if Kerk c*i School. Posterijen. Visscherij. Vergaderingen. Bun DU r. lui! I II Officieel Gedeelte. Ver koe? Ten. Correspondentie. 50-jari 2 kb Oir. Mr. If: 'C den volgenden winter worden voortgezetmet het onderwijs in landbouwboekhouden. 44 De voorloopige candidatenlijst der A.R. Kiesvereen. voor de a.s. raadsverkiezing alhier is als volgt: 1 G. Joppe Dzn. (aftr.) 2 M. Born (aftr.), 3 J. Gideon (aftr.), 4 E. van den Doel, 5 P Kieviet Dzn., 6 K. Kortewe: (aftr.), 7 M. Dijkers (aftr.), 8 A. Knape (aftr. 9 H. v. d. Velde (aftr.), 10 T. Buurveld, li P. van der Sluijs, 12 J. H. Dijkers, 13 T. van den Doel, 14 J. Vis Bzn., 15 A Roetman en 16 G. van den Boogert. De verkiezing van de leden van den Gemeenteraad is bepaald op 23 Mei a.s. Tegen een persoon is processverbaal op» gemaakt wegens overtreding der jachtwet, tegen etjjr#" ander wegens het loopen langs de trams baan. MIDDELHARNIS. Met PaaschsMaandag heerschte in ons dorp een enorme drukte, voornamelijk op den Westdijk. Honderden uit het eiland waren aanwezig. Het geschreeuw en getier was erg, totdat de tram om 8 uur vele van die schreeuwers, weer naar hun woon» plaats bracht. Het straatgewoel eindigde met een paar vechtpartijtjes waarbij nog bloed vloeide, 't Is een schande voor onze gemeente dat voor overwegend orthodox wil doorgaan, dat met zulke dagen juist al het Christelijke verloren is. Mag er niet wat strenger optreden van de politie gevraagd worden. Door de timmerlieden, J. v. Hulst en M. Langbroek is aan B. en W. vergunning aan» gevraagd tot het plaatsen van een ruw olies motor van 10 P. K. tot het in beweging brens gen van een boor» zaag» en schaafmachine in het perceel B. 2813. Als werkloos hebben zich laten inschrijs ven de volgende personen Landarbeiders 25 Betonwerkers 3 Metselaars 2 Timmerman 1 chauffeur 1 Zeevisschers 8 Letterzetters 4 Boekbinder 1schipperknecht 1 Metaalbe» werkers 2Oppermans 2Schoenmaker 1 Totaal 51. De boeren kunnen dit voorjaar Suiker» bieten contracteeren tegen f 16.50 per 1000 K.G.. Grondprijs en vervroegde levering f 19 Op de vergadering van de afdeeling Goe» dereede en Overflakkee van den Ned. Bond van P. T. T. personeel is het gekozen bestuur saamgesteld als volgtC. Scheenloop Voorz. L. Blok secr.J. v. st. .Annaland Penningm. J. v. d. Valk. H. v. Heest en P. v. Waal. bes stuursleden. De afdeeling Middelharnis van het Cen» traal genootschap voor Kinderherstellingss en vacantiekolonies hoopt van 18 Mei—20 Juni 4 meisjes uit te zenden naar Oostvoorne, n.l. Lena v. d. Bos, Johanna Slis, Maartje de Groot en Arendje Verweij. Gaarne hadden wij er meer uitgezonden, maar de afdeeling bestaat pas en op 't oogenblik kunnen wij niet verder, daar de financiën ontbreken. Hier is wellicht een woord van opwekking op zijne plaats om lid dezer vereeniging te worden. Geeft elk lid slechts een kleinigheid, te zamen is het bedrag soms voldoende om één of meer kinderen in de gelegenheid te stellen wat flinker en sterker te worden. STAD AAN 'T HARINGVLIET. Za» terdag 14 April a.s. des nam. 2 uur zal gele» genheid bestaan tot kostelooze in» en herinen» ting ten huize van den gemeentegeneesheer. Een tweetal kinderen viel nabij de z.g.n. Zevenster van een brug in het water. Bij tijds werd het nog gered ofschoon een der kleinen reeds in gevaar verkeerde. Tot lid van den gemeenteraad in de vacature J. Koert is benoemd verklaard de heer L. Braber Bzn. -I"" J* DEN BOMMEL. In deze gemeente is een nieuwe politieke partij ontstaan welke als candi» daten voor den gemeenteraad heeft gesteld, no. 1 B. C. Jongeling; no. 2 Joh. Kardux; no. 3 Jan Mijs Jobzn.no. 4. H. C. van Ros» sum no. 5 J. Noordermeer no. 6 Joh. den Braber en no. 7 V. G. van Nieuwenhuijzen, De Regenmeter gaf over de maand Maart 1923 een neerslag van 1-7,2 m.M.