voor de Zuidhollandsche en Zeeuwsche Eilanden. Antirevolutionair Orgaan IN HOC SIGNO YINCES Twee Bladen. No. 2904 ZATERDAG 21 APRIL 1923 38STE JAARGANG TWEEDE BLAD. Gemeenteraad. Binnenland. W. BOEKHOVEN ZONEN Alle stukken voor de Redactie bestemd, Advertentiën en verdere Administratie franco toe te zenden aan de Uitgevers. Dit nummer bestaat uit Land- en Tuinbouw Boekbeoordeelitig. Deze Courant verschijnt eiken WOENSDAG en ZATERDAG. ABONNEMENTSPRIJS per drie maanden franco per post 75 Cent bij vooruitbetaling. BUITENLAND bij vooruitbetaling f 8.50 per jaar. AFZONDERLIJKE NUMMERS 5 CENT. UITGEVERS SOMMELSDIJK Telef. Interc. No. 202 Postbus No. 2 ADVERTENT1EN 20 cent, RECLAMES 40 cent, BOEKAANKONDIGING 10 cent per regel. DIENSTAANVRAGEN en DIENSTAANBIEDINGEN f 1.— per plaatsing. Groote letters en vignetten worden berekend naar de plaatsruimte die zij beslaan. Advertentiën worden ingewacht tot DINSDAG- en VRIJDAGMORGEN 10 uur. Wat elke maand te doen geeft. (2e helft April.) Nadruk verboden. Ja, nu hebben we 't al weer ondervonden April doet wat hij wil. Hij gaf ons mooi, vroolijk, zonnig weer, maar ook grimmig kou» de luchten, vrij sterke nachtvorsten, en echt Maartsche sneeuwbuien. Maar met dat al: de Lente komt gewis, en heel de Natuur on t» waakt. En de arbeid buiten neemt overal met den dag toe. Op den akker poot men aard- appels zaait men suikerbieten- en wortelzaad, koolraap- en mangelwortelzaad. Bieten eischen een zware bemesting, die, als stalmest wordt gegeven, zoo vroegtijdig mogelijk moet wor» den aangewend. Hoe later de stalmest wordt ondergebouwd, des te slechter komen in den regel de bieten op, en des te meer vertakte bieten krijgt men. Men ploege den stalmest niet dieper dan 25 c.M. onder. Aardappelen vragen ook een goede bemesting, echter niet zoo rijk als bieten. De beste oogsten verkrijgt men bij stal» en kunstmest te samen, in goe» de, oordeelkundige verhouding. Ook met kunstmest en groenbemesting krijgt men uit* stekende resultaten. De bij aardappelen voor» komende schurftziekte wordt door kalk en mer» gel bevorderd en let welhet meest, als die meststoffen bij de voorvrucht zijn aangewend. Ook voor veldwortelen wende men den stalmest vroegtijdig aan, om vertakking der wortelen te voorkomen. Dit gewas is zeer dank» baar voor een kalkbemesting. Kalk kan even» eens uitstekende diensten bewijzen bij kool rapen, en wel tegen de knolvoetzwam. Hierte» gen bemeste men 3 a 4000 K.G. per Hectare. Koolrapen verdragen stalmest zeer goed met voordeel kan men er kunstmest aan toevoe» gen. Geeft men alleen kunstmest, dan kan men aanwenden per H.A.3 a 4 baal kalizout 40 pCt.. 6 a 8 baal zw. ammoniak en U/2 4 2 baal chili. In den tuin zaait men thans niet meer onder glas, maar in den vollen grond, op de plaats, voor de planten bestemd. Flox Drummondi, Violieren Reseda, S.habiosa en andere soorten bloemen, welke voorsnijbloe» men geschikt zijn kunnen aan den grond wors den toevertrouwd, nadat de bedden diep zijn omgespit en flink bemest met verganen paars denmest en koemest. Den grond een weinig vastplakken tegen het uitdrogen. Men zette de plantjes niet te dicht op elkaar wat uit» dunnen is dus goed. Men giete de groen» bakken, en doe dit bij koud weer des mors gens. Zou men het bij avond doen, dan koels de dit voor den nacht te veel af. Wacht niet te lang om rijzen bij de erwten te zet» ten als de planten te hoog opschieten vallen ze door elkaar, waardoor ze veel lijden. Tus» schen twee rijen erwten, welke een voet van elkaar zijn, plaatst men de rijzen, die van on» der met fijn hout moeten worden aangevuld waardoor de erwten vlugger kunnen omhoog gaan. Radijs groeit ongeveer overalapart of tusschen