1 i Kerk en School. Posterijen. Vergaderingen. Visscherij. V er kooplug'en. Buitenland. Advertentiën. In! II'! rt 4 Ondertrouwd Ondertrouwd: 22866 mmm jozephes cmpfesis ELIZABETH ADHIAHA BEECKiïlAII isi vi ijj j mfi 'i a pi i w I4 i i 6 K. Korteweg, 7 M. Dijkers, 8 A. Knape, 9 H. van der Velde, 10 T. Buurveld, 11 P. van der Sluijs Azn., 12 J. H. Dijkers, 13 T. van den Doel Jzn. 14 J. Vis Bzn., 15 Adam Roet» man, 16 G. van den Boogert Door de Staatkundig»Gereformeerde partij J. le Comte. Door de vrijzinnige kiesvereeniging 1 A. A. Mijs, 2 M. Jopbe Jzn., 3 S. van Nimwegen, 4 M. C. Buurveld, 5 H. J. A. Meijer, 6 M. de Haas, 7 L. G. Stehouwer, 8 P. 'Kastelein, 9 Arij van Es Door de Roomsch»Katholieke partij 1 R. Tabbers, 2 A. J. Bouwer, 3 J. Koe* voets door de S.D.A.P. J. Blok Mzn. Eén vrije lijst J. A. Slis Jzn. De heer P. K. had het ongeluk met paard en wagen in de sloot terecht te komen De inzittenden konden nog bijtijds uit het rijtuig springen. Met eenige materiëele schade liep dit ongeval af. Zaterdagavond onstond bij N. een begin van brand. Door spoedig toegeschoten hulp werd deze met eenige emmers water gebluscht. MIDDELHARNIS. Dinsdag 17 April n.m. 2 uur zal door het Hoofdstembureau zitting worden gehouden tot vaststelling van de can» didaatlijsten. Dinsdag sloegen een span paarden op hol van den landbouwer C. Noordijk, de dieren werden spoedig tot staan gebracht met eenige matrieele schade liep het af. Bij den politie agent Dirx is een pakje kindergoed gedeponeerd, degene die het ver» loren heeft kan het aldaar terugbekomen. Van Mej. Meijer is een beddesprei welke te bleken lag weggenomen. Aan den milicien E. v. Markensteijn is met ingang van 5 Juni voor goed vrijstelling van den militairen dienst verleend. Het dochtertje van den heer C. Kroos had het ongeluk te vallen en haar arm te breken. Bij den heer D. Horseling Nieuwstraat 25 is een postduif aangekomen gemerkt N 50-20-5515. Als werkloos hebben zich laten inschrij» venVeldarbeiders 24, Betonwerkers 2, zee» visschers 3, Letterzetters 3, Smid 1, Oppermans I, Havenarbeiders 5. Totaal 39. Voor de a.s. stemming voor den gemeen» teraad zijn hier niet minder dan 8 lijsten in» geleverd. Op de gehouden keuring van lotelingen zijn er van de 44 8 afgekeurd voor den mi» litairen dienst. STAD AAN 'T HARINGVLIET. De levering van 580 M3 grint ten behoeve van de polders en de gemeente is gegund aan L. Keyzer Azn. voor f 3.945. Voor de stemming ter verkiezing van le» den van den Gemeenteraad zijn alhier 2 lijs» ten ingeleverd. Door dejA.R. zijn candidaat gesteld de H.H. A. Koppenaal (aftr.), L. Braber J.Lzn. (aftr.), C. J. Sterk (aftr.), J. van Sprang (aftr.), C. Arensman A.Pzn., H. Trommel Jzn., G. Kas» teleijn en I. Scherpenisse. Door de Lib. zijn candidaat gesteld de H.H. J. C. Elve (aftr.), M. H. van Paase (aftr.), L. Braber Bzn. (aftr.), Dk. Huizer, A. J. Don» kersloot, W. J. de Wagter, P. Braber Mzn. en A. E. Soldaat. Van de 557 kiezers voor de Prov. Staten hebben er 467 hun stem uitgebracht, terwijl een zich aan het stembureau meldde, doch geen stembiljet in ontvangst wilde nemen. DEN BOMMEL. Bij de gehouden keuring op 9 April j.I. zijn alle dienstplichtigen goed» gekeurd behalve J. Melissant Az. Dhr. A. Donkersloot heeft