- tegen 43,9 m.M. over Maart 1922. De gemeentegeneesheer is van 5 tot en met 12 April a.s. afwezig. De praktijk zal waargenomen worden door dokter Hanedoes van Stad aan 't Haringvliet. Aan R. van Zanten zeemilicien der lich» ting 1922 is toegestaan, dat hij in plaats van 6 Mei, 6 April voor herhalingsoef. op moet komen. 4 Door Anth. Lodder werd een postduif gevangen met een ringetje gemerkt 1361933/22/ Beige. 4 Door de liberale Kiesvereeniging (Vrij» heidsbond) zullen voor den Gemeenteraad candidaat gesteld worden de Heeren J. P. Mast, W. A. Lokker, H. van Gent, J. de Bakker, C. van Vliet, D. Westdijk en Ant. Mijs. Gevonden voorwerpeneen overjas, terug te bekomen A 138. Een kind van S. v. B. viel in het water. Gelukkig kon de kleine spoedig op het droge gebracht worden, OOLTGENSPLAAT. De gezamentlijke melkveehouders hebben de melkprijs van 16 op 14 cent gebracht. De miliceins L. Korteweg en C. Hotting Lz. zijn heden in Breda ingelijfd bij het 2e half Regiment Huzaren. DoordeRoomsch»Catholieke Kiesvereeni» ging zijn candidaat gesteld voor den gemeente» raad 1 J. Jacobs Jz., 2 J. C. Vermaas, 3 G. Vermaat, 4 H. Moerenhout, 5 C. van der Cappelle Gz., 6 C. Huismans. Door een groep Kiezers zal L. A. Hobbel A.Dz. candinaat gesteld worden voor den ge» meenteraad. De stemming voor leden van den Ge» meenteraad is bepaald op Woensdag 23 Mei a.s. Het bestuur der Staatkundige Partij is officieel samengesteld als volgtW. van Kern» pen D.Wz. voorzitter, Jan Neels 2e voorzitter, C. de Vos Johz. secretaris, P. Mans penning» meester, Jan van Gurp 2e penningmeester. Voor den Gemeenteraad werden candidaat gesteld 1 C. de Vos Johz., 2 Jan Neels, 3 W. van Kempen D.Wz. De voorloopige candidaten voor de Li» berale Kiesvereeniging zijn B. Noordijk, Ch. Konings, A. van Rossum, G. van Nieuwen» huizen, J. Hokke, G. N. Breur, G. van Nim» wegen en R. Breeman. De A.»R. Kiesvereeniging stelde heden officieel candidaat 1 W. J. Donkersloot Lz., 2 H. P. Waling, 3 J-,<Yiin Nieuwaal, 4 P. van Es, 5 F. IJ. Neels, 6 J* C. de Ruiter, 7 H. Pieterse, 8 M. van den Heuvel, 9 C. Korteweg Lz., 10 P. C. van der Mast, 11 L. J. Schilperoort, 12 Anth. van Dam. OUDE TONGE. De rekening van de Magdalenapolder over het jaar 1922, ligt bij den penningmeester ter inzage. Tegen E. C. B. en A. V. is processverbaal opgemaakt wegens rijden zonder licht. De milicien der lichting 1922, J. Los, is weer met groot verlof huiswaarts gekeerd. De stemming voor den gemeenteraad is bepaald op 23 Mei a.s. D. d. V. raakte met paard en sleeper in de sloot, terwijl hij op het land aan het werk was. Met veel moeite werd hij op het droge gebracht. Door de R.»K. Kiesv. zijn candidaten voor den gemeenteraad gesteldNo. 1 C. v. d. Zwaluw; 2 C, de Wit; 3 G. Stoop; 4 J. Pollemans; 5 J. M. Fabert; 6 M. Pollemans. 