sla, wortelen, schorseneeren ech» ter niet te dicht zaaien, Op den kouden grond zaait men het eerst de witte broeiradijs. Hebt ge meloenen in een warmen bak, dan kunnen ze nu al vrucht beginnen te zetten' Zie, zoodra ze beginnen te bloeien, goed toe. hen paar leden boven elke vrucht knijpt ge l ran i*1- Perzikboomen aan muur of schutting tegen het Zuiden hebben het soms te warmplaats er dan b.v. takken of iets anders voorbesproei ze bij warm weer des avonds en herhaal dit overdag dit is meteen goed tegen luis of spin. Van de koude planten (Zonale s, Pelargoniums, Fuchsia's e.a.) kunnen we einde dezer maand of begin Mei de ramen afnemen, dek ze evenwel bij nacht eenigzins. - Molshoopen in het gazon ont» sieren zoodra de jonge mollen beginnen te werken, vange men ze deze laten zich gemaks keiijker vangen dan de oude. Verslag van den Gemeenteraad van SOM» MELSDIJK op Donderdag 19 April des nam. om 3 uur. Afwezig is de Heer Slis. De Voorzitter de Edelachtb. Heer den Hol» lander opent de vergadering met gebed. De notulen worden in de volgende zitting vast» gesteld. Ingekomen is een adres van den Bond tegen het vloeken. B. en W. stellen voor dit adres "aan te houden opdat B. en W. onderzoeken kunnen in welke geest een bepaling is te ma ken waardoor dit kwaad 't best bestreden kan worden. Conform wordt met algemeene stem» men besloten. Dan deelt de VOORZITTER mede dat B. en W. nader in overleg zijn getreden met den gemeenteopzichter omtren£ het goedkoopste plan voor verbetering van den kaaimuur aan de achterkant van den Oostdijk. Doch B. en W. kregen den indruk dat dit plan niQésolied is, in geen geval kan volgens dit plan de be» doelde plaats als los» en laadplaats gebruikt worden. B. en W. stellen voor het duurdere plan te laten uitvoeren. Te meer vrijmoedigheid heb» ben zij hiertoe omdat de heer le Comte bereidt is een gedeelte van de Kaai te huren tegen een huurprijs van f 200 per jaar. De kosten voor dit plan bedragen ongeveer f 16000. De Heer VAN NIMWEGEN vraagt hoe B. en W. die plannen denken uit te voeren. Wordt het uitbesteed en zoo ja enkel aan Sommelsdijkers of door geheel 't land, en wordt dit grondwerk in eigen beheer gehou» den De VOORZITTER antwoordt daar in ge» heime zitting over te willen spreken. De Heer VAN NIMWEGEN vraagt hoe breed het pad is dat voor de woonhuizen ge» maakt wordt. De VOORZITTER antwoordt 4 M. De Heer MIJS vraagt of het noodzakelijk is dat dit plan uitgevoerd wordt. Kan men niet met minder toe Is er een waterbouw» kundige bij geweest Dit laatste wordt door den Voorzitter ont» kennend beantwoord, wat de noodzakelijkheid betreft meenen B. en W. dat het niet met minder toe kan. Bovendien willen B. en W. voorstellen de havengelden te verhoogen op» dat daar ook een f 200 meer van binnen komt. Besloten wordt conform het voorstel van B. en W., ook wordt besloten voor dit plan een geldleening aan te gaan groot f J6000. Aflossing 40 jaar, rente max. 6 B. en W. vermoedend dat het inkomen meer dan 50 °/o gedaald is, stellen voor de opcenten op de vermogens» en inkomstenbe» lasting te verhoogen van 80 op 100 opcenten en het heffingspercentage te verhoogen van 2.5 op 3. Zeer waarschijnlijk zal men dan met het batig slot, van het vorig jaar erbij gerekend, rond kunnen komen. De heer MIJS begrijpt niet. hoe B. en W. nu met dit voorstel kunnen komen. Wat nu bekend is was toch ook bekend bij de behan» deling van de begrooting. De VOORZITTER antwoordt, dat toen nog niet bekend wis wat nu bekend is. 