Advertentiën. Bekwaam ZETTER, PAARDEN 25-jarige Echtveieanigingi AANGIFTE Üsdfil, Trekpiardenstamboak W1SSCMIJ. POSTERIJEN. VERK0ÖPINGEN. JLi=hL s ond van Middeiharnie te Som- 2 perceelen, ten verzoeke van GEMENGD NIEUWS. BURGERLIJKE SÏARÜ KERK m SCHOOL. MARKTBERICHTEN. ÏArie Schilperoord Az.fp in E H Lesntje Verbiest Cd. g: HUISHOUDSTER. Een flinke JONGEMAN 1652B SCHILDERSKNECHT BEKWAAM PERSOON Werkpaarden. Joh, Mijnders - Meiissant Verloofd H. VAN ES Kd. en 16525 K. JOPPE Gan. Meiissant J tff te herdenken. ER BIEDT ZICH AAN -een net BURGERMEISJE als Huishoudster. Fr. brieven aan den heer L. GOUDS WAARD, Middelharnis. 16524 ER BIEDT ZICH AAN 23 jaar in 't bezit van een Diploma Ned, Taal en Rekenen en voorzien van goede getuigen voor een hem passende betrekking. Brieven franco onder nummer 16500 bureau van dit blad, EEN ALLESZINS kan voor vast geplaatst worden ter STOOMDRUKKERIJ van W. BOEKHOVEN ZONEN. Sommelsdijk. Terstond gevraagd een bekwame voor geraimen tijd bij C. M. GREVEN- STUK, Mr. Schilder, DIRKSLAND, Ten kantore der Nationale Bankvereen IglRjg kantoor den Briel kan op de EFFECTEN afdeeling worden geplaatst een 16527 tegen een flink salaris. Mr. L. TROUW, Directeur. D. LANKHORST, Onderdirecteur. Heden te koop 13 beste 10529 Worden onder garantie verkocht. VOOR OPNAME VAN 16523 IN HET gelieve men vóór MAANDAG 8 SEPTEMBER te zenden aan den Heer J. KOERT Cz„ Langeweg Sommelsdijk, die een EXTRA KEURING zal aanvragen. De Burgemeester stelt voor een schrïj- 1 te richten aan de Directie der duinen ;e/L on, foe te staan 3 of 4 vrije paden het duin naar hef strand en milder te -« met het uitreiken van wandelkaarten, ter vordering van het vreemdelingenverkeer, ♦«een ons dorp ten goede komt. Burger,;, (klachten ontvangen hierover van burgers vreemdelingen. Dit voorstel werd metal- «ffiéene stemmen aangenomen, g Rondvraag. nea heer W. v. d. Linde vraagt of het toneel van het Distributiebedrijf nog niet fpritil' derd kan worden. Hierop zegt de Lesmeester dat de accountant der Qed. Staten eerst de rekeningen na moet zien en Lrna kan hierover besloten worden. Den heer W. y. d. Polder vraagt den Burge meester het verslag dar tramcommlssis. De Rurèem. deelt mede dat de Directeur der o t M. had gezegd dst de tram begin lu'ni 1920 wel zou kunnen rijden, doch daar de onkosten belangrijk gestegen zijn, zouden er zoo spoedig mogelijk stappen ge daan moeten worden om aan de ministèren •ommissaiis der Koningin 3 maal zooveel subsidie te verzoeken Ook van den kant der Directie zou medewerking verleend worden. Niets meer aan de orde zijnde wordt de openbare raadszitting gesloten. Nu volgt de geheime vergadering. Bij heropening der openbare vergadering wordt de Hoofctelijken Omslag vastgesteld tot een bedrag van f 20464,57, terwijl het vermeningvuldigiHgscflfer is 1,34. Sluiting. STELLENDAM.* In de afgeloopeu week hebben de garnalenvisscherfi 4 dagen gevlscht. Aan de pellerijen werd 12000 K.G. geleverd tegen 25 cents. Naar het buitenland we: den 30 manden verzonden. OUDDORP. De zeerisschere hebben de vorige week maar weinig gevangen, ten ge volge van het onguntslge weder. De garna- lenvisschers vingen van 50 tot 100 kilo per vaartuig. NIEUWE TONGE. Over de afgeloopen maand, werden alhier aan hd Hulp Tele graaf- en Telefoonkantoor behandeld: 93 telegrammen. 370 telefoongespreken. 