ontslag ge» vraagd als raadslid. Hij zal opgevolgd worden door L. Westdijk. Mej. E. Woudsta gedurende eenige jaren telefoniste alhier is als zoodanig benevens tot houdster van het postkantoor benoemd te Hooge Zwaluwe, welke benoemingen door haar is aangenomen. De Zanvereeniging Zanglust te dezer plaatse hoopt a.s. Woensdag 18 April weder» om een uitvoering te geven, in de O. L. S. no 7. Tegen J. L. J. zijn 2 processen»verbaal opgemaakt wegens rijden zonder licht. Op de secretarie liggen ter inzage de lijsten van candidaten voor de aanstaande verkiezing van den Gemeenteraad. Teneinde te voorzien in de vacature ontstaan door ontslagname van het raadslid A. Donkersloot zal het centraal stembureau zitting houden op het gemeentehuis op 18 April a.s. des voorm. 10.30 Gelegenheid tot vaccineeren 16 April v.m. 10 uur Z=Zij. den Bommel, n.m. 2 uur in de gemeete zelf. De Minister van Binnenlandsche zaken en van Landbouw heeft benoemd de heeren J. Kardux en B. Jongeling voor de Land» bouwstatistiek in deze gemeente OOLTGENSPLAAT. Waarschuwing voor de jeugd. Door den gemeente veldwachter L. Jordaan is tegen een 15 jarige jongen proces» verbaal opgemaakt die op den openbaren weg met steenen gooide, waardoor een voor» bijganger werd getroffen. Naar men verneemt zijn voor de lichting 1924'vier personen ongeschikt verklaard. Dinsdag zijn voor de gemeenteraadsver» kiezing 7 lijsten ingediend met een totaal van 63 candidaten alle lijsten zijn goed gekeurd de nummering zal a.s. Woensdag plaats hebben. OUDE TONGE. Bij de aanbesteding van Chili voor de landbouwvereeniging Ons be» lang alhier was de laagste inschrijver H. Kooman voor f 15,27. De huisvrouw van M. A. had het on» geluk van den zolder te vallen zoodat genees» kundige hulp dringend noodzakelijk was. Het zoontje van A. P. d. W. had het ongeluk uit een auto te vallen zoodat hij bewusteloos werd vervoerd, men vreesde voor zijn leven. Alhier hebben nog enkele landbouwers hun uien voor f 0,40 de 60 K.G. scheep ge» daan anders wordt ze allerwege meest onder» geploegd. NIEUWE TONGE. Door eenige kiezers zijn voor den gemeenteraad candidaat gesteld de aftredende liberale raadsleden D. Breesnee en J. van Vliet. De Rekening en Begrooting van den Polder Klinkerland liggen van 6 tot en met 19 April a.s. ten kantore van den Secretaris ter inzage. Bij publicatie is bekend gemaakt dat ter Gemeente»Secretarie zijn nedergelegd de bij den Voorzitter van het hoofdstembureau op Dinsdag 10 April j.I. ingeleverde candidaten» lijsten voor den gemeenteraad, waarvoor de stemming zal plaats hebben op Donderdag 24 Mei 1923. Voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing werden door verschillende personen candidaat gesteld de volgende heeren1 T. Holleman Cz.2 C. Pape3 J. B. Nugteren4 A. van Alphen Hz.5 J. Voorwinden6 L. Nelisse Az.7 P. v. d. Houten Johsz., alzoo bedraagt het aantal candidatenlijsten 4. Bij B. en W. dezer gemeente is ingekomen een verzoek met bijlagen van P. van Alphen W.Az. alhier, om vergunning tot het oprichten eener graanmaalderij op het perceel Sectie A no. 743. Bezwaren tegen het verkenen dezer vergunning kunnen worden ingeleverd op Zaterdag, 21 April a.s. Uitslag keuring Dienstplicht 1924. A. van Alphen Lz. T. Bakker, M. Brooshooft, C. van