Buitenland. Kerk en School. V ergaderingen. Posterijen» Visscherïj» Burgerlijke Stand. Marktberichten. Plaatselijk Nieuws. Uitslag- Verkoopltigeti. Aan onze Lezeressen. - HET NIEUWE MODEBLAD De stemplicht. De heer H. Colijn, lid van de Tweede Kamer, heeft aan den minister van justitie de volgende vragen gesteld I. Heeft de minister kennis genomen van het cijfer dergenen, die bij de jongste vers kiezing niet voldaan hebben aan den door de wet voorgeschreven opkomstplicht II. Ducht de minister niet, dat daaronder enkele honderdduizenden zullen zijn, tegen wie, krachtens het 2de lid van art. 149 der Kieswet, een vervolging zal moeten worden ingesteld III. Is de minister van oordeel, dat de rech» terlijke macht in haar tegenwoordige samen» stelling in staat is eenige honderdduizenden dezer overtredingen binnen een redelijk tijds» verloop te behandelen IV. Indien het antwoord op de derde vraag ontkennend mocht luiden, is de minister dan niet van oordeel, dat tijdig maatregelen tot versterking der rechterlijke macht behooren te worden genomen, en is de minister voor» nemens tot het doen van voorstellen ter zake over te gaan Art 149 der Kieswet. De heer H. Colijn, lid van de Tweede Kamer, heeft aan de minister van binnen» landsche zaken en landbouw de volgende vragen gesteld I. Is het den minister bekend, dat door onderscheidene burgemeesters in het land op niet te rechtvaardigen wijze de hand gelicht wordt met de toepassing van het bepaalde bij art. 149 der Kieswet? II. Is de minister niet van oordeel, dat zulk een niet uitvoeren der wet door deze ambte» naren als volstrekt ontoelaatbaar moet worden beschouwd III. Is de minister bereid er voor te zorgen, dat alle burgemeesters in den vervolge de betrokken wetsbepaling zullen naleven en kan er, bij eventueele verdere nalatigheid, op worden gerekend, dat tegenover de nalatigen met de vereischte gestrengheid zal worden opgetreden IV. Is de minister bereid aan de Kamer mede te deelen, in hoeveel gevallen voldaan is aan den eisch tot verzending van oproe» pingen als bedoeld in het 1ste lid van art. 149 der Kieswet? De zomertijd. De heer Van der Waerden, lid van de Tweede Kamer, heeft aan den minister van binnen» landsche zaken en landbouw de volgende vragen gesteld 1. Acht de minister het, rekening houdend met het internationaal spoorwegverkeer, niet wenschelijk, dat de zomertijd wordt ingevoerd te gelijk met zijn invoering in België en Engeland, dus op 22 April a.s. 3. Indien hiertegen onoverkomelijke be» zwaren rijzen, is de minister dan bereid mede te deelen, waarin die bestaan 3. Is de minister bereid te bevorderen, indien de datum van 22: April onmogelijk is, dat de wet van 23 Maart 1918 (St.bl. no. 165) zoo spoedig mogelijk worde uitgevoerd? En tegen welken datum kan de invoering worden te gemoet gezien De secretaris van den kamerkieskring »Dor» drecht« verzoekt de anti=re volution aire kies» vereenigingen beleefd hem op te willen zen» den een exemplaar van verschillende schrif» turen die bij de gehouden Statenverkiezing zoowel door eigen partij, als door andere par» tijen zijn verspreid. Het adres is Jansen, Spui» weg 102, Dordrecht. Het bezette gebied. De betoogers te Mulhëim hebben een wa» pendepot geplunderd. Munitie is hun daarbij niet