Kerk en School. Burgerlijke Slarad. V ergader ingen. Visscherij. Marktberichten!. Gemengd Nieuws. Posterijen. op de daartoe noodige lijst geplaatst en dooi de Ger. Staatspartij de heer J. Vrocgindcweij. Met ingang van heden hebben de melk; boeren de prijs van de melk met 2 cent per liter afgeslagen en gebracht op 14 cent de liter DEN BOMMEL.* L. Hermans had het ongeluk zoodanig in een schip te vallen dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. De opgaaf van de uitkomsten der me; ting en schatting van gebouwde en ongebouw; de eigendommen in deze gemeente ligt ter secretarie voor een ieder ter inzage. -* Stembureau I zal voor de verkiezing der Prov. Staten a.s. Woensdag zitting houden in de o.l. school No. 1 en Stembureau No. - in de o.l. school in de Zuj^zijde. OOLTGENSPLAATDe 82;jarige Wed. de Vos;Roele brandde zich zoodanig met een pot koffie dat zij ernstige wonden opliep en geneeskundige hulp noodzakelyk was. OUDE TONGE. L. Barnat heeft zijn woonhuis onderhands verkocht aan W. de Korte alhier. Bij publicatie is bekend |gemaakt dat een opgaaf van de uitkomsten der metingen schat; ting van gebouwde en ongebouwde eigendom; men in deze gemeente gelegen van 5 April tot 4 Mei ter inzage liggen. Onze dorpsgenoot A. Janze welke korten tijd geleden naar N.;Amerika is vertrokken is daar na een verblijf van 5 dagen reeds over; leden. Door de R. K. is nog een tweede lijst voor de gemeenteraadsverkiezingen geleverd welke de namen bevat van C. L. de Wit en P. Buys. Alhier zal een stuk land genaamd St. Crispijn welke publiek verhuurd zou worden dezen zomer braak blijven liggen daar er geen voldoende belangstelling voor was. Het zoontje van J. L. had het ongeluk in een sloot te vallen. Gelukkig was hij nog al gauw op het droge, en liep het nog al goed af. Bijgelegenheid van de stierenkeuring te Heenvliet is door den Heer A. Dekkers alhier een prima stamboekstier aangekocht. NIEUWE TONGE. Door kiezers van verschillende politieke richtingen zijn voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing de volgende personen candidaat gesteld 1. G. v. d. Kroon (aftr.) 2. K. Prince 3. Adrs. Visbeen 4. 1. Mosselman 5. S. Koppenaal6. J. Katte; staart7. Jb. Verolme Az. De arbeiders hebben de door de land; bouwers voorgestelde loonregeling aangeno; men. De A.R. Kiesvereeniging alhier stelde officieel de volgende candidaten; 1. A. Dorst (aftr.)2. A. C. Breesnee (aftr.)I.. Nelisse Lz., (aftr.)4. M. Vreeswijk (aftr.)5. Joh. Dekker Az.,6. Iz. van Zielst lz.7. A. Dorst Pz. Wegens afwezigheid van den gemeente; geneesheer is het onderzoek der op 27 Maart kÓft gevaccineeerde kinderen uitgesteld tot Vv**nsdag 17 April a.s. DIRKSLAND. Uitslag keuring, dienst; plichtigen 1924. Goedgekeurd werden: J. C. de Berg, S. Brooshooft, J. Hameete, P. Hoger» werf, C. van Oostenbrugge, K. Roodzant, H de Ruiter, A. Struis, J. Tamboer, J. Witvliet K. P. van der Sluijs, L. Stolk, en C. Vroeg; indeweij. Voor goed werden ongeschikt ver; klaard J. van Broekhoven, C. van Dongen, J. Polder en M. van der Sluijs. Op Zaterdag 14 April zal in deze ge; meente de Emmabloem;collecte gehouden wor; den ten bate van de vereeniging ter bestrij; ding der tuberculose. We hopen dat niemand verzuimen zal een bloempje te koopen. Veel geld is nooidg voor den strijd tegen deze vreeselijkc