Eek, D. van Es, C. v. d. Ham, A. Hobbel, C. Kom, D. van Loon, P. van Moort, P. van den Ouden, P. Visser en J. van Zielst, allen geschikt, terwijl P. Muije Wz. en H. van Zielst J.Jz. voorgoed ongeschikt zijn verklaard. DIRKSLAND. Ter openbare kennis wordt gebracht dat de zitting van het hoofdstembu» reau voor de verkiezing van de leden van den gemeenteraad, waarin beslist zal worden over de geldigheid der op 10 dezer ingeleverde candidatenlijsten, in de openbare bewaarschool zal worden gehouden op Dinsdag 17 April a.s. des v.m. 9 uur. De woning met tuin aan de Zomerstraat behoorende tot de nalatenschap van wijlen P. C. de Graaff is ingezet door M. Labeur op f 5120—, een arbeiderswoning op Kralingen nabij Dirksland door Jac. Both Cz. op f 1100—, alsvoren door C. Both Cz. op f 1000—, alsvoren door J. van 't Geloof op f 880—, alsvoren door A. v. d. Groef Lz. op f 950—, alsvoren door J. van 't Geloof op f 880—, alsvoren door P, Hameete op f 950—, alsvo» ren door Joh. de Jong op f 880—, alsvoren door A. v. Bodegom op f 900—, een tuin na» bij den Stationsweg door Jac. Both Cz. op f 500- De landbouwstelling van P. Spek is inge» zet door P. Hameete op f 2120—. Bij de aanbesteding voor de levering van 2030 M3 grint aan den Polder Dirksland was de laagste inschrijver A. van Driel te Brielle. Bij publicatie is bekend gemaakt dat de ingeleverde candidatenlijsten voor den gemeen» teraad voor een ieder ter secretarie ter inza» ge zijn nedergelegd. Door de antirev. partij zijn voor den gemeenteraad candidaat gesteld de heeren 1 C. Warnaer G.L.z., 2 C. v. d. Poel, 3 A. Bestman, 4 Joh. Kaslander, 5 C. Zoeteman, 6 L. v. d. Velde, 7 J. U. Nieuwenhuijzen. 8 G. C. M. Smit, 9 J. W. Witvliet, 10 C. M. Gre» venstuk, 11 Jacques van Broekhoven Az., 12 J. Leune Az. Door de lib. partij de Heeren 1 M. Koo» man, 2 C. J. Geluk, 3 M. Labeur. Door de S.D.A.P. de Heer J. C. de Bonte. HERRINGEN. Door een groep kiezers is de volgende lijst van candidaten voor den gemeenteraad ingediend 1 J. den Boer Aftr., 2 J. M. v. Eek Aftr., 3 C. v. d. Velde Aftr., 4 D. v. Weel Aftr., 5 W. Kievit, 6 H. Dorst, 7 P. de Gast, 8 Fr. Kaashoek. MELISSANT. Van de Antirevolutionaire partij zijn de volgende personen tot candidaat voor den gemeenteraad gesteldJ. A. van Nieuwenhuijzen, J. de Bonte, T Kooman, W. Keur, P. Polder, A. W. Keijzer; S. Joppe, L. Vogelaar, H. W. Koole en M. Wiegel. Naar men verneemt wenscht dhr. A. Krij» ger lid van den gemeenteraad niet meer voor een candidatuur in aanmerking te komen. Door de Roomboterfabriek zijn de prij» zen der boter vastgesteld op f 1.20 per pond dus in enkele weken een belangrijke daling. De rekening over 1922 en de begroo» ting over 1923 ligt gedurende veertien dagen n.l. van 4—18 April bij dhr. J. A. Kleijnen» berg ter inzage. STELLENDAM. Ter gelegenheid van de gehouden kostelooze vaccinatie op 5 en 12 April 1.1. werden kosteloos gevaccineerd resp. 40 en 11 kinderen. Bij de op 10 dezer gehouden candidaat» stelling voor leden van den gemeenteraad werden ingeleverd 4 lijsten n.lEen lijst van de A.R. partij met 7 candidaten reeds eerder vermeld. Een lijst van de Chr. Hist, met 10 candidaten reeds eerder vermeld. Een lijst van de Vrijh. Bond met 5 candidaten, t.w. L. P. D. Holleman. (aftr) F. Koese (aftr) Adr. de Jager. Z. van de Velde en E. Kievit. Een lijst van een groep kiezers met een candidaat t. w. M. Jansen. De stemming voor de verkiezing van leden van den gemeenteraad zal plaats heb» ben op donderdag, 24 Mei a.s. De uitkomst der hermeting en schatting van gebouwde en ongebouwde eigendommen ligt gedurende 30 dagen vanaf 3 April t/m 2 Mei voor een ieder ter secretarie ter inzage. Ter gemeente»secretarie ligt voor een ieder gedurende 30 dagen een plan tot eigening van perceelen bouwland ten name de ver» eeniging van landarbeiders ter verkrijging van onroerend goed gevestigd te Stellendam om als los land in pacht te geven. GOEDEREEDE. De lijsten der Candida» ten voor den Gemeenteraad liggen ter secretarie voor een ieder ter inzage. In den polder den Ouden Oostdijk houdt tegenwoordig een ooievaar zich op, wat in geen jaren is geschied. Den heer D. Lodder stelde belangeloos zijn auto ter beschikking voor de kiezers van het Havenhoofd. Elf reizen vise versa werden in een korten tijd gedaan met T. Renaut als chauffeur. Op de candidatenlijsten die 10 April ter gemeente=secretarie zijn ingeleverd komen de namen der volgende personen voor. Op de eene lijstTroost Pieter, Heerschap Klaas, Lokker Adrian us, Dam Jan van, Keizer Gerrit Gz., Houten Pieter van den en Franke Jan, en op de andereRedert Wijnand, Breen David, Lodder David, Berg Paulus Tames van den, Renaud Paulus, Lodder Cornelis Johannes, Zaaier Jacob Bastiaan, Sandifort Hubert Jacob, Tanis Jan Sr., Grinwis Jacob en den Eerzamen Flip Jzn. Verschillende landbouwers hebben een stoomkoker gekocht om hunne aandappelen gekookt in te kuilen voor veevoeder, OUDDORP. De gemeenteraad vergaderde 1.1. Maandag om tot leden van het hoofdstem» bureau te kiezen de heeren J, Westhoeve en M. Bosland. De heer C. Mastenbroek, die de vorige week bij het hollen der paarden van den wagen werd geslingerd en daarbij zich zeer ernstig heeft bezeerd, is Woensdag overleden. De beurtschippers deelen ons mede, dat het vervoer van uien geheel heeft opgehouden. Op een der biljetten op het stembureau van het dorp ingeleverd, stond alleen op Ps. 144 3 (onberijmd). Behalve de lijsten in vorige nummer ge» noemd is voor den gemeenteraad een lijst ingeleverd met den naam van den heer Jac. Tanis, Oostdijk. En deze lijst is verbonden verklaard met die der Herv. kiesver. Een vo» rige maal was genoemde heer Tanis gecandi» deerd door de liberale kiesver. Burgerplicht f Rectificatie. In het vorig nummer stond als foutief gemeldals stembureau is aange» wezen de oude Chr. Schoolmoest wezen Openbare Lagere School. f De eierenprijs bedraagt te dezer plaatse 3'/2 cent per stuk. Voor deze prijs geven de verkoopers (die thans over groote voorraden beschikken) ze niet af. f Te dezer plaaatse hebben weer velen hun blijk van onwil te kennen gegeven, door het niet deel te nemen aan de stemming op 11 dezer voor de Prov. Staten. f Heden (Vrijdag) bestaat er gelegenheid voor leden van de Coöp. Cichoreidrogerij »Onverwacht« tot het doen van opgaaf der uit te zaaien oppervlakte van cichoreiwortelen. HELLEVOETSLUIS. Maandagavond vier» de het Dameskoor «Onderlinge Zangstudie« (Dir. P. v. d. Doel) haar 2e jaarfeest in de voormalige Marine