44 De rekening over 1922 van de Coöp. Boerenleenbank alhier, sluit in ontvangsten en uitgaven met f 585.769.07. NIEUWE TONGE. Van den landbouwer A. v. A. stierf dezer dagen een fllinke koe. Het vleesch is voor de consumptie afgekeurd. Wel een belangrijke schadepost. De rekening en begrooting van den Pol» der Duivenwaara liggen gedurende 14 dagen van 5 tot 18 April voor een ieder ten kantore van den Secretaris, dhr. J. P. de Wilde, ter inzage. Alhier is een Landbouwwerkgeversver» eeniging opgericht. Het bestuur bestaat uit de heeren L. Nelisse Lz.K. M. Houthaar M. Vreeswijk G. van Es Hz. en A. Buys. De beide Paaschdagen hadden alhier een zeer kalm verloop. Naar men verneemt zullen door dhr. J. A. Róbër op een perceel tuinland bij het tramstation alhier, een viertal arbeiderswo» ningen worden geplaatst. Tot leden van de Commissie tot nazien der rekening van de Boerenleehbank alhier, zijn benoemd de heeren I. Mosselman en A. Mans. De prijs van de natuurboter is alhier verlaagd en gebracht op f 2.50 de K.G. Bij publicatie is bekend gemaakt, dat een opgaaf van de uitkomsten der metingen schatting van gebouwde en ongebouwde eigendommen in deze gemeente gelegen, ge» durende 30 dagen van 2 April tot en met 1 Mei a.s. ter gemeente»secretarie voor een ieder ter inzage ligt. DIRKSLAND. De rekening over 1922 en dè begrooting over 1923 van den Polder Nieuw» Kraaier ligt vanaf 4 tot en met 18 April a.s. bij den Secretaris van die polder ter inzage. Het huis met erf aan den Geld. dijk van M. de Bruin Cz. is ingezet door C. Ridder op f 1520. In Maart werden ingevolge de Vleeschkeu» ringswet alhier ter slachting aangegeven 37 varkens, 23 koeien, terwijl uit nood werden geslacht 6 koeien en 1 paard. De prijs van de melk is alhier verlaagd op 14 Cent per liter. Bij C. Lugtenburg ontstond j.l. Woensdag een schoorsteenbrand die nog bijtijdsgebluscht kon worden. De opgaaf van de uitkomsten der meting en schatting van gebouwde en ongebouwde eigendommen, in deze gemeente gelegen, ligt tot 3 Mei a.s. ter Secretarie ter inzage. De beide stembureaux voor a.s. stemming voor de Prov. Staten zullen in de lokalen van de openbare bewaarschool in het achterdorp zit» ting houden. Bij de gehouden verkooping is het bouw» land van S. Tamboer, afgemijnd door A. Kop» pelman te S'dijk op f 930 per Gemet. Over het afgeloopen kwartaal zijn door de politie alhier 18 processen»verbaal opge» maakt Overzicht bevolking le kwartaal 1923. Ingekomen 69 personen, geboren 8, vertrok» ken 63, overleden 7, aldus een vermeerdering van 7 personen. Het aantal inwoners is thans 2645. MELISSANT: 2e Paaschdag reed iemand van Stellendam met zijn rijwiel onder deze gemeente in de sloot, met de schrik en een nat pak kon hij zijn weg huiswaarts vervolgen. Bij den winkelier P. N. ontstond des mórgens 5 uur brand. Hoewel men het vuur spoedig meester was, was er nogal eenige schade in den winkel. De slager H. uit Sommelsdijk reed met zijn wagen in de sloot aan den Molendijk. HERRINGEN. Naar men ons mededeelt, wenscht dhr. A. Mans, aftredend lid van den gemeenteraad, een candidatuur voor den raad niet te aanvaarden, daar hij zich liever door jongere krachten ziet vervangen. De boterprijzen zijn thans dalende en alhier in de Roomboterfabriek gesteld op f 1.40 per pond. Krasse oude. 1.1. week kon men alhier de 87»jarige oude M. v. D., die jaren lang de gemeente als nachtwacht heeft gediend, dapper zien poters zetten. GOEDEREEDE. De lijst van stemgerech»' tigde ingelanden, de rekening over 1922 en de begrooting voor 1923 van den polder den »Ouden Oostdijk«, zullen van 5—19 April bij den secretaris van den polder ter inzage liggen. De vorige week werd van hier geen juin vervoerd, heden wordt 35 cent per 60 Kilo geboden. OUDDORP. Zondagmorgen werd in de Geref. Kerk een extra gift gecollecteerd van 25 gulden. De timmerman Kr. van Koppen reed op zijn fiets en had het ongeluk dat zijn voor» vork brak en zoodanig viel, dat hij eenige