11 telefoon oproepberichten. Totaal 474 handelingen. A den Heer D. Joppe Iz te Sommelsdljk. Onder- teckende er, gesloten Inschrflvi-gsblljetten te bezorgen bij Notaris VAN BUUREN teMld- delharnis vóór of op 13 September 1919, waar inlichtingen tc bekomen zijn. Inschrijving naar de beneficie vaa 7,35,38 H.A. (16 gem. Voomsche Maat) Bouwland, te Oude Tonge, dicht bij de Haven, in den Suyspolder, strekkende van den Zuicterland- schendijk tot den Suyschendük, kad. sectie B nos. 317, 318, 319, 320 en 738, in acht perceelen of in massa, ten verzoeke .van den heer P. C. v. Kempen A.Wz. te Oude Tonge. De verhuring geschiedt voor 10 jaren, in gaande blootschoof 1919, tegen eene jaar- lijksche huursom van f 65,—per 0.45,92 H.A, (Voornsch gemet). Vrije cu'tuur, alleen geen mosterdzaad en laatste jaar geen paardepeen en cichorei. Inlichtingen te bekomen en inschrijvings- biljetien uiterlijk 15 September 1919 ia te leveren ten kantore van Notaris VAN DER SLUIJS. Woensdag 17 Sept. 1919 's avonds 7 uur (zomertijd) in het hotel G. Smits te StacM aan 't Haringvliet, veiling; Woensdag 24 Sept. 1919 's avonds 7 uur (zomertijd) in het hotel G. Smita aldaar afslag, van Het huis en erf aan den Ouden Stadschen Zeedijk te Stad aan 't Haringvliet, kad. no. 1084, groot 1 A. 85 c.A, voor den heer M. Arendsmhn M. Ps. Notaris VAN BUUREN. Woensdag 3 Sept. 1919, nam. 5 «re (nieuwe tijd) te Ouddorp aan het tramstation van timmerhout, als planken, schroten, latten, ribben, baddings, enz. Deurwaarder GROENENDIJK, Donderdag 4 September 1919 's avonds 6'/i uur verkoop van partij afbraak aan de Kaai te Oude Tonge voor J. Pulleman Gzn. door Notaris VAN ISPELEN. Op Donderdagen 4 en 18 September 1919, telkens des v.m, om 11 uur, ten koffiehuize van Gez. van Driel te .Zuiciiand, openbare vrijwillige verknoping van De kapitale bouwhoeve „Bouwlust" met uitmuntende Bouw- en Weilanden, onder de gemeente Abbenbroek en Oudenhoorn in de onmiddelijke nabijheid van het station Rui- gendijk, der stoomtramiijn Rotrerdam-Helle- voetsluis, samen groot 36,18,80 H.A Te aanvaarden blootschoof en 25 Novem ber a,s. en de gebouwen 3 Mei 1919, Betalen koopp. 1 Dec. 1919, Notaris C LOEFF. JDp Donderdag 4 September 19 9, nam. 5'/2 (nieuwe tijd) te Melissant aan het tram- LJKon, van timmerhout, als planken schro ten, latten, ribben, baddings enz. Deurwaarder GROENENDIJK Op Donderdag 4 en 18 September 1919, beide dagen n. m. 1 uur, ten koffiehuize van Gez. van Driel te Zuldland, publieke ver- kooping van 1 50-31 H.A bouwland te Zuid- land in Ramshli, aan den Ramshilscheweg en 2-20-60 H.A, aldaar in Scheldelve aan den Langeweg. Blootschoof 1919 te aanvaarden. Inlichtingen geef; de veikkooper de Heer W. Noordermeer te Oudenhoorn Notaris C. LOEFF. Op Vrijdag 5 Sept. 1919, nam. 5'/s ure (nieuwe tijd) te Middelharnis aan het tram station vaa timmerhout, als planken, schroten, latten, ribben, baddings, enz. Deurwaarder GROENENDIJK. Verhuring bi] inschrijving voor één jaar van 6.51-20 H A. bouwland, te Zuidïand, aan den Schcutsweg, in 4 perceelen, ingaande blootschoof 1919. Inlichtingen uitsluitend ten kantore van ondergeteekende, ai waar de voorwaarden ter lezing liggen en de inschrijvingsbiljetten ge sloten moeten worden, ingeleverd vóór of op Zaterdag 6 September 1919 's avonds 5 uur. Notaris C. LOEFF. Verhuring bij Inschrijving van het Seizoen van 1920 van 3 66 10 H A. bouwland, te Biert (Geervliet) ia Flkkersbil, ia