in handen gevallen, daar de eigenaars die bijtijds wisten te vestoppen. Verscheidene uitgangen van de stad, o.a. de straatweg naar Essen, zijn door de betoogers bezefc de orde» verstoorders hebben daar het verkeer gestremd. Er zijn bij de onlusten 2 dooden gevallen, 3 lieden zwaar en nog een aantal licht gekwetst. Nadat de schoten gevallen waren, gaven de betoogers de ambtenaren van de crimineele politie, die zich onder de verdedigers van het raadhuis bevonden, bij de Franschen aan we» gens het dragen van wapenen, om zoo de Franschen tot ingrijpen te bewegen. De Fran» schen wezen dit echter van de hand. Ook in andere plaatsen van het Roergebied zijn er teekenen die voor onlusten doen vreezen. Zoo meldt men, dat zich te Recklinghausel licht» schuw gepeupel uit het bezette en onbezette gebied verzamelt. Men schrijft de heele be» weging aan stokerijen van communistische zijde toe. De werkloozen worden opgeruid tot het stellen van overdreven eischen. De werklieden in de onmisbare bedrijven te Mul» heim eischen o.a. een vermindering van hun werktijd tot 4 uur met behoud van het loon van 8 uur. Wegens het ontbreken van de politie in het Roerbekken, is de toestand be» denkelijk. De bezettingsoverheid heeft de Bochumer Anzeiger opnieuw verboden. Te Sterkrade heeft de bezetting 30 miljoen mark in beslag genomen, bestemd voor het uitbetalen van het loon aan de spoorwegar» beiders en den man, die het geld zou uitbe» talen in hechtenis genomen. De Frartsche resultaten aan de Roer. Delasteyrie, die uit de Roer is terruggekeerd, heeft verklaard, dat de opbrengst van de be» Iastingen van den uitvoer, die in den beginne vrijwel nul waren, als volgt is gestegen, waarbij de waarde van de frank berekend is naar den koers van 9 April7—20 Februari 2640 fr„ 20—28 Februari 94,016 fr., 1—10 Maart 213,638, 10-20 Maart 204,395, 20-31 Maart 432,338. De Minister zette den financieelen toestand van Duitschland uiteen, dien hij afgrijselijk slecht noemde, legde er den nadruk op, dat het rijk in de tweede decade van Maart 1.559.537 miljoen mark, in de derde decade 882.623 miljoen uitgaven had, welke slechts gedekt waren door 101.000 miljoen in de 2e en 80.000 miljoen in de 3e decade. De vlot» tende schuld van het rijk steeg van 1.611.018 miljoen mark papier op 1 Januari tot 6.601.145 op 31 Maart. Na te hebben herinnerd aan de mislukking van de goudleening, legde de minister den nadruk op de krankzinnige uit» gaven aan de Roer waar honderden miljar» den worden besteed aan schadeloosstellingen voor patroons, werklieden en spoorwegper» soneel. De minister besloot met op te merken, dat men zoo'n politiek niet eindeloos voort kan zetten, dat deze tot een zekere ramp moet leiden en met te gewagen van het vaste besluit van Frankrijk, België en Italië om de over» winning te behalen, evenals in 1918. SOMMELSDIJK.' Door den raad dezer gemeente is op voorstel van B. en W., met ae stem van den heer Mijs tegen besloten, het heflingspercentage te verhoogen van 2,5 op 3. De opcenten op de vermogens en inkom» stenbelasting worden verhoogd van 80 op 100 opcenten. De belastingschroef wordt dus weer zeer aangedraaidDe dupe van deze maatregel worden de burgers en de lieden met vaste inkomens. Eenigst argument voor deze maatregel was het