volksziekte. Bovendien steunt ge dan ook het Groene Kruis te Dirksland, want in tegenstelling met andere jaren komt de helft van de opbrengst ten bate van de kas dezer vereeniging. We rekenen dus op Uw mildheid. De vlasfabriek aan de Vroonweg is in; gezet door C. Vroegindeweij op f 3060—, de Vgroote bergschuur door P. L. van derWekke te. op f560—, de kleine bergschuur door I. Mosselman op f 300—. In het eerste kwartaal van 1923 werden door den Keuringsdienst van Waren te Dor; drecht in deze gemeente 22 inspecties gehouden in winkels enz., 23 monsters volle melk ge; nomen. 7 monsters van andere waren, 6 par; tijen waren werden afgekeurd, 9 waarschuwin; gen werden verzonden aan verkoopers. Tegen een tweetal personen is proces; verbaal opgemaakt wegens overtreding dei- Arbeidswet. De rekening over 1922 en de begrooting 1923 van den Polder Diederik ligt vanaf 9 tot en met 23 April a.s. bij den Secretaris van dien polder ter inzage. Het bouwland van A. L. Bakker is in; gezet door C. Ridder op f 960 per gemet. DEKKINGEN. Tot leden der commissie tot het opmaken der landbouwstatistiek zijn aangesteld de ITeeren J. den Boer T. M. v. Eek en C, v. d. Velde. Bij de laatstgehouden keuring voor de Militie zijn van de zeven, twee afgekeurd n.l. Mar. v. d. Veer en A. de Bakker. Abusievelijk werd de boterprijs vanuit de Roomboterfabriek alhier opgegeven a f 1.40 wat moest zijn f 1.30 en nu geworden is f 1.25. Het mannenzangkoor alhier hoopt van nu en voortaan des zomers hare repetities te houden des Zondagsmorgens. Door de Afd. der S. G. P. alhier zijn voor de a.s. Gemeenteraadsverkiezingen can; didaat gesteld No. 1 J. v. Kempen Aftr. 2 Mar. de Geus Aftr., 3 L. Drooger, 4 J. Kalle, 5 Jn. Melissant, 6 M. G. den Boer, 7 A. Rie; dijk, 8 T. Struik, 9 Math. v. Wageningen, 10 J,- A. Witvliet. De Heer A. Mans aftr. afgev. dezer Partij wenschte, zooals reeds door een ander in het vorige nummer is opgegeven niet meer in aanmerking te komen. STELLENDAM. Tot candidaten voor den gemeenteraad zullen worden gesteld door de A. R. Kiesvereeniging alhier No 1 P Bic; mond, (aftr.) 2- W. P. Vogelaar (aftr.), 3 Abr. van Oostenbrugge, 4 Bd. van de Ree 5 A Klink, 6 A. van Seters, 7 W. v. Seters.' Door de Christelijk Historische Kiesver; eeniging worden candidaat gesteld voor den Gemeenteraad 1 P. Roon, 2 Ld. Koese, 3 M. Troost Lzn., 4 ff.' van Seters Czn„ 5 C. Hoek, 6 Aren van Oostenbrugge, 7 M. Lokker, 8 P. M. Riemens, 9 M. van Dam, 10 Lt. Moyses. De verzwaring en ophooging van den dijk der Halspolder vanwege de Gen. Dijkagie van Stellendam publiek aanbesteed is gegund voor perceel 1 aan K. Heerschap te Goe; dereede voor f 2288 en voor perceel 2 aan L. Gootjes te Melissant voor f 1975. Zondag 1.1. werd van hier per raderbran; card en per beurtschipper vgrvoerd de 51;ja; rige echtgenoote van A. K. alhier tot het on; dergaan van een operatie in het ziekenhuis te Rotterdam. Bij de gehouden keuring van dienstplich; tigen van de lichting 1924 uit deze gemeente gehouden te Ouddorp werden voor goed on; geschikt bevonden de dienstplichtigen, G. Jan; sen, A. Koese, C. I. Holleman, en F. Nijland. Bij publicatie wordt bekend gemaakt dat kostelooze vaccinatie zal plaats hebben in het gemeentehuis op Donderdag, 12 April a.s. des voorm. 