Cantine. Mej. Feemstaopen» de deze vergadering met het laten zingen van Ps. 138 vers 1 en ging daarna voor in't gebed Vervolgens roept zij de aanwezigen hartelijk welkom toe. Ter gelegenheid van het jaarfeest zong bovengenoeme zangkoor, bijgestaan door het meisjeskoor, eenige zangnummers, welke alle vrij goed gezongen werden. Somstijds kon men goed hooren dat het koor erg zwak is. Het verdere van den avond werd afgewis» seld door enkele voordrachten. Dhr. Rietdijk sprak aan het einde een woord van dank en eindigde deze vergadering met dankgebed. Hr. Ms. kanonneerboot »Vidar« is Dins» dag op 's Rijkswerf aangekomen om kolen te laden, en eenige reparaties te ondergaan. Don» derdag is hij weer naar Gorichem vertrokken. Burgemeester en Wethouders maken be» kend dat de lijsten van de candidaten voor den Gemeenteraad tot op 23 Mei voor een ieder ter lezing ligt op 't Secretarie. Door een Rotterdamsche Houtmaatschap» pij, wordt op het Glacis alhier, een groote houtopslagplaats begonnen. Het doel van de Maatschappij is, om sterk te gaan concureeren. ROCKANJE. Voor de a.s. Gemeenteraads» verkiezing zijn de volgende candidatenlijsten ingeverd z.g. Neutrale partij, W. Rietdijk (aftr.) ver. Gemeentebelangen L. Trouw, J. de Vries (aftr.), W. Gouswaard, J. Torreman, A. Lan» gendoen geb. Dekker, H. K. v. d. Ban, J. v. Beesten, M. Hazelbag, J. v. d. Polder, D. T. Groeneveld en A. Visser. S. D. A. P., D. Luijendijk, M. Oudwater (aftr.), R. J. Pille (aftr.), M. A. Moree geb. v. Buren, W. Vermeulen en B. Groeneveld. Anti»Rev. Partij, C. Klok Czn. (aftr.) J. Vellekoop, J. v. d. Linde Wz., B. Langendoen en K. Snoey Jzn. Bezuinigingspartij, K. Nieuwland Pzn. (aftr.), C. Beier, A. W. Mol, L. J. Nieuwland, I. Klok Azn., L. Noordermeer, W. Lageweg, L. Kruik en A. P. v. d. Poel. De uitslag van de verkiezing voor de Provinciale Staten was als volgt Opgekomen zijn 961 kiezers van de 1161 kiezers. 48 stembiljetten zijn van onwaarde verklaard. No. 1, 108; no. 2, 39; no. 3, 6; no. 4, 161; no. 7, 5 no. 8, geene no. 10, 6 no. 11, 10; no. 15, 3; no. 16, 7; no. 18, 280; no. 21, 89no. 22, 192 en no. 25, 7 stemmen. GODSDIENSTOEFENINGEN OFFICIEEL GEDEELTE Predikbeurten op Zondag 15 April 1923 NEDERLANDSCH JJERVORMDE KERK. Sommelsdijk, v.m. en 's av. Ds. v. Montfrans. Middelharnis, v.m. en 'sav. Ds. Wijngaarden van Mastenbroek. Den Bommel, v.m. Ds. Japchen. Ooltgensplaat, v.m. 9.30 (H.A.) Ds. Polhuijs van Stad aan 't Haringvlies. Qude Tonge, v.m. 10 uur (H.A.) Ds. Kruit en n.m. 2 uur (Nabetr.) Nieuwe Tonge, v.m. leesdienst en n.m. 6 uur Ds. Kruit. Dirksland, v.m. 9.30 uur Ds. v. As. Melissant, v.m. 9.30 en n.m. 6 uur Ds. Kloots. Ouddorp, v.m. leeskerk en n.m 2 uur Ds. de Gidts van Goedereede. Oostvóorne, v.m. 10 Ds. Brinkerink. Rockanje, v.m. 10 uur Ds. Witkop. NieuwsHelvoet, v.m. 9.30 uur Ds. Priester. Hellevoetsluis, v.m. 9.30 en 6 uur Ds. Timmer. Nieuwenhoorn, v.m. 9.30 uur Ds. de Voogd van der Straatten. Heenvliet, v.m. 10 uur Ds. Romeijn. Zwartewaal, v.m. 9.30 uur Ds. Barstra. Vierpolders, v.m. 9.30 uur Ds. Zwiep. GEREFORMEERDE KERK. Middelharnis, v.m. en n.m. leeskerk. Den Bommel, v.m. en n.m. Ds. Schaafsma. NieuwsHelvoet, v.m. 10 uur (H.A.) en n.m. 5 uur gem. dienst Ds. Bolwijn. Hellevoetsluis, v.m. 9.30 leeskerk