't Is zoo goed als zeker, dat 't inkomen der landbouwers meer dan 50 gedaald is. De heer MIJS vindt dit voorstel van B. en W. in ieder geval zeer onbillijk. Men wil zich bij voorbaat gaan bedekken tegen een kwaad slot en dat gaat dan ten koste van diegenen die een vast inkomen hebben en van de bür» gers. Zij, die geen inkomen of weinig inkomen hebben, blijven vrij van deze belastingver» hooging. Dat is onbillijk. Spr. gevoelt er veel voor dit jaar eens af te wachten. De gedachte dat het kwaad af kan loopen prikkelt tot be» zuiniging en waarschijnlijk is 't volgend jaar beter en dan kunnen allen gelijk op meebe» talen aan dit slechte jaar. De VOORZITTER vindt het gewaagd het daarop aan te sturen, 't Kan zijn dat het vol» gend jaar ook slecht is en dan zit men voor dubbele lasten. De heer G. JOPPE merkt op, dat het Rijk de wetgever is. Voor een groot deel heeft de heer Mijs gelijk, maar daar is niets aan te doen. De nieuwe wetgeving wil ook dat de belasting jaarlijks wordt afgewerkt. De lieer v. NIMWEGEN zegt, dat nu de slotsom is dat niemand bevredigd wordt. In stemming wordt gebracht het voorstel B. en W. en aangenomen met de stem van den heer Mijs tegen. De schattingscommissie in haar geheel af» tredend, wordt herbenoemd. De II.H. leden zijn: G. Joppe, M. Born, G. v. d. Meijde en M. C. Buurveld, In de rondvraag vraagt de heer v. NIM» WEGEN onderzoek naar de Wilhelminabrug. De VOORZITTER zegt dit toe. De heer MIJS vraagt, nu de financieele toestand van de gemeente minder gunstig ver» loopt, of nu toch het plan der nieuwe bestra» ting wordt uitgevoerd. De VOORZITTER antwoord dat B. enW. besproken hebben, voorloopig met de uitvoe» ring te wachten. Dan wijst de heer MIJS op het neerwerpen van afval op de achterwegen. De VOORZITTER zegt onderzoek toe. De vergadering duurt voort in geheime zit» ting. »De Vrouwe van 't Hoynink* door N. W. van Diemen de Jel. »De Vrouwe van 't Hoynink« is een verhaal uit den Gelderschen Achterhoek. Met vaardigen pen schildert de auteur de toestanden van het eigenaardige plattelands» leven uit dien streek. De karakterteekening is schitterend. De personen die hij beschrijft gaan voor U leven. De stijl is goed, het ver» haal boeiend en de [strekking Christelijk in de juiste beteekenis van het woord. «De Vrouwe van 't PIoynink« is een aan» winst voor onze boekenschat. Jammer dat de schrijver een heel enkele keer meer zélf spreekt, dan de personen die hij wil laten spreken. Doch dit is slechts een kleine opmerking. We hopen dat de schrijver ons meer in de gelegenheid stelt van zijn pennevruchten te genieten I Met volle vrijmoedigheid durven we dit boek onzen lezers aan te bevelen. vVan Liefde's Leed* door Mej. M. S. S. Kuypfr. Geen rozen zonder doornen. Geen Liefde zonder Leed. Van dat Leed vertelt Mej. Kuyper, zooals zij het zag in anderer en ondervond in eigen leven. 't Zijn niet anders dan doornen die zij laat zien en scherpe Natuurlijk geheel overeen» komstig het doel van het boek. Maar we had» den er toch zoo graag een enkel roosje in aangetroffen dat ons boeide door haar schoon» heid en aantrok door haar liefelijken geur. 'Nu bevredigt dit boek ons niet geheel. Iets bitters treft ons zelfs in een enkele schets. De vorm waarin de schrijfster ons van «Lief» de's Leed« verhaalt, handhaaft haar roem als schrijfster. De stijl is schoon, de schetsen zijn diep door voelt, de woorden»rijkdom treft. Langs vele Wegen« door Mevr. A. van Hoogstraten—Schoch. De schrijfster wandelt in dit boek met U langs vele Wegen en ze doet U op al die verschillende wegen veel opmerken. Maar bij alles wijst zij heen naar de Christus der Schrif» ten. Het positieve Calvinisme missen we wel hier en daar, doch we waardeeren het vele goede dat de schrijfster biedt. Mevr. Hoog» straten—Schoch is geen onbekende. Ook dit boek zal zijn weg wel vinden. »Dc Christus der Schriftendoor Otto