I- Advertentlën. BTIESTSTOFFEII 12018 H6.CHILISALPETER I Kerk eis School. Burgerlijke Stand. Ingebonden. V ergaderlngen. Visscherlj. V erkoopingen. Uitslag Verkoopisigen. Gemengd Nieuws. Marktberichten. H.W. TILANUS, Uitslag Aanbesteding Van onze Adverteerders DA8OIENSTB0DE AAN TE BESTEDEN :n toege» spoedig ,'oord van zijn te» die er I is de mo> i door de groot gat vernield |n armen« laart vast 1923/24, |>ril a.s. ter ier ter in» i afschrift verkrijg» ieder be» erbetering vragen op J strijd met >rkomt, of zegeld pa» Zangver. Iter wijl tot pie ontslag een post» fs zat een door" het repetitie den gëko» JanïDriel raate;Tot 2e Secre; jiningmees» enningm. van «Zang» ten 2 ure bestaan tot :t, dat voor 4aten op 11 Ipschool is riebben B. Woensdag» liet aanwe» al worden lg 1923-G. Regt. Inf. Joopt voor te treden eer aan toe heeft ah respondent de vorige idarbeiders A. T. van ruim van ;ij zoodanig hulp moest itak Donder» si met eigen lan schoor» )gal schade jade. de heer J. :t doctoraal letterkunde Ingelanden 1 gedurende den Polder eden opge» pdagavond i. Onder icer S. Be» nkele gees» :ne bekende ;seling zon» I's Mannen» Jansje Be» en enkele ap het orgel later, op waren dan en collecte, |en bestemd, erschte een ur, de heer [ng goed te 7. M., voor le naar huis zoodat het waarvoor orden inge» ar vergade» oor den ge» Bosland ter J. Kap» itdijk; Jac. Pik en am. te half gelegenheid Az. viel op rd gelukkig Sperling, uitoefening chtuig ver» cents terug verhandeld Prins (a.r.) als lid van n, dhr. C. verkiezing ten. :ns, leeftijd onder sterk :rdam over» onzedelijke Woensdag takt dat op vergadering van Noord, tcialisten of ig werd ge» en deelde candidaten d die zich touw lieten wethouder zette uiteen dat de Raad niet socialistisch was, doch wel blijk gegeven had van sociaal gevoel. Aan de hand van de begrooting betoogde hij dat Geervliet in vergelijk met de omliggende plaatsen zuinig beheerd werd. Daartegen werd weinig ingebracht. Er waren ondanks het ver» zoek niet te komen, heel wat socialisten ter verg. zoodat geen besluit kon genomen wor» den. Daarom werd vastgesteld voor 't vervolg eene liberale kiesvereeniging op te richten. SPIJKENISSE. De stemming voor den gemeenteraad is door B. en W. vastgesteld op 23 Mei e.k. c, Vorige week Dinsdag vergaderde de atd van Patrimonium. Door de geringe opkomst werd het behandelen van een onderwerp overde vrouw en Patrimonium uitgesteld. Wel kwam ter sprake de gedachte om een der leden van P. op de candidatenlijst voor den gemeente» raad te zien opgenomen. Met de A.»R. kies» vereen, zou daarover ter gelegener tijde on» derhandeld worden. Naar wij vernemen heeft het C.»H.raads» lid Jb. Mol, na gehouden vergadering der C. H. Kiesv., als lid daarvan bedankt en deswege zal deze kiesv. niet met hem op de candida» tenlijV uitkomen. SOMMELSDIJK.** Zondagavond 25 Maart a.s. zal in de avondgodsdienst in de Ned. Herv. Kerk alhier gelegenheid bestaan tot de bediening van den Doop. Doopvaders kunnen zich 23 Maart des avonds ten 7 ure in de consistorie daarvoor aanmelden. DEN BOMMEL.