vermoeden dat de inkomsten der landbouwers meer dan 50 gedaald zijn, in vergelijking met het vorige jaar. Wie geen of weinig inkomens heeft betaalt natuurlijk niet. De landbouwers worden dus bevoorrecht ten koste der andere inwoners. Want de landbouwers vormen in onze gemeente de hoofdbron van inkomsten omdat zij één slecht jaar hebben, moeten de andere inkomens maar weer gedrukt worden. We behoeven er niet op te wijzen hoe on» billijk deze maatregel is. Maar behalve de heer Mijs bogen alle raads» leden gewillig het hoofd 1 Voor B. en W. is zoo'n raad wel gemak» kelijk, maar of de kiezers er mede tevreden zullen zijn In den tuin van L. v. d. Broek zijn de aardbeien al in vollen bloei. MIDDELHARNIS. Door C. v. Dongen is aan B. en W. aanvraag gedaan tot het plaatsen van een 3 P. K. gasmotor in zijn werkplaats gemerkt B. 3018. Door eenige personen zijn deze week koepeen verkocht voor den geringen prijs van 20 cent de 60 K.G. Als werkloos hebben zich over de afgeloo» pen week doen inschrijven 39 landarbeiders, 3 betonwerkers, 1 Kantoorbediende, 5 haven» arbeiders, 23oppermans, 1 Metselaar, 1 smid, 2 letterzetters, 1 boekbinder, 1 Schippersknecht totaal 56. Bij den heer Job Bom zijn door een hond een 4 tal kippen doodgemaakt. Door verschillendejlandbouwers is blauw wemaanzaad gecontracteerd ter verbouwing voor f 40 de 100 Kilo. Door het Hoofdstembureau zijn de 8 Candidatenlijsten ter verkiezing van leden van den gemeenteraad allen goedgekenrd. STAD AAN 'T HARINGVLIET. Van landbouwer B. is een paard bij het werpen van een veulen doodgegaan voorzeker een groote schadepost. Zaterdag 21 April des v.m. 9'/2 uur zal ten gemeentehuize aanbesteding plaats hebben van het vervoer van ongeveer 150 M3 grint. Tot Ambtenaar van den Burgerlijken Stand alhier is in de plaats van dhr. J. Koert benoemd dhr. A. Koppenaal. Het kohier hondenbelasting is opgemaakt tot een totaal bedrag van f 105. Tot lid der Gascommissie voor de Gas» centrale Oost Flakkee is benoemd dhr. L. Bra» der J.Lzn. Als Schattingscommissie voor de Rijks» inkomstenbelasting is alhier benoemd de H.H. C. Arensman A.Pzn., M. Braber L.Jzn., G. van Rossum en N. Koppenaal. De Raad besloot den betrokken Minis» ter te verzoeken de Normaalschool te Middel» harnis niet op te heffen. De Raad besloot tot toelating van den Heer L. Braber Bzn. waarna de bij de wet vereischte eeden zijn afgelegd. DEN BOMMEL. In de aanstaande week zal hier de jaarlijksche collecte met het Em» mabloempje gehouden worden. In de vacature ontstaan door ontslagname van het raadslid A. Donkersloot is voorzien door benoeming van L. Wesdijk. Door dokter Kattenwinkel zijn Maandag j.l. 49 kinderen gevaccineerd. De toelating van nieuwe leerlingen der scholen alhier zal geschieden op 1 Mei aan» staande. OOLTGENSPLAAT. De vrouw van L. K. kwam van den zolder vallen en werd daardoor zoo ernstig verwond dat de hulp van Dr. Entz. dringend noodig was. Hedennacht zijn de olifanten van Hagen» beek uit de schuur van J. L. de V. gebroken, de omliggende tuin werd verwoest, een vrucht» boom ontworteld, een putje aardappels werd naar binnen gewerkt een fornuis plat geloo» pen enz., over de schade wordt onderhandeld. OUDE TONGE. Alhier is door een wa» gen van de R. T. M. wegens watergebrek water