HAAS-1 SCHUIM Derde Blad. Advertentien. „Genius" ffnmisu. IAGIINEFAIRIER ALUMINIUM Biiiiit i ïsrf' ali. iteirii l( V. v. PUYVELDE Dr. P. R. 0FFRINGA M- en YataTM KAMEROVERZICHT. Scharpschotm PRIJSRAADSEL VERKQDPIiGEi. I! Meobelkoopjas 1 Trouwen iI J G. RIETDIJK Lz. C. ZOON ta MIDDELHÜRNIS by minstens 25 K.G. Wesfdijk - Middelharnls. Stationsweg 25 Rotterdam. JAC. DE VOS» Sterk concurreerende prijzen. INHOOSMOWSES Zaterdag 6 December 1919. No. 2SSS J NIEUWEN H00RNSCHE „DE TEIJEPHOON". Handel in AUTOMOBIELEN- MO- TORRIJWIELEN en STATIÖNAKE MOTOREN. 16840 Met eigen DRAAL FR AIS- SCHAAF- BOOR en AUTOGEENLASCHIN- RICHTINGr waar elk gewenscht ma chinedeel gemaakt wordt naar model of teekening. Hoogachtend, TEL INTERC. No. 1. ÏÏTö feels®mem bij 16956 alsmede g3a>rseHavlegeIs. Salon GEOPEND alle werkdagen tot 's> ftTOAdfl 1® zaw<r. Mond- en Tandarts, Spreekureneiken werkdag 13 uur, vonr on- en rain ver mosenden 910. TELEFOON 8611.14736 fentenpreÉcÉp! F, NIEUWLAND SCHIEDAM Dordrecht, Wed. C. v. d. WIEL, ToulonschelaanZwijndrecht, J. M. DE MUL Nieuwenhoorn, Th. J, KWANTEN Hellevoet sluis, C. G. DE LEEUWE. Uw adres voor GROOTEen KLEINE partijen is bij MOLENDIJK 5, OUDE TONGE, Steeds le kwaliteit. Dagelijksch verjc'n, 16937 Keer- en Reparatieinriehting, DirKsmitstraat 83 Wj de Merfransstraat HOTTSmnAM. COLBERT COSTUUM keeren f 12,— DEMI of WINTERJAS 9,- PANTALON j> 2,50 Verzending door geheel Nederland binnen 5 dagen. TWEEDE KAMER. Zitting van Vrijdag 28 November. Wat misschien nog nooit is gebeurt, viel nu voor, dat een rechts minister zijn eigen partij tegen heeft en zijn steun vindt bi de linksche Kamerfractie. 't Was de minister van Onderwis, Kunsten en Wetenschappen, die deze twijfelachtige eer te beurt viel. De Visser bekend en geëerd door zijn ge- Ifkstelling der b^zondere scholen met dé openbare. Wat er dan is voorgevallen 't Ging over de subsidie der dramatische kunst. De minister wil r.i. het tooneel steu nen met financieels middelen. Overheidsbemoeiing met de kunst, de dra matische kunst dus. De rechtsche groepen, uitgezonderd eenige roomschen en een deel der linksche groepen waren tegen deze overheidsbemoeiing. De rest vereenigden zich met het.standpunt van den minister. Toch, hoewel rechts front maakte tegen den minister lagen er goede bedoelingen aan het oogmerk van den minister ten grondslag. En juist deze goede bedoelingen waren het die ook een deel der linksche groepen on willig maakte tegenover een subsidie van de Overheid voor de dramatische kunst. Welke die goede bedoelingen waren? De minister redeneerde aldus: Het peil der dramatische kunst is niet hoog genoeg. Het tooneel is ontadeld door uit wassen. De kunst is vervalscht door voor stellingen die zich ten onrechte als kunst komen aandienen en die zich ijrïelijk met den naam van Kunst trachten te sieren. En in plaats nu dat de ware kunst ons volk moraliseert, komt daar hei minderwaardige, het inferieure op de planken wat ons volk demoraliseert. Hier achtte de minister de Overheid een taak te hebben. En hij stelde een Staatscommissie in die onderzoeken zou hoe de Overheid zich met de dramatische kunst zou bemoeien. De voor zitter van deze commissie de heer Feith zag het zelfde in de tegenwoordige dramatiek als wat de minister constateerde, hij zag on kruid dat ais goede tarwe werd aange diend, maar de heer Feith zag ook dat er zuivere kunst beoefend werd. Hier moest dus geschift worden. De waar achtige kunst moest haar eerepositie weer gaan Innemen en het namaak, het surrogaat moest verdwijnen. Nu weten we, dat evenals bij de bioscoop slechts die fiimen aantrekken die de zinnen streelen en de grove uitspattingen van den mensch der zonde in al haar felle en