* De rekening van de Dia» conie der Ned. Herv. Kerk ligt deze week des v.m. van 9—12 uur in de consistoriekamer ter inzage. Wegens vervulling eener vacaturebeurt des v.m. te Ooltgensplaat, treedt a.s. Zondag Ds. Japchen in de Ned. Herv. Kerk alhier alleen des n.m. om 6 uur op. OOLTGENSPLAAT.** De heer D. W. G. Verkerk alhier is benoemd tot tijd. Onder» wijzer aan de Openbare Lagere School te Stad aan 't Haringvliet. _jDg WelEerw. heer Ds. G. Lans pred. Director van de Geref. Zendingsbond te Zeist, vroeger Leeraar der Ned. Herv. Kerk alhier, heeft besloten zich weder als predikant in genoemde Kerk beroepbaar te stellen. OUDE TONGE. Woensdagavond zal alhier door Ds. Kruijt van Nieuwe Tonge bidstond voor het gewas gehouden worden. Donderdag zal door Ds. Pauwe uit Den Haag godsdienstoefening gehouden worden in het vergadergaderlokaal (Oude School.) NIEUWE TONGE. A.s. Zondagmorgen zal in de Ned. Herv. Kerk de bediening van den - H. Doop plaats hebben. Doopvaders gelieven \ich aan te melden in de consistoriekamer a.s. Vrijdagavond tusschen 7 en 8 uur. J.l. Zondag is voor den bidstond voor 't gewas aan nagiften ontvangen f 25, zoodat de collecte nu in totaal f 209 heeft opgebracht. DIRKSLAND. A.s. Zondagavond zal in de Ned. Herv. Kerk alhier gelegenheid bestaan tot bediening van den H. Doop. Doopouders moeten hiervan Zaterdagavond kennis geven. HERRINGEN. Op a.s. Donderdagavond d.i. 22 Maart des avonds te 6 uur hoopt de Weleerw. Heer Bouman uit Stellendam alhier in de Ned, Herv. Kerk een bidstond te houden voor 't gewas. GOEDEREEDE. Zondag e.k. zal er des voorm. gelegenheid zijn tot het doen bedienen van den H. Doop. Doopvaders kunnen daar» van aangifte doen Zaterdagavond half acht aan de pastorie. v OUDDORP. De bidstond voor het gewas in de Geref. Kerk is Woensdag 1.1. niet door» gegaan wegens ongesteldheid van den voor» ganger' en is nu Zondag namiddag gehouden, met den tekst Math. 6 33 Zoekt eerst het Koninkrijk Gods enz. In de Herv. Kerkwerd in beide beurten, de gemeente bepaald bij de ontfermingen en getrouwheid Gods, bij 's menschen diepe afhankelijkheid, maar ook bij diens ondankbaarheid enz. des voorm. naar aanleiding van den tekst Genesis 8 21 en 22 en des nam. uit Maliachi 3 lOenll.Met een krachtig gebed voor land en volk, voor Koningin en regeering, plaatselijke overheid, Kerk en School werd de tweede samenkomst besloten. Ds. J. Bus heeft al weder een beroep ontvangen, thans naar de Herv. Gemeente van Raamsdonk. A.s. Woensdag wenschen 16 nieuwe leden tot lidmaat der Herv. Kerk aangenomen te worden. De bevestiging is vastgesteld op Zon» dag namiddag. HELLEVOETSLUIS. De dames K. G. Frijdal en J. H. Thomson, leerlingen der Rijksnor» maalschool zijn geslaagd voor het examen in de nuttige handwerken. NED. HERV. KERK. Beroepen: Naar Bloemendaal Ds. B. Ter Haar Romepuij te Ginniken NaarMontfoort en naar Hagestein Ds. W. Deur te Zegveldt; Naar Musselkanaal (toez.) Ds J. P. A. le Roi te Almelo (bij de evangelisatie) Naar Ameide Ds. W. Deur te Zegveld (bij Woerden)Naar 's Graveland Ds. G. Walfswinkel te Weisrijpen. Aangenomen: Naar Sprang (nieuw be= roep) Ds. J. C. Wolthers te Kamperveen; Naar Kootwijk Ds. Ph. G. C. Rapport te Maartensdijk (Utrecht). Bedankt: Voor Garderen Ds. B. N. B. Bouthoorn te WapenveldVoor Nieuw»Ven» nep (toez.) Ds. G. de Vries te Stedum. GEREF. KERKEN. Beroepen: Naar Leimuiden Ds. S. v. Dijken te Zweelo; Naar Oostkapelle en naar Nijemirduin de heer C. v. d. Woude Cand. te Sneek Naar Westergeest Ds. K. v. d. Veen te Vreeswijk; Naar Onderdendam en naar Rottevalle de heer W. Doorenbos Cand. te Groningen; Naar Rijswijk Ds. P. Deddenste Brielle. CHR. GEREF. KERK. Beroepen: naar Hoogeveen Ds. M. Koo» mans te Kornheim Naar Rotterdam (2e pred. plaats) Ds. A. H. Hilbers te Enschede. SOMMELSDIJK GeborenElizabeth, Adriana, dochter van A. Peekstok en A. van den BroekWillem, zoon van Willem Troost en Wilhelmina Bom. DEN BOMMEL. Ondertrouwd: J. Q. Buis, j.m. 23 j. en E. v. d. Made, j.d. 19. Overleden Levenloos kind van het manne» lijk geslacht van D. Donkersloot en W. van Zanten. OUDE TONGE. GeborenArendje Maria, d. v. C. v. d. Nieuwendijk en H. VervloedWilhelmina Maria, d. v. C. Jochems en J. M. Huibrechtse Willempje, d. v. J. C. Ossewijer en K. Mulder Johanna, d. v. C. de Korte en J. van st. An» naland Johanna, d. v. P. Fluit en N de Ko» ning Cornelis z. v. A. Pollemans, en E. Rom» melsePieter z. v. P. v. Markensteijn en C. van WeelWillem, z. v. P. Kievit en M. de VosJorimas, z. v. J. de Vos en S. van der MastJacoba d. v. A. Luijendijk en E. v. d. Welle Nysina, d. v. A. M. van Dis en G. Mulder Anthonia Maria d. v. A. W. R. Krou» wer en J. M. Nijsse. GehuwdD. van Eek 23 j. en J van st. Annaland 20 j. Overleden: W. Hartman 55 jaar echtg.van L. Los. Rectificatie. De Secretaris van de Unie »Een School met den Bijbel« verzoekt ons, mede te deelen, dat in de Recapitulatie van den «Staat van Scholen met den Bijbel« op bldz. 168 (en dus ook in het »Overzicht« op bldz. 169) van het pas uitgekomen 44ste jaarverslag der Unie een storende fout is geslopen. Voor de provincie Noord»Holland is het aantal Scholen met den Bijbel opgegeven als te zijn 122. Dit moet wezen 154 Het totaal aantal bedraagt daar» door niet 1485, maar 1517. De toename van het aantal Scholen met den Bijbel in het jaar 1922 bedroeg dus 1371 OUDE TONGE. Dinsdag des avonds te 6 uur jaarvergadering van den kolenbond »Ons Aller Belang« in de zaal van den heer A. J. van den Vliet. NIEUWE TONGE. Vergadering van de Bijz. Vrijw. Landstorm alhier op Dinsdag 20 Maart 1923 des nam. 6.30 uur in de Hulpschool. GOEDEREEDE. Vergadering van de Landbouwvereeniging «Eiland Goedereede«, op Vrijdag 23 Maart des nam. half drie in de «Gouden Leeuw«. MIDDELHARNIS, Van de visscherij zijn te IJmuiden binnen» gekomen, de vischsloepen «Oranje Nassau« st. D. Koster en »Wely« st. Abr. jongejan besomming nog onbekend. STELLENDAM. De garnalenvisschers hebben de vorige week gedurende 4 dagen gevischt en gemiddeld per dag en per vaartuig gevangen 80 K.G. gar» nalen OUDDORP. Door de visschers zijn in de afgeloopen week gevangen van 100 tot 140 kilo garnalen per vaartuig en per dag. Op Vrijdag 16 Maart 1923, te Ooltgensplaat in Hotel »Hobbel« bij veiling, en op Vrijdag 23 Maart 1923 aldaar, in hotel »Moelker«, bij afslag, beide dagen 's avonds 7 uur, vanEen hecht