mS-EN SCHEME Tweede Blad officieel gedeelte. ingezonden -MEDEDEELINGEN. Zaterdag 30 Augustus 1919. No. 2321 BINNENLAND, BUITENLAND, J, g. KLElHORSTr, Horlogemaker, Goudsmid, INOEZOitDL PLAATSELIJK NIEUWS GEMEENTERAAD De eene sollicitant berichte hierop dat hg IN HOOSIGNO WSES AANMELDING VERLOFGANGERS van de Militie te Land, Zeemilitie en Landweer. Ingevolge bevelen van de Ministers van Oorlog en van Marine moeten alle dienst plichtigen van de militie te land, de zeemilitie en de landweer, die, met groot verlof of met onbepaald (klein) verlof zijnde, in deze ge meente woonachtig zijn of geacht worden in deze gemeente woonachtig te zijn, zich in persoon aanmelden ter gemeente-secretarie, en wel: de mllitiepllchtigen, op Dinsdag 9 Sep tember 1919, 's voormiddags van 9—12 uur, de landweerpllchtigen, op Woensdag 10 September 1919, 's voormiddags van9—12uur. Bij de aanmelding moeten worden over gelegd het zakboekje van den verlofganger, zijn verlofpas en verdere op zijn militairen dienst betrekking hebbende papieren. Deze verplichtingen gelden niet voor hen, die op 31 Juli 1919 uit den dienst bij de militie of de landweer zijn ontslagen; echter wèl voor hen, die op 1 Augustus 1919 van de militie naar de landweer zijn overgegaan. Voor hen, die verhinderd zijn zelf de aan melding te doen, kan deze onder hun ver antwoordelijk door een ander geschieden Deze mag niet jonger zijn dan 20 jaar. Verlofgangers, die zich tusschen 1 en 15 September 1919 in het buitenland ophouden, kunnen zich in dat tijdvak schriftelijk in plaats van in persoon aanmelden. Bij schrif telijke aanmelding moet de verlofganger de bovenbedoelde stukken toezenden aan den Burgemeester der gemeente zijner woonplaats hier te lande of, Indien hij hier te lande geen woonplaats heett a. zoo hij tot de militie behoortaan den Burgemeester der gemeente, voor welke hij is ingelijfd b. zoo bij tot de landweer behoort: aan den Burgemeester der gemeente, welke ais zijn woonplaats hier te lande moet worden beschouwd. B4 schriftelijke aanmelding moet tevens het adres in het buitenland worden opge geven. Zij, die aaa de hiervóór vermelde ver plichtingen voldoen, zullen voor zoover zij nog geen groot verlof genieten met ingang van 1 October 1919 in het genot van groot verlof worden gesteld. De verlofgangers, die zonder bekende geldige reden niet aaa die verplichtingen voldoen, stellen zich er aan bloot onder de wapenen te worden geroepen. Blijkt bij hun opkomst, dat zij nalatig zijn geweest, dan worden zij gestraft en blijven zij onder de wapenen totdat de straf is geëindigd. Sommelsdijk, 22 Augustus 1919. De Burgemeester voornoemd, J. TIMMERMAN Mz., Lo. B. STEUN VOOR GEDEMOB1L1SEERDEN. De Burgemeester van Sommelsdijk brengt hierbij het volgende ter algemeene kennis Met Ingang van 1 September 1919 is de gelegenheid gesloten tot het indienen le. van bezwaarschriften over beslissingen, welke zijn genomen ten aanzien van de tege moetkomingen, welke zijn vastgesteld bij de steunregeling van einde December 1918 no-- pens militairen, die huiswaarts iljn gezonden in het tijdvak 1 Augustus 1918—31 Maart 1919; 2e. van aanvragen om uitkeering voor klee ding, gereedschappen of verhuiskosten inge volge punt 4 der onder le genoemde steun regeling of Ingevolge 3 der steunregeling van 21 Maart 1919, afd. Dienstplicht, nr. 184 L., nopens militairen, die huiswaarts zijn ge zonden in het tfldvak 1 April—31 Juli 1919. Bezwaarschriften, als onder le bedoeld, en aanvragen, als onder 2e bedoeld, welke niet temin na 31 Augustus 1919 