9 uur. GOEDEREEDE. Uitslag keuring op 4 April 1923. K. v. d. Houten, PI. v. Huizen, C. Tanis en K. Tanis geschikt, H. v. Asperen en Jb. Lokker ongeschikt en K. v. Asperen is 6 April te Dirksland gekeurt en geschikt bevonden. Volgens Art. 23 der Dienstplichtwet is uitgesloten van den Dienst, K. Hakkenbrak, waartegen binnen 10 dagen beroep kan worden aangeteekend. Opgaaf der meeting en schatting van bebouwde en onbebouwde eigendommen zal gedurende een maand ter secretarie ter inzage liggen. De milicien J. Tanis is deze week ingelijfd te Breda bij het 2e half regiment huzaren. Naar verluid wenscht dhr. G. Non lid van den Raad, niet als candidaat te worden aangesteld. Eenige landbouwers zijn reeds begonnen met het uitzaaien van bietenzaad. Op het land kon men deze week juin putten zien ontblooten, de juin over het land gespreid en zoo ondergeploegd, deze campagne kan als geëindigd worden beschouwd. OUDDORP. Zaterdag is een woonhuis met schuur en stalling, in den Oostdijk, van de Erven wed. H. Sandifort ingezet op f 2660 door den heer E. Voogd, alhierverder een perceel bouwland op f 3500 door den hl'. L. Padmos, alhier; en een tweede perc. op f 1100 door Gebr. van Dam Oostdijk. De levering van grind voor den polder het Oudeland is opgedragen aan schipper K. Grinwis, terwijl het lossen is aangenomen door de werklieden Jac. Akershoek en An. West; hoeve. Donderdagmorgen heeft de aanbesteding plaats van grint voor den polder het Oude Nieuwland. Inlevering der biljetten bij het polderbestuur. Niettegenstaande het koude voorjaarswe; der werkt de 85 jarige L. Pikaart nog op het land. Een driejarig kleindochtertje van den heer E. B. viel daar in een tamelijk diepen modder; put. Het werd gelukkig bijtijds gezien door de buurvrouw, die de kleine mocht redden. Een opperman was in de Heerenstraat bezig een huis te reinigen, toen bij het verzetten van een grooten ladder, deze omver viel, rakelings langs de ramen van de buren, en op een stoeppaal nederkwam, gelukkig werd niemand geraakt. f De heer P. Vlietland heeft zijn woning aan de Kooiweg onderhands verkocht aan A. v. Splunderen J.zn. f Voor de stemming op 11 April a.s. voor de Prov. Staten zijn als stembureaux in deze gemeente aangewezen, het Gemeentehuis, de Oude Christelijke School, en in de Oostdijk een lokaal der School aldaar. De zitting geschiedt van des morgens 8 uur tot des namiddags 5 uur. f Bijna niet te gelooven. In de afgeloopen week werd hier voor de allerbeste soort aard; appel de minimumprijs van f 1.25 «besteed. HELLE VOETSLUIS. Huishoudelijke vergadering van de Afd. »Nieuw;Helvoet en Omstrcken« van de Nederlandsche Vereeni; ging tot Afschaffing van Alcoholhoudende Dranken op Vrijdag 6 April j.l. ten huize van den heer G. v. d. Keilen, alhier. Opening dooi den tweeden voorzitter. Notulen goedgekeurd Ingekomen stukken, bijna allen betrekking hebbende op het voeren der Blauwe Week; actie, behandeld. Secretaresse brengt verslag uit van de jaarvergadering der Zuid Holland; sche Propaganda Commissie. Besloten wordt tot belegging van het Vaandelfonds. Heel ge; zellige vergadering. De afdeeling won 2 nieu; we leden en 3 begunstigers. In de Blauwe Week zullen platen aangeplakt worden en kranten verspreid, zoo mogelijk in samenwer; king met de plaatselijke afdeeling van de N. C. G. O. V. Deelneming aan de demonstratie voor Plaatselijke Keuze op Tweede