en weldoortimmerd Burgerwoonhuis, met erf, te Ooltgensplaat, aan de Voorstraat, kad. Sectie A no. 1970, groot 48 c.A. Aan» vaarding en betaling 16 April 1923. Ten ver» zoeke van Mejuffronw de wed. Breeman»van Espen, aldaar. Notaris AKKERMAN. Verkooping van een prachtige collectie planten, bestaande uitgroenblijvende planten, Rhododendrons, Azalea's, Struikroozen, bloem» planten, bessen, enz. te Middelharnis op Woensdag 21 Maart 1923 des namiddags 1 ure op het Spuiplein te Sommelsdijk op Woensdag 21 Maart 1923 des namiddags 3,30 ure op het Marktveld te Dirksland aan het tramstation op Don» derdag 22 Maart 1923 des voorm. 9,30 ure te Oude Tonge op Vrijdag 23 Maart 1923 des namiddags 1 ure. Deurwaarder GROENENDIJK. Verhuring bij Inschrijving voor 3 jaren direct ingaand, van 4»22»70 H.A. best weiland te Biert, aan Jan»Stevensweg en van 2»36»40 H.A. te Zuidland, in de Molengorzen a. d. Krommedijk. De inschrijvingsbiljetten in te leveren ten kantore van ondergeteekende vóór of op Vrijdag 23 Maaart a.s., alwaar de voor» waarden ter lezing liggen en inlichtingen ver» strekt worden. Notaris C. LOEFF. Inschrijving naar de beneficie van 0.45.92 Hectare (V. Gemet), van 9.73.60 H.A. (21 G. 60 R. V. Maat) gedraineerd Bouwland weg en watering te Sommelsdijk in den polder Krayenstein nabij 't Sas van Dirksland, schie» tend van den Oud»Krayerschen dijk tot den z.g.n. Hooidijk. In huur geweest bij den heer P. Joppe Iz. te Sommelsdijk in 5 perceelen of voor het geheel. De verhuring geschiedt voor 10 jaar. Da» delijk ingaande. De vastgestelde huur bedraagt f 60 per 0.45.92 H.A. ten verzoeke van den Heer J. L. v. Vessem te Oosterland. Inschrijvingsbiljetten in te leveren uiterlijk Zaterdag 24 Maart 1923 ten kantore van No» taris VAN DER SLUYS te Dirksland alwaar meerdere inlichtingen te bekomen zijn. Op nader te bepalen datums in einde Maart en begin April 1923, te Dirksland, ten her» berge van H. van den Doel en op het terrein van een fabrieksgebouw, volledig ingericht tot vlasbewerking, met erf en grond te Dirks» land, aan den Vroonweg, kad. Sectie A no. 653 groot 47 Aren 18 centiaren, benevens een zuiggasmotor van 35 P.K. (merk Landaal) drijfwerk, 19 vlaszwengelmolens, reepmachine (merk Traust Enschedé), lijnzaadmolen (merk Kuiper te Bedum), 5 stofzuigers, braakmachine, lijmenmolen, centrifugaalpomp (zuig» en pers») 2 groote en L kleine watertanks, stoomketel, Fairbankweegtoestel (weegt 4100 K.G.), bascule met gewichten, kantoormeubelen en volledige electrische installatie voorts hoorbuizen voor nortonpomp, droogbakken enz. Notaris VAN DER SLUYS. Op Dinsdag 20 Maart 1923, bij veiling en op Dinsdag 27 Maart 1923, bij afslag, beide dagen 's avonds half 8 uur, te Oude Tonge, in Café »de Weerd«, ten verzoeke van den heer J. C. Waare, aldaar, van Een tuin, te Oude Tonge, aan den Boezem» kade, Kad. Sectie C no's 566 en 1477, samen groot 12.32 Aren. In twee perc. en comb. Dadelijk te aanvaarden. Betaling 16 April 1923. Notaris AKKERMAN. Op Donderdag 22 Maart 1923, 's avonds 7 uur te Dirksland, ter herberge van H. van den Doel veiling en Op Donderdag 29 Maart 1923, 's avonds 7 uur te