn te VoorthuizenVoor Bleiswijk Ds. G. Eukelaar te" Wierden (Drenthe) Voor Driesum Ds. J. H. Koster te Wouterswoude. GEREF. KERKEN. Beroepen: Naar Boerakker de heer J. A. Wijngaarden Cand. te Dokkum. Bedankt: Voor Meerkerk Ds. M. Post te Bunschoten (B. voor Dordrecht Ds. M. Gravendijk te Hoogeveen.) GEREF. GEMEENTEN. Tweetal: te Amsterdam Ds. G. H. Kersten Ierseke en Ds. H. A. Minderman Dirksland. CHR. GEREF KERK. Beroepen: Naar Schiedam Ds. W. Bijle» veld te Haarlem. De Kerkelijke Wereldbond. Menigeen vraagt, wat in deze dagen van onrust en spanning de Kerkelijke Wereldbond doet en daarop kan gelukkig het antwoord luiden, dat deze in volle actie is. We hebben pas een vergadering van het uitvoerend co» mité van den Wereldbond te Zurich gehad. Daar waren twintig landen uit Europa ver» tegenwoordigd. Uit Nederland waren er de professoren Kohnstamm, Pont en Cramer. Op die vergadering is tusschen Duitschers en Franschen en Belgen de kwestie van de Roer» bezetting besproken en wel op een wijze, die sir Willongby Dickinson deed zeggen, dat hij in het afgeloopen jaar ongeveer 14 interna» tionale vergaderingen had bijgewoond, maar dat hij nergens niet alleen zulk een geest van verzoening had aangetroffen, maar ook nergens zulk nuttig en blijvend werk had zien verrichten als op de vergaderingen van den Wereldbond. Eerst 'is deze zaak in een commissie bespro» ken, die kortweg de Roercommissie werd ge», noemd. En toen wij tot een overeenstemming waren gekomen, zongen we in een volle zit» ting in het Fransch, Duitsch en Engelsch het bekende »nun danket Allen CottEr is een internationale commissie benoemd, waarvan prof. Kohnstamm deel uitmaakt, die reeds bezig is practische plannen uit te werken. Daaromtrent kan nog niets worden medege» deeld. Binnen niet al te langen tijd zullen de dagbladen daarvan melding maken. Ook zij nog medegedeeld, dat op aansporing van den Wereldbond een kerkelijk congres in 't leven zal worden geroepen, dat gehouden zal wor» den in de tweede helft van October van dit jaar te 's»Gravenhage en dat handelen zal over »Kerk« en »Oorlog«. Laat dit korte bericht voorloopig voldoende zijn om hen te bevredigen, die met zoo groote belangstelling ons werk volgen. _j SOMMELSDIJK. GeborenAlbert, z. v. G. Mooiweer en M. de Weert. Tannetje Lena, d. v. L. van den Broek en P. Mans. MIDDELHARNIS. Geboren: Johanna Catharina Maria d. v. W. de Boet en M. M. Coolbergen Jacobus z. v. P. H. Boekhoven en T. BakkerJanne» ke Adriana d. v. T. v. d Doel. OndertrouwdDirk v. d. Est (Hellevoet» sluis) oud 21 j. en W. M. v. Gelder 18 j. Getrouwd C. Silvius oud 26 j. en A. Bom 23 j J. Mackloet oud 24 j. en N. v. d. Hoek 24j. OverledenN. v. d. Sluis oud 78 j. wed. van J. Kievit; C. Kolff oud 62 j. echtg. v. J. H. MijsCornelis v. Wezel oud 22; J. D. de Graaf oud 72 j. wedn. van L. H. A. v. Weel. DEN BOMMEL. GeborenGerbrand, z. v. C. Holleman en E. BreurHendrik Anthonij, z.v. K. Rroon en W. Donkersloot. Getrouwd P. Desjardijn 41 jaar en C. de Graaff 32 j. H. Kornet 22 j. en M. H. Driesse 18 j.A. Verkerke 24 j. en N. H. Hendrikse 21 jaar. Overleden: Wilhelmina van Putten, oud 1 j. DIRKSLAND. GeborenJannetje, d. v. Steven Tamboer en Leentje van der Wekke. Ondertrouwd Johannis Stouten, 47 j. en Anna Maria Kleinod, 36 j. DEN BOMMEL* Naar wij vernemen, zal het telegraaf» en telefoonkantoor alhier worden opgeheven en de telefoon naar het postkantoor worden over» gebracht. OUDE TONGE. Verkeerscijfers postcheque= en girodienst. In de maand April werd gestort op postrekeningen f 137640,99 uitbetaald wegens cheques f 47226,85 Op de postrekeningen