huur bij den Heer L. Berkhout. Inlichtingen ten kan tore van ondergeteekende te Zuldland, al waas- de voorwaarden ter lezing leggen en de in- 8chr|vingsbiijetten gesloten moeten worden ingeleverd vóór of op Zaterdag 6 September 1919. Notaris LOEFF. Op Vrijdag 12 September 1919, jpav.7 uur te Dlrkslanö, ter her berge van H. v. d. Doel veiling, en °P Vrijdag 19 September 1919,'sav. 7uur te Dirksland, ter herberge van C. de Bruin, afslag van een geriefelijk ingericht en goed onderhouden Woonhuis met Schuurtje, erf en grond te Dirksiand, aan de Voorstraat, kad. Sectie B. no. 267 groot 01 are 72 centiaren, a?n den heer M. Cohen tot 1 Oct. 1919. Notaris VAN DER SLUIJS. *>5 inschrijving naar de jaar- lijksche huursom voor 5 jaren vanaf bloot schoof 1919, van 6,97.00 H A. of 17 Gem 62 R. S M. Bouwland aan den Kleiburgschen- weg in het Oudeland te Sommelsdljk in 4 ?!ICpelv M 2A1180 HA Bouwland of 4 Gem. In t,.; Bo.uwland nabil den Langeweg De Samaritaan. Mozes Augurkjesman maakt met een zak op den rug een voet reis van A naar B. Plotseling ziet hij voor zich iets aankomem dat al sneller en snel ler nadert. Het is een auto Mozes een zéér voorzichtig man, springt achter een boom en wacht op de dingen, die kunnen gebeuren. Hij wacht niet tevergeefs. Want als de auto dichtbij is, rijdt ze bij een scherpen bocht eenskiaps tegen een boom. Een siag en het voertuig is er geweest. Stechts een vormlooze massa ligt op de straat t;n de chauffeur, de eenige inzittende, ligt op vijf passen bewusteloos daarvan ver wijderd. Mozes Augurkjesman, over het reheele lijf sidderend, wacht nog even voor het ge va! er nog iets ontploft Eindelijk sluipt hij naderbij, langzaam en voorrichtig bij eiken stap weifelend. Als er niks meer gebeurt, bekijkthij aller eerst de overige restantjes van de auto. Dar, buigt h9 over den verongelukte en bekijkt hem. Deze beweegt zich niet. Mozes overlegd. Dan haalt hij een fleschje uit zijn zak en geeft den ongelukkige eenige druppeltjes. Dat schijnt te werken. V/ant de veronge lukte slaat de oogen op. „Zeg 'ns wat"! vraagt Augurkjesman. De 'andere sluit de oogen. En zwijgt. Opnieuw onderneemt Mozes de manipu latie met den flesch, dezen keer wat vrij geviger. Weer opent de man de oogen en kijkt hem aan, nu al veel levendiger. Zeg 'ns wat?" vraagt Mozes opnieuw. Een zuchtend „ja!" klinkt. „Na", zegt Mozes verheugt en wijst op de vernielde auto. „Seg dan'reis hoefeel vraag le voor oud ijzer Res. Bode. Op den bodem van een put. Een in Heerlen geboren en te Maastricht wonend persoon, zekere V,, reiziger van professie, had tot laat in den nacht zich te Spekhol- zerfaelde vermaakt met spel en drank Het was reeds 3 uur 's morgens, dat b(j sukkel de la de richting van de herberg, waar hij te voren een kamer had besproken. Doch het hotel was gesloten en dus was goede raad duur. V. besloot toen naar Heerlen te loopen. 't Was m«ar een goede anderhalf uur loo pen. Maar de weg was lang en de be et. en werden teaag; ze konden het lichaam niet meer torsen. Op den Rijksweg naar Heerlen zag hij een schuurlje, daarin kon wei slapen. Hij opende de deur en enkele minuten later Sag hij te spartelen op den bodem van eep wel 25 M diepen met water gevulden put. Hoe dc man er in terecht gekomen is :of hij zich heeft laten zakken langs den ijzeren ketting of er ingetulmeld is, wie zal het zeggen. Voorbqgangera hoorden zijn angstgeschrei en hulpgeroep. Politie werd gerequireerd, die roti behulp van toegeschoten belangstel lenden, touwen en een leer in de put aflie ten, V, wist gelukkig de touwen te grijpen en he: zware vrachtje werd moeizaam uit de put geheschen. 