en n.m. 5 uur geen dienst. GEREFORMEERDE GEMEENTE. Dirksland, v.m. 9.30 en n.m. 6 uur Ds. Min» derman. SOMMELSDIJK. De inschrijving van nieu» we leerlingen voor den cursus, die 1 Mei a.s. aanvangt op de School met den Bijbel te Sommelsdijk zal D. V. plaats hebben ten hui5 ze van het Hoofd der School op Dinsdag 17 of Woensdag 18 April des avonds van 7 tot 9 uur. HELLEVOETSLUIS. De predikbeurt vanj.l. Donderdagavond, (zooals wij in het vorige nummer gemeld hadden) is wegens verhin» dering van Ds. Horpes niet door gegaan. NIEUW HELVOET. L. de Jong leerling der Openb. Lag. School slaagde voor het toe» latingsexamen voor de Rijkskweekschool voor onderwijzers te Middelburg. GOEDEREEDE. Verbetering. Twee weken geleden melden we dat de catechisaties voor dit seizoen waren afgeloopen, bedoeld werden de avondcatechisaties want die voor de school» kinderen worden het geheele jaar gehouden LOCAAL RIJKSTELEFOONNET TE MIDDELHARNIS. Nieuwe aansluitingen Stad aan 't Haringvliet 15 Born, J. G. autoverhuurder. 16 Splunter J. van autoverhuurder. STAD AAN T HARINGVLIET. Gedurende de vorige maand zijn alhier be» handeld 40 telegrammen, 448 gesprekken en 13 oproepberichten. HELLEVOETSLUIS. Aan het Postkantoor werd gedurende de maand Maarr 1923 ingelegd f 15825,73 en te» rugbetaald f 19246,63. DIRKSLAND. Door den Burgemeester is tegen Dinsdag 17 April a.s., des v.m. 9.15 uur een openbare vergadering van den Raad belegd. Punten ter behandeling zijn 1. Opening. 2. Vaststelling notulen. 3. Ingekomen stukken en mededeelingen. 4. Voorstel goedkeuring rekening Gezond» heidscommissie over 1922. 5. Afrekening nieuwen verkeersweg. 6. Voorstel benoeming van alle aftredende leden van de schattingscommissie. 7. Voorstel gerechtelijke invordering tuin» huur, enz. 8. Voorstel opheffing cursus vervolgon» derwijs. 9. Schrijven bond tegen vloeken, vaststel» vloekverbod. 10. Verzoek gemeente Herkingen bijdrage in geschatte waarde gebouw openbare school. 11. Voorstel verkenen subsidie van '/2 cent per inwoner aan de Z.»H. Vereeniging »Het Groene Kruis«. 12. Voorstel vaststelling instructie voor schoonhouders openbare dag» en be» waarschool. 13. Behandeling balans en winst» en ver» liesrekening gasfabriek over 1922. 14. Wijziging besluit aangaan geldleening voor kosten uitbreiding gafabriek. 15 Voorstel verleenen vergoeding aan de gemeente»opzichter voor werkzaamheden oprichting noodslachtingsgebouw. 16. Voorstel om voortaan de straat weer eenmaal 's weeks te schuren. 17. Subsidie Weeshuis. 18. Voorstel verhooging subsidie aan Alge» meen Armbestuur voor' 1923. 19. Voorstel wijziging gemeente»begrooting voor 1922 en 1923. 20. Uitvoering art. 52 Woningwet. 21. Voorstel vaststelling kohier hondenbe» lasting 1923. 22. Voorstel vaststelling vermenigvuldigings» cijfer plaatselijke inkomstenbelasting 1923 1924. 