Pinkster; dag te Rotterdam zal nog worden overwogen. De R. K. kiesvereeniging heeft de vol; gende h.h. candidaat gesteld voor den Ge; meenteraad, dhr. F. A. Jansen, M. W. N. de Barlanson en Mevr. S. J. W. Linstee;Struik, en dhr. J. v. Engelen. Door de A. R. Kiesvereeniging »Neder; land en Oranje« zijn de volgenden h.h. can; didaat gesteld, voor de a.s. Gemeenteraads; verkiezing 1 P. Goedbloed2 W. v. Sint; maartensdijk3 B. v. Drongelen 4 T. van Harten; 5 Joh. v. Engelsburg Gastelaars; 6 H. de Werker. Door de Genie is onderhands aanbesteed »Het maken van grondaanvullingen en een beschoeiing in en voor de inundatiesluis al; hier. Er waren 6 inschrijvers n.l. de h.h. D. Bout Brielle f 6770, P. v. d. Straaten alhier f 6700, A. v. d. Floek Heenvliet f 6255, L. Poldervaart Brielle f 6060, P. v. Wijnen Dor; drecht f 6055, P. Essenberg alhier f 5920. H. M. Pantserboot »Gruno« is Maandag alhier aangekomen en zal op 's Rijkswerf de noodige reparatie ondergaan. Zaterdagmiddag is hier aangekomen het nieuwe gebouwde stoomloodsvaartuig No. 18 Het is naar 's Rijkswerf gestoomd en zal in 't dok worden opgenomen. NIEUW HELVOET. Alhier heeft men besloten om op het Jubileumfeest van H.M. de Koningin, een feestcantate uit te voeren, waaraan de zangvereenigingen »Ontspanning na Arbeid« »Volharding« en «Wilhelmina« zullen meewerken. Het ligt in de bedoeling om een groot zangkoor, voor die gelegenheid te krijgen. Het zal staan onder leiding van den Heer Vermaat Dir. van O. N. A. De off. mach. 2e ld. M v. 't. Hart alhier welke zich thans bevindt aan boord van het Gouvernementschip »Sirius« in Ned. Indië is overgeplaatst naar de marinekazerne te Vedjang (Soerabaia). DEN BOMMEL.* A.s. Zondag treedt in de Nad. Herv. Kerk alhier Ds. Japchen alleen des v.m. 9,30 uur op wegens vervulling eener vacaturebeurt des n.m. te Stellendam. Opi-TGENSPLAAT. Tot de Christelijke Nationale School zijn 27 nieuwe leerlingen toegelaten. NIEUWE TONGE. Wegens vacaturebeurt te Oude Tonge treedt Ds. Kruit a.s. Zondag alleen des avonds in de Ned. Herv. Kerk, alhier, op. In de voormiddaggodsdienstoefening zal er een predikatie worden gelezen. - A.s. Zondagmiddag zal er geen Zondags; school worden gehouden. DIRKSLAND Zij die hun kinderen met Mei a.s. voor het eerst de Openbare Dag; en Bewaarschool wcnschen te laten bezoeken moe; ten daarvan uiterlijk 21 April a.s. opgaaf doen aan het Hoofd der betrokken school. GOEDEREEDE. Aangifte voor kinderen die met Mei de school willen bezoeken, moet ge; schieden op Zaterdag 21 April,, des avonds van 7—8 uur bij het Hoofd der school. OUDDORP. Ds. J. Bus heeft ook voor het beroep naar de Herv. gemeente te Raamsdonk bedankt. Wegens afwezigheid van den predikant gaan in deze en in de volgende week bij de Herv. gem. de catechesatiën niet door. NIEUW;FIELVOET. Dhr. L. v. d. Ban is gekozen tot ouderling in de Ncd. Herv. Kerk (vac. M. Trouw). HELLEVOETSLUIS. Mej. M. de Baan, tijd. onderw. aan de openb. lag. school B alhier, is benoemd tot onderwijzeres te Spijkenisse met ingang van 1 April. Donderdagavond 7.30 ure zal in de Ger. Kerk alhier in een gemeenschappelijke dienst optreden Ds. Horjus van Hendrik Ido Am; bacht. Vrijdagavond zal in het Tehuis voor Mi; litairen jaarvergadering van de Chr. Scholen gehouden worden. Aanvang des 's avonds 7.30 