mochten worden ingediend, zullen door de „Beroepscommissie Ondersteuning Gedemoblllseerden" en door het hoofdbestuur, de afdeelingen of corres pondenten der Koninklijke Nationale Vereeni- ging tot Steun aan Miliciens buiten behande ling worden gelaten. Sommelsdijk, 26 Augustus 1919. De Burgemeester voornoemd, BOUMAN. Verkrjjgbaarsielllng regeeringsgoederen. De BURGEMEESTER van SOMMELSDIJK maakt bekend, dat in de loop van de vol gende week verkrijgbaar zal zijn Op bon no. 296, Suiker tot een gewicht van 0.35 K.Q. (voor kinderen beneden het jaar tal geldig zijn de bijzondere bon no. 14). Somtnelsdgk, 29 Aug. 1919. De Burgemeester voornoemd, BOUMAN. Verkrjjgbaarstelling regeeringsgoederen. „De BURGEMEESTER van MIDDELHAR- NIS maakt bekend, dat voor de week van 1 Sept. 1919 tot en met 6 Sept. '19 zal worden beschikbaar gesteld: Op bon 69 350 gram Suiker. Mlddelharnls, Sept. 1919. De Burgemeester voornoemd, BOUMAN. Broodkaarten. De minister van landbouw, nqverheid en handel heett bepaald, dat voor de 28ste broodkaartperiqde als wittebroodkaarten, aanvullingskaarten voor wittebrood en dag broodkaarten zullen gelden de kaarten van verschillende kleuren en wel: voor het 109de tijdvak de bruin gekleurde voor het 110de tijdvak de blauw gekleurde voor het 111de tgdvak de oranje gekleurd en voor het 112de tijdvak de grijs gekleurde kaarten. (St.ct.) De vertrouwelijke Belgische nota. De (Belgische) Standaard schrijft, dat zij de hand heeft kunnen leggen op de nota, welke het Belgische ministerie van buiten- landsche zaken aan het groot algemeen hoofd kwartier heeft gezonden. De datum van het stuk is, zooals in het officiecle bericht der Nederlandsche regeering werd bekend ge maakt, van 20 Mei. Vertrouwelijke nota voor het A. G. H. P. 4245. Brussel, 20 Mei 1919. De Belgische politiek te Maastricht en in afge staan Limburg mag niets nalaten om den Duit- schen invloed te bestrijden, en een toenadering tot Belgie te vtrgemakkelen. Zoo het niet aangewezen is de Limburgers, die belangen in bezet Duitschland hebben te beletten zich daarheen te begeven, is het wenschelijk, dat men de Duitschers zoo veel mogelijk belette in Limburg binnen te dringen. Daarentegen moet al wat de hartelijke en innige betrekkingen tusschen Limburg en België tusschen Limburgers en Belgen, kan bevorderen aangemoe digd worden, reizen van Limburgers tn België, de ontwikkeling van handelsbetrekkingen in belgië, de verspreiding van de Belgische bladen en de Belgisohe denkbeelden. Op dit oogenblik moet ieder Belgisch agent in Limburg naar de mate zijner krachten medehelpea aan de voorbereiding van den terugkeer dezer provincie lot het moederland, geen enkele gele genheid verzuimen om aan de Limburgers te too- nen dat hun belang aan de zijde van België is, zonder onbescheidenheid de Limburgers, die zich onze partijgangers toonen aanmoedigen, hen,, die het in het geheim zijn en hen, die het zouden kunnen wo den. Door de meest bereidwillige hulp, die zij aan dezen zullen verleenen, moeten zij het onderscheid laten uitkomen dat zij tusschen Limburgers en Hollanders zullen maken. Zij moeten eiken dag, en bij elke gunstige gelegenheid, hun erkentelijk heid betoonen aan de Limburgers voor hun wel dadigheid jegens de Belgische vluchtelingen De verschillende Belgische diensten er in het algemeen alle Belgen, oie in Limburg vertoeven, moeten in denzelfden zin Werken, In vertrouwen en met elkaar voeling houdende, in een geest van toegevendheid voor elkaar, zonder dat de eenen de anderen aan verdenkingen of krietieken