23. Schoolgeldheffing 1923. GOEDEREEDE. Ingelandenvergadering van den polder den Ouden Oostdijk op Dinsdag 24 April des v.m van 10—12 uur in de Gouden Leeuw OUDDOPR.f De vangst van haring was in de stallen deze week zeer gering. Vrijdag 20 April, 's namiddags half vier uur te Ouddorp aan de haven om contant geld van eene groote partij scheepsafbraak, als planken, palen, beddings en brandhout en eenige wijnvaten, ten verzoeke van de heeren gebroeders Bezuijen. Notaris VAN DEN BERG. Op Donderdagen 26 April en 3 Mei 1923, telkens des avonds 7 uur in Hotel Spee te Sommelsdijk, Inzet en Afslag van het huis met schuur en erf aan den Binneweg en den Langeweg te Sommelsdijk, kad. Sec. B num» mer 1885, groot 1 Are 76 centiaren. Ten ver» zoeke van den heer Dirk Joppe Izn. Notaris VAN BUUREN. Op Vrijdag 20 April, 's avonds 7'uur te Dirksland, ter herberge van H. van den Doel veiling en Op Vrijdag 27 April 1923, 's avonds 7 uur te Dirksland ter herberge van J. Keuvelaar afslag van een woon» en winkelhuis te Dirks» land aan den Ring, kad. Sectie B. no. 180 groot 72 c.A., bewoond geweest door Adr. van der Wekke Lz. Dadelijk te aanvaarden. Notaris VAN DER SLUIJS. Op Maandag 30 April 1923 veiling en Op Maandag 7 Mei 1923 afslag, beide da» gen 's avonds 6.30 uur te Melissant ter her» berge van A. van der Werff, van 2 arbeiders» woningen met tuin, erf en grond (eeuwig» durende erfpacht) te Melissant, nabij den Mo» lendijk, kad. Sectie A. no. 1466, 1468, 1470 en 1472 te zamen groot 9 Aren en 23 c.A.. ten verzoeke van familie Kofman»de Bonte. Notaris VAN DER SLUIJS. De begravenis der slachtoffers van het bloedbad te Essen. De begrafenisplechtigheid te Essen is zonder incidenten verloopen. De vele kilometers lange stoet was buiten» gewoon indrukwekkend. Het gansche perso» neel van Krupp, 60.000 man sterk ging aan de drie groote lijkwagens, waarop de kisten waren geplaatst vooraf. Aan het hoofd van den stoet werden de vaandels, vele honderden in getal, gedragen. Daarop volgden de krans» dragers over een afstand van meer dan een kilometer. Achter den l'aatsten wagen liepen de familieleden der slachtoffers, vervolgens kwamen de bedrijfscommissie, de bedrijfsraad, de raad van toezicht en de directie, waaronder ook de heer Krupp van Bohlen en Helbach. verder de vertegenwoordigers der rijks» en staatsautoriteiten en de afgevaardigden der arbeidersorganisaties in het Ruhrgebied. Men schat het aantal personen, die aan beide zijden der straten stonden waarlangs de stoet trok op c.a. 500.000 Op last van den Franschen opperbevelhebber begaven de Fransche troepen zich niet op straat. Aan het hek van het kerkhof werden de dooden döor geestelijken van beide confessies ontvangen en naar de kapel begeleid. Aan het graf spraken een protestantsch en een katholiek geestelijke, vertegenwoordigers der directie van Krupp, van de stad Essen en van den bedrijfsraad. Een Londensche Eifeltoren. Londen zal zijn Eifeltoren krijgen.' zoo meldt de draadlooze dienst. Van de tentoon» stelling, die het volgend jaar te Wembley zal worden gehouden, zal de zeshonderd voet hooge toren, het «hoogtepunt^ vormen. De top van den toren zal zich negenhonderd voet boven den zeespiegel verheffen. Als alles goed pat aldus het bericht zal de toren een kunststukje voor moderne bouwkunde zijn. Hij zal van beton worden opgetrokken en cylindervormig zijn. De voet zal slechts één acre omvatten, terwijl de voet van den Eifel» toren verscheidene acres in beslag neemt. De bezoekers zullen den toren in een lift kunnen bestijgen, welke vierhonderd personen kan bevatten. Het opgaan en dalen van de lift zal zeven minuten in beslag nemen. Een leeuwenjacht in een