aangevoerd, hetwelk voor 2'/2 cent de emmer werd verkocht. Bij den landbouwer Chr. de Wit zag men deze week een ploeg volk bezig met het uien die zij voor de moeite hadden gekregen terwijl de boer ze zelf nog naar de haven bracht. Van 9 tot 14 April hebben zich als werk» loos bij de Arbeidsbemiddeling laten inschrij» ven 40 landarbeiders en kantoorbedienden. Van de lichting 1924 zijn er drie personen afgekeurd te weten M. Vogel, C, de Korte en C. Meijer. Tegen J. A. S. is proces»verbaal opgemaakt wegens het rijden zonder licht. NIEUWE TONGE. Aanstaande week zal in deze gemeente de verkoop van Emma» bloempjes plaats hebben. 60 van de op» brengst zal worden besteed voor uitzending van zwakke kinderen uit deze gemeente naar een vacantieoord of worden gestort in de kas van het Groene Kruis. Van harte wordt de verkoop warm aanbevolen. Ingediende lijsten van candidaten voor de op 24 Mei e.k. te houden stemming voor leden van den Gemeenteraad. Anti»Rev. lijst: 1. A. Dorst (aftr.)2. A. C. Breesnee (aftr.)3. L. Nelisse Lz. (aftr.) 4- M. Vreeswijk (aftr.); 5. Johs. Dekker Az. 6. I. van Zielst Iz.7. C. Dorst Pz. Lib. lijst1. D. Breesnee (aftr.) 2. J van Vliet (aftr.) Neutrale lijst I: 1. G. v. d. Kroon (aftr.); 2. K. Prince 3. As. Visbeen 4.1. Mosselman 5. S. Koppenaal6. J. Kattestaart7. Jb. Ver» olme Az. Neutrale lijst II: 1. T. Holleman Cz.2 C. Pape3. J. B. Nuchteren4. A. van Alphen Hz.5. j. Voorwinden6. L. Nelisse Az. 7. P. v. d. Houten Johsz. De prijs van de melk alhier is verlaagd en gebracht op 14 cent de liter. DIRKSLAND. De heer M. Holleman en Mej. D. K. Poortvliet slaagden voor de akte L. O. - Met ingang Van 1 Mei a.s. zal het licht» en kookgas verlaagd worden tot 16 cent per M3 en voor muntgas op I6V2 cent. De woning met tuin aan de Zomerstraat behoorende tot de nalatenschap van wijlen P. C. de Graaff is afgemijnd door M. G. de Graaff op f 6450.een arbeiderswoning op Rralingen nabij Dirksland door M. C. de Graaff op f 1230.4 arbeiderswoningen gecom» bineerd afgemijnd door D. Mooijaart op f 4230.3 arbeiderswoningen gecombineerd afgemijnd door A. Ardon op f 2770.een tuin nabij den Stationsweg door Joh. Holle» man q.q. op f 570. De landbouwstelling van P. Spek, is afge» mijnd door P. L. v. d. Wekke Adrz. op f 2130. Door het hoofdstembureau is de candi» datenlijst der S.D.A.P. met 1 genummerd, die der Lib. partij met 2 en die der Antirev. partij met 3. 144 De Raad der gemeente besloot het ge» meenteweeshuis in den Ring voor de verple» ging der weezen die ten laste van de gemeente komen, te openen. HERRINGEN. De ingeleverde lijsten van candidaten voor de op 14 Mei a.s. plaats heb» bende stemming voor leden van den Raad liggen ter inzage. Thans is ook hier werkloosheid ingetre» den. De behoefte aan drinkwater doet zich alhier bij vernieuwing gevoelen. Er wordt wederom gebruik gemaakt van den voorraad putwater op de stee van de fam. Keijzer. Geheel belangeloos heeft deze familie den toegang daartoe opengesteld. GOEDEREEDE. De lijst van stemgerech» tigde ingelanden van de Generale Dijkage zal van 13 tot en met 26 April bij den secretaris van die polder alhier ter inzage liggen. OUDDORP.f- Men begint ondanks het vroege jaargetijde sterk om regen te verlangen inzonderheid voor den landbouw. Men vreest