't Was een mirakel, de man had niet het minste letsel bekomen. Om wat op te knappen, kroop V. order de wol, zegge-nde, „Ich hub al veul mlt geroacht, mè terecht gekomme in enen put, is mich nog noets passiertl". (Tijd.) Broodgebrek, Te Winterswijk begon het mei het broed te nijpen. Gedurende een week was nagenoeg geen wittebrood te verkrijgen. Wie de 3chuld draagt is onbekend. Maar de bevolking wordt er de dupe van. Ondertus- schen is reeds verbetering ingetreden. Inbraken ïn der nacht van 26 op 27 dezer zijn bis den veehouder H. C te Linschoten, doc r middel van inkiimming, ontvreemd een zwart gelakt heerenr§wiel en een ulster, en op de stoomhoutzagerij een drifrlem. De politie stelt een onderzoek in. Noodweer Men seint uit Gouda: Vrij dagavond omstreeks acht uur heeft boven Gouda een ernstig noodweer gewoed. Een vreesdijtee storm ging vergezeld van onweer terwij! groote hagelsteenen en hagel neer vielen Op de Markt zou het Circus Wilke juist de openingsvoorstelling aanvaBgen.De tent was geheel met publiek gevuld Toen de latten, waaraan de zeildoeken van het Circus zijn bevestigd, begonnen te zwiepen, drong het publiek naar de uitgangen Binnen enkele minuten sforte het circus in en wer den eenige personen onder de zeildoeken bedolven Zij werden er echter weer spoedig onder uitgehaald. Voorzoover tot nu toe bon worden vastgesteld, is niemand ernstig ge wond. Op straat vluchtte het publiek voor den geweldigen hagelregen in café's, hotels en particuliere hulzen. De dieren Hit het cir cus werden in een rijwielstalling in veilig heid gebracht. Overal in de stad is groote verwoesting aangericht. Door den storm en den hagelslag zijn vele boomen ontworteld, daken afgewaaid en ruiten vernield. De schade is groot. Persoonlijke ongeluk ken kwamen niet voor. Noodweer. Men schrijft uit Barneveld, betreffende de windhoos waarvan het dorp Voorthulzen Vrijdagavond te lijden heeft Behad: Tegen 10 uur ongeveer kwam, tijdens hevig weerlichten uit Zuid-Westelijke rich ting, een windhoos aanzetten, die alles ver nielde, wat zi] op haar weg ontmoette. Hon derden, waaronder zeer dikke boomen zijn als lucifers afgeknapt of stukgedraaid. Onder meer was de s raatweg tusschen 't Holland- sche Spoor en Voorthuteen door afgebroken boomen totaal versperd. Vooral op de hof stede „De Holzenbosch", bewoond door A. Pater en toebehoorende aan den heer B. Har- rensteUrf te Amsterdam, is de schade ont zaglijk. Een groote schuur is daar geheel tegen den grond gedrukt. Een achttal veu lens moesten later worden uitgezaagd, doch een stier redde zichzelf door uit het over het beest heenliggende dak te klimmen. Verder is daar de kap van den roggeoerg gerukt, terwijl de bekapping van den haver berg over tiooge boomen is beengeworpen. Een kleine schuur is zeifs geheel verdwenen. Op ongeveer 20 minuten afstand is later een deur hiervan teruggevonden. Alleen de scha de op deze hofstede aangericht, wordt op f 10.000 geschat. Vervolgens heeft de hoos haar weg naar het dorp Voorthuizen ge- tomen, d. t er uitziet alsof het een bombar dement heeft ondergaan. Meer dan de helft der daken mist een groot aantal pannen. De kap