Dirksland ter herberge van J. Keuvelaar, afslag, van: 2.28.30 H.A. (4 Gem. 291 R. V. Maat,) ge» draineerd Bouwland, te Dirksland, in Polder Dirksland, aan den Smallen Blokweg. In 2 perceelen en in massa. Dadelijk te aanvaarden. Ten verzoeke van St. Tamboer. Notaris VAN DER SLUYS. Op Maandag 26 Maart 1923, 's nam. 3.30 uur te Dirksland aan de Paardenmarktstraat, van een volledigen winkelopstan 1, bestaande in2 toonbanken, losse etalageplanken, .2 muurkasten en een glazen etalagekast, ten verzoeke van WelEd. Gestr. heer Mr. A. Zaaijer te Dirksland, als curator in het faillissement van A. van der Schenk. Notaris VAN DER SLUYS. Op Woensdag 28 Maart 1923 's voorm. 10 uur, te Dirksland, aan den Westdijk, ten ver» zoeke van» en op de hofstede bewoond door den Heer Abr. van Nieuwenhuijzen, van paarden, vee, landbouwgereedschappen enz. Notaris VAN DER SLUYS. Verhuring bij Inschrijving voor 5 jaren in» gaande direct van 5 22 10 H.A. land onder Geervliet aan den Dankersche weg, waarvan 3 25 30 H.A. bouwlanden 1,96 80 H.A. weiland. Van het bouwland dat 4 jaren geleden uit weiland werd gescheurd is 1 H.A. tarwe en de rest geploegd. In huur geweest bij A. T. Tol. Inschrijvingsbiljetten inleveren vóór of op 31 Maart a.s. ten kantore van ondergeteekende Notaris LOEFF. OOLTGENSPEAAT. Uitslag verkooping in 't Hotel Hobbel door Notaris Akkerman van een woonhuis van Mej. M. Breeman van Espen. Ingezet door J. F. Mosselman op f 2075. Afslag 23 Maart in t Hotel Moelker. DIRKSLAND. Onroerende goederen van J. L. Visser. Perceel 1, huis, schuur en tuin, ingezet door P. C. Grootenboer, op f 1210.— Per» ceel 2, ingezet op f 125.— door J. Holleman. Perceel 3, ingezet op f 130.— door J. Hol» leman, in combinatie afgemijnd door P. C. Grootenboer op f 1520. Onroerende goederen van P. Zoon. Per» ceel 1, huis, schuur en weiland, ingezet door J. Holleman op f 1400.—, afgemijnd door J. Holleman (g.g op f 1800.— Perceel 2, dijkbouwland ingezet door H. Grootenboer Cz. op f 305.—, afgemijnd door A. L. Groenen» dijk op f 330.— Perceel 3, (id.) ingezet op f 420— door P. C. Grootenboer, aange» loopenPerceel 4, (id.) ingezet door H. Grootenboer Cz. op f 380.—, aangeloopen Perceel 5, (id.) ingezet door Jac. Poortvliet op f 465.—, aangeloopenPerceel 6, (id.) ingezet door P. C. Grootenboer op f 400.—, afgemijnd op f 405 door A. L. Groenendijk Perceel 7, bouwland, ingezet door W. Ha» gens op 925.— per gemet, aangeloopen. Per» ceel 8, (bouwland) ingezet door W. Hagens op f 910.— per gemet, aangeloopen. Tuin S. Bal, ingezet op f 165.— door P. Hameete, afgemijnd door P. Hameete op f 180. Onroerende goederen H. de Bruin, huis en schuren, afgemijnd door A. de Ruiter Wz. op f 5060.— Onroerende goederen C. Kardux Wz., huis en schuur, afgemijnd door P. Spek op f5810. HELLEVOETSLUIS. Uitslag der aanbesteding van het onderhoud van de militaire gebouwen der Genie, ge» houden Donderdag j.l. (Raming f 10500) 12 inschrijvers n.l. L. Poldervaart te Briellef 9295.— D. N. Bout te Briellef 9490 A. v. d. Hoek te Heenvliet f 9970.— P. A. v. Wijnen te Dordrecht f 9980.— P. Essenberg, alhierf 9990.— W. Boutkan te Nieuwenhoorn f 10200.