Borchert. Otto Borchert is een bekende Duitsche predi» kant. Dit boek van zijn hand beleefde er reeds zijn vijfden druk. Het is een werk van theolo» gischen aard, dat wij gaarne aanbevelen bij onzen lezers, 't Zal hun stichten en tot leering zijn. De vertaling is van Dr. C. N. Impefa. De vier bovengenoemde boeken zijn een uitgave van J. H. Kok te Kampen. Ze ver» schenen in de Vereeniging ter bevorderiug van Christelijke lectuur. Deze vereen, beoogtde verspreiding van goede, degelijke Christelijke boeken tegen den laagst mogelijken prijs. Dit schoone doel wordt door de vereen, volkomen bereikt. De boeken die er verschijnen beteekenen winst voor de Christelijke literatuur. De leden betalen slechts f 6 per jaar en ontvangen voor f 12 aan boeken. Het lidmaatschap van deze vereeniging kun» nen wij van harte aanbevelen. Alle inlichtingen verstrekt de Uitgever de heer J. H. Kok te Kampen. ■»Leven en arbeid van Soendar Singh". Uit» gave J. H. Kok te Kampen, prijs f 0,90. Soendar is geen onbekende. Voor eenigen tijd deed deze Oosterling een reis doorWes» telijk Europa. Hij trok de algemeene belang» stelling, 't Zal velen welkom zijn iets meer van dezen Christen te hooren. 't Boekje hier» boven genoemd vertelt van hem. Zijn leven en arbeid zijn den Christus gewijd. Doch late men zich wachten met deze figuur te dwepen. yKerk en rijpere jeugd" door Dr. B. A. Knoppers. Uitgave Oosterbaan en Le Cointre, prijs f 0,50. De drie series artikelen welke deze schrijver, in de Reformatie eenmaal gaf, verschenen thans bijeenzameld tot één geheel in brochure» vorm. 't Bestaat uit de volgende vijf hoofdstukken 1. De nood der Rijpere Jeugd; 2. Oorzaken van den nood der Rijpere Jeugd 3. De taak, welke de jeugdvereeniging heeft te verrichten 4. De taak welke de kerk heeft te verrichten 5. Samenwerking en contact tusschen Kerk en Vereeniging. Ds. Knoppers verrichtte een goed werk met deze studie, 't Vraagstuk der rijpere jeugd is een der urgenste kwesties onzer dagen. De schrijver is helder en klaar in zijn betoog. De richting die hij aanwijst in deze brochure verdient overdenking. Moge zijn arbeid tot zegen strekken voor Kerk en Jeugd beide I Gaarne wenschen we dit boekske in de handen van al onze menschen. Tijdtafel van de Vaderl. Geschiedenisdoor H. Lankamp. Uitgave P. Noordhoff Groningen. De 33ste drukAanbeveling genoeg I Van harte bevelen we dit boekje aan. Geschiedenis des Vaderlands*, voor de Chr. Scholen in twee leerkringen, door Wouters en Hoogwerf, geillustr. door Tj. Boltema. 't Zijn «eenvoudige lessen» voor de Christ. Schoof, 't Geheel is niet onverdienstelijk. Al» leen het slot bevalt ons niet. Dat is wat on» nauwkeurig, eerst wat betreft de kerkgeschie» denis in de 19e eeuw, en in de tweede plaats de wijze waarop de schoolstrijd en zijn »op» lossing» beschreven wordt. De illustratie is goed' «Fragen en opgaven bij de Gesch. des Vader landse, door Wouters en Hoogwerf. Deze twee deeltjes gaan paral el met boven» genoemde «Gesch. des Vaderlands». aartallen bij de Gesch. des Vaderlandse, door Wouters en Hoogwerf, geïllustreerd door R. Dozy. Ook dit boekje behoort te worden gebruikt bij de genoemde Gesch. des Vaderlands. Bij de jaartallen zijn illustraties aangebracht om het geleerde beter bij den leerling vast te leggen. Dit is practisch. De keuze der jaar» tallen is soms wel wat oppervlakkig. Vooral 't slot 1849 tot 1920. «Ons Nederlandsch* spelling» en stelmethode voor Lager» en Uitgebreid Lager Onderwijs, verlucht met platen in kleur, door Wouters, v. d. Hulst en v. Hulzfn. Geillustr. door G. D. Hoogendoorn. Een practische, keurige methode. De eerste deeltjes A. en B. zijn voor het 2de leerjaar, de tweede deeltjes A. en B. voor het derde Aan iedere oefening is bizondere zorg be» steed. Wij gelooven dat de onderwijzers gaarne met deze methode, die er in alles op berekend is de volle aandacht van het kind te trekken, zullen werken. »Zalig zijn de dooden, die in den Heere sterven*. Een lied voor zangstem met bege» leiding. Uitgave Oosterbaan en le Cointre. Prijs 0.40. Dit muziekstuk beleeft de 3de druk. 