dagen rust moest houden. De landbouwer C. Mastenbroek had he t ongeluk dat zijn twee paarden, bespannen voor een kar, op hol sloegen, waarbij Mastenbroek van de kar werd geslingerd en zoodanig werd verwond, dat geneeskundige hulp noodzakelijk was. In de afgeloopen week werden door de garnalénvisschers 60 tot 80 Kilo garnalen ge» vangen In de weervisscherijen werden 3 zal» men gevangen. De vrouw van P. Grinwijs had het ongeluk een ketel met kokénd waier over haar beide beenen heen te krijgen, waardoor zij ernstige brandwonden opliep. Woensdagmiddag schrok de hit van J. v. d. Linde zoodanig van de olifanten van Hagenbeek dat hij op hol sloeg. Hij kwam zoodanig tegen een kinderwagen aan, dat de wagen heelemaal stuk was, de kinderen werden er uit geslingerd en kwamen wonder boven wonder met eenige kwetsuren af. De wagen van J. v. d. Linde werd ook erg beschadigd. De neer Hagenbeek heeft de schade betaald. 4 De Heer P. v. 't Hof heeft zijn pak» huis verhuurd aan de firma Giezeman uit Dordrecht voor een op te richten Limonade» en Pilsfabriek. f Alweer een. Als candidaat voor den Gemeenteraad heeft bedankt de heer C. Ale» man, van de „Herv. Kiesvereeniging". j Gedurende deze week heeft het bijna eiken nacht vrij sterk gevroren. Vele fruitboo» men die gaan bloeien krijgen het hard te verantwoorden. f Eenige landbouwers hebben alreeds vee in de weiden gebracht wat voor deze streek zeer vroeg is. f Het afsluiten van contracten voor den verbouw van bieten, is in vollen gang. De prijs bedraagt dit jaar f 16,50 pfer^lOOO kilo. De bieten moeten regelmatig geleverd worden van den 24sten September tot 24 November. Voor dezen prijs zullen er veel verbouwd worden f Vroeg er bij. Te dezer plaatse' hebben eenige landbouwers aireede bieten uitgezaaid. HELLEVOETSLUIS. Het opnemings» vaartuig »Hydrograaf« is Woensdag naar het Zuiderfrontier vertrokken. 44 De heeren Ph. Maas en A. M. v. Dorsser beiden leden van den Gemeenteraad hebben bedankt voor de plaatsing op de Candidaten» lijst van de Vrijheidsbond en ook als leden van de afdeeling. De vergadering heeft als no. 4 gekozen de heer F. W. Postema en als no. 5 de heer J. H. Frijdal. NIEUWeHELVOET. Maandagmiddag ont» dekte een voorbijganger brand in de woning van den bode Z. Door het intrappen van de deur verkreeg men toegang tot het woonhuis, met eenige emmers water wist men de brand te blusschen. Twee bedden en eenig huisraad kwamen in de vlammen om. De bewoners hadden eenige oogenblikken te voren het huis verlaten. Men vermoedt dat door het afvallen van een vonk van een brandende sigaar de brand ontstaan is. Van den bode Z. is nog een portefeuille met f 600 verbrand. Zaterdag 9 Maart zal de Gem. Zangver» eeniging »Ontspanning Na Arbeid« een uit» voering geven. Maandag II Maart, zal op het Raadhuis alhier des nam. 2 ure gelegenheid zijn voor kosteloos inenting en herinenting. ROCKANJE. Eindelijk dan, na lange tijden, van hoopvol wachten is onze gemeente, voor een groot deel uit haar isolement verlost. Het ideaal de tram, is dan wel niet bereikt, maar toch hebben wij nu een verbinding die aansluit op naburige stations, en plaatsen. De energieke ondernemer de heer I. Vermaat uit Nieuw»Helvoet heeft een auto»omnibus» dienst geopend. Een groote autobus plaats biedende aan 18 personen komt en vertrekt 5 keer daags uit deze gemeente, des morgens 8.30—12.20—3.40— 5.15 en 7.20 uur. Plaats van aankomst en vertrek is bij het cafe «Rockanje's Rots.