uur. NED. HERV. KERK. Beroepen: Naar Arnemuiden Ds. G. Lans Zendelingsdictator te ZeistNaar Loon op 't Zand Ds. J. IT. Gunning E. Bzn. te Vuursche (bij Baarn)Naar Rouveen Ds. J. C. v. Apeldoorn te Voorthuizen Naar Bleis; wijk Ds. G. Enkelaar te Wierden Naar Drie; sum Ds. J. H. Koster te Wouterswoude. Aangenomen: Naar 's Graveland Ds. G. v. Wolfswinkel te Welsrijp Naar Ooster; wolde (Friesland) Ds. K. de Groot te Olde; roie (Gr.)Naar Dussen Ds. D. v. Lutterveldt te Blauwkapel. Bedankt: Voor Delfshaven (Rotterdam) Ds K. A. Straatsma te Meppcl. GEREF. KERKEN. Beroepen: Naar Emmercompascum Ds. J. H. Binncma te KielwilderveerNaar Spijk (Gr.) Ds. J. Visscher te Hijlaard Naar Haas; trecht en naar Dronrijp de heer J. A. Schep Cand. te Utrecht, Naar Meerkerk Ds. M. Post te BunschotenNaar Raarde de heer A. Wijngaarden Cand. te Dokkum Naar Scharnejoutum Ds. C. M. Huizinga te Hooge; smilde Naar Oosterzee de heer J. Hettinga Cand te Apeldoorn Naar Dordrecht Ds. M. Gravedijk te IToogeveen Naar Boerakker de heer J. Hettinga Cand. te Apeldoorn. Naar Oosterwolde (Oldambtj en naar Ten Post de heer W. Doorenbos Cand. te Groningen' Tweetallen: Te Axel Ds. J. Sijbesma Burum en Ds. W. Veder GoudaTe Maas; sluis Ds. B. W. Bech Pijackér Nootdorp en Ds. T. Thijs Meppel. CHR. GEREF. KFRK. Beroepen: Naar Gouda Ds. K. Groen te Zwijndrecht. REMONSTR. KERK. Viertal: Te 's Gravcnhage Ds. A. H. ITaentjes Haarlem Ds. C. J. ITooykaas Rot; terdamDs. F. Kleijn Lochem en Ds W. Mackenzie Utrecht. Gereformeerde Bond. De 18e Jaarvergadering van den Geref. Bond tot uitbreiding en verdediging van de Waar; heid in de Ned. Herv. (Geref.) Kerk zal D. V. Donderdag 19 April a.s. in het Gebouw voor K. en W. te Utrecht gehouden worden. In de morgenvergadering, die voor alle le; den van de Ned. Herv. Kerk toegankelijk is, zal na het Openingswoord van den Voorzitter Ds. M. van Grieken, van Rotterdam, door Ds. J. G. Woelderink, van Randwijk, een referaat gehouden worden over »Het wezen des ge; loofs«. In de middagvergadering, alleen voor Bonds; leden toegankelijk, worden de huishoudelijke zaken afgehandeld. Er moet een Bestuursver; kiezing plaats hebben wegens het periodiek aftreden van de heeren L. F. Duymaer van Twist J. C. Fliehe en Ds. G. PI. Beekenkamp' met wie resp. op de dubbelgetallen worden voorgesteld de heeren Mr. C. S. van Dobben de Bruin te Huis ter Heide N. Janssen te Utrecht en Ds. J. de Bruin te Rotterdam. Voorts zal plaats hebben bespreking van het Rapport der Commissie van Advies in zake het Vrouwenkiesrecht in de Kerk. En eindelijk komen ter tafel ingekomen vragen van ae afdeclingen Hilversum, Feijen; oord, Rotterdam, IToogeveen en Leiden be; treffende hei Vrouwenkiesrecht in de Kerk, het evangeiiseeren in Gemeenten waar Bonds; predikanten geweerd worden, de verhouding tot het Convent van Geref. Kerkeraden, het laten optreden van sprekers en de tijdige re; gcling daarvan. SOMMELSDIJK. Geboren Adriana Maria, d. v. Frans Koote en Maria Beket. Ondertrouwd A. van der Baan, 30 j. en A. Kastcleijn 34 j., beiden alhier. MIDDELITARNIS. Geboren Izak, z. v. B. Driesse en D. v. d. Jagt; Elizabeth, d. v. L. Vroegindeweij en J. Zout, Johannis, z. v. J. Spee en D. Koote; Abraham, z. v. C, de Man en LI. Langeweg Petronella Adriana, d. v. D. Struik en L. GouswaartMarina, d. v. J. Buth en J. Taaie; Jan