van dit kantoor werd bijgeschreven wegens stortingen f 84636,26 bijgeschr. wegens overschrijvingen f 96104,25s afgeschr. wegens overschrijvingen f 114638,65s afgeschreven wegens cheques. f 82614,16 Aantal rekeninghouders op dit kantoor op het einde der maand 75. OUDDORP. Aan garnalen is de vorige week gevangen 90 kilo per dag en per vaartuig. OOLTGENSPLAAT. Openbare vergadering van den Raad der gemeente Ooltgensplaat op Woensdag 2 Mei des namiddags ten 3 uur. HELLEVOETSLUIS. Openbare aanbesteding op Vrijdag 27 April 1923, gehouden op het Raadhuis. Perceel I. Het verrichten van onderhouds» werken en herstellingswerken. Er waren 6 inschrijvers n.l. de h.h. H. Hooghart, Nieuw»Helvoet f 898.— P. Boogert, f 912.50 P. Essenberg, alhierf 940,— P. v. d. Straaten, alhier f 945.— Gebr. v. Leeuwen, alhier965.— D. N. Bout, Briellef 1386. Perceel II. Het verrichten van schilderwerk. Er waren 5 inschrijvers de h.h. D. L. Dijkgraaf, alhierf 435.— B. H. H. Verpoorten, Nieuw»Helvoet f 515.— P. J. J. de Pauw, Hansweert. f 570.— H. v. d. Linde, alhierf 667.— P. I. de Smit, alhierf 825.— Aan de laagste inschrijvers de h.h. H. Hoog» hart van Nieuw»Helvoet en D. L. Dijkgraaf alhier is het werk gegund. Op Donderdagen 26 April en 3 Mei 1923, telkens des avonds 7 uur in Hotel Spee te Sommelsdijk, Inzet en Afslag van het huis met schuur en erf aan den Binneweg en den Langeweg te Sommelsdijk, kad. Sec. B num» mer 1885, groot 1 Are 76 centiaren. Ten ver» zoeke van den heer Dirk Joppe Izn. Notaris VAN BUUREN. Op Maandag 30 April 1923 veiling en Op Maandag 7 Mei 1923 afslag, beide da» gen 's avonds 6.30 uur te Melissant ter her» berge van A. van der Werff, van 2 arbeiders» woningen met tuin, erf en grond (eeuwig» durende erfpacht) te Melissant, nabij den Mo» lendijk, kad. Sectie A. no. 1466, 1468, 1470 en 1472 te zamen groot 9 Aren en 23 c.A., ten verzoeke van familie Kofmansde Bonte. Notaris VAN DER SLUIJS. Op Vrijdag 4 Mei 1923, des avonds 7 uur te Dirksland, ter herberge van H. v. d. Doel veiling, en Op Vrijdag 11 Mei 1923, des avonds 7 uur te Dirksland, ter herberge van J. Keuvelaar, afslag, van een huis met erf en grond (eeuwig» durend erfpacht) te Dirksland, nabij de Tuin» straat, ten verzoeke van M. Tanis. Dadelijk te aanvaarden. Notaris VAN DER SLUIJS. MIDDELHARNIS. Centrale Veiling voor Goeree en Overflakkee Veiling van Maandag 30 April 1923. Groenten. Spinazie f 11,— tot f 11,70 per 100 K.G. Bloemkool f 5.90 tot 19,40 per 100 stuks. Kropsla f 5.— per 100 krop. Violen f 4,50 tot f 5,— per 100 bos. Eieren. Kipeieren f 4,60 tot f 5,30 per 100 stuks. Eendeneieren 5T— per 100 stuks. Aanvoer 6192 Kipeieren. 250 Eendeneieren VEE en PAARDEN. ROTTERDAM, 30 April. Ter veemarkt waren heden aangevoerd 741 vette runderen, 286 vette kalveren, 139 schapen of lammeren en 818 varkens. Prijzen per l/2 kilo koeien 39'/252'/a55 62'/2—65 c., ossen 50—55—60 c., stieren 35— 42'/2—50—52V2 c., kalveren 6072129092'/2 c., schapen 45—50 c., lammeren f 30—45 per stuk, zuiglammeren f 15—25 per stuk, varkens 43—44—25V2 c-, lichte varkens (exporthandel) 50-52 c. De aanvoer van runderen was flink. De handel was niet vlot en in de goede soorten waren de prijzen over het algemeen stijver. Bij uitzondering werd een enkel puikbest beest zelfs nog boven noteering verkocht. Stieren met kleinen aanvoer, kalmen handel en vrijwel onveranderde prijzen. Vette kalveren waren ruimer aangevoerd. De handel was langzamer en de prijzen waren niet meer zoo stijf. Schapen en lammeren met onbeduidenden aanvoer, kalmen handel en geen hoogere prijzen'. De aanvoer van varkens was behoorlijk. De