't Is goed uitgevoerd op stevig papier. Al» leen 't formaat is wat klein. «Drie parlementaire redevoeringenuitge» sproken door Ds. G. H. Kersten. Deze redevoeringen werden overal als ver» kiezingslectuur verspreid. In 't woord vooraf wordt vermeld dat Ds. Kersten verzocht is zijn parlementaire rede» voeringen in druk uit te geven. «Dien vriendelijken drang heeft ons Ka» merlid (schrijft P. v. d. Meulen) niet willen weerstaan, door zijn toestemming te onthou» den voor een herdruk van het woord, dat door hem gesproken worden mocht, in hope het velen den weg eenigermate mag ontdekken, dien de St. Ger. Partij wenscht naar Gods Woord te bewandelen en deze herdruk moge dienstbaar gesteld tot heil onzes volks, in het terugroepen naar het Woord Gods, waar wij zóó ver van zijn afgeweken«. Dit klinkt heel erg vroom. Maar als we het boekske doorbladerend, bemerken dat in dezen herdruk niet is opge» nomen de medeeling dat Ds. Kersten zijn verwijt tegen de Heraut introk (als zou dit blad vroeger een andere positie ingenomen heb» ben tegenover het verzekeringswezen dan later) en dientengevolge deze onwaarheid opnieuw duizenden onder de oogen gebracht wordt, dan vragen we ons af, welke waarde moeten we aan die vrome woorden hechten De St. Geref. partij staat toch niet op het standpunt dat het doel de middelen heiligt Prijscourant van de firma G. Th. Vollebrecht te Rotterdam, N. Zaagmolenstraat. Luxe uitgevoerd met scherpe foto's. Gratis aan te vragen bij genoemde firma. EERSTE KAMER. De Kamers zijn weer in volle actie. De Eerste Kamer ging door met de Staats» begrooting 1923, hoofdstuk Onderwijs. De heer Steger, een R. Kath. hoogleeraar, sprak een uitvoerige verdediging uit voor het nut der logica als leervak. Ook wees de heer Steger er op dat wetenschap hoe begeerlijk ook, doch losgemaakt van Gods Woord, en aan de vreeze des Heeren, dat toch het beginsel der Wijsheid is, de wereld niet zal kunnen redden. Zoolang men de diepste oorzaak van alle leed niet gevonden heeft, zoolang is er geen reden om te gelooven dat de tijden beter zullen worden. Het individu, het huisgezin, de maatschappij moeten terug tot de wetten des Heeren. Prof. Slotenmaker de Bruine (Chr. Hist.) wees hoofdzakelijk op het feit, dat de Uni» versiteit meer hooge vakschool, dan instituut der wetenschap wordt. Op die wijze moet het peil van het H. O. dalen. Dit alles is gevolg van de neiging om met een H. B. S. voor op» leiding genoegen te nemen. De marinebegrooting waar de Kamer aan toe was is aangenomen met 33 stemmen tegen 6. Tegen stemden Mendels, v. Embden, Wester» dijk, Posthuis—Smit, Schönfelt en Slingenberg. De tweede Kamer heeft zich gezet tot de behandeling van een gevolg der jongste grond» wetsherziening n.l. een wijziging der Kieswet: de Evenredige vertegenwoordiging voor de Eerste Kamer. De Anti Rev. Kamerleden waren bij deze behandeling flink op hun post. De heer van den Heuvel (A.R.) had een amendement, dat door den minister werd over» genomen om ter voorkoming van verschillende kwade 'praktijken met het verbinden van lijs» ten, het aantal canpidaten op één ijst uit te breiden van 10 op 20. De Heer Beumer (A.R.) stelde voor de stemplicht uit de wet te schrappen. De heer Beumer werd gesteund door de heer Schaper en Bogaerts (R.K.) Ook de Min. Ruys erkende