« De herziene lijst van paarden is vastge» steld met een aantal van 208 en 125 eigenaren. Van Ged. Staten is bericht ontvangen dat de gemeente=begrooting over het dienstjaar 1923 is goedgekeurd. Wegens het niet tijdig toe treden van deze gemeente tot de gezamelijke uitvoering van de vleeschkeuringswet met de gemeenten, Hellevoetsluis, Nieuwenhoorn, en Nieuw»Hel» voet, hebben enkele van deze gemeenten be» sloten Rockanje niet meer toe te laten. Woensdag 28 Maart j.l. trad alhier op vanwege de C. H. Statenkring Ridderkerk in het cafe »Duinoord« de heer S. Pols Jz. secre» taris der bovenvermelde kring, met een rede getiteld grepen uit ons program. In korte trekken werd het ontstaan en het doel der C. H. partij nagegaan. De principes van de A. R. partij betreffende het hooger onderwijs, werd aan scherpe critiek onder» worpen, en de staatshoogeschool met zijn z.g. neutraal onderwijs verheerlijktgeheel werd in deze rede voorbij gezien dat men op onze staatsuniversiteiten de jongelingsziel tracht te vergiftigen met paganistische wetenschap. Een en ander were} toegelicht door lichtbeelden. Donderdagavond j.l. heeft de heer Dr. Rambonnet burgemeester dezer gemeente een rede gehouden in het cafe van den heer Zugten» burg over »Onze Staatinstellingen.« Van de gelegenheid gegeven tot debat werd geen gebruik gemaakt. Op de zeer rumoerige jaarvergadering van de leden van den Boerenleenbank werd tot bestuurslid gekozen de heer J. v. Wijk hoofd der O. L. School. ZUIDLAND. Het »Comité van A.R. tot het stellen van candidaten voor den gemeente» raad«'stelde de volgende groslijst1. A. Nobel, 2. J. van Eersel, 3. F. Luijendijk, 4. G. Velt» huizen, 5. C. van Meurs. GODSDIENSTOEFENINGEN OFFICIEEL GEDEELTE Predikbeurten op Zondag 8 April 1923 NEDERLANDSCH HERVORMDE KERK. Sommelsdijk, v.m. Ds. v. Montfrans. Middelharnis, v.m. dhr. Bouman van Stellen» dam. Stad aan 't Haringvliet, v.m. 9 uur leesdienst en n.m. 2 uur dhr. Vetter v. Langstraat. Den Bommel, v.m. Ds. Japchen. Ooltgensplaat, v.m. 9.30 leesdienst en n.m. 2 uur Ds. Japchen (Voorb. H.A.) Oude Tonge, n.m. Ds. van Montfrans van Sommelsdijk. Nieuwe Tonge, v.m. 9.30 (bev. lidmaten) en n.m. 6 uur Ds. P. Kruit. Herkingen, n.m. 2 uur Ds. de Gidts van Goe» dereede. Dirksland, v.m. 9.30 en n.m. 6 uur Ds. v. As. Melissant, v.m. 9.30 en n.m. 6 uur Ds. Kloots. Goedereede, v.m. 9.30 Ds. F. de Gidts. (Bev. Lidmaten) Ouddorp, v.m. en n.m. Ds. Bus. GEREFORMEERDE KERK. Middelharnis, v.m. 9.30 en n.m. 6 uur Ds. G. v. Velzen. Stad aan 't Haringvliet, v.m. 9.30 en n.m. 5.30 uur Ds. J. Vessenr v. Nuftiansdorp. Den Bommel, v.m. 9.30 en n.m. 2 uur, Ds. Schaafsma. Ooltgensplaat, v.m. 9,30 en n.m. 6 uur Ds. Sieders v. Vlaardingen. GEREFORMEERDE GEMEENTE. Dirksland, v.m. 9.30 en n.m. 6 uur Ds. Min» derman. SOMMELSDIJK. Verslag van de 2e jaar» vergadrring van de Chr. Jongelingsvereeniging op Geref. Grondslag «Spreuken 23 vers 23a« te Sommelsdijk op Donderdag 29 Maart 1923, n.m. 7 uur in het Zondagsschoolgebouw te Middelharnis. De vergadering werd door het eerelid, dhr. J. Knape Azn. geopend door te laten zingen Psalm 105 3., las Spreuken 2, en ging voor in gebed. Nadat hij een woord tot de aan» wezigen gesproken had gaf hij de leiding over aan den Vice»Voorzitter vr. A. ran Wezel. Dan kwam aan de orde het verslag van den Secretaris, Penningmeester en Bibliothecaris. Uit deze verslagen bleek dat de vereeniging met blijdschap op het afgeloopen jaar mag terugzien. Daarna kwam aan de orde een inleiding over »de verloren Zoon«, doorvr. W. J. Witvliet j Pauze. Na de pauze werd