dat zonder regen een ongelijken stand van bepaalde gewassen te wachten staat. Ook raken hier en daar alreeds de regenbakken ledig. Den koopman rondreizend bedelaar in het vorig nummer gemeld, die het een paar bewoners erg moeilijk maakte, is door ons na inlichtingen te zijn bekomen, bij meerdere ingezetenen waar hij zijn ongewenschte bru» taliteit te kennen gaf van het erf gedrongen. De politie hoe ijverig deze ook dit zonderlinge heerschap achtervolgde mocht het niet geluk» ken hem te snappen. Zoude het niet wensche» lijk wezen als zulke lieden uit de gemeente werd gewezen 1 Evenals elders wordt nog steeds werk» loosheid onder de arbeiders waargenomen. Nu bericht men ons dat algemeen vast staat, binnen enkele dagen wederom een aantal (gelijk het vorige jaar het geval was) naar andere plaatsen zullen gaan. Nu aardappelen waardeloos worden wil» len ook te dezer plaats enkelen een stoom» koker aanschaffen. HELLEVOETSLUIS. Het pas nieuw gebouwde Gouvernementsschip »Wega« is Dinsdag hier aangekomen. Het schip zal bin» nen enkele dagen naar Ned. Indië vertrekken. Het hoofdstembureau heeft in de gehou» den openbare zitting de 8 ingediende candi» datenlijsten geldig verklaard. Woensdag 25 April des 's avonds 8 ure zal in de benedenzaal van Hotel v. 'Engelen een algemeene 'ledenvergadering gehouden worden van de «Volkshuisvesting®. De reke» ning en verantwoording liggen bij de Secr.» Penn. ter inzage.' Woensdagavond herdacht de Chr. Kna» penvereeniging «Samuel® haar 10»jarig bestaan. Ter gelegenheid van dit feest sprak de heer Hordaue secr. van het Ned. Jong. Verbond in de Ned. Herv. Kerk een feestrede uit. Maandag» en Dinsdagavond van 7 tot 9 ure a.s zal in het Marine»Teekenschool op 's Rijkswerf tentoonstelling gehouden worden van de teekeningen van het Nuts»teekenschool van de cursus 1922—'23. Een ieder die belang stelt in het vakteeken, wordt beleefd uitge» noodigd dit bij te wonen. Dinsdagavond zal in het Militaire Tehuis de afd. der Ned. Zendingsver. haar jaarver» gadering houden. Ds. v. d. Does van Brielle zal iets van heiwerk der Zending vertellen en zal dit verduidelijken met lichtbeelden. Aan den heer J. de Vries alhier is op zijn verzoek eervol ontslag verleend als tech» nisch ambtenaar van den Rijkswaterstaat le Klasse. NIEUW.HELVOET. De lijsten van de candidaten liggen voor een ieder ter inzage op het Secretarie. De stemming voor leden van den Ge» meenteraad is bepaald op 16 Mei. WILLEMSTAD. Gelijk op vele andere plaatsen, was ook op de heden alhier gehou» den jaarmarkt 't aantal paarden, hetwelk aan de lijn stond, niet groot en was rundvee niet aangevoerd. Verminderde fokkerij, slachtbank en thans oplevende handel heeft het aantal beschik» bare paarden snel doen verminderen, waardoor medegenegenheid tot verkoop in dezen tijd met zijn gunstig grasweer niet wordt bevorderd omdat men in de naaste toekomst hoogere prijzen verwacht. De markt was overigens zeer druk bezocht. Veel binnen» en buitenlandsche kooplieden, w. o. Fransche en Belgische, waren aanwezig, wat in 't bijzonder voor de handelaren en land» bouwers in West»Noord»Brabant en Zeeuwsche en ZuidsHollandsche eilanden een spoorslag moge zijn, in hun welbegrepen eigenbelang steeds voor behoorlijken aanvoer te blijven zorgen. Bij