bloot stellen, die enkel ons gezag etf onze actie kunnen schaden. De Belgische inlichtingsdiensten moeten er zich op toeleggen de bewijzen op te sporen van het aangewende dwangsysteem om te laten gelooven aan de anti-Belgische gevoelens der Limburgers en van het gebruikte propagandasysteen om hen die gevoelens in te prenten Het is noodig, dat op dit oogenblik de Belgen in Limburg den indruk wekken dat zij zeer veel vertrouwen stellen in den gunstigen uitslag naar hun opvatting van de onderhandelingen die met Holland zijn begonnen over de herziening van de verdragen van 1839, d. w z de regeling van de Schelde- en Maas-vraagstukken, dat zij zich zeer zeker loonen van den steen, dien de Entente ons verleent en van de afdoendheid daarvan Natuurlijk pa6t takt en eerbied voor de bestaan de macht. Men moet niet te veel rechtstreeksche propaganda voeren: deze aan de Limburgers overlaten nun geve te verstaan dat, zoo Limburg weer Belgisch wordt, het Limburgsch zal blij ven of herworden, dat het niet zal gehecht worden bij een andere provincie d5t men er de Fransche taal niet zal invoeren, dat het katholisme er evenzeer zal be schermd worden als onder het Hollandsch regiem, het anti-klerikalisme is niet op zijn plaats in de ze streek, integendeel.,. Vliegtuig omlaag gestort. Vier dooden. Op het vliegveld bij Asperen is een Itali- aansch iCaproni toestel van geringe hoogte omlaag gestort. De inzittenden, vier Itallaausche militairen zijn dood onder het vernielde vliegtuig uit gehaald. FRANKRIJK. Binnen twee maanden moet een aantal Duitsche officieren,onderofficieren en soldaten die er van beschuldigd worden wreedheden in Luxemburg bedreven te hebben, voor den krijgsraad te Nancy verschijnen. Onder hen is ook kroonprins Rupprecht van Beieren. Uit Parijs wordt nu aan de Köln. Ztg. gemeld, dat deze krögsraad op bijzondere wijze samengesteld zal worden, omdat prins Rup precht veldmaarschalk is. Een van de Fransche maarschalken zal ais voorzitter optreden. In Amerika alleen heeft de oorlog 17,000 nieuwe millionnairs gemaakt, deelt de Libre Parole mede. En hoeveel nieuwe armen in Frankrijk? vraagt bet blad. DUITSCHLAND. Naar we in de Duitsche Tageszeitung le zen, is het eerste watervliegtuig, dat voor de vischvang8t een groote schaal zal gebruikt worden, onder leiding van kapitein Cbristi- aesen, den uit den oorlogstijd bekenden vlie ger, den 16den Augustus te Bergen in Noor wegen geland. Het vliegtuig is op de vlleg- tuigwerf Lubeck-Sravemünde gebouwd en voorzien van een 200 H.P. Benz.-motor. De vlucht geschiedde van Travenmgnde uit, met een tusschenlanding in Frederlkshaven, om benzine in te nemen, tot Bergen in 101/» uur. Het vliegtuig ging hier over in handen van een Noor8che vlsscherijmaatschnppij. Over den aankoop van meer watervliegtuigen voor de vischvangst worden op het oogenblik nog onderhandelingen gevoerd. 100 milliard In goud. Zoeais men weet, moet het Duitsche Rijk aan de Entente 100 milliarden in goud uit betalen. Heeft men wel een voorstelling van deze som gelds? Dc Tagl- Rundsch. tracht daaraan tegemoet te komen door de volgen de berekeningen. Gesteld het bedrag zai in 10 markstukken uitbetaald worden, dan zouden 4000 wagons of 100 goederentreinen elk van 40 wagons noodig zijn omhetgoud,dat40millioenK. G. weegt, te vervoeren. Mocht iemand hetin zijn hoofd krfjgen, de som te tellen, dan zou hij gesteld hfl was op zijn 10e jaar begonnen en had zich strikt gedragen naar den 8 uren dag cm zijn taak te volbrengeti, 1062 jaar en IVï maand oud moeten