het woord gegeven aan de afgevaardigden der zustervereenigingen. Daarna werd een inleiding geleverd over »de Bloedbruiloft®, door vr. J. v. d. Slik. Pauze. Vervolgens leverde vr. M. Knape Azn. een inleiding over »Cath. Zondag 48«. Op deze inleidingen volgde een aangename bespreking. Als laatste inleiding kwam aan de orde »Elia op den Karmel«, door vr. G. Breur Gzn. Op deze degelijke inleiding werd geen be» spreking gegeven. Aan het eind van de agenda gekomen dankte de Voorzitter allen voor hun belangstelling. Hierna werd de vergadering gesloten door den vice»voorzitter. In de pauze werden de aanwezigen getrak» teerd op chocolademelk en gebakjes. De vergadering werd begeleid door orgel» spel van dhr. J. v. Zanten. MIDDELHARNIS. Woensdagavond heeft de collecte bij het optreden van Ds. Wisse in de Ned. Herv. Kerk opgebracht f 85. STAD AAN 'T HARINGVLIER. Mej. A. Trommel Jd. alhier is geslaagd voor het examen in de nuttige handwerken. Aangifte voor kinderen die met Mei a,s. de school willen bezoeken moet geschilde i bij het Hoofd der School voor of op 21 April a.s. De in de Ned. Herv. Kerk gehouden collecte tot dekking van het tekort van de rekening over 1922 heeft opgebracht f 74,50, woordoor de helft daarvan nu is gedekt. NIEUWE TONGE. Tijdens de godsdienst» oefening in de, Ned. Herv. Kerk, op Goede Vrijdag, zijn ten bate van de Kérk 2 bank» biljetten van f 10 gecollecteerd. DIRKSLAND. Voor de akte nuttige hand» werken slaagden de dames A. Roodzand Dd. en A. Vis. HERKINGEN. Ouders of voogden die hunne kinderen met 7 Mei a.s. de O.L. School alhier willen doen bezoeken moeten zich daar» toe voor 20 April a.s. ter Secretarie aanmelden. MELISSANT.4 Dinsdagavond trad voor de Antirevolutionaire Kiesvereeniging alhier op, Ds. Bartelma, Ned. Herv. Predikant te Hoo» geveen, die in een ernstige rede aantoonde, hoe de Anti»Rev. partij staat op de zuivere grondslagen der 3 formulieren van Eenigheid en alle Gereformeerden, van welke kerk ook, daar thuis hooren. Daarover ondervraagd, wees hij op 't ver» schil met de Chr, Hist, en betreurde hij het opstaan der bij ons behoorende Kerstenman» nen, en de aangevoerde bezwdren. Het was een leerrijk en genotvolle avond. HELLEVOETSLUIS. Mej. A. M. de Baan, tijd. onderwijzeres aan de de Openb. Lag. School A staat No. 2 op de voordracht voor onderwijzeres aan de Openb. Lag. School te Overschie. NED. HERV. KERK. Beroepen: Naar Gaastmeer Ds. O. Holi» werda te ijtens Naar Nieuw Vennep Ds. K. W. J. C. Hanselaar te HeerjansdamNaar Everdingen de heer H. F. A. Schempler Cand. te UtrechtNaar Koudekerke Ds E. Raams te Hoek (Zeeland)Naar Ooster Nijkerk (Friesland) Ds. G. Enkelaar te Wierden Naar Nieuw Weerdinge (toez.) Ds. G.'Grootjans te De Meern (Utrecht)Naar Zwammerdam (toez.) Ds. J. M. Blankhout te Nijverdal. Drietal: TeDordrecht (vac. Ds. C. L. v. d. Broek) Ds. S. F. H. J. Berkelbach v. d. Sprenkel HaarlemDs F. W. A. Korff Jz. Heemstede en Ds. J. Petri Eek en Wiel. Aangenomen: Naar Zevenbergen Ds. H. W. J. C. Hanselaar te Heerjansdam Naar Wanneperveen Ds. L. J. Wesseldijk Oost Ind» Pred. met verlofNaar Hallum Ds. G. J. Mooi te Gasselte Naar Haastrecht Ds J. W, Roo» bol te Berkhout. Bedankt: Voor Polsbroek Ds. J. H. Gun» ning E. Bzn. te Lage Vuursche Voor St. An. naland Ds. J. Bus te Ouddorp; VoorNijega Elakhuizen Ds. J. F. Th. v. d. Linden te Wissekerke Voor Birdaard (toez.) Ds H. W. M. Hupkes Jr. te Zanderveen (Gron.)Voor Montfoort Ds. W. Deur te Zegvefd (bij Woer» denVoor Hagestein Ds. W. Deur te