schrille kleurschakeerlngen voor hei, van onheilig vuur schitterend oog, ten toon stellen, ook het tooneel kan rekenen op geestdriftige ovatie en warme belangstelling, als de zelf moord wordt vergoeilpt, de echtbreuk wordt goed gesproken, de echtscheiding wordt aan bevolen, de vrije liefde wordt gepredikt. Hieruit volgt dat willen exploitanten der x.g. kunst hun affaire rendabel maken ge speculeerd moet worden op de zondige hartstochten van het publiek. Natuurlijk mogen we hier niet generali- aeeren en het goede niet te na komen. Het is niet voor tegenspraak vatbaar dat er Anus/liefhebbers zijn en dat er kunst is, waarachtige, schoonc kunst die den mensch veredelt, den moraal predikt, het goede dient. Maar die kunstliefhebbers zgn Zondags- tnenschen, zijn te tellen en dis kunst, die de kunst is, wordt weinig beoefend. En nu komt de minister met zijn subsidie. Is het niet de plicht der Overheid te wa ken tegen het zedelijk verderf? En kan de dramatische kunst geen machtig werktuig zin om den mensch te prediken wat goed is? En is het R!Jk niet verplicht levensvat baarheid te geven aan die moraliseerende echte kunst Heeft, dus de dramatische kunst geen recht op subsidie van de overheid Zoo redeneert de minister. Maar daar komt nog iets bq. Als men subsidieert kan men ook voorwaarden stel len. En de voorwaarde die gesteld zou wor den was, dat dit gesubsidieerde tooneel niet in stijd mag komen met datgene, dat is in het belang der openbare orde en goede zede. Dus dat de kunst, de dramatische kunst geen staatsgevaarlijke stukken mag opvoeren. (We weten uit de historie hóè scherp een wapen het tooneel voor een po litieke fractie kan zijn). Dit zin ongeveer de bedoelingen van den minister met zin bestreden subsidie. Bestreden zeggen we, want daar heeft het niet aan gemankeerd. Bestreden door rechts en links. Door rechts omdat men tegen subsidie is en door links omdat men tegen subsidie met voorwaarden is. Vooral Klecrekoper ging daartegen fel te keer. Deze kunstminnaar zegt dat wie de kunst op hooger peil wil brengen haar moet steunen om zich In vrijheid te ontwikkelen. Er moeten komen op het tooneel levende unenschen die de conflicten van den dag ons laten beleven. Welke die conflicten zqn doet er niet toe als ze maar op het tooneel en' z00^a* we ze mee beleven. Gij Christenen, zegt de verlichte heer Kleerekoper, wilt uw menschen daar mis schien hever niet hebben. Wij willen dat onze menschen alles leeren en zelfde sfeer vinden, waarin zij rneenen thuis te behooren. Daarom was Kleerekooper en met hem de heele linksche lank tegen de subsidie van den minister. Men oordeelde volgens de motie Yan Kleere koper dat de steun alleen behoort te worden afhankelijk gesteld van de kunstwaarde der tooneelstukken, niet echter van hunne rich ting of strekking. Waarom rechts in haar meerderheid niet met den minister mee kon gaan Dat Is een principieele questie waar heel «rat aan vast zit. Maar behalve het beginsel conflict dat dit met zich brengt, sin er re denen van practUchen aard, die het ons als rechtschen, onmogelijk maakten aan de zijde van den minister te staan. Deze redenen zijn juist en duidelijk ont wikkeld door de heeren Schreurer, Schok king, Schouten, Duymaer van Twist en an deren. Van de Laar liet meer het beginsel zien, althans zijn beginsel, welk beginsel hl zeide, ook vele orthodox-hervormden en gerefor meerden belijden. Volgens dezen spreker had in zin Blad de Beukelaar op zijn verzoek, Ds. de Moor, gereformeerd predikant te Am sterdam een beschouwing gehouden over het tooneel en daarbl geschreven dat hl van uit zin Christeilk beginsel bezwaren had tegen elk tooneel, waar gespeeld wordt door beroepsspelers. Hier gaat het dus