van het huis der Wed. D. van Voorst is door een omgevallen zware linde in elkaar gedrukt. Van de Gc-ref. Kerk zijn zooveel pannen afgerukt, dat men van buitenaf dwars door het dak kan sien. Iets verderop heeft ook de hofstede vats J. van Galen veei gele den. Hier is een bergkap afgerukt en oo- venop de schuur geworpen. Ook de boom gaarden heboen verschrikkelijk geleden. Op enkele plaatsen is zoo goed als geea vrucht boom blijven s aan. De wervelwind, die een breedte had van ongeveer 500 Meter, kwam volgens verkla ringen van ooggetuigen, met een verschrik kelijk lawaai aansnellen. Sommigen vergele ken het geluld bij een wedstrijd tusschen automobielen, terwijl weer een aodere had gedacht aan een op hol geslagen sneltrein, waaronder hij vreesde verpletterd te zuilen worden. Eer, der bewoners vertelde vooraf een sterke trilling als van een aardbevingjfe hebben gevoeld Het vreeselflke natuurverschijnsel, dat slechts een paar minuten aanhield, heeft ge lukkig geen persoonlijke ongevallen veroor zaakt. „Telefoneeren De „HatideldrsjvendeMid- denstaud" geeft het volgende schetsje te le zen Telefoneeren is een reuzen gemak I Ik moet een vriend over zaken spreken. Hij woont een twintig meuten van mij af en nu zou ik wel naar hem toe kunaen gaan, maar twintig minuten heen en twintig minuten te rug, maakt veertig minuten, plus tien minu ten praten neen, ik neem de telefoon, doodgemakkelijk, 't ding hangt er voor. Eerst 't nummer in de Gids opzoeken,een practisch boekske, ruim en dulde l?k gedrukt, gemakkelijk ingericht. Mijn oogen rollen er haast uit, maar als ik midoor een stuk of vier advertenties heb heengeworsfeld, krijg ik zijn nummer te pakken, 5640, ïk neem den hoorn van het toestel eu wacht. Wacht geduldig, twee, drie minuten, Dau schreeuw ik „hallo, hallo joffrouw Doodelijke stilte. Ik beweeg den haak open neer wat pijnlijk op mijn trommelvlies werkt, dan hoor ik een geruisch als stroomde de Noordzee mijn kamer binnen en heel flauw-- tjes hoor Ik de juffrouw: blieft U? „Haag 5640", roep ik, „6640?" „Neen juffrouw, zes en vijftig veertig." In gesprek, m'n heerrr Ik hang den hoorn op en wacht een poosje. Dan probeer ik 't weer. Hoorn van het toe stel, wachten. Noordzee gediulsch, enfin u kent het recept „Juffrouw Haag 564.0." „Haag 5514 ,Neen juffrouw, 5640 I" ïk hoor niets meer wacht, al begint sn|n geduld te ver minderen. Dau hoor ik weer de Noordzee en een allerliefste damesstem, die zegt:,, en toen Truus, moet je begrijpen, toen zeg ik tegen hem Ik wil natuurlijk niet indiscreet zijn en galm er tusschen door: „hallo, spreek ik met 5640?" Stilte, dan weer Noordzee-geruisch „nou toen zeg ik tegen hem „Wel lieve deugd, spreek in met 5640? Hallo, halloooi". „Hoor je dat Tuius <fr is een gesprek tusschen door!" „Hallo 5640? „U spteekt met 5640", de juf frouw van de telefoon aan 'twoord. „Neen juff ouw, ik hoor een ander gesprek 1" „Spre ken m'nhear." „Z«g Truus, begsijp jij d'riets van Hallo 5640 „Spreken m'heer". „Hallo Truus, ben je d'r nog?" Ik krijg 't warm, veeg m'n gezicht af, sta te trappelen. „Hallo, spreekt U nog m'n heer „ja juffrouw, 56401" „Spreken, U is verbon den. Ik krijg 't nog warmer, sta gelaten met den hoorn aan mijn oor, hoor diverse ge sprekken, eindelijk een gebrul aan de ande re zijde. Ik spits m'n ooren, herken dat ge- brui, zijnde een bewijs, dat mijn vriend op kookhitte moet zijn, „Halio, ben