Zeg» veldVoor Tienhoven Ds. A. J. Bosman te 's GravendeelVoor Nieuw Vennep Ds. H. W. JC. Hanselaar te Heerjansdam, Voor Harsten Musselkanaal Ds. J. P. A. le Roij pred. bij de Evang. te AlmeloVoor Bloemen» daal Ds. B. ter Haar Romenij te Ginneken GEREF. KERKEN. Ber oepen» Naar Soerabaia Ds. A. Ringnalda te Gramsbergen Naar Wans werd Ds. J. D. Boeikool te Velsen Naar Boerak» ker de heer J. Hettinga Cand. te Apeidoorn Naar Baarland de heer C. v. d. Woude Cand. te SneekNaar Boskoop Ds. W. Veder te Gouda; Naar Ter Haar de heet G. v. Hei» ninga Cand. te GoudaNaar Dedemsvaart Ds. J. Kuiper te Winsum Naar Oosterzee de heer J. Hettinga Cand. te ApeldoornNaar Kollumerpomp (Friesland) de heer J. A. Schep Cand. te Utrecht. Tweetal: te Dordrecht Ds. F. W. H. Bre» mer te Hoogeveen en Ds. M. Gravendijk te Hoogeveen. Aangenomen: Naar Briksum Ds. J. Douma te Bierum Naar Gorredijk de heer C. v. d. Woude Cand te Sneek. Bedankt: Voor Alblasserdam Ds. J. Ozin» ga te BennekomVoor Zwagerveen Ds. K. v. d. Veen te VreeswijkVoor Westergeest Ds. J. Ozinga te Bennekom Voor Lioesens Ds. P. Jnkkenekker J. Pzn. te Epe. CHR. GEREF. KERK. Beroepen: Naar Alphen a/d Rijn (2e maal) Ds. J. D. Barth te Werkendam. GEREF. GEMEENTEN Bedankt: Voor Rilland Bath Ds. H Kie» viet te VeenendaalVoor Kalamazo (Mich. N.=A.) Ds. A. Verhagen te MiddelburgVoor Luttem de Krim Ds. W. Vos te Drachten Voor Driebergen Ds. H. Biesma te Groningen. WAALSCHE GEMEENTEN Aangenomen: Naar Utrecht Ds. F. L. le Cornu te 's Hertogenbosch. DOOPSGEZINDE KERK Beroepen: Naar Koog a/d Zaan Ds. J. N. Leendertz te Wieringen. RIJKSTELEFOONNET. Nieuwe aansluitingen Middelharnis. 31 Stoomboot»Maatschappij «Overflakkee en Goedereede«. (Agent J. Born.). Ooltgensplaat. 19 Ary van Dam, Autoverhuurder. Nieuwe Tonge. 2 J. Koert Mz. Vervallen aansluitingen Stad aan 't Haringvliet. 8 J. Koert Mz., landb. Streeknet Middelharnis. Ten behoeve van het locale verkeer tusschen de hulpbureelen Dirksland en Melissant zal eene rechtstreeksche telefoonverbinding wor» den aangelegd. f 100160.81 53100.97'/ 122874,38 103196,38 171120,92 65490,92 kantoor op DEN BOMMEL Gedurende de maand Maart zijn op het hulptelefoonkantoor behandeld: 93 telegram men, 487 gesprekken en 25 telefoon»oproep berichten. OUDE TONGE. Verkecrscijfers Postcheque» en Girodiens over de maand Maart, 1923 Gestort op postrekeningen Uitbetaald wegens chequs Op de postrekening van dit. kantoor werd bijgeschreven wegens stortin» bijgeschreven wegens overschrij vingen afgeschreven wegens overschrij» vingen afgeschreven wegens chequs Aantal rekeninghouders op dit het einde der maand 75. NIEUWE TONGE. Aan het Hulp Post», Telegraaf» en Telefoon1 kantoor werden gedurende de vorige maand behandeld 67 telegrammen, 617 telefoonge» sprekken en oproepsberichten. Totaal 684 handelingen. MIDDELHARNIS. Van de visscherij zijn te IJmuiden binnen gekomen de vischsloepen «Oranje Nessau« st. D Koster f 1100»Wely«, st. Abr. Jon gejan f 1180; «Albatros®, st. C. Koster f1600 besomming. OUDDORP f In de afgeloopen week werd door de gar» nalenvisschers van 1—3 mandjes per dag voor het buitenland gevischt en voor de pellerijer van 6080 kilo per dag. OUDE TONGE. Gemeenteraadsvergadering Maandag a.s. des v.m. 10 uur. HERKINGEN. Door den Burg. dezer gemeente is een ver» gadering van den Raad belegd tegen Maandag 9 April e.k. des voorm. 