rechtstreeks tegen het tooneel. De andere bestrijders richtten hunne plien tegen de subsidie. Het tooueel kan, volgens Schreurer, de Christelijke beginselen niet in dragen in het volksleven en daarom is het voorstel van den Minister in strld met de beginselen van het Kabinet. Duymaer van Twist is tegenstander van elk tooneel dat in strld is met de beginselen van Gods Woord. Schouten trok het in twijfel of de steun het door de minister beoogde.doel zou berei ken. Deze spreker zou ook deze vragen kun nen stellenof de dramatische kunst als factor voor de volksontwikkeling op één lfjn Is te stellen met de wetenschap, en hoe de over heid, als zij tot dezen steun overgaat, zich moet gedragen tegenover andere factoren van volksontwikkeling b. v. de religie. Met andere woorden dus, als de Overheid het tooneel beschouwd als een factor voor volksontwikkeling, dan moet zij consequent zfn en de Godsdienst die ook als zoodanig bekend is, eveneens voor subsidie in aanmer king doen komen. Het zal den minister die, zooals bi zei, verwacht had, dat rechts als één man aan zf|n zijde zou staan, wel niet zijn medegevallen, zooveel critiek te ondervinden, juist van de zijde waar hl zqn steun meende te moeten zoeken. Toen de stemming zou uitmaken wat de Kamer wilde, stemden 33 voor en 33 tegen dus afwachten wat de volgende ver gadering zal uitrichten. Zitting van 3 Dec. In de vergadering van Woensdag is de beslissing gevallen. Voor dat de Voorzitter zin stem nad gegeven stond het 41—41, zoodat de ééne stem van mr. Fock den door slag heeft gegeven, en het tooneel zich mag verheugen mede aan den Staatsruif te mogen knabbelen. De houding van den minister van onder- wis, kunsten en wetenschappen heeft de rechtsche fracties teleurgesteld, evenals de houding van den nestor de heer De Savornln Lobman die ais eenig lid der Chr. Hist, parti vóór stemde De zes andere der Chr. Hist, partij ;bleven evenals onze dertienantl-rev die allea op hun post waren, hun roeping ge trouw. Van de|Roomschcn stemden 14 voor en Stegen deze partij was het dus metjzichzelf niet eens. Alle neutralen stemden vóór, Braat incluis. Had de plattelander niet zoo'n hoog ontwikkeld gevoel gehad voor de dramatische kunst en tegen gestemd, het voorstel ware verworpen geweest. Onze actrices en acteur3 mogen den heer Braat wei uit louter dank baarheid en erkentelijkheid voor zqn kunst gevoelige ziel verheffen tot eere-voorzilter hunuer vereeniglng. Misschien kreeg men dan niet alleen vóór, maar ook achter het scherm tooneeldrama's Het einde des jaats nadert, en naar goede zede is dan de tijd aangebroken tot het stel len van candidaten voor het ambt van ouder ling of diaken. In direct verband hiermede staat de kwestie van al of niet verplichte aftreding der periodiek aftredenden, of om het juister uit te drukken, daaraan te ver binden de nietherkiesbaarstelling der bedoel de personen. Men heeft een lijd Ia de kerken beleefd waarin dit vraagstuk niet urgent was, maar de laatste jaren heeft het zich reet kracht doen gelden, vooral ook omdat de voormannen op kerkellk gebied de na leving van Art. 27 der Dordtsche Kerkorde met klem van redenen bepleit hadden. Te recht heet het In den volksmond „dat elke zaak z'n mee en z'n tegen heeft, en zulks geldt ook te dezen opzichte. De voordeelen die aan het herkiesbaarsteilen der aftreden den verbonden sijn, baseeren zich op de ge bleken geschiktheid en opgedane ervaring der betrokkenen, en de nadeelen dat er on der gemeenteleden kunnen zin met uitste kende gaven en talenten, welke geen gele genheid geboden wordt die te ontplooien terwli ook de practlk dezer gevolgde methode bi de andere candidaten een gevoel wekt als figuranten dienst te doen. Het