dat de stemplicht een mislukking was. Van Ghrist. Hist, zijde kwamen de H.H. Snoeck»Henkemans en Schokking vóór den stemplicht in vuur. Bij stemming over het \oorstel=Beumer om de stemplicht af te schaffen, bleek dat er 39 voor en 39 tegen waren. De stemmen staakten. De Roomsche houding was in deze niet positief anders was de stemplicht uit den weg geruimd. Maar de heer Bongaerts -verklaarde dat bij nader inzicht het maar beter was een event, voorstel van de regeering af te wachten. Van belang was ook een voorstel van de Regeering tot wijziging van art. 100 der Kies» wet. Deze beoogde hoofdzakelijk een einde te maken aan de mogelijkheid, zetels extra te winnen door de lijsten niet tot één groep te verbinden maar door vernuftige combinaties te vereenigen. Enkele amendementen over dit voorstel kwamen in behandeling. De Minister wees echter elke wijziging op het voorstel af. Z- h. st. werd het aangenomen. Het voorstel Beumer overhet afschaffen van den stemplicht is in zitting van Donderdag op» nieuw in stemming gebracht en verworpen met 42 tegen 39 stemmen, 't scheelde dus wei» nig of de heer Beumer had zijn voorstel er door gekregen. We zullen nu afwachten wat de regeering n deze zal doen De Eerste Kamer is begonnen aan den zo» mertijd. De heer Braat hield zijn pleidooi over de afschaffing. De N. R. C. schrijft over zijn ver» dediging: «De oude statenzaal heeft vermoe delijk nooit zooveel uitbarstingen van vroolijk» heid gekend. Niemand nam den afloop ern» stig op, ook de heer Braat niet.« Prof. Diepenhorst was ook voor afschaffing van den zomertijd, maar deelde de argumen» ten van den heer Braat niet. Het mag be» treurt worden, zeide deze A.»R. afgevaardigde dat de heer Braat met zijn initiatief voorstel kwam. De Regeering had het moeten doen. 't Is jammer dat de heer Braat het deed, niet om zijn persoon, maar om zijn politieke be» teekenis. Wat tegen staat is dat op Braats voorstel het odium van groepsegoisme moet liggen, zijn politiek in de belangensfeer staat. Doch los van dit allesde afschaffing van den zomertijd is prof. Diepenhorst sympathiek en daarom leverde hij een verdediging van het voorstel voor afschaffing. De zomertijd is een oorlogskind. De land» bouwers schikten zich er naar totdat de cri» sistijd het niet meer noodig maakte. In de tweede plaats staat de zomertijd in den weg aan de eenheid van tijd. Een deel van het volk doet niet mee aan den klokken» sprong, zij rekent met den ouden tijd. Onrechtvaardig was de maatregel, omdat men vergeet, dat de boer niet te doen heeft met doode machines, maar met levende orga» nismen. In de natuur luistert alles nauw en men gaat er met geweld tegen in. Ongetwijfeld laten de voorstanders van den zomertijd zich leiden door eerbare motieven meer zonnegenot. Daar is niets tegen. Maar aan genoegens mogen de economische belan» gen der plattelandsbevolking niet opgeofferd worden. Prof. Diepenhorst sprak de wensch uit dat de Eerste Kamer met groote meerderheid zal besluiten voor de opheffing van den zomertijd. Toen de vergadering Donderdag werd voort» gezet schaarde zich echter geen enkele spreker aan de zijde van den heer Braat. De Heeren Schönfelt, de Waal Malefijt en Haasevoet, mevr. Pothuis Smit en de heer W. Fransen spraken zich uit voor behoud van den Zo» mertijd. Met 35 tegen 9 stemmen kelderde het voor» stel Braat. 4A.»R., 2 R.»Kath., 1 Christ.»Hist., 1 Vrijz.»Dem. en de Vrijheidsbonder waren er voor. Min. Ruys had de Kamer medegedeeld, dat, al werd het voorstel verworpen, de zomertijd in geen geval vóór 1 Juni zou kunnen wor» den ingevoerd. De middagzitting was gewijd aan de begroo» ting van de Justitie.

Maas- en Scheldebode | 1923 | | pagina 3