worden. Ook zou hij 16 mensehen voor dien arbeid ia zijn dienst kunnen nemen, die dan 55 jaar noodig zouden hiebber?, gesteld dat zij er geen enkelen vacan- tedag van afnamen. Naast elkaar geiegd, zouden de 10-markstukken een afstand van 10 000 K M. bedekken en drie-vierden van gansch Duitschland omspannen. Zocht men er een bergplaats voor, dan zou het Lelpziger Centraalstation met al zijn nevengebouwen ternauwernood den oorlogsschat kunnen ber gen I 25 cent per regel. WA amsciiiu wise AAS e v g g Het loont de moeite een UURWERK te koopen of te laten repareeren bfj SS BOSCHLr&AN 23 - MTTERRA.W By de Boscfijeskerk. HORLOGES - GOUD - ZILVER - BIJOUTERIEËN. DE GROOTE LUCHTPRiJS NEDERLAND—NED.-OOST-INDIË. Wat mogen wij nu van Nederland op het gebied der luchtvaart verwachten? De groote belangstelling, die, dank zij de energieke mannen der EIta, in gansch het land is gewekt voor het moderne snelverkeer door de wolken, doet hoop koesteren, daler hier waarlijk iets groatsch zal geschieden. Wat zal dit zijn Zal het zijn de stichting van maatschap pijen voor vlieg- en luchthavens, of voor het tot stand brengen van internationale lucht- verbindingen met de voornaamste centra van Europa? Zal het zijn de stichting van nog meer vleigtuigfabrieken, de ontwikkeling van een nieuwe industrie in ons land Neen, dit alles zal nog niet het grootste z9n, dat wij van Nederland mogen verwach ten. Het groote, dat de toekomst zal brengen, zal meer zijn dan dat, het zal zijn de verbinding door de lucht met onze Oost. Er zal van hier naar Ned. Oost-Indië ge vlogen worden of per luchtschip gevaren Dat zai het groote, het grootsche moeten zfjn dat Nederland zal te doen hebben voor de ontwikkeling van de luchtvaart. Dan zal in ééi slag Nederland in de voor ste rijen komen te staan van de pioniers der luchtvaart. Wie zal de eerste zijn, die dat groote zal verrichten Wie zai de eerste luchtvaarder, de eerste vlieger zijn, die dezen geweldigen, afstand zal afleggen? Eenvoudig is dit vraagstuk niet, niet al leen stoutmoedigheid, doorzettingsvermogen, ervaring worden vereischt, ernstige studie en voorbereiding zullen er in groote mate yoor noodig zijn. Veel tijd, veel geld zal dit kosten, daar moet tegenover staan groote preside eer en een belangrijk bedrag in geld. Wie in ons land zal dien prijs uitlooven? Zullen het onze groote stoomvaartmaat schappijen zijn, die zulke ongekende win sten gemaakt hebben? Zulten het onze handelslichamen zijn, die in deze jaren enorm veel verdiént hebben? Zullea het de voornaamste dagblad-direc ties zijn, die het voorbeeld der buitenland- rche collega's willen volgen Zal het geld samengebracht worden door de vele gefortuneerde menrchen, die wanne belangstelling getoond hebben voor de Elfa De toekomst zal die vraag oplossen, haar zoo stellen is reeds een aanwijzing in welke richting zal gestuurd moeten worden, dat succes mogeip is. Wie neemt het initiatief tot het samen brengen dier kapitaalkrachtige lichamen en personen Wie zullen uitloven den grooten luchtprijs Nederland—Ned. Oost-Indië Den grooten p.ïjs van een halven ton gouds Wij wachten het za! niet lang behoe ven te zijn, dat ligt ons bij. W. J L. SOMMELSDIJK. Raad van ArbeidDegenen die bij hun Vader ia het bedrijf werkzaam zijn of bij hun Moeder in de huishouding en daarvoor als belooning kost, inwoning, klee ding en eenig zakgeld ontvangen dienen ook een formulier van aanmelding bij den Raad van Arbeid in te dienen. Deze beoordeeld dan of zij verzekerlngsplichtig zijn. Of de kolennood in Duitschland ook groot is. De Directie derN. V. Fiakk. Stoom- brikettenfabriek aihier, kreeg j.l. week van een groote Duitiche firman.l. Anker' Kohlee- Und Briket-Werke te Mannheim een aanbie ding om hare geheele productie voor den tijd van 9 maanden te verkoopen. MIDDELHARNIS. 