stelsel van niet-herkiesbaarsteliing heft direct de boven opgesomde nadeelen op, en om meer dan één reden gaan we uit van de overruiging dat de consequente doorvoe ring der laatste methode kan meewerken tot meerder bloei der kerk. En we laten ons hlerbi leiden door de overweging dat hoe meer men geïnteresseerd is bi een of ander bedrif, vereeniging of kerk ook in die mate de toewidlng vermeerdert, en de belangen ook beter behartigd worden. We hebben wel eens de verzuchting hooren slaken „Och, waren alle leden der kerk op hun beurt eens ouderling of diaken, dan zou het oordeel over de handelwize des kerkeraads heel wat milder zin". Dit gezegde bevat eea groote kern van waarheid, daar een persoon met verantwoor- delike positie, die hem uit den aard der zaak «n staat stelt een meer aizidig overzicht te hebben over de verschillende dingen van net ontleedmes der critiek een hoogst voor zichtig gebruik zai maken. En dat niet alleen, maar later als „ambteloos burger" is ook inniger saam en hartelijker meewerken op goede gronden te verwachten. We be doelen niet dat door de invoering van het nieuwe stelsel, alle bezwaren zullen worden opgelost, doch ze erlangen een ander ka rakter. De voornaamste bedenking is wel dat niet altid geschikte personen te vinden zin, vooral met het oog op de vervulling van het opzienersambt, en met name in de kleinere gemeenten kin dit moeilikheden opleveren; doch men zi op z'n hoede in dezen niet te generallseeren, daar er zulke gemeenten zin waarin juist vele personen hiervoor in aanmerking kunnen komen, en grootere gemeenten die door eigenaardige omstandigheden weinig leden van middel baren leeftid heeft en de practik der theorie soms heel wat moeielikheden op den weg legt. Toch kan men bi handhaving van het oude stelsel voor een zelfde geval komen te staan, door vertrek of overlijden van een der zittenden, al Is dit dan ook niet fermanent. Een ander bezwaar is dat men bi niet her kiesbaarstelling, zoo vaak in dezelfde kring van personen ronddraait. Maar eigenlik is dat heelemaal geen bezwaar en op z'n al lergeringst wordt dan toch het aantal be schikbare personen met één uitgebreid en bovenal wordt dan voorkomen wat soms geschiedde of nog geschieden kan dat een der aftredende» die zich herkiesbaar stelt om redenen buiten het ambt, van strikt per- 800nliken aard dus, wordt „gewipt" wat voor den betrokkene uiterst pijnlik moet zin, en in strid met de gemeenschap der heiligen in Christus Kerk. 't Is een vanzelf sprekende zaak dat ten aanzien der nieuwe functionarissen een af wachtende houding dient aasgenomen, maar evenzeer is het waar dat men in den regel elkander van nabi wel zoo goed kent, om de geschiktheid van uitoefening van het ambt voordien reeds tc kunnen beoordeelen. Opmerkelik is dat in gemeenten waar de leden invloed gegeven is of het saamstellen der candidatenlisten door het inleveren van namen daarvoor, haast altoos aan dezelfde personen ook door den kerkeraad naar vo ren zouden gebracht worden. Ingewikkelder wordt de kwestie indien ze dreigt af te stuiten op den onwil der geko zen personen, die door voorgevende onbe kwaamheid of door oorzaken van onvoldoen de vrijmoedigheid, veronderstelde zenuwach tigheid enz. enz. meersen niet in staat te zin tot richtige uitoefening van het ambt. Soms wordt aan dien onwil nog een vromen schijn toegekend om de consïëntlc te stillen. De zulken mogen ten eerste wei bedenken dat de gemeente ze roept, en deze dan optreedt als vertegenwoordigster van haren bruide gom Christus; en dat door haar Koning jezus aanbiedt het leiderschap der door Hem gevormde keurbende. De eerste plicht van een goed soldaat 't z| In lageren als In hoogeren rang is ge hoorzaamheid, en