markt opende al flauw, met gedrukte prij» zen, zoodat er over het geheel lager moest worden afgegeven dan vorige week, met ver» moedelijk nog afloopende markt. In een heel enkel geval is nog iets boven noteering be» steed. Voor export waren de prijzen weer iets hooger. AMSTERDAM, 30 April. Ter veemarkt wa» ren heden aangevoerd400 vette koeien, waarvan de prijzen waren le kw. f 1.30—1.42, 2e kw. f 1.10—1.30, 3e kw. f 0.90—1, per kg. 82 melk» en kalfkoeien, f 350—500 per stuk 78 vette kalveren, 2e kw. f 0.90—1.16 per kg. 167 nuchtere kalveren, f 12—22 per stuk; 59 schapen, f 45—55 per stuk153 lammeren, f 17—22 per stuk 506 vette varkens, Holland» sche le kw. f 1.08—1.10, idem 2e en 3e kw. f 1.04—1.06, overz. en Geld. le kw. f 1.08— 1.10, idem 2e en 3e kw. f 1.04—1.06, per kg. 37 paarden, f 100—250 per stuk. AMSTERDAM, 30 April. Vlas (opgaaf van de marktmeesters). 8700 kg. blauw, schoon f 1.15—1.90; 3600 kg. wit Zeeuwsch f 1—1.25; 21,500 kg. Groningsch f 1.35—1.75 8700 kg. Holl. geel f 1.35—1.75 1500 k.g, dauwroot f 1.15-1.35. BOTER, KAAS en EIEREN. "km APELDOORN, 30 April. Eieren. Aanvoer 155.000 stuks van f 4.75—5.75, gemiddeld f 5.25. Handel gewoon. TIEL, 30 April. Boter. Aanvoer 25 kg., prijs f 1.80—2, per kg.70.000 eieren f 5—6 per 100 stuks. GROENTEN, FRUIT en AARDAPPELEN. ROTTERDAM, 30 April. Heden waren de prijzen der aardappelen als volgtBrielsche eigenh. f 90—1.50Zeeuwsche blauwe f 1.60—2 dito eigenheimers f 0.60—1, dito bonte f 1.70— 2.20, blauwe eigenheimers f 1—1.50, bravo's f 1-1.80, red star f 0.60-1.20; Malt's872-ll c. Met flinken aanvoer iets meer vraag. Zeeuwsche eieren f 4.50—6, Overmaasche dito f 4.50—6 per 100 stuks. AMSTERDAM, 30 April, Aardappelmarkt. Prijzen onveranderd. Aanvoer 4 ladingen of 2970 H.L. De doodende draad. Men meldt uit Purme» rend: Toen de melkbezorger Beets van Jisp met paard en wagen langs den kanaaldijk, onder deze gemeente, reed, knapte een draad van het bovengrondsch electrische lichtnet. De draad kwam in aanraking met het paard, dat onmiddellijk dood ter aarde stortte. Het paard werd na te zijn gevild, op een land in de nabijheid begraven. Te water geraakt. Vrijdagmiddag is het 3» jarig zoontje van T. B. aan den Tiendweg te Lekkerkerk te water geraakt. Even later is het jongetje dood opgehaald. Te Nijeveen (Dr.) is het 3 j. dochtertje van L. te water geraakt en verdronken. In het haardvuur gevallen. Donderdag is de 12»jarige G. H. te Stroe, gemeente Barneveld, ten huize harer ouders in het haardvuur ge» vallen. Het kind kreeg zulke brandwonden, dat het aan de gevolgen is overleden. Aangehouden. Donderdagavond werd uit héf Zuid»Hollandsch Koffiehuis te Rotterdam aan» gebracht de 25»jarige H. S., een zeeman, zonder vaste woon» of verblijfplaats. Hij wordt vet» dacht van verschillende hoteldiefstallen in den laatsten tijd alhier gepleegd. Een vergeten fiets. Te Rotterdam werd een wielrijder bij een aanrijding op de Boompjes voor eenige weken zoodaning gewond, dat hij naar het ziekenhuis moest worden gebracht. Het rijwiel deponeerde men bij een hulp» vaardigen bewoner in de buurt, die, toen de eigenaar zich niet meldde, het bij de politie deponeerde. De wielrijder is reeds lang ge» nezen het merkwaardige geval doet zich ech» ter voor, dat hij absoluut geen navraag heeft gedaan naar zijn fiets. De politie zou gaarne zien, dat de rechtmatige eigenaar zich aan» meldde en het bureau niet langer als rijwiel» bewaarplaats werd gebruikt, 't Is een splinter» nieuwe fiets. Is de eigenaar na het ongeval een verwoed anti»fietser geworden of was de fiets wellicht door den aangereden berijder ergens onbeheerd gevonden In het laatste geval kan de echte eigenaar zich melden aan het politie» bureau. Een goed Antirevolutionair. Te Leerdam heeft een arbeider in zijn tuintje een bed spinazie gezaaid, welke de woorden vormen »Stemt A. van Dam. Deze is N. één van de A.»R. lijst.