't Zoontje van de Wed. A. Jhad 't ongeluk dat een der wielen van een wagen over zijn voet heen ging, waar door twee nagels zflner teenen werden af gedrukt. Met 1 Sept. zal het 25 jaar geleden zijn dat de heer D. Slager als Godsdienst leeraar voor de Israëlitische gemeente al hier optrad. STAD AAN 'T HARINGVLIET. Op bon 252 en op bon 19 der kinderkaart is verkrijg baar 3l/i ons Suiker en op boa 7 en 8 der zomerrantsoenkaart is verkrijgbaar 1 H L. eierkolen voor f 3,15. Alhier is een schip turf aangekomen, dat gretige afnemers vond. Dezelfde schip per hoopt binnen eenige dagen weder te arriveeren met een lading. OOLTGENSPLAAT. Alle verlofgangers der Militie en Landweer moeten zich ter Secretarie aanmelden, voorzien van hun zakboekje op onderstaande dagen, zij wier naam begint met M. tot H 1 Sepfc J. tot O. 2 Sept. P. tot Z. 3 Sept. (Zie verder aanplakbord.) De Burgemeester dezer gemeente maakt bekend dat de Kohieren der Personeele be lasting No. 2 en 3 over het belastingjaar 1919 invorderbaar zijn verklaard en dea ontvanger ter hand gesteld Ieder daarop voorkomende belastingschuldige ia verplicht zijn aanslag op den bij de wet bepaalden voet ie vol doen. De weegbruggen in deze gemeente zijn allen goedgekeurd. Op bon 182 is in de week van 1 tot 6 Sept. verkrijgbaar 3'/r ons suiker. OUDE TONGE. Aihier zijn buiten de dis tributie 2 scheepsladingen turf aangekomen, welke worden verkocht voor f 1 per 100 stuks. Voor vele menachen is dit eeu uit komst. J.l. Dinsdag werd een kind van A. d. B. door een wagen overreden, waarbij het zoodanig werd verwond, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. De militie- en landweerplichtigen in deze gemeente moeten zich met hun zakboek jes aanmelden ter Gemeente-secretarie tus schen 1-15 September a.s. J.l. Donderdag had de zoon van den Heer B. v. W. het ongeluk dat hij bij het koren&nijben een pink afsneed, zoodat dade- 10k geneeskundige hulp noodzakelijk was. NIEUWE TONGE. Naar men verneemt zijn bij de jaarlijksche controle vanwege den bond van suikerfabrikanten de faitbanken bij den tram en op Battenoord alhier, bel den goedgekeurd. Het verzoek van K. Prince, broodbak ker aihier, tot het plaatsen van een benzine motor tot drijving van een kneedmachinè is toegestaan. De dienstplichtigen lichting 1920 kun nen zich voor 1 Nov. e.k. bij den Directeur der Rijkspostduivendienst aanmelden om bij de opleiding van verzorger bij den Rijks postduivendienst te worden geplaatst. Belanghebbenden worden er aan her innerd, dat door de politie alhier, toezicht zal worden gehouden, op het harde rijden met motorrijwielen of automobielen. De arbeidersvereniging „Door Een dracht Verbetering" alhier, breidt zich meer en meer uit, ofschoon zich bij de oprich ting slechts 60 leden opgaven thans hebben zich reeds 1C0 aangesloten. DIRKSLAND, Teneinde zijne dankbaarheid te toonen dat Nederland buiten den oorlog gebleven is, zal omstreeks 31 Augustus Ko- ninginneverjaardag eene buscoikcte laags de huizen gehouden worden voor bijdragen aan een Nationaal Vredesfonds, welk bsdiag aan H. M. de Koningin zal worden ter hand gesteld, die het dan zal bestemmen ten bate- van ons geheele Vaderland. Het Vredes-fonds wordt door zeer vele hoogstaande mannen van alk richtingen aanbevolen. Op