vlotten handel werd vrijwel al het aan» gevoerde verhandeld, terwijl de prijzen be» liepen voor jaarlingen f 150—f 200, 2»jarigen f 350—f 400, werkpaarden f 450—f 600 en slacht» paarden f 150—f 250. De eerstvolgende markt wordt gehouden op Dinsdag 12 Juni a.s. Gemiddelde aanvoer 500 tot 700 paarden. GODSDIENSTOEFENINGEN OFFICIEEL GEDEELTE Predikbeurten op Zondag 22 April 1923 NEDERLANDSCH HERVORMDE KERK. Sommelsdijk, 's av. 6 uur Ds. v. Montfrans. Middelharnis, n.m. 6 uur Ds. J. J. Kloots v. Melissant. Stad aan 't Haringvliet, v.m. 9 en n.m. 2 uur Ds. Polhuijs. Den Bommel, n.m. Ds. Japchen. Ooltgensplaat, v.m. 9.30 uur Ds. Japchen v. den Bommel. Oude Tonge, v.m. Ds. van Montfrans van Sommelsdijk. Nieuwe Tonge, v.m. 3.30 en n.m. 6 uur Ds. Kruit. Dirksland, v.m. 9.30 uur Ds. v. As. Melissant, v.m. 9.30 uur Ds. Kloots en n.m. feen dienst. ereede, v.m. 9.30 (Voorb. H.A.) en n.m. 5.30 Ds. F. de Gidts. Ouddorp, v.m. en n.m Ds. Bus. Oostvoorne, v.m. 10 Ds. Brinkerink. Rockanje, v.m. 10 uur Ds. Witkop. Nieuw»Helvoet, v.m. 9.30 uur Ds. Kniphuij» sen van Moordrecht. Hellevoetsluis, v.m. 9.30 en 6 uur Ds. Timmer. Nieuwenhoorn, v.m. 9.30 uur Ds. de Voogd van der Straatten. Heenvliet, v.m. 10 uur Ds. Romeijn. Zwartewaal, v.m. 9.30 uur Ds. Barstra. Vïerpolders, v.m. 9.30 uur Ds. Zwiep. GEREFORMEERDE KERK. Middelharnis, v.m. 9.30 en n.m. 6 uur Ds. G. van Velzen. Stad aan 't Haringvliet, v.m. 9.30 en n.m. 5.30 uur Ds. G. van Heiningen v. Gouda. Den Bommel, v.m. en n.m. Ds. Schaafsma. Ooltgensplaat, y.m. 9,30 en n.m. 6 uur lees» dienst. Hellevoetsluis, v.m. 9.30 uur geen dienst en en n.m. 5 uur gem. dienst dhr. Verhaar van Rotterdam. Nieuw»Helvoet, v.m. 10 uur gem. dienst dhr. Verhaar van Rotterdam en n.m, 5 uur geen nienst. GEREFORMEERDE GEMEENTE. Dirksland, v.m. 9.30 en n.m. 6 uur Ds. Min» derman. MIDDELHARNIS. Tot lid vandecommis» sie van beheer der Geref. Kerk is in de plaats van den heer A. Knape gekozen de heer P. van Loon. STAD AAN 'T HARINGVLIET. Met de gemeente Oude Tonge is een gemeenschappe» lijke regeling aangegaan over de toelating van kinderen uit die gemeente op de O. L. School alhier. Tot lid van de Commissie van Toezicht op het L. O. alhier is herbenoemd den heer C. S. Koole. NIEUWE TONGE. Den heer J. Verbrugge onderwijzer aan de O. L. School alhier, heeft tegen 1 Juni e.k. als zoodanig eervol ontslag aangevraagd wegens benoeming in gelijke be» trekking te 's»Gravenhage. flERKINGEN. zy die met Mei a.s. hunne kinderen de Bijz. School willen doen bezoeken kunnen daartoe aangifte doen bij het Hoofd der School des avonds van 26 April a.s. in de School wanneer speciaal daarvoor zitting zal worden gehouden. GOEDEREEDE. De heer K. v. Asperen alhier slaagde verleden week voor acte onder» wijzer. NED. HERV. KERK. Beroepen: naar Ameide en Goudriaan Ottoland (toez.) Ds J. Lans Directeur van de Ger. Zendingsbond te Zeist. Tweetal: te ;Uithuizermeeden (West) Ds. A. Keuzenkamp Emmen en Ds. P. A. Tichelaar Beilen. Bedankt: voor Everdingen de heer PI. F. A. Schlemper Cand. te Utrecht. Aangenomen: naar Driesum Ds. J. H. Koster te Wouterswoude Naar Gaastmeer Ds. O. Hokweider te IJ tens; Naar Hollum Ds. G. Mooi te Gasselte. GEREF. KERKEN. Beroepen: naar Heerenveen Ds. J. Ubel te VarsseveldNaar Axel Ds. W. Veder