ITuig Christiaan, z. v. C. J. Knook en M. P. Kouwenhoven. Ondertrouwd J. Guldemeester oud 27 j. en H. Verolme oud 25 j. GetrouwdJ. Nieuwland oud 25 j. en A. Vis oud 22 j. Overleden: J. Verrijp oud 9 mnd.; G. Buijsse oud 71 j. echtgen. van M. P. Silvius. STAD AAN 'T HARINGVLIET. Geboren Maria, d. v. M. van der Plaat en C. J. M. Snijder; Magdalena Allegonda,d. v. J. J. Nipius en G. M. Ottevanger. Ondertrouwd A. Abramsc j.m. 28 j. en D. Kornet j.d. 27 j., beiden wonende alhier. Overleden Johannis Arensman, oud 26 j. echtgenoot van Maatje Kasteleijn. DEN BOMMEL. Geboren Levenloos kind van het mannelijk- geslacht uit A. v. d. Maden en G. de Boed Ondertrouwd P. Desjarclan j.m. 42 j. en C. de Graaff j.d 32 j.A. Verkerke j.m. 24j. en V. M. ITendrikse j.d. 21 j. Overleden: Dirk Peeman, oud 32 j. echtgen. van M. MelissantAdrianus van der Wagt oud 86 j. OUDE TONGE. Geboren Anthonia Maria, d. v. Anthonie Wilhelmus Reinicr Krouwer en Johanna Maria NijssePieter, z. v. Pieter ITouthuizen en Adriana de BoetBeschier, z. v. Adrianus van Driel en Hester de Korte Johannes Mat; theus, z. v. Reinier Akkermans en Margrietha Helena Lamberta WeteringsWillem Jacob Anthonius, z. v. Arie Klem en Nijsje Gebuis. Overleden Jan Cornelis, z. v. Jacob den Boer en R. A. M. P. C. de Bruine Willem Jonker 80 jaar weduwnaar van Johanna Bette Maria 2 mnd. d. v. Mathcijs van den Ouden en Aaltje Otterspeer Jan Hartog 69 j. echtg. van Krina Maria KnapeDirkje van Erkel 72 j. echtg, van Jacob Barnat. DIRKSLAND. GeborenDina, d. v. Leendert Kievit en Sijke Stolk Cornelia Maria, cl. v. Barend ijirie van Lenten en Adriaantje KasteleijnAdriana, d. v. Marinus van 't Hof en Jannetje Rameijs. GOEDERF.EDE. GeborenAdrianus, z. v. J. Hakkenbrak en L. Orgers Klaasje, d. v. j. Orgers en L. v. Tigchelen Cornelia Maartje, d. v. A. v. d. Wende en J. Tanis; Johannes, z. v. M. Brug; geman en W. Sacteman. OUDDORP. GeborenAdrianus, z. v. K. de Vogel en A. Berkenbosch Jacob, z. v. K. Westhoeve en L. v. d. KreekeSara, d. v. G. Pijl en L. v. d. Klooster Pieternella, d. v. K. Grinwis en P. Luime Neeltje Cornelia, d. v. M. Mas; tenbroek en J. Landburg; Maria, d. v. IT. Hoek en J. Hoek; Willem, z. v. W. Tanis en K. Meijer; Cornelis, Maarten, z. v. W. Kooleen M. T. Grinwis Johanna d. v. J. Grinwis en M. Vlietland; Cornelis, z. v..P. Bezuijen en KL Mierop. Overleden Cornelis Pijl 41 j. echtgenoot van Pieternella Luime. ROCKANJE Geboren Jacob, z. v. P. G. Bakker en H. Rietdijk Neeltje Arendje, d. v. A. Bravenboer en N. B. den Bakker Cornelia d. v. K. Groe; neveld en E. de Vries Abra, d. v. S. J. Wa; geveld en G. II. v. BeestenAnton Cornelis, z. v. K. Bravenboer en A. Heijndijkjan, z. v. j. Dijkman en P. Barendregt; Maria Cornelia, d. v. A. v. Toledo en J. v. Herk Dirk, z. v. D. Luijendijk en L. MolWijnanda Johanna d. v. J. H. Pothof en M. Schipper. Gehuwd IT. Smoor oud 41 j. en K. Laay oud 31 j. Overleden Aaltje Scheijgrond oud 78 j. wed. van A. Jongejan. OUDDORP. j- Vergadering van Stemgerechtigde ingelanden van de »Plaspolder« op Zaterdag 28 April e.k. des voormiddags ten 10 ure in de Raadkamer. Te behandelen onderwerpen. 1. Stemming van één persoon vacature den heer C. Hameeteman Johz. wegens periodieke aftreding. 2. Denzelfden dag herstemming 's namid; dags ten 12—2 ure. 3. Vaststelling rekening over 1922. 