Maandag l September v.m. 9—12 uur zullen in de openbare School voor per sonen met een inkomen van hoogsten f 1200 manssokken verkrijgbaar zijn a f 1.40 per paar. Op Maandag 1 September moet de H. Omsiag worden afbetaald. De loting voor de Nationale Militie zai ter dezer plaatse gehouden worden op Dins dag 9 September. Voor de gemeenten Dlrks- Iaud, Herkiogen, ^Melissant, Sommelsdijk en Nieuwe Tonge. MELISSANT. Toen Zaterdagavond de ar beider L. W.. thuis kwam, kwam hij tot de onaangename ontdekking dat hij zijn loon vetloren had. STELLENDAM. Het land van den Heer P. Jansen te Rotterdam, hetwelk verleden week bij porties was ingezegd op f 8740 is thans af gemijnd op f 10.500, door den heer H. v. As- peren te Goedereede. Ia deze gemeente is een arbeldersver- eeniglng opgericht, met een 60-tal leden. Het voorloopig bestuur bestaat uit de heerets J Lokker Cz. W. Grcotenboer. C. Kievit. C. Roon Rz. en A. v. d. Wal. Belanghebbenden worden er aan her innerd dat de rijwielen een half uur na zonsondergang van licht moeten voorzien zijn. TiNTE. Na afloop van de feestelijkheden bij gelegenheid van de ingebruikneming der nieuwe Openbare School werd dooi een sergeant der marine een bruinleeren porte feuille verloren, inhoudende een bankbiljet van f 4 J. De vinder(ster) behoeft niet in het onzekere te zijn, van wie de portefeuille is, want er zat ook nog een verlofpas in. BRIELLE. Tot Agent van Politie is alhier benoemd met ingang van 15 September a.s. M. Helder te Enschede. Onze gemeente-telefoon zal weder een uitbreiding ondergaan van een 5 tal aanvra gen, en wel van den heer Weiman (Markt), de Arbeidsraad (Voorstraat), houthandel Lodder (Maarland), Nieuwe Hoogereburger- school (Plantage) err de Ambachtschool (Langstraat). L1. Dinsdagmiddag 2 uur woedde al hier een hevig onweder boven onze veste,- waarbij de bliksem insloeg in 't pand be woond door de heer P. Guilonard. Er wer den een paar pannen van 't dak geslagen, doch veroorzaakte geen brand, zoodat de beweness er maar met den schrik afkwamen. Zij dte vuurwapens in huis hebben, vrorden verzocht een formulier daarvoor in ontvangst te nemen op 't politiebureau. Na 1 September zal anders tot inbeslagname worden overgegaan. Bij Kon. Besluit is bepaald dat devre- deslegerïng van 't korps Torpedisten is als volgtde staf van genoemd korps te 's-Gra- venhage, met uitzondering van den adjudant onderofficier-instructeur de sergeant-majoor- administrateur, belast met den magazijndienst den mr. geweermakerde scheëpstimmerlie- denkleermakertimmerman, smeden, vuur werkers en smed'n-bankwerkers, die te Brieüe garnizoen houden. Voorts de 1ste compagnie te Brielle en de 2de Compagnie te Gorinchem. Ds loting der mllitielichting 1920 zal alhier plaats hebben op Vrijdag 12 Septem ber. Voor de gemeente Rockanje v.m. 9.30 uur. Voor Oostvoorne te 10.15 uur. Voor Rozenburg v.m- 11 uur en B ieiie n.m, te 12 uur. SPIJKENIS3E. Dinsdag a.s. vergaderd de Raad in z0h nieuwe samenstelling. Naar ver luidt heeft de liberale Kiesv. vergaderd en hars raadsleden geadviseerd samenwerking te zoeken, met de rechtsehe partijen, om een liberale en een reehtrche wethouder te krij gen. We zijn nieuwsgierig of dat lukken zal daar de twee socialisten hun houding niet bespoed hebben. Gemeenteraadsvergadering op Woens dag 27 Augustus 1919 des namiddags- half drie te Ooltgensplaat. Afwezig de Heer W. J. Donkersloot. Na opening door den Voorz de Edeiacht- baren Heer v- Putten en vaststelling der no tulen vorige vergadering, leest voorz. een ingekomen schrijven