te GoudaNaar Gees (Drenthe) en naar Baar» landde heer A. Wijngaarden Cand. te Dokkum. Tweetal: te Kommerzijl Ds. E. C. v. d. Laan Lollum en Ds. B. Roorda Driesum. Aangenomen: Naar Wijchel en Bath de heer J. Hettinga Cand. te Apeldoorn, Bedankt: voor Klundert Ds. J. Voerman te Warns Voor Dedemsvaart Ds. J. H. Kuiper te Winsum (Fr.) Voor Uithuizen Ds. N. Pos» tuma te Veendam Voor Huizen Ds. R. Sy» brandy te de Krim Voor Arum Ds. J. Tonkens te Lutjegast. CHR. GEREF. KERK. Tweetal: te Schiedam Ds. W. Bijleveld Haarlem en Ds. J. W. Geels te Apeldoorn. Bedankt: voor Alphen a/d Rijn Ds. J. D. Barth te Werkendam. OUDE TONGE. Veiling van het bouwland gelegen in den Heerenpolder, in pacht bij de Wed. J. van Schouwen. 4 Voor zure tronies. Zoo die er onder onze lezers zijn, neme zij het volgende ter harte. 't Is van Dr. J. H. Gunning en hij schreef het in »Pniël«. Wat zijn we toch in ons vaderland rijk aan zure tronies! Als ik eens op kerkgangers let, die ik in de verschillende dorpen van ons mooie Walcheren vaak tegenkom, moet ik vaak denken«menschen, waarom kijk jullie toch niet wat vriendelijker?® De een lijkt wel of hij een ijzeren staaf heeft ingeslikt als een paal loop hij je voorbij. Een ander doet onwillekeurig aan den patiënt van den tandarts denkenals een arme kiespijnlijder ziet hij zijn medemenschen aan. Een derde schijnt wel opweg naar den ontvanger om zijn belasting te betalendan zien velen er uit als een nijdige spin. Zou men het heusch aan die lieden zeggen dat zij op weg zijn de blijde boodschap des heils te gaan vernemen en dat zij allen de taak hebben ontvangen medewerkers te zijn aan de zaligheid van anderen Ik herinner mij dat ik, eens op de Noord» zee varende, den kapitein vroeg«waarom verft gij toch altijd de reddingsboeien wit?« En 't antwoord luidde«wel, meneer, als je 't ongeluk hebt bij nacht in 't water te raken, zou j e in dat donkere water een zwarte reddingsgordel, als ik je dien toewierp, heel niet zien, maar de witte kleur steekt altijd af tegen de golvendan kan je hem grijpen en gered worden«. Kijk, lieve menschen. we moeten toch als Christenen allemaal een soort r e d d i n g s» gordels zijn. We zijn door onzen God in de woeste, donkere zee van dit leven uitge» stuurd om de arme schipbreukelingen te hel» Een aan boord te komen. Hoe zullen wij en nu tot ons trekken als we zoo.n zure, sombere zwarte tronie opzetten als vele vrome menschen gewoon zijn God geve dat wij stralende gezichten krijgen, waarop de lief» de van Christus te lezen staat GOEDEREEDE. Vergadering van Ingelanden van den Bok» kepolder op Woensdag 25 April des voorm. 11—12 uren in de «Gouden Leeuw. OUDDORPf. Vergadering van leden der Landbouwver» eeniging »Ouddorp« op Zaterdag 21 April D.V. nam. 6 uur in het hotel Akershoek. OnderwerpBetaling van mais. Restitutie betaling van Chilisalpeter levering Maart 1923 Bestelling van mais en Chili. Koop 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ingezet door C. Snijder op W. Terhoeve op dezelfde op Duim op Jac. de Berg op J. Duim op C. Snijder op J. A. v. Nieuwenhuizen op W. Janzen op C. Snijder op J. A. v. Nieuwenhuizen op dezelfde op dezelfde op C. Snijder op dezelfde op D. Wittekoek op dezelfde op C. Snpder op f540 f540 f4701 £460 f470 f460 