jij daar, nu hoor ik je pasl Watblicf? Sta je al 'n half uur te schreeuwen Kun je mij «iet verstaan Ik jou wel, heel goed zelfs. Tegen de hoorn tikken Hoor je me nog niet Hallo hoor je me nog? hallo, hallooo?" Ik hoor niets meer, wacht, een flauwte nabij. Dan haak ik af, val afgemat op 'n stoel, spring weer op, grijp m'n hoed, loop vastbesloten de deur uit. Telefonreren is een reuzen gemak een persoonlijk onderhoud wei zou handig 1 Uit één gezin. Zaterdagavond heeft op de Kipstraat te Rotterdam een motorwagen van lijn 5 een jongetje van een jaar of acht over reden en gedood. Uit hetzelfde gezin werd enkele weken geleden een ander zoontje aangereden en ernstig gewond door een auto. Een zusje van het tweetal werd In dien tusschentijd meegetroond door een oudet^ man, die voor dit misdrijf in handen der zedenpolitie viel. i Zondag moest voor de moeder, die door al die ellende ziek was geworden, door de politie voor geneeskundige hulp worden ge zorgd. (Hbld.). Vliegongeluk. Te Winschoten heeft giste ren de Engelsche vlieger Hincheliffe demon straties en passaglervluchten gedaan. Na een der vluchten landde de tweedekker buiten het vliegterrein, waarbij vrouw J. H. de Ruyter, uit Winschoten, moeder van negen kinderen, en het achtjarige zooatjevan den arbeider Jacob Molema, uit Heiligerlee, zijn doodgeslagen. Eenige andere personen wer den gewond. Het vliegtuig geraakte geheel in bet ongereede. Prinselijke hoefijzers. In „Vraag en aan bod" komt een advertentie voor, waarin een smid te Oosteiland, Wierlngen, velerlei te koop aanbiedt, o a.„Enkele prima Hoefijzers, gemaakt door den ex-Kroonprins van Duitsch- land". Hij bleef raadslid ia den gemeenteraad van Geldermaisen had in de j.l. gehouden ve gadericg een eigenaardig incident plaats. Onder 't lezen der notulen werd de deur der raadszaal geopend en trad het geschorste Raadslid Verwef binnen, die de volgende toespraak hield: Mijnheer de voorzitter, wat is de reden, dat ik voor deze vergadering niet ben opge roepen Nu zal ik me zelf presenteeren. Reeds 14 maanden heb ik geduld gehad, 't Is lang genoeg geweest. Ik ben raadslid en heb recht om zitting te r.emen.; van dat recht zal ik thans gebruik maken. Gedep Staten staan aan mijn zijde. Dit college is van oordeel, dat ik mijn raadslidmaatschap niet heb verloren. Ten onrechte heeft men mij uit den Raad geweerd, waardoor ik verhinderd ben gewor den om tot den goeden gang van zaken te kunaen medewerken". Spreker, de daad bf| het woord voegende wil aan de groene tafel plaats nemen. De voorzitter met kt op, dat de heer VerwelJ niet Is ultgenoodigd, omdat hij, krachtens een doer den Raad genomen besluit, heeft opgehouden raadslid te zijn. Dit raadsbesluit is niet vernietigd en op grond daarvan wordt de heer V. verzocht de vergadering te verlaten. De heer Verweij speelt heftig op: „En ik zal hlei toch bleven". De v orzttter, kalm,beslist, zegt: „Ikverzoek u nogmaals te vertrekken. Wenscht u daaraan niet ie voldoen, dan zal ik u laten verwijderen". De beer Verweij protesteert, wil blijven, maar wordt op last van den voorzitter door den gemeentebode verwijderd, waarna hij op de tribune plaats neemt. De orde is weer hersteld en de secretaris hervat de voorlezing der notulen. MIDDELHARNIS. Geboren: Maria d. v. Laurus van der Baan en Trijntje Groeneweg. Cornelia Maria d. v. Jacob van den Ouden en Elizabeth van Dongen. DEN