10 ure. GOEDEREFDE. De vergadering van stemgerechtigde inge» landen van den «Grooten Zuiderpolder® te Goedereede, zal plaats hebben op den 17 April 1923 des voormiddags 10 ure in het hotel »de Gouden Leeuw®. - Vergadering van stemgerechtigde ings-, landen van den «Kleinen Zuiderpolci'ï Goedereede op Zaterdag 7 April 19S5S voormiddags 10 uur in het hotel »de Gouc. Leeuw«. HAVEN VAN MIDDELHARRIS. In verband met aan de schutsluis uit te voeren werkzaamheden zal in de laatste helft van April en de geheele maand Mei a.s. niet geregeld geschut kunnen worden. Middelharnis, 5 April 1923. De Burgemeester, L. J. DEN HOLLANDER Boelhuis te Zuidland. Op Vrijdag 23 April 1923 des voorm. om 10 uur, voor Gebr. A. en J. Lugtenburg, aan den Molendijk, publieke verkooping van 3 paarden, zijndeschimmel ruin tfjViar, vosmerrie 10 jaar met merrieveulen, bSLilw ruin ll^jaar; 3 vaarzen, waarvan één kalf» dragend. Voorts 3 boerenwagens, kuilenslede, wiedmachine, cultivator, ploegen, eggen, wind» molen met zeven, handkarn, hondentree, 2 bietensnijders, waterfornuis, 2 hasculen, rieken, vorken en schoppen, tuigen, kruiwagen, ploeg» zwingen, 25 jonge kippen en wat verder te voorschijn zal worden gebracht. Betaaldag 1 September 1923, mits soliede,: bekende en presente borgen stellend of be» wijzen van gegoedheid door een Notaris afge» geven en borgstelling inhoudend overleggend. Notaris C. LOEFF. Verhuring bij Inschrijving voor het seizoen van 1923, van het recht om 36 hokkelingen en 5 jaarlingen te weiden op het Gors »Neute» bol,® onder Simonshaven, in 2 perceelen. Inlichtingen uitsluitend ten kantore van ondergeteekende te Zuidland, alwaar de voor» waarden ter lezing liggen en de inschrijvings» biljetten moeten worden ingeleverd vóór of op Zaterdag 14 April 1923. Notaris C. LOEFF. Inboedel Biert (Geervliet). Op Donderdag 12 April 1923 des nam. 2 uur, ten huize van den heer I. van Beek, aan den Veerdam, om con tant geld publieke verkooping van 3 veeren bedden met toebehooren, diverse tafels, stoelen met trijp, chiffounière, maho» niehouten kastje, spiegels, brandkast, 15 kippen brandhout en wat verder te voorschijn zal worden gebracht. Een uur vóór de verkooping genummerd te bezichtigen. Notaris C. LOEFF. Op Zaterdag 7 April 1923 des namiddags ten 3 ure te Herkingen aan de Kaai, van een partij timmerhout, als planken, schroten, latten, schalen, enz. Deurwaarder GROENENDIJK. Op Maandag 9 April 1923 des namiddags ten 6 ure te Battenoord aan de Kaai, van een partij timmerhout, als planken, schroten, latten, schalen, enz. Deurwaarder GROENENDIJK. Op Woensdagen 11 en 18 April 1923, tel» kens 'snam. 5,30 uur, te Dirksland, ter her» bergen van H. fëa den Doel en J.Vermeulen, resp. bij veiling en afslag van eene Landbouw» stelling en een perceeltje Hofland, nabij Dirks» land op Kralingen, kad. Sectie B. Nos. 450 en 537, samen groot 2 Aren 38 Centiaren (eeuwigdurende erfpacht), ten verzoeke van den heer P. Spek. Notaris VAN DER SLUYS. A. Ruitenberg, Paterson. Abonnement met dankzegging oritvangen. Administratie. Ondertrou delharnis enl Overleden echtgn. van echtgn. van Geboren en M. van IN PL/ Ondei CORNELIA Melissant, 41 D.V. ders J. F. VA op 12 Echtver Hui Den Boi Heder droefhei geduldig liefde en Broe| JOH/ in den jaar en De geeft va. in dit s: Stad a. bij het ovi liefden Ec Groot» en onzen opr WeJ Middelhar ondervonc weg onzer 22823 Ouddor TERSTt bij H. H. Terstond gevraagd delharnis. Te KO< op nette: Brievef van dit voor f Te bei C. UROEO Met hoopt "s avor van denl J. Lid Gelegi zij zich en hum pad alhi 9 April Zij be\ het puf tueel inj waardig Middell op het vervoe

Maas- en Scheldebode | 1923 | | pagina 4