slaapkamer. De heer Jelf, een boer die in de omstreken van Johannesburg woont, werd dezer dagen om vier uur 's morgens wakker door het bre» ken van een ruit zijner woning. Nog voor hij tijd had gehad, zich rekenschap te geven van hetgeen er was voorgevallen, zag hij een bruine massa naar het midden van de kamer springen. Toen besefte hij, dat een leeuw zijn slaapkamer was binnengedrongen. De boer greep een stoel het eenige wapen dat hij on» der zijn bereik had, en slingerde dien naar den kop van het dier, zoowel om den leeuw een oogenblik schrik aan te jagen als om zijn broer, die een verdieping hooger sliep, te waarschuwen. Daarop slaakte de leeuw een ontzettend gebrul. Het dier sprong op den boer toe, doch deze slaagde erin, dezen eersten sprong te ontwijken. Juist maakte de leeuw aanstalten om nogmaals te springen, toen plotseling de deur van de kamer openging en een geweer» schot weerklonk. Het was de broer van den aangevallene, die met zijn schot niet den leeuw, doch zijn eigen broer in den schouder raakte. Het resultaat was echter naar wensch, want het dier verdween door het venster, even snel als het gekomen was. De boer bleek gelukkig slechts licht gekwest te zijn. Den volgenden avond zag men den leeuw opnieuw in de nabijheid van de hoeve rond» sluipen, doch de beide mannen, die de hulp van eenige andere boeren hadden ingeroepen, slaagden erin, het dier opnieuw op de vlucht te jagen. Den derden dag werd een klopjacht georganiseerd in de naburige bosschen, en ten slotte werd de leeuw stervende aangetroffen. Hij had twee schapenbouten verslonden, die in een krachtig vergif waren gedrenkt door eenige planters, die eveneens in die buurt woonden, en ook bezoek van den leeuw had» den ontvangen. IN PLAATS VAN KAARTEN J. ROTSMA en C. VAN VULPEN Middelharnis Blaricum (N.H.) April 1923 Huwelijksvoltrekking 1 Mei a.s. te Blaricum 22865 IN PLAATS VAN KAARTEN Jb. MACKLOET Jz. en N. VAN DEN HOEK Wd. Sommelsdijk Middelharnis April 1923 en betuigen hiermede, mede namens weder» zijdsche familie, hun hartelijken dank voor de vele bewijzen van belangstel» ling bij hun huwelijk ontvangen. Achthuizen, 11 April 1923. 22853 :bhz«czcxz3SC: 1863 1923 Zoo de Heere wil en zij leven, hopen onze geliefde Ouders, Be» huwd», Groot» en Overgroot» ouders Jan Krijger en Arentje Elisabeth Born op 23 April a.s. hunne óOfiarige ft Echtvereeniging te herdenken. Dat God beide nog eenige jaren voor ons wil behouden, is de, wensch van 22868 hunner dankbare Familie. IJmuiden, 12 April 1923. Neptunisstraat C 10. :BHDSCZ33C Heden overleed na een korte ongesteldheid onze innig geliefde broeder, behuwdbroeder en Oom Cornelis Mastenbroek Wz. in den ouderdom van 68 jaar en 4 maanden. 22862 Uit aller naam, Wed. W. TANIS»Mastenbroek Ouddorp, 11 April 1923 Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een langdurig lijden, onze innig geliefde Echtgenoot, Vader, Behuwd» en Grootvader, de Heer Cornelis Holleman Tz. in den ouderdom van 69 jaar. Wed. J. HOLLEMAN- Vreeswijk. T. HOLLEMAN. W. HOLLEMAN-Holleman. M. BRABER—Holleman. L. BRABER. Middelharnis, 22860 L. SMIT—Holleman. R. SMIT. C. A. MOSSELMAN- Holleman. JOH. MOSSELMAN. en Kleinkinderen. Nieuwe Tonge, 12 April 1923.

Maas- en Scheldebode | 1923 | | pagina 4