BOMMEL, GeborenWillem, z.v. Joh. de Graaff en M, de Geus. Neeltje, d.v. J. du Pree en D. Timmer. Gerrit, z.v. L. Wolferten M. du Pree, Jan, z.v. R. Babelaar en C. Tamboer. Anna Grietje d.v. W. Jongeling en M. Groot. Rel- nier Adrianus z.v. A. Winkels en Joh. Pol lemans. Elberdlna, d.v. A. Melaard en M. S. Hobbel. Overleden: Pleter Relnhoud oud 62 jaren, Weduwnaar van C. Westdorp. Frans Jotaan- nis Knoop oud 85 jaren, Weduwnaar van A K. Mast. BRIELLE. GeborenLeendert z. v. C. Zolder en N. Montenij. Ondertrouwd: M. van Buren en P. Lan- gendoen. GehuwdH. J. van Trotsenburg en E. J. Philipse. STAD AAN 'T HARINGVLIET Onze dorps genoot J. Vesseur is geslaagd voor het voor bereidend examen voor Gemeenteambtena ren. NIEUWE TONGE. De beroepen leeraar bj de Ned. Herv. Gem. alhier Ds. Leemans van Oosterwolde, die Woensdag 3 Sept. had moeten optreden voor de Ned. Herv. Gem. alhier, is wegens omstandigheden verhinderd te komen. GOEDEREEDE. De lijst der stemgerech tigde lidmaten van de Ned. Herv. Kerk zal gedurende acht dagen ter inzage hangen voor het raam van de Kerkeraadskamer, Bezwaren kunnen bij de Kerkeraad wor den ingebracht. OUDÜORP. Voor de betrekking van on derwijzeres aan de le Openb. School heb ben zich ruim 20 sollicitanten aangemeld. Bij gelegenheid van de bevestiging door Ds. de Gidts van Goedereede, en de intrede van den uit Enter overgekomen pre dikant bij de Hervormde gemeente Ds. J. Bus op Zohdag a.s, zal een collecte gehou den worden, die veel aanbeveling verdient, voor weduwen en weezen van predikanten. SPIJKENISSE. Ds. J. J. v. d. Wall heeft het beroep naar de Herv. Kerk te Breda aange nomen. Deze week zal een aanvraag worden gemaakt met het houden der Uniecollecte langs de huizen. MIDDELHARNIS. Stieren f 0.70J tot f 0.85 tol f 0,05. Kalveren f 0.70 tot f 1 05 tot f 1.75. Prijzen per stuk van mager vee. Melkkoeien f 350 a f 751, Kalfkoeien f 325 a f 725 Stieren f 200 a f250. Pinken f 135 a i 195 Graskalveren f 80 a f200. Vaarzen 1160 a f250 Paarden f500 f800. Slachtp. f250óf350 Biggen f 28 f 51. Fok Nuchtere Kalveren van f 25 tot t 40. Slacht f - f Biggen per week „f5 „f0. Handel langzaam. Boter. Aangevoerd 20 achtste vaten 4 zestiende vaten. ■54 stukken een halve K.G. Prijzenle kw. 0,—, 0,—. 2e kw. 3e kw. Voor stukken werd besteed, f 2 88 f 2,90, p. K.Q. Eenige kennisgeving. Sommelsdijk 1 Centrale Groenten- en Fruitveiling voor Goeree en Overflakkee. 1 September 1919. Bloemkool 2—9 cent, Komkommers 2—3 cent, Perziken 9-14 cent, Witte kool 4 cent, Meloenen 30—50 cent, alles per stuk. Jutteperen 14—22 cent, Clap favorite 22 cent, Snijboonen 18—28 cent, alles per K.G. Tomaten A f 18, B f 14,70, C f 14,60 per 100 K G. Kroten 4 cent, Rabar ber 5 cent beide per bos, BI. druiven 55—62 cent, Augurken 33 cent beide per pond. PER TELEGRAAF. ROTTERDAM, 2 Sept. Aangevoerd Vee. 130 Paarden, 0 Veulens, 24 Ezels, 1292 ma gere Runderen. 613 vette Runderen, 222 vette Kal veren, 157 nuchtere kalveren, 501 Graskalveren, 274 Schapen of Lammeren, 137 Varkens, 459 Biggen, 22 Bokken of Geiten. Prijzen per 1/2 kilo. Koelen en Ossen, van f 0,70 tot f 1.05 tot i 1.25. Het Is een dankbaar voorrecht om met onze geliefde Ouders en a.s. Schoonouders 3§ D.V. op MAANDAG 8 SEPT. a.s. hunne j|£ SOETJE SCHILPEROORD. ANT. SCHUURMAN *16526 (Verloofde). SOMMELSDIJK, Sept. 1919. De Directie:

Maas- en Scheldebode | 1919 | | pagina 3