voo- van den Wethou der de Heer W. J Donkersloot berichtende dat hij tot zijn spijt niet aanwezig kon zijn. Op Verzoek Voorz. brengen de Heeren ja- oobs, Ncordijk en Waling als commissie be last met het nagaan der Gemeenterekening bij monde van den Heer Jacobs verslag uit van hun bevindingen. Na verbetering van een kleine rekenfout wordt de rekening vastgesteld in Ontvangsten f 57219,875 gew. Uitgaven f 55913,23s gew. Batig Saldo f 1306,64 bnitengew. Ontvangsten f 121160.79 buitengew. Uitgaven f 100641.09s batig Saldo f 20519.695 Totaal Ontvangsten f 178380.665 Totaal Uitgaven f 156554.33 Batig Saido f 21826.33s Naar aanleiding der groote verschillen in de cijfers der gemeenterekening van thans en vorige jaren yestigt Voorz. de aandacht der Raad op de post Woningbouw welke in deze rekening is opgenomen. De rekening Openb. Bew. School is nage zien door de zelfde comm. voornoemd en wordt onveranderd vastgesteld in Ontvangsten f 1725,75 Uitgaven f 1587.48 Batig Saldo f 138.27 Idem rekening armbestuur in Ontvangsten f 6747,70 Uitgaven f 6196 48 Batig Saldo f 551.22 Voorz. stelt voor de machtiging voor aan- en overschrijving in de vorige vergadering reeds besproken titans bij ged, staten aan te vragen. Wordt aangenomen. Ingekomen is een adres van den Haven meester da Heer C H. Taaie waarin verzocht wordt tot herzlenirg zijner salaris over te gaan. Burgemeester stelt voor in een volgende ver gadering hierop terug te komen, aangenomen. Mej. K, v. Stouten, helpster openb, be waar- en bandwc-rkschool verzoekt eervol ontslag tegen 1 Nov. a.s., wordt op voorstel van B. en W. verleend. In verband met dit ontslag stelt Voorz, voor oproeping te doen voor helpster in genoemde functie op een jaarwelde van f 75, wordt aangenomen. Mej. R A. Hamerlinck vraagt salaris- verhotgïng, B. en W. stellen voor met in gang van 1 Januari 1920 haar salaris te bren gen van f 800 op f 900 per jaar, aangenomen. Ged Siaten berichten dat de Salarissen van Burgemeester, Secretaris en Ontvanger ais volgt zijn vastgesteld. Burgemeester f 2100 per jaar met 4 drie jaarlijksche verhoogingen van f 67 50. Se cretaris een jaarwedde van f 2000 met 4 drie jaarlijksche verboogingen f 67 50. Gemeen teontvanger een jaarwedde van f 1050 met 4 drie jaarlijksche verhoogingen van f 50. Voor kennisgeving aangenomen. Burgemeester toont den Raad een door hem ontvangen monster keislag. Besloten wordt 75 M3 a f 12 per M3 volgens geleverd monster te bestellen om dit aan te brengen op de weg langs de haven, Voor de zooveslstemaal brengt Burgemees ter de questie vacature hoofd der school ter tafel. Voorz. geeft een resumé van hetgeen in verband met deze netelige zaak zooal is geschied. Eerst waren sollicitanten opgeroepen óp een salaris volgens öe onderwijswet „de Vis ser". Duch toen bleek dat de school door dit salaris een lichaam zonder hoofd zou blQven, bad de Raad besloten van gemeente wege een toeslag te geven op dit Salaris en opnieuw sollicitanten opgeroepen. Thans wa ren twee heeren bereid op deze verhoogde jaarwedde de jeugd van rde Plaat" te on derwijzen, Doch gelijk met deze sollicitaties was er een missleve van ged. Staten ontvan gen mededeelende dat de Raad zicb had ver grepen daar het salaiis der onderwijzers vastgesteld werd door het Rijk en de ge meente dit dus niet mocht verhoogen. Toen werd in de Raad het voorstel aangenomen om de Heeren sollicitanten uit te noodlgen hun soilicitatiën toch te handhaven alhoe wel de beloofde toeslag ingehouden zou worden.

Maas- en Scheldebode | 1919 | | pagina 3