« Historisch. Bij gelegenheid van den Zater» dag j.l. gehouden verkoop van de Emma»bloem te 's»Gravenhage, vroeg een der jeugdige ver» koopsters aan een bejaarde dame, een bloempje te koopen voor de t. b. c. Het antwoord luidde »Met die voetbalclubs wil ik niets te maken hebben«. Meppel zonder water. Te Busselte bij Havelte is Zaterdagmorgen de waterleiding gesprongen, zoodat Meppel Maandag droog lag. Er werden krachtige pogingen aangewend tot herstel. Te water geraakt. Te Wijhe werd Zaterdag in een kolk het lijk gevonden van Mej. B. uit Zwolle. Gebleken is, dat zij Vrijdagavond met den laatsten trein naar huis was gekomen. Motorschuit in brand. In het water aan de Nea, nabij de buurt Geestdorp geraakte een motorschuit in brand. Direct werd krachtig met 't blusschingswerk begonnenmaar de machinekamer en de roef zijn nochtans ge» heel uitgebrand, terwijl de kleeding der op» varende mede verloren ging. Het schuitje was verzekerd. Poging tot brandstichting. Wegens poging tot brandstichting is A. v. L. te Uffelte ter beschikking der J ustitie gesteld. Van L. heeft reeds een volledige bekentenis afgelegd. Zijn plan was de woning van de L., bij wien van L.'s vrouw huishoudster is, in vlammen te doen opgaan. Branden. Te Otterloo is de boerderij van den heer Kr. tot den grond afgebrand. Het vee werd gered. Onder een auto. Vrijdagavond is te Gelder» malsen het zevenjarige zoontje van den heer A. V. door een auto overreden en gedood. Geen overbodige weelde. Er is een actie op» gezet om de paardentram van Veenwouden naar Dokkum te veranderen in een stoomtram Vlektyphus. Te Rotterdam zijn twee gevallen van vlektyphus geconstateerd bij twee be» woonsters uit twee verschillende gezinnen van eenzelfde pand, aan de Langekade een weduwe van 45 jaar en een meisje van 15 jaar. Donderdag waren beiden naar het Zié» kenhuis Bergweg overgebracht en Zaterdag heeft het bacteriologisch onderzoek den aard der ziekte vastgesteld. De overige bewoners van het perceel zijn ter observatie opgenomen in de inrichting aan den Schiedam sche dijk. De twee ziektegevallen zijn zeer ernstig. Oneerlijke conducteur. Toen de vrouw van een baanwachter te Harlingen dezer dagen thuis haar beurs vermiste en zij met zekerheid wist deze in een treincoupé te hebben laten liggen, deed zij aangifte bij de politie. Deze onderzocht de zaak en wist een conducteur tot bekentenis te brengen. De man had de beurs mee naar huis genomen. Tegen de beambte is proces»verbaal opgemaakt, terwijl hij op staanden voet is ontslagen. Jubileum. Dinsdag 1 Mei a.s. is het een kwart eeuw geleden, dat de heer Max. R. Nunes, sinds jaren gevestigd N Z'Voorburg» wal 230—232, aan het Damrak het Centraal Advertentie=Bureau stichtte. Sindsdien heeft de zaak van den heer Nu» nes zich enorm uitgebreid. Het advertentie» bureau werd ook uitgeverszaak. Ter gelegenheid van het vijf en twintigjarig bestaan wordt des middags van half drie tot half vijf in de zalen van hotel de l'Europe receptie gehouden. Verminderingvanhetvermenigvuldigingscijfer. Verschillende plaatsen, Amsterdam niet uitge» zonderd, gaan over tot vermindering van het vermenigvuldig cijfer. De gemeente Gorinchem besloot ook het cijfer terug te brengen op 1, wat een belasting verlaging beteekent van 37'/2 MM

Maas- en Scheldebode | 1923 | | pagina 3