het is een blijk van gemis van vertrouwen jegens den Oversten Leids man indien men weigert aan dien oproep gehoor te verleencn. Het is dan ook veel en veel gemakkelïker zich terug te trekken dan te trachten de aan het ambt verbonden moeiten te overwinnen. Daar is vaak strld en veel gebeds voor noodig. En ten slotte alle menschenwerk is „eens menschen" d.w.z. onvolmaakt. En hierin ligt ook voor de gemeente een vinger wijzing om te critisceren in broederlijken zin, dus te helpen ontwikkelen en te ont plooien en niet ruw af te breken of terneer te werpen. GERR1TZ. VAN PUTTEN. Lang gewacht en stii gezwegen, maar ge komen is 't ie, de prïsraadsei-redacteur. Hoewel 't wat langer heeft geduurd dan vorige jaren, vergeten is hi zin jonge vriend jes en vriendinnetjes niet, dat kon ook uiet, want de herinneringen aan de voorbigegane winters, waarin de briefwisseling steeds hervat werd, waren te aangenaam, dan dat hi niet van plan zou zin, zin kennisjes, per tram of boot, maar per „Maas- en Scheldebode" wat veei gauwer en secuurder gaat, weer op te zoeken. Hl weet immers dat zi hem veei te vertellen en te vragen zuilen hebben en hl weet ook dat ze met groot verlangen uitzien naar het nieuwe prisraadsel. We zullen dan ook maar gauw met het raadsel voor den dag komen, maar eerst zullen wc wat afspreken en dat is: le. alle inzendingen moeten per brief ge schieden, met in den linkerhoek van de cou vert het woordprijsraadsel. 2e. alleen oplossingen die voor 20 Decem ber a.s. ingezonden zin, worden behandeld. 3e. bestellingen van drukwerken, abonne menten enz. mogen niet ingesloten worden want voor 20 Dec. worden de brieven niet geopend. 4e. Bi de in te zenden oplossing moet, behalve adres, naam enz. van de(n) inzender (ster) ook de ouderdom vermeld worden. 5e. Zi die ouder zin dan 16 jaar ko men voor geen prijs in aanmerking. De HOOFDPRIJS is voor een meisje een KERRBOEKJE MET GOUDEN SLOT, naar keuzeis de gelukkige een jongen dan is deze prijs een ZILVEREN HORLOGE MET KETTING. Verder zullen nog tal van andere prijzen worden uitgereikt, maar die maken we nu nog niet bekend. En nu het prisraadsel. Het geheel bestaat uit 28 letters, en was het devies van een groot Staatsman. Het ware is herkenbaar aan zin 28 2 23 10 11 13 6. De 26 16 12 27 9 was het wapen der Fransche Koningen, 1 25 's-Gravenhage staat het Vredespaleis. 17 4 19 geluk gaat nauw samen met de vervulling onzer plichten. De 8 18 24 7 20 8 15 5 3 alle eer bswi- zen, wordt door God ons opgelegd. Welk 21 22 14 heeft geen inhoud Behalve de oplossing van dit raadsel moet ook vermeld worden van welken Staatsman deze spreuk is, en een antwoord worden ge geven op de vraag* in de laatste zin var het Prisraadsel. En nu aan 't werk. Raadselrëd. ber 1923 aan W. v. d. Bok, C. Pil, L.Breen Jzn. en Poulus Grlnwis, f 932.82 per jaar in 4 koopen, combinatiën en massa. B. 4.83 20 H A. of 10 gemeten 1561/, R. V. M. bouwland te Goedereede In den Rooklaas- plaatpolder, strekkende van den Noord-Ha- vendïk tot aan den Piaatschen Galgeweg, kadaster Sectie A. nos. 77, 79, 80, 82, 1202, 1203, 1204, 1206, 1207 en 1208, verhuurd aan W. v. d. Bok, P. v. Erkelens, J. vanSpiun- der, J. den Eerzamen, C. Vlietland, W.Tanis Jzn.. C. den Eerzamen en M. Heerschap tot 11 November 1923 f 689.33 per jaar, in 9 koopen, combinatiën en massa. Ten verzoe ke van Mevr. den Boi»r-Goe!toop. Notaris VAN DEN BERG. Openbare Vriwillige Verkooping op Don derdagen 11 en 18 December 1919, beide dagen 's avonds 6 uur, in Hotel Hobbel te Ooltgensplaat, Velling en In Hotel Moeiker aldaar afslag van 1.53 96 H.A. Tuin- en Boomgaardland te Ooltgensplaat, in pcrceelen en combinatiën. Breeder omschreven bq biljetten. Ten ver zoeke van Mevrouw de Weduwe A. Mis, te Ooltgensplaat, es. Notaris AKKERMAN. Notaris Chr. Akkerman te Ooltgensplaat is voornemens op Donderdag 11 December 1919, bi veilng; en op Donderdag 18 December 1919, bi af slag, beide dagen namiddags half twee uur, te Den Bommel, in café Van der Plaat in het openbaar te verkoopen, ten verzoeke van den heer J. Both te Den Bommel 1. Een burgerwoonhuis met schuur en erf in den kom der Gemeente Den Bommel, bewoond door den heer J. Both. 2. De timmermanswe.kplaats naast per ceel 1. 