f480 f510 f680 f730 £620 f650 f460 f530' f590 f650 f650 f800 In massa Alles per gemet berekend. f20674,44 GOEDEREEDE. In de maand Maart werden 60 telegrammen verzonden en 274 telefonische gesprekken gevoerd. MIDDELHARNIS. Van de visscherij zijn te IJmuiden binnen» gekomen de vischsloepen »Albatros«, st. C. Koster f 1300; »Toos«, st. H. Groen f 1600 besomming. DEN BOMMEL. GeborenAbraham, z. v. FI. Hameeteman en H. Kerp. Ondertrouwd A. Tanis j.m.23 j. D. M. v. d. Made j.d. 19 j. Getrouwd J. Huizer 23 j. en D. Silvius 23 jaar. MELISSANT. GeborenLeendert Willem z. v. Grooten» boer en D. de GeusMarinus z. v. J. de Bonte en L. Kardux. GetrouwdPieter Oorbeek j. m. 24 j. en C. M. Grootenboer j. d. 22 j. Ondertrouwd A. Stolk j. m: 30 j. en M.. Both j. d. 23 j. MIDDELHARNIS. Centrale Veiling voor Goeree en Overflakkee Veiling van Donderdag 19 April 1923. Groenten. Spinazie f 8,- tot f 10.90 per 100 K.G. Rabarber f 4,70 tot f 5.20 per 100 bos. Roomboter f 1.10 tot f 1.11 per pond. Kropsla f6.90 per 100 krop. Bloemkool f 12.60 per 100 stuks. Eieren. Kipeieren f 4,50 tot f 4,90 per 100 stuks. Eendeneieren f 4,80 tot f5,I0 per 100 stuks. Aanvoer 7990 Kipeieren, 190 Eendeneieren Nu het binnenkort wederom voorjaar is erf vele lezeressen reeds uitzien naar de laatste modellen der nieuwe Mode, voor zich zelf of voor de kinderen, vestigen wij de aandacht op dat tegen goedkoopen prijs bij onze admini» stratie is verkrijgbaar gesteld. Een abonnement kost per kwartaal van 6 nummers slechts 95 cents, franco per post f 1.25. Om de eerste kennismaking aantrekkelijk te maken, ontvangen de eerste 1000 nieuwe abonnê's die ten behoeve van die controle hare aanvraag hebben doen toekomen aan Uit». geversmaatschappij »Neerlandia«te Utrecht, eet? LUXE DOOS TOILETZEEP CADEAl£ inhoudende 3 stuks prima zeep van de zoo gunstig bekende fabrieken der Gebrs. Dobbel» mann. Men vuile onderstaand bestelbiljet in ep' vermelde daarop den naam van onze courant'. Het Nieuwe Modeblad wordt uitmuntend geredigeerd, bevat een zeer groot aantal van de laatste modellen voor Dames» en Kinder» kleeding in elke genre, lingeriën, nuttige en fraaie handwerken, heeft een gratis Knippa tronenblad en stelt van alle modellen geknipte patronen verkrijgbaar. Het is het beste modeblad, dat in ons land verschijnt en is om vele redenen te verkiezen boven de in het buitenland verschijnende modetijdschriften. Daarenboven schrijft Het Nieuwe Modeblad voor zijne abonnê's binnenkort een ALLERAARDIGSTE WEDSTRIJD uit, waarbij worden uitgeloofd 100 FRAAIE PRIJZEN met als HOOFDPRIJS een eerste klas ar NAAIMACHINE. Proefnummer op aanvraag gratis aan het Bureau van dit Blad. DE UITGEVER. BESTELBILJET. Ondergeteekende, kennis genomen heb» bende van de bijzondere aanbieding in MAAS. EN SCHELDERODE, verzoekt U haar te noteeren als abonné op HET NIEUWE MODEBLAD (2de uitgave) tegen den prijs van 95 cents per kwartaal (per post f 1.25) met als cadeau een Luxedoos Toiletzeep. Hoogachtend, Naam: Adres Dit uitknipsel te zenden aan Uitge= vers Mij. »Neerlandia«, Utrecht, ter con. tróle voor de eerste 1000 abonnê's. En veloppe kan gefrankeerd worden met 2 j ets., overeenkomstig Kon. Besluit van 18 Sept. '19 art 3, 1, sub. 2, letter K. j

Maas- en Scheldebode | 1923 | | pagina 4