4. Idem begrooting voor 1923. 5. Machtiging tot het doen van af; en over; schrijvingen op de begrootingsposien enz. enz. MIDDELITARNIS. Van de visscherij zijn te IJmuiden binnen gekomen de vischsloepen Holland 5 st. J. de Koning f 1000, »Maap« st. M. Langbroek f 1300. STELLENDAM. De garnalenvisschers hebben de vorige week gedurende 4 dagen gevischt en daarbij ge; middeld per dag en per vaartuig gevangen 70 K.G. garnalen. GOEDEREEDE. Bij het uitoefenen van zijn bedrijf verloor W. Groenendijk, bijna zijn geheele vischtuig. OUDDORP. Door de garnalenvisschers werd de vorige week per dag en per vaartuig gevangen 80 kilo. In dé weervisscherij zes zalmen. OUDDORP. In de maand Maart zijn hier verhandeld 123 telegrammen en gevoerd 623 telefoonge; sprekken. Uitslag Aasifoestedimg OOLTGENSPLAAT. Uitslag van de gehouden aanbesteding op 4 April 1923, tot het bouwen van een land; bouwschuur voor dhr. P. v. d. Heuvel, alhier. Bouwkundige dhr. H. C. de Ruiter. Metselwerk zonder dakbedekking. W. Luimens, Goudswaardf 7300 J. van Ree Kzn., Ooltgensplaatf 7100 G. v. d. Welle, den Bommel. f 7100 S. van Nicuwaal, den Bommel f 7100 J. Le Comte, Somtnelsdijkf 6850 W. v. d. Welle, Ooltgensplaat f 6690 (Begrooting f 6880) Timmerwerk. J. Noordijk, Herkingenf 15490 A. Bouterse, Ooltgensplaat 12835 J. Mosselman, Ooltgensplaat f 12570 R. Bakelaar, den Bommel f 12515 F. Osseweijer, Oude Tonge F 12400 (Begrooting f 13300) Smidswerk. M. Abres, Oude Tonge.f 1500 M. v. d. Sluis, den Bommel f 1477 A. Rissceuw, Ooltgensplaat f 1400 C. Birkhof, Ooltgensplaatf 1345 H. Boer, Hellevoetsluisf 1288 (Begrooting f 1400) Timmer- en Metselwerk. J. Mosselman, Ooltgensplaat f 19500 (Begrooting f 20180) Massa. J. Noordijk, Herkingenf 24490 A. Baukerse, Ooltgensplaat f 21785 T. Osseweijer, Oude Tonge f 21000 (Begrooting f 21855) Schilderwerk. J. Nieuwland, Ooltgensplaat f 242,50 L. Dorsman Lzn., Ooltgensplaat f 240,— G. van Nimwegen, Ooltgensplaat f 194,87 (Begrooting f 275) HERKINGEN. Uitslag van de aanbesteding van Chili door de Landbouwvereen. »Herkingen«, alhier. H. Kooman, Dirkslandf 15,68 N.V. Beurtvaart;Mij., OuddorpF 12,83 J. P. Mast, den Bommelf 15,70 W. C. Waling, Dirkslandf 15,68 Oorsprong, Rotterdamf 15,80 Gegund aan W. C. Waling, Dirksland. AARDAPPELEN EN ÜÏÉN Verscheept werden vorige week KX T5r»WM.'a!KtJinr.ajraBKiXiairiuiVEtfira*«y.-i*:j-«aMns*D n*. isaKrafrij'.r.-^MmearratBXTXMsarrxznr. Plaatsnaam Aardapp. H. Liter Uien Baaltjes Sommelsdijk Middelharnis 2000 Slad aan 't Haringvliet Den Bommel Ooltgensplaat Oude Tonge Nieuwe Tonge 400 Dirksland 1500 Stellendam 105 Goedcreede MIDDELITARNIS. Centrale Veiling voor Goeree en Overflakkec Veiling van Maandag 9 April 1923. Groenten. Spinazie f 15,70 tot f 16.20 per 100 K.G. Violieren f 10,10—f 15,— per 100 bos. Eieren. Kipeieren f 4,— tot f 4,70 per 100 stuks. Eendeneieren f 5,— per 100 stuks. Aanvoer eieren 6838 stuks. VEE EN PAARDEN. ROTTERDAM, 9 April. Ter Veemarkt wa» ren lieden aangevoerd 526 vette runderen, 202 vette kalveren, 109 schapen of lammeren, 836 varkens. Koeien 35 ct. tot 50—52'/2—60— 62'/2 ct, ossen 42'/a ct. tot 50—55—57'/2 ct., stieren 35 ct. tot 42"/250 ct., kalveren 60— 62'/2 ct. tot 75—9272-95 ct., schapen 45-50 ct., alles per kilolammeren f 32—48 per stuk, varkens 44 ct. tot 46—48 ct., lichte var; kens (exporthandel) 46 v-48 ct. De aanvoer van koeien en ossen was goed. De handel was tamelijk en de prijzen bleven uitsluitend voor de beste soorten nog hoog. Stieren met kleinen aanvoer, weinig handel en vrijwel onveranderlijke prijzen. Vette kalveren waren behoorlijk aangevoerd. De handel was redelijk en de prijzen bleven ongeveer op dezelfde hoogte. Voor enkele puikbeste kalveren werd nog wel tot 5 cent .boven notecring besteed. Schapen cn lammeren met zeer kleinen aanvoer en kalmen handel. De prijzen voor lammeren waren hooger. De aanvoer van varkens was vrij goed. De handel was langzaam met weinig kooplust en de prijzen waren iets flauwer dan vorige week. Voor export.'werd ook weinig gekocht en hier; voor bleven de prijzen vrijwel onveranderd. BOTER, KAAS en EIEREN. APELDOORN, 9 April. Eieren. Aanvoer 50,000 stuks, f 4,50—5,50, middelmarkt f 5. Handel vlug. TIEL, 9 April. Boter. Aanvoer 25 K.G. F 2—2,29; 70,000 eieren, f 4—4,50 de 100 stuks. GROENTEN, FRUIT en AARDAPPELEN. ROTTERDAM, 9 April. Heden waren de prijzen der aardappelen als volgtBrielsche eigenh. f 1.20—1.70, Zeeuwsche blauwe f 1.60 2.30, Zeeuwsche eigenh. f 1—1.25. Zeeuwsche bonte f 1.70—2.40,.blauwe eigenh. f 1.20—1.70 bravo's f 1.30—2, poters f 0.70—1.20, red star 1 1—1.60; Malta's 12—13 ct. per K.G. Tame; lijken aanvoer, gewone vraag. Zeeuwsche eieren f 4—5 en Overmaasche eieren f 4—5 per 100 stuks. ROTTERDAM, 9 April. Opgave van de marktmeesters. Aanvoer 10,100 K.G. blauw, schoon f 1,10—1,80, 6700 K.G. wit Zeeuwsch f 0,90—1.30, 15,000 K.G. Groningsch F 1,25 1,75, .7400 K.G. Holl. geel f 1,25-1,80, 500 K.G. dauwroot f 1—1,30. AMSTERDAM, 9 April. Aardappelmarkt Aardappelprijzen onveranderd. Aanvoer 31a' dingen of 2656 H.L. Brandstichting. Zaterdagnacht ontstond ei- brand in eene hoeveelheid turf, opgeslagen in een schuur van den turfschipper v. d. W. te ITevekes. De brand werd door de buren ontdekt en kon tijdig gebluscht worden. Daar aan kwaadwilligheid wordt gedacht is de eigenaar gevankelijk naar Groningen overgebracht en ter beschikking der Justitie gesteld. Vermist. Te Zwartemecr wordt sedert 24 Maart de arbeider W. Buis vermist. Men vreest dat hem een ongeluk overkomen is Doodgestoken. Maandagavond is tijdens een twist te Tolbert de arbeider J. de M, te Dieps; wal (Leek) wonende, met een mes doodge; stoken. S., de vermoedelijke dader, is aange; houden. De M. was gehuwd. Onder het zand bedolven. De 7;jartge Johan; nes C. IT. uit de Blois van Treslongstraat te Den Haag. die sinds Zondag vermist werd, is Maandagmiddag half 1 uur door spelende kinderen in de Sonoystraat nabij den Kranen; burgerweg dood in een diepe zandkuil ge; vonden, waar het jongentje gestikt is onder het ingestorte zand. Het knaapje stond recht; op in den kuil. Vermoed wordt, dat hij in den kuil staande dezen van (onder breeder heeft willen maken, tengevolge waarvan de wanden instorten. Misdrijf is, aldus deelt de politie mede, uitgestoten. Paaschgebruiken. In Twente brandden Zon; dagavond de Paaschvuren weer in elk dorp en in elke buurtschap. Tusschen Lochem en Hengelo telken we er meer dan een twintig; tal. Te Ootmarsum waren Zondag weer vele honderden inwoners van Twente e. o. samen; gekomen om weer mee te doen aan of getuige te zijn van het vlöggelen.

Maas- en Scheldebode | 1923 | | pagina 3