— J. v. d. Linde te Briellef 10265.— A. Spoon Gz. te Nieuwenhoorn f 10449.— A. Korvink te Goudswaard f 10525.— P. v. Straaten, alhier f 10600.— A. W. Kriens te Briellef 10627.— K. v. d. Knaap te Rockanje f 10800.— Het verven der militaire gebouwen alhier en te Brielle (Raming 1600) 8 inschrijvers n.l. A. K. Racke, Brielle f 1032.— P. H. Henrion Verpoorten, N.Helv. f 1177.— A. L. de Pauw, Hansweert f 1225. D. L. Dijkgraaf, alhierf 1275.— P. I. de Smit, alhierf 1390. G. Klepper, Utrechtf 1345. H. v. d. Linde, alhierf 1480.— J. v. d. Hamme, Schiedam f 1569.— AARDAPPELEN EN UIEN Verscheept werden vorige week Plaatsnaam Aardapp. tl. Liter Uien Baaltjes Sommelsdijk Middelharnis 600 Stad aan 't Haringvliet Den Bommel 750 1498 Ooltgensplaat Oude Tonge Nieuwe Tonge 1000 829 25 1140 Goedereede 800 1000 Zilveren munten gevonden. De landbouwer Assink, te AmbtsDelden, heeft een Jacoba» kannetje in den grond gevonden met 300 kleine zilveren munten uit de 15de eeuw. Een jongen overboord geslagen. Vrijdag is van een visschersvaartuig op de Zuiderzee, ter hoogte van het »Enkhuizergat« over boord geslagen en verdronken, de 12=jarige Jan Tuip gekleed in Volendammer costuum bestaande uitzwart plempje (jas), zwarten bovenbroek dito kousen, grijzen onderbroek, gestreepte baai, wit katoenen hemd met boordje, waarin twee gouden knoopen. De burgemeester van Edam verzoekt bij het vinden van bovengenoemd lijk ■draadbericht. Branden. Te Berchexn (N.=B.) is de arbei» derswoning van J. v. O. in eenige oogen» blikken totaal door brand vernield. Vrijdag ontstond door onbekende oor» zaak brand in een der perceelen van een com» plex houten woningen aan de Vernisstraat te Tilburg. Door het spoedig optreden der brand» weer kon de brand tot de eene woning be» perkt worden, doch deze brandde ook geheel af. Te Meerland, gemeente Midwolda, is een landbouwschuur met twee dorschmachines van landbouwer V/. L. afgebrand. Vrijdagavond is de behuizing van L. S. te Vriescheloo afgebrand. Inbraak. In de buurtschap IJzerloo, gem. Aalten, is Donderdag op Vrijdagnacht inge» broken bij den landbouwer Kemink. Uit den kelder zijn groote partijen vet, vleesch, boter eieren en verduurzaamde levensmiddelen ge» stolen. Onder een lading hout. Te Laaghalen zijn Vrijdag de timmerman K. en de 12»jarige J. Vrijs, onder een neerstortende lading hout te» recht gekomen, waarbij de laatste zwaargewond werd opgenomen. K. kwam er goed af, maar nog een andere jongen brak een arm. De bosschen van de Lage Vuursche. Het mooie boschcomplex bezuiden het koninklijke landgoed Soestdijk, bekend als de «bosschen van de Lage Vuursche«, zullen vermoedelijk door den eigenaar worden gesloten, wegens vernieling door sommige bezoekers. Dit mooie brok natuurschoon werd eenige jaren geleden door rijwielpaden en den wandelweg Amster» dam» Arnhem van den Toeristenbond voor klein» toerisme opengelegd. Onveiligheid aan de grens. Ook de bewoners der buurtschap Woold hebben besloten om, zoolang de Regeering geen afdoende maatre» gelen neemt om de grensbewoners te beveili» gen tegen de roofaanvallen der Duitschers, 's nachts onderlinge patrouilles te zullen houden om eigen leven have en goed te beschermen Na dit besluit ter kennis der politie=autori» teiten te hebben gebracht, is men met patrouil» leloopen begonnen, hetgeen van de landbou» wers die bij dag hard moeten werken groote opoffering eischt, schrijft de »Tel.