3. Vif werkmanswoningen met erven aan den beneden-Molendlk, in een perceel. 4. Vif werkmanswoningen met erven al daar, in een perceel. 5/9. Ze3 ^nieuwgebouwde werkmanswonin gen met erven, op den Zeedijk, tegenover de O. L. School in 5 perceelen. 10. Een perceel bouwgrond, groot ongeveer 3,73 Aren, gelegen naast de O. L. School. 11/16. Zes nieuwgebouwde werkmanswo ningen, achter perceel 10, in zes perceelen. 17. Afbraak van de nieuwgebouwde loods, kippenhok en wagenhuis, achter perceel zes tien. 18/23. Zes nieuwgebouwde werkmanswo ningen, staande tegenover de perceelen 11 t. m. 17, in zes perceelen. 24 Een nieuwgebouwde landbouwschuur, betonnen pulpbak, mestput en erf, waarin begrepen den ondergrond der voor afbraak verkochte gebouwen, gelegen achter de vo rige perceelen, in gebruik bij den verkoo- per. 25. Een perceel bouwgrond gelegen naast de pereeelen 18 t.m. 23, groot ongeveer 9,90 Aren, 26. Eea perceel bouwgrond, achter het vo rige, groot ongeveer 7 88 Aren. 27. Een tuin aan den Molendik, groot on geveer 3.38 centiaren. In perceelen en combinatiën. Aanvaarding bi de betaling, met uitzon dering van de landbouwschuur «et annexen, te aanvaarden 1 Maart 1920 en het woon huis met schuur en timmermanswinkel!Mei 1920. Betaaldag der koopsommen 15 Januari 1920. Alles breeder omschreven bi notities, welke gratia verkrijgbaar zullen worden ge steld ten kantore van genoemden notaris. Meerdere inlichtingen verstrekken de ver- kooper en genoemde Notaris, Op nader te bepalen datums in de maand December 1919 van 4 4560 H. A. of 9 G. 211 R V. M. bouwland te Goedereede in den polder Nleuw-Westerleo, aan den Oud- Westerloosche dik en aan den galgeweg naar Stadwib. Verhuurd tot November 1923. Ten verzoeke van Mejuffrouw D. C. Zaai er te 's Gravenhage. Notaris VAN DEN BERG. Soliede Salon- en Huiskamermeu belen als Tafels, Stoelen, Linnen kasten, Spiegels, Schildericn, Theetafels, Eikenhouten Buffet ten, Boekenkasten, Clubfauteuls, zide pluche ameublementen, Leerameubiementen, Kapokma trassen, Wollen- en Satlndekens, Stroomatrassen, enz. enz. Spot koopjes 111 Beste adres voor jon gelui met huweliksplannen. Simonstraat 44b, bovenhuis nabi de Schiekade, ROTTER DAM. Telefoon, 12800. IBMMg DEN 1 Woensdag 10 December 1919 bi Inzet en 17 December d. a. v. bq afslag, telkens des namiddags 3 uur te Goedereede in het lo gement „de Gouden Leeuw" van A, 321.40 H.A. of 6 gemeten 2997i R- V. M. bouwland te Goedereede, in den kleinen Zuidpolder, strekkende van dik tot dqk, kadaster Sectie B. nos. 356 en 357, verhuurd tot 11 Novem- VOOR SPRINGENDE HANDEN m EN RUWE HUID, DAT HE LPT" voor( SpRiNGEWDC HAWSSW Brand en SNuWONOed JUqveo woorozeaa KLIER HUIÖU1X5L/CG X ^XZEMA £N2 EN Pharm. Fabriek „GENIUS" Den Haag. (v/h Vlaardingen.) Verkrijgbaar bi alle apothekers en drogisten 20 ets. per doos. Groote doozen 40 ets. Saaketbakker met Keiksrloa. Beleefd aanbevelend. r (Kunsttanden en GebiMj. rechtstreeks afkomstig van de Alumlnium- warenfabriek te Deventer alleen verkrigbaar bi 16721 STRAATDIJK. - DIRKSLAND N.B. Winkeliers genieten rabat. t?JR:A'GX0RBt"*A nieuwstraa"* eHPÖTiS Verder vertegenwoordigd door 1©« Depots.

Maas- en Scheldebode | 1919 | | pagina 9