«. In de haast. Bij het echtpaar V. te Langeraar werd een kind geboren. De vader ging naar gewoonte de blijde gebeurtenis bij de buren «aan zeggen« en daarna ten doop met zijn zoon, die Jacob zou heeten. Thuis gekomen, kwam men echter tot de ontdekking, dat het een meisje was 1 wee standen. De »Ned. Krijgsman« geeft naar een ver» haal van Spurgeon het volgende rijm Een dame zei«Wel dominé, 'k Heb met je laatste preek geen vree. Want heb ik je wel goed verstaan, Dan zal 't hier Boven wonder gaan Dan krijgt koetsier en palfenier, De keukenmeid en kamenier Ja, al het lage personeel In 't Vaderhuis hetzelfde deel Als ikzoodat geen rang of stand Omhoog, in 't hemelsch Vaderland, Erkend zal worden. Zooiets moet Onduldbaar zijn voor edel bloed, Voor wie bezitter is van geld, En prijs op eer en aanzien stelt«. «Gewis, mevrouw, maar wees gerust. Hebt ge in geen hemelleven lust, Omdat uw vrome keukenmeid Daar met u 's Heeren lof verbreidt, Dan komt gij in 't gezelschap van Uw metgezelden rijken man. Twee standen zijn aan de overzij Van 't graf,°de keuze staat u vrij Ik kies de plaats waar Lazarus Begroet werd met der Eng»lcn kus«. Vloekverbod. De gemeenteraad van Domburg heeft in principe besloten een verordening vast te stellen bevattende een vloekverbod. VEE en PAARDEN. ROTTERDAM, 19 Maart. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 510 vette runderen, 194 vette kalveren, 76 schapen of lammeren en 738 varkens. Prijzen per '/2 kg. Koeien 35-47V2-57V2-60 c„ ossen 42'/2-50-55-57'/2 c., kalveren 55—70—90—92'/2 c-, schapen 45— 50 c., lammeren f 29—44 per stukvarkens 47—49—50 c., lichte varkens (exporthandel) 50-54 c. De aanvoer van runderen was flink. De handel was lui en de prijzen waren niet hooger. Vette kalveren waren redelijk aangevoerd. De handel was ieté beter en de prijzen bleven vrijwel op dezelfde hoogte. Schapen en lammeren met onbeduidenden aanvoer, weinig handel en ongeveer de oude prijzen. De aanvoer van varkens was niet ruimer. De handel was tamelijk en de prijzen waren iets hooger met afloopende markt. Voor ex» port werden ook hoogere prijzen besteed. BOTER, KAAS en EIEREN. ROTTERDAM, 19 Maart. Eieren. Zeeuw» sche f 6—7,50, Overmaasche f 6—7,50 per 100 stuks. GROENTEN, FRUIT en AARDAPPELEN. ROTTERDAM, 19 Maart. Heden waren de aardappelprijzen als volgtBrielsche eigen» heimers f 1,60—1,90, Zeeuwsche blauwe f 1,60 2,30, id. eigenheimers f 1,20—1,50, id. bonte f 2—2,50, blauwe eigenheimers f 1,40—1,80, bravo's f 1,30—2, poters 1—1,40 .redstar f 1,20— 1,70. Met tamelijken aanvoer tamelijke vraag. HUIDEN, LEER, WOL en DIYERSEN. ROTTERDAM, 19 Maart. Vlas. (Opgaaf van de marktmeesters). 10.600 k.g. blauw, schoon f 1—1,70; 3250 k.g. wit Zeeuwsch f 1— I,20; 11.500 k.g. Groningsch f 1,25—1,70; II.400 k.g. Holl. geel f 1,35-1,70; 600 k.g. Dauwroot f 1,10—1,30 p. k.g. MIDDELHARNIS. Centrale Veiling voor Goeree en Overflakkee Veiling Van Maandag 19 Maart 1923. Groenten. Roode Kool f 1,70 tot f 7,40 per lOOstuks. Appelen Bellefleur f 10,— tot f 11,— per 100 K.G. Luntersche Pijpeling f 5,20 per 100 K.G. Eieren. Kipeieren f 5,60 tot f 6,10 per 100 stuks. Eendeneieren f 6,10 per 100 stuks. Aanvoer eieren 5186 stuks. Opening Magazijn Id. H. de Klerk Zonen Grootst Speciaal Tapijthuis. Woensdagavond 15 Maart j.l. had aan de Hoogstraat 206—212, recht tegenover de Fran» schen Bazar te Rotterdam, de officieele Opening plaats van bovengenoemd Tapijthuis. De firmant de heer D. de Klerk gaf in het kort de geschiedenis vanaf de oprichting der zaak vóór 50 jaar aan 't Achterklooster tot op heden de vestiging in dit groote nieuwe magazijn, waarmede thans door de firma 4 zaken gedreven worden. De toekomstige opvolgers de heeren H. H. de Klerk Jr. en Johan de Klerk verrichten daarna.de openingsplechtigheid en leiden de genoodigden door de verschillende magazijnen, waarvan de totale oppervlakte 2500 M2 be» draagt en waar een keur van Karpetten, Ta» pijten, Linoleum, Vloerzeil, Tafelkleeden Gor» dijnstoffen, Slaapkamermeubelen, Bedden, De» kens en Matrassen u üitnoodigt tot koopen. Het geheele gebouw dat een prettigen en aangenamen indruk geeft, is gebouwd onder architectuur van den heer J. van Treffelen, aannemer van den bouw was den Heer P. van Gelder In het privé»kantoor was door een zeer te prijzen attentie van het personeel, een der wanden versierd met het juist gelijkend ge» schilderd portret van den ontslapen beminden firmant H. H. de Klerk. Waar de firma de Klerk in onze eilanden een bekenden en goeden naam is, ga het haar wel in haar groot nieuw Tapijthuis. f ff DIT SPÉE en HARM SCHELHAAS geven U kennis, dat hun verloving D.V. 22 Maart a.s. zal plaats hebben. Ouddorp, Hoogeveen B 466. 22759 U Zoo de Heere wil en zij leven, hopen onze geliefde Ouders, Be» huwd en Grootouders CORNELIS TANIS J.Cz. en LIJNTJE TANIS Kd. den 27en Maart hunne 50»JARI» GE ECHTVEREENIGING te herdenken. 22757 Elunne dankbare kinderen, Behuwden Kleinkinderen. Ouddorp. Door dezen vervullen wij den droevigen plicht U kennis te ge» ven, van het ontslapen van onze dierbare Echtgenoote, Moeder, Behuwd» en Grootmoeder, Mejuf» frouw JANNETJE MUNTERS in den ouderdom van ruim 78 jaar. A. GROOTENBOER Herkingen. 22753 A. DORST—Grootenboer H. DORST Nieuwe Tonge. C. M. GROOTENBOER- van Alphen en Kleinkinderen. Nieuwe Tonge, 16 Maart 1923. Tegen 1 MEI een nette gevraagd bij M. DE HAAS, Voorstraat Sommelsdijk. 22762 Uit voorraad leverbaar alle soorten KUNSTMESTSTOFFEN. Op aan» vraag concureerende prijzen. 22756 J. P. MAST - DEN BOMMEL De Landbouwvereeniging „O N S BELANG" te Oude Tonge wenscht de levering van plusminus Voorwaarden verkrijgbaar bij den Se» cretaris der Vereeniging M. VAN ZOEST te Oude Tonge met bijvoeging van 10 cent voor porto. Vanwege de Christelijk»His» torische Kiesvereeniging te Melissant hoopt D.V. VRIJDAG 23 MAART 's avonds 7 uur in de Chr. School op te treden den Heer Lid der Tweede Kamer